Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32006D0473

    2006/473/EB: 2006 m. liepos 5 d. Komisijos sprendimas, pripažįstantis, kad kai kuriose trečiosiose šalyse ir kai kuriose trečiųjų šalių teritorijose nėra Xanthomonas campestris (visi štamai pavojingi citrusiniams), Cercospora angolensis Carv. et Mendes ir Guignardia citricarpa Kiely (visi štamai pavojingi citrusiniams) (pranešta dokumentu Nr. C(2006) 3024)

    OL L 187, 2006 7 8, p. 35–36 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
    OL L 118M, 2007 5 8, p. 960–961 (MT)

    Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (BG, RO, HR)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 04/01/2018: This act has been changed. Current consolidated version: 05/05/2016

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2006/473/oj

    8.7.2006   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    L 187/35


    KOMISIJOS SPRENDIMAS

    2006 m. liepos 5 d.

    pripažįstantis, kad kai kuriose trečiosiose šalyse ir kai kuriose trečiųjų šalių teritorijose nėra Xanthomonas campestris (visi štamai pavojingi citrusiniams), Cercospora angolensis Carv. et Mendes ir Guignardia citricarpa Kiely (visi štamai pavojingi citrusiniams)

    (pranešta dokumentu Nr. C(2006) 3024)

    (2006/473/EB)

    EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

    atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

    atsižvelgdama į 2000 m. gegužės 8 d. Tarybos direktyvą 2000/29/EB dėl apsaugos priemonių nuo augalams ir augaliniams produktams kenksmingųjų organizmų įvežimo į Bendriją ir išplitimo joje (1), ypač į jos IV priedo A dalies I skirsnio 16.2, 16.3, ir 16.4 punktus,

    kadangi:

    (1)

    Siekiant leisti į Bendriją iš trečiųjų šalių įvežti Citrus L., Fortunella Swingle, Poncirus Raf. vaisius ir jų hibridus arba leisti juos vežti Bendrijoje pagal Direktyvą 2000/29/EB, 1998 m. sausio 8 d. Komisijos sprendimu 98/83/EB, pripažįstančiu, kad kai kuriose trečiosiose šalyse ir kai kuriose trečiųjų šalių teritorijose nėra Xanthomonas campestris (citrusiniams pavojingų štamų), Cercospora angolensis Carv. et Mendes ir Guignardia citricarpa Kiely (citrusiniams pavojingų štamų) (2) buvo pripažinta, kad kai kuriose trečiosiose šalyse ir kai kuriose trečiųjų šalių teritorijose nėra tų kenksmingųjų organizmų.

    (2)

    Sprendimas 98/83/EB po priėmimo keletą kartų buvo iš dalies keičiamas. Todėl siekiant aiškumo ir racionalumo, Sprendimą 98/83/EB reikėtų panaikinti ir pakeisti kitu.

    (3)

    Naujoji Zelandija pateikė oficialios informacijos, įrodančios, kad jos teritorijoje nėra Xanthomonas campestris ir Guignardia citricarpa. Todėl reikėtų pripažinti, kad Naujojoje Zelandijoje šių kenksmingųjų organizmų nėra.

    (4)

    Pietų Afrika pateikė oficialios informacijos, įrodančios, kad Šiaurės rago rajonuose Hartswater ir Warrenton nėra Guignardia citricarpa. Todėl reikėtų pripažinti, kad šiuose Pietų Afrikos rajonuose šio kenksmingojo organizmo nėra.

    (5)

    Australija pateikė informacijos, įrodančios, kad Kvinslende buvo aptiktas Xanthomonas campestris. Todėl jau nebeturėtų būti pripažįstama, kad Kvinslende šio kenksmingojo organizmo nėra.

    (6)

    Šiame sprendime numatytos priemonės atitinka Augalų sveikatos nuolatinio komiteto nuomonę,

    PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

    1 straipsnis

    1.   Taikant IV priedo A dalies I skirsnio 16.2 punktą pripažįstama, kad jokių citrusiniams pavojingų Xanthomonas campestris štamų nėra šiose trečiosiose šalyse:

    a)

    visose citrusinius augalus auginančiose trečiosiose Europos šalyse, Alžyre, Egipte, Izraelyje, Libijoje, Maroke, Tunise ir Turkijoje;

    b)

    Afrikoje: Pietų Afrikoje, Gambijoje, Ganoje, Gvinėjoje, Kenijoje, Sudane, Svazilande ir Zimbabvėje;

    c)

    Centrinėje bei Pietų Amerikoje ir Karibuose: Bahamų salose, Belize, Čilėje, Kolumbijoje, Kosta Rikoje, Kuboje, Ekvadore, Hondūre, Jamaikoje, Meksikoje, Nikaragvoje, Peru, Dominikos Respublikoje, Sent Lusijoje, Salvadore, Suriname ir Venesueloje;

    d)

    Okeanijoje: Naujojoje Zelandijoje.

    2.   Taikant IV priedo A dalies I skirsnio 16.2 punktą pripažįstama, kad jokių citrusiniams pavojingų Xanthomonas campestris štamų nėra šiose teritorijose:

    a)

    Australijoje: Naujajame Pietų Velse, Pietų Australijoje ir Viktorijoje;

    b)

    Brazilijoje, išskyrus Rio Grande do Sul, Santa Catarina, Paraná, São Paulo, Minas Gerais ir Mato Grosso do Sul valstijas;

    c)

    Jungtinėse Valstijose: Arizonoje, Kalifornijoje, Guame, Havajuose, Luizianoje, Šiaurės Marianų salose, Puerto Rike, Amerikos Samoa, Teksase ir Jungtinių Valstijų Mergelių salose;

    d)

    Urugvajuje, išskyrus Salto, Rivera ir Paysandu departamentus – į šiaurę nuo Chapicuy upės.

    2 straipsnis

    Taikant IV priedo A dalies I skirsnio 16.3 punktą pripažįstama, kad Cercospora angolensis Carv. et Mendes nėra šiose trečiosiose šalyse:

    a)

    visose citrusinius augalus auginančiose trečiose Šiaurės, Centrinės ir Pietų Amerikos šalyse, Karibuose, Azijoje, išskyrus Jemeną, Europoje ir Okeanijoje;

    b)

    visose citrusinius augalus auginančiose trečiose Afrikos šalyse, išskyrus Angolą, Kamerūną, Pietų Afrikos Respubliką, Kongo Demokratinę Respubliką, Gaboną, Gvinėją, Keniją, Mozambiką, Nigeriją, Ugandą, Zambiją ir Zimbabvę.

    3 straipsnis

    1.   Taikant IV priedo A dalies I skirsnio 16.4 punktą pripažįstama, kad jokių citrusiniams pavojingų Guignardia citricarpa Kiely štamų nėra šiose trečiosiose šalyse:

    a)

    visose citrusinius augalus auginančiose trečiose Šiaurės, Centrinės ir Pietų Amerikos šalyse, išskyrus Argentiną ir Braziliją, Karibuose ir Europoje;

    b)

    visose citrusinius augalus auginančiose trečiose Azijos šalyse, išskyrus Butaną, Kiniją, Indoneziją, Filipinus ir Taivaną;

    c)

    visose citrusinius augalus auginančiose trečiose Afrikos šalyse, išskyrus Pietų Afriką, Keniją, Mozambiką, Svazilandą, Zambiją ir Zimbabvę;

    d)

    visose citrusinius augalus auginančiose trečiosiose Okeanijos šalyse, išskyrus Australiją ir Vanuatu.

    2.   Taikant IV priedo A dalies I skirsnio 16.4 punktą pripažįstama, kad jokių citrusiniams pavojingų Guignardia citricarpa Kiely štamų nėra šiose teritorijose:

    a)

    Pietų Afrikoje: Vakarų iškyšulyje; Šiaurės rage: Hartswater ir Warrenton rajonuose;

    b)

    Australijoje: Pietų Australijoje, Vakarų Australijoje ir Šiaurės Teritorijoje;

    c)

    Kinijoje: visuose rajonuose, išskyrus Sichuan, Yunnan, Guangdong, Fujian ir Zhejiang;

    d)

    Brazilijoje: visuose rajonuose, išskyrus Rio de Žaneirą, São Paulo ir Rio Grande do Sul.

    4 straipsnis

    Sprendimas 98/83/EB panaikinamas.

    5 straipsnis

    Šis sprendimas skirtas valstybėms narėms.

    Priimta Briuselyje, 2006 m. liepos 5 d.

    Komisijos vardu

    Markos KYPRIANOU

    Komisijos narys


    (1)  OL L 169, 2000 7 10, p. 1. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Komisijos direktyva 2006/35/EB (OL L 88, 2006 3 25, p. 9).

    (2)  OL L 15, 1998 1 21, p. 41. Sprendimas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Sprendimu 2003/129/EB (OL L 51, 2003 2 26, p. 21).


    Top