EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62011CN0517

Byla C-517/11: 2011 m. spalio 7 d. pareikštas ieškinys byloje Europos Komisija prieš Graikijos Respubliką

OL C 362, 2011 12 10, p. 14–15 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

10.12.2011   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 362/14


2011 m. spalio 7 d. pareikštas ieškinys byloje Europos Komisija prieš Graikijos Respubliką

(Byla C-517/11)

2011/C 362/21

Proceso kalba: graikų

Šalys

Ieškovė: Europos Komisija, atstovaujama M. Patakia, I. Chatzigiannis ir S. Petrova

Atsakovė: Graikijos Respublika

Ieškovės reikalavimai

Pripažinti, kad:

1.

nesiėmusi visų priemonių, kad išvengtų natūralių buveinių ir rūšių buveinių, kurioms buvo įsteigta specialios apsaugos teritorija (SAT) 1220009, blogėjimo ir konkrečiai kalbant, nesiėmusi visų priemonių, kad atliktų veiksmus, susijusius su neteisėtų gręžimo darbų sustabdymu, drėkinimu, pramoninių atliekų šalinimu, administravimo planu bei Koroneia-Volvi ir Makedonikon Tempon ežerų nacionalinio parko integruota monitoringo programa, Graikijos Respublika neįvykdė įsipareigojimų pagal Direktyvos 92/43/EB dėl natūralių buveinių ir laukinės faunos bei floros apsaugos 6 straipsnio 2 dalį kartu su šios direktyvos 7 straipsniu;

2.

neįdiegusi miesto nuotėkų surinkimo ir valymo sistemos Langado gyvenvietėje, Graikijos Respublika neįvykdė įsipareigojimų pagal 1991 m. gegužės 21 d. Tarybos direktyvos 91/271/EEB dėl miesto nuotėkų valymo 3 straipsnį ir 4 straipsnio 1 ir 3 dalis.

Priteisti iš Graikijos Respublikos bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

1.

Nagrinėjamas įsipareigojimų neįvykdymas susiję su Koroneia ežero (Salonikų prefektūra) padėties blogėjimu ir tarša, atsiradusia dėl kelių žalą aplinkai darančios veiklos rūšių vykdymo ir siekiant apsaugoti šį ežerą Graikijos Respublikos priimtų teisės aktų neįgyvendinimo.

2.

Norėdamos įgyvendinti Sąjungos teisės aktus dėl aplinkos, Graikijos valdžios institucijos nustatė regiono apsaugos tvarką (Tarpžinybinis dekretas Nr. 6919/2004), specialią ežero vandens taršos mažinimo programą (Tarpžinybinis dekretas Nr. 35308/1838/2005) ir veiksmų programą siekiant mažinti nitratų sukeltą taršą (Tarpžinybinis dekretas Nr. 16175/824/2006) bei patvirtino 21 priemonę, reikalingą pagerinti ežero padėtį atsižvelgiant į prefektūros priimtą pagrindų planą (toliau — pagrindų planas). Be to, šioms priemonėms įgyvendinti jos gavo finansavimą iš Sąjungos lėšų (konkrečiai kalbant, žr. Sanglaudos fondo sprendimą C(2005) 5779/19.12.2005, kuriuo numatomas finansavimas infrastruktūros projektams) bei numatė nacionalinių išteklių.

3.

Vis dėlto Komisija padarė išvadą, kad Graikijos valdžios institucijos atitinkamų teisės aktų dar iki šiol iš esmės neįgyvendino. Ežero padėties blogėjimo problema liko neišspręsta ir todėl vėluojama įgyvendinti kai kurias iš 21 nustatytos priemones (tai yra būtina sąlyga norint gauti ES finansavimą). Atsižvelgusi į tai, kad nesimato pažangos taikant suplanuotas priemones, Komisija nusprendė pareikšti ieškinį Teisingumo Teisme.

4.

Visų pirma Komisija teigia, kad buvo pažeista Direktyvos 92/43/EEB, kuria siekiama, pirma, specialiose saugomose teritorijose išvengti natūralių buveinių ir rūšių buveinių blogėjimo bei rūšių, kurių apsaugai buvo įsteigtos specialios saugomos teritorijos, trikdymo, ir, antra, apsaugoti laukinius paukščius, 6 straipsnio 2 dalis kartu su jos 7 straipsniu.

5.

Remiantis Komisijos vertinimu, Graikija nesiėmė visų priemonių, kad atliktų visus nustatytus veiksmus, būtinus minėtose nuostatose iškeltiems tikslams pasiekti.

6.

Konkrečiai kalbant, reikia nurodyti, kad:

nebuvo nutraukti neteisėti gręžimo darbai, nors Graikijos valdžios institucijos pačios pripažino, jog tai padaryti būtina norint pagerinti ežero padėtį;

dar nebuvo pritaikytas drėkinimo apribojimas iki tinkamo lygio, o tai matyti atsižvelgiant į aplinkybę, kad Graikijos valdžios institucijos nepateikė įrodymų, patvirtinančių, kad priimtų priemonių buvo imtasi;

dar nebuvo parengtas kolektyvinių drėkinimo tinklų statybos ir Koroneia ežero gruntinio vandens gerinimo darbų tyrimas, be to, nebuvo šalinamos pramoninės atliekos, nes nebuvo pasirašyta sutartis dėl fermentavimo rezervuarų statybos. Reikia pabrėžti ir tai, kad savo veiklą tęsė keturi taršą keliantys pramonės subjektai;

dar nebuvo patvirtintas administravimo planas ir Koroneia-Volvi ir Makedonikon Tempon ežerų nacionalinio parko integruota monitoringo programa.

7.

Be to, Komisijos nuomone, buvo pažeisti Direktyvos 91/271/EEB 3 ir 4 straipsniai, susiję su miesto nuotėkų išleidimu ir surinkimo sistemomis. Iš tiesų dėl Langado surinkimo sistemos, apimančios miesto ir pramoninių nuotėkų surinkimo ir biologinio valymo įrangą, reikia nurodyti, kad Graikijos valdžios institucijos nepranešė Komisijai apie pirmo numatytų darbų etapo atlikimą, po kurio būtų aprūpinta 50 % Langado miesto gyventojų. Bet kuriuo atveju dėl antrojo Langado surinkimo sistemos etapo, kurį įgyvendinus būtų aprūpinta 100 % gyventojų, dar rengiami tyrimai.

8.

Galiausiai dėl nuotėkų antrinio valymo atitinkama sutartis dar nebuvo pasirašyta tuo metu, kai Graikijos valdžios institucijos atsakė į pagrįstą nuomonę.


Top