Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52008XC0404(02)

Paraiškos paskelbimas pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos 6 straipsnio 2 dalį

OL C 85, 2008 4 4, p. 17–20 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

4.4.2008   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 85/17


Paraiškos paskelbimas pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos 6 straipsnio 2 dalį

(2008/C 85/11)

Šis paskelbimas suteikia teisę užprotestuoti paraišką pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 (1) 7 straipsnį. Prieštaravimo pareiškimas turi būti pateiktas Komisijai per šešis mėnesius nuo šio paskelbimo.

SANTRAUKA

TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 510/2006

„MELTON MOWBRAY PORK PIE“

EB Nr. UK/PGI/005/0335/13.02.2004

SKVN ( ) SGN ( X )

Šioje santraukoje informacijos tikslais pateikiami pagrindiniai produkto specifikacijos elementai.

1.   Kompetentinga valstybės narės įstaiga:

Pavadinimas:

Department for the Environment, Food and Rural Affairs

Adresas:

Food Chain Marketing and Competitiveness Division Food Exports and Regional Food Branch Area 4C

Nobel House

17 Smith Square

London SW1P 3JR

United Kingdom

Telefonas:

(44-207) 238 66 87

Faksas:

(44-207) 238 57 28

E. paštas:

simon.johnson@defra.gsi.gov.uk

2.   Grupė:

Pavadinimas:

The Melton Mowbray Pork Pie Association

Adresas:

P.O. Box 5540 Melton Mowbray

Leicestershire LE13 1YU

United Kingdom

Telefonas:

(44-166) 456 93 88

Faksas:

E. paštas:

mocallaghan@tiscali.co.uk

Sudėtis:

Gamintojai ir (arba) perdirbėjai ( X ) kiti ( )

3.   Produkto rūšis:

1.2 klasė – mėsos produktai (virti, sūdyti, rūkyti ir kt.)

4.   Specifikacija:

(Reglamento (EB) Nr. 510/2006 4 straipsnio 2 dalyje pateiktų reikalavimų santrauka)

4.1.   Pavadinimas: „Melton Mowbray Pork Pie“

4.2.   Apibūdinimas: Melton Mowbray Pork Pie pyragai ir pyragėliai yra jiems būdingos gaubtos kubiliuko formos. Tešlos apvalkalas yra aukso rudumo spalvos, riebi. Kiaulienos įdaras yra nekonservuotas ir todėl pilkos, keptos kiaulienos spalvos. Įdaras drėgnas, sudarytas iš smulkių dalelių. Mėsa turi sudaryti mažiausiai 30 % viso produkto. Tarp įdaro ir tešlos yra drebučių sluoksnis.

Tešla yra riebaus kepinio skonio, įdarui naudojamos mėsos skonis sodrus, įdaras paskaninamas visų pirma pipirais.

Pyragai turi būti be sintetinių dažiklių, prieskonių ir konservantų. Jie parduodami įvairių dydžių ir įvairaus svorio, įvairiose prekybos vietose, įskaitant tradicines mėsos krautuvėles, prekybos centrus, kulinarijos parduotuves ir maitinimo paslaugas teikiančias vietas.

4.3.   Geografinė vietovė: Melton Moubrėjaus miesto ir jo priemiesčių ribos yra:

šiaurėje A52 nuo M1 ir A1, įskaitant Notingamo miestą,

rytuose A1 nuo A52 iki A45, įskaitant Grantamo ir Stamfordo miestus,

vakaruose M1 nuo A52 iki A45,

pietuose A45 ir A605 nuo M1 iki A1, įskaitant Nortamptono miestą.

Iš vietinio istoriko atlikto išsamaus tyrimo paaiškėjo, kad XIX a. pradžioje ir pabaigoje, kai šiuos pyragus pradėta gaminti prekybai, dėl geografinių ir ekonominių priežasčių Melton Mowbray Pork Pie pyragai ir pyragėliai būdavo gaminami tik Melton Moubrėjaus mieste ir jo priemiesčiuose.

Pirmiau apibūdinta geografinė vietovė yra didesnė nei pirminė gamybos vietovė. Šiuo požiūriu atsižvelgiama į tai, kad laikui bėgant tos ribos tapo ne tokios aiškios, ir pripažįstama, kad Melton Mowbray Pork Pie pyragai ir pyragėliai, taikant toliau apibūdinamą gamybos metodą, 100 metų buvo gaminami didesnėje Melton Moubrėjaus apylinkių teritorijoje.

4.4.   Kilmės įrodymas: Įrodymų, kad produktas gaminamas nustatytoje vietovėje, galima pateikti atsižvelgiant į gamintojų išsaugotus įrašus ir remiantis taikomomis produkto atsekamumo sistemomis. Paskirta kontrolės įstaiga atliks metinius kiekvieno gamintojo patikrinimus, kad užtikrintų, jog jis laikosi specifikacijos.

Kiekviena narė gaus atskirą kontrolės įstaigos suteiktą sertifikavimo numerį, kuris, parduodant Melton Mowbray Pork Pie pyragus ir pyragėlius, bus nurodomas ant jų pakuotės ir ant bet kokios kitos pardavimo vietoje teikiamos medžiagos. Pagal šį unikalų numerį bus galima tiesiogiai nustatyti kiekvieno parduoto gaminio gamintoją. Mažųjų gamintojų atveju kai kurie pagaminti produktai parduodami tik jų pačių mažmeninės prekybos vietose, o kiti, didesnės apimties gamybą vykdantys nariai, parduoda savo produktus per didžiuosius mažmenininkus.

Gamintojams išduodamas Maisto standartų agentūros sveikumo ženklas, kuris, kartu naudojant datos kodą, padeda užtikrinti visišką produkto atsekamumą nuo prekybos vietos iki produkcijos partijos, o nuo jos – iki kiekvienos sudedamosios dalies patvirtinto tiekėjo.

Melton Moubrėjaus pyragų ir pyragėlių su kiauliena gamintojų asociacija (Melton Mowbray Pork Pie Association) kontroliuos kiekvienam jos nariui suteikto gaminio tikrumo patvirtinimo antspaudo naudojimą. Antspaudas taip pat bus naudojamas ant visų pakuočių ir prekybos vietoje teikiamos medžiagos.

4.5.   Gamybos būdas: Melton Mowbray Pork Pie pyragai ir pyragėliai turi būti gaminami tik iš šių žaliavinių medžiagų:

Gamybos būdas

Prieš pradedant gaminti pyragus išmaišoma tešla, iš jos suformuojami tešlos lakštai ir paplotėliai viršutiniam sluoksniui, ir visa tai palaikoma.

Kiauliena supjaustoma kubeliais arba smulkiai sukapojama ir sumaišoma su įdaro sudedamosiomis dalimis – pagaminamas pyrago įdaras.

Iš tešlos lakštų apskritose išardomose formose formuojamas pyrago tešlos sluoksnis arba jie formuojami tam tikroje formoje ar ant panašių padėklų.

Pyrago įdaras sudedamas į suformuotus tešlos kubiliukus ir paskirstomas ant pyrago pagrindo, tada ant pyrago uždedamas iš anksto išpjautas paplotėlis arba tešlos lakštas, kurio kraštelis užlankstomas stipriai užspaudžiant. Kai kurie pyragai gaminami tik rankomis, o kai kurie užbaigiami naudojanti dekoratyvų rankinį spaustuką.

Pyragai išimami iš formų ir dedami ant sienelių neturinčio kepimo padėklo. Šiame etape dalis pyragų gali būti užšaldomi ir laikomi iki kol bus iškepti vėliau arba parduodami užšaldyti, kad būtų galima juos iškepti namuose.

Pyragai kepami, kol tešla tampa rusvos aukso spalvos, paliekami atvėsti ir supilami drebučiai.

Pyragai atvėsinami iki žemesnės nei 8 °C temperatūros.

Mažmeninės prekybos reikmėms pyragai gali būti supakuojami, užrašant ant pakuotės datos kodą, arba paliekami nepakuoti. Iki pardavimo pyragai gali būti laikomi šaldymo vitrinose. Kai kurie pyragai parduodami šilti, nepraėjus 4 valandoms nuo drebučių supylimo.

Pyragai parduodami įvairiose mažmeninės prekybos vietose – nuo didžiųjų prekybos centrų iki nuosavų gamintojų krautuvėlių.

4.6.   Ryšys su geografine vietove: Nuo šešioliktojo amžiaus Melton Moubrėjaus miesto apylinkėse dideliu mastu vyko žemės aptvėrimo procesas. Dėl žemės aptvėrimo procesų kraštovaizdyje nebeliko atvirų rėžinių laukų ir buvo sukurta Rytų Midlandso regiono ūkiams būdinga aptvertų laukų sistema. Dėl šios priežasties pagrindinę ūkinę veiklą – avių auginimą atviruose laukuose – pakeitė ribomis žymimi gyvulininkystės ūkiai. Iš karvių gauto pieno perteklius buvo perdirbamas į sūrį, visų pirma į Blue Stilton sūrį. Šalutinis sūrio gamybos produktas yra išrūgos. Su išsijomis sumaišytos išrūgos yra puikus maistas kiaulėms. Pieno produktus gaminantys ūkininkai statė kiaulides ir augino ūkiuose gyvulius, kad šie suėstų sūrio gamybos metu gaunamus perteklinius produktus.

Lesteršyre aptvertų laukų ribos žymimos apsodinant lauko pakraščius gudobelėmis. Kai gyvatvorė užauga maždaug iki dviejų metrų aukščio, ji dauginama atlankomis, taip ribojančių griovių pakraščiuose suformuojama nepraeinama užtvara – puikūs takai lapėms. Tai savo ruožtu lėmė lapių populiacijos padidėjimą. Siekiant patikrinti šį lapių skaičiaus padidėjimą lapių medžioti būdavo išleidžiamos skalikų gaujos. Šiuos skalikus kontroliuodavo raiteliai – tai lėmė lapių medžioklės, kaip rudens ir (arba) žiemos sporto, plėtojimąsi. Nuo aštuonioliktojo amžiaus vidurio sezoninės lapių medžioklės dalyviai pradėjo vis dažniau rengti medžiokles Melton Moubrėjaus miesto apylinkėse. Rudens ir žiemos mėnesiais buvo skerdžiamos kiaulės ir gaminami pyragai ir pyragėliai su kiauliena. Šiuos pyragėlius medžioklės patarnautojai nešiodavosi kišenėse, kad galėtų užkąsti vedžiodami po kaimus turtingų lapių medžiotojų arklius. Šiuos skanius paprastų valstiečių pyragėlius netruko pastebėti vienas nuolatinis lapių medžiotojas, kuris pradėjo juos nešiotis krepšelyje ir kišenėse, kad medžiodamas galėtų užvalgyti.

Šiems turtingiems sezoninėse medžioklėse dalyvaujantiems medžiotojams taip patiko šie nuostabūs pusryčių metu patiekiami pyragai, kad jie pageidavo jais mėgautis ir savo Londono klubuose. 1831 m. Edwardas Adcockas pradėjo eksportuoti pyragus su kiauliena iš Melton Moubrėjaus į Londoną, naudodamasis iš Lidso į Londoną kasdien važiuojančia pašto karieta. Taigi prasidėjo Melton Moubrėjaus pyragų ir pyragėlių su kiauliena gamyba prekybai ir jų reklamavimas.

Geležinkelio amžius pakeitė pramonės būklę. Užuot gabenus pyragus į Londoną ir kitus didžiuosius miestus vieną kartą per dieną važiuojančiomis arklių traukiamomis pašto karietomis, buvo užsakomi specialūs geležinkelio vagonai. Kepyklos buvo statomos netoli Melton Moubrėjaus stoties, o pyragai buvo gabenami į visas Jungtinės Karalystės dalis ir netgi į Australiją, Naująją Zelandiją ir Pietų Afriką – krovininių laivų, grįžtančių į tas šalis, šaldomuose triumuose. Žinia apie pyragus buvo pasklidusi plačiai ir nuo devynioliktojo amžiaus aštuntojo dešimtmečio iki dvidešimtojo amžiaus pradžios jų gamyba labai suintensyvėjo. Dėl augančio gaminio populiarumo kai kurie didieji gamintojai bandė apsaugoti pavadinimą nuo klastočių, tačiau nesėkmingai.

Pirmasis pasaulinis karas sunaikino eksporto prekybą ir tapo pramonės nuosmukio atskaitos tašku. Tačiau per pastaruosius 20 metų jaučiamas pagyvėjimas – ši gamyba vėl plečiama, kad būtų patenkintas augantis šio įdomaus maisto produkto poreikis. Melton Moubrėjaus pyragai ir pyragėliai su kiauliena, pagaminti nustatytoje vietovėje, dabar parduodami daugelyje didžiųjų prekybos centrų ir vėl eksportuojami į užsienio šalis.

Pastaruoju metu Melton Mowbray Pork Pie pyragai susilaukė daug įvairaus dėmesio. Tarptautiniame kelionių vadove „Lonely Planet“ Melton Moubrėjus apibūdinamas kaip miestas, „kuris pasauliui padovanojo nuostabiausius pyragus su kiauliena“. Kad produktas vėl tapo populiarus, tapo akivaizdu 1996 m., kai Glosterio hercogas sulaukė spaudos dėmesio apsilankydamas pyragų gamintojo parduotuvėlėje ir laikraštyje buvo išspausdintas straipsnis apie tai, kad jis ragavo Melton Moubrėjaus pyragėlių su kiauliena. BBC taip pat parodė pilnametražį filmą apie Melton Moubrėjaus pyragus su kiauliena savo populiarioje vakaro televizijos laidoje „Maistas ir gėrimai“ (angl. Food and Drink).

Melton Mowbray Pork Pie pyragai ir pyragėliai iš tikrųjų išsiskiria iš kitų pyragų su kiauliena savo pakuote, išvaizda ir tuo, kaip jais prekiaujama prekybos vietose. Palyginti su kitais prekybos vietose parduodamais pyragais su kiauliena, šie pyragai yra 10–15 % brangesni, nes jie ypač populiarūs, o tai suteikia jiems išskirtinumo ir sukuria tam tikrą vertę. Melton Moubrėjaus pyragų ir pyragėlių su kiauliena gamintojų asociacija (Melton Mowbray Pork Pie Association) buvo įkurta 1998 m., siekiant suburti visus nustatytos vietovės gamintojus ir užtikrinti šių autentiškų Melton Mowbray Pork Pie pyragų ir pyragėlių apsaugą ir didinti vartotojų informuotumą apie šio produkto kilmę.

4.7.   Kontrolės institucija:

Pavadinimas:

Product Authentication Inspectorate Limited

Adresas:

Rowland House

65 High Street Worthing

W. Sussex BN11 1DN

United Kingdom

Telefonas:

(44-190) 323 77 99

Faksas:

(44-190) 320 44 45

E. paštas:

paul.wright@food-standards.com

4.8.   Ženklinimas etiketėmis: Sėkmingai užregistravus šį produktą, nedelsiant bus pradėtas naudoti šio pavadinimo SGN (saugomos geografinės nuorodos) simbolis.


(1)  OL L 93, 2006 3 31, p. 12.


Top