EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62009TN0014

Byla T-14/09 2009 m. sausio 16 d. pareikštas ieškinys byloje Vanhecke prieš Parlamentą

OL C 69, 2009 3 21, p. 47–48 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

21.3.2009   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 69/47


2009 m. sausio 16 d. pareikštas ieškinys byloje Vanhecke prieš Parlamentą

(Byla T-14/09)

(2009/C 69/104)

Proceso kalba: olandų

Šalys

Ieškovas: Frank Vanhecke (Briugė, Belgija), atstovaujamas advokatų R. Tournicourt ir B. Siffert

Atsakovas: Europos Parlamentas

Ieškovo reikalavimai

Panaikinti skundžiamą 2008 m. lapkričio 18 d. Europos Parlamento sprendimą, apie kurį ieškovui buvo pranešta 2008 m. lapkričio 30 d., kuriuo buvo atšauktas ieškovo turimas parlamento nario imunitetas.

Priteisti iš atsakovo bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Europos Parlemento nariui adresuotu raštu Belgijos teisingumo ministras paprašė atšaukti ieškovo turimą parlamento nario imunitetą. Ieškovo pateiktais duomenimis, šis prašymas buvo pateiktas Dendermondės miesto prokuratūros iniciatyva, kuri ketino persekioti jį už vietiniame partijos laikraštyje, kurio atsakingas leidėjas buvo ieškovas, Sint Niklaso mieste paskelbto straipsnio turinį.

Gavęs šį prašymą, Europos Parlamentas nusprendė atšaukti ieškovo turėtą parlamento nario imunitetą.

Pagrįsdamas savo ieškinį, ieškovas pirmiausia teigia, kad, remiantis Protokolo dėl Europos Bendrijų privilegijų ir imunitetų 10 straipsniu, Europos Parlamento nariai savo valstybės teritorijoje naudojasi imunitetais, kurie jų valstybėje suteikiami tautos atstovams. Iš to išplaukia, kad prašymą atšaukti Europos Parlamento nario imunitetą gali pateikti tik ta institucija, kuri turi įgaliojimus prašyti atšaukti nacionalinės tautos atstovybės nario imunitetą pagal nacionalinę teisę. Todėl Teisingumo ministerijai skirtas prašymas pradėti parlamento nario imuniteto atšaukimo procedūrą turėjo būti pateiktas prie Hof van beroep veikiančios generalinės prokuratūros, o ne vietinės prokuratūros rajono lygmeniu, kaip buvo šiuo atveju.

Antras ieškinio pagrindas susijęs su Europos Parlamentos sprendimo priėmimo procedūra. Ieškovas teigia, kad komiteto nariai, priėmę sprendimą dėl prašymo atšaukti jo turimą parlamento nario imunitetą, turėjo arba dalyvauti posėdyje, kuriame jis buvo išklausytas, arba gauti išsamią ataskaitą, kurioje būtų buvę išdėstyti argumentai. Tačiau taip neatsitiko.

Trečia, ieškovas tvirtina, kad buvo pažeista slaptumo pareiga. Šiuo klausimu jis pažymi, kad komiteto pirmininko pranešimas buvo prieinama spaudai dar iki galutinio balsavimo Teisės reikalų komitete.

Ketvirta, ieškovas teigia, kad buvo pažeistas Europos Parlamento darbo tvarkos taisyklių 7 straipsnis, nes buvo užkirstas kelias bet kokiems debatams plenariniame posėdyje.

Penkta, ieškovas remiasi motyvavimo trūkumais, nes ginčijamame sprendime apsiribojama nuoroda į Teisės reikalų komiteto pranešimą.

Šešta, ieškovas ginčija Teisės reikalų komiteto pasitelktą pagrindimą, kad „buvimas nacionalinės politinės partijos laikraščio leidėju nepriskiriama Europos Parlamento nario užduotims“. Ieškovo manymu, kiekvieno politiko užduotis išsakyti ir skleisti politines pažiūras bei politinių raštų leidyba ir jų atsakingo leidėjo funkcijos tikrai priklauso Europos Parlamento nario užduotims.


Top