EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32010R0395

2010 m. gegužės 7 d. Komisijos reglamentas (ES) Nr. 395/2010, kuriuo iš dalies keičiamas Komisijos reglamentas (EB) Nr. 1010/2009, įtraukiant administracinių susitarimų dėl sugautų žuvų kiekio sertifikatų nuostatas

OL L 115, 2010 5 8, p. 1–24 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (HR)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2010/395/oj

8.5.2010   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 115/1


KOMISIJOS REGLAMENTAS (ES) Nr. 395/2010

2010 m. gegužės 7 d.

kuriuo iš dalies keičiamas Komisijos reglamentas (EB) Nr. 1010/2009, įtraukiant administracinių susitarimų dėl sugautų žuvų kiekio sertifikatų nuostatas

EUROPOS KOMISIJA,

atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo,

atsižvelgdama į 2008 m. rugsėjo 29 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1005/2008 (1), nustatantį Bendrijos sistemą, kuria siekiama užkirsti kelią neteisėtai, nedeklaruojamai ir nereglamentuojamai žvejybai, atgrasyti nuo jos ir ją panaikinti, visų pirma į jo 12 straipsnio 4 dalį, 14 straipsnio 3 dalį, 20 straipsnio 4 dalį ir 52 straipsnį,

kadangi:

(1)

Administraciniai susitarimai, pagal kuriuos sugautų žuvų kiekio sertifikatai surašomi, tvirtinami ar teikiami elektroninėmis priemonėmis arba pagal kuriuos tuos sertifikatus gali pakeisti elektroninės atsekamumo sistemos, kurias naudojant būtų užtikrinama tokia pati valdžios institucijų vykdoma kontrolė, turi būti išvardyti 2009 m. spalio 22 d. Komisijos reglamento (EB) Nr. 1010/2009, kuriuo nustatomos išsamios Reglamento (EB) Nr. 1005/2008 įgyvendinimo taisyklės (2), IX priede. Kadangi sudaryta naujų administracinių susitarimų dėl sugautų žuvų kiekio sertifikatų, tas priedas turėtų būti atnaujintas.

(2)

Reglamentą (EB) Nr. 1010/2009 reikėtų atitinkamai iš dalies pakeisti.

(3)

Priede pateikti administraciniai susitarimai dėl sugautų žuvų kiekio sertifikatų grindžiami elektroninėmis atsekamumo sistemomis, kurios jau buvo naudojamos prieš įsigaliojant Reglamentui (EB) Nr. 1005/2008, taigi šis reglamentas turėtų būti taikomas nuo 2010 m. sausio 1 d.

(4)

Šiame reglamente numatytos priemonės atitinka Žuvininkystės ir akvakultūros vadybos komiteto nuomonę,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Reglamentas (EB) Nr. 1010/2009 iš dalies keičiamas taip:

IX priedas iš dalies keičiamas, kaip nurodyta šio reglamento priede.

2 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis reglamentas įsigalioja septintą dieną nuo jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Jis taikomas nuo 2010 m. sausio 1 d.

Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje 2010 m. gegužės 7 d.

Komisijos vardu

Pirmininkas

José Manuel BARROSO


(1)  OL L 286, 2008 10 29, p. 1.

(2)  OL L 280, 2009 10 27, p. 5.


PRIEDAS

Reglamento (EB) Nr. 1010/2009 IX priedas papildomas šiais 4, 5 ir 6 skirsniais:

4   Skirsnis

ISLANDIJA

SUGAUTŲ ŽUVŲ KIEKIO SERTIFIKAVIMO SISTEMA

Pagal Reglamento (EB) Nr. 1005/2008 12 straipsnio 4 dalį žuvininkystės produktams, gautiems iš žuvų, sužvejotų su Islandijos vėliava plaukiojančių žvejybos laivų, to reglamento 12 straipsnyje ir II priede nurodytas sugautų žuvų kiekio sertifikatas nuo 2010 m. sausio 1 d. pakeičiamas Islandijos sugautų žuvų kiekio sertifikatu, kuris grindžiamas Islandijos sugautų žuvų svėrimo ir registravimo sistema; tai Islandijos valdžios institucijų kontroliuojama elektroninė atsekamumo sistema, kurią naudojant užtikrinama tokia pati valdžios institucijų kontrolė, kokios reikalaujama pagal ES sugautų žuvų kiekio sertifikavimo sistemą.

Priedėlyje pateikiamas Islandijos sugautų žuvų kiekio sertifikato pavyzdys.

Reglamento (EB) Nr. 1005/2008 14 straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodyti dokumentai gali būti perduodami elektroninėmis priemonėmis.

Islandija reikalauja pateikti sugautų žuvų kiekio sertifikatą Islandijoje iškraunant ir į Islandiją importuojant su Europos Sąjungos valstybės narės vėliava plaukiojančių žvejybos laivų sužvejotas žuvis.

TARPUSAVIO PAGALBA

Tarpusavio pagalba pagal Reglamento (EB) Nr. 1005/2008 51 straipsnį teikiama siekiant palengvinti atitinkamų Islandijos ir Europos Sąjungos valstybių narių institucijų keitimąsi informacija ir pagalbą, remiantis Komisijos reglamente (EB) Nr. 1010/2009 išdėstytomis išsamiomis tarpusavio pagalbos teikimo taisyklėmis.

Priedėlis

Image

Image

5.   Skirsnis

KANADA

SUGAUTŲ ŽUVŲ KIEKIO SERTIFIKAVIMO SISTEMA

Pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 1005/2008 12 straipsnio 4 dalį žuvininkystės produktams, gautiems iš žuvų, sužvejotų su Kanados vėliava plaukiojančių žvejybos laivų, to reglamento 12 straipsnyje ir II priede nurodytas sugautų žuvų kiekio sertifikatas pakeičiamas Kanados sugautų žuvų kiekio sertifikatais, kurie grindžiami 3 priedėlyje aprašyta Kanados žuvininkystės produktų sertifikavimo sistema; tai Kanados valdžios institucijų kontroliuojama elektroninė atsekamumo sistema, kurią naudojant užtikrinama tokia pati valdžios institucijų kontrolė, kokios reikalaujama pagal ES sugautų žuvų kiekio sertifikavimo sistemą.

1 ir 2 priedėliuose pateikiami Kanados sugautų žuvų kiekio sertifikatų, kurie nuo 2010 m. sausio 1 d. pakeičia Europos bendrijos sugautų žuvų kiekio sertifikatą ir reeksporto sertifikatą, pavyzdžiai.

Naudojant tradicinius žvejybos metodus arba Komisijos reglamento (EB) Nr. 1010/2009 6 straipsnyje apibrėžtų žvejybos laivų sužvejotų žuvų kiekiams naudojamas 2 priedėlyje pateiktas supaprastintas Kanados sugautų žuvų kiekio sertifikatas.

Reglamento (EB) Nr. 1005/2008 14 straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodyti dokumentai gali būti perduodami elektroninėmis priemonėmis.

TARPUSAVIO PAGALBA

Tarpusavio pagalba pagal Reglamento (EB) Nr. 1005/2008 51 straipsnį teikiama siekiant palengvinti atitinkamų Kanados ir Europos Sąjungos valstybių narių kompetentingų institucijų keitimąsi informacija ir administracinį bendradarbiavimą, remiantis Komisijos reglamente (EB) Nr. 1010/2009 išdėstytomis išsamiomis tarpusavio pagalbos teikimo taisyklėmis.

1 priedėlis

Image

Image

Image

Image

Image

2 priedėlis

Image

Image

Image

Image

Image

3 priedėlis

Kanados žuvininkystės produktų sertifikavimo sistema skirta naudoti išduodant standartinius ir supaprastintus sugautų žuvų kiekio sertifikatus.

Žuvininkystės produktų sertifikavimo sistema bus naudojama sugautų žuvų kiekio sertifikatui išduoti ir tvirtinti eksportuojant įprastų žuvininkystės produktų, įskaitant gyvas, šviežias, užšaldytas, sūdytas, konservuotas ir (arba) rūkytas ir vytintas žuvis, paruošiamų iš žaliavos, gautos vykdant nelaivinę žvejybą ir tradicinę žvejybą arba paruošiamų naudojant mažų ir didelių žvejybos laivų žaliavą ir (arba) gaminamų keliais etapais, siuntas iš Kanados į Europos Sąjungą.

Siekdama kuo didesnio veiksmingumo, supaprastintuose sertifikatuose Kanada tam tikrus laivus suskirstys į grupes. Tačiau naudojantis žuvininkystės produktų sertifikavimo sistema bus galima rasti visą informaciją apie laivus, suskirstytus į grupes, o prie kiekvieno iš jų toliau pateikiama atitinkama su jų licencija arba registracija susijusi informacija ir sertifikate nurodytas deklaruotas sugautų žuvų kiekis.

Laivai bus skirstomi į grupes kai kurių rūšių produktų atveju, visų pirma, jei žvejybos veikla vykdoma naudojant žuvų supirkimo laivus, kurie sužvejotas žuvis superka iš kelių žvejybos laivų ir pardavimo pažymas išduoda jūroje, jei vykdoma nelaivinės žvejybos veikla, tokia, kaip priekrantės žvejyba gaubiamaisiais tinklais, priekrantės valgomųjų moliuskų žvejyba, poledinė žvejyba, jei vykdoma pakrančių žvejybos veikla ir tradicinė žvejybos veikla bendruomenės lygmeniu. Į grupes bus skirstoma pagal eksportuojančias bendroves ir, atsižvelgiant į poreikį, šis suskirstymas bus keičiamas kiekvienos siuntos atveju.

Pasirinkusi skirstymo į grupes galimybę Kanada vienai siuntai galės parengti vieną sertifikatą, o visą su sertifikatu susijusią informaciją (informaciją apie laivo licenciją ir (arba) registraciją) bus galima rasti duomenų bazėje.

Šią informaciją importuojančių ES valstybių narių valdžios institucijos galės rasti mūsų interneto svetainėje arba jos teirautis paskambinę tiesiogine mūsų sertifikavimo skyriaus telefono linija.

Trečiosios šalys, norėdamos gauti informacijos apie netiesioginį eksportą, taip pat gali susisiekti su sertifikavimo skyriumi.

6.

Skirsnis

Farerų salos

SUGAUTŲ ŽUVŲ KIEKIO SERTIFIKAVIMO SISTEMA

Pagal Reglamento (EB) Nr. 1005/2008 12 straipsnio 4 dalį žuvininkystės produktams, gautiems iš žuvų, sužvejotų su Farerų salų vėliava plaukiojančių žvejybos laivų, to reglamento 12 straipsnyje ir II priede nurodytas sugautų žuvų kiekio sertifikatas pakeičiamas Farerų salų sugautų žuvų kiekio sertifikatu, kuris grindžiamas Farerų salų pardavimo pažymų ir laivų žurnalų sistema; tai Farerų salų valdžios institucijų kontroliuojama atsekamumo sistema, kurią naudojant užtikrinama tokia pati valdžios institucijų kontrolė, kokios reikalaujama pagal ES sugautų žuvų kiekio sertifikavimo sistemą.

Priedėlyje pateikiamas Farerų salų sugautų žuvų kiekio sertifikato, kuris nuo 2010 m. sausio 1 d. pakeičia Europos bendrijos sugautų žuvų kiekio sertifikatus ir reeksporto sertifikatą, pavyzdys.

Reglamento (EB) Nr. 1005/2008 14 straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodyti dokumentai gali būti perduodami elektroninėmis priemonėmis.

TARPUSAVIO PAGALBA

Tarpusavio pagalba pagal Reglamento (EB) Nr. 1005/2008 51 straipsnį teikiama siekiant palengvinti atitinkamų Farerų salų ir Europos Sąjungos valstybių narių kompetentingų institucijų keitimąsi informacija ir pagalbą, remiantis Komisijos reglamente (EB) Nr. 1010/2009 išdėstytomis išsamiomis tarpusavio pagalbos teikimo taisyklėmis.

Priedėlis

Image

Image


Top