Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32006R1966R(01)

    2006 m. gruodžio 21 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 1966/2006 dėl duomenų apie žvejybos veiklą elektroninio registravimo ir perdavimo bei dėl nuotolinio aptikimo priemonių ( OL L 409, 2006 12 30 ) klaidų ištaisymas

    OL L 36, 2007 2 8, p. 3–5 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2006/1966/corrigendum/2007-02-08/oj

    8.2.2007   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    L 36/3


    2006 m. gruodžio 21 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 1966/2006 dėl duomenų apie žvejybos veiklą elektroninio registravimo ir perdavimo bei dėl nuotolinio aptikimo priemonių klaidų ištaisymas

    ( Europos Sąjungos oficialusis leidinys L 409, 2006 m. gruodžio 30 d. )

    Reglamentą (EB) Nr. 1966/2006 skaityti taip:

    TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 1966/2006

    2006 m. gruodžio 21 d.

    dėl duomenų apie žvejybos veiklą elektroninio registravimo ir perdavimo bei dėl nuotolinio aptikimo priemonių

    EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

    atsižvelgdami į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 37 straipsnį,

    atsižvelgdami į Komisijos pasiūlymą,

    atsižvelgdama į Europos Parlamento nuomonę,

    kadangi:

    (1)

    Tarybos reglamentu (EB) Nr. 2371/2002 (1) nustatoma programa, skirta užtikrinti žuvų išteklių apsaugą ir tausojantį naudojimą pagal Bendrąją žuvininkystės politiką.

    (2)

    Žuvų išteklių apsaugos ir tausojančio naudojimo tikslai yra pasiekiami, laikantis sąlygų, reglamentuojančių prieigą prie vandenų ir išteklių, t. y. ribojant sugautų žuvų kiekius ir žvejybos pastangas ir patvirtinant technines priemones, susijusias su žvejybos metodais, žūklės įrankiais ir sugautų žuvų kiekiais.

    (3)

    Todėl siekiant užtikrinti racionalų žvejybos galimybių valdymą ir siekiant įgyvendinti šiuos tikslus, žvejybinę veiklą būtina stebėti pačiais tinkamiausiais metodais. Sugauti kiekiai daugiausia kontroliuojami renkant informaciją apie sugavimus, iškrovimus, perkrovimus, gabenimus ir pardavimus, o žvejybos pastangos daugiausia kontroliuojamos renkant informaciją apie laivo charakteristikas, žvejojant praleistą laiką ir žūklės įrankius. Be to, nuotolinio valdymo technologijos žuvininkystės kontrolės institucijoms suteikia galimybę stebėti laivų buvimą tam tikroje teritorijoje. Derinant visas šias priemones, didinamas informacijos tikslumas.

    (4)

    Reglamento (EB) Nr. 2371/2002 22 straipsnio 1 dalyje ir 23 straipsnio 3 dalyje atitinkamai numatoma, kad 2004 m. Taryba turi nuspręsti dėl įsipareigojimo elektroniniu būdu registruoti ir perduoti atitinkamą informaciją, susijusią su žvejybos veikla, įskaitant iškrautus ar perkrautus sugavimus bei pardavimo pažymą, ir dėl įsipareigojimo įdiegti nuotolinio aptikimo priemones.

    (5)

    Pastaraisiais metais valstybės narės ir kitos šalys vykdė bandomuosius elektroninio registravimo ir pranešimo bei nuotolinio aptikimo projektus. Šie projektai pasirodė esą pagrįsti ir ekonomiškai efektyvūs.

    (6)

    1993 m. spalio 12 d. Tarybos reglamento (EEB) Nr. 2847/93, nustatančio bendros žuvininkystės politikos kontrolės sistemą (2), 6 straipsniu numatoma, kad Bendrijos žvejybos laivų kapitonai veda laivo žurnalą apie savo veiklas.

    (7)

    Reglamento (EB) Nr. 2371/2002 22 straipsniu nustatoma, kad žuvininkystės produktai parduodami tiktai iš žvejybos laivo registruotiems pirkėjams arba registruotuose aukcionuose.

    (8)

    Reglamento (EEB) Nr. 2847/93 9 straipsniu numatoma, kad aukcionai ar kitos valstybių narių įgaliotos įstaigos ar asmenys, atsakingi už pirminę prekybą žuvininkystės produktais, po pirminio pardavimo pateikia pardavimo pažymą valstybių narių, kurių teritorijoje atliekama pirminė prekyba, kompetentingoms institucijoms.

    (9)

    Reglamento (EEB) Nr. 2847/93 8 straipsnyje numatoma, kad Bendrijos žvejybos laivo, kurio bendras ilgis yra 10 ar daugiau metrų, kapitonas arba jo atstovas, po kiekvieno reiso per 48 valandas nuo iškrovimo, valstybės narės, kurioje vyksta iškrovimas, kompetentingoms institucijoms pateikia deklaraciją.

    (10)

    Reglamento (EEB) Nr. 2847/93 9 straipsnyje taip pat numatoma, kad jei pirminė prekyba žuvininkystės produktais neatliekama toje pačioje valstybėje narėje, kurioje jie buvo iškrauti, valstybė narė, atsakinga už pirminės prekybos stebėseną, užtikrina, kad valdžios institucijoms, atsakingoms už atitinkamų produktų iškrovimą, būtų kuo greičiau pateikta pardavimo pažymos kopija.

    (11)

    Reglamento (EEB) Nr. 2847/93 19 straipsniu reikalaujama, kad valstybės narės sukurtų kompiuterizuotą duomenų bazę ir įvestų patvirtinimo sistemą, visų pirma susidedančią iš kryžminių patikrinimų ir sutikrinimo duomenų.

    (12)

    Reglamento (EEB) Nr. 2847/93 9 straipsniu taip pat numatoma, kad perdavimo deklaracija, už kurią atsako jos turėtojas, kompetentingoms institucijoms pateikiama, kai produktai nėra siūlomi parduoti arba juos ketinama parduoti vėliau.

    (13)

    Nuotolinis aptikimas turėtų būti naudojamas tik tada, kai aiškiai matoma ekonominė nauda lyginant tik su tradicinių kontrolės priemonių, pavyzdžiui, žvejybos patruliuojančių laivų ir orlaivių, naudojimu aptinkant nelegaliai žvejojančius žvejybos laivus.

    (14)

    Todėl reikėtų nustatyti registravimo, perdavimo elektroniniu būdu ir nuotolinio aptikimo naudojimo kontrolės tikslais sąlygas.

    (15)

    Būdai, kuriais kompetentingos nacionalinės institucijos naudosis keisdamosi informacija kontrolės ir tikrinimo tikslais, turėtų būti nustatytos išsamiose įgyvendinimo taisyklėse.

    (16)

    Valstybė narė turėtų turėti galimybę priimti sprendimą dėl duomenų perdavimo būdų, naudojamų laivų, plaukiojančių su jos vėliava.

    (17)

    Su kontrolės technologijų įgyvendinimu susijusios investicijos atitinka reikalavimus pagal 2006 m. gegužės 22 d. Tarybos reglamentą Nr. 861/2006/EB, nustatantį Bendrijos finansines priemones, skirtas bendrai žuvininkystės politikai įgyvendinti bei veiklai jūrų teisės srityje (3).

    (18)

    Šiam reglamentui įgyvendinti būtinos priemonės turėtų būti patvirtintos pagal 1999 m. birželio 28 d. Tarybos sprendimą 1999/468/EB, nustatantį Komisijos naudojimosi jai suteiktais įgyvendinimo įgaliojimais tvarką (4),

    PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

    1 straipsnis

    Elektroninis registravimas ir perdavimas

    1.   Bendrijos žvejybos laivo kapitonas elektroninėmis priemonėmis registruoja su žuvininkystės veikla susijusią informaciją, kurią jis privalo registruoti laivo žurnale ir perkrovimo deklaracijoje, kaip apibrėžta atitinkamuose Bendrijos teisės aktuose, bei elektroninėmis priemonėmis siunčia šią informaciją vėliavos valstybės kompetentingai institucijai.

    2.   Bendrijos žvejybos laivo kapitonas ar jo atstovas elektroninėmis priemonėmis registruoja su žuvininkystės veikla susijusią informaciją, kurią jis privalo registruoti iškrovimo deklaracijoje, kaip apibrėžta atitinkamuose Bendrijos teisės aktuose, bei elektroninėmis priemonėmis siunčia šią informaciją vėliavos valstybės kompetentingai institucijai.

    3.   Pirminio pardavimo pažyma ir prireikus perdavimo deklaracija registruojama ir persiunčiama elektroniniu būdu, valstybių narių, kurių teritorijoje pirmą kartą parduodama registruotiems pirkėjams, registruotame aukcione ar kitam valstybių narių įgaliotam subjektui arba asmeniui, atsakingam už pirminį žuvininkystės produktų pardavimą, kompetentingoms institucijoms.

    4.   Valstybės narės turi būtinas administracines ir technines struktūras, kuriomis jos gali elektroninėmis priemonėmis gauti, tvarkyti, kryžmiškai patikrinti ir perduoti bent jau informaciją, esančią 1, 2 ir 3 dalyse nurodytame laivo žurnale, perkrovimo deklaracijoje, iškrovimo deklaracijoje, pardavimo pažymoje ir perdavimo deklaracijoje.

    2 straipsnis

    Duomenų periodiškumas ir autentiškumas

    1.   Žvejybos laivo kapitonas atitinkamus žurnalo duomenis persiunčia ne rečiau kaip kartą per dieną. Jis taip pat siunčia tokius duomenis vėliavos valstybės kompetentingos valdžios institucijos prašymu. Bet kokiu atveju jis perduoda atitinkamus žurnalo duomenis užbaigęs paskutinę žvejybos operaciją bei prieš įplaukdamas į uostą.

    2.   Laivo žurnalo, perkrovimo deklaracijos ir iškrovimo deklaracijos duomenys, kuriuos įregistravo vėliavos valstybės kompetentinga institucija, laikomi autentiškais nacionalinės teisės aktuose nustatytomis sąlygomis.

    3.   Valstybės narės užregistruota pirminio pardavimo pažymos ir perdavimo deklaracijos informacija laikoma autentiška nacionalinės teisės aktuose nustatytomis sąlygomis.

    3 straipsnis

    Laipsniškas įvedimas

    1.   Įsipareigojimas per 24 mėnesius nuo 5 straipsnyje nurodytų įgyvendinimo taisyklių įsigaliojimo datos elektroniniu būdu registruoti ir perduoti 1 straipsnio 1 ir 2 dalyse minimus duomenis taikomas žvejybos laivų, kurių bendras ilgis yra daugiau nei 24 metrai, kapitonams, o žvejybos laivų, kurių bendras ilgis yra daugiau nei 15 metrų, kapitonams – per 42 mėnesius nuo įgyvendinimo taisyklių įsigaliojimo.

    2.   Nepaisant 1 dalies nuostatų, valstybės narės gali įpareigoti ar suteikti įgaliojimus nuo 5 straipsnyje nurodytų įgyvendinimo taisyklių įsigaliojimo praėjus 12 mėnesių 1 dalyje nurodytų žvejybos laivų, kurių bendras ilgis yra 15 metrai ar mažiau, kapitonams elektroniniu būdu registruoti ir perduoti 1 straipsnio 1 ir 2 dalyse minėtus duomenis.

    3.   Pakrantės valstybės narės kompetentingos institucijos priima iš vėliavos valstybės narės gautus elektroninius pranešimus, kuriose pateikti 2 dalyje nurodytų žvejybos laivų duomenys.

    4.   Registruotiems pirkėjams, registruotam aukcionui ar kitam valstybių narių įgaliotam subjektui arba asmeniui, atsakingiems už pirminį žuvininkystės produktų pardavimą, kurių metinė finansinė apyvarta parduodant žuvininkystės produktus viršija 400 000 eurų, įpareigojimas elektroniniu būdu registruoti pardavimo pažymas arba prireikus perdavimo deklaracijas taikomas nuo 2009 m. sausio 1 d.

    4 straipsnis

    Nuotolinis aptikimas

    Nuo 2009 m. sausio 1 d. ir tais atvejais, kai aiškiai matoma ekonominė nauda lyginant su tradicinėmis kontrolės priemonėmis naudojamomis aptinkant nelegaliai žvejojančius žvejybos laivus, valstybės narės užtikrina, kad jų žuvininkystės stebėsenos centrai turėtų techninius pajėgumus, suteikiančius jiems galimybę sulyginti buvimo vietas, nustatytas palydovais atsiųstuose į žemę nuotoliniu būdu aptiktuose vaizduose ar kitomis lygiavertėmis sistemomis su duomenimis, kurie gauti iš laivų stebėjimo sistemų, siekiant nustatyti žvejybos laivų buvimą tam tikroje teritorijoje.

    5 straipsnis

    Išsamios taisyklės

    Išsamios šio reglamento įgyvendinimo taisyklės priimamos Reglamento (EB) Nr. 2371/2002 30 straipsnio 2 dalyje nurodyta tvarka. Šiose taisyklėse visų pirma nustatoma:

    1)

    Sąlygos, kuriomis kompetentingos nacionalinės institucijos kontrolės ir tikrinimo tikslais keisis informacija, tuo pačiu metu užtikrindamos konfidencialumą ir tai, kad pakrančių valstybės narės galėtų gauti informaciją.

    2)

    Perduotinų pranešimų turinys.

    3)

    Būdai, kuriais kompetentingos nacionalinės institucijos naudosis keisdamosi informacija kontrolės ir tikrinimo tikslais.

    4)

    Pardavimo pažymos ir perėmimo deklaracijos duomenų registravimo ir perdavimo sąlygos.

    5)

    Nuostatos, kuriomis valstybei narei leidžiama pratęsti elektroninio pranešimo įpareigojimą žvejybos laivams, kaip numatyta 3 straipsnio 2 dalyje.

    6)

    Reikalavimų elektroniniu būdu perduoti iškrovimo deklaracijas išimtys bei sąlygos ir pranešimo reikalavimai informuoti pakrantės valstybę apie tokias išimtis.

    7)

    Tam tikrų kontrolės nuostatų, esančių Bendrijos taisyklėse, skirtose žvejybos laivams, kurie elektroniniu būdu registruoja ir perduoda 1 straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodytą informaciją, išimtys siekiant sumažinti ūkio subjektams tenkančią administracinę naštą.

    8)

    Nuostatos, susijusios su 1 straipsnyje nurodytų duomenų registravimu ir perdavimu techninio gedimo atveju.

    6 straipsnis

    Įsigaliojimas

    Šis reglamentas įsigalioja septintą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

    Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

    Priimta Briuselyje, 2006 m. gruodžio 21 d.

    Tarybos vardu

    Pirmininkas

    J. KORKEAOJA


    (1)  OL L 358, 2002 12 31, p. 59.

    (2)  OL L 261, 1993 10 20, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 768/2005 (OL L 128, 2005 5 21, p. 1).

    (3)  OL L 160, 2006 6 14, p. 1.

    (4)  OL L 184, 1997 7 17, p. 23. Sprendimas su pakeitimais, padarytais Sprendimu 2006/512/EB (OL L 200, 2006 7 22, p. 11).


    Top