Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32002R1746

    2002 m. rugsėjo 30 d. Tarybos reglamentas (EB, Euratomas) Nr. 1746/2002 vykdant Komisijos reformą, nustatantis specialiąsias priemones, skirtas nutraukti Europos Bendrijų pareigūnų, paskirtų eiti nustatytas pareigas Europos Bendrijų Komisijoje, tarnybą

    OL L 264, 2002 10 2, p. 1–4 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

    Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/12/2004

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2002/1746/oj

    32002R1746



    Oficialusis leidinys L 264 , 02/10/2002 p. 0001 - 0004


    Tarybos Reglamentas (EB, Euratomas) Nr. 1746/2002

    2002 m. rugsėjo 30 d.

    vykdant Komisijos reformą, nustatantis specialiąsias priemones, skirtas nutraukti Europos Bendrijų pareigūnų, paskirtų eiti nustatytas pareigas Europos Bendrijų Komisijoje, tarnybą

    EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

    atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 283 straipsnį,

    atsižvelgdama į Komisijos pasiūlymą, pateiktą gavus Tarnybos nuostatų komiteto nuomonę,

    atsižvelgdama į Europos Parlamento nuomonę [1],

    atsižvelgdama į Teisingumo Teismo nuomonę [2],

    atsižvelgdama į Audito Rūmų nuomonę [3],

    kadangi:

    (1) Komisijos reforma ypač siekiama perskirstyti išteklių naudojimą jos pirmenybinei veiklai.

    (2) Savo 2000 m. vasario 9 d. komunikate [4] Komisija nurodė, kad ketina naudoti savo žmogiškuosius išteklius kaip įmanoma efektyviau.

    (3) Komisija didelę savo poreikių dalį patenkina atlikdama vidaus racionalizaciją ir perkeldama darbuotojus į kitą darbą.

    (4) Be to, Komisija imasi būtinų žingsnių, ypač organizuodama mokymą, siekdama padėti į kitą darbą perkeltiems darbuotojams kaip įmanoma geriau ir veiksmingiau prisitaikyti.

    (5) Tačiau pareigūnų, kuriems yra sukakę 55 metai ir kurie yra ištarnavę ne mažiau kaip 15 metų, grupės įgūdžiai yra pernelyg nutolę nuo atliktinų pareigų.

    (6) Komisijai reikia naujų įgūdžių turinčių darbuotojų bei pertvarkyti savo etatų planą; įprasta tvarka į pensiją išeinančių pareigūnų skaičius nebus pakankamas, kad per patenkinamą laikotarpį būtų galima įdarbinti naujų įgūdžių turintį personalą.

    (7) Todėl turėtų būti priimtos specialiosios priemonės dėl tarnybos nutraukimo kartu su vidaus administracinėmis priemonėmis, skirtomis užtikrinti veiksmingą šio reglamento įgyvendinimo stebėjimą.

    (8) Šios priemonės turi būti taikomos skubos tvarka ir, laikantis šio reglamento nuostatų, kiek įmanoma labiau bei tinkamai atsižvelgiant į geografinę pusiausvyrą.

    (9) Šios priemonės turi nekeisti biudžeto. Šiam tikslui biudžeto valdymo institucija turėtų sukurti stebėjimo mechanizmą,

    PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

    1 straipsnis

    Tarnybos labui ir siekiant atsižvelgti į poreikį atnaujinti įgūdžius, atsiradusį perskirsčius Komisijos išteklių panaudojimą prioritetinei veiklai, Komisija įgaliojama iki 2004 m. gruodžio 31 d. priimti priemones dėl pareigūnų, kuriems yra sukakę 55 metai ir kurie yra ištarnavę ne mažiau kaip 15 metų, neatsižvelgiant į biudžetą (einamąjį ar tyrimų), iš kurio jiems apmokama, išskyrus A 1 ir A 2 lygių pareigūnus, tarnybos nutraukimo, kaip apibrėžta Tarnybos nuostatų 47 straipsnyje, laikantis šiame reglamente nurodytų sąlygų.

    2 straipsnis

    Bendras pareigūnų, kuriems taikomos 1 straipsnyje nurodytos priemonės, skaičius yra 600.

    Kaip laikomasi reikalavimo nekeisti biudžeto, stebima metinio biudžeto sudarymo proceso metu. Šiam tikslui skiriančioji institucija, atsižvelgdama į pareigūnų, kurių tarnyba buvo nutraukta, ir įdarbintų pareigūnų skaičiaus santykį, tinkamu laiku praneša apie tai biudžeto valdymo institucijai, patvirtindama, kad buvo laikomasi sąlygos nekeisti biudžeto.

    3 straipsnis

    Laikydamasi 2 straipsnyje nustatytų aukščiausių ribų ir tinkamai atsižvelgdama į tarnybos interesus, pasitarusi su savo Jungtiniu komitetu, Komisija iš pareigūnų, vadovaujantis 1 straipsniu pateikusių prašymus dėl jų tarnybos nutraukimo, atrenka tuos, kuriems ji norėtų taikyti šią priemonę.

    Pirmenybę ji suteikia pareigūnams, kuriuos paveikė reorganizavimo priemonės ir priemonės, skirtos perskirstyti jos išteklių panaudojimą pirmenybinei veiklai, ypač perkėlimas į kitą darbą, kurių įgūdžiai laikomi pernelyg nutolusiais nuo atliktinų pareigų. Ji atsižvelgia į mokymo, būtino, kad jie galėtų vykdyti naujas užduotis, lygį, jų amžių, sugebėjimus, darbo rezultatus, elgesį tarnyboje, šeimos aplinkybes ir tarnybos stažą.

    4 straipsnis

    1. Buvę pareigūnai, kurių tarnyba nutraukta vadovaujantis 1 straipsniu, turi teisę į mėnesinę išmoką, kurią sudaro tam tikras paskutinio bazinio atlyginimo procentas, nustatomas atsižvelgiant į amžių ir tarnybos stažą išėjimo iš tarnybos metu, kaip nurodyta šio reglamento priedo lentelėje. Paskutinis bazinis atlyginimas yra atlyginimas, mokėtas pareigūnui už jo išėjimo iš tarnybos metu turėtą lygį ir pakopą, nustatytas remiantis pirmąją mėnesio, už kurį turi būti mokama išmoka, dieną galiojusių Tarnybos nuostatų 66 straipsnyje pateikta lentele.

    2. Šie buvę pareigūnai gali bet kuriuo metu, jiems patiems pareikalavus, gauti ištarnauto laiko pensiją Tarnybos nuostatuose nustatytais terminais ir sąlygomis. Tokiu atveju jie netenka teisės į išmoką. Bet kuriuo atveju jie netenka teisės į ją ne vėliau kaip paskutinę dieną to mėnesio, kurį buvusiam atitinkamam pareigūnui sukanka 65 metai arba kai tik jis, dar nesulaukęs tokio amžiaus, įgyja teisę į 70 % didžiausią ištarnauto laiko pensiją (Tarnybos nuostatų 77 straipsnis).

    Tuo metu buvęs pareigūnas automatiškai gauna ištarnauto laiko pensiją, kuri pradedama mokėti pirmąją kalendorinio mėnesio, einančio po to mėnesio, kai paskutinį kartą buvo išmokėta išmoka, dienos.

    3. 1 dalyje numatyta išmoka koreguojama pritaikant Bendrijos šaliai, kurioje gavėjas įrodo gyvenąs, indeksą, nustatytą vadovaujantis Tarnybos nuostatų 82 straipsnio 1 dalies antrąja pastraipa. Gavėjai kasmet pateikia įrodymus apie savo gyvenamąją vietą.

    Jei gavėjas gyvena ne Bendrijos šalyje, išmokai skaičiuoti taikomas indeksas lygus 100.

    Išmoka skaičiuojama eurais. Ji mokama gavėjo gyvenamosios šalies valiuta. Tačiau jei pagal antrąją pastraipą jai taikomas indeksas lygus 100, ji mokama eurais.

    Bet kuria kita valiuta, išskyrus eurus, mokama išmoka skaičiuojama remiantis Tarnybos nuostatų 63 straipsnio antrojoje pastraipoje nurodytais valiutos keitimo kursais.

    4. Jei buvusio pareigūno be kokioje naujoje darbovietėje gaunamos priskaičiuotos pajamos kartu su 1 dalyje numatyta išmoka viršija visą paskutinį atitinkamo pareigūno gautą priskaičiuotą atlyginimą, nustatytą remiantis atlyginimų lygiais, galiojusiais pirmąją to mėnesio, už kurį turėjo būti mokama išmoka, dieną, perviršio suma iš tos išmokos išskaitoma. Toks atlyginimas indeksuojamas kaip numatyta 3 dalyje.

    Pirmojoje pastraipoje nurodytos priskaičiuotos pajamos ir visas paskutinis gautas priskaičiuotas atlyginimas – tai sumos, mokamos atskaičius socialinio draudimo įmokas, bet prieš atskaičiuojant mokesčius.

    Buvęs pareigūnas oficialiai įsipareigoja pateikti bet kokį raštišką įrodymą, kurio gali būti pareikalauta, įskaitant pažymą apie metines pajamas, pateikiamą atitinkamai pažymos apie atlyginimą arba sąskaitų audito forma, ir priesaiką arba patvirtintą deklaraciją, kad jis negauna jokių kitų pajamų iš jokios naujos darbovietės, ir praneša institucijai apie bet kokį kitą veiksnį, kuris gali turėti įtakos jo teisei į išmoką. To nepadaręs, jis atsako Tarnybos nuostatų 86 straipsnyje numatyta drausmine tvarka.

    5. Kaip nustatyta Tarnybos nuostatų 67 straipsnyje ir jų VII priedo 1, 2 ir 3 straipsniuose, pašalpa šeimai, išlaikomo vaiko pašalpa ir mokymosi pašalpa mokamos 1 dalyje numatytos išmokos gavėjui arba asmeniui ar asmenims, kuriems įstatymu arba teismo ar kompetentingos administracinės institucijos sprendimu buvo patikėta vaiko arba vaikų globa; pašalpa šeimai skaičiuojama remiantis 1 dalyje numatyta išmoka.

    6. Jei išmokų gavėjai negauna pajamų iš apmokamo darbo, jie ir jų draudimu apdrausti asmenys turi teisę į išmokas pagal ligos draudimo planą, numatytą Tarnybos nuostatų 72 straipsnyje, jei išmokų gavėjai moka atitinkamas įmokas, skaičiuojamas remiantis 1 dalyje numatyta išmoka.

    7. Tuo laikotarpiu, už kurį buvę pareigūnai turi teisę gauti išmoką, bet ne ilgiau kaip 65 mėnesius, jie toliau įgyja teises į ištarnauto laiko pensiją, skaičiuojamą pagal jų lygį ir pakopą atitinkantį atlyginimą, jei tuo laikotarpiu nuo tokio atlyginimo mokamos Tarnybos nuostatuose numatytos įmokos ir jei visa pensija neviršija Tarnybos nuostatų 77 straipsnio antrojoje pastraipoje nurodyto didžiausio dydžio. Tarnybos nuostatų VIII priedo 5 straipsnyje toks laikotarpis laikomas tarnybos stažu.

    8. Atsižvelgiant į Tarnybos nuostatų VIII priedo 1 straipsnio 1 dalį ir 22 straipsnį, buvusio pareigūno, kuris mirė gaudamas 1 dalyje nurodytą išmoką, našlys turi teisę į maitintojo netekimo pensiją, lygią 60 % ištarnauto laiko pensijos, kuri būtų buvusi mokama, jei nebūtų mažinama vadovaujantis Tarnybos nuostatų VIII priedo 9 straipsniu, buvusiam pareigūnui, jei jis būtų įgijęs teisę į ją mirties momentu, ir jei našlys buvo buvusio pareigūno sutuoktiniu ne trumpiau kaip vienerius metus tuo metu, kai šis baigė tarnybą institucijoje.

    Pirmojoje pastraipoje nurodyta maitintojo netekimo pensija negali būti mažesnė už Tarnybos nuostatų 79 straipsnio antrojoje pastraipoje nurodytas sumas. Tačiau jokiu atveju ji negali viršyti ištarnauto laiko pensijos, į kurią buvęs pareigūnas būtų turėjęs teisę, jei būtų gyvas ir jei jam būtų buvusi skirta ištarnauto laiko pensija, nutrūkus teisei į pirmiau nurodytą išmoką, sumos.

    Į pirmojoje pastraipoje nurodytą mažiausią santuokos trukmę neatsižvelgiama, jei prieš pareigūnui išeinant iš tarnybos santuokoje gimė vienas ar daugiau vaikų ir jei jo našlys išlaiko arba išlaikė tuos vaikus.

    Į santuokos trukmę taip pat neatsižvelgiama, jei buvęs pareigūnas mirė dėl vienos iš Tarnybos nuostatų VIII priedo 17 straipsnio antrosios pastraipos pabaigoje nurodytų aplinkybių.

    9. Mirus 1 dalyje nurodytą išmoką gaunančiam buvusiam pareigūnui, jo išlaikomi vaikai, kaip apibrėžta Tarnybos nuostatų VII priedo 2 straipsnyje, turi teisę į našlaičių pensiją Tarnybos nuostatų 80 straipsnio pirmojoje, antrojoje ir trečiojoje pastraipose ir Tarnybos nuostatų VIII priedo 21 straipsnyje nurodytomis sąlygomis.

    5 straipsnis

    Šis reglamentas įsigalioja kitą dieną po jo paskelbimo Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje.

    Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

    Priimta Briuselyje, 2002 m. rugsėjo 30 d.

    Tarybos vardu

    Pirmininkas

    P. S. Møller

    [1] Nuomonė pareikšta 2002 m. rugsėjo 24 d. (dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje).

    [2] Nuomonė pareikšta 2002 m. gegužės 15 d.

    [3] OL C 236, 2002 10 1, p. 1.

    [4] OL C 81, 2000 3 21, p. 1.

    --------------------------------------------------

    PRIEDAS

    IŠMOKŲ DYDŽIAI

    Šio reglamento 4 straipsnio 1 dalyje nurodyti išmokų dydžiai nustatomi remiantis pareigūnų amžiumi ir tarnybos stažu išėjimo iš tarnybos metu, kaip nurodyta šioje lentelėje:

    Nuo amžiaus ir tarnybos stažo priklausantis išmokos lygis

    Tarnybos stažasAmžius | | nuo 55 iki 56 metų | nuo 57 iki 58 metų | nuo 59 iki 60 metų | nuo 61 iki 62 metų | 63 metai ir daugiau |

    nuo 15 iki 19 metų | 60,0 % | 60,0 % | 60,0 % | 62,0 % | 64,0 % |

    nuo 20 iki 24 metų | 60,0 % | 60,0 % | 62,0 % | 64,0 % | 66,0 % |

    nuo 25 iki 29 metų | 62,0 % | 64,0 % | 66,0 % | 68,0 % | 70,0 % |

    30 metų ir daugiau | 64,0 % | 66,0 % | 68,0 % | 70,0 % | 70,0 % |

    Amžius ir tarnybos stažas nustatomi atsižvelgiant į atitinkamo pareigūno išėjimo iš tarnybos datą.

    Kai šios sąlygos taikomos tikslinei pareigūnų grupei indeksuojant, didžiausia vidutinė išmoka yra 62,5 %.

    --------------------------------------------------

    Top