Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32001R0390

2001 m. vasario 26 d. Tarybos Reglamentas (EB) Nr. 390/2001 dėl paramos Turkijai pagal pasirengimo stojimui strategiją, visų pirma dėl Stojimo partnerystės įkūrimo

OL L 58, 2001 2 28, p. 1–2 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO, HR)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2001/390/oj

32001R0390



Oficialusis leidinys L 058 , 28/02/2001 p. 0001 - 0002


Tarybos Reglamentas (EB) Nr. 390/2001

2001 m. vasario 26 d.

dėl paramos Turkijai pagal pasirengimo stojimui strategiją, visų pirma dėl Stojimo partnerystės įkūrimo

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 308 straipsnį,

atsižvelgdama į Komisijos pasiūlymą,

atsižvelgdama į Europos Parlamento nuomonę [1],

kadangi:

(1) Reikalavimai, kuriuos turi atitikti valstybės kandidatės, pageidaujančios stotį į Europos Sąjungą, buvo išdėstyti Europos Tarybos susitikime Kopenhagoje 1993 m. birželį.

(2) 1999 m. gruodžio 10–11 d. Helsinkyje susitikę Valstybių ir Vyriausybių vadovai dar kartą patvirtino aprėpiamąjį stojimo proceso, kuris dabar jungia į vieną sistemą 13 valstybių kandidačių, pobūdį.

(3) Europos Taryba Helsinkyje pareiškė, kad Turkija yra valstybė kandidatė, siekianti stoti į Sąjungą remdamasi tais pačiais kriterijais, kurie taikomi kitoms valstybėms kandidatėms, ir, kad tęsiant esamą Europos strategiją, Turkija, kaip ir kitos valstybės kandidatės, pasinaudos pasirengimo stojimui strategija jos reformoms paskatinti ir paremti.

(4) Europos Taryba Helsinkyje pareiškė, kad Stojimo partnerystė su Turkija bus įkurta remiantis ankstesnėmis Europos Tarybos išvadomis, išlaikant prioritetus, į kuriuos turi būti sutelktas dėmesys rengiantis stojimui, atsižvelgiant į politinius ir ekonominius kriterijus bei valstybės narės įsipareigojimus.

(5) Skiriant Europos bendrijos paramą pagal Stojimo partnerystę tiktų sutelkti dėmesį į pirmiau minėtus politinius bei ekonominius kriterijus ir vadovautis apibrėžtais principais, prioritetais, tarpiniais tikslais ir sąlygomis.

(6) 2000 m. birželio 19–20 d. Feiroje susitikę Valstybių ir Vyriausybių vadovai paragino Komisiją kuo skubiau pateikti pasiūlymus dėl vieningos paramos Turkijai struktūros, taip pat ir dėl Stojimo partnerystės.

(7) Partnerystė, o visų pirma jos tarpiniai tikslai, turėtų padėti Turkijai pasirengti narystei pagal ekonominės ir socialinės konvergencijos sistemą ir parengti savo nacionalinę programą perimti acquis ir reikiamą jo įgyvendinimo tvarkaraštį.

(8) Svarbu tvarkyti turimus finansinius išteklius stropiai ir atsižvelgiant į prioritetus, atsirandančius pagal Stojimo partnerystę su Turkija ir reguliarias Komisijos ataskaitas.

(9) Bendrijos parama pagal pasirengimo stojimui strategiją turėtų būti suteikta taikant Turkijai pagalbos programas, patvirtintas pagal Sutarčių nuostatas, todėl šis Reglamentas neturės finansinių implikacijų.

(10) Bendrijos parama suteikiama su sąlyga, kad yra laikomasi EB ir Turkijos susitarimuose, Stojimo partnerystėje nustatytų įsipareigojimų ir esant Kopenhagos kriterijų atitikties pažangai.

(11) Dėl Bendrijos paramą sudarančių finansinių išteklių planavimo bus nuspręsta laikantis tvarkos, nustatytos reglamentuose, susijusiuose su atitinkamais finansiniais instrumentais arba programomis.

(12) EB ir Turkijos susitarimais įsteigtoms institucijoms tenka pagrindinis vaidmuo užtikrinant tinkamą šios Stojimo partnerystės įgyvendinimą ir paskesnes priemones.

(13) Stojimo partnerystės įkūrimas turėtų padėti siekti Bendrijos tikslų. Šiam reglamentui patvirtinti Sutartis nenumato jokių kitų galių, išskyrus nurodytąsias 308 straipsnyje,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Kaip pasirengimo stojimui į Europos Sąjungą strategijos dalis, taikoma Turkijai, įkuriama Stojimo partnerystė su Turkija. Stojimo partnerystė – tai vieninga sistema, aprėpianti:

- prioritetus, apibrėžtus padėties Turkijoje analizėje, į kuriuos turėtų būti sutelktas dėmesys besirengiant stojimui, atsižvelgiant į politinius ir ekonominius kriterijus, ir Europos Tarybos nustatytus įsipareigojimus, kuriuos prisiima Europos Sąjungos valstybė narė;

- finansinius išteklius, skirtus padėti Turkijai įgyvendinti per pasirengimo stojimui laikotarpį nustatytus prioritetus.

2 straipsnis

Komisijos pasiūlymu, Taryba, kvalifikuota balsų dauguma, nusprendžia dėl Stojimo partnerystės principų, prioritetų, tarpinių tikslų ir sąlygų, pateiktinų Turkijai, ir dėl jai vėliau taikytinų svarbių pakeitimų.

3 straipsnis

Šis reglamentas neturi finansinių implikacijų. Pagal pasirengimo stojimui strategiją Bendrijos pagalba – tai pagalba, numatyta pagal Sutarties nuostatas patvirtintose programose.

Remiantis pagal 2 straipsnį Tarybos priimtais sprendimais, pagal Stojimo partnerystę suteikiami finansiniai ištekliai planuojami laikantis tvarkos, nustatytos su atitinkamais finansiniais instrumentais ir programomis susijusiuose reglamentuose.

4 straipsnis

Nesant pagrindinio pasirengimo stojimui paramos teikimo tęsimo elemento, ypač, jei nesilaikoma EB ir Turkijos susitarimais nustatytų įsipareigojimų, ir (arba) Kopenhagos kriterijų atitikties siekimo pažanga yra nepakankama, Taryba, remdamasi Komisijos pasiūlymu, kvalifikuota balsų dauguma, gali imtis atitinkamų priemonių dėl Turkijai teikiamos pasirengimo stojimui paramos.

5 straipsnis

Šis reglamentas įsigalioja trečią dieną po jo paskelbimo Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje.

Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje, 2001 m. vasario 26 d.

Tarybos vardu

Pirmininkas

A. Lindh

[1] 2001 m. vasario 14 d. pateikta nuomonė (dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje).

--------------------------------------------------

Top