Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32000R2011

    2000 m. rugsėjo 18 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 2011/2000, nustatantis galutinį antidempingo muitą fluorito, kurio kilmės šalis yra Kinijos Liaudies Respublika, importui

    OL L 241, 2000 9 26, p. 5–17 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

    Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 27/09/2005

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2000/2011/oj

    32000R2011



    Oficialusis leidinys L 241 , 26/09/2000 p. 0005 - 0017


    Tarybos reglamentas (EB) Nr. 2011/2000

    2000 m. rugsėjo 18 d.

    nustatantis galutinį antidempingo muitą fluorito, kurio kilmės šalis yra Kinijos Liaudies Respublika, importui

    EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

    atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

    atsižvelgdama į 1995 m. gruodžio 22 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 384/96 dėl apsaugos nuo importo dempingo kaina iš Europos bendrijos narėmis nesančių valstybių [1], ypač į jo 9 straipsnį, 11 straipsnio 2 ir 3 dalis,

    atsižvelgdama į Komisijos pasiūlymą, pateiktą pasikonsultavus su Patariamuoju komitetu,

    kadangi:

    A. TVARKA

    1. Galiojančios priemonės

    (1) 1994 m. kovo mėn. Tarybos reglamentu (EB) Nr. 486/94 [2] buvo nustatytos galutinės antidempingo priemonės – kintamas muitas, siejamas su mažiausia fluorito, kurio kilmės šalis yra Kinijos Liaudies Respublika (KLR), importo kaina, kuri yra lygi 113,50 ekiu už toną. Pirmojo tyrimo laikotarpis apėmė laikotarpį nuo 1991 m. sausio 1 d. iki 1992 m. kovo 30 d.

    2. Peržiūros iniciavimas

    (2) Paskelbus pranešimą apie artėjantį galiojančių antidempingo priemonių, taikomų importuojamam fluoritui, kurio kilmės šalis yra KLR, pasibaigimą [3], 1998 m. gruodį Komisija gavo prašymą peržiūrėti šias priemones pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 384/96 (toliau – pagrindinis reglamentas) 11 straipsnio 2 dalį.

    (3) Prašymą pateikė Eurometaux (toliau – pareiškėjas), veikiantis Bendrijos gamintojų, atstovaujančių daugiau kaip 95 % visos Bendrijos fluorito gamybos, vardu.

    (4) Prašymas buvo pagrįstas tuo, kad nustojus galioti priemonėms, dempingas ir Bendrijos pramonei daroma žala gali tęstis arba pasikartoti. Po konsultacijų su Patariamuoju komitetu nusprendusi, kad yra pakankamai įrodymų peržiūrai inicijuoti pagal pagrindinio reglamento 11 straipsnio 2 dalį, Komisija inicijavo peržiūrą [4].

    (5) Tuo pačiu metu, remdamasi pagrindinio reglamento 11 straipsnio 3 dalimi, Komisija nusprendė savo iniciatyva pradėti peržiūrą dėl muito formos. Šis sprendimas buvo pagrįstas tuo, kad priemonės, skirtos žalai pašalinti, pasirodė esančios nepakankamai veiksmingos, kadangi ir po priemonių įvedimo Bendrijos pramonės užimama rinkos dalis toliau mažėjo, o Kinijos fluorito eksporto kainos pasirodė vis dar esančios žemiau mažiausios kainos lygio.

    3. Tyrimas

    (6) Apie tai, kad inicijuojama peržiūra, Komisija oficialiai pranešė Bendrijos gamintojams pareiškėjams, eksportuojančios šalies eksportuotojams ir gamintojams, bei importuotojams ir juos atstovaujančioms asociacijoms, kurios gali būti suinteresuotos, taip pat eksportuojančios šalies atstovams. Komisija išsiuntė klausimynus visiems šiems asmenims ir tiems asmenims, kurie pranešė apie save per pranešime apie iniciavimą nurodytą laiką. Be to, apie peržiūrą buvo pranešta gamintojui Pietų Afrikoje, kuri buvo pasirinkta kaip analoginė šalis; šis gamintojas taip pat gavo klausimyną. Komisija taip pat suteikė tiesiogiai susijusiems asmenims galimybę išdėstyti savo poziciją raštu ir prašyti būti išklausytiems.

    (7) Į klausimyną atsakė visi Bendrijos gamintojai pareiškėjai. Į eksportuotojų/prekybininkų klausimyną taip pat atsakė devyni Kinijos eksportuotojai/prekybininkai, kurie visi yra Kinijos metalo, mineralų ir cheminių medžiagų importuotojų ir eksportuotojų prekybos rūmų (toliau – CCCMC) nariai. Be to, eksportuotojų/prekybininkų klausimyną užpildė nepriklausomas kiniško fluorito prekybininkas Cometals (Niujorkas, Jungtinės Amerikos Valstijos) ir CMC Trading AG (Zug, Šveicarija).

    (8) Komisija surado ir patikrino visą informaciją, kuri, jos nuomone, buvo reikalinga nustatant dempingo ir žalos tąsos arba pasikartojimo tikimybę ir Bendrijos interesus. Patikrinamieji vizitai buvo atlikti šių bendrovių patalpose:

    a) Bendrijos gamintojai pareiškėjai:

    - Minersa, Bilbao, Ispanija;

    - Nuova Mineraria Silius, Cagliari, Italija;

    - Sachtleben Bergbau, Lennestadt, Vokietija;

    - Sogerem, Albi, Prancūzija.

    b) Bendrijos vartotojai:

    - Ausimont SpA, Milanas, Italija;

    - Bayer, Leverkusen, Vokietija;

    - Fluorsid, Assemini, Italija;

    - ICI Chemicals, Runcorn, Didžioji Britanija.

    (9) Tolesnės dempingo tąsos arba pasikartojimo tyrimas apėmė laikotarpį nuo 1998 m. kovo 1 d. iki 1999 m. vasario 28 d., pirmiausia 1998 m. kovo ir rugsėjo mėnesius bei 1999 m. vasario mėnesį (toliau – TL). Tolesnės žalos tąsos arba pasikartojimo nagrinėjimas apėmė laikotarpį nuo 1993 m. sausio 1 d. iki 1999 m. vasario 28 d. (toliau – nagrinėjamas laikotarpis).

    B. NAGRINĖJAMAS PRODUKTAS IR PANAŠUS PRODUKTAS

    1. Nagrinėjamas produktas

    (10) Nagrinėjamas produktas yra fluoritas, tiek rūgštinis, tiek ir keraminis, pateikiamas kaip kekas ar milteliai, kurio sudėtyje kalcio fluoridas (CaF2) sudaro ne daugiau kaip 97 % masės, klasifikuojamas KN kodo ex25292100 pozicijoje (TARIC kodas 2529210010), taip pat fluoritas, kurio sudėtyje kalcio fluoridas (CaF2) sudaro daugiau kaip 97 % masės, klasifikuojamas KN kodo ex25292200 pozicijoje (TARIC kodas 2529220010) (toliau – fluoritas). Kad būtų išgautas fluoritas, rūda turi būti iškasta, susmulkinta ir laikoma vandenyje. Gaunamas fluoritas, kurio sudėtyje yra įvairaus masės dydžio kalcio fluorido. Fluoritas keko forma ir miltelių forma skiriasi tik drėgmės kiekiu, bet šias formas lengvai galima pakeisti viena kita. Fluoritas daugiausia naudojamas kaip žaliava gaminant vandenilio fluorido rūgštį. Šis produktas plačiai naudojamas gaminant anglies fluoridą, pagrindinius rūgštinius produktus aerozoliams, šaltnešiams, plastiko putoms; gaminant aliuminio fluoridą, kuris naudojamas aliuminio sektoriuje, ir floruotus chemikalus, pavyzdžiui, tirpiklius. Kadangi visos fluorito rūšys pasižymi vienodomis ar panašiomis fizinėmis ir cheminėmis savybėmis ir naudojamos tai pačiai paskirčiai, kaip nurodyta tyrime, po kurio buvo priimtos dabar peržiūrimos priemonės, jos laikomos vienu produktu.

    2. Panašus produktas

    (11) Kaip nustatyta ankstesniame tyrime ir patvirtinta šiame tyrime, iš KLR į Bendriją eksportuojamas fluoritas, Bendrijos pramonės gaminamas ir Bendrijos rinkoje parduodamas fluoritas bei analoginės šalies vidaus rinkoje gaminamas ir parduodamas fluoritas pasižymi vienodomis arba labai panašiomis fizinėmis ir cheminėmis savybėmis ir naudojami tai pačiai paskirčiai.

    Ši išvada buvo padaryta atsižvelgiant į tai, kad fluoritas yra kasamas ir apdorojamas panašiais būdais, nors ir yra skirtumų tarp įvairių pasaulio gamintojų, taip pat ir Bendrijos gamintojų, naudojamų gavybos metodų, CaF2 kiekio nuosėdose bei gamybos metodų. Šią išvadą patvirtina tai, kad Bendrijos gamintojai ir Kinijos eksportuotojai turi nemažai bendrų klientų.

    (12) Atsižvelgiant į pirmiau išdėstytus argumentus, į Bendriją eksportuojamas fluoritas, Pietų Afrikos vidaus rinkoje parduodamas fluoritas ir Bendrijos rinkoje gaminamas bei parduodamas fluoritas laikytini panašiu produktu, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 1 straipsnio 4 dalyje.

    C. DEMPINGO TĘSTINUMO TIKIMYBĖ

    (13) Nepaisant nustatytų antidempingo priemonių, jų įgyvendinimo metu fluorito importas iš KLR žymiai išaugo, t. y. nuo 62935 tonų 1995 metais iki 155200 tonų 1998 metais, o šis laikotarpis sudaro didžiąją 9 konstatuojamojoje dalyje nurodyto TL dalį. Buvo nagrinėjama, ar TL metu dempingas tęsėsi ar galėjo tęstis.

    1. Normalioji vertė

    a) Analoginė šalis

    (14) Pagal pagrindinio reglamento 2 straipsnio 7 dalį importo iš KLR normalioji vertė buvo nustatyta remiantis trečiosios rinkos ekonomikos valstybės duomenimis. Pirmajame tyrime tinkama trečiąja rinkos ekonomikos valstybe buvo pasirinkta Pietų Afrika. Todėl pranešime apie šios peržiūros iniciavimą buvo numatyta pasirinkti šią šalį nustatant normaliąją vertę. Vienas bendradarbiaujantis eksportuotojas/prekybininkas bei keli Bendrijos fluorito vartotojai pareiškė, kad Pietų Afrika yra netinkama valstybė, kadangi Pietų Afrikoje žaliavų gauti yra sunkiau nei KLR. Pirmiausia buvo pažymėta, kad fluorito kasyklos Pietų Afrikoje neturi tokių gamtinių privalumų, kokius turi KLR kasyklos, todėl Pietų Afrikos kasyklose gavybos ir apdirbimo išlaidos yra didesnės negu KLR kasyklose; tačiau šios šalys nepateikė argumentų, kad būtų pasikeitusios ankstesniame tyrime buvusios aplinkybės. Šios šalys alternatyviomis analoginėmis šalimis pasiūlė rinktis Meksiką ir Keniją, kuriose, jų nuomone, gamtinės sąlygos yra panašios į KLR esančias sąlygas.

    (15) Šiame kontekste reikia pažymėti, kad Komisija ieškojo bendradarbiaujančių bendrovių tose šalyse, kuriose, kaip žinoma, fluorito gaminama pakankamai. Pirmiausia prašymai bendradarbiauti buvo perduoti vienam Pietų Afrikos gamintojui, vienam Maroko gamintojui, keturiems Meksikos gamintojams ir vienam Kenijos gamintojui. Visiškai bendradarbiavo tik Pietų Afrikos gamintojas. Nė viena iš kitų bendrovių, į kurias buvo kreiptasi, neatsakė į klausimyną per atsakyti nurodytą laiką. Praėjus nurodytam laikui Kenijos gamintojas pateikė neišsamų atsakymą.

    (16) Kadangi bendradarbiauti sutiko reprezentatyvus Pietų Afrikos gamintojas, o kitos šalys buvo pripažintos mažiau tinkamos būti analoginėmis šalimis, ši šalis buvo pasirinkta analogine šalimi.

    (17) Šiame kontekste taip pat reikėtų pažymėti, kad Pietų Afrikos bendradarbiaujantis gamintojas turėjo tipiškų pardavimų vidaus rinkoje (žr. 20 konstatuojamąją dalį), o pirmiau minėtas Kenijos gamintojas iš viso nepardavė produkcijos vidaus rinkoje.

    (18) Pietų Afrikos gamintojo gavybos metodas, kokybė ir gamybos procesas laikytinas panašiu į Kinijos gamintojų gavybos metodą, kokybę ir gamybos procesą, kaip nustatyta tyrime, po kurio buvo priimtos dabar peržiūrimos priemonės. Į tariamą žaliavų prieinamumo skirtumą Pietų Afrikoje ir KLR buvo tinkamai atsižvelgta pirmajame tyrime, lyginant eksporto kainą ir normaliąją vertę (žiūrėti 26 konstatuojamąją dalį). Visoms šalims buvo tinkamai pranešta, kad analogine šalimi galiausiai pasirinkta Pietų Afrika.

    b) Normaliosios vertės nustatymas

    (19) Normalioji vertė buvo nustatyta remiantis bendradarbiaujančio Pietų Afrikos gamintojo pateikta informacija. Bendrovės pavadinimas neatskleidžiamas, kadangi jos bendradarbiavimą galima užtikrinti tik tuomet, jei Komisija duos aiškią garantiją, kad su jos tapatybe bus elgiamasi konfidencialiai.

    (20) Vadovaujantis pagrindinio reglamento 2 straipsniu, pirmiausia buvo tiriama, ar nagrinėjamo produkto pardavimai vidaus rinkoje buvo tipiški palyginus su Kinijos eksportu į Bendriją. Buvo nustatyta, kad TL metu bendradarbiaujančio Pietų Afrikos gamintojo pardavimai vidaus rinkoje sudarė šiek tiek mažiau nei 5 % viso Bendrijos importo iš KLR, nors priemonių vykdymo metu apskritai sudarė daugiau kaip 5 %. Šiomis aplinkybėmis Komisija nusprendė, kad pardavimai vidaus rinkoje Pietų Afrikoje buvo tipiški palyginus su Kinijos eksportu į Bendriją. Taip pat buvo nustatyta, kad pardavimai vidaus rinkoje buvo vykdomi įprastomis prekybos sąlygomis, t. y., kainos vidaus rinkoje dengė visas išlaidas. Todėl normaliosios vertės apskaičiavimo pagrindas buvo pardavimo kaina vidaus rinkoje.

    2. Eksporto kaina

    (21) Pagal pagrindinio reglamento 17 straipsnį, kadangi norinčių bendradarbiauti Kinijos eksportuotojų/prekybininkų, CCCMC narių, buvo labai daug, tyrimo mastas buvo apribotas, atrenkant devynių pirmiau minėtų eksportuotojų/prekybininkų sudarytus eksporto sandorius. 1998 m., tuo laikotarpiu, apie kurį atrankos metu buvo turima duomenų, jų eksporto sandoriai bendrai sudarė tipišką eksporto kiekį, t. y. 70 % viso nagrinėjamo produkto importo į Bendriją iš KLR.

    (22) Kadangi Kinijos eksportuotojai/prekybininkai eksportavo produktus nesusijusiems Bendrijos importuotojams, pagal pagrindinio reglamento 2 straipsnio 8 dalį eksporto kaina buvo nustatyta pagal eksporto kainas, faktiškai sumokėtas arba mokėtinas už eksportą į Bendriją.

    (23) Panaudotos CIF Bendrijos pasienyje kainos buvo pagrįstos kainomis, kurias nurodė bendradarbiaujantis JAV eksportuotojas/prekybininkas Cometals, ir kainomis, apskaičiuotomis remiantis bendradarbiaujančių Kinijos eksportuotojų/prekybininkų pateiktais duomenimis. Atsižvelgiant į tai, kad bendradarbiaujantys Kinijos eksportuotojai/prekybininkai pardavė produktus Bendrijai FOB iš KLR kaina, jos dydis pagal CIF buvo nustatytas pridedant pagrįstą sumą už frachtą vandenynu ir draudimą, kuri buvo nustatyta remiantis bendradarbiaujančių Bendrijos vartotojų pateikta informacija.

    3. Palyginimas

    (24) Siekiant užtikrinti, kad normalioji vertė ir eksporto kaina būtų palygintos teisingu būdu, vadovaujantis pagrindinio reglamento 2 straipsnio 10 dalimi buvo atsižvelgta į besiskiriančius veiksnius, kurie, kaip įrodyta, turėjo įtakos kainoms ir kainų palyginamumui.

    (25) Buvo atlikti pakoregavimai pagal fizines savybes, gabenimo, draudimo ir krovimo išlaidas bei kreditą.

    (26) Du pakoregavimai pagal fizines savybes verti ypatingo dėmesio:

    - Kinija eksportuoja į Bendrijos rinką šlapią fluoritą, o bendradarbiaujantis Pietų Afrikos gamintojas vidaus rinkoje parduoda sausą fluoritą. Kaip ir ankstesniame tyrime, normalioji vertė buvo pakoreguota atsižvelgiant į pagrįstai įvertintą sauso ir šlapio fluorito rinkos vertės skirtumą, t. y. džiovinimo išlaidas ir pridėjus pagrįstą pardavimo, bendrųjų ir administracinių sąnaudų sumą bei pagrįstą pelną.

    - Tyrimo, po kurio buvo nustatytos dabar peržiūrimos priemonės, metu buvo nustatyta, kad palyginus su Pietų Afrika, KLR turi gamtinių privalumų, nes jai lengviau prieiti prie žaliavų, kurios savo ruožtu turi įtakos produkto grynumui, todėl šiame kontekste Pietų Afrika patiria kai kurias išlaidas, kurių nepatiria KLR. Siekiant panaikinti šį skirtumą, turintį įtakos kainų palyginamumui, pirmajame tyrime buvo atitinkamai pakoreguota normalioji vertė. Kadangi aptariamas gamtinis privalumas išliko, šioje peržiūroje buvo nuspręsta atlikti tokį patį normaliosios vertės pakoregavimą, koks buvo padarytas pirmajame tyrime.

    (27) Bendradarbiaujantys Kinijos eksportuotojai/prekybininkai paprašė pakoreguoti normaliąją vertę pagal skirtingus prekybos lygius, kadangi bendradarbiaujantis Pietų Afrikos gamintojas parduoda vartotojams, o Kinijos eksportuotojai/prekybininkai parduoda importuotojams/prekybininkams. Atlikus gilesnę šio klausimo analizę, buvo padaryta išvada, kad dėl prekybos lygių skirtumo vertėjo atlikti koregavimą. Kadangi bendradarbiaujantis Pietų Afrikos gamintojas neparduoda produkcijos aptariamiems dviem skirtingiems prekybos lygmenims, vadovaujantis 2 straipsnio 10 dalies d punkto ii papunkčiu, buvo nustatytas pakoregavimas, kurio dydis – 10 % jo bendrojo pelno, nustatyto atsižvelgiant į Bendrijos institucijų nustatytą praktiką.

    4. Dempingo dydis

    (28) Eksporto kainos svertinį vidurkį palyginus su normaliosios vertės svertiniu vidurkiu paaiškėjo, kad TL metu dempingas tęsėsi toliau. Dempingo dydis buvo lygus sumai, kuria normalioji vertė viršijo eksporto kainą (išreikšta kaip CIF importo kainos Bendrijos pasienyje, nesumokėjus muito, procentas). Tačiau dempingo dydis buvo mažesnis už nustatytąjį pirmajame tyrime. Taip pat reikėtų pažymėti, kad dempingo lygis iš esmės sumažėjo dėl padidėjusių eksporto kainų, kurios atspindi Kinijos eksporto licencijų sistemą ir antidempingo muito formą (t. y. kintamą muitą).

    5. Išvada dėl dempingo tęstinumo tikimybės

    (29) Kadangi buvo nustatyta, kad TL metu dempingas tęsėsi, nėra pagrindo tikėtis, kad panaikinus šiuo metu taikomas antidempingo priemones, jis nebus vykdomas toliau.

    D. DEMPINGO PASIKARTOJIMO TIKIMYBĖ

    1. Preliminarios pastabos

    (30) Nustačius, kad TL metu dempingas tęsėsi, buvo nagrinėjama, ar panaikinus aptariamas priemones, dempingas galėtų vėl pasikartoti. Šiam tikslui buvo išnagrinėti tokie veiksniai: Kinijos eksporto kainų raida nuo 1993 m. iki TL, 1994 m. Kinijos valdžios institucijų įvestos eksporto licencijų sistemos įtaka ir KLR esanti fluorito gamybos, gamybos pajėgumų ir atsargų padėtis.

    2. Kinijos eksporto į Bendriją kainų raida

    (31) Nustačius antidempingo priemones, Kinijos fluorito eksporto kainos laipsniškai didėjo ir vidutiniškai, skaičiuojant pagal CIF Bendrijos pasienyje kainą, priartėjo prie mažiausios 113,5 ekiu už sausą metrinę toną kainos. Labiausiai kainos padidėjo 1993–1998 m., atitinkamai nuo 86 iki 111 ekiu už sausą metrinę toną. Tai rodo, kad mažiausios kainos nustatymas paskatino kainų padidėjimą. Todėl panaikinus priemones, padėtis greičiausiai vėl pasikeistų ir eksporto kainos sumažėtų.

    3. Kinijos eksporto licencijų sistemos įtaka

    (32) 1994 m. Kinijos Vyriausybė įvedė reguliavimo sistemą, kurią sudarė metinės eksporto kvotos ir eksporto licencijos mokestis. Ji buvo taikoma daugeliui mineralų, taip pat ir fluoritui. Reikia pažymėti, kad eksporto licencijų sistemos įvedimas sutapo su antidempingo muito fluoritui nustatymu ir esančiais antidempingo muitais kitiems mineralams, kuriems buvo taikoma ir eksporto licencijų sistema. Buvo paskelbta, kad sistemos tikslas yra stabilizuoti eksportuojamus fluorito ir kitų mineralų kiekius, taip pat užkirsti kelią eksporto kainų mažėjimui dėl konkurencijos vidaus rinkoje. Faktiškai ji turėjo įtakos Kinijos eksporto į Bendriją kainų padidėjimui. 1998 m. kvotos buvo panaikintos, 1999 m. – vėl įvestos, o eksporto licencijų mokestis galiojo nuo jo įvedimo dienos. Eksporto licencijos suteikiamos per konkursus, didžiausią kainą pateikusiems siūlytojams arba tiems asmenims, kurių siūlomos kainos yra didesnės už vidutines.

    (33) Eksporto licencijų sistema keletą kartų buvo iš esmės keičiama, įskaitant ir 1998 m. laikiną kvotų sistemos sustabdymą. Todėl jei pasikeistų svarbiausios sąlygos tarptautinėse rinkose ar jei būtų nuspręsta, kad sistema nepasiekė iškeltų tikslų, Kinijos valdžios institucijos gali be išankstinio įspėjimo nuspręsti pakeisti sistemą ar apskritai ją panaikinti. Dėl to greičiausiai sumažėtų eksporto kainos, ypač jei būtų panaikintos dabar galiojančios antidempingo priemonės.

    (34) Bet kokiu atveju, kadangi pirmiau aprašytą sistemą savarankiškai įgyvendina eksportuojančios šalies valdžios institucijos, ji neturėtų niekaip paveikti Bendrijos institucijų sprendimo pratęsti antidempingo priemones ar jų nepratęsti remiantis tyrimu, atliktu vadovaujantis pagrindinio reglamento 11 straipsnio 2 ir 3 dalimis.

    4. Kinijos gamyba, gamybos pajėgumai ir atsargos

    (35) Tyrime nebendradarbiavo nė vienas Kinijos fluorito gamintojas. Kinijos valdžios institucijoms ir CCCMC buvo pranešta, kad kadangi bendrovės nebendradarbiavo, įvairių Kinijos suinteresuotų peržiūra asmenų pateikti atsakymai bus laikomi nepakankamai išsamiais. Per nurodytą laiką nebuvo pateikta jokios informacijos. Todėl, vadovaudamasi pagrindinio reglamento 18 straipsniu, Komisija turės savo išvadas dėl Kinijos fluorito gamybos, gamybos pajėgumų ir atsargų pagrįsti turimais faktais. Panaudota informacija buvo gauta iš sektoriaus rinkos tyrimų, pasaulyje pirmaujančio nagrinėjamo produkto prekybininko pateiktos informacijos, taip pat iš kitų antidempingo institucijų turimos viešos informacijos.

    (36) Šiame kontekste atlikus tyrimą buvo nustatyta, kad padidėjo Kinijos fluorito gamybos pajėgumai ir buvo sukaupta atsargų, o tai kelia pavojų, kad padidės Kinijos eksporto kiekis, kuris gali sukelti pasaulinį kainų lygio smukimą. Iš tiesų nuo 1993 m. iki 1998 m. Kinijos rūgštinio fluorito gamybos pajėgumai padidėjo 26 %. Dėl padidėjusių pajėgumų sumažėjo jų panaudojimas, kuris rūgštinio fluorito gamyboje 1998 m. sudarė apie 59 %. Buvo nustatyta, kad Kinijoje buvo sukauptos didelės atsargos. Tai rodo, kad padėtis gali pasikeisti labai greitai, ypač atsižvelgiant į tai, kad Kinijos rūgštinio fluorito gamyba sudaro apie 52 % pasaulio gamybos, o Kinijos eksportas – 38 % pasaulio eksporto.

    5. Išvada dėl dempingo pasikartojimo

    (37) Atsižvelgiant į tai, kad:

    - buvo nustatyta, jog TL metu fluorito, kurio kilmės šalis yra KLR, eksportas į Bendriją vyko dempingo kainomis,

    - Kinijos CIF eksporto kainų raida ypač priklauso nuo peržiūrimų antidempingo priemonių egzistavimo ir įvestos eksporto licencijų sistemos, kurią savarankiškai įgyvendina KLR Vyriausybė,

    - dėl galimo eksporto licencijų sistemos laikinumo ši sistema negali būti laikoma garantija, kad bus išlaikytos dabartinės eksporto kainos,

    - Kinijos fluorito gamintojai žymiai padidino savo gamybos pajėgumus, sukaupė dideles atsargas ir šiuo metu nepilnai išnaudoja gamybos pajėgumus,

    darytina išvada, kad jei galiojančios priemonės bus panaikintos, yra tikimybė, kad dempingas tęsis dar didesniais kiekiais.

    E. BENDRIJOS PRAMONĖ

    (38) Tyrimas parodė, kad TL metu bendradarbiaujantys Bendrijos gamintojai atstovavo daugiau kaip 95 % visos nagrinėjamo produkto Bendrijos gamybos. Todėl šie gamintojai sudarė Bendrijos pramonę, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 4 straipsnio 1 dalyje ir 5 straipsnio 4 dalyje. Toliau jie bus vadinami Bendrijos pramone.

    F. BENDRIJOS FLUORITO RINKOS PADĖTIES ANALIZĖ

    1. Suvartojimas Bendrijos rinkoje

    (39) Duomenys apie numanomą suvartojimą buvo pagrįsti bendra Bendrijos pramonės pardavimų nesusijusiems asmenims Bendrijos rinkoje apimtimi, eksportuotojų/prekybininkų klausimynuose pateikta informacija apie bendrą importo iš KLR kiekį, Eurostat pateikta informacija apie importą iš kitų trečiųjų šalių ir duomenimis iš Austrijos, Suomijos ir Švedijos nacionalinių statistikos įstaigų apie importą iki 1995 m.

    (40) Buvo nuspręsta, kad Bendrijos gamintojų pardavimai susijusiems asmenims, kurie perdirba fluoritą viduje, yra kontroliuojamosios pasiūlos dalis, todėl nebuvo įskaičiuoti vertinant suvartojimą Bendrijoje ir apskritai Bendrijos pramonės padėtį. Tokia išvada buvo padaryta atsižvelgiant į tai, kad kontroliuojamajai pasiūlai skirtas fluoritas nekonkuruoja su Bendrijoje esančiu fluoritu, ir šie produktai susijusiems asmenims parduodami vidinėmis kainomis.

    (41) Pareiškėjas teigė, kad apskaičiuojant suvartojimą nereikėtų įtraukti importo iš Namibijos ir Pietų Afrikos, kadangi produktai iš šių šalių importuojami Bendrijos vartotojams, susijusiems su atitinkamais eksportuotojais, todėl faktiškai importuojama kontroliuojamajai pasiūlai.

    (42) Buvo nustatyta, kad abi šalys eksportavo nagrinėjamą produktą tiek susijusioms, tiek ir nesusijusioms bendrovėms. Be to, susiję Bendrijos asmenys nagrinėjamą produktą taip pat pirko ir iš nesusijusių šaltinių. Kadangi šių dviejų rūšių pirkimų negalima aiškiai atskirti, buvo padaryta išvada, kad apskaičiuojant Bendrijos suvartojimą, reikia įtraukti visą importą.

    (43) Remiantis šiais skaičiavimais, suvartojimas Bendrijos rinkoje keitėsi taip: 1993 m. – 284300 tonų, 1994 m. – 392700 tonų, 1995 m. – 400900 tonų, 1996 m. – 470700 tonų, 1997 m. – 491800 tonų ir 1998 m. – 496200 tonų. Per nagrinėjamą laikotarpį fluorito suvartojimas Bendrijoje padidėjo 75 %, o labiausiai – nuo 1993 iki 1994 m. (+ 38 %) ir nuo 1995 iki 1996 m. (+ 17 %). Šis suvartojimo padidėjimas yra susijęs su aliuminio paklausos pokyčiais ir padidėjusia anglies fluoridų (šaltnešių) paklausa bei jo specialiais reikalavimais fluoritui. Šis padidėjimas taip pat susijęs su naujų fluorito panaudojimo paskirčių plėtra.

    2. Importas iš nagrinėjamos šalies

    a) Importo kiekis, importo dalis ir nagrinėjamo importo rinkos dalis

    (44) Fluorito, kurio kilmės šalis yra KLR, importo kiekis labai išaugo: 1993 m. buvo importuota apie 60400 tonų fluorito, 1994 m. – 62900 tonų, 1995 m. – 68500 tonų, 1996 m. – 109300 tonų, 1997 m. – 128800 tonų, o 1998 m. – 155200 tonų. Nagrinėjamu laikotarpiu fluorito importas iš Kinijos į Bendriją išaugo apie 157 %, ir didėjo labiau nei Bendrijos suvartojimas.

    (45) Importo iš KLR dalis visame fluorito importe į Bendriją sudarė nuo 26,7 % iki 50,6 %. Didžiausia importo dalis buvo TL metu.

    (46) Importo iš KLR Bendrijos rinkos dalis keitėsi taip: 21,3 % – 1993 m., 16 % – 1994 m., 17,1 % – 1995 m., 23,2 % – 1996 m., 26,2 % – 1997 m., 31,3 % – 1998 m. Per nagrinėjamą laikotarpį iš viso ji padidėjo 10 punktų. Rinkos dalies sumažėjimą 1994 m. ir 1995 m. galima paaiškinti tiek 1994 m. kovo mėn. nustatytomis antidempingo priemonėmis, tiek ir 1994 m. balandį įvesta Kinijos eksporto licencijų sistema.

    b) Nagrinėjamo importo kainų kaita ir dinamika

    i) Kainų kaita

    (47) Remiantis atsakymais į eksportuotojų/prekybininkų klausimyną buvo nustatyta, kad nuo 1993 m. iki TL Kinijos fluorito kainos padidėjo 29 % ir beveik pasiekė mažiausią 113,5 eurų už toną kainą, skaičiuojant CIF Bendrijos pasienyje kainos pagrindu. Pirmiausia 1993–1997 m. Kinijos fluorito kainos išaugo nuo 86,06 ekiu už toną iki 114,58 ekiu už toną. Kinijos fluorito kainų sumažėjimas 1997–1998 m. sutapo su Kinijos eksporto kvotų panaikinimu, dėl kurio Kinijos eksporto kainos apskritai sumažėjo visose eksporto rinkose.

    ii) Kainų dinamika

    (48) Siekiant išnagrinėti Kinijos importo kainų dinamiką TL metu, buvo palygintos Bendrijos pramonės vidutinės pardavimo kainos ir bendradarbiaujančių Kinijos eksportuotojų/prekybininkų bei ne ES prekybininkų vidutinės pardavimo kainos nesusijusiems Bendrijos importuotojams, pritaikius jas tam pačiam prekybos lygiui.

    (49) Šiuo laikotarpiu Kinijos kainos buvo maždaug 12 % mažesnės už Bendrijos pramonės kainas. Reikia pažymėti, kad ankstesniame tyrime sumažinimas buvo lygus 41 %.

    3. Bendrijos pramonės ekonominė padėtis

    a) Gamyba

    (50) Nagrinėjamu laikotarpiu Bendrijos pramonės gamyba padidėjo 32 %: nuo maždaug 276000 tonų 1993 m. iki maždaug 363800 tonų 1998 m. 1995 m. buvo pasiektas didžiausias lygis – 372300 tonų.

    b) Gamybos pajėgumai

    (51) Bendrijos pramonės gamybos pajėgumai buvo apskaičiuoti pagal fluorito sugebėjimą laikytis paviršiuje, kuris atspindi jo gamybos silpnąją vietą. Nuo 1993 m. iki 1998 m. jis sumažėjo nuo 518000 tonų iki 502000 tonų, tai yra, per nagrinėjamą laikotarpį jis sumažėjo 3 %.

    c) Pajėgumų panaudojimas

    (52) Bendrijos pramonės pajėgumų panaudojimas keitėsi taip: 1993 m. jis siekė 53 %, 1994 m. – 60 %, 1995 m. – 72 %, 1996 m. ir 1997 m. – 68 %, o 1998 m. – 72 %. Nedidelį pajėgumų panaudojimo lygį 1993 m. ir 1994 m. galima paaiškinti importo dempingo kaina poveikiu, kaip nustatyta ankstesniame tyrime. Antidempingo priemonės pradėjo veikti tik po 1994 m.; jų dėka Bendrijos pramonė galėjo dirbti esant aukštesniam pajėgumų panaudojimo lygiui.

    d) Pardavimų kiekis

    (53) 1993–1998 m. Bendrijos pramonės pardavimai Bendrijoje padidėjo nuo 120000 tonų iki 189000 tonų. Pardavimų kiekis ypač padidėjo 1995 metais, kai Bendrijos pramonė, sumažinusi kainas, padidino pardavimus iki 191600 tonų. Ji taip pasielgė norėdama išlaikyti savo rinkos dalį Bendrijoje.

    e) Rinkos dalis

    (54) 1993–1998 m. Bendrijos pramonės rinkos dalis sumažėjo nuo 42,1 % iki 38,1 %, o 1995 m. ji buvo didžiausia. 1995 m. pasiekta 47,8 % rinkos dalis atspindi bendrą importo į Bendriją sumažėjimą tais metais, nes Bendrijos pramonė, atsisakydama dalies pelno, sumažino produkcijos kainas. Po 1995 m. rinkos dalis nuolat mažėjo: palyginus su 1993 m., ji sumažėjo 4 procentiniais punktais.

    f) Kainų kaita

    (55) 1993–1995 m. Bendrijos pramonės Bendrijos rinkoje parduodamo fluorito vidutinė kaina sumažėjo, 1995–1998 m. – padidėjo, o 1997 m. buvo didžiausia. Žemas 1995 m. kainų lygis atspindi pirmiau minėtą Bendrijos pramonės strategiją pabandyti išlaikyti rinkos dalį sumažinant produkcijos kainas. 1995–1997 m. Bendrijos pramonės kainų lygis padidėjo, nes tai sutapo su Kinijos kainų ir fluorito paklausos padidėjimu. 1997–1998 m. Bendrijos pramonės kainos nežymiai sumažėjo – tai sutapo su Kinijos importo kainų sumažėjimu.

    g) Pelningumas

    (56) Bendrijos pramonės pelningumas, išreikštas kaip grynųjų pardavimų procentas, 1993–1998 m. išaugo nuo -11,8 % iki 0,9 %.

    h) Užimtumas

    (57) 1993–1998 m. Bendrijos pramonės darbuotojų skaičius padidėjo nuo 696 iki 689.

    i) Atsargos

    (58) 1993–1998 m. Bendrijos gamintojų atsargos sumažėjo nuo 50000 tonų iki 28400 tonų, tai yra, 43 %. 1993 m. atsargos sudarė 18 % produkcijos, o 1998 m. – 8 %.

    j) Investicijos

    (59) 1993–1998 m. visos Bendrijos pramonės investicijos į fluorito gamybą padidėjo nuo 2,2 mln. ekiu iki 9,4 mln. ekiu.

    k) Išvada

    (60) 1994 m. įvedus antidempingo priemones, Bendrijos pramonės padėtis pagerėjo. Ir toliau buvo dedamos pastangos racionalizuoti gamybos procesą ir daryti naujas investicijas. Tačiau nors apskritai padėtis pagerėjo, to laikotarpio, kai galiojo priemonės, neužteko, kad Bendrijos pramonė pilnai atsigautų nuo buvusio importo dempingo kaina poveikio, pirmiausia pelningumo prasme. Iš tiesų 1993–1997 m. Bendrijos pramonės pelningumas vis dar buvo neigiamas. Nuo 1997 m. Bendrijos pramonės pelningumas pagerėjo, ir tai sutapo su bendru pardavimo kainų Bendrijoje ir jos produktyvumo padidėjimu. Tačiau Bendrijos pramonė vos viršija nenuostolingumo lygį, ir jos finansiniai rezultatai vis dar išlieka žemiau to lygio, kokį tokios rūšies pramonė galėtų pasiekti esant normalioms rinkos sąlygoms.

    (61) Todėl darytina išvada, kad nors įvedus antidempingo priemones Bendrijos pramonės padėtis pagerėjo, pramonė pilnai neatsigavo ir vis dar yra pavojingoje padėtyje.

    4. Nagrinėjamo importo poveikis

    (62) Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad nepaisant 1994 m. kovo mėn. įvestų antidempingo priemonių, Kinijos eksportas į Bendriją didėjo toliau. 1993–1998 m. fluorito importas iš KLR padidėjo 157 % ir jo Bendrijos rinkos dalis padidėjo nuo 21,3 % iki 31,3 %. Per tą patį laikotarpį Bendrijos pramonės pardavimai padidėjo 58 %, bet ji prarado rinkos dalį, kurią perėmė importas iš Kinijos. Bendrijos pramonės rinkos dalis Bendrijoje sumažėjo nuo 42,1 % iki 38,1 %.

    (63) Aptariant kainas reikia pažymėti, kad per nagrinėjamą laikotarpį Kinijos importo kainos padidėjo 29 %. Šį kainų pokytį reikia vertinti atsižvelgiant į tai, kad 1994 m. kovo mėn. buvo nustatytos antidempingo priemonės, o 1994 m. buvo įvesta Kinijos eksporto licencijų sistema, kuri prisidėjo prie to, kad Kinijos produkcijos kainos padidėtų visame pasaulyje. Nuo 1996 m. kainų padidėjimas buvo žymesnis, nes sutapo su didesnėmis pardavimo kainomis ir sumažėjusiais Bendrijos pramonės nuostoliais.

    (64) 1998 m. liepą Užsienio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo ministerija (MOFTEC) panaikino eksporto kvotas ir paliko tik licencijos mokestį. Po šių veiksmų Kinijos produkcijos kainos sumažėjo, ypač 1998 m. antrojoje pusėje ir 1999 metais. Tai parodo, kad jei nebūtų antidempingo priemonių, Kinijos fluorito kainos taip pat galėtų sumažėti.

    5. Importo iš kitų trečiųjų šalių kiekiai ir kainos

    (65) Per nagrinėjamą laikotarpį, 1993–1998 m., fluorito importo iš kitų trečiųjų šalių kiekis padidėjo 46 %, nuo maždaug 104100 tonų iki 151700 tonų. Tačiau apskritai pirmiau minėtų šalių rinkos dalis 1993–1998 m. sumažėjo nuo 36,6 % iki 30,6 %.

    (66) Aptariant šių kitų eksportuojančių šalių kainas reikia pažymėti, kad 1993–1998 m. jos padidėjo 20 %. Tačiau vidutiniškai jos buvo mažesnės už Kinijos kainas, išskyrus Maroką. Namibijos ir Pietų Afrikos atveju faktą, kad vidutinės eksporto kainos yra mažesnės už Kinijos kainas, reikia vertinti atsižvelgiant į tai, kad dalis šių šalių produktų eksportuojama į Bendriją susijusiems Bendrijos vartotojams, greičiausiai vidinėmis kainomis. Kenijos ir Meksikos atveju reikia pažymėti, kad jų fluorito kainos atspindi mažesnį fluorito grynumą, dėl kurio nustatomos mažesnės kainos, nes dėl tokios produkcijos vartotojams tenka patirti daugiau išlaidų.

    (67) Remiantis pirmiau minėtais argumentais darytina išvada, kad fluorito importas iš kitų trečiųjų šalių neturėjo didelės įtakos Bendrijos pramonės ekonominei padėčiai. Be to, tai parodo, kad Kinijos eksportuotojai sugebėjo žymiai pagerinti savo padėtį Bendrijoje ne tik Bendrijos pramonės, bet ir kitų trečiųjų šalių sąskaita.

    G. ŽALOS TĘSTINUMO TIKIMYBĖ

    (68) Siekiant įvertinti poveikį, kurį galėtų sukelti galiojančių priemonių panaikinimas, buvo išnagrinėti tokie veiksniai: KLR fluorito pramonės padėtis, Kinijos fluorito importo dinamika kitose trečiosiose šalyse ir galimos antidempingo priemonių panaikinimo pasekmės Bendrijos pramonės padėčiai.

    1. KLR fluorito pramonės padėties analizė

    a) Gamyba, gamybos pajėgumai, atsargos

    (69) Pareiškėjas nurodė, kad per nagrinėjamą laikotarpį fluorito gamybos ir gamybos pajėgumų lygis KLR žymiai išaugo ir pasiekė tokį lygį, kuris gerokai viršija pasaulio suvartojimą per metus. Taip pat buvo pareikšta, kad jei priemonės bus panaikintos, kiltų grėsmė, kad importas iš Kinijos dempingo kaina vėl padidėtų.

    (70) Kinijos eksportuotojai/prekybininkai pareiškė, kad mažai tikėtina, kad fluorito eksportas į Bendriją padidėtų, jei priemonės būtų panaikintos, kadangi padidėjo vartojimas vidaus rinkoje ir Kinijos valdžios institucijos pradėjo kontroliuoti gamybą ir gamybos pajėgumus.

    (71) Kai kurie Bendrijos vartotojai pareiškė, kad TL metu KLR buvęs gamybos ir gamybos pajėgumų lygis nekėlė grėsmės Bendrijos pramonei, kadangi vidaus vartojimas augo, trečiosios šalys, kurios paprastai nepirko iš KLR, pvz., Indija, pradėjo importuoti Kinijos fluoritą ir tikimasi, kad Kinija pradės eksportuoti fluoritą į Jungtinių Amerikos Valstijų (toliau – JAV) rinką, nes tikimasi, jog toje rinkoje išaugs paklausa.

    (72) Remiantis turima informacija ir kaip paminėta 36 konstatuojamojoje dalyje reikia pažymėti, kad per nagrinėjamą laikotarpį Kinijos gamyba ir Kinijos gamybos pajėgumai nuolat didėjo. Tai yra, 1993–1998 m. Kinijos gamybos pajėgumai padidėjo nuo 1,9 mln. tonų iki 2,4 mln. tonų. Tais pačiais metais gamyba padidėjo nuo 0,8 mln. tonų iki 1,4 mln. tonų. Tačiau pajėgumai nebuvo pilnai panaudojami: 1998 m. jų panaudojimo lygis buvo apie 59 %. Kinijos vidaus suvartojimas yra maždaug 300000 tonų per metus. Be to, per tą patį laikotarpį Kinijoje buvo sukauptos didelės atsargos.

    (73) Esant tokiems dideliems gamybos pajėgumams ir galimybei, kad Kinijos licencijų sistema bus panaikinta, yra tikimybė, kad panaikinus antidempingo priemones, Bendrijos rinką gali užgriūti didelis importo iš Kinijos dempingo kaina kiekis, viršijantis dabartinį importo kiekį.

    b) Kinijos eksporto licencijų sistema

    (74) Kaip jau minėta 32 konstatuojamojoje dalyje, 1994 m. balandį Kinijos valdžios institucijos įvedė eksporto licencijų sistemą, kurią sudarė Kinijos fluorito eksportui taikomi metinės eksporto kvotos ir eksporto licencijos mokestis.

    (75) Pastaraisiais metais sistema buvo keletą kartų keičiama: 1998 m. viduryje eksporto kvotos buvo panaikintos, ir antrąjį 1998 m. pusmetį galiojo tik eksporto licencijos mokestis. 1999 m. pradžioje Kinijos valdžios institucijos vėl įvedė kvotas. 1998 m. licencijos mokestis buvo vidutiniškai apie 20,3 ekiu už toną. Tai reiškia, kad jei eksportuojama už 113,5 ekiu, faktinė eksporto kaina be licencijos mokesčio turėtų būti 93,2 ekiu.

    (76) Pareiškėjas teigė, kad Kinijos licencijų sistema greitai gali būti panaikinta, ir jei antidempingo priemonės būtų panaikintos, iškiltų grėsmė, kad Kinijos fluorito į Bendriją bus eksportuojama dar daugiau ir dar mažesnėmis kainomis.

    (77) Kinijos eksportuotojai/prekybininkai pareiškė, kad licencijų sistema buvo siekiama apsaugoti fluorito išteklius ir užtikrinti fluorito rinkos stabilumą ir patikimumą, ir nėra pagrindo teigti, kad sistema bus greitai panaikinta. Jie taip pat pareiškė, kad jei antidempingo priemonės ir bus panaikintos, licencijų sistema nebus atšaukta.

    (78) Buvo padaryta išvada, kad bet kokie spėjimai apie būsimą licencijų sistemos plėtrą yra gana spekuliatyvūs. Tačiau išanalizavus Kinijos licencijų sistemą paaiškėjo, kad nuo įvedimo dienos keletą kartų ji buvo gerokai pakeista, o 1998 m. net buvo panaikintos eksporto kvotos. Be to, didelis Kinijos licencijos mokestis rodo Kinijos fluorito gamintojų galimybę parduoti produkciją už labai mažą kainą. Darant išvadą, ar žalingas dempingas bus tęsiamas, ar ne, negalima remtis eksporto licencijų sistema, kurią, siekdama apsaugoti išteklius, įvedė ir administruoja trečiosios šalies Vyriausybė.

    c) Kinijos eksporto į Bendriją kainų raida

    (79) Dėl antidempingo priemonių įvedimo Kinijos eksportuotojų eksporto kainos palaipsniui didėjo. Taigi panaikinus priemones, padėtis gali pasikeisti: eksporto kainos gali sumažėti, kaip parodė 1998 m. patirtis ir didelis Kinijos eksporto licencijos mokestis.

    (80) Be to, 1998 m. buvo nustatyta nemažai atvejų, kai vartotojai pirko Kinijos fluoritą už mažesnę nei minimali kainą, ir todėl turėjo sumokėti antidempingo muitus.

    2. Galimos antidempingo priemonių panaikinimo pasekmės Bendrijos pramonės padėčiai

    (81) Pirmiausia pažymėtina, kad po TL vienas iš Bendrijos gamintojų pareiškėjų nutraukė savo fluorito gamybą, kai prarado savo didžiausią klientą, kuris pradėjo pirkti Kinijos produkciją. Faktas, kad tai įvyko tuo metu, kai galiojo antidempingo priemonės, rodo, kad jei antidempingo priemonės bus panaikintos, Bendrijos pramonei gali būti vėl daroma žala.

    (82) Antra, tyrimas parodė, kad net ir galiojant antidempingo priemonėms, Bendrijos pramonės kainas spaudė nagrinėjamas importas. Tikėtina, kad jei nebūtų priemonių, kainos, kurias, kaip paaiškėjo atlikus tyrimą, antidempingo priemonės paveikė teigiamai, pradėtų mažėti, ir kainų numušimo lygis būtų dar aukštesnis. Kinijos kainų mažinimo potencialą atskleidžia sumos, mokamos už eksporto licencijos mokestį, kuris 1998 m. vidutiniškai sudarė apie 20,3 ekiu. Atėmus šią sumą iš eksporto kainos, numušimo dydis būtų apie 26,7 %. Tikėtina, kad dėl tokio kainų numušimo Bendrijos pramonė patirtų didelių nuostolių.

    (83) Trečia, tikėtina, kad jei nebūtų antidempingo priemonių, fluoritas būtų vėl dideliais kiekiais žema dempingo kaina importuojamas į Bendrijos rinką. Tuomet Bendrijos gamintojai greičiausiai netektų dar daugiau pardavimų ir rinkos dalies, kurią išsikovotų Kinijos eksportas.

    3. Išvada apie žalos tęstinumo tikimybę

    (84) Atsižvelgiant į tai, kad:

    - Kinijos fluorito gamintojai žymiai padidino savo gamybos pajėgumus, sukaupė dideles atsargas ir išnaudojo nedaug savo gamybos pajėgumų,

    - Kinijos CIF eksporto kainų raidą smarkiai paveikė galiojančios antidempingo priemonės ir KLR Vyriausybės įvesta eksporto licencijų sistema. Ši sistema negali būti laikoma garantija, kad eksporto kainos išliks tokio dydžio, jei bus panaikintos antidempingo priemonės,

    - kainos, kurias nustatytų Kinijos eksportuotojai, jei nebūtų antidempingo priemonių, būtų labai mažos, ypač atsižvelgiant į mokamo eksporto licencijos mokesčio dydį, o tai reiškia, kad yra didelė tikimybė, kad kainos bus ir toliau numušamos,

    - Bendrijos pramonė vis dar yra pavojingoje padėtyje,

    - buvo nustatyta nemažai atvejų, kai Bendrijos vartotojai pirko Kinijos fluoritą už mažesnes nei minimalios kainas,

    darytina išvada, kad jei galiojančios priemonės būtų panaikintos, Kinijos importas dempingo kaina ir toliau darytų žąlą, o Bendrijos pramonės padėtis dar labiau pablogėtų.

    H. BENDRIJOS INTERESAI

    (85) Pagal pagrindinio reglamento 21 straipsnį buvo nagrinėjama, ar galima daryti aiškią išvadą, kad antidempingo priemonių išlaikymas neatitiktų Bendrijos interesų. Nustatant Bendrijos interesus buvo vertinami visi susiję įvairūs interesai, t. y. Bendrijos pramonės, importuotojų ir nagrinėjamo produkto vartotojų interesai.

    (86) Reikia priminti, kad ankstesniame tyrime buvo nuspręsta, kad antidempingo priemonių priėmimas, t. y., mažiausios kainos nustatymas, neprieštarauja Bendrijos interesams. Reikia pažymėti, kad dabartinis tyrimas yra peržiūra, kurioje reikia išnagrinėti padėtį, kai antidempingo priemonės jau yra įgyvendinamos. Taigi dabartinio tyrimo laikas ir pobūdis leidžia vertinti kiekvieną neigiamą peržiūrimų antidempingo priemonių poveikio aspektą.

    (87) Kad galėtų įvertinti galimą priemonių pratęsimo ar panaikinimo poveikį, Komisija paprašė visų pirmiau minėtų suinteresuotų asmenų pateikti informaciją, atsakant į klausimynus. Klausimyno neužpildė nė vienas importuotojas. Klausimynus užpildė devyni vartotojai.

    1. Bendrijos pramonės interesai

    (88) Tyrimas parodė, kad galiojančios antidempingo priemonės Bendrijos pramonei buvo naudingos. Pastaraisiais metais ji įdėjo didelių pastangų, kad racionalizuotų ir pagerintų savo produktyvumą. Iš tiesų per nagrinėjamą laikotarpį Bendrijos pramonės produktyvumas padidėjo 33 %, o investuojama buvo nuolat. Ypač daug investuojama buvo 1998 m., o tai rodo, kad ši pramonė yra gyvybinga ir nusiteikusi dirbti toliau.

    (89) Tačiau Bendrijos pramonė vis dar yra sudėtingoje padėtyje, pirmiausia pelningumo prasme. Šiame kontekste kiekvienas nagrinėjamo produkto komercinių sąlygų pasikeitimas gali labai neigiamai paveikti Bendrijos fluorito pramonės padėtį.

    (90) Atsižvelgiant į pirmiau minėtus argumentus buvo nuspręsta, kad jei priemonės nebus pratęstos, Bendrijos pramonės padėtis greičiausiai pablogės. Taigi priemonių pratęsimas atitiktų Bendrijos pramonės interesus.

    2. Importuotojų interesai

    (91) Klausimyno neužpildė nė vienas nesusijęs importuotojas. Bendradarbiavimo stoka galėtų būti vienas iš veiksnių, parodančių, kad 1994 m. kovo mėn. nustatytos antidempingo priemonės neturėjo žymių neigiamų pasekmių importuotojams. Tai galima patvirtinti faktu, kad nagrinėjamu laikotarpiu importas iš KLR nuolat augo, taigi importuotojai galėjo ir toliau pirkti fluoritą iš KLR.

    (92) Atsižvelgiant į pirmiau išdėstytus argumentus darytina išvada, kad priemonių pratęsimas ateityje nepablogintų jų ekonominės padėties.

    3. Vartotojų pramonės interesai

    a) Preliminarios pastabos

    (93) Fluoritas yra daugelio vartotojams skirtų produktų, turinčių didelę pridėtinę vertę, pagrindinė žaliava. Pirmasis fluorito perdirbimo etapas yra vandenilio fluorido (toliau – VF) gamyba. VF naudojamas anglies fluorido (kuris naudojamas šaltnešiams, tirpikliams, putplasčiui), aliuminio fluorido (aliuminio gamyboje) ir kitų cheminių darinių gamybai.

    b) Iš bendradarbiaujančių asmenų surinkti duomenys

    (94) 1998 m. bendradarbiaujantys vartotojai nupirko visą iš KLR importuotą fluoritą ir apie 80 % Bendrijos pramonės pagaminto fluorito.

    (95) 1998 m. šios bendradarbiaujančios bendrovės padarė 26465 mln. ekiu apyvartą, iš kurių 682 mln. ekiu (2,6 %) yra susiję su fluorito dariniais. Fluorito vartotojų pramonę sudaro mažos, vidutinės ir didelės bendrovės, kurios 1998 m. padarė nemažai investicijų. 1996–1998 m. fluorito darinių sektoriaus pelningumo svertinis vidurkis padidėjo nuo 3,7 % iki 6,3 %.

    (96) Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad fluoritas sudaro apie 30 % visų VF gamybos sąnaudų ir 5–20 % VF darinių gamybos sąnaudų.

    c) Vartotojų pateikti argumentai

    i) Priklausomybė nuo importo

    (97) Kai kurie vartotojai pareiškė, kad priemonių pratęsimas neatitinka Bendrijos interesų, atsižvelgiant į tai, kad vartotojai priklauso nuo importo, kadangi Bendrijoje yra gana riboti gamybos pajėgumai. Jie nurodė, kad antidempingo priemonių pratęsimas sukeltų pasiūlos trūkumą Bendrijoje, nes dėl technologijų ir reguliavimo plėtros fluorito paklausa didėja.

    (98) Bendrijos pramonė neginčijo, kad importas iš trečiųjų šalių yra būtinas, norint patenkinti fluorito paklausą Bendrijoje. Ji pažymėjo, kad antidempingo priemonių tikslas yra ne apsisaugoti nuo importo į Bendriją, o užtikrinti, kad būtų importuojama sąžiningomis kainomis.

    (99) Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad galiojančios antidempingo priemonės nesutrukdė importuoti produktų į Bendrijos rinką iš Kinijos. Iš tiesų padidėjus fluorito paklausai, 1994–1998 m. importas iš KLR padidėjo 146 %. Tuo pačiu metu Bendrijos pramonė taip pat padidino savo pardavimus 58 %.

    (100) Atsižvelgiant į pirmiau išdėstytus argumentus darytina išvada, kad paliktos galioti priemonės nesutrukdys vartotojams pirkti fluoritą iš KLR; be to, saugumo priemonių išlaikymas padės Bendrijos pramonei pilnai atsigauti nuo patirtos žalos. Taip pat darytina išvada, kad mažai tikėtina, jog palikus galioti antidempingo priemones, trūktų pasiūlos.

    ii) Nepalanki konkurencinė padėtis

    (101) Kai kurie vartotojai pareiškė, kad dėl Kinijos fluoritui nustatytų antidempingo priemonių Bendrijoje bus dirbtinai pakeltos fluorito kainos, ir dėl to konkurencinėje kovoje fluorito vartotojai atsidurs nepalankioje padėtyje, palyginus su tais Bendrijos konkurentais, kurie neperka fluorito iš KLR, ir kitais konkurentais pasaulyje. Dėl to VF gamyba gali būti perkelta į JAV ir KLR, kur fluoritas bus pigesnis, o tai reikš, kad Bendrijos didelės pridėtinės vertės bendrovės praras darbo vietas, investicijas ir pelną, o šios bendrovės yra gyvybiškai svarbios būsimam Bendrijos fluorito vartotojų pramonės konkurencingumui.

    (102) Bendrijos pramonė pareiškė, kad priemonių taikymo laikotarpiu vartotojų pramonė daug investavo Bendrijoje, o tai prieštarauja argumentui dėl gamybos perkėlimo.

    (103) Buvo nustatyta, kad 1996–1998 m. fluorito vartotojų pramonė Bendrijoje investavo labai daug. Be to, paaiškėjo, kad fluorito kainos JAV yra didesnės už Bendrijos kainas. 1998 m. Kinijos importo į JAV kainos buvo 7 % didesnės už Kinijos importo į Bendrijos rinką kainas. Nepaisant galiojančių antidempingo priemonių, 1996–1998 m. vartotojų pelnas padidėjo nuo 3,7 % iki 6,3 %.

    (104) Išsamiau aptariant VF gamybos perkėlimo į KLR klausimą reikia pažymėti, kad VF yra ypač pavojingas produktas, kuris netinka pervežimui dideliais atstumais. Faktiškai tai reiškia, kad VF gamybą perkėlus į KLR, kartu persikeltų ir visa vartotojų pramonė. Apie tą laikotarpį, kurį buvo taikomos antidempingo priemonės, bendradarbiaujančių vartotojų pateikta informacija prieštarauja šioms prielaidoms. Iš tiesų antidempingo priemonių taikymo laikotarpiu vartotojai daug investavo į vartotojų pramonę Bendrijoje. Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta pirmiau, darytina išvada, kad mažai tikėtina, jog palikus galioti antidempingo priemones, į KLR būtų perkelta visa vartotojų pramonė.

    (105) Atsižvelgiant į pirmiau išdėstytus argumentus darytina išvada, kad palikus galioti dabartines antidempingo priemones, vartotojų pramonė neatsidurs nepalankioje konkurencinėje padėtyje.

    iii) Alternatyvūs tiekimo šaltiniai

    (106) Daugelis didelių fluorito darinių gamintojų turi remtis fluorito importu. Vartotojai pareiškė, kad fluoritas, kurio kilmės šalis yra ne Kinija, turi daugiau priemaišų, pvz., Kenijos ir Meksikos fluoritas, todėl pagrindinis patikimas tiekimo šaltinis yra KLR. Taigi pratęsus importui iš KLR taikomas antidempingo priemones, būtų apribota vartotojų galimybė gauti geros kokybės fluoritą.

    (107) Pirmiausia reikia pažymėti, kad nepaisant fluorito grynumo skirtumo, antidempingo priemonių taikymo laikotarpiu importas iš kitų šalių padidėjo, kadangi padidėjo paklausa. Pavyzdžiui, importas iš Meksikos padidėjo šešis kartus, o iš Kenijos – 57 %. Tai rodo, kad toks fluoritas yra tinkamas kai kurioms vartotojų reikmėms.

    (108) Antra, žymiai padidėjęs importas iš KLR rodo, kad dėl 1993 m. įvestų priemonių Kinijos fluoritas nenustojo būti importuojamas į Bendrijos rinką, o padidėjo jo kaina.

    (109) Todėl darytina išvada, kad dabartinių antidempingo priemonių pratęsimas nesumažins vartotojų galimybių gauti bet kokios kokybės fluoritą.

    4. Išvada dėl Bendrijos interesų

    (110) Išnagrinėjus įvairius susijusius interesus buvo nustatyta, kad pratęsus antidempingo priemones, fluorito kaina Bendrijos rinkoje greičiausiai išliktų santykinai stabili, kuri, kaip paaiškėjo, galiojančių priemonių taikymo laikotarpiu neturėjo jokių neigiamų pasekmių vartotojų ekonominei padėčiai. Be to, neapsaugojus Bendrijos pramonės nuo importo dempingo kaina, jos pavojinga padėtis galėtų dar labiau pablogėti ir iškiltų pavojus jos gyvybingumui.

    (111) Atsižvelgiant į pirmiau minėtus argumentus darytina išvada, kad nėra jokių įtikinamų su Bendrijos interesais susijusių priežasčių, dėl kurių šiuo atveju nebūtų galima palikti galioti antidempingo priemonių.

    I. TARPINĖ PERŽIŪRA

    (112) Kinijos eksportuotojai/prekybininkai pareiškė, kad tarpinė peržiūra, kurios taikymo sritis dėl priemonių rūšies buvo apribota, buvo neteisėta, kadangi nebuvo pateikta jokių įrodymų, dėl kurių reikėtų pakeisti priemonių formą. Šiame kontekste jie pareiškė, kad peržiūros prašyme pagal pagrindinio reglamento 11 straipsnio 2 dalį nebuvo pateikta jokios informacijos apie galiojančių antidempingo priemonių neefektyvumą.

    (113) Reikia pažymėti, kad tarpinę peržiūrą, kurios taikymo sritis dėl priemonių rūšies buvo apribota, ex officio inicijavo Komisija. Ji inicijavo peržiūrą remdamasi tuo, kad pagal pagrindinio reglamento 11 straipsnio 2 dalį pareiškėjo pateiktame peržiūros prašyme buvo informacijos, keliančios abejonių dėl aptariamų priemonių veiksmingumo.

    (114) Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad nors nagrinėjamu laikotarpiu Bendrijos pramonė prarado rinkos dalį, dabartinės formos antidempingo priemonės leido Bendrijos pramonei padidinti savo kainas ir sumažinti nuostolius, ypač 1996–1998 m. Tačiau priemonių trukmė neleido Bendrijos pramonei pilnai atsigauti, ypač pelningumo prasme. Todėl aptariant priemonių veiksmingumą darytina išvada, kad dabartinė jos forma yra tinkama siekiant pilnai atstatyti Bendrijos pramonės padėtį ir todėl neturėtų būti keičiama.

    (115) Galiausiai, aptariant vartotojų klausimą, reikia pasakyti, kad atlikus tyrimą paaiškėjo, jog dabartinės formos antidempingo priemonės neturėjo didelės įtakos vartotojų ekonominei padėčiai.

    (116) Todėl darytina išvada, kad turėtų būti pratęstos tokios formos antidempingo priemonės, kokios dabar ir yra.

    J. ANTIDEMPINGO PRIEMONĖS

    (117) Visiems susijusiems asmenims buvo pranešta apie pagrindinius faktus ir argumentus, kurių pagrindu buvo ketinama rekomenduoti pratęsti galiojančias priemones. Buvo nustatytas laikotarpis, per kurį jie galėjo pateikti pastabas po faktų ir argumentų atskleidimo. Į pastabas, pateiktas po galutinio atskleidimo, buvo tinkamai atsižvelgta.

    (118) Iš to, kas pirmiau išdėstyta, darytina išvada, kad kaip numatyta pagrindinio reglamento 11 straipsnio 2 dalyje, fluorito, kurio kilmės šalis yra Kinijos Liaudies Respublika, importui turėtų būti paliktas antidempingo muitas, apskaičiuotas remiantis mažiausia 113,50 ekiu už sausą metrinę toną kaina, nustatytas Reglamentu (EB) Nr. 486/94,

    PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

    1 straipsnis

    1. Fluorito, kuris pateikiamas kaip kekas ar milteliai, klasifikuojamas KN kodo ex25292100 pozicijoje (TARIC kodas 2529210010) arba KN kodo ex25292200 pozicijoje (TARIC kodas 2529220010), kurio kilmės šalis yra Kinijos Liaudies Respublika, importui nustatomas galutinis antidempingo muitas.

    2. Muitas yra lygus skirtumui tarp mažiausios 113,50 eurų už toną (sausą, grynojo svorio) kainos ir grynosios kainos franko Bendrijos siena prieš muitinės formalumų atlikimą.

    3. Jei prieš išleidžiant prekes į laisvą apyvartą jos buvo pažeistos ir todėl nustatant muitinę vertę faktiškai sumokėta ar mokėtina kaina yra sumažinta pagal Komisijos reglamento (EEB) Nr. 2454/93 [5] 145 straipsnį, pirmiau nustatyta mažiausia importo kaina sumažinama tiek procentų, kad atitiktų faktiškai sumokėtos ar mokėtinos kainos sumažinimą. Tuomet mokėtinas muitas yra lygus skirtumui tarp sumažintos mažiausios importo kainos ir sumažintos grynosios kainos franko Bendrijos siena prieš muitinės formalumų atlikimą.

    4. Jeigu nenurodyta kitaip, taikomos galiojančios nuostatos dėl muitų.

    2 straipsnis

    Šis reglamentas įsigalioja kitą dieną nuo jo paskelbimo Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje.

    Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

    Priimta Briuselyje, 2000 m. rugsėjo 18 d.

    Tarybos vardu

    Pirmininkas

    H. Védrine

    [1] OL L 56, 1996 3 6, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 905/98 (OL L 128, 1998 4 30, p. 18).

    [2] OL L 62, 1994 3 5, p. 1.

    [3] OL C 276, 1998 9 4, p. 2.

    [4] OL C 62, 1999 3 4, p. 3, su pakeitimais, padarytaisOL C 120, 1999 5 1, p. 23.

    [5] OL L 253, 1993 10 11, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1662/1999 (OL L 197, 1999 7 20, p. 25).

    --------------------------------------------------

    Top