EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32012D0662

A Tanács 2012/662/KKBP határozata ( 2012. október 25. ) az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) régiójában a kézi- és könnyűfegyverek tiltott kereskedelmével és túlzott felhalmozódásával kapcsolatos kockázat csökkentését célzó tevékenységek támogatásáról

HL L 297., 2012.10.26, p. 29–33 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

A dokumentum különkiadás(ok)ban jelent meg. (HR)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2012/662/oj

26.10.2012   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

L 297/29


A TANÁCS 2012/662/KKBP HATÁROZATA

(2012. október 25.)

az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) régiójában a kézi- és könnyűfegyverek tiltott kereskedelmével és túlzott felhalmozódásával kapcsolatos kockázat csökkentését célzó tevékenységek támogatásáról

AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA,

tekintettel az Európai Unióról szóló szerződésre és különösen annak 26. cikke (2) bekezdésére,

mivel:

(1)

az Európai Tanács a 2005. december 15–16-i ülésén elfogadta a kézi- és könnyűfegyverek, valamint az azokhoz szükséges lőszerek tiltott felhalmozása és kereskedelme elleni küzdelmet célzó uniós stratégiát (uniós stratégia). A stratégia kiemelte, hogy a kézi- és könnyűfegyverek tiltott kereskedelméből és túlzott felhalmozódásából származó kockázatok minimálisra csökkentése érdekében különös figyelmet kell fordítani a Kelet- és Délkelet-Európában felhalmozott hatalmas kézi- és könnyűfegyver-készletekre, valamint azokra a módszerekre, amelyek révén e készleteket eljuttatják a konfliktuszónákba.

(2)

Az uniós stratégia egyik célja, hogy előmozdítsa a multilateralizmus hatékony alkalmazását a kézi- és könnyűfegyverek, valamint az azokhoz szükséges lőszerek értékesítése és destabilizáló hatású terjedése elleni mechanizmusok kifejlesztése érdekében, legyen szó akár nemzetközi, akár regionális vagy az Unión és tagállamain belüli mechanizmusokról. A kapcsolódó cselekvési tervben a stratégia külön említést tesz az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezetről (EBESZ), mint azon regionális szervezetek egyikéről, amelyekkel fejleszteni kell az együttműködést. Célirányos rendelkezéseket tartalmaz különösen a kézi- és könnyűfegyverek, valamint az azokhoz szükséges lőszerek tiltott kereskedelme elleni küzdelemre, továbbá az EBESZ részes államaiban felhalmozódott többletkészletek megsemmisítésére irányuló EBESZ-fellépésekhez nyújtandó támogatásra vonatkozóan is.

(3)

Az EBESZ részes államai (a továbbiakban: részes államok) 2000. november 24-én elfogadták az EBESZ kézi- és könnyűfegyverekről szóló dokumentumát, amelyben vállalták, hogy hatékony nemzeti szintű ellenőrzési rendszert alakítanak ki és alkalmaznak a kézi- és könnyűfegyverek átadására vonatkozóan, a kivitel és a kereskedelmi tevékenységek ellenőrzését is beleértve. A dokumentum hangsúlyozza azt is, hogy a kézi- és könnyűfegyverek túlzott felhalmozódása, illetve a kézi- és könnyűfegyverkészletek nem megfelelő kezelése és biztonsága destabilizáló hatásokkal járhat mind a nemzeti, mind a regionális és a nemzetközi biztonság szempontjából. A kézi- és könnyűfegyvertöbblet megszüntetése céljára ajánlott módszerként a megsemmisítést nevezi meg.

(4)

A részes államok 2010. május 26-án elfogadták az EBESZ cselekvési tervét a kézi- és könnyűfegyverekről, amely hivatkozik többek között arra is, hogy a részes államokban létre kell hozni vagy meg kell erősíteni a törvényes kereskedelmi tevékenységeket szabályozó jogi keretet, meg kell szilárdítani a kézi- és könnyűfegyverkészletek kezelésével és biztonságával kapcsolatban vállalt kötelezettségeket, illetve meg kell erősíteni a részes államok többletként felhalmozódott vagy tiltott kereskedelemből származó kézi- és könnyűfegyverkészletei megsemmisítésével kapcsolatos kötelezettségvállalásait, valamint javítani kell az ilyen készletek megsemmisítését szolgáló kapacitásaikat.

(5)

Az Európai Unió Tanácsa 2003. június 23-án elfogadta a fegyverkereskedelem ellenőrzéséről szóló 2003/468/KKBP közös álláspontot (1), amely arra kötelezi a tagállamokat, hogy a területükön zajló fegyverkereskedelmi tevékenységek ellenőrzése céljából tegyenek meg minden szükséges intézkedést – és ennek keretében alakítsanak ki egyértelmű jogi keretet a törvényes fegyverkereskedelmi tevékenységekre vonatkozóan –, valamint arra ösztönzi őket, hogy vizsgálják meg a területükön lakóhellyel vagy székhellyel rendelkező saját állampolgáraik által a területükön kívül folytatott fegyverkereskedelmi tevékenységek ellenőrzésének a lehetőségét is.

(6)

A Tanács 2008. december 8-án elfogadta a katonai technológia és felszerelések kivitelének ellenőrzésére vonatkozó közös szabályok meghatározásáról szóló 2008/944/KKBP közös álláspontot (2). A 2008/944/KKBP közös álláspont megállapítja azokat a közös kritériumokat, amelyeket a tagállamoknak a hagyományos fegyverek kivitelére és újrakivitelére, valamint a velük kapcsolatos kereskedelmi tevékenységekre vonatkozó kérelmek elbírálásakor figyelembe kell venniük. Előírja továbbá a tagállamok számára, hogy minden igyekezetükkel törekedjenek arra, hogy katonai technológiát vagy felszereléseket exportáló egyéb országokat is ösztönözzenek a közös álláspont kritériumainak alkalmazására,

ELFOGADTA EZT A HATÁROZATOT:

1. cikk

(1)   A béke és a biztonság, valamint a multilateralizmus hatékony globális és regionális szintű érvényesülésének biztosítása céljából az Unió törekszik az alábbi célok elérésére:

az Unióval szomszédos térségek békéjének és biztonságának megerősítése az EBESZ-régióban a kézi- és könnyűfegyverek tiltott kereskedelméből és túlzott felhalmozódásából származó fenyegetések csökkentése révén,

a multilateralizmus hatékony regionális szintű érvényesülésének támogatása a kézi- és könnyűfegyverek és a kézi- és könnyűfegyverlőszerek túlzott felhalmozódásának és tiltott kereskedelmének megelőzését célzó EBESZ-fellépések ösztönzése által.

(2)   Az (1) bekezdésben említett célok megvalósítása érdekében az Unió az alábbi projektekre vállalkozik:

képzési célú munkaértekezlet szervezése regionális szinten az érintett részes államok kézi- és könnyűfegyver-kereskedelmének ellenőrzéséért felelős tisztviselői számára,

biztonsági fejlesztések végrehajtása a fehéroroszországi és kirgizisztáni kézi- és könnyűfegyver-raktártelephelyeken,

a kézi- és könnyűfegyvertöbblet megsemmisítése Belaruszban és Kirgizisztánban e készletek tiltott kereskedelem céljára való eltérítésének a megelőzése érdekében,

a kézi- és könnyűfegyver-készletkezelő alkalmazás telepítése több részes államban is annak érdekében, hogy javuljon a kézi- és könnyűfegyverek és a hagyományos lőszerek raktározása, nyilvántartása és nyomon követése.

E projektek részletes leírása a mellékletben található.

2. cikk

(1)   E határozat végrehajtásáért az Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője (főképviselő) felelős.

(2)   Az 1. cikk (2) bekezdésében említett projektek technikai végrehajtását az alábbi két végrehajtó szerv végzi:

a)

Az EBESZ Titkársága hajtja végre az alábbiakat:

regionális szintű képzési célú munkaértekezlet szervezése az érintett részes államok tisztviselői számára kézi- és könnyűfegyver-kereskedelem ellenőrzéséről,

a kirgizisztáni hagyományos fegyver- és lőszerraktárak biztonsági korszerűsítése,

a kézi- és könnyűfegyvertöbblet megsemmisítése Belaruszban és Kirgizisztánban e készletek tiltott kereskedelem céljára való eltérítésének a megelőzése érdekében, valamint

kézi- és könnyűfegyver-készletkezelő szoftver telepítése annak érdekében, hogy javuljon a fegyverek raktározása, nyilvántartása és nyomon követése.

b)

Az ENSZ Fejlesztési Programjának (UNDP) fehéroroszországi hivatala hajtja végre a fehéroroszországi hagyományos fegyver- és lőszerraktárak biztonsági korszerűsítését.

(3)   Az EBESZ Titkársága és az UNDP fehéroroszországi hivatala e feladatait a főképviselő irányítása alatt végzi. A főképviselő e célból megköti a szükséges megállapodásokat az EBESZ Titkárságával és az UNDP fehéroroszországi hivatalával.

3. cikk

(1)   Az 1. cikk (2) bekezdésében említett projektek végrehajtását szolgáló pénzügyi referenciaösszeg 1 680 000 EUR.

(2)   Az (1) bekezdésben meghatározott összeggel finanszírozott kiadásokat az Unió általános költségvetésére vonatkozó eljárások és szabályok szerint kell kezelni.

(3)   A Bizottság felügyeli az (1) bekezdésben említett kiadások megfelelő kezelését. E célból finanszírozási megállapodásokat köt az EBESZ Titkárságával és az UNDP fehéroroszországi hivatalával. A megállapodásokban elő kell írni, hogy az EBESZ Titkársága és az UNDP fehéroroszországi hivatala – a hozzájárulás nagyságának megfelelően – köteles biztosítani az uniós hozzájárulás láthatóságát.

(4)   A Bizottság e tanácsi határozat hatálybalépését követően a (3) bekezdésben említett finanszírozási megállapodások mihamarabbi megkötésére törekszik. Tájékoztatja a Tanácsot az ezen eljárás során esetlegesen felmerülő nehézségekről, valamint a finanszírozási megállapodások megkötésének időpontjáról.

4. cikk

A főképviselő az EBESZ Titkársága és az UNDP fehéroroszországi hivatala által készített rendszeres beszámolók alapján jelentést tesz a Tanácsnak e határozat végrehajtásáról. Ezek a jelentések képezik majd a Tanács általi értékelés alapját.

A Bizottság információt nyújt az 1. cikk (2) bekezdésében említett projektek végrehajtásának pénzügyi vonatkozásairól.

5. cikk

(1)   Ez a határozat az elfogadásának napján lép hatályba.

(2)   Ez a határozat 36 hónappal a 3. cikk (3) bekezdésében említett finanszírozási megállapodás megkötésének időpontját követően hatályát veszti, illetve hat hónappal a hatálybalépésének időpontját követően abban az esetben, ha ezen időpontig nem kerül sor a szóban forgó finanszírozási megállapodás megkötésére.

Kelt Luxembourgban, 2012. október 25-én.

a Tanács részéről

az elnök

E. MAVROU


(1)  HL L 156., 2003.6.25., 79. o.

(2)  HL L 335., 2008.12.13., 99. o.


MELLÉKLET

1.   Célok

E határozat átfogó célja az Unióval szomszédos térségek békéjének és biztonságának az elősegítése az EBESZ-régióban a kézi- és könnyűfegyverek tiltott kereskedelméből és túlzott felhalmozódásából származó fenyegetések csökkentése révén. A határozat egyúttal a multilateralizmus hatékony regionális szintű érvényesülésének a támogatását is célozza, a kézi- és könnyűfegyverek és a kézi- és könnyűfegyverlőszerek túlzott felhalmozódásának és tiltott kereskedelmének megelőzését célzó EBESZ-fellépések támogatása által. E tevékenységek közé tartozik az EBESZ-régióban meglévő kézi- és könnyűfegyvertöbbletek megsemmisítése, a fegyverkészletek biztonságának és kezelésének a javítása, a megfelelő eszközök kialakítása a fegyverek nyilvántartására, valamint a hagyományos fegyverek átadása – és különösen kereskedelme – feletti ellenőrzés javítása.

2.   A projekt leírása

2.1.   Regionális szintű képzési célú munkaértekezlet szervezése az érintett részes államok tisztviselői számára a kézi- és könnyűfegyverek kereskedelmének ellenőrzéséről

2.1.1.   A projekt célja

A kézi- és könnyűfegyver-kereskedelem ellenőrzése területén tett, meglévő nemzetközi és regionális kötelezettségvállalásokkal kapcsolatos figyelemfelkeltés és végrehajtásuk javítása a részes államok körében.

Más országok/régiók bevált gyakorlatának és tapasztalatának elemzése és annak vizsgálata, hogy azok miképpen igazíthatók hozzá a résztvevők igényeihez.

2.1.2.   A projekt bemutatása

Háromnapos regionális munkaértekezlet szervezése az EBESZ Titkársága által legfeljebb 15 részes állam illetékes állami tisztviselői számára.

A rendezvényen az érintett nemzetközi és regionális szervezetek képviselői, valamint egyéb szakértők vesznek részt – köztük az Unió szakértői is. Összesen legfeljebb 70 fő részvétele a cél. A rendezvény részletes koncepcióját és időbeosztását az EBESZ Titkársága dolgozza ki a főképviselővel és az érintett tanácsi szervekkel együttműködve.

2.1.3.   A projekttől várt eredmények

A kézi- és könnyűfegyver-kereskedelem ellenőrzésének javulása a munkaértekezletre meghívott részes államokban.

A tiltott kézi- és könnyűfegyver-kereskedelmi tevékenységekből és tiltott kézi- és könnyűfegyver-kereskedelemből származó kockázatok csökkenése, és ennek következtében a kézi- és könnyűfegyverek tiltott kereskedelme által hátrányosan érintett lakosság, csoportok és személyek biztonságának a javulása.

2.1.4.   A szeminárium helyszíne

Az EBESZ Titkársága javaslatot fog tenni a regionális szeminárium lehetséges helyszíneire vonatkozóan, amelyet a főképviselő a Tanács illetékes szerveivel folytatott konzultációt követően hagy jóvá.

2.1.5.   A projekt kedvezményezettjei

A részes államok kézi- és könnyűfegyver-átadások ellenőrzéséért felelős állami tisztviselői és nemzeti hatóságai.

A kézi- és könnyűfegyverek tiltott kereskedelme által hátrányosan érintett lakosság, csoportok és személyek.

2.2.   A fehéroroszországi és kirgizisztáni hagyományos fegyver- és lőszerraktárak biztonsági korszerűsítése

2.2.1.   A projekt célja

Legfeljebb két fehéroroszországi és legfeljebb három kirgizisztáni kézi- és könnyűfegyver-raktártelephely biztonságának és készletkezelésének a javítása.

Közép-Ázsiában és Kelet-Európában a biztonság javulásához, valamint a kézi- és könnyűfegyverek tiltott kereskedelmével kapcsolatos kockázatok csökkenéséhez való hozzájárulás.

2.2.2.   A projekt bemutatása

A biztonsági rendszerek korszerűsítése legfeljebb két fehéroroszországi kézi- és könnyűfegyver-raktártelephelyen, összhangban az EBESZ kézi- és könnyűfegyverekre vonatkozó bevált gyakorlatával; amely egyebek között magában foglalja a szükséges elektromos berendezéseknek, az elsődleges tűzoltó berendezéseknek, a telephely védőkerítésének és világításának, a behatolásészlelő és riasztórendszereknek, valamint a távközlési berendezéseknek a beszerelését és/vagy felújítását a biztonság fokozása érdekében.

Legfeljebb három kirgizisztáni kézi- és könnyűfegyver-raktártelephely korszerűsítése és/vagy létrehozása, összhangban az EBESZ kézi- és könnyűfegyverekre vonatkozó bevált gyakorlatával; amely egyebek között magában foglalja a telephely védőkerítésének és világításának, a biztonságos tárolóépület-ajtóknak és -ablakoknak, a behatolásészlelő riasztórendszereknek, valamint a zárt láncú televíziós kameráknak és távközlési berendezéseknek a beszerelését és/vagy felújítását.

Az EBESZ Titkársága és az UNDP fehéroroszországi hivatala az illetékes fehérorosz és kirgiz hatóságokkal együttműködésben megvizsgálja, hogy mely raktártelephelyeken van szükség biztonsági korszerűsítésre, és – a főképviselővel, valamint az illetékes tanácsi szervekkel való konzultációt követően – megállapítja, hogy pontosan mely telephelyek korszerűsítésére fog sor kerülni e határozat szerinti támogatás segítségével. Valamennyi tevékenységet az EBESZ Titkársága hajtja végre, a fehéroroszországi kézi- és könnyűfegyver -raktártelephelyek fejlesztésével kapcsolatos tevékenységek kivételével. Belaruszban a tevékenységeket az UNDP fehéroroszországi hivatala hajtja végre, mivel az EBESZ Belaruszban nem rendelkezik megfelelő képviselettel és jogi státusszal, továbbá mert a projekt e részének az UNDP fehéroroszországi hivatala által történő végrehajtása költséghatékonyabb megoldás, mint az EBESZ általi bécsi központú projektirányítás. A raktártelephelyek kiválasztása és a végrehajtandó védelmi és biztonsági intézkedések, az éves munkatervek, az elvégzett munkák minőségének ellenőrzése, valamint a Belarusz kormánya által nyújtott nemzeti hozzájárulás tekintetében az átfogó projektkoordináció és a végrehajtás felügyelete terén az EBESZ továbbra is betölti a szerepét. Belarusz és Kirgizisztán kormánya pénzügyi és/vagy szükség szerint természetbeni hozzájárulás révén támogatni fogja a projektet.

2.2.3.   A projekttől várt eredmények

A fizikai biztonság és a készletkezelés javulása a legfeljebb két fehérororszországi és legfeljebb három kirgizisztáni kézi- és könnyűfegyver-ratkártelephelyen.

Kézi- és könnyűfegyverek és a hagyományos fegyverek tiltott kereskedelmével kapcsolatos kockázat csökkenése, valamint a biztonsági helyzet javulása Kelet-Európában és Közép-Ázsiában.

2.2.4.   A projekt kedvezményezettjei

Belarusz és Kirgizisztán védelmi minisztériuma.

A kézi- és könnyűfegyverek tiltott kereskedelme által hátrányosan érintett lakosság, csoportok és személyek.

2.3.   A kézi- és könnyűfegyvertöbblet megsemmisítése Belaruszban és Kirgizisztánban e készletek tiltott kereskedelem céljára való eltérítésének a megelőzése érdekében

2.3.1.   A projekt célja

A kézi- és könnyűfegyverek tiltott kereskedelmével kapcsolatos kockázat csökkentése az érintett fehérorosz és kirgiz nemzeti hatóságok birtokában lévő fegyverkészletek többletének megsemmisítése révén.

2.3.2.   A projekt bemutatása

Legfeljebb 12 000 darab többlet kézi- és könnyűfegyver megsemmisítése Belaruszban.

Legfeljebb 2 000 darab többlet kézi- és könnyűfegyver, továbbá legfeljebb 51 darab hordozható légvédelmi rendszer (MANPAD) megsemmisítése Kirgizisztánban.

Belarusz és Kirgizisztán kormánya a létesítmények és a berendezések rendelkezésre bocsátása és szükség szerint természetbeni hozzájárulás révén támogatni fogja a projektet. Valamennyi tevékenységet az EBESZ Titkársága hajtja végre, a fehéroroszországi kézi- és könnyűfegyver-raktártelephelyek fejlesztésével kapcsolatos tevékenységek kivételével.

Belaruszban a kézi- és könnyűfegyver-raktártelephelyek fejlesztésével kapcsolatos tevékenységeket az UNDP fehéroroszországi hivatala hajtja végre, mivel az EBESZ Belaruszban nem rendelkezik megfelelő képviselettel és jogi státusszal, továbbá mert a projekt e részének az UNDP fehéroroszországi hivatala által történő végrehajtása költséghatékonyabb megoldás, mint az EBESZ általi bécsi központú projektirányítás. A raktártelephelyek kiválasztása és a végrehajtandó védelmi és biztonsági intézkedések, az éves munkatervek, az elvégzett munkák minőségének ellenőrzése, valamint a Belarusz kormánya által nyújtott nemzeti hozzájárulás tekintetében az átfogó projekt-koordináció és a végrehajtás felügyelete terén az EBESZ továbbra is betölti a szerepét.

2.3.3.   A projekttől várt eredmények

A kézi- és könnyűfegyverek és a hordozható légvédelmi rendszer többlete egy részének megsemmisítése Belaruszban és Kirgizisztánban.

A kézi- és könnyűfegyverek tiltott kereskedelmével kapcsolatos kockázatok csökkenése, valamint a biztonsági helyzet javulása Kelet-Európában és Közép-Ázsiában.

2.3.4.   A projekt kedvezményezettjei

Belarusz és Kirgizisztán védelmi minisztériuma.

A kézi- és könnyűfegyverek tiltott kereskedelme által hátrányosan érintett lakosság, csoportok és személyek.

2.4.   A kézi- és könnyűfegyverekre vonatkozó készletkezelő szoftver telepítése a fegyverek raktározásának, nyilvántartásának és nyomon követésének a javítása céljából

2.4.1.   A projekt célja

A kézi- és könnyűfegyverek és a hagyományos lőszerek készletkezelésének és nyilvántartásának javítása legfeljebb nyolc részes államban, csökkentve ezáltal a kézi- és könnyűfegyverek és a hagyományos lőszerek tiltott kereskedelméből származó kockázatot.

2.4.2.   A projekt bemutatása

A kézi- és könnyűfegyver-készletkezelő alkalmazás bemutatása az érdekelt részes államokat képviselő legfeljebb húsz személynek.

Szakértői ülések szervezése legfeljebb nyolc részes államban, amelyek célja a kézi- és könnyűfegyver-készletkezelő alkalmazás nemzeti követelményekkel való összeegyeztethetőségének értékelése, továbbá a nemzeti eljárások és jogi szabályozás nyomon követése.

A kézi- és könnyűfegyver-készletkezelő alkalmazás műszaki kiigazítása az UNDP fehéroroszországi hivatala és Belarusz védelmi minisztériumával együttműködésben legfeljebb nyolc részes államban, a nemzeti műszaki követelményeknek való megfelelés biztosítása céljából.

A kézi- és könnyűfegyver-készletkezelő alkalmazás lefordítása (összesen) legfeljebb három hivatalos nyelvre, a készletkezelő alkalmazást bevezető részes államok előírásaival összhangban.

Szükség esetén korlátozott mennyiségben hardver biztosítása legfeljebb nyolc részes állam számára.

Az elektronikus nyilvántartó rendszer telepítése legfeljebb nyolc részes államban.

Képzési program kidolgozása legfeljebb nyolc részes állam számára (ez két modult jelent: egy a kiválasztott részes államok fővárosaiban, a katonai parancsnokságok személyzete számára, egy pedig a raktártelephelyek személyzete számára).

A fent leírt program szerinti képzés megtartása legfeljebb nyolc részes államban.

2.4.3.   A projekttől várt eredmények

A kézi- és könnyűfegyverek és a hagyományos lőszerek készletkezelésének és nyilvántartásának minőségi javulása és szabványosítása legfeljebb nyolc részes államban.

Az EBESZ-régióban a kézi- és könnyűfegyverek és a hagyományos lőszerek tiltott kereskedelmével kapcsolatos kockázat csökkenése.

2.4.4.   A projekt kedvezményezettjei

Legfeljebb nyolc részes állam védelmi minisztériumai.

A kézi- és könnyűfegyverek tiltott kereskedelme által hátrányosan érintett lakosság, csoportok és személyek.

A projektben kedvezményezett részes államokat az EBESZ Titkársága jelöli ki a főképviselővel és a Tanács illetékes szerveivel való konzultációt követően.

3.   Időtartam

A projektek becsült teljes időtartama 36 hónap.

4.   Technikai végrehajtó szerv

E határozat technikai végrehajtására az EBESZ Titkársága és az UNDP fehéroroszországi hivatala kap megbízást, amelyek e feladatukat a főképviselő irányítása alatt hajtják végre.

5.   Jelentéstétel

Az EBESZ Titkársága és az UNDP fehéroroszországi hivatala rendszeresen, valamint a fent leírt egyes tevékenységek befejezését követően jelentést készít. A jelentéseket legkésőbb hat héttel az adott tevékenység befejezését követően be kell nyújtani a főképviselő részére.

6.   A projekt becsült teljes költsége és az uniós pénzügyi hozzájárulás

A projektek teljes költsége 1 680 000 EUR.


Top