EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2016/101/05

Nyílt pályázati felhívás – GP/DSI/ReferNet_FPA/001/16 – ReferNet – A Cedefop európai szakképzési hálózata

HL C 101., 2016.3.17, p. 11–12 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

17.3.2016   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

C 101/11


Nyílt pályázati felhívás – GP/DSI/ReferNet_FPA/001/16

ReferNet – A Cedefop európai szakképzési hálózata

(2016/C 101/05)

1.   Célkitűzések és leírás

E felhívás célja, hogy az európai szakképzési információs hálózat – ReferNet – létrehozása érdekében Máltáról kiválasszon egy pályázót, akivel a Cedefop a 2016. júniustól 2019. decemberig tartó időszakra (3 év és 7 hónap) partnerségi keretmegállapodást köt, valamint hogy a sikeres pályázóval egyedi támogatási megállapodást kössön egy 7 hónapos, 2016-ban, 2016. június 1-től kezdve végrehajtandó munkatervre.

Az 1975-ben alapított és 1995 óta görögországi székhelyű Európai Szakképzésfejlesztési Központ (Cedefop) az Európai Unió (EU) ügynöksége. Az ügynökség a szakképzés, valamint a készségek és kompetenciák területének hiteles és elismert információs és szakértői szolgálata, amelynek célja az európai szakképzési politika kidolgozásának és végrehajtásának támogatása.

A ReferNet a Cedefop európai szakképzési hálózata. A ReferNet feladata, hogy a nemzeti szakképzési rendszerekre és szakpolitikák kialakítására vonatkozó adatszolgáltatással és a szakképzés, illetve Cedefop termékek közérthetőségének növelésével segítse a Cedefop munkáját. A ReferNet 30 – az EU tagállamait, valamint Izlandot és Norvégiát képviselő – taggal, vagy más néven nemzeti partnerrel rendelkezik. A ReferNet nemzeti partnerei az általuk képviselt országok szakképzésében kulcsfontosságú szerepet betöltő intézmények.

A partnerségi keretmegállapodások végrehajtása egyedi támogatási megállapodásokon keresztül történik. Ezért kérjük a pályázókat, hogy a 2016. júniustól 2019. decemberig tartó időszakra vonatkozó keretmegállapodásra irányuló javaslaton kívül (amelynek sikeressége esetén aláírhatják a 2016–2019 közötti időszakra szóló partnerségi keretmegállapodást) nyújtsák be a 2016. évi intézkedésre vonatkozó támogatási kérelmet is (amely a 2016. évi, 2016. június 1-jén kezdődő, 7 hónapos egyedi támogatási megállapodás megkötését eredményezheti). A pályázónak bizonyítania kell, hogy a négyéves időszakra tervezett összes tevékenységet végre tudja hajtani, és biztosítani tudja a munkaterv végrehajtásának megfelelő társfinanszírozását.

2.   A projekt költségvetése és időtartama

A partnerségi keretmegállapodás négyéves időtartamára rendelkezésre álló becsült költségvetési keret 4 000 000 EUR, a költségvetési hatóság éves határozatától függően.

A (28 uniós tagállamból, valamint Izlandról és Norvégiából összeálló) 30 partner 2016. évi munkatervére (a projekt időtartama 12 hónap) rendelkezésre álló összköltségvetés 980 000 EUR lesz.

A támogatás mértéke függ az ország lakosságának nagyságától, odaítélésének feltétele pedig az éves munkaterv végrehajtása. A 2016. évi munkaterv összköltségvetését az országok népessége alapján kialakított 3 országcsoport szerint osztják szét:

—   1. országcsoport: Ciprus, Észtország, Horvátország, Izland, Lettország, Litvánia, Luxemburg, Málta (*) és Szlovénia. A támogatás maximális összege: 23 615 EUR.

—   2. országcsoport: Ausztria, Belgium, Bulgária, Cseh Köztársaság, Dánia, Finnország, Görögország, Hollandia, Írország, Magyarország, Norvégia, Portugália, Románia, Svédország és Szlovákia. A támogatás maximális összege: 33 625 EUR.

—   3. országcsoport: Egyesült Királyság, Franciaország, Lengyelország, Németország, Olaszország, Spanyolország. A támogatás maximális összege: 43 620 EUR.

Az uniós támogatás csak egy kiegészítő hozzájárulás a támogatott (és/vagy társtámogatott) költségeihez, amelyet annak saját és/vagy a helyi, regionális, nemzeti és/vagy magánfinanszírozással kell kiegészítenie. A teljes uniós hozzájárulás nem lépheti túl az elszámolható költségek 70 %-át.

A Cedefop fenntartja magának a jogot arra, hogy ne a teljes költségvetési összeget bocsássa rendelkezésre.

3.   A támogathatóság feltételei

Támogatásra jogosult az a pályázó, aki megfelel az alábbi követelményeknek:

a)

jogállással és jogi személyiséggel rendelkező állami vagy magánszervezet (természetes személyek – pl. egyének – nem pályázhatnak);

b)

amelynek bejegyzett székhelye Máltán található, ahol a támogatásra pályáznak.

4.   Határidő

A partnerségi keretmegállapodásra és a 2016. évi munkatervre irányuló pályázatokat legkésőbb 2016. április 22-ig kell beküldeni.

5.   További információ

A pályázati felhívás részletes feltételei, a pályázati űrlap és annak mellékletei 2016. március 18-tól a Cedefop weboldalán, a következő címen találhatók meg:

http://www.cedefop.europa.eu/en/about-cedefop/public-procurement

A pályázatoknak meg kell felelniük a felhívás teljes szövegében meghatározott feltételeknek, és azokat a rendelkezésre bocsátott hivatalos űrlapok felhasználásával kell benyújtani.

A pályázatok értékelése az átláthatóság és az egyenlő bánásmód elveinek betartása mellett történik.

Valamennyi támogatható pályázatot a pályázati felhívás teljes szövegében meghatározott jogosultsági, kizárási, kiválasztási és odaítélési kritériumok alapján egy bizottság értékeli.


(*)  2016-ban a Máltára jutó támogatás maximális összege a 7 hónapos intézkedés és az adaptált munkaterv esetében 20 815 EUR.


Top