Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62019TN0497

T-497/19. sz. ügy: 2019. július 8-án benyújtott kereset — CZ és társai kontra EKSZ

HL C 305., 2019.9.9, p. 62–63 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

9.9.2019   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

C 305/62


2019. július 8-án benyújtott kereset — CZ és társai kontra EKSZ

(T-497/19. sz. ügy)

(2019/C 305/72)

Az eljárás nyelve: francia

Felek

Felperesek: CZ, DB, DC és DD (képviselő: J.-N. Louis ügyvéd)

Alperes: Európai Külügyi Szolgálat

Kérelmek

A felperesek azt kérik, hogy a Törvényszék:

semmisítse meg az EKSZ azon határozatát, amely elutasította a 2018. június 4-i kérelmüket;

az EKSZ-t kötelezze a költségek viselésére.

Jogalapok és fontosabb érvek

Az EKSZ határozatának megsemmisítése iránti keresetük alátámasztása érdekében, amely elutasítja azon intézkedések elfogadása iránti kérelmüket, amelyek alkalmasak arra, hogy a tisztviselők és az alkalmazottak vásárlóereje közötti — az alkalmazási helytől független — egyenértékűség elvének megsértését megszüntessék, a felperesek három jogalapra hivatkoznak:

1.

Az első jogalap az indokolási kötelezettség és a tisztviselők és az alkalmazottak vásárlóereje közötti — az alkalmazási helytől független — egyenértékűség elvének megsértésén alapul. A felperesek először is arra hivatkoznak, hogy a megtámadott határozat egyáltalán nem tartalmaz indokolást, ami megakadályozza e határozat megalapozottságának megértését, és nem teszi lehetővé a Törvényszék számára a bírósági felülvizsgálat gyakorlását. Másodszor a felperesek úgy vélik, hogy ugyanolyan körülmények között látják el a feladataikat mint az Európai Bizottság párizsi képviseleténél alkalmazott kollégáik, ennélfogva az utóbbiakhoz hasonlóan átalányjuttatást kellene kapniuk. Végül a felperesek szerint a vásárlóerő egyenértékűsége elvének tiszteletben tartása összeegyeztethetetlen azzal a ténnyel, hogy a Párizsban, Strasbourgban, Marseille-ben és Valenciennes-ben alkalmazott tisztviselőkre ugyanaz a korrekciós együttható vonatkozik.

2.

A második jogalap az egyenlő bánásmód elvének és a hátrányos megkülönböztetés tilalma elvének megsértésén alapul, mivel a felperesek, az Európai Bizottság párizsi képviseleténél alkalmazott kollégáikkal ellentétben nem kapnak átalányjuttatást, noha ugyanolyan körülmények között látják el a feladataikat, mint az utóbbiak.

3.

A harmadik jogalap a gondoskodási kötelezettség megsértésén alapul, amely előírja, hogy a hatáskörrel rendelkező hatóság a vitatott határozatban jelölje meg azokat az okokat, amelyek miatt a szolgálati érdeket részesítette előnyben.


Top