Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32010D0424(06)

    H2. határozat ( 2009. június 12. ) a szociális biztonsági rendszerek koordinációjával foglalkozó igazgatási bizottság Adatkezelési Technikai Bizottságának működési módszereiről és összetételéről (EGT-vonatkozású és az EK–Svájc-megállapodást érintő szöveg)

    HL C 106., 2010.4.24, p. 17–20 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 09/08/2016; felváltotta: 32016D0720(01)

    24.4.2010   

    HU

    Az Európai Unió Hivatalos Lapja

    C 106/17


    H2. HATÁROZAT

    (2009. június 12.)

    a szociális biztonsági rendszerek koordinációjával foglalkozó igazgatási bizottság Adatkezelési Technikai Bizottságának működési módszereiről és összetételéről

    (EGT-vonatkozású és az EK–Svájc-megállapodást érintő szöveg)

    2010/C 106/06

    A SZOCIÁLIS BIZTONSÁGI RENDSZEREK KOORDINÁCIÓJÁVAL FOGLALKOZÓ IGAZGATÁSI BIZOTTSÁG,

    tekintettel a szociális biztonsági rendszerek koordinálásáról szóló, 2004. április 29-i 883/2004/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet (1) 72. cikkére, amelynek értelmében az igazgatási bizottság előmozdítja és fejleszti a tagállamok és intézményeik között szociális biztonsági ügyekben folytatott együttműködést az információcseréhez szükséges eljárások korszerűsítésével, különösen az intézmények közötti információáramlásnak az elektronikus eszközökkel történő információcseréhez történő hozzáigazításával, figyelembe véve az egyes tagállamokban az adatkezelés fejlődését; továbbá elfogadja az adatkezelési szolgáltatásokra vonatkozó közös strukturális szabályokat, különösen a biztonságra és a szabványok használatára vonatkozókat, és megállapítja az ilyen szolgáltatások közös részeinek működtetésére vonatkozó rendelkezéseket;

    tekintettel a 883/2004/EK rendelet 73. cikkére, amelynek értelmében az igazgatási bizottság létrehoz egy technikai bizottságot, és meghatározza ennek működési módszereit és összetételét, amely bizottság pedig jelentéseket és indokolással ellátott véleményt nyújt be, mielőtt az igazgatási bizottság a 72. cikk d) pontja alapján döntést hoz,

    A KÖVETKEZŐKÉPPEN HATÁROZOTT:

    1. cikk

    (1)   Az igazgatási bizottság létrehozza a 883/2004/EK rendelet 73. cikkének (1) bekezdésében előírt Adatkezelési Technikai Bizottságot. A bizottság a továbbiakban „technikai bizottság”-ként említendő.

    (2)   A technikai bizottság a 883/2004/EK rendelet 73. cikkének (2) bekezdésében megállapított feladatokat látja el.

    (3)   A technikai bizottság konkrét feladatai tekintetében a felhatalmazást az igazgatási bizottság állapítja meg, amely szükség esetén ezeket a feladatokat módosíthatja.

    2. cikk

    A technikai bizottság jelentéseit és indokolással ellátott véleményeit szükség esetén technikai dokumentumok és tanulmányok alapján fogadja el. A technikai bizottság nemzeti közigazgatási szervektől bármely olyan információt kérhet, amelyet feladatainak megfelelő teljesítéséhez szükségesnek ítél.

    3. cikk

    (1)   A technikai bizottság tagállamonként két-két tagból áll, akik közül az egyik állandó tag, a másik pedig az előző helyettese. Az egyes tagállamok általi kinevezéseket a tagállam igazgatási bizottságba delegált kormányzati képviselője továbbítja az igazgatási bizottság főtitkárának.

    (2)   A jelentéseket és az indokolással ellátott véleményeket a technikai bizottság valamennyi tagjának egyszerű többségével fogadják el, és mindegyik tagállam egyetlen szavazattal rendelkezik, amelyet az állandó tag, vagy annak távollétében helyettese ad le. A technikai bizottság jelentéseiben, illetve indokolással ellátott véleményeiben fel kell tüntetni, hogy azokat egyhangúlag vagy egyszerű többséggel fogadták-e el. Ha van kisebbség, akkor meg kell állapítani a kisebbség következtetéseit, illetve fenntartásait.

    (3)   A technikai bizottság dönthet úgy, hogy írásbeli eljárás alkalmazásával fogad el jelentéseket és indokolással ellátott véleményeket, ha a technikai bizottság korábbi ülésén ilyen eljárásról állapodtak meg.

    Az elnök e célból továbbítja a technikai bizottság tagjainak az elfogadandó szöveget. A tagoknak legalább tíz munkanapban meghatározott határidő áll a rendelkezésére, amelyen belül lehetőségük van annak közlésére, hogy elutasítják a javasolt szöveget vagy tartózkodnak a szavazástól. A válaszadás meghatározott határidőn belül történő elmulasztása támogató szavazatnak minősül.

    Az elnök dönthet úgy, hogy írásbeli eljárást indít abban az esetben, ha a technikai bizottság ülésén nem jött létre előzetes megállapodás. Ilyen esetben támogató szavazatnak csak a javasolt szöveggel kapcsolatos írásbeli egyetértések számítanak, és legalább 15 munkanapban meghatározott határidőt adnak meg.

    Az elnök a rögzített határidő lejártakor tájékoztatja a tagokat a szavazás eredményéről. A szükséges számú támogató szavazatot kapott határozatot a tagok rögzített válaszadási határidejének utolsó napján elfogadottnak tekintik.

    (4)   Amennyiben a technikai bizottság valamely tagja az írásbeli eljárás során a szöveg módosítását javasolja, az elnök:

    a)

    újraindítja az írásbeli eljárást, a tagokkal a (3) pontban foglalt eljárással összhangban közölve a javasolt módosítást, vagy

    b)

    érvényteleníti az írásbeli eljárást, hogy a kérdés a következő ülésen kerüljön megvitatásra,

    attól függően, hogy a szóban forgó kérdésben melyik eljárást tekinti megfelelőnek.

    (5)   Amennyiben a technikai bizottság valamely tagja a válaszadásra megállapított határidő lejárta előtt a javasolt szövegnek a technikai bizottság ülésén történő megvizsgálását kéri, az írásbeli eljárást érvénytelenítik.

    A kérdést ekkor a technikai bizottság következő ülésén vizsgálják meg.

    (6)   Az Európai Közösségek Bizottságának képviselője vagy egy általa kijelölt személy a technikai bizottságon belül tanácsadói minőségben jár el.

    4. cikk

    A technikai bizottság elnöki tisztségét félévente az igazgatási bizottság elnöki tisztségét ugyanazon időszakban ellátó államot képviselő állandó tag vagy másik kijelölt tisztviselő látja el. A technikai bizottság elnöke az igazgatási bizottság elnöke kérésének megfelelően a technikai bizottság tevékenységeiről jelentést tesz.

    5. cikk

    A technikai bizottság egyes kérdések mérlegeléséhez ad hoc munkacsoportokat hozhat létre. A technikai bizottság ismerteti az ilyen munkacsoportok által ellátandó feladatokat, az adott feladatok teljesítésének menetrendjét, valamint az intézkedés pénzügyi vonatkozásait a 7. cikkben említett munkaprogramban.

    6. cikk

    Az igazgatási bizottság titkársága előkészíti és megszervezi a technikai bizottság üléseit, és felveszi azok jegyzőkönyvét.

    7. cikk

    A technikai bizottság az igazgatási bizottságnak részletes munkaprogramot nyújt be jóváhagyás céljából. A technikai bizottság az igazgatási bizottságnak évente jelentést tesz a munkaprogrammal és annak bármely módosításával kapcsolatos tevékenységeiről és elért eredményeiről.

    8. cikk

    A technikai bizottság által javasolt olyan módosítások esetében, amely az Európai Közösségek Bizottsága által viselendő kiadásokkal járnak, az említett intézmény képviselőjének jóváhagyása szükséges.

    9. cikk

    A technikai bizottság nyelvei megegyeznek a Szerződés 290. cikkével összhangban a közösségi intézmények hivatalos nyelveiként elismert nyelvekkel.

    10. cikk

    A csatolt mellékletben megállapított kiegészítő eljárási szabályok a technikai bizottságra is vonatkoznak.

    11. cikk

    Ezt a határozatot ki kell hirdetni az Európai Unió Hivatalos Lapjában. Ezt a határozatot a 987/2009/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet (2) hatálybalépésének napjától kell alkalmazni.

    az igazgatási bizottság elnöke

    Gabriela PIKOROVÁ


    (1)  HL L 166., 2004.4.30., 1. o.

    (2)  HL L 284., 2009.10.30., 1. o.


    MELLÉKLET

    A TECHNIKAI BIZOTTSÁG KIEGÉSZÍTŐ ELJÁRÁSI SZABÁLYAI

    1.   Üléseken való részvétel

    a)

    Ha a hivatalban lévő elnök a technikai bizottság ülésén való részvételben akadályoztatva van, elnökként a helyettese jár el.

    b)

    A technikai bizottság ülésein a tagok mellett egy vagy több további szakértő is részt vehet, ha ezt a tárgyalt témakörök jellege szükségessé teszi. Az egyes küldöttségek általában legfeljebb négy személyből állhatnak.

    c)

    Az Európai Közösségek Bizottságának képviselője vagy a Titkárság tagja vagy az igazgatási bizottság főtitkára által kijelölt bármely más személy a technikai bizottság, illetve annak ad hoc munkacsoportjai valamennyi ülésén részt vesz. Ezeken az üléseken – amennyiben ez a tárgyalandó kérdés szempontjából fontos – az Európai Közösségek Bizottsága más részlegeinek képviselője is részt vehet.

    2.   Szavazás

    a)

    Amikor az elnöki tisztséget a technikai bizottság állandó tagja tölti be, helyette a helyettese szavaz.

    b)

    Az elnök a szavazáskor jelen lévő és a szavazástól tartózkodó tagokat felkéri a tartózkodás indokolására.

    c)

    A szavazásra bocsátott javaslatot a jelen lévő tagok többségének tartózkodása esetén figyelmen kívül hagyottnak tekintik.

    3.   Napirend

    a)

    A technikai bizottság egyes üléseinek ideiglenes napirendjét a technikai bizottság elnökével konzultálva a titkárság dolgozza ki. Egy kérdés napirendre való felvételére vonatkozó javaslattétel előtt a titkárság – szükség esetén – megkérheti az érintett küldöttségeket, hogy az adott kérdésre vonatkozóan írásban közöljék véleményüket.

    b)

    Az ideiglenes napirenden elvileg szerepelnek azok a napirendi pontok, amelyekre vonatkozóan a titkárság az Európai Közösségek Bizottságának tagjától vagy képviselőjétől legalább az ülés kezdete előtt 20 munkanappal írásbeli kérelmet, és adott esetben azzal kapcsolatos feljegyzéseket kapott.

    c)

    Az ideiglenes napirendet az egyes ülések kezdete előtt legalább 10 munkanappal megküldik a technikai bizottság tagjainak, az Európai Közösségek Bizottsága képviselőjének és az ülésen várhatóan részt vevő bármely más személynek. A napirendi pontokhoz kapcsolódó dokumentumokat azok rendelkezésre állását követően az említett személyek számára haladéktalanul eljuttatják.

    d)

    A technikai bizottság az egyes ülések kezdetén jóváhagyja az ülés napirendjét. Az ideiglenes napirendben feltüntetettektől eltérő bármely napirendi pont napirendre való felvételéhez a technikai bizottság egyhangú szavazata szükséges. Sürgős esetek kivételével a technikai bizottság tagjai a következő ülésig fenntarthatják végleges álláspontjukat az ideiglenes napirenden szereplő azon napirendi pontok tekintetében, amelyekhez az ülés kezdete előtt öt munkanappal nem kapták meg a vonatkozó dokumentumokat a saját nyelvükön.

    4.    Ad hoc munkacsoportok

    a)

    Az ad hoc munkacsoportokban a technikai bizottság elnöke által az Európai Közösségek Bizottságának képviselőjével folytatott konzultációt követően kijelölt szakértő elnököl, vagy amennyiben erre nincs mód, azon tagállam egy szakértője, amelynek képviselője az igazgatási bizottság elnöki tisztségét ellátja.

    b)

    Az ad hoc munkacsoport elnöke meghívást kap a technikai bizottság azon ülésére, amelynek során az adott ad hoc munkacsoport jelentését tárgyalják.

    5.   Adminisztratív ügyek

    a)

    A technikai bizottság elnöke utasíthatja a titkárságot a megtartandó ülésekre, valamint a technikai bizottság feladatkörébe tartozó tevékenységek ellátására vonatkozóan.

    b)

    A technikai bizottságot a tagok és az Európai Közösségek Bizottságának képviselői részére az ülés előtt 10 munkanappal a titkárság által – a technikai bizottság elnökével konzultálva – elküldött meghívólevél útján hívják össze.


    Top