Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 22012D0655

    2012/655/EU: Az EU–Libanon Társulási Tanács 1/2012 határozata ( 2012. szeptember 17. ) a Társulási Tanács eljárási szabályzatának megállapításáról

    HL L 293., 2012.10.23, p. 37–41 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2012/655/oj

    23.10.2012   

    HU

    Az Európai Unió Hivatalos Lapja

    L 293/37


    AZ EU–LIBANON TÁRSULÁSI TANÁCS 1/2012 HATÁROZATA

    (2012. szeptember 17.)

    a Társulási Tanács eljárási szabályzatának megállapításáról

    (2012/655/EU)

    AZ EU–LIBANON TÁRSULÁSI TANÁCS,

    tekintettel az egyrészről az Európai Közösség és tagállamai, másrészről a Libanoni Köztársaság közötti Euro-mediterrán megállapodásra (1) (a továbbiakban: megállapodás) és különösen annak 74–81. cikkére,

    mivel:

    (1)

    A megállapodás 2006. április 1-jén hatályba lépett.

    (2)

    A megállapodás 75. cikke előírja, hogy a Társulási Tanács megállapítja eljárási szabályzatát.

    (3)

    A Társulási Tanács eljárási szabályzatát ezért el kell fogadni,

    ELFOGADTA A KÖVETKEZŐ HATÁROZATOT:

    1. cikk

    Elnökség

    A Társulási Tanács elnökségét 12 hónapos időszakra a Közösség és tagállamai nevében az Európai Unió Tanácsa Elnökségének képviselője és a Libanoni Köztársaság kormányának képviselője felváltva látja el. Az első időszak a Társulási Tanács első ülésének napján kezdődik és ugyanazon év december 31-én ér véget.

    2. cikk

    Ülések

    A Társulási Tanács rendszeresen, évente egyszer miniszteri szinten ülésezik. A Társulási Tanács bármelyik fél kérésére rendkívüli ülésszakot tarthat, amennyiben a felek erről megállapodnak.

    Amennyiben a felek másképp nem állapodnak meg, a Társulási Tanács minden ülését az Európai Unió Tanácsa üléseinek szokásos helyén, a két fél közötti megállapodás szerinti időpontban tartja.

    A Társulási Tanács üléseit a Társulási Tanács titkárai az elnök egyetértésével, közösen hívják össze.

    3. cikk

    Képviselet

    A Társulási Tanács tagjai akadályoztatásuk esetén, képviseltethetik magukat. Amennyiben egy tag képviseltetni kívánja magát, azt az ülést megelőzően, amelyen képviseltetni kívánja magát, közölnie kell az elnökkel képviselője nevét.

    A Társulási Tanács tagjának képviselője a szóban forgó tag valamennyi jogát gyakorolja.

    4. cikk

    Küldöttségek

    A Társulási Tanács tagjait kísérhetik tisztviselők.

    Az elnököt minden ülés előtt tájékoztatni kell a felek küldöttségének tervezett összetételéről.

    Az Európai Beruházási Bank egy képviselője megfigyelőként részt vehet a Társulási Tanács azon ülésein, amelyek napirendjén a bankot érintő ügyek szerepelnek.

    A Társulási Tanács a felek közötti megállapodás útján egyes témakörökre vonatkozó tájékoztatás céljából nem tagokat is felkérhet az üléseken való részvételre.

    5. cikk

    Titkárság

    Az Európai Unió Tanácsa Főtitkárságának egy tisztviselője és a Libanoni Köztársaság brüsszeli nagykövetségének egy tisztviselője közösen látják el a Társulási Tanács titkári feladatait.

    6. cikk

    Levelezés

    A Társulási Tanácshoz címzett levelezést a Társulási Tanács elnökének kell küldeni az Európai Unió Tanácsának Főtitkársága címére.

    A két titkár gondoskodik a levelezés továbbításáról a Társulási Tanács elnöke részére, és adott esetben annak köröztetéséről a Társulási Tanács többi tagja számára. A köröztetett levelezést el kell küldeni az Európai Bizottság Főtitkárságára, a tagállamok állandó képviseleteire, valamint a Libanoni Köztársaság brüsszeli nagykövetségére.

    A Társulási Tanács elnökétől származó közleményeket a két titkár elküldi a címzetteknek, és adott esetben körözteti a második bekezdésben megjelölt címeken a Társulási Tanács többi tagjai között is.

    7. cikk

    Nyilvánosság

    Amennyiben erről másképp nem határoznak, a Társulási Tanács ülései nem nyilvánosak.

    8. cikk

    Az ülések napirendje

    (1)   Az elnök minden ülésre ideiglenes napirendet készít. Az ideiglenes napirendet a Társulási Tanács titkárai az ülés kezdete előtt legkésőbb 15 nappal eljuttatják a 6. cikkben említett címzetteknek.

    Az ideiglenes napirend tartalmazza azokat a pontokat, amelyek napirendre történő felvételére vonatkozóan az elnök az ülés kezdete előtt legkésőbb 21 nappal felkérést kapott, az ilyen pontok azonban csak akkor kerülnek fel az ideiglenes napirendre, ha igazoló okmányaikat legkésőbb a napirend elküldésének napjáig eljuttatták a titkároknak.

    A napirendet a Társulási Tanács minden ülés elején fogadja el. Amennyiben arról a felek megállapodnak, az ideiglenes napirenden nem szereplő pontot is felvehetnek a napirendre.

    (2)   Az elnök a felek egyetértésével lerövidítheti az (1) bekezdésben megállapított időszakokat egy bizonyos esetre vonatkozó követelmények figyelembevétele érdekében.

    9. cikk

    Jegyzőkönyv

    A két titkár minden ülésről jegyzőkönyvtervezetet készít.

    A jegyzőkönyv általános szabályként minden napirendi pont vonatkozásában az alábbiakat tartalmazza:

    a)

    a Társulási Tanácsnak benyújtott okmányok;

    b)

    a Társulási Tanács valamely tagja által felvételre kért beadványok;

    c)

    a meghozott határozatok, a beadványok, amelyekről megállapodás született, valamint az elfogadott következtetések.

    A jegyzőkönyvtervezet a Társulási Tanács elé kerül jóváhagyásra. A jegyzőkönyvet a Társulási Tanácsi üléseket követő hat hónapon belül jóvá kell hagyni. A jóváhagyást követően a jegyzőkönyvet az elnök és a két titkár aláírásával látja el. A jegyzőkönyv az Európai Unió Tanácsa Főtitkárságának irattárába kerül elhelyezésre; a jegyzőkönyvről a 6. cikkben említett minden címzett részére hitelesített másolatot juttatnak el.

    10. cikk

    Határozatok és ajánlások

    (1)   A Társulási Tanács a felek kölcsönös egyetértése mellett fogadja el határozatait és ajánlásait.

    Az ülések közötti időszakban a Társulási Tanács írásbeli eljárás útján, mindkét fél egyetértése mellett fogadhat el határozatokat, illetve ajánlásokat.

    (2)   Az Euro-mediterrán megállapodás 76. cikke értelmében a Társulási Tanács határozatai és ajánlásai a „határozat”, illetve „ajánlás” címet viselik, amit sorszám, az elfogadás dátuma és a téma bemutatása követ. Minden határozatban meg kell határozni a határozat hatálybalépésének időpontját.

    A Társulási Tanács határozatait és ajánlásait az elnök aláírásával látja el, és a két titkár hitelesíti.

    A határozatokat és ajánlásokat a 6. cikkben említett minden címzettnek el kell juttatni.

    A Társulási Tanács határozhat úgy, hogy elrendeli határozatai és ajánlásai közzétételét az Európai Unió Hivatalos Lapjában és a Libanoni Köztársaság Hivatalos Lapjában.

    11. cikk

    Nyelvek

    A Társulási Tanács hivatalos nyelvei a két fél hivatalos nyelvei.

    Amennyiben erről másképp nem határoznak, a Társulási Tanács az ezeken a nyelveken elkészített okmányok alapján folytatja tanácskozásait.

    12. cikk

    Költségek

    Az Európai Unió és a Libanoni Köztársaság maga viseli a Társulási Tanács ülésein való részvétellel kapcsolatosan felmerülő saját költségeit, mind a személyzeti, utazási és tartózkodási kiadásokra, mind a postai és távközlési kiadásokra vonatkozóan.

    Az ülések tolmácsolásával, valamint az iratok fordításával és sokszorosításával kapcsolatos kiadásokat az Európai Unió viseli, kivéve az arab nyelvre és arab nyelvről történő tolmácsolással és fordítással kapcsolatos kiadásokat, amelyeket a Libanoni Köztársaság visel.

    Az ülések logisztikai szervezésével kapcsolatos egyéb kiadásokat az ülést rendező fél viseli.

    13. cikk

    Társulási bizottság

    (1)   A Társulási Tanácsot feladatainak ellátásában a Társulási Bizottság segíti. A Bizottságot egyrészről az Európai Bizottság képviselői és az Európai Unió tagjainak a képviselői, másrészről a Libanoni Köztársaság kormányának képviselői alkotják.

    (2)   A Társulási Bizottság előkészíti a Társulási Tanács üléseit és tanácskozásait, adott esetben végrehajtja a Társulási Tanács határozatait, és általában véve biztosítja a társulási viszony folyamatosságát és a megállapodás megfelelő működését. A Társulási Bizottság foglalkozik minden olyan üggyel, amelyet a Társulási Tanács a hatáskörébe utal, valamint, amely a megállapodás napi végrehajtása folyamán felmerülhet. A Társulási Bizottság javaslatokat vagy határozat-, illetve ajánlástervezeteket terjeszt a Társulási Tanács elé jóváhagyásra.

    (3)   Olyan esetekben, amikor a megállapodás konzultációs kötelezettséget vagy lehetőséget említ, a konzultáció történhet a Társulási Bizottságon belül. Ha a két fél arról megállapodik, a konzultáció folytatódhat a Társulási Tanácson belül.

    (4)   A Társulási Bizottság eljárási szabályzata ezen határozathoz mellékletként kerül csatolásra.

    14. cikk

    Hatályba lépés

    Ez a határozat elfogadása napján lép hatályba.

    Kelt Brüsszelben, 2012. szeptember 17-én.

    az EU–Libanon Társulási Tanács részéről

    az elnök

    C. ASHTON


    (1)  HL L 143., 2006.5.30., 2. o.


    MELLÉKLET

    AZ EU–LIBANON TÁRSULÁSI BIZOTTSÁG ELJÁRÁSI SZABÁLYZATA

    1. cikk

    Elnökség

    A Társulási Bizottság elnökségét 12 hónapos időszakra az Európai Unió és tagállamai nevében az Európai Közösségek Bizottságának képviselője és a Libanoni Köztársaság kormányának képviselője felváltva látja el.

    Az első időszak a Társulási Tanács első ülésének napján kezdődik és ugyanazon év december 31-én ér véget.

    2. cikk

    Ülések

    A Társulási Bizottság a két fél egyetértése mellett akkor ülésezik, amikor azt a körülmények megkívánják.

    A Társulási Bizottság minden ülését a két fél közötti megállapodás szerinti időben és helyen tartja.

    A Társulási Bizottság üléseit az elnök hívja össze.

    3. cikk

    Küldöttségek

    Az elnököt minden ülés előtt tájékoztatni kell a felek küldöttségének tervezett összetételéről.

    4. cikk

    Titkárság

    Az Európai Bizottság Főtitkárságának egy tisztviselője és a Libanoni Köztársaság kormányának egy tisztviselője közösen látják el a Társulási Bizottság titkári feladatait.

    Az eljárási szabályzat keretén belül a Társulási Bizottság elnökének címzett és tőle származó minden közleményt a Társulási Bizottság titkárainak, valamint a Társulási Tanács titkárainak és elnökének kell címezni.

    5. cikk

    Nyilvánosság

    Amennyiben erről másképp nem határoznak, a Társulási Bizottság ülései nem nyilvánosak.

    6. cikk

    Az ülések napirendje

    (1)   Az elnök minden ülésre ideiglenes napirendet készít. Az ideiglenes napirendet a Társulási Bizottság titkárai az ülés kezdete előtt legkésőbb 15 nappal eljuttatják a 4. cikkben említett címzetteknek.

    Az ideiglenes napirend tartalmazza azokat a pontokat, amelyek napirendre történő felvételére vonatkozóan az elnök az ülés kezdete előtt legkésőbb 21 nappal felkérést kapott, az ilyen pontok azonban csak akkor kerülnek fel az előzetes napirendre, ha igazoló okmányaikat legkésőbb a napirend elküldésének napjáig eljuttatták a titkároknak.

    A Társulási Bizottság egyes témakörökre vonatkozó tájékoztatás céljából szakértőket is felkérhet az ülésein való részvételre.

    A napirendet a Társulási Bizottság minden ülés elején fogadja el.

    Amennyiben arról a felek megállapodnak, az ideiglenes napirenden nem szereplő pontot is felvehetnek a napirendre.

    (2)   Az elnök a felek egyetértése mellett lerövidítheti az (1) bekezdésben megállapított időszakokat az egyes esetekre vonatkozó követelmények figyelembevétele érdekében.

    7. cikk

    Jegyzőkönyv

    Minden ülésről jegyzőkönyv készül, amely az elnök által a Társulási Bizottságban elfogadott következtetések összefoglalásán alapul.

    Miután a jegyzőkönyvet a Társulási Bizottság jóváhagyta, azt az elnök és a titkárok aláírják, és mindkét fél iktatja. A jegyzőkönyv egy példányát a 4. cikkben említett minden címzettnek el kell juttatni.

    8. cikk

    Tanácskozások

    Azokban a külön esetekben, amikor a Társulási Tanács az egyrészről az Európai Közösség és tagállamai, másrészről a Libanoni Köztársaság közötti társulás létrehozásáról szóló Euro-mediterrán megállapodás (1) (a továbbiakban: megállapodás) értelmében feljogosítja a Társulási Bizottságot határozatok, illetve ajánlások elfogadására, ezen jogi aktusok a „határozat”, illetve „ajánlás” címet viselik, amit sorszám, az elfogadás dátuma és a téma bemutatása követ.

    Amikor a Társulási Bizottság határozatot hoz, az EU–Libanon Társulási Tanács eljárási szabályzatának megállapításáról szóló 1/2012 sz. határozat 10. és 11. cikkét kell értelemszerűen alkalmazni.

    A Társulási Bizottság határozatait és ajánlásait a 4. cikkben említett címzetteknek el kell juttatni.

    9. cikk

    Költségek

    A felek viselik a Társulási Bizottság és a megállapodás 80. cikkének megfelelően esetlegesen felállított bármely munkacsoport vagy testület ülésein való részvételükkel kapcsolatos költségeket, mind a személyzeti, utazási és tartózkodási kiadásokra, mind a postai és távközlési kiadásokra vonatkozóan.

    Az üléseken való tolmácsolással, valamint az iratok fordításával és sokszorosításával kapcsolatos kiadásokat az Európai Unió viseli, kivéve az arab nyelvre és arab nyelvről történő tolmácsolással és/vagy fordítással kapcsolatos kiadásokat, amelyeket a Libanoni Köztársaság visel.

    Az ülések logisztikai szervezésével kapcsolatos egyéb kiadásokat az ülést rendező fél viseli.


    (1)  HL L 143., 2006.5.30., 2. o.


    Top