Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62015TN0595

    T-595/15. sz. ügy: 2015. október 19-én benyújtott kereset – Europäischer Tier- und Naturschutz és Giesen kontra Európai Bizottság

    HL C 27., 2016.1.25, p. 62–63 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    25.1.2016   

    HU

    Az Európai Unió Hivatalos Lapja

    C 27/62


    2015. október 19-én benyújtott kereset – Europäischer Tier- und Naturschutz és Giesen kontra Európai Bizottság

    (T-595/15. sz. ügy)

    (2016/C 027/79)

    Az eljárás nyelve: német

    Felek

    Felperesek: Europäischer Tier- und Naturschutz e.V. (Much, Németország) és Horst Giesen (Much) (képviselő: P. Brockmann ügyvéd)

    Alperes: Európai Bizottság

    Kérelmek

    A felperesek azt kérik, hogy a Törvényszék:

    semmisítse meg az Európai Bizottság tétlenségéről szóló 2015. augusztus 17-i, 2015. augusztus 24-én közölt határozatát annak vonatkozásában, hogy

    1.

    az európai egyesületi jog megalkotása során egy már nem publikált törvénytervezet, illetve megengedett keretek között módosított verzió formájában egyenértékűnek ítéli az altruista célú, határon átnyúló tevékenységeket és a nyereségorientált egyesületeket, in eventu

    2.

    harmonizálta a nemzeti gyülekezési és egyesületi jogot az altruista célú, határon átnyúló tevékenységek tekintetében;

    kötelezze az Európai Bizottságot az EUMSZ 266. cikknek megfelelő törvényes állapot helyreállítására, valamint az 1. és 2. pontban foglaltakra tekintettel az ezen állapot helyreállítását akadályozó vagy nehezítő tevékenységtől való tartózkodásra, valamint

    a jogvita és az esetleges beavatkozás költségeinek viselésére.

    Jogalapok és fontosabb érvek

    A felperesek az európai egyesületi jog megalkotásának, valamint a kollektív és egyéni egyesülési szabadságban fennálló diszkrimináció és korlátozások megszüntetésének elmulasztását kifogásolják.

    Keresetük alátámasztása érdekében a felperesek négy jogalapra hivatkoznak.

    1.

    Az első jogalap: az EJEE 11. cikkének, az Európai Unió Alapjogi Chartája (a továbbiakban: Charta) 20. cikkének, valamint az EUSZ 6. cikk (3) bekezdésének és az ENSZ Emberi Jogok Chartája 20. cikkének értelmében vett általános jogelveknek a megsértése.

    2.

    A második jogalap: a törvény előtti egyenlőséghez való jognak (a Charta 20. cikke, az EJEE 14. cikke) az altruista értékek és egyesületek hátrányára történt megsértése.

    3.

    A harmadik jogalap: a Charta 41. cikkében foglalt indokolási kötelezettség megsértése.

    4.

    A negyedik jogalap: a szabadságjogok hatályának mulasztás általi korlátozása, visszaélésszerű jogértelmezés a Charta 52. és 54. cikke értelmében.


    Top