EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32015R0523

A Tanács (EU) 2015/523 rendelete ( 2015. március 25. ) a 43/2014/EU rendeletnek és az (EU) 2015/104 rendeletnek egyes halászati lehetőségek tekintetében történő módosításáról

HL L 84., 2015.3.28, p. 1–21 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2015/523/oj

28.3.2015   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

L 84/1


A TANÁCS (EU) 2015/523 RENDELETE

(2015. március 25.)

a 43/2014/EU rendeletnek és az (EU) 2015/104 rendeletnek egyes halászati lehetőségek tekintetében történő módosításáról

AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA,

tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre és különösen annak 43. cikke (3) bekezdésére,

tekintettel az Európai Bizottság javaslatára,

mivel:

(1)

Az (EU) 2015/104 rendelet (1) nem ír elő halászati lehetőségeket a farkassügér (Dicentrarchus labrax) északkelet-atlanti állományára vonatkozóan.

(2)

A Nemzetközi Tengerkutatási Tanács (ICES) 2014 júniusában tudományos szakvéleményt bocsátott ki a farkassügér északkelet-atlanti állományára vonatkozóan, és megerősítette, hogy az állomány állapota 2012 óta rohamosan romlik. Ezenkívül a Halászati Tudományos, Műszaki és Gazdasági Bizottság (HTMGB) értékelte a farkassügér védelmére hozott, érvényben lévő nemzeti intézkedéseket, és arra a következtetésre jutott, hogy az említett intézkedések általánosságban nem bizonyultak eredményesnek. A farkassügér későn érő és lassú növésű faj. A farkassügér északkelet-atlanti állománya tekintetében a halászati mortalitás mértéke jelenleg négyszer magasabb a maximális fenntartható hozamot (MFH) eredményező szintnél.

(3)

A Bizottság az 1380/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet (2) 12. cikke alapján elfogadta az (EU) 2015/111 végrehajtási rendeletet (3) a Kelta-tengerben, a La Manche csatornában, az Ír-tengerben és az Északi-tenger déli részén élő farkassügér-állomány (Dicentrarchus labrax) védelme tekintetében fennálló súlyos fenyegetés enyhítésére.

A szóban forgó állomány halászati mortalitását a hobbihorgászat is jelentősen fokozza. Ezért indokolt halászati lehetőségeket meghatározni a hobbihorgászok által megtartható halegyedek számára vonatkozó napi határérték formájában. A hobbihorgászatnak számos formája létezik, ilyen például a hobbihorgászhajókról vagy a partról folytatott horgászat.

(4)

Az értelmezési problémák elkerülése érdekében az (EU) 2015/104 rendelet 7. cikkének (1) és (2) bekezdését olyan módon kell megfogalmazni, hogy az megfeleljen a 1380/2013/EU rendelet szóhasználatának.

(5)

Az ICES IIa, IIIa és IV övezet uniós vizeinek tekintetében a 2015/104/EU rendelet IA. melléklete a homoki angolnákra vonatkozó fogási határértékeket 0-ában határozta meg az ICES szakvéleményének kibocsátásáig. Az ICES említett állományra vonatkozó szakvéleménye 2015. február 23. óta rendelkezésre áll, így az érintett terület tekintetében a homoki angolnák teljes kifogható mennyisége (TAC) most már meghatározható; az állomány helyi kimerülését elkerülendő a teljes kifogható mennyiség hét gazdálkodási terület között került elosztásra.

(6)

Indokolt az érintett területeken kvótával rendelkező tagállamok számára az ugyanazon biológiai állományhoz tartozó rombuszhalak tekintetében bizonyos mértékű területek közötti rugalmasság biztosítása.

(7)

Az (EU) 2015/104 rendelet hibás adatot tartalmaz a norvég garnéla északi-tengeri állományának teljes kifogható mennyiségére és kvótájára vonatkozóan, amelyek tekintetében a 2014. évi teljes kifogható mennyiséget kellett volna változatlan szinten megtartani. Az (EU) 2015/104 rendelet IA. mellékletét ezért ennek megfelelően módosítani kell.

(8)

Bizonyos állományok tekintetében a part menti államokban a hajók számára nyitva álló halászati lehetőségeket, illetve a halászati erőforrásokhoz való hozzáférés feltételeit évente, az érintett part menti államok között a halászatról folytatott egyeztetéseket követően állapítják meg. Mivel az atlanti-skandináv hering tekintetében a 2015. évre vonatkozóan nem jött létre megállapodás a kvóták megosztásáról, az elmúlt évek uniós részarányát alapul véve helyénvaló autonóm kvótát rögzíteni az állományra. Az (EU) 2015/104 rendelet IB. mellékletét ezért ennek megfelelően módosítani kell.

(9)

2015-ben megtartott harmadik éves ülésén a Dél-csendes-óceáni Regionális Halászati Gazdálkodási Szervezet (SPRFMO) olyan halászati lehetőségeket határozott meg, amelyek teljes kifogható mennyiséget (TAC) határoznak meg a chilei fattyúmakréla vonatkozásában. Ezt az intézkedést át kell ültetni az uniós jogba.

(10)

Az (EU) 2015/104 rendelet III. mellékletének egyik lábjegyzete helytelenül egy már hatályon kívül levő megállapodásra hivatkozott, amit ki kell igazítani.

(11)

A kékúszójú tonhalat halászó francia és spanyol flotta jelenlegi 2015. évi halászeszköz-elosztásának pontos feltüntetése érdekében módosítani kell az (EU) 2015/104 rendelet IV. mellékletét, amely a kékúszójú tonhal vonatkozásában megállapítja a halászati, tenyésztési és hizlalási kapacitás korlátozásait.

(12)

A makrélára (Scomber scombrus) vonatkozó TAC-táblázatnak a VI, VII, VIIIa, VIIIb, VIIId és VIIIe övezetet; az Vb övezet uniós és nemzetközi vizeit; valamint a IIa, XII és XIV övezet nemzetközi vizeit (MAC/2CX14-) érintő sorában hiba van, amit ki kell javítani.

(13)

A HTMGB-től 2015. március 2-án kapott tudományos szakvélemény alapján a VIa, VIb, VIIa-c, VIId, VIIe-k, VIII és IX ICES-övezetben elővigyázatossági intézkedésként korlátozott mennyiségű kvótát engedélyezni lehet a cifra rája (Raja undulata) járulékos fogásaira. Az (EU) 2015/104 tanácsi rendelet IA. mellékletét ezért ennek megfelelően módosítani kell.

(14)

A Feröer szigetekkel fennálló halászati kapcsolatokról szóló megállapodásban előírt eljárással összhangban az Unió kiegészítő egyeztetéseket tartott a Feröer szigetekkel a 2015. évi kölcsönös megállapodásról az atlanti-skandináv hering és a kék puhatőkehal tekintetében; ezért helyénvaló ezekre az állományokra vonatkozóan halászati lehetőségeket megállapítani.

(15)

Az (EU) 2015/104 rendeletet ezért ennek megfelelően módosítani kell.

(16)

A 847/96/EK tanácsi rendelet (4) 3. cikkének (1) bekezdésével összhangban, ha az elővigyázatossági TAC több mint 75 %-át az alkalmazási év október 31-ig kimerítették, az adott állományra vonatkozóan kvótával rendelkező tagállam kérheti a teljes kifogható mennyiség megemelését. A rájaalakúak északi-tengeri állományára vonatkozóan a Bizottsághoz a 2014. évi TAC 10 %-os emelésére irányuló kérelem érkezett be. A kérelemmel együtt benyújtott, alátámasztó jellegű biológiai információkat a Bizottság Közös Kutatóközpontjának szakértői ellenőrizték és hitelt érdemlőnek találták.

(17)

Az (EU) 43/2014 tanácsi rendeletet (5) ezért ennek megfelelően módosítani kell.

(18)

Az (EU) 2015/104 rendeletben előírt fogási korlátozások 2015. január 1-jétől alkalmazandók. Ezért indokolt előírni, hogy e rendelet fogási korlátozásokra vonatkozó rendelkezései is az említett naptól legyenek alkalmazandók. Az ilyen visszaható hatályú alkalmazás nem sértheti a jogbiztonság és a jogszerű elvárások védelmének elvét, mivel a vonatkozó halászati lehetőségek még nem lettek kimerítve. A új, farkassügérre vonatkozó fogási korlátozásokat azonban e rendelet hatálybalépésétől kell alkalmazni. Mivel a fogási korlátozások módosítása befolyásolja az érintett flották gazdasági tevékenységeit és az uniós hajók halászati idényének tervezhetőségét, e rendeletnek a kihirdetését követően haladéktalanul hatályba kell lépnie. A (16) preambulumbekezdésben meghatározott okokból az északi-tengeri valódi rájafélékre vonatkozó magasabb halászati lehetőségeket meghatározó rendelkezéseket 2014. január 1-jei hatállyal kell alkalmazni,

ELFOGADTA EZT A RENDELETET:

1. cikk

Az (EU) 2015/104 rendelet a következőképpen módosul:

1.

A 2. cikk helyébe a következő szöveg lép:

„2. cikk

Hatály

(1)   Ez a rendelet az alábbi hajókra alkalmazandó:

a)

uniós hajók;

b)

az uniós vizeken tartózkodó harmadik országbeli hajók.

(2)   A 11a. cikk alkalmazásában ez a rendelet a hobbihorgászatra is vonatkozik.”

>

2.

A 3. cikk a következő ponttal egészül ki:

„m)   »hobbihorgászat«: a tengeri élő vízi erőforrások például szabadidős, turisztikai vagy sportolási célú kiaknázására irányuló, nem kereskedelmi halászati tevékenység.”

.

3.

A 7. cikk helyére a következő szöveg kerül:

„7. cikk

A fogások és járulékos fogások kirakodásának feltételei

(1)   A fogási korlátozások hatálya alá tartozó fajok fogásaiból származó olyan halak, amelyeket az 1380/2013/EU rendelet 15. cikke (1) bekezdésének a) pontjában meghatározott halászati tevékenységek során fogtak ki, az említett rendelet 15. cikkében megállapított kirakodási kötelezettség (a továbbiakban: kirakodási kötelezettség) hatálya alá tartoznak.

(2)   A fogási korlátozás hatálya alá tartozó, kirakodási kötelezettség alá nem tartozó halászati tevékenység során kifogott halakat kizárólag akkor kell a fedélzeten tartani, illetve kirakodni, ha:

a)

a fogásokat a kvótával rendelkező tagállam lobogója alatt közlekedő hajók ejtették, és ez a kvóta még nincs kimerítve; vagy

b)

a fogások olyan uniós kvótából való részesedésnek felelnek meg, amelyet nem osztottak el kvótaként a tagállamok között, és a szóban forgó uniós kvóta még nincs kimerítve.

(3)   Az e rendelet I. melléklete meghatározza a nem célfajoknak az 1380/2013/EU rendelet 15. cikkének (8) bekezdése szerinti, biztonságos biológiai határértékeken belüli állományait abból a célból, hogy esetükben el lehessen térni a fogásoknak az érintett kvótába való beleszámítására vonatkozó, ugyanabban a cikkben megállapított kötelezettségtől.”

.

4.

A szöveg a következő cikkel egészül ki:

„11a. cikk

A farkassügér hobbihorgászata az Atlanti-óceán északkeleti térségében

Az ICES IVb, IVc, VIIa, VIId, VIIe, VIIf, VIIg, VIIh, VIIj és VIIk körzetben folytatott hobbihorgászat keretében naponta személyenként legfeljebb három farkassügér tartható meg.”

.

5.

Az (EU) 2015/104 rendelet I. melléklete e rendelet I. mellékletének megfelelően módosul.

6.

Az (EU) 2015/104 rendelet IA. melléklete e rendelet III. mellékletének megfelelően módosul.

7.

Az (EU) 2015/104 rendelet IB. melléklete e rendelet IV. mellékletének megfelelően módosul.

8.

Az (EU) 2015/104 rendelet IJ. mellékletének helyébe e rendelet V. melléklete lép.

9.

Az (EU) 2015/104 rendelet III. mellékletének helyébe e rendelet VI. melléklete lép.

10.

Az (EU) 2015/104 rendelet IV. melléklete helyére e rendelet VII. melléklete kerül.

11.

Az (EU) 2015/104 rendelet VIII. melléklete e rendelet VIII. mellékletének megfelelően módosul.

2. cikk

A 43/2014/EU rendelet IA melléklete az e rendelet II. mellékletével összhangban kerül módosításra.

3. cikk

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő napon lép hatályba.

Az 1. cikk 3., 6., 7., 8., 9., 10., és 11. pontja 2015. január 1-jétől alkalmazandó.

A 2. cikk 2014. január 1-jétől alkalmazandó.

Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

Kelt Brüsszelben, 2015. március 25-én.

a Tanács részéről

az elnök

E. RINKĒVIČS


(1)  A Tanács (EU) 2015/104 rendelete (2015. január 19.) egyes halállományok és halállománycsoportok tekintetében az uniós vizeken, valamint az uniós hajók tekintetében egyes nem uniós vizeken alkalmazandó halászati lehetőségeknek a 2015. évre történő meghatározásáról, a 43/2014/EU rendelet módosításáról és a 779/2014/EU rendelet hatályon kívül helyezéséről (HL L 22., 2015.1.28., 1. o.).

(2)  Az Európai Parlament és a Tanács 1380/2013/EU rendelete (2013. december 11.) a közös halászati politikáról, az 1954/2003/EK és az 1224/2009/EK tanácsi rendelet módosításáról, valamint a 2371/2002/EK és a 639/2004/EK tanácsi rendelet és a 2004/585/EK tanácsi határozat hatályon kívül helyezéséről (HL L 354., 2013.12.28., 22. o.).

(3)  A Bizottság (EU) 2015/111 végrehajtási rendelete (2015. január 26.) a Kelta-tengerben, a La Manche csatornában, az Ír-tengerben és az Északi-tenger déli részén élő farkassügér-állomány (Dicentrarchus labrax) védelme tekintetében fennálló súlyos fenyegetés enyhítésére irányuló intézkedések megállapításáról (HL L 20., 2015.1.27., 31. o.).

(4)  A Tanács 847/96/EK rendelete (1996. május 6.) a teljes kifogható mennyiség és kvóták éves kezelésére vonatkozó kiegészítő feltételek bevezetéséről (HL L 115., 1996.5.9., 3. o.).

(5)  A Tanács 43/2014/EU rendelete (2014. január 20.) egyes halállományok és halállománycsoportok tekintetében az uniós vizeken, valamint az uniós hajók tekintetében egyes nem uniós vizeken alkalmazandó halászati lehetőségeknek a 2014. évre történő meghatározásáról (HL L 24., 2014.1.28., 1. o.).


I. MELLÉKLET

Az (EU) 2015/104 rendelet I. melléklete a következőképpen módosul:

1.

Az első (a fajok latin nevének és közönséges nevének megfeleléseit tartalmazó) táblázat a Deania calcea fajra vonatkozó bejegyzés után a következő bejegyzéssel egészül ki:

„Dicentrarchus labrax

BSS

Farkassügér”

2.

A második (a fajok közönséges nevének és latin nevének megfeleléseit tartalmazó) táblázat a sápadt rája fajra vonatkozó bejegyzés után a következő bejegyzéssel egészül ki:

„Farkassügér

BSS

Dicentrarchus labrax”

.


II. MELLÉKLET

Faj:

Valódi rájafélék

Rajiformes

Övezet:

A IIa és IV övezet uniós vizei

(SRX/2AC4-C)

Belgium

233 (1)  (2)  (3)

 

 

Dánia

9 (1)  (2)  (3)

 

 

Németország

11 (1)  (2)  (3)

 

 

Franciaország

36 (1)  (2)  (3)

 

 

Hollandia

198 (1)  (2)  (3)

 

 

Egyesült Királyság

895 (1)  (2)  (3)

 

 

Unió

1 382 (1)  (3)

 

 

TAC

1 382 (3)

 

Elővigyázatossági TAC

(1)  A kakukkrája (Leucoraja naevus) (RJN/2AC4-C), a tüskés rája (Raja clavata) (RJC/2AC4-C), a kurtafarkú rája (Raja brachyura) (RJH/2AC4-C), valamint a foltos rája (Raja montagui) (RJM/2AC4-C) fogásait külön kell bejelenteni.

(2)  Járulékos fogási kvóta. Ezek a fajok halászati utanként a fedélzeten tárolt fogás élőtömegben kifejezett mennyiségének legfeljebb 25 %-át tehetik ki. Ez a feltétel csak a 15 méternél nagyobb teljes hosszúságú hajókra vonatkozik.

(3)  Nem alkalmazandó a sima rájára (Dipturus batis, Dipturus flossada, Dipturus intermedia), valamint a csillagrájára (Amblyraja radiata). E fajok véletlenül fogott egyedeit meg kell óvni az esetleges sérülésektől. Ezeket az egyedeket haladéktalanul vissza kell engedni a tengerbe. A halászokat ösztönözni kell olyan módszerek és eszközök kidolgozására és alkalmazására, amelyek megkönnyítik e fajok egyedeinek gyors és biztonságos visszaengedését.


III. MELLÉKLET

Faj:

Homoki angolna

Ammodytes spp.

Övezet:

A IV övezet norvég vizei

(SAN/04-N.)

Dánia

0

 

 

Egyesült Királyság

0

 

 

Unió

0

 

 

TAC

Nem releváns

 

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.


Faj:

Homoki angolna

Ammodytes spp.

Övezet:

A IIa, IIIa és IV övezet uniós vizei (1)

Dánia

336 964 (2)

 

 

Egyesült Királyság

7 366 (2)

 

 

Németország

515 (2)

 

 

Svédország

12 374 (2)

 

 

Unió

357 219

 

 

TAC

357 219

 

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.


Faj:

Rombuszhalak

Lepidorhombus spp.

Övezet:

VII

(LEZ/07.)

Belgium

470 (3)  (5)

 

 

Spanyolország

5 216 (3)  (4)

 

 

Franciaország

6 329 (3)  (4)

 

 

Írország

2 878 (3)  (5)

 

 

Egyesült Királyság

2 492 (3)  (5)

 

 

Unió

17 385

 

 

TAC

17 385

 

Analitikai TAC

E rendelet 11. cikke alkalmazandó.


Faj:

Kék puhatőkehal

Micromesistius poutassou

Övezet:

Az I, II, III, IV, V, VI, VII, VIIIa, VIIIb, VIIId, VIIIe, XII és XIV övezet uniós és nemzetközi vizei

(WHB/1X14)

Dánia

30 106 (6)  (8)

 

 

Németország

11 706 (6)  (8)

 

 

Spanyolország

25 524 (6)  (7)  (8)

 

 

Franciaország

20 952 (6)  (8)

 

 

Írország

23 313 (6)  (8)

 

 

Hollandia

36 711 (6)  (8)

 

 

Portugália

2 371 (6)  (7)  (8)

 

 

Svédország

7 447 (6)  (8)

 

 

Egyesült Királyság

39 065 (6)  (8)

 

 

Unió

197 195 (6)  (8)

 

 

Norvégia

102 605

 

 

Feröer szigetek

15 000

 

 

TAC

Nem releváns

 

Analitikai TAC


Faj:

Kék puhatőkehal

Micromesistius poutassou

Övezet:

A II, IVa, V, VI (az é. sz. 56° 30′-től északra) és VII (a ny. h. 12°-tól nyugatra) övezet uniós vizei

(WHB/24A567)

Norvégia

0 (9)  (10)

 

 

Feröer szigetek

35 000 (11)  (12)

 

 

TAC

Nem releváns

 

Analitikai TAC


Faj:

Norvég garnéla

Pandalus borealis

Övezet:

A IIa és IV övezet uniós vizei

(PRA/2AC4-C)

Dánia

1 818

 

 

Hollandia

17

 

 

Svédország

73

 

 

Egyesült Királyság

538

 

 

Unió

2 446

 

 

TAC

2 446

 

Analitikai TAC


Faj:

Valódi rájafélék

Rajiformes

Övezet:

A VIa, VIb és VIIa–c és VIIe–k övezet uniós vizei

(SRX/67AKXD)

Belgium

725 (13)  (14)  (15)

 

 

Észtország

4 (13)  (14)  (15)

 

 

Franciaország

3 255 (13)  (14)  (15)

 

 

Németország

10 (13)  (14)  (15)

 

 

Írország

1 048 (13)  (14)  (15)

 

 

Litvánia

17 (13)  (14)  (15)

 

 

Hollandia

3 (13)  (14)  (15)

 

 

Portugália

18 (13)  (14)  (15)

 

 

Spanyolország

876 (13)  (14)  (15)

 

 

Egyesült Királyság

2 076 (13)  (14)  (15)

 

 

Unió

8 032 (13)  (14)  (15)

 

 

TAC

8 032 (14)

 

Elővigyázatossági TAC

E rendelet 11. cikke alkalmazandó.


Faj:

Valódi rájafélék

Rajiformes

Övezet:

A VIId övezet uniós vizei

(SRX/07D.)

Belgium

72 (16)  (17)  (18)

 

 

Franciaország

602 (16)  (17)  (18)

 

 

Hollandia

4 (16)  (17)  (18)

 

 

Egyesült Királyság

120 (16)  (17)  (18)

 

 

Unió

798 (16)  (17)  (18)

 

 

TAC

798 (17)

 

Elővigyázatossági TAC


Faj:

Valódi rájafélék

Rajiformes

Övezet:

A VIII és IX övezet uniós vizei

(SRX/89-C.)

Belgium

7 (19)  (20)

 

 

Franciaország

1 298 (19)  (20)

 

 

Portugália

1 051 (19)  (20)

 

 

Spanyolország

1 057 (19)  (20)

 

 

Egyesült Királyság

7 (19)  (20)

 

 

Unió

3 420 (19)  (20)

 

 

TAC

3 420 (20)

 

Elővigyázatossági TAC


Faj:

Makréla

Scomber scombrus

Övezet:

VI, VII, VIIIa, VIIIb, VIIId és VIIIe; az Vb övezet uniós és nemzetközi vizei; a IIa, XII és XIV övezet nemzetközi vizei

(MAC/2CX14-)

Németország

26 766

 

 

Spanyolország

28

 

 

Észtország

223

 

 

Franciaország

17 846

 

 

Írország

89 220

 

 

Lettország

164

 

 

Litvánia

164

 

 

Hollandia

39 033

 

 

Lengyelország

1 885

 

 

Egyesült Királyság

245 363

 

 

Unió

420 692

 

 

Norvégia

18 852 (21)  (22)

 

 

Feröer szigetek

39 824 (23)

 

 

TAC

Nem releváns

 

Analitikai TAC

E rendelet 7. cikkének (3) bekezdése alkalmazandó.


(1)  Kivéve az egyesült királysági alapvonalaktól számított hat tengeri mérföldön belüli vizeket Shetlandnél, a Fair-szigetnél és Foulánál.

(2)  A kirakodási kötelezettség sérelme nélkül a közönséges lepényhal és a vékonybajszú tőkehal fogásait be lehet számítani a kvóta 2 %-áig (OT1/*2A3A4), feltéve, hogy a homoki angolnákra vonatkozó kvóta összesen legfeljebb 9 %-át teszik ki e fogások és az említett fajoknak az 1380/2013/EU rendelet 15. cikkének (8) bekezdése értelmében elszámolt járulékos fogásai.

Különleges feltétel:

a fent említett kvóták határértékein belül, az alábbiakat meg nem haladó mennyiségek foghatók a következő homokiangolna-gazdálkodási területeken, a IID. mellékletben meghatározottak szerint:

Övezet

:

A homokiangolna-gazdálkodási területek uniós vizei

 

1

2

3

4

5

6

7

 

(SAN/234_1)

(SAN/234_2)

(SAN/234_3)

(SAN/234_4)

(SAN/234_5)

(SAN/234_6)

(SAN/234_7)

Dánia

125 459

27 355

179 227

4 717

0

206

0

Egyesült Királyság

2 742

598

3 918

103

0

5

0

Németország

192

42

274

7

0

0

0

Svédország

4 607

1 005

6 581

173

0

8

0

Unió

133 000

29 000

190 000

5 000

0

219

0

Összesen

133 000

29 000

190 000

5 000

0

219

0

(3)  E kvótán túlmenően a tagállamok a lobogójuk alatt közlekedő, a teljes körűen dokumentált halászatra vonatkozó próbákban részt vevő hajók számára további kvótát oszthatnak ki az adott tagállamnak kiosztott kvóta 1 %-áig, az e rendelet II. címének II. fejezetében megállapított feltételeknek megfelelően.

(4)  E kvóta 5 %-a halászható a VIIIa, VIIIb, VIIId és VIIIe övezetben (LEZ/*8ABDE).

(5)  E kvóta 5 %-a halászható a VIIIa, VIIIb, VIIId és VIIIe övezetben (LEZ/*8ABDE) a nyelvhal célzott halászata során ejtett járulékos fogások esetében.

(6)  Különleges feltétel: ennek legfeljebb a következő százalékos aránya fogható ki a norvég gazdasági övezetben vagy a Jan Mayen körüli halászati övezetben (WHB/*NZJM1): 0 %

(7)  Ez a kvóta átvihető a VIIIc, IX és X övezetre, valamint a CECAF 34.1.1 övezet uniós vizeire. Az átvitelről azonban előzetesen értesíteni kell a Bizottságot.

(8)  Különleges feltétel: az Unió számára adott 35 000 tonnás kifogható összmennyiségen belül a tagállamok a kvótáik alábbi százalékarányáig halászhatnak a Feröer szigeteki vizeken (WHB/*05-F.): 17,7 %

(9)  Beleszámítandó a part menti államok megállapodása szerint meghatározott norvég fogási határértékekbe.

(10)  Különleges feltétel: a IV övezetben ejtett fogásmennyiség nem haladhatja meg a következő értéket (WHB/*04A-C): 0

Ez a IV övezetre vonatkozó fogási korlátozás Norvégia hozzáférési kvótájának a következő százalékos arányát teszi ki: 0 %

(11)  Beleszámítandó a Feröer szigeteki fogási határértékekbe.

(12)  Különleges feltétel: a VIb övezetben (WHB/*06B-C) is halászható. A IVa övezetben ejtett fogásmennyiség nem haladhatja meg a következő értéket (WHB/*04A-C): 6 250

(13)  A kakukkrája (Leucoraja naevus) (RJN/67AKXD), a tüskés rája (Raja clavata) (RJC/67AKXD), a kurtafarkú rája (Raja brachyura) (RJH/67AKXD), a foltos rája (Raja montagui) (RJM/67AKXD), a csíkos rája (Raja microocellata) (RJE/67AKXD), a sápadt rája (Raja circularis) (RJI/67AKXD) és az érdes rája (Raja fullonica) (RJF/67AKXD) fogásait külön kell bejelenteni.

(14)  Nem vonatkozik a cifra rájára (Raja undulata). E fajra nem irányulhat célzott halászat az e TAC hatálya alá tartozó területeken. A cifra rája járulékos fogásai kirakodhatók a VIIe övezetben, feltéve, hogy halászati utanként a fogások élősúlya nem haladja meg a 20 kg-ot, és a fogások az alábbi táblázatban foglalt kvóták keretein belül maradnak. E rendelkezés nem vonatkozik a kirakodási kötelezettség hatálya alá tartozó fogásokra. A fenti rendelkezések nem érintik az e rendelet 12. és 44. cikkében meghatározott területek tekintetében megállapított tilalmakat. A cifra rája járulékos fogásait külön, az alábbi kód feltüntetésével kell jelenteni: (RJU/67AKXD). Az említett kvóták határértékein belül a cifra rájának legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiségei tarthatók meg:

Faj:

Cifra raja

Raja undulata

Övezet:

A VIIe övezet uniós vizei

(RJU/67AKXD)

Belgium

9

 

 

Észtország

0

 

 

Franciaország

41

 

 

Németország

0

 

 

Írország

13

 

 

Litvánia

0

 

 

Hollandia

0

 

 

Portugália

0

 

 

Spanyolország

11

 

 

Egyesült Királyság

26

 

 

Unió

100

 

 

TAC

100

 

 

(15)  Különleges feltétel: ennek legfeljebb 5 %-a halászható a VIId övezet uniós vizein (SRX/*07D.), az e rendelet 12. és 44. cikkében meghatározott területek tekintetében megállapított tilalmak sérelme nélkül. A kakukkrája (Leucoraja naevus) (RJN/*07D.), a tüskés rája (Raja clavata) (RJC/*07D.), a kurtafarkú rája (Raja brachyura) (RJH/*07D.), a foltos rája (Raja montagui) (RJM/*07D.), a csíkos rája (Raja microocellata) (RJE/*07D.), a sápadt rája (Raja circularis) (RJI/*07D.), az érdes rája (Raja fullonica) (RJF/*07D.) és a cifra rája (Raja undulata) (RJU/*07D.) fogásait külön kell bejelenteni.

(16)  A kakukkrája (Leucoraja naevus) (RJN/07D.), a tüskés rája (Raja clavata) (RJC/07D.), a kurtafarkú rája (Raja brachyura) (RJH/07D.), a foltos rája (Raja montagui) (RJM/07D.), a csíkos rája (Raja microocellata) (RJE/07D.) és a cifra rája (Raja undulata) (RJU/07D.) fogásait külön kell bejelenteni.

(17)  Nem vonatkozik a cifra rájára (Raja undulata). E fajra nem irányulhat célzott halászat az e TAC hatálya alá tartozó területeken. A cifra rája járulékos fogásai kirakodhatók az e TAC hatálya alá tartozó területeken, feltéve, hogy halászati utanként a fogások élősúlya nem haladja meg a 20 kg-ot, és a fogások az alábbi táblázatban foglalt kvóták keretein belül maradnak. E rendelkezés nem vonatkozik a kirakodási kötelezettség hatálya alá tartozó fogásokra. A fenti rendelkezések nem érintik az e rendelet 12. és 44. cikkében meghatározott területek tekintetében megállapított tilalmakat. A cifra rája járulékos fogásait külön, az alábbi kód feltüntetésével kell jelenteni: (RJU/07D.). Az említett kvóták határértékein belül a cifra rájának legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiségei tarthatók meg:

Faj:

Cifra raja

Raja undulata

Övezet:

A VIId övezet uniós vizei

(RJU/07D.)

Belgium

1

 

 

Franciaország

8

 

 

Hollandia

0

 

 

Egyesült Királyság

2

 

 

Unió

11

 

 

TAC

11

 

 

(18)  Különleges feltétel: ennek legfeljebb 5 %-a halászható a VIa, VIb, VIIa–c és VIIe–k övezet uniós vizein (SRX/*67AKD). A cifra rájára ez a különleges feltétel kizárólag a VIIe övezetben alkalmazandó. A kakukkrája (Leucoraja naevus) (RJN/*67AKD), a tüskés rája (Raja clavata) (RJC/*67AKD), a kurtafarkú rája (Raja brachyura) (RJH/*67AKD), a foltos rája (Raja montagui) (RJM/*67AKD), a csíkos rája (Raja microocellata) (RJE/*67AKD) és a cifra rája (Raja undulata) (RJU//*67AKD) fogásait külön kell bejelenteni.

(19)  A kakukkrája (Leucoraja naevus) (RJN/89-C.), a kurtafarkú rája (Raja brachyura) (RJH/89-C.), a tüskés rája (Raja clavata) (RJC/89-C.) és a cifra rája (Raja undulata) (RJU/89-C.) fogásait külön kell bejelenteni.

(20)  Nem vonatkozik a cifra rájára (Raja undulata). E fajra nem irányulhat célzott halászat az e TAC hatálya alá tartozó területeken. A cifra rája járulékos fogásai kirakodhatók a VIII övezetben, feltéve, hogy halászati utanként a fogások élősúlya nem haladja meg a 20 kg-ot, és a fogások az alábbi táblázatban foglalt kvóták keretein belül maradnak. E rendelkezés nem vonatkozik a kirakodási kötelezettség hatálya alá tartozó fogásokra. A fenti rendelkezések nem érintik az e rendelet 12. és 44. cikkében meghatározott területek tekintetében megállapított tilalmakat. A cifra rája járulékos fogásait külön, az alábbi kód feltüntetésével kell jelenteni: (RJU/89-C.). Az említett kvóták határértékein belül a cifra rájának legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiségei tarthatók meg:

Faj:

Cifra raja

Raja undulata

Övezet:

A VIII övezet uniós vizei

(RJU/89-C.)

Belgium

0

 

 

Franciaország

9

 

 

Portugália

8

 

 

Spanyolország

8

 

 

Egyesült Királyság

0

 

 

Unió

25

 

 

TAC

25

 

 

(21)  A IIa övezetben, a VIa övezetnek az é. sz. 56° 30′-től északra eső részén, valamint a IVa, VIId, VIIe, VIIf és VIIh övezetben halászható (MAC/*AX7H).

(22)  A hozzáférési kvóta keretében Norvégia a következő, tonnában kifejezett kiegészítő mennyiséget halászhatja az é. sz. 56° 30′-től északra, amely mennyiség beleszámít a Norvégiára vonatkozó fogási határértékbe (MAC/*N5630): 43 680

(23)  Ezt a mennyiséget le kell vonni a Feröer szigetekre vonatkozó fogási határértékből (hozzáférési kvóta). Kizárólag a VIa övezetnek az é. sz. 56° 30′-től északra eső területein halászható (MAC/*6AN56). Január 1-jétől február 15-ig és október 1-jétől december 31-ig azonban ez a kvóta halászható a IIa övezetben és a IVa övezetnek az é. sz. 59°-tól északra eső területein (uniós vizek) (MAC/*24N59).

Különleges feltétel:

az említett kvóták határértékein belül legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiségek foghatók a következő övezetekben és időszakokban:

 

a IIa övezet uniós vizei, a IVa övezet uniós és norvég vizei. A 2015. január 1-jétőlfebruár 15-ig és 2015. szeptember 1-jétőldecember 31-ig terjedő időszakban

(MAC/*4A-EN)

a IIa övezet norvég vizei

(MAC/*2AN-)

Feröer szigeteki vizek

(MAC/*FRO2)

Németország

16 154

2 176

2 228

Franciaország

10 770

1 449

1 485

Írország

53 847

7 254

7 426

Hollandia

23 557

3 172

3 249

Egyesült Királyság

148 087

19 952

20 424

Unió

252 415

34 003

34 812


IV. MELLÉKLET

Faj:

Hering

Clupea harengus

Övezet:

Az I és II övezet uniós és nemzetközi vizei

(HER/1/2-)

Belgium

6 (1)

 

 

Dánia

6 314 (1)

 

 

Németország

1 105 (1)

 

 

Spanyolország

21 (1)

 

 

Franciaország

272 (1)

 

 

Írország

1 634 (1)

 

 

Hollandia

2 259 (1)

 

 

Lengyelország

319 (1)

 

 

Portugália

21 (1)

 

 

Finnország

98 (1)

 

 

Svédország

2 339 (1)

 

 

Egyesült Királyság

4 036 (1)

 

 

Unió

18 424 (1)

 

 

Feröer szigetek

9 000 (2)  (3)

 

 

TAC

Nem került megállapításra

 

Analitikai TAC

(1)  A fogások Bizottságnak történő bejelentésekor a következő területeken halászott mennyiségeket is jelenteni kell: a NEAFC szabályozási területe és uniós vizek.

(2)  Az é. sz. 62°-tól északra található uniós vizeken halászható.

(3)  Beleszámítandó a Feröer szigeteki fogási határértékekbe.

Különleges feltétel:

az említett kvóták határértékein belül legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiségek foghatók a következő övezetekben:

az é. sz. 62°-tól északra található norvég vizek és a Jan Mayen körüli halászati övezet (HER/*2AJMN)

0

 

II, Vb az é. sz. 62°-tól északra (Feröer-szigeteki vizek) (HER/*2A 5B-F)

Belgium

3

Dánia

3 084

Németország

540

Spanyolország

10

Franciaország

133

Írország

798

Hollandia

1 104

Lengyelország

156

Portugália

10

Finnország

48

Svédország

1 143

Egyesült Királyság

1 971


V. MELLÉKLET

„IJ. MELLÉKLET

AZ SPRFMO-EGYEZMÉNY HATÁLYA ALÁ TARTOZÓ TERÜLET

Faj:

Chilei fattyúmakréla

Trachurus murphyi

Övezet:

Az SPRFMO-egyezmény hatálya alá tartozó terület

(CJM/SPRFMO)

Németország

7 067,15

 

 

Hollandia

7 660,06

 

 

Litvánia

4 917,5

 

 

Lengyelország

8 455,29

 

 

Unió

28 100

 

 

TAC

Nem releváns”

 

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.


VI. MELLÉKLET

„III. MELLÉKLET

A HARMADIK ORSZÁGOK VIZEIN HALÁSZÓ UNIÓS HAJÓK RENDELKEZÉSÉRE ÁLLÓ HALÁSZATI ENGEDÉLYEK MAXIMÁLIS SZÁMA

Halászati terület

Halászat

Halászati engedélyek száma

Halászati engedélyek elosztása a tagállamok között

Egyidejűleg tevékenységet folytató hajók maximális száma

Norvég vizek és a Jan Mayent körülvevő halászati övezet

Hering, az é. sz. 62° 00′-től északra

Megállapítandó

DK

Megállapítandó

Megállapítandó

DE

Megállapítandó

FR

Megállapítandó

IE

Megállapítandó

NL

Megállapítandó

PL

Megállapítandó

SV

Megállapítandó

UK

Megállapítandó

Tengerfenéki fajok, az é. sz. 62° 00′-től északra

80

DE

16

50

IE

1

ES

20

FR

18

PT

9

UK

14

Kiosztatlan

2

Makréla (1)

Nem releváns

Nem releváns

70

Ipari fajok, az é. sz. 62° 00′-től délre

480

DK

450

150

UK

30

Feröer szigeteki vizek

A Feröer szigeteki alapvonalaktól 12 és 21 mérföld között található övezetben legfeljebb 180 láb hosszúságú hajókkal folytatott valamennyi vonóhálós halászat

26

BE

0

13

DE

4

FR

4

UK

18

A tőkehal és a foltos tőkehal legalább 135 mm szembőségű hálóval folytatott, az é sz. 62° 28′-től délre és a ny. h. 6° 30′-től keletre található területre korlátozott, célzott halászata

(8) (2)

Nem releváns

4

A Feröer szigeteki alapvonalaktól 21 mérföldnél távolabb folytatott vonóhálós halászat. A március 1. és május 31., valamint az október 1. és december 31. közötti időszakban ezek a hajók halászhatnak az é. sz. 61° 20′ és az é. sz. 62° 00′ közötti, illetve az alapvonalaktól számított 12 és 21 mérföld között található területen is.

70

BE

0

26

DE

10

FR

40

UK

20

A kék menyhal legalább 100 mm-es szembőségű hálóval folytatott vonóhálós halászata az é. sz. 61° 30′-től délre és a ny. h. 9° 00′-től nyugatra található területen, a ny. h. 7° 00′ és a ny. h. 9° 00′ között az é. sz. 60° 30′-től délre található területen, továbbá az é. sz. 60° 30′ ny. h. 7° 00′ és az é. sz. 60° 00′ ny. h. 6° 00′ között húzott vonaltól délnyugatra található területen.

70

DE (3)

8

(20) (4)

FR (3)

12

A fekete tőkehal legalább 120 mm szembőségű hálóval folytatott vonóhálós, célzott halászata, megengedve a körpántok használatát a zsákvég körül.

70

Nem releváns

(22) (4)

A kék puhatőkehal halászata. A halászati engedélyek teljes száma további négy hajónak kiadható engedéllyel növelhető annak érdekében, hogy párokat alkothassanak, amennyiben a Feröer szigeteki hatóságok különleges hozzáférési szabályokat vezetnek be »a kék puhatőkehal fő halászterületének« nevezett területre vonatkozóan.

34

DE

2

20

DK

5

FR

4

NL

6

UK

7

SE

1

ES

4

IE

4

PT

1

Horgászat

10

UK

10

6

Makréla

12

DK

1

12

BE

0

DE

1

FR

1

IE

2

NL

1

SE

1

UK

5

Hering, az é. sz. 62° 00′-től északra

20

DK

5

 

DE

2

IE

2

FR

1

NL

2

PL

1

SE

3

UK

4


(1)  A Norvégia által – a kialakult gyakorlatnak megfelelően – Svédország számára biztosított további engedélyek sérelme nélkül.

(2)  Ezeket az adatokat magukban foglalják a Feröer szigeteki alapvonalaktól 12 és 21 mérföld között található övezetben legfeljebb 180 láb hosszúságú hajókkal folytatott valamennyi vonóhálós halászatra vonatkozó adatok.

(3)  Ezek az adatok az egyidejűleg jelen lévő hajók maximális számára vonatkoznak.

(4)  Ezeket az adatokat magukban foglalják a Feröer szigeteki alapvonalaktól számított 21 mérföldnél távolabb folytatott vonóhálós halászatra vonatkozó adatok.”


VII. MELLÉKLET

„IV. MELLÉKLET

AZ ICCAT-EGYEZMÉNY HATÁLYA ALÁ TARTOZÓ TERÜLET  (1)

1.   Az Atlanti-óceán keleti részén a kékúszójú tonhal 8 kg/75 cm és 30 kg/115 cm közötti méretű egyedeinek aktív halászatára engedéllyel rendelkező, csalival és pergetett horogsorral halászó uniós hajók maximális száma:

Spanyolország

60

Franciaország

37

Unió

97

2.   A Földközi-tengeren a kékúszójú tonhal 8 kg/75 cm és 30 kg/115 cm közötti méretű egyedeinek aktív halászatára engedéllyel rendelkező, part menti halászatot végző uniós kisüzemi hajók maximális száma:

Spanyolország

151

Franciaország

94

Olaszország

30

Ciprus

(6) (2)

Málta

(28) (3)

Unió

309

3.   Az Adriai-tengeren a kékúszójú tonhal 8 kg/75 cm és 30 kg/115 cm közötti méretű egyedeinek tenyésztési célú aktív halászatára engedéllyel rendelkező uniós hajók maximális száma:

Horvátország

11

Olaszország

12

Unió

23

4.   Azon halászhajók maximális száma és bruttó tonnatartalomban mért teljes kapacitása az egyes tagállamokban, amelyek számára engedélyezhető a kékúszójú tonhalnak az Atlanti-óceán keleti részén és a Földközi-tengeren történő halászata, fedélzeten való tárolása, átrakása, szállítása vagy kirakodása

A. táblázat

Halászhajók száma (4)

 

Ciprus (5)

Görög-ország (6)

Horvát-ország

Olasz-ország

Francia-ország

Spanyol-ország

Málta (7)

Erszényes kerítőhálós hajók

1

1

11

12

17

6

1

Horogsoros halászhajó

6 (8)

0

0

30

8

58

28

Csalival halászó hajók

0

0

0

0

8

70

0

Kézi horogsoros hajók

0

0

12

0

29 (9)

1

0

Vonóhálós hajók

0

0

0

0

57

0

0

Egyéb kisüzemi hajók (10)

0

21

0

0

94

83

0


B. táblázat

Bruttó tonnatartalomban kifejezett teljes kapacitás

 

Ciprus

Horvát-ország

Görög-ország

Olasz-ország

Francia-ország

Spanyol-ország

Málta

Erszényes kerítőhálós hajók

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Horogsoros halászhajó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Csalival halászó hajók

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Kézi horogsoros hajók

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Vonóhálós halászhajó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Egyéb kisüzemi hajók

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

Megállapí-tandó

5.   Az egyes tagállamok által az Atlanti-óceán keleti részén és a Földközi-tengeren engedélyezett kékúszójútonhal-halászat céljából állított csapdák maximális száma:

 

Csapdák száma (11)

Spanyolország

5

Olaszország

6

Portugália

2

6.   Az egyes tagállamok maximális kékúszójútonhal-tenyésztési és -hizlalási kapacitása, valamint a kifogott vadon élő kékúszójú tonhalak telepíthető egyedeinek maximális száma, amelyet az egyes tagállamok kioszthatnak halgazdaságaik között az Atlanti-óceán keleti részén és a Földközi-tengeren:

A. táblázat

Maximális kékúszójútonhal-tenyésztési és -hizlalási kapacitás

 

Halgazdaságok száma

Kapacitás (tonnában)

Spanyolország

14

11 852

Olaszország

15

13 000

Görögország

2

2 100

Ciprus

3

3 000

Horvátország

7

7 880

Málta

8

12 300


B. táblázat

Kifogott vadon élő kékúszójú tonhalak telepíthető egyedeinek maximális mennyisége (tonnában)

Spanyolország

5 855

Olaszország

3 764

Görögország

785

Ciprus

2 195

Horvátország

2 947

Málta

8 768


(1)  Az 1., 2. és 3. pontban szereplő értékek az Unió nemzetközi kötelezettségeinek teljesítése érdekében csökkenthetők.

(2)  Ez az érték 10-zel növelhető, amennyiben Ciprus úgy dönt, hogy az erszényes kerítőhálós hajót 10 horogsoros halászhajóval helyettesíti, a 4. szakasz A. táblázatához fűzött 5. lábjegyzetnek megfelelően.

(3)  Ez az érték 10-zel növelhető, amennyiben Málta úgy dönt, hogy az erszényes kerítőhálós hajót 10 horogsoros halászhajóval helyettesíti, a 4. szakasz A. táblázatához fűzött 7. lábjegyzetnek megfelelően.

(4)  A 4. szakasz ezen A. táblázatában foglalt értékek tovább növelhetők, amennyiben teljesülnek az Unió által vállalt nemzetközi kötelezettségek.

(5)  Egy darab közepes méretű erszényes kerítőhálós hajót legfeljebb 10 darab horogsoros hajóval lehet helyettesíteni.

(6)  Egy darab közepes méretű erszényes kerítőhálós hajót legfeljebb 10 darab kisüzemi hajóval, illetve egy darab kis méretű erszényes kerítőhálós hajóval és három kisüzemi hajóval lehet helyettesíteni.

(7)  Egy darab közepes méretű erszényes kerítőhálós hajót legfeljebb 10 darab horogsoros hajóval lehet helyettesíteni.

(8)  Többfunkciós hajók, amelyek többféle halászeszközt használnak.

(9)  Pergetett horogsorral halászó hajók az Atlanti-óceán keleti részén.

(10)  Többfunkciós hajók, amelyek többféle halászeszközt (horogsort, kézi horogsort, pergetett horogsort) használnak.

(11)  Ez az érték tovább növelhető, amennyiben teljesülnek az Unió által vállalt nemzetközi kötelezettségek.”


VIII. MELLÉKLET

„VIII. MELLÉKLET

AZ UNIÓS VIZEKEN HALÁSZÓ HARMADIK ORSZÁGBELI HAJÓK HALÁSZATI ENGEDÉLYEIRE VONATKOZÓ MENNYISÉGI KORLÁTOZÁSOK

Lobogó szerinti állam

Halászat

Halászati engedélyek száma

Egyidejűleg tevékenységet folytató hajók maximális száma

Norvégia

Hering, az é. sz. 62° 00′-től északra

Megállapítandó

Megállapítandó

Feröer szigetek

Makréla, VIa (az é. sz. 56° 30′-től északra), IIa, IVa (az é. sz. 59°-tól északra)

Fattyúmakréla, IV, VIa (az é. sz. 56° 30′-től északra), VIIe, VIIf, VIIh

14

14

Hering, az é. sz. 62° 00′-től északra

20

 

Hering, IIIa

4

4

Norvég tőkehal ipari halászata, IV, VIa (az é. sz. 56° 30′-től északra) (beleértve a kék puhatőkehal elkerülhetetlen járulékos fogásait)

14

14

Északi menyhal és a norvég menyhal

20

10

Kék puhatőkehal, II, IVa, V, VIa (az é. sz. 56° 30′-től északra), VIb, VII (a ny. h. 12° 00′-től nyugatra)

20

20

Kék menyhal

16

16”


Top