EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2013/165/09

avalik konkursikutse – Euroopa teaduse ja tehnika alane koostöö (COST)

ELT C 165, 11.6.2013, p. 11–12 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

11.6.2013   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 165/11


AVALIK KONKURSIKUTSE

Euroopa teaduse ja tehnika alane koostöö (COST)

2013/C 165/09

COST koondab eri riikide teadlasi ja eksperte, kes töötavad kindlate teemadega. COST ise EI rahasta teadusuuringuid, kuid selle kaudu toetatakse võrgustike loomiseks vajalikke tegevusi nagu kohtumised, konverentsid, lühiajalised teadusvahetused ning tutvustavad tegevused. Praegu toetatakse umbes 250 teadusvõrgustikku (tegevust).

COST kutsub esitama ettepanekuid tegevusteks, mis aitava kaasa teaduse ja tehnoloogia ning majanduslikule, kultuurilisele ja ühiskondlikule arengule Euroopas. Eriti teretulnud on ettepanekud, mis täidavad teiste Euroopa programmide eelkäija rolli ja/või mille on algatanud karjääri alustavad teadlased.

Euroopa teadlaste vahel tugevamate sidemete arendamine on ülitähtis Euroopa teadusruumi loomisel. COST stimuleerib uusi, uuenduslikke, interdistsiplinaarseid ja ulatuslikke teadusvõrke Euroopas. Uurimisrühmade poolt elluviidavate COSTi tegevuste eesmärk on tugevdada Euroopas teaduse tipptaseme saavutamise aluseid.

COST on jagatud üheksasse ulatuslikku valdkonda (biomeditsiin ja molekulaarsed bioteadused; keemia ning molekulaarteadused ja -tehnoloogia; geoteadus ja keskkonnajuhtimine; toit ja põllumajandus; metsad, metsatooted ja -teenused; inimesed, ühiskond, kultuur ja tervis; info- ja kommunikatsioonitehnoloogia; materjalid, füüsika ja nanoteadused; transport ja linnaareng). Iga valdkonna kavandatud ulatust on selgitatud aadressil http://www.cost.eu

Ettepaneku esitajatel palutakse määratleda oma teema valdkondlik kuuluvus. Interdistsiplinaarsed ettepanekud, mis ei piirdu selgelt ühe valdkonnaga, tuleks esitada valdkondadeüleste ettepanekutena ning neid hinnatakse eraldi.

Ettepanekus peaks olema kaasatud teadlasi vähemalt viiest COSTi riigist. Eelarvevahendite olemasolu korral on 19 osalevat riiki hõlmava tegevuse rahaline toetus aastas ligikaudu 130 000 eurot, tavaliselt neljaks aastaks.

Ettepanekuid hinnatakse kahes etapis (välja arvatud valdkondadeülesed ettepanekud; vt allpool). Esialgses ettepanekus (kuni 1 500 sõna / 3 lehekülge), mis esitatakse veebipõhist vormi kasutades aadressil http://www.cost.eu/opencall tuleks lühidalt kirjeldada ettepanekut ja selle kavandatud mõju. Need ettepanekud, mis ei vasta COSTi abikõlblikkuse kriteeriumidele (nt teadusuuringute rahastamise taotlemine), jäetakse välja. Abikõlblikke ettepanekuid hindavad asjaomased valdkonnakomiteed vastavalt veebilehel http://www.cost.eu avaldatud kriteeriumidele. Väljavalitud esialgsete ettepanekute esitajatel palutakse esitada täielik ettepanek. Täielikele ettepanekutele antakse eksperdihinnang vastavalt aadressil http://www.cost.eu/opencall esitatud hindamiskriteeriumidele. Otsus tehakse tavaliselt kuue kuu jooksul pärast esitamistähtaega ja tegevused peaksid seejärel algama kolme kuu jooksul.

Esialgsete ettepanekute esitamise tähtaeg on 27. september 2013, kell 17.00 Brüsseli aja järgi. Umbes 20 % neist palutakse esitada täielik ettepanek, et nende seast valida välja umbes 40 uut tegevust, sõltuvalt eelarvevahendite olemasolust. Täielike ettepanekute esitamise kutse saadetakse 22. novembriks 2013, need tuleb esitada 24. jaanuariks 2014.

Valdkondadeüleseid ettepanekuid hinnatakse vastavalt katsemenetlusele ning esitada tuleb üksainus ettepanek, mille registreerimise tähtaeg on 27. september 2013, kell 17.00 Brüsseli aja järgi. Valdkondadeüleste ettepanekute esitamise tähtaeg on 8. november 2013, kell 17.00 Brüsseli aja järgi. Seda ettepanekut hinnatakse kahes etapis ilma ettepaneku esitaja kohalolekuta, mille järel tuleb ettepanekut tutvustada valdkondadeüleste ettepanekute hindamiskomisjonile. Lisateavet leiab aadressil http://www.cost.eu/domain_actions/TDP Tegevuste heakskiitmise otsused tehakse eeldatavasti 2014. aasta mais.

Järgmiseks ettepanekute esitamise tähtajaks on kavandatud 8. märts 2014; see on ka katsemenetluse kohaselt esitatavate valdkondadeüleste ettepanekute laekumise tähtaeg.

Ettepanekute esitajad võivad teabe ja juhiste saamiseks võtta ühendust oma riikliku COSTi koordineerijaga – vt http://www.cost.eu/cnc

Ettepanekud tuleb esitada COSTi büroo veebisaidi kaudu.

COST saab rahalist toetust oma koordineerimistegevuseks ELi teadusuuringute, tehnoloogiaarenduse ja tutvustamistegevuse raamprogrammist. COSTi rakendava esindajana tegutsev COSTi büroo, mille on asutanud Euroopa Teadusfond, täidab ja juhib COSTi, selle valdkonnakomiteede ja tegevuste tarvis tehnilise, haldus- ja teadussekretariaadi ülesandeid.


Top