Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62015CN0527

    Kohtuasi C-527/15: Eelotsusetaotlus, mille on esitanud Rechtbank Midden-Nederland (Madalmaad) 5. oktoobril 2015 – Stichting Brein versus Jack Frederik Wullems, tegutseb ka nime „Filmspeler” all

    ELT C 27, 25.1.2016, p. 6–7 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    25.1.2016   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    C 27/6


    Eelotsusetaotlus, mille on esitanud Rechtbank Midden-Nederland (Madalmaad) 5. oktoobril 2015 – Stichting Brein versus Jack Frederik Wullems, tegutseb ka nime „Filmspeler” all

    (Kohtuasi C-527/15)

    (2016/C 027/08)

    Kohtumenetluse keel: hollandi

    Eelotsusetaotluse esitanud kohus

    Rechtbank Midden-Nederland

    Põhikohtuasja pooled

    Hageja: Stichting Brein

    Kostja: Jack Frederik Wullems, tegutseb ka nime „Filmspeler” all

    Eelotsuse küsimused

    1.

    Kas autoriõiguse direktiivi (1) artikli 3 lõiget 1 tuleb tõlgendada nii, et toiming, mille raames müüb isik toodet (meediamängija), millesse ta on installeerinud sellistele veebisaitidele suunavaid hüperlinke sisaldavad lisad (add-ons), millel on õiguste omajate loata üldsusele vahetult kättesaadavaks tehtud autoriõigusega kaitstavad teosed, nagu filmid, seriaalid ja otsesaated, on „üldsusele edastamine” viidatud sätte tähenduses?

    2.

    Kas sellega seoses on vahet,

    kas autoriõigusega kaitstavad teosed olid varem Internetis täielikult avaldamata või olid need õiguste omajate loal kättesaadavad vaid abonentidele?

    kas sellistele veebisaitidele suunavaid hüperlinke sisaldavad lisad, millel on õiguste omajate loata üldsusele kättesaadavaks tehtud autoriõigusega kaitstavad teosed, on Internetis vabalt kättesaadavad ja kasutajad saavad neid ka ise meediamängijasse installeerida?

    kas veebisaite ja nendel – õiguste omajate loata – kättesaadavaks tehtud autoriõigusega kaitstavaid teoseid on üldsusel võimalik leida ja avada ka ilma meediamängijata?

    3.

    Kas autoriõiguse direktiivi (direktiiv 2001/29/EÜ) artiklit 5 tuleb tõlgendada nii, et toiming, mille käigus valmistab lõppkasutaja autoriõigusega kaitstava teose voogedastamisel kolmanda isiku veebisaidilt, millel pakutakse autoriõigusega kaitstavat teost õiguste omaja või õiguste omajate loata, ajutise koopia, ei ole „seaduspärane kasutamine” viidatud artikli lõike 1 punkti b tähenduses?

    4.

    Kui esimesele küsimusele vastatakse eitavalt: kas ajutise koopia valmistamine, mille tekitab lõppkasutaja autoriõigusega kaitstava teose voogedastamisel kolmanda isiku veebisaidilt, millel pakutakse autoriõigusega kaitstavat teost õiguste omaja või õiguste omajate loata, läbib sellisel juhul kolmeastmelise testi autoriõiguse direktiivi (direktiiv 2001/29/EÜ) artikli 5 lõike 5 tähenduses?


    (1)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22. mai 2001. aasta direktiiv 2001/29/EÜ autoriõiguse ja sellega kaasnevate õiguste teatavate aspektide ühtlustamise kohta infoühiskonnas (EÜT L 167, lk 10; ELT eriväljaanne 17/01, lk 230).


    Top