Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52011AP0489

    Ettevõtjate, uurimiskeskuste ja ülikoolide Euroopa Aatomienergiaühenduse raamprogrammi kaudsetes meetmetes osalemine * Euroopa Parlamendi 15. novembri 2011 . aasta seadusandlik resolutsioon ettepaneku kohta võtta vastu nõukogu määrus (Euratom), millega kehtestatakse ettevõtjate, uurimiskeskuste ja ülikoolide Euroopa Aatomienergiaühenduse raamprogrammi kaudsetes meetmetes osalemise ning teadustöö tulemuste levitamise eeskirjad (2012–2013) (KOM(2011)0071 – C7-0076/2011 – 2011/0045(NLE))

    ELT C 153E, 31.5.2013, p. 183–187 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    31.5.2013   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    CE 153/183


    Teisipäev, 15. november 2011
    Ettevõtjate, uurimiskeskuste ja ülikoolide Euroopa Aatomienergiaühenduse raamprogrammi kaudsetes meetmetes osalemine *

    P7_TA(2011)0489

    Euroopa Parlamendi 15. novembri 2011. aasta seadusandlik resolutsioon ettepaneku kohta võtta vastu nõukogu määrus (Euratom), millega kehtestatakse ettevõtjate, uurimiskeskuste ja ülikoolide Euroopa Aatomienergiaühenduse raamprogrammi kaudsetes meetmetes osalemise ning teadustöö tulemuste levitamise eeskirjad (2012–2013) (KOM(2011)0071 – C7-0076/2011 – 2011/0045(NLE))

    2013/C 153 E/34

    (Konsulteerimine)

    Euroopa Parlament,

    võttes arvesse komisjoni ettepanekut nõukogule (KOM(2011)0071),

    võttes arvesse Euroopa Aatomienergiaühenduse asutamislepingu artikleid 7 ja 10, mille alusel nõukogu konsulteeris Euroopa Parlamendiga (C7-0076/2011),

    võttes arvesse kodukorra artiklit 55,

    võttes arvesse tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjoni raportit (A7-0345/2011),

    1.

    kiidab komisjoni ettepaneku muudetud kujul heaks;

    2.

    palub komisjonil ettepanekut vastavalt muuta, järgides Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 293 lõiget 2 ja Euroopa Aatomienergiaühenduse asutamislepingu artiklit 106a;

    3.

    palub nõukogul Euroopa Parlamenti teavitada, kui nõukogu kavatseb Euroopa Parlamendi poolt heaks kiidetud teksti muuta;

    4.

    palub nõukogul Euroopa Parlamendiga uuesti konsulteerida, kui nõukogu kavatseb komisjoni ettepanekut oluliselt muuta;

    5.

    teeb presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile.

    KOMISJONI ETTEPANEK

    MUUDATUSETTEPANEK

    Muudatusettepanek 1

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 1

    (1)

    Euroopa Aatomienergiaühenduse tuumaenergiaalase teadus- ja koolitustegevuse raamprogramm (2012–2013), edaspidi „raamprogramm (2012–2013)”, võeti vastu nõukogu … otsusega nr …/…/Euratom Euroopa Aatomienergiaühenduse tuumaenergiaalase teadus- ja koolitustegevuse raamprogrammi (2012–2013) kohta. Raamprogrammi (2012–2013) ja selle eriprogrammide rakendamine, sealhulgas sellest tulenevad finantsaspektid, kuuluvad komisjoni vastutusalasse.

    (1)

    Euroopa Aatomienergiaühenduse tuumaenergiaalase teadus- ja koolitustegevuse raamprogramm (2012–2013), edaspidi „raamprogramm (2012–2013)”, mis võeti vastu nõukogu … otsusega nr …/…/Euratom Euroopa Aatomienergiaühenduse tuumaenergiaalase teadus- ja koolitustegevuse raamprogrammi (2012–2013) kohta , peaks täiendama ELi teisi teaduspoliitika valdkonna meetmeid, mida on vaja Euroopa 2020 . aasta strateegia elluviimiseks, eelkõige hariduse, koolituse, konkurentsivõime ja innovatsiooni, tööstuse, tööhõive ja keskkonnaga seotud meetmeid. Raamprogrammi (2012–2013) ja selle eriprogrammide rakendamine, sealhulgas sellest tulenevad finantsaspektid, kuuluvad komisjoni vastutusalasse.

    Muudatusettepanek 2

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 4 a (uus)

     

    (4a)

    Raamprogramm (2012–2013) peaks aitama luua innovatiivse liidu, mis on üks Euroopa 2020. aasta strateegia juhtalgatusi, tugevdades konkurentsi teaduse tipptase saavutamiseks ning kiirendades olulisemate uuenduste sisseviimist tuumaenergia ja eelkõige termotuumasünteesi ning tuumaohutuse valdkonnas, aidates sellega ühtlasi kaasa energiasektori ja kliimamuutustega seotud ülesannete täitmisele.

    Muudatusettepanek 3

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 4 b (uus)

     

    (4b)

    Raamprogrammi (2012–2013) väljatöötamine ja rakendamine peaks põhinema lihtsuse, stabiilsuse, läbipaistvuse, õiguskindluse, järjepidevuse, kõrge taseme ja usaldusväärsuse põhimõttel, nagu Euroopa Parlament soovitas oma 11. novembri 2010. aasta resolutsioonis teadusuuringute raamprogrammide rakendamise lihtsustamise kohta (1).

    Muudatusettepanek 4

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 5 a (uus)

     

    (5a)

    Suuremat tähelepanu tuleks pöörata ja rohkem eelarvevahendeid eraldada algatustele, mis täiendavad põhilist teadustööd tuumaenergia valdkonnas, eelkõige investeeringutele inimressurssi ja meetmetesse, mille eesmärk on hoida ära oskustööjõu puudus lähiaastatel (nt toetused tuumavaldkonna teadlastele) ja sellest tulenev liidu juhtpositsiooni kaotus.

    Muudatusettepanek 5

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 6 a (uus)

     

    (6a)

    Erilist tähelepanu tuleks pöörata lepingutingimuste väljatöötamisele, mis vähendavad kohustuste täitmata jäämise ohtu ning riskide ja kulude ümberjaotamist aja jooksul.

    Muudatusettepanek 6

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 8

    (8)

    raamprogrammi (2012–2013) meetmed peaksid soodustama ühenduse äärepoolseimate piirkondade osalemist ning samuti paljude ettevõtjate, uurimiskeskuste ja ülikoolide osalemist.

    (8)

    raamprogrammi (2012–2013) meetmed peaksid soodustama ühenduse äärepoolseimate piirkondade osalemist ning samuti paljude ettevõtjate, uurimiskeskuste ja ülikoolide osalemist , kes peaksid järgima teadustegevuses põhilisi eetikapõhimõtteid, eelkõige Euroopa Liidu põhiõiguste hartas sätestatud põhimõtteid .

    Muudatusettepanek 7

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 23 a (uus)

     

    (23a)

    Vastavalt 21. novembril 2006. aastal sõlmitud ITER-projekti ühiseks elluviimiseks loodava ITERi Rahvusvahelise Tuumasünteesienergeetika Organisatsiooni asutamislepingule tuleks raamprogrammi (2012–2013) raames keskenduda sünteesi alases teadustegevuses eelkõige ITERi rakendamisele Euroopas.

    Muudatusettepanek 8

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 11 – lõige 2

    Ühtlasi võib neis sätestada lisatingimusi osalejate liigi ja vajaduse korral nende asukoha kohta, lähtudes kaudse meetme iseloomust ja eesmärkidest.

    Ühtlasi võib neis sätestada põhjendatud lisatingimusi osalejate liigi ja vajaduse korral nende asutamiskoha kohta, lähtudes kaudse meetme iseloomust ja eesmärkidest.

    Muudatusettepanek 9

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 12 – lõige 3

    3.   Konkursikutsetel on selgelt määratletud eesmärgid, mis tagab selle, et taotlejad ei esita asjatuid taotlusi.

    3.   Konkursikutsetel on selgelt määratletud kvantitatiivsed ja kvalitatiivsed eesmärgid, mis tagab selle, et taotlejad ei esita asjatuid taotlusi.

    Muudatusettepanek 10

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 14 – lõige 1 – lõik 2

    Kriteeriumid on tipptase, mõju ja rakendamine. Nende tingimuste raames täpsustatakse tööprogrammidega hindamis- ja valikukriteeriumid ning võidakse lisada täiendavaid nõudeid, koefitsiente ja lävendeid või kehtestada kriteeriumide kohaldamise täiendavad üksikasjad.

    Kriteeriumid on tipptase, mõju ja rakendamine. Nende tingimuste raames täpsustatakse tööprogrammidega hindamis- ja valikukriteeriumid ning võidakse lisada selgelt põhjendatud täiendavaid nõudeid, koefitsiente ja lävendeid või kehtestada kriteeriumide kohaldamise täiendavad üksikasjad.

    Muudatusettepanek 11

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 14 – lõige 3 a (uus)

     

    3a.     Kõik menetluse etapid tuleks optimeerida, et vältida viivitusi ja suurendada kulutõhusust. See hõlmab juurdepääsu tööprogrammide kavanditele, konkursikutsete avaldamist, ettepanekute koostamist, valikumenetlusi ning toetuste heakskiitmiseks ja maksmiseks kuluvat aega.

    Muudatusettepanek 12

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 16 – lõige 2 – lõik 4

    Selleks et tagada mõistlik sooline tasakaal, rakendatakse sõltumatute ekspertide rühmade nimetamisel sobivaid meetmeid.

    Selleks et tagada mõistlik sooline tasakaal ja tasakaal tuumavaldkonnas teadustöö ja koolitusega tegelevate liikmesriikide vahel , rakendatakse sõltumatute ekspertide rühmade nimetamisel sobivaid meetmeid.

    Muudatusettepanek 13

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 16 – lõige 2 – lõik 4 a (uus)

     

    Selleks et tagada mõistlik tööstuse (sealhulgas VKEde) ja teadusringkondade esindajate tasakaal, rakendatakse sõltumatute ekspertide rühmade nimetamisel sobivaid meetmeid.

    Muudatusettepanek 14

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 30 – lõige 3 – lõik 1 – punkt e

    e)

    kulud peavad olema eraldatud abikõlbmatutest kuludest, eriti eristatavatest kaudsetest maksudest, sealhulgas käibemaks, tollimaksud ja võlgnetavad intressid, reservid võimalikeks edaspidisteks kahjudeks või makseteks, vahetuskursilt saadud kahjud ja kuludega seotud kasum kapitalilt, mõne muu liidu projektiga seoses deklareeritud, kantud või hüvitatud kulud, võlad ja võla teenindamise kulud, ülekulud ja hoolimatult tekitatud kulud, või mis tahes muudest kuludest, mis ei vasta punktides a–d sätestatud tingimustele

    e)

    kulud peavad olema eraldatud abikõlbmatutest kuludest, eriti eristatavatest kaudsetest maksudest, sealhulgas tagastamatu käibemaks, tollimaksud ja võlgnetavad intressid, vahetuskursilt saadud kahjud ja kuludega seotud kasum kapitalilt, mõne muu liidu projektiga seoses deklareeritud, kantud või hüvitatud kulud, võlad ja võla teenindamise kulud, ülekulud ja hoolimatult tekitatud kulud, või mis tahes muudest kuludest, mis ei vasta punktides a–d sätestatud tingimustele

    Muudatusettepanek 15

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 52 – lõige 2 – punkt a

    a)

    assotsiatsioonilepingute raames kuni 40 % ulatuses: kulusid, mis on seotud koostööpartnerite vaheliste erikoostööprojektidega, millele nõuandekomitee on soovitanud anda eelistoetuse ja mille komisjon on heaks kiitnud; eelistoetus on suunatud projektidega ITER/DEMO seotud meetmetele, välja arvatud projektid, millel on juba varasemate raamprogrammide käigus antud eelisstaatus ;

    a)

    assotsiatsioonilepingute raames kuni 40 % ulatuses: kulusid, mis on seotud koostööpartnerite vaheliste erikoostööprojektidega, millele nõuandekomitee on soovitanud anda eelistoetuse ja mille komisjon on heaks kiitnud; eelistoetus on suunatud katsetele, mille eesmärk on parandada ITERi toimimist ja aidata kaasa DEMO programmi väljaarendamisele ;


    (1)   Vastuvõetud tekstid, P7_TA(2010)0401.


    Top