EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 41998D0021

Täitevkomitee otsus, 23. juuni 1998, viisataotlejate passi tembeldamise kohta (SCH/Com-ex (98)21)

EÜT L 239, 22.9.2000, p. 200–201 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

Dokument on avaldatud eriväljaandes (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO, HR)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/1998/21(3)/oj

41998D0021



Euroopa Liidu Teataja L 239 , 22/09/2000 Lk 0200 - 0201


Täitevkomitee otsus,

23. juuni 1998,

viisataotlejate passi tembeldamise kohta

(SCH/Com-ex (98)21)

TÄITEVKOMITEE,

võttes arvesse Schengeni lepingu rakendamise konventsiooni artiklit 9,

võttes arvesse nimetatud konventsiooni artiklit 17

ning arvestades, et:

kõigi Schengeni osalisriikide huvides on vastastikusel nõusolekul ühtlustada viisade andmise korda isikute vaba liikumise ühise poliitika osana, et takistada samal isikul esitada korraga või üksteise järel mitme viisataotluse esitamist;

soovides tugevdada konsulaarkoostööd ebaseadusliku sisserände ning ebaseaduslike võrgustike vastu võitlemiseks;

põhinedes ühiste konsulaareeskirjade [1] VIII peatükil, mis käsitleb konsulaarkoostööd kohalikul tasandil;

arvestades, et Schengeni partnerite vastastikune teabevahetus ühes riigis viisataotluse esitamise fakti kohta on vahend korraga või üksteise järel mitme taotluse vältimiseks;

arvestades, et templi löömine viisataotluse tähistamiseks on vahend, mis takistab samal isikul esitada korraga või üksteise järel mitut viisataotlust;

arvestades, et kõigile viisataotlustele templi löömise tava standardimine sõltumata nende esitamise riigist aitaks leevendada vastuolusid, mida võiksid tekitada erinevad tavad,

ON VASTU VÕTNUD JÄRGMISE OTSUSE:

1. Tempel lüüakse iga viisataotleja passi. Otsuse, kas diplomaatilisse või teenistuspassi panna tempel või mitte, teeb pädev esindus, kes taotluse vastu võtab.

2. Templil on kolmas lahter taotletava viisaliigi koodi jaoks.

3. Templi võib samal viisil lüüa ka pikaajalise viisa taotluste korral.

4. Tempel lüüakse juhul, kui Schengeni riik esindab teist Schengeni riiki. Sel juhul peab taotletava viisaliigi koodi jaoks eraldatud kolmas lahter sisaldama ka märkust, et üks riik esindab teist.

5. Erandjuhtudel, mil templit ei ole võimalik lüüa, teatab eesistujariigi esindus pärast kohalikku konsulaaresindusega konsulteerimist sellest asjaomasele Schengeni töörühmale ning esitab töörühmale heakskiitmiseks alternatiivse ettepaneku, mis hõlmab näiteks passide valguskoopiate vahetust ning selliste loetelude vahetust, mis sisaldavad tagasilükatud viisataotlusi koos viisa andmisest keeldumise põhjustega.

6. Sellest tulenevalt muudetakse ühiste konsulaareeskirjade

[2]

VIII peatüki punkti 2 järgmiselt:

"Esinduste vahel vahetatav teave ja taotlused märgistatakse pitseri või muu vahendiga, et vältida korraga või üksteise järel mitme viisataotluse esitamist sama isiku poolt kas taotluse läbivaatamise ajal või pärast seda, kui sama või mõni muu esindus on taotluse tagasi lükanud.

Ilma et see välistaks esindustevahelist konsulteerimist või teabevahetust, paneb esindus, kellele taotlus esitatakse, kõigi viisataotlejate passi templijäljendi tekstiga "Viisataotlus esitatud (kuupäev, koht)". Kuupäeva koht täidetakse kuue numbriga (kaks kuupäeva, kaks kuu ja kaks aasta märkimiseks); esitamise koht jääb asjaomase diplomaatilise või konsulaaresinduse jaoks; kolmandasse lahtrisse märgitakse taotletava viisaliigi kood.

Otsuse, kas diplomaatilisse või teenistuspassi lüüa tempel või mitte, teeb pädev esindus, kes taotluse vastu võtab.

Templi võib samal viisil lüüa ka pikaajalise viisa taotluse korral.

Kui üks Schengeni riik esindab teist, lisatakse templijäljendi kolmandasse lahtrisse taotletava viisaliigi koodi järele märge "R", millele järgneb esindatava riigi kood.

Kui viisa antakse, pannakse viisakleebis võimaluse korral viisataotluse kohta käiva templijäljendi peale.

Erandjuhtudel, mil templijäljendit ei ole võimalik panna, teavitab eesistujariigi esindus asjaomast Schengeni töörühma ning esitab töörühmale heakskiitmiseks alternatiivse ettepaneku, mis hõlmab näiteks passide valguskoopiate vahetust ning selliste loetelude vahetust, mis sisaldavad tagasilükatud viisataotlusi koos viisa andmisest keeldumise põhjustega.

Diplomaatiliste või konsulaaresinduste juhid võivad eesistujariigi algatusel kohalikul tasandil vastu võtta muid ennetusmeetmeid, kui need osutuvad vajalikuks."

Oostende, 23. juuni 1998

Esimees

L. Tobback

[1] Vt dokumenti SCH/Com-ex(99)13.

[2] Vt dokumenti SCH/Com-ex(99)13.

--------------------------------------------------

Top