Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 41998D0018

Täitevkomitee otsus, 23. juuni 1998, meetmete kohta, mis võetakse riikide suhtes, kes tekitavad probleeme Schengeni territooriumilt väljasaatmiseks nõutavate dokumentide andmise osas (SCH/Com-ex (98)18 rev.)

EÜT L 239, 22.9.2000, p. 197–198 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

Dokument on avaldatud eriväljaandes (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO, HR)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/1998/18(3)/oj

41998D0018



Euroopa Liidu Teataja L 239 , 22/09/2000 Lk 0197 - 0198


Täitevkomitee otsus,

23. juuni 1998,

meetmete kohta, mis võetakse riikide suhtes, kes tekitavad probleeme Schengeni territooriumilt väljasaatmiseks nõutavate dokumentide andmise osas

(SCH/Com-ex (98)18 rev.)

TÄITEVKOMITEE,

võttes arvesse Schengeni lepingu rakendamise konventsiooni artiklit 132,

võttes arvesse nimetatud konventsiooni artiklit 23,

ON VASTU VÕTNUD JÄRGMISE OTSUSE:

Schengeni territooriumilt väljasaatmiseks nõutavate dokumentide andmise osas probleeme tekitavate riikide suhtes võetavad meetmed võetakse vastu käesolevale otsusele lisatud dokumendis sätestatud korras.

Oostende, 23. juuni 1998

Esimees

L. Tobback

--------------------------------------------------

SCH/II-Read (98)2 rev. 2

Teema: Meetmed, mis võetakse riikide suhtes, kes tekitavad probleeme Schengeni territooriumilt väljasaatmiseks nõutavate dokumentide andmise osas

Eesistujariik Belgia on mitmel korral (täitevkomitee koosolek 15. detsembril 1997 Viinis, keskrühma koosolekud 14. jaanuaril 1998 Brügges ja 23. veebruaril 1998 Luxembourgis) väljendanud oma valmidust leida lahendus ebaseaduslike välisriikide kodanike tagasivõtmisega seotud probleemidele.

Eriti käsitleb see repatrieerimise valdkonnas tekkinud raskusi, mis tulenevad Schengeni pealinnade välisriikide konsulaatide puudulikust koostööst reisiloa andmisel. Kuigi siseriiklikul tasandil tehakse esialgseid samme lahenduste leidmiseks, võiks ühine Schengeni lähenemine sellele probleemile kaasa tuua tõhusamad lahendused.

Üks Belgia eelistatud lähenemisviise on järgmine: Schengeni riik leiab end tõsistes raskustes reisiloa saamisel ebaseaduslike välisriikide kodanike repatrieerimiseks. Schengeni riik teatab sellest oma suursaadikule kõnealuses riigis ja juhendab teda visandama meetmeid, mis võetakse kohalikult koos Schengeni kolleegidega.

Schengeni suursaadikud võivad esmajärjekorras võtta ühendust kohalike asutustega, et juhtida nende tähelepanu nende kodanike tagasivõtmise probleemile ja korraldada ajutisi lahendusi. Kohalikul tasandil meetmete eelis on see, et riigi siseriiklikud asutused on mõnikord paremini suutelised pidama läbirääkimisi oma kodanike tagasivõtmise üle kui nende konsulaartöötajad Schengeni pealinnades.

Tagasivõtmise alamrühmale teatatakse kõigist võetud "kohalikest meetmetest". Keskrühm teatab täitevkomiteele igast võetud meetmest ja selle tulemusest.

Kui ühendusevõtmine ei anna tulemusi, on vajalik kasutada muid, kahtlemata siduvama iseloomuga vahendeid probleemi paremaks teadvustamiseks, näiteks viisade andmise poliitika. Need meetmed vaadatakse läbi viisade alamrühmas.

Iga Schengeni riik säilitab õiguse otsustada, kas ta soovib pakutavaid vastumeetmeid kasutada või mitte.

--------------------------------------------------

Top