Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32006D0492

    2006/492/ÜVJP Poliitika- ja julgeolekukomitee otsus MONUC SPT/2/2006, 30. mai 2006 , millega asutatakse panustajate komitee Kongo Demokraatlikus Vabariigis tegutsevat ÜRO missiooni (MONUC) valimisprotsessi ajal toetava Euroopa Liidu sõjalise operatsiooni jaoks

    ELT L 194, 14.7.2006, p. 31–32 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
    ELT L 76M, 16.3.2007, p. 70–71 (MT)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2006/492/oj

    14.7.2006   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    L 194/31


    POLIITIKA- JA JULGEOLEKUKOMITEE OTSUS MONUC SPT/2/2006,

    30. mai 2006,

    millega asutatakse panustajate komitee Kongo Demokraatlikus Vabariigis tegutsevat ÜRO missiooni (MONUC) valimisprotsessi ajal toetava Euroopa Liidu sõjalise operatsiooni jaoks

    (2006/492/ÜVJP)

    POLIITIKA- JA JULGEOLEKUKOMITEE,

    võttes arvesse Euroopa Liidu lepingut, eriti selle artikli 25 kolmandat lõiku,

    võttes arvesse nõukogu 27. aprilli 2006. aasta ühismeedet 2006/319/ÜVJP Kongo Demokraatlikus Vabariigis tegutsevat ÜRO missiooni (MONUC) valimisprotsessi ajal toetava Euroopa Liidu sõjalise operatsiooni kohta (1) (operatsioon EUFOR RD Kongo), ning eriti selle artikli 10 lõiget 5,

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    Ühismeetme 2006/319/ÜVJP artikli 10 lõike 5 kohaselt volitas nõukogu poliitika- ja julgeolekukomiteed tegema asjakohaseid otsuseid, mis käsitlevad Kongo Demokraatlikus Vabariigis (KDV) tegutsevat MONUCit valimisprotsessi ajal toetava Euroopa Liidu sõjalise operatsiooni jaoks panustajate komitee asutamist.

    (2)

    7, 8. ja 9. detsembril 2000 Nice's ning 24. ja 25. oktoobril 2002 Brüsselis kokku tulnud Euroopa Ülemkogu järeldustega nähti ette kolmandate riikide kriisiohjamisoperatsioonides osalemise ning panustajate komitee asutamise kord.

    (3)

    Panustajate komiteel on operatsiooni igapäevases juhtimises võtmeroll. See on põhifoorumiks, kus osalevad riigid käsitlevad ühiselt küsimusi, mis on seotud nende relvajõudude kasutamisega operatsioonis. Poliitika- ja julgeolekukomitee, mis teostab operatsiooni üle poliitilist kontrolli ja annab strateegilisi juhiseid, peab võtma arvesse panustajate komitee seisukohti.

    (4)

    Kooskõlas Euroopa Liidu lepingule ja Euroopa Ühenduse asutamislepingule lisatud Taani seisukohta käsitleva protokolli artikliga 6 ei osale Taani Euroopa Liidu kaitsepoliitilise tähendusega otsuste ja meetmete väljatöötamises ning rakendamises,

    ON TEINUD JÄRGMISE OTSUSE:

    Artikkel 1

    Asutamine ja pädevus

    Käesolevaga asutatakse panustajate komitee Kongo Demokraatlikus Vabariigis tegutsevat MONUCit valimisprotsessi ajal toetava Euroopa Liidu sõjalise operatsiooni jaoks.

    Selle pädevus on sätestatud Nice’i ja Brüsseli Euroopa Ülemkogu järeldustes.

    Artikkel 2

    Koosseis

    1.   Panustajate komitee liikmeteks on:

    kõikide liikmesriikide esindajad;

    operatsioonis osalevate, märkimisväärse sõjalise panuse andnud ja lisas nimetatud kolmandate riikide esindajad.

    2.   Euroopa Liidu sõjalise staabi peadirektoril ja Euroopa Liidu operatsiooni ülemal on samuti õigus panustajate komitee koosolekutel osaleda või esindatud olla.

    Artikkel 3

    Eesistuja

    Kooskõlas Nice’i Euroopa Ülemkogu järeldustega ning ilma, et see piiraks eesistujariigi õigusi, on kõnealuse operatsiooni panustajate komitee eesistujaks peasekretär/kõrge esindaja või tema esindaja tihedas koostöös eesistujariigiga ja teda abistab Euroopa Liidu Sõjalise Komitee esimees või tema esindaja.

    Artikkel 4

    Koosolekud

    1.   Eesistuja kutsub panustajate komitee regulaarselt kokku. Kui asjaolud seda nõuavad, võib eesistuja algatusel või liikme taotlusel kutsuda kokku erakorralise koosoleku.

    2.   Eesistuja jagab eelnevalt välja esialgse päevakorra ja koosolekuga seotud dokumendid. Pärast iga koosolekut jagatakse välja selle kokkuvõte.

    3.   Vajaduse korral võib asjaomastele aruteludele kutsuda komisjoni esindajaid ja teisi isikuid.

    Artikkel 5

    Otsuste tegemise kord

    1.   Kui lõikest 3 ei tulene teisiti ning ilma et see piiraks poliitika- ja julgeolekukomitee pädevust ja ELi operatsiooni ülema vastutust,

    kohaldatakse operatsiooni panustavate riikide esindajate ühehäälsust, kui panustajate komitee teeb otsuseid operatsiooni igapäevase juhtimise kohta;

    kohaldatakse panustajate komitee liikmete ühehäälsust, kui panustajate komitee annab soovitusi tegevuse planeerimise, sealhulgas eesmärkide võimaliku kohandamise kohta.

    Liikme hääletamisest loobumine ei välista ühehäälsust.

    2.   Eesistuja teeb kindlaks, et kohal on enamus riikide esindajaid, kellel on õigus arutelust osa võtta.

    3.   Kõik menetlusküsimused lahendatakse koosolekul kohalviibivate liikmete lihthäälteenamusega.

    4.   Taani ei osale komitee otsuste tegemisel.

    Artikkel 6

    Konfidentsiaalsus

    1.   Panustajate komitee koosolekute ja menetluste suhtes kohaldatakse nõukogu julgeolekueeskirju. Eelkõige peab panustajate komitee esindajatel olema nõuetekohane julgeolekuluba.

    2.   Panustajate komitee arutelude suhtes kehtib ametisaladuse hoidmise kohustus, välja arvatud kui panustajate komitee ei ole ühehäälselt teisiti otsustanud.

    Artikkel 7

    Jõustumine

    Käesolev otsus jõustub selle vastuvõtmise päeval.

    Brüssel, 30. mai 2006

    Poliitika- ja julgeolekukomitee nimel

    eesistuja

    J. KUGLITSCH


    (1)  ELT L 116, 29.4.2006, lk 98.


    LISA

    Artikli 2 lõikes 1 nimetatud kolmandate riikide loend

    Türgi


    Top