Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32003L0084

    Komisjoni direktiiv 2003/84/EÜ, 25. september 2003, millega muudetakse nõukogu direktiivi 91/414/EMÜ toimeainete flurtamoon, flufenatseet, jodosulfuroon, dimeteenamiid-p, pikoksüstrobiin, fostiasaat ja siltiofaam lisamisegaEMPs kohaldatav tekst

    ELT L 247, 30.9.2003, p. 20–25 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

    Dokument on avaldatud eriväljaandes (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 13/06/2011: This act has been changed. Current consolidated version: 14/06/2011

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dir/2003/84/oj

    32003L0084



    Euroopa Liidu Teataja L 247 , 30/09/2003 Lk 0020 - 0025


    Komisjoni direktiiv 2003/84/EÜ,

    25. september 2003,

    millega muudetakse nõukogu direktiivi 91/414/EMÜ toimeainete flurtamoon, flufenatseet, jodosulfuroon, dimeteenamiid-p, pikoksüstrobiin, fostiasaat ja siltiofaam lisamisega

    (EMPs kohaldatav tekst)

    EUROOPA ÜHENDUSTE KOMISJON,

    võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut,

    võttes arvesse nõukogu 15. juuli 1991. aasta direktiivi 91/414/EMÜ taimekaitsevahendite turuleviimise kohta, [1] viimati muudetud komisjoni direktiiviga 2003/79/EÜ, [2] eriti selle artikli 6 lõiget 1,

    ning arvestades järgmist:

    (1) Rhône-Poulenc Agro France (nüüd Bayer CropScience) esitas Prantsusmaa ametivõimudele 15. veebruaril 1994 direktiivi 91/414/EMÜ artikli 6 lõike 2 kohaselt taotluse toimeaine flurtamoon kandmiseks direktiivi 91/414/EMÜ I lisasse. Komisjoni otsusega 1996/341/EÜ [3] kinnitati, et esialgsel vaatlusel tunnistati toimik täielikuks ning seda võis pidada põhimõtteliselt vastavaks direktiivi 91/414/EMÜ II ja III lisas loetletud andmete ja teabega seotud nõuetele.

    (2) Bayer AG (nüüd Bayer CropScience) esitas Prantsusmaale 1. veebruaril 1996 direktiivi 91/414/EMÜ artikli 6 lõike 2 kohaselt flufenatseeti (varasem nimetus: flutiamiid) käsitleva taotluse. See toimik tunnistati täielikuks komisjoni otsusega 97/362/EÜ. [4]

    (3) Hoechst Schering AgrEvo GmbH (nüüd Bayer CropScience) esitas Saksamaale 14. detsembril 1998 direktiivi 91/414/EMÜ artikli 6 lõike 2 kohaselt jodosulfurooni (kui jodosulfuroonmetüülnaatriumi lähteainet) käsitleva taotluse. See toimik tunnistati täielikuks komisjoni otsusega 1999/392/EÜ. [5]

    (4) BASF AG esitas Saksamaale 16. aprillil 1999 direktiivi 91/414/EMÜ artikli 6 lõike 2 kohaselt dimeteenamiid-p-d käsitleva taotluse. See toimik tunnistati täielikuks komisjoni otsusega 1999/555/EÜ. [6]

    (5) Zeneca Agrochemicals (nüüd Syngenta) esitas Iirimaale 26. mail 1999 direktiivi 91/414/EMÜ artikli 6 lõike 2 kohaselt pikoksüstrobiini käsitleva taotluse. See toimik tunnistati komisjoni otsusega 1999/555/EÜ samuti täielikuks.

    (6) ISK Biosciences Europe SA esitas Ühendkuningriigile 5. märtsil 1996 direktiivi 91/414/EMÜ artikli 6 lõike 2 kohaselt fostiasaati käsitleva taotluse. See toimik tunnistati täielikuks komisjoni otsusega 97/362/EÜ.

    (7) Monsanto Crop Protection esitas Iirimaale 14. detsembril 1998 direktiivi 91/414/EMÜ artikli 6 lõike 2 kohaselt siltiofaami (varasem nimetus: siltiopaam) käsitleva taotluse. See toimik tunnistati täielikuks komisjoni otsusega 1999/392/EÜ.

    (8) Kõnealuste toimeainete mõju inimese tervisele ja keskkonnale taotleja poolt kavandatud kasutusviiside puhul on hinnatud vastavalt direktiivi 91/414/EMÜ artikli 6 lõigetele 2 ja 4. 21. mail 1997 (flurtamoon), 6. jaanuaril 1998 (flufenatseet), 30. mail 2000 (jodosulfroon), 26. septembril 2000 (dimeteenamiid-p), 11. juunil 2001 (pikoksüstrobiin), 18. märtsil 1998 (fostiasaat) ja 2. oktoobril 2000 (siltiofaam) esitasid määratud referentliikmesriigid komisjonile kõnealuste ainete kohta koostatud hindamisaruannete eelnõud.

    (9) Liikmesriigid ja komisjon on antud hindamisaruanded alalises toiduahela ja loomatervishoiu komitees läbi vaadanud. Kõigi toimeainete läbivaatamiste lõpptulemusena vormistati 4. juulil 2003 vastavad komisjoni läbivaatusaruanded flurtamooni, flufenatseedi, jodosulfurooni, dimeteenamiid-p, pikoksüstrobiini, fostiasaadi ja siltiofaami kohta.

    (10) Jodosulfurooni, dimeteenamiid-p, pikoksüstrobiini ja siltiofaami aruannetest ei ilmnenud taimede teaduskomitee konsultatsiooni nõudvaid lahtiseks jäänud küsimusi või puudujääke.

    (11) Eraldi konsultatsiooni saamiseks esitati taimede teaduskomiteele ka dokumendid ja teave flurtamooni kohta. Taimede teaduskomiteega konsulteeriti kaks korda, eelkõige peamise toimeaine kahe metaboliidi, 3-trifluorometüülbensoehappe (TFMBA) ja trifluoroäädikhappe (TFAA) võimaliku leostumise uurimiseks. Esmase arvamuse7 kohaselt TFMBA suhtes soovitas teaduskomitee lülitada antud metaboliidisisaldusega mullad, mille pH väärtus jääb 7 ja 8 vahele, sorptsiooniuuringutesse. Metaboliidi TFAA suhtes leidis komitee, et olemasolevad andmed põhjavee reostamise riski hindamiseks on ebapiisavad. Järgnevalt viisid taotlejad mõlema metaboliidiga läbi täpsemad uuringud. Teise arvamuse [7] kohaselt järeldas teaduskomitee, et muldade, mille pH on suurem kui 5, leostumisel põhjavees võivad TFMBA kontsentratsioonid mõningatel juhtudel ulatuda 0,1 g/l kohta. Samuti järeldas komitee, et metaboliit TFAA ei kujuta endast põhjavee kaudu levivat lubamatut riski vees elavatele organismidele, kuid komiteele edastatud toksikoloogiline teave oli ikka veel ebapiisav. Täpsemate uuringute läbiviimise ajal, selles direktiivis ja antud aruandes on teaduskomitee poolt tehtud soovitused arvesse võetud. Järgnevalt esitas taotleja kogu puuduva teabe, mida hindas referentliikmesriik. Alalises komisjonis vormistatud hinnangust järeldus, et metaboliidid TFMBA ja TFAA ei mõjuta keskkonda lubamatul määral, kui on rakendatud asjakohaseid meetmeid riskide vähendamiseks.

    (12) Flufenatseedi puhul paluti taimede teaduskomiteel avaldada arvamust toimeaine kahe lagunemisprodukti (M2 ja M4) kohta, mis tuvastati lüsimeetri nõrgvees ja kasutajatega kokkupuutumisel. Oma arvamuses [8] metaboliitide M2 ja M4 kohta leidis komitee, et muude kui sihtliigi lülijalgsetele organismidele mõjuvat riski pole veel piisavalt hinnatud ning ühtlasi identifitseeriti lagunemisproduktid, mis vajasid täpsemat hinnangut muude kui sihtliigi organisme mõjutava riski suhtes. Komitee oli arvamusel, et flufenatseedi riski kasutajate suhtes oli hinnatud nõuetekohaselt, kuid märkis samas, et formuleeringu sensibiliseerivad omadused pälvivad põhjalikumat tähelepanu. Täpsemate uuringute läbiviimise ajal, selles direktiivis ja antud aruandes on teaduskomitee poolt tehtud soovitused arvesse võetud. Järgnevalt esitas taotleja kogu puuduva teabe, mida hindas referentliikmesriik. Alalises komisjonis vormistatud hinnangust järeldus, et kõigi identifitseeritud lagunemisproduktide riskimäär muude kui sihtliigi organismide suhtes on lubataval tasemel, nagu ka sensibiliseeriva riski tase, kui on rakendatud asjakohaseid meetmeid riskide vähendamiseks.

    (13) Fostiasaadi puhul paluti teaduskomiteel avaldada arvamust põhjavette leostumise võimaluste, mullas elavate kui sihtliigi organismidele kujutava riski, lindudele ja metsimetajatele kujutava riski ning tõsiste mürgistuse juhtumitel inimestel tekkida võiva oragnofosfaadi poolt indutseeritud hilise polüneuropaatia (OPIDP) riski kohta. Oma arvamuses [9] leidis komitee, et olemasoleva teabe põhjal ei ole võimalik välja selgitada ühtegi ohutu kasutamise viisi, mis ei seaks põhjavett vastuvõetamatul viisil ohtu. Komitee märkis, et lüsimeetri uuringud võivad näidata leostumise puudumist mõningate kasutusviiside puhul, kuid ühtegi vastavat tulemust ei registreeritud. Samuti ei hinnatud piisavalt erinevate metaboliitide poolt põhjustatavaid riske mulla organismidele. Lisaks rõhutas komitee, et eelpoolmainitud viisidel toimuv potentsiaalne kokkupuude lindude ja metsloomadega vajaks samuti rohkem tähelepanu. Lõpetuseks leidis komitee, et NTE (neuropaatia sihtmärgi esteraas) inhibeerimist fostiasaadi ja tema isomeeride poolt ei ole piisavalt uuritud. Teaduskomitee soovitusi võeti arvesse edasiste uuringute käigus, samuti käesolevas direktiivis ja kõnealuses aruandes. Pärast seda, kui taotleja esitas kogu puuduva teabe, mida hindas referentliikmesriik, ja arvesse oli võetud asjakohaseid meetmeid riskide vähendamiseks, järeldus teaduskomitees vormistatud hinnangust, et NTE inhibeerimine fostiasaadi ja tema isomeeride poolt ei tekita kahjustavaid tagajärgi. Alalises komitees vormistatud hinnangust järeldus veel, et lähteaine ja identifitseeritud lagunemisproduktide poolt põhjustatav risk põhjaveele, mulla organismidele, lindudele ja metsloomadele on lubatud, kui on rakendatud asjakohaseid meetmeid riskide vähendamiseks.

    (14) Mitmete uuringute põhjal on selgunud, et asjaomast toimeainet sisaldavad taimekaitsevahendid võib üldiselt lugeda vastavateks direktiivi 91/414/EMÜ artikli 5 lõike 1 punktides a ja b ning artikli 5 lõikes 3 ettenähtud nõuetele, eriti nende kasutamisjuhtude põhjal, mida uuriti ja mille kohta esitati komisjoni aruandes üksikasjalikud andmed. Seetõttu on kohane kanda flurtamoon, flufenatseet, jodosulfuroon, dimeteenamiid-p, pikoksüstrobiin, fostiasaat ja siltiofaam I lisasse, et tagada kõigis liikmesriikides asjaomast toimeainet sisaldavate taimekaitsevahendite kasutuslubade väljaandmine nimetatud direktiivis ettenähtud korras.

    (15) Pärast lisasse kandmist on vajalik ette näha sobilik ajavahemik flurtamooni, flufenatseeti, jodosulfurooni, dimeteenamiid-p-d, pikoksüstrobiini, fostiasaati ja siltiofaami sisaldavaid taimekaitsevahendeid puudutavate direktiivi 91/414/EMÜ sätete rakendamise võimaldamiseks liikmesriikides ning eelkõige kehtivate lubade läbivaatamiseks, eesmärgiga need hiljemalt kõnealuse perioodi lõpuks alaliste lubadega asendada, neid muuta või need vastavalt direktiivi 91/414/EMÜ sätetele tühistada.

    (16) Seega on asjakohane direktiivi 91/414/EMÜ vastavalt muuta.

    (17) Käesoleva direktiiviga ettenähtud meetmed on kooskõlas toiduahela ja loomatervishoiu komitee arvamusega,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA DIREKTIIVI:

    Artikkel 1

    Direktiivi 91/414/EMÜ I lisa muudetakse vastavalt käesoleva direktiivi lisale.

    Artikkel 2

    Liikmesriigid võtavad vastu ja avaldavad käesoleva direktiivi järgimiseks vajalikud õigusnormid hiljemalt 30. juunil 2004. Liikmesriigid teatavad nendest viivitamata komisjonile.

    Liikmesriigid kohaldavad neid norme alates 1. juulist 2004.

    Kui liikmesriigid need normid vastu võtavad, lisavad nad nendesse normidesse või nende normide ametliku avaldamise korral nende juurde viite käesolevale direktiivile. Sellise viitamise viisi näevad ette liikmesriigid.

    Artikkel 3

    1. Liikmesriigid vaatavad läbi kõik flurtamooni, flufenatseeti, jodosulfurooni, dimeteenamiid-p-d, pikoksüstrobiini, fostiasaati ja siltiofaami sisaldavatele taimekaitsevahenditele väljastatud kasutusload eesmärgiga tagada direktiivi 91/414/EMÜ I lisas nende toimeainete suhtes sätestatud tingimuste täitmine. Vajadusel muudetakse või tühistatakse load kooskõlas direktiiviga 91/414/EMÜ hiljemalt 30. juunil 2004.

    2. Kõikide kasutusloaga taimekaitsevahendite puhul, mis sisaldavad ainsa toimeainena flurtamooni, flufenatseeti, jodosulfurooni, dimeteenamiid-p-d, pikoksüstrobiini, fostiasaati ja siltiofaami või nende kõrval veel muid hiljemalt 31. detsembril 2004 direktiivi 91/414/EMÜ I lisasse kantud toimeaineid, viivad liikmesriigid kooskõlas VI lisas osundatud ühtsete põhimõtetega läbi uue hindamise antud direktiivi III lisas toodud tingimuste rahuldava täitmisega seotud toimiku alusel. Selle hindamise alusel otsustavad liikmesriigid, kas antud taimekaitsevahend vastab direktiivi 91/414/EMÜ artikli 4 lõike 1 punktides b, c, d ja e sätestatud tingimustele. Vajadusel muudetakse või tühistatakse igale sellisele taimekaitsevahendile väljastatud luba hiljemalt 30. juunil 2005.

    Artikkel 4

    Käesolev direktiiv jõustub 1. jaanuaril 2004.

    Artikkel 5

    Käesolev direktiiv on adresseeritud liikmesriikidele.

    Brüssel, 25. september 2003

    Komisjoni nimel

    komisjoni liige

    David Byrne

    [1] EÜT L 230, 19.8.1991, lk 1.

    [2] ELT L 228, 12.9.2003, lk 11.

    [3] EÜT L 130, 31.5.1996, lk 20.

    [4] EÜT L 152, 11.6.1997, lk 31.

    [5] EÜT L 148, 15.6.1999, lk 44.

    [6] EÜT L 210, 10.8.1999, lk 22.

    [7] Taimede teaduskomitee arvamus flurtamooni lisamise kohta taimekaitsevahendite turuletoomist käsitleva direktiivi 91/414/EMÜ I lisasse (SCP/FLURT/004 (lõplik), 18. detsember 1998).

    [8] Taimede teaduskomitee arvamus flurtamooni lisamise kohta taimekaitsevahendite turuletoomist käsitleva direktiivi 91/414/EMÜ I lisasse (SCP/FLURT/018 (lõplik), 26. jaanuar 2001).

    [9] Taimede teaduskomitee arvamus direktiivi 91/414/EMÜ kontekstis flufenatseedi [FOE 5043] hindamist käsitleva komisjoni spetsiifiliste küsimuste kohta (SCP/FLUFEN/002 (lõplik), vastu võetud 17. oktoobril 2001).

    --------------------------------------------------

    LISA

    I lisa tabeli lõppu lisatakse järgmised read.

    "Nr | Üldnimetus, tunnuskood | Rahvusvahelise Puhta Keemia ja Rakenduskeemia Liidu (IUPAC) nimetus | Puhtus | Jõustumine | Lisamise aegumine | Erisätted |

    64 | Flurtamoon CASi nr 96525-23-4 | (RS)-5-metüülamino-2-penüül-4-(a,a,a-trifluoro-m-tolüül)furaan-3 (2H)-üks | 960 g/kg | 1. jaanuar 2004 | 31. detsember 2013 | Kasutusloa võib anda ainult kasutamiseks herbitsiidina. VI lisas sätestatud ühtsete põhimõtete rakendamisel võetakse arvesse alalises toiduahela ja loomatervishoiu komitees 4. juulil 2003 lõplikult vormistatud flurtamooni läbivaatusaruande järeldusi ning eelkõige selle I ja II lisa. Selles üldhinnangus peavad liikmesriigid: pöörama erilist tähelepanu põhjavee kaitsele, kui toimeainet kasutatakse tundlike muldade ja/või kliimatingimustega piirkondades,pöörama erilist tähelepanu vetikate ja teiste veeskasvavate taimede kaitsele.Vastavalt asjaoludele tuleb kohaldada meetmeid riskide vähendamiseks. |

    65 | Flufenatseet CASi nr 142459-58-3 CIPACi nr 588 | 4'-fluoro-N-isopropüül-2-[5-(trifluorometüül)-1,3,4-tiadiasool-2-üloksü]atsetaniliid | 950 g/kg | 1. jaanuar 2004 | 31. detsember 2013 | Kasutusloa võib anda ainult kasutamiseks herbitsiidina. VI lisas sätestatud ühtsete põhimõtete rakendamisel võetakse arvesse alalises toiduahela ja loomatervishoiu komitees 4. juulil 2003 lõplikult vormistatud flufenatseedi läbivaatusaruande järeldusi ning eelkõige selle I ja II lisa. Selles üldhinnangus peavad liikmesriigid: pöörama erilist tähelepanu põhjavee kaitsele, kui toimeainet kasutatakse tundlike muldade ja/või kliimatingimustega piirkondades,pöörama erilist tähelepanu vetikate ja veeskasvavate taimede kaitsele,pöörama erilist tähelepanu kasutajate kaitsele.Vastavalt asjaoludele tuleb kohaldada meetmeid riskide vähendamiseks. |

    66 | Jodosulfuroon CASi nr 185119-76-0 (algne) 144550-36-7 jodosulfuroon-metüül-soodium CIPACi nr 634 (algne) 634 501 (jodosulfuroon-metüül-soodium) | 4-jodo-2-[3-(4-metoksü-6-metüül-1,3,5-triasiin-2-ül)-ureidosulfonüül]bensonaat | 910 g/kg | 1. jaanuar 2004 | 31. detsember 2013 | Kasutusloa võib anda ainult kasutamiseks herbitsiidina. VI lisas sätestatud ühtsete põhimõtete rakendamisel võetakse arvesse alalises toiduahela ja loomatervishoiu komitees 4. juulil 2003 lõplikult vormistatud jodosulfurooni läbivaatusaruande järeldusi ning eelkõige selle I ja II lisa. Selles üldhinnangus peavad liikmesriigid: pöörama erilist tähelepanu jodosulfurooni ja tema metaboliitide potentsiaalile põhjavee reostajatena, kui toimeainet kasutatakse tundlike muldade ja/või kliimatingimustega piirkondades,pöörama erilist tähelepanu veeskasvavate taimede kaitsele.Vastavalt asjaoludele tuleb kohaldada meetmeid riskide vähendamiseks. |

    67 | Dimeteenamiid-p CASi nr 163515-14-8 CIPACi nr 638 | S-2-kloro-N-(2,4-dimetüül-3-tienüül)-N-(2-metoksü-1-metüületüül)-atsetamiid | 890 g/kg (pilootseadmel põhinev esialgne väärtus) | 1. jaanuar 2004 | 31. detsember 2013 | Kasutusloa võib anda ainult kasutamiseks herbitsiidina. VI lisas sätestatud ühtsete põhimõtete rakendamisel võetakse arvesse alalises toiduahela ja loomatervishoiu komitees 4. juulil 2003 lõplikult vormistatud dimetenamiid-p läbivaatusaruande järeldusi ning eelkõige selle I ja II lisa. Selles üldhinnangus peavad liikmesriigid: pöörama erilist tähelepanu dimetenamiid-p metaboliitide potentsiaalile põhjavee reostajatena, kui toimeainet kasutatakse tundlike muldade ja/või kliimatingimustega piirkondades,pöörama erilist tähelepanu vee ökosüsteemide ja eriti veeskasvavate taimede kaitsele.Vastavalt asjaoludele tuleb kohaldada meetmeid riskide vähendamiseks. Vastavalt artikli 13 lõikele 5 teavitab liikmesriik komisjoni tehnilise materjali spetsifikatsioonist kaubandusliku tootmise puhul. |

    68 | Pikoksüstrobiin | Metüül (E)-3-metoksü-2-{2-[6-(trifluorometüül)-2-püridüloksümetüül]penüül} akrülaat | 950 g/kg (pilootseadmel põhinev esialgne väärtus) | 1. jaanuar 2004 | 31. detsember 2013 | Lubatakse kasutada üksnes fungitsiidina. VI lisas sätestatud ühtsete põhimõtete rakendamisel võetakse arvesse alalises toiduahela ja loomatervishoiu komitees 4. juulil 2003 lõplikult vormistatud pikoksüstrobiini läbivaatusaruande järeldusi ning eelkõige selle I ja II lisa. Selles üldhinnangus peavad liikmesriigid: pöörama erilist tähelepanu põhjavee kaitsele, kui toimeainet kasutatakse tundlike muldade ja/või kliimatingimustega piirkondades,pöörama erilist tähelepanu mullaorganismide kaitsele,pöörama erilist tähelepanu vee ökosüsteemi kaitsele.Vastavalt asjaoludele tuleb kohaldada meetmeid riskide vähendamiseks. Vastavalt artikli 13 lõikele 5 teavitab liikmesriik komisjoni tehnilise materjali spetsifikatsioonist kaubandusliku tootmise puhul. |

    69 | Fostiasaat CASi nr 98886-44-3 CIPACi nr 585 | (RS)-S-sek-butüül O-etüül 2-okso-1,3-tiasolidiin-3-ülfosfonotioaat | 930 g/kg | 1. jaanuar 2004 | 31. detsember 2013 | Lubatakse kasutada üksnes nematitsiidina. VI lisas sätestatud ühtsete põhimõtete rakendamisel võetakse arvesse alalises toiduahela ja loomatervishoiu komitees 4. juulil 2003 lõplikult vormistatud fostiasaadi läbivaatusaruande järeldusi ning eelkõige selle I ja II lisa. Selles üldhinnangus peavad liikmesriigid: pöörama erilist tähelepanu põhjavee kaitsele, kui toimeainet kasutatakse tundlike muldade ja/või kliimatingimustega piirkondades,pöörama erilist tähelepanu lindude ja metsimetajate kaitsele, eriti kui toimeainet kasutatakse poegade kasvamisperioodil,pöörama erilist tähelepanu muude kui sihtliigi mullaorganismide kaitsele.Vajadusel tuleb kohaldada meetmeid riskide vähendamiseks. Väikeste lindude potentsiaalse riskolukorra vähendamiseks peab toote kasutusloas sisalduma nõue, et graanulite inkorporeerimine mulda oleks saavutatud väga kõrgel tasemel. Vastavalt artikli 13 lõikele 5 teavitab liikmesriik komisjoni tehnilise materjali spetsifikatsioonist kaubandusliku tootmise puhul. |

    70 | Siltiofaam CASi nr 175217-20-6 CIPACi nr 635 | N-allüül-4,5-dimetüül-2-(trimetülsilüül)tiopeen-3-karboksamiid | 950 g/kg | 1. jaanuar 2004 | 31. detsember 2013 | Lubatakse kasutada üksnes fungitsiidina. Küllaldane andmestik ei toeta hetkel muid kui seemnete käitlemisega seotud kasutusalasid. Taolistele kasutusaladele lubade andmise taotlemiseks tuleb koguda tarbijatele, kasutajatele ja keskkonnale nende aktsepteeritavust tõendavat andmestikku ja teavet ning esitada see liikmesriikidele. VI lisas sätestatud ühtsete põhimõtete rakendamisel võetakse arvesse alalises toiduahela ja loomatervishoiu komitees 4. juulil 2003 lõplikult vormistatud siltiofaami läbivaatusaruande järeldusi ning eelkõige selle I ja II lisa. Selles üldhinnangus peavad liikmesriigid pöörama erilist tähelepanu kasutajate kaitsmisele. Vajadusel tuleb kohaldada meetmeid riskide vähendamiseks. |

    --------------------------------------------------

    Top