Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32002R1517

    Komisjoni määrus (EÜ) nr 1517/2002, 23. august 2002, milles sätestatakse nõukogu määruse (EMÜ) nr 2019/93 (väiksemate Egeuse mere saarte heaks teatavate põllumajandussaaduste ja toodete, inimtoiduks ettenähtud kartuli ja seemnekartuli kasvatamise suhtes kohaldatavate erimeetmete kohta) üksikasjalikud rakenduseeskirjad

    EÜT L 228, 24.8.2002, p. 12–14 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

    Dokument on avaldatud eriväljaandes (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/12/2006; kehtetuks tunnistatud 32006R1914

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2002/1517/oj

    32002R1517



    Euroopa Liidu Teataja L 228 , 24/08/2002 Lk 0012 - 0014


    Komisjoni määrus (EÜ) nr 1517/2002,

    23. august 2002,

    milles sätestatakse nõukogu määruse (EMÜ) nr 2019/93 (väiksemate Egeuse mere saarte heaks teatavate põllumajandussaaduste ja toodete, inimtoiduks ettenähtud kartuli ja seemnekartuli kasvatamise suhtes kohaldatavate erimeetmete kohta) üksikasjalikud rakenduseeskirjad

    EUROOPA ÜHENDUSTE KOMISJON,

    võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut,

    võttes arvesse nõukogu 19. juuli 1993. aasta määrust (EMÜ) nr 2019/93 väiksemate Egeuse mere saarte heaks teatavate põllumajandussaaduste suhtes kohaldatavate erimeetmete kohta, [1] viimati muudetud määrusega (EÜ) nr 442/2002, [2] eriti selle artikli 8 lõiget 2,

    ning arvestades järgmist:

    (1) Määruse (EMÜ) nr 2019/93 artiklis 8 sätestatakse, et hektaritoetust antakse inimtoiduks ettenähtud kartuli ja seemnekartuli kasvatamiseks maksimaalselt 2200 haritud ja koristatud hektari puhul aastas. Kõnealuse korra rakenduseeskirjad on vastu võetud komisjoni määrusega (EMÜ) nr 3404/93, [3] milles sätestatakse määruse (EMÜ) nr 2019/93 rakenduseeskirjad. Nendesse sätetesse tuleks teha teatavaid tehnilisi muudatusi, eelkõige kontrollikorra ja kõnealuste sätete rikkumisest tulenevate trahvide osas, ning selguse ja haldusliku efektiivsuse huvides tuleks kõnealused rakenduseeskirjad täies ulatuses asendada.

    (2) Määruse (EMÜ) nr 2019/93 artikliga 8 ettenähtud toetuse andmise eelduseks on toetusetaotluste esitamine huvitatud tootjate poolt. Tuleks kindlaks määrata taotluste esitamise tähtpäev, et võimaldada rakenduseeskirjade nõuetekohase kohaldamise tagamiseks vajalike kohapealsete kontrollide läbiviimist. Kõnealune kuupäev peaks varieeruma lähtuvalt kasvatatava kartuli otstarbest. Kartuli kasvutsükli pikkust arvesse võttes tuleks kõnealuse kultuuri puhul toetuse taotluste esitamiseks kindlaks määrata kolm erinevat tähtpäeva.

    (3) Tuleks sisse seada kontrollisüsteem, et tagada Kreeka ametiasutuste võetud meetmete nõuetekohane rakendamine. Nimetatud asutused peaksid perioodiliselt komisjoni teavitama.

    (4) Seepärast tuleks määrus (EMÜ) nr 3404/93 kehtetuks tunnistada.

    (5) Käesoleva määrusega ettenähtud meetmed on kooskõlas humalaturu korralduskomitee arvamusega,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

    Artikkel 1

    1. Määruse (EMÜ) nr 2019/93 artikliga 8 ettenähtud toetust CN-koodide 07019050 ja 07019090 alla kuuluva inimtoiduks ettenähtud kartuli ja CN-koodi 07011000 alla kuuluva seemnekartuli kasvatamiseks makstakse alade puhul:

    a) mille pindala on vähemalt 0,1 hektarit;

    b) millele on kartul külvatud ja mida on tavapärasel viisil haritud; ja

    c) mille kohta on esitatud käesoleva määruse artiklis 2 sätestatud toetuse taotlus, mis asendab deklaratsiooni haritava ala kohta.

    Toetuse suurus on 603 eurot hektari kohta.

    2. Seemnekartuli puhul makstava toetuse saamiseks tuleb samuti esitada tõend koristatud kartuli kohta vastavalt nõukogu määruse 66/403/EMÜ [4] sätetele. Kui tõendit ei saada, käsitatakse taotlust inimtoiduks ettenähtud kartuli kasvatamiseks antava toetuse taotlusena.

    3. Kui kartuliharimine ei jõua koristusetappi, võivad Kreeka pädevad asutused lubada, et taotlejal on jätkuvalt õigus toetust saada, kui taotleja haritavat maa-ala on tõsiselt kahjustanud vääramatu jõud või loodusõnnetus.

    Vääramatu jõu või loodusõnnetuste juhtudest tuleb Kreeka pädevatele asutustele teatada kümne tööpäeva jooksul pärast nende esinemist. Tõendusmaterjal tuleb esitada ühe kuu jooksul pärast nimetatud teatamist.

    Kreeka teavitab komisjoni viivitamatult juhtudest, mida tunnustatakse toetuse saamise õiguse säilimist õigustava vääramatu jõu või loodusõnnetusena.

    Artikkel 2

    1. Toetust soovivad tootjad esitavad Kreeka ametiasutusele taotluse.

    2. Taotlused esitatakse Kreeka ametiasutuse poolt kindlaks määratud ajavahemikul, mis lõpeb:

    a) iga aasta 30. septembril kartuli puhul, mis koristatakse ajavahemikul 1. novembrist kuni järgmise aasta 31. märtsini;

    b) iga aasta 10. märtsil kartuli puhul, mis koristatakse ajavahemikul sama aasta 1. aprillist 31. juulini;

    c) iga aasta 15. mail kartuli puhul, mis koristatakse ajavahemikul sama aasta 1. augustist 31. oktoobrini.

    3. Taotluse hilinenud esitamise korral, välja arvatud vääramatu jõu juhtudel, vähendatakse toetust 20 % võrra. Üle 20 päeva hilinenud taotlused on kehtetud.

    4. Taotlus sisaldab vähemalt järgmist teavet:

    a) taotleja nimi, eesnimi ja aadress;

    b) haritud maa-ala pindala hektarites ja aarides ning selle katastritunnus või maa-alade kontrollimise eest vastutava asutuse poolt samaväärseks tunnistatud viide;

    c) külvamiskuupäev;

    d) asjaomase toote nimetus ja eelkõige märge selle kohta, kas tegemist on seemnekartuli või inimtoiduks ettenähtud kartuliga;

    e) kavandatav koristuse kuupäev.

    5. Kui kogu taotlustega hõlmatud ala ületab määruse (EMÜ) nr 2019/93 artiklis 8 sätestatud maksimumala, määravad Kreeka ametiasutused kindlaks kõikide taotluste suhtes kohaldatava ühtse vähenduskoefitsiendi.

    Artikkel 3

    1. Kreeka teatab komisjonile iga aasta 30. oktoobriks oma hinnangu kogu ala kohta, mille puhul järgmisel aastal toetust taotletakse, hinnates eraldi varajase, säilitus- ja seemnekartuli osa.

    2. Kreeka teatab komisjonile igal aastal, varajase kartuli puhul 30. augustiks ja säilitus- ning seemnekartuli puhul 31. detsembriks:

    a) kogu ala, mille kohta on toetust taotletud;

    b) vajadusel kohaldatud vähenduskoefitsiendi;

    c) kontrollitud ala;

    d) avastatud eeskirjade eiramiste arvu ja nendega seotud ala igas noomis.

    Artikkel 4

    Riigiasutused võtavad kõik vajalikud meetmed, et tagada määruse (EMÜ) nr 2019/93 artikliga 8 ettenähtud toetuste andmise tingimuste täitmine.

    Kontrollimised hõlmavad nii haldus- kui ka kohapealset kontrolli. Halduskontroll on ammendav ja sisaldab vajaduse korral ristkontrolli, eelkõige ühtse haldus- ja kontrollisüsteemi andmeid.

    Riigiasutused kontrollivad riskianalüüsi põhjal toetusetaotlusi kohapeal nii, et igas noomis oleks toetuse saajate puhul valimisse hõlmatud vähemalt 10 % toetuse taotluste arvust.

    Kreeka määrab kindlaks ning teatab komisjonile kontrollitavate alade valiku kriteeriumid. Nimetatud kriteeriumid peavad tagama representatiivse valimi.

    Kohapealsete kontrollide raames mõõdetakse kõik asjaomase taotlusega hõlmatud alad. Kui noomis avastatakse oluline arv rikkumisi, korraldab pädev asutus kõnealuse aasta jooksul täiendavaid kontrolle ning suurendab selles noomis järgmisel aastal kontrollitavate taotluste protsenti.

    Artikkel 5

    1. Põhjendamatult makstud toetuse korral võtavad pädevad asutused meetmed, et nõuda makstud summad tagasi koos intressiga, mida arvutatakse toetuse maksmise kuupäeva ja tagasimaksmise kuupäeva vahelise aja eest.

    Kui põhjendamatu makse tehti saaja esitatud valeandmete, valedokumentide või tema raske hooletuse tõttu, kohaldatakse põhjendamatult makstud summaga võrdset trahvi. Intressimäär vastab Euroopa Keskpanga põhiliste refinantseerimistoimingute puhul kohaldatavale Euroopa Ühenduste Teataja C-seerias avaldatud intressimäärale, mis kehtib alusetu makse tegemise päeval ning millele lisandub kolm protsenti.

    2. Tagasisaadud summad makstakse toetust maksvatele ametiasutustele või organitele, kes arvavad need maha Euroopa Põllumajanduse Arendus- ja Tagatisfondi rahastatavatest kulutustest.

    Artikkel 6

    Komisjoni määrus (EMÜ) nr 3404/93 tunnistatakse kehtetuks.

    Artikkel 7

    Käesolev määrus jõustub kolmandal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Ühenduste Teatajas.

    Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

    Brüssel, 23. august 2002

    Komisjoni nimel

    komisjoni liige

    Franz Fischler

    [1] EÜT L 184, 27.7.1993, lk 1.

    [2] EÜT L 68, 12.3.2002, lk 4.

    [3] EÜT L 310, 14.12.1993, lk 7.

    [4] EÜT 125, 11.7.1966, lk 2320/66.

    --------------------------------------------------

    Top