Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 02007D0275-20170101

    Consolidated text: Komisjoni otsus , 17. aprill 2007 , milles käsitletakse nõukogu direktiivide 91/496/EMÜ ja 97/78/EÜ alusel piiripunktides kontrollitavate loomade ja toodete loetelusid (teatavaks tehtud numbri K(2007) 1547 all) (EMPs kohaldatav tekst) (2007/275/EÜ)

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2007/275/2017-01-01

    2007D0275 — ET — 01.01.2017 — 002.001


    Käesolev tekst on üksnes dokumenteerimisvahend ning sel ei ole mingit õiguslikku mõju. Liidu institutsioonid ei vastuta selle teksti sisu eest. Asjakohaste õigusaktide autentsed versioonid, sealhulgas nende preambulid, on avaldatud Euroopa Liidu Teatajas ning on kättesaadavad EUR-Lexi veebisaidil. Need ametlikud tekstid on vahetult kättesaadavad käesolevasse dokumenti lisatud linkide kaudu

    ►B

    KOMISJONI OTSUS,

    17. aprill 2007,

    milles käsitletakse nõukogu direktiivide 91/496/EMÜ ja 97/78/EÜ alusel piiripunktides kontrollitavate loomade ja toodete loetelusid

    (teatavaks tehtud numbri K(2007) 1547 all)

    (EMPs kohaldatav tekst)

    (2007/275/EÜ)

    (ELT L 116 4.5.2007, lk 9)

    Muudetud:

     

     

    Euroopa Liidu Teataja

      nr

    lehekülg

    kuupäev

    ►M1

    KOMISJONI MÄÄRUS (EL) nr 28/2012, 11. jaanuar 2012,

      L 12

    1

    14.1.2012

    ►M2

    KOMISJONI RAKENDUSOTSUS, 2012/31/EL 21. detsember 2011,

      L 21

    1

    24.1.2012

    ►M3

    KOMISJONI RAKENDUSOTSUS (EL) 2016/1196, EMPs kohaldatav tekst 20. juuli 2016,

      L 197

    10

    22.7.2016




    ▼B

    KOMISJONI OTSUS,

    17. aprill 2007,

    milles käsitletakse nõukogu direktiivide 91/496/EMÜ ja 97/78/EÜ alusel piiripunktides kontrollitavate loomade ja toodete loetelusid

    (teatavaks tehtud numbri K(2007) 1547 all)

    (EMPs kohaldatav tekst)

    (2007/275/EÜ)



    Artikkel 1

    Sisu

    Käesolevas otsuses sätestatakse eeskirjad seoses loomade ja toodetega, mille ühendusse toomisel tuleb piiripunktides kohaldada direktiivide 91/496/EMÜ ja 97/78/EÜ kohast veterinaarkontrolli.

    Artikkel 2

    Mõisted

    Käesolevas otsuses kasutatakse järgmisi mõisteid:

    a)

    liittoode – toiduaine, mis sisaldab nii loomseid töödeldud tooteid kui ka taimseid tooteid ning mille puhul põhitoote töötlemine on lõpptoote tootmise lahutamatu osa;

    b)

    lihatooted – määruse (EÜ) nr 853/2004 I lisa punktis 7.1 määratletud tooted;

    c)

    töödeldud tooted – määruse (EÜ) nr 853/2004 I lisa punktis 7 loetletud töödeldud tooted;

    d)

    piimatooted – määruse (EÜ) nr 853/2004 I lisa punktis 7.2 määratletud tooted.

    Artikkel 3

    I lisas loetletud loomade ja toodete veterinaarkontroll

    1.  Käesoleva otsuse I lisas loetletud loomade ja toodete suhtes tuleb piiripunktides kohaldada direktiivide 91/496/EMÜ ja 97/78/EÜ kohast veterinaarkontrolli.

    2.  Käesoleva otsuse kohaldamine ei piira liittoodete kontrolli, mis on vajalik ühenduse tervishoiunõuete täitmiseks.

    3.  Lisa 1. veerus esitatud kombineeritud nomenklatuuri koodi alusel tehtud esmast valikut toodetest, mille suhtes kohaldatakse veterinaarkontrolli, täpsustatakse 3. veerus esitatud teksti või viidatud veterinaarõigusakti abil.

    Artikkel 4

    Liittooted, mille suhtes kohaldatakse veterinaarkontrolli

    Veterinaarkontrolli kohaldatakse järgmiste liittoodete suhtes:

    a) liittooted, mis sisaldavad töödeldud lihatoodet;

    b) liittooted, mille koostisest vähemalt poole moodustab mis tahes töödeldud loomne toode, v.a töödeldud lihatoode;

    c) liittooted, mis ei sisalda töödeldud lihatoodet ja mille koostisest vähem kui poole moodustab töödeldud piimatoode, kui lõpptooted ei vasta artikli 6 nõuetele.

    ▼M1 —————

    ▼B

    Artikkel 6

    Erandid teatavate liittoodete ja toiduainete puhul

    1.  Erandina artiklist 3 ei kohaldata veterinaarkontrolli järgmiste liittoodete või toiduainete suhtes, mis ei sisalda lihatooteid:

    a) liittooted, mille koostisest vähem kui poole moodustab mis tahes muu töödeldud toode, tingimusel et sellised tooted on:

    i) ümbritseval temperatuuril pika säilimisajaga või selgelt valmistamise käigus täielikult läbi keedetud või kuumtöödeldud, nii et kogu tooraine on denatureerunud;

    ii) selgelt tähistatud toiduainena;

    iii) kindlalt pakendatud või suletud puhastesse tootepakenditesse;

    iv) varustatud äridokumendiga ja märgistatud liikmesriigi ametlikus keeles nii, et dokument ja märgistus koos annavad teavet liittoodete laadi, koguse ja pakendite arvu, päritoluriigi, valmistaja ning koostise kohta;

    b) liittooted ja toiduained, mis on loetletud II lisas.

    2.  Iga liittootes sisalduv piimatoode peab olema pärit üksnes komisjoni otsuse 2004/438/EÜ ( 1 ) I lisas loetletud riigist ja töödeldud asjaomase riigi jaoks ettenähtud viisil.

    Artikkel 7

    Kehtetuks tunnistamine

    Otsus 2002/349/EÜ tunnistatakse kehtetuks.

    Artikkel 8

    Kohaldamine

    Käesolevat otsust kohaldatakse ühe kuu möödumisel Euroopa Liidu Teatajas avaldamise kuupäevast.

    Artikkel 9

    Adressaadid

    Käesolev otsus on adresseeritud liikmesriikidele.

    ▼M2




    I LISA

    ARTIKLIS 3 OSUTATUD LOETELU LOOMADEST JA TOODETEST, MILLE SUHTES KOHALDATAKSE VETERINAARKONTROLLI

    Loetelus käsitletakse loomi ja tooteid vastavalt liidus kasutatavale kaupade nomenklatuurile, et aidata valida saadetisi, mis tuleb esitada piiripunktis veterinaarkontrolli tegemiseks

    Märkused tabeli kohta:

    Üldmärkused

    Need üldmärkused lisatakse teatavatele gruppidele selleks, et oleks selge, milliseid loomi või tooteid vastav grupp hõlmab. Vajadusel viidatakse ka erinõuetele, mis on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIII ja XIV lisades esitatud erinevate tabelite 4. veerus „impordi ja transiidi tingimused” sarnaselt loetelu 3. veeruga.

    Märkus grupi kohta

    Need gruppide kohta esitatud märkused on selgitused, mis on vajadusel võetud määruse (EMÜ) nr 2658/87 I lisas esitatud märkustest kombineeritud nomenklatuuri (CN) üksikute gruppide kohta.

    Väljavõte HSi selgitavatest märkustest

    Täiendavat teavet eri gruppide kohta on vajadusel võetud 2007. aasta Maailma Tolliorganisatsiooni HSi selgitavatest märkustest.

    1. veerg – CN-kood

    See veerg viitab CN-koodile. Määrusega (EMÜ) nr 2658/87 kehtestatud kombineeritud nomenklatuur põhineb kaupade kirjeldamise ja kodeerimise harmoneeritud süsteemil, mille töötas välja Tollikoostöö Nõukogu (nüüd Maailma Tolliorganisatsioon) ja mis kehtestati 14. juunil 1983 Brüsselis sõlmitud rahvusvahelise konventsiooniga ning kiideti Euroopa Majandusühenduse nimel heaks nõukogu otsusega 87/369/EMÜ ( 2 ) (HS konventsioon). CN-iga on üle võetud HS-i rubriigid ja kuuekohalised alamrubriigid, ainult seitsmes ja kaheksas number tähistavad CN-i enda alljaotisi.

    Neljanumbrilise koodi puhul: kui ei ole sätestatud teisiti, tuleb kõik tooted, mille kood algab nimetatud nelja numbriga või mis kuuluvad nimetatud neljanumbrilise koodi alla, esitada piiripunktis veterinaarkontrolli tegemiseks. Enamikul nendest juhtudest on asjaomased CN-koodid, mis sisalduvad otsusega 2004/292/EÜ loodud TRACES-süsteemis, jaotatud kuue- või kaheksanumbrilisteks koodideks.

    Kui üksnes mõned nelja-, kuue- või kaheksanumbrilise koodi alla kuuluvatest toodetest on vaja veterinaarkontrolli käigus üle vaadata ja kombineeritud nomenklatuuris puudub kõnealuse koodi all konkreetne alajaotis, lisatakse koodile ex (näiteks ex  30 02 : veterinaarkontrolli nõutakse üksnes loomadelt pärineva materjali, sealhulgas heina ja õlgede osas, mitte kogu rubriigi, alamrubriigi või CN-koodi puhul). Asjaomased koodid sisalduvad ka TRACES-süsteemis.

    2. veerg - kirjeldus

    Kasutatakse kaupade kirjeldusi, mis on sätestatud nõukogu määruse (EMÜ) nr 2658/87 I lisa kirjelduse veerus. Ühise tollitariifistiku täpse kohaldamise kohta lisaselgituste saamiseks vaadake kõnealuse lisa viimast muudatust.

    3. veerg - kvalifitseerumine ja selgitus

    Selles veerus täpsustatakse hõlmatud loomi või tooteid. Lisateave kombineeritud nomenklatuuri eri gruppidesse kuuluvate loomade või toodete kohta on kättesaadav Euroopa Liidu kombineeritud nomenklatuuri selgitavate märkuste viimases versioonis ( 3 ). Uuendatud teabe saamiseks vaadake selgitavate märkuste viimaseid muudatusi või konsolideeritud versiooni.

    Teatavate elusloomade (näiteks roomajate, kahepaiksete, putukate, usside või muude selgrootute) ning loomsete toodete suhtes ei ole praegu konkreetseid liidu imporditingimusi kokku lepitud, mistõttu ei ole olemas kehtivaid ühtlustatud impordisertifikaate.

    Elusloomade imporditingimused, mis ei ole täpsustatud muudes liidu õigusaktides, kuuluvad direktiivi 92/65/EÜ ( 4 ) kohaldamisalasse. Lisaks sellele kohaldatakse selliste loomade suhtes siseriiklikke eeskirju saadetistega kaasasolevatele dokumentide kohta. Ametlikud veterinaararstid peavad saadetised läbi vaatama ja andma vastavalt vajadusele välja ühise veterinaariaalase sisenemisdokumendi (CVED), millega tõendatakse, et veterinaarkontroll on tehtud ja loomad võib lubada vabasse ringlusse.

    Loomsetest kõrvalsaadustest saadud tooteid, mida hõlmavad määrused (EÜ) nr 1069/2009 ja (EL) nr 142/2011, ei ole liidu õiguses eraldi käsitletud. Veterinaarkontrolli peavad läbima tooted, mis on osaliselt töödeldud, kuid on siiski veel toorained, mida tuleb edasi töödelda sihtkohas asuvas tunnustatud või registreeritud asutuses.

    Piiripuntide riiklikud veterinaararstid peavad vajadusel hindama ja täpsustama, kas tuletatud toode on piisavalt töödeldud ja ei vaja liidu õigusaktidega ette nähtud täiendavat veterinaarkontrolli.

    TABEL

    Ilma et see piiraks kombineeritud nomenklatuuri tõlgendamise reeglite kohaldamist, peetakse 2. veeru kaubakirjeldusi vaid soovituslikeks, sest käesolevas otsuses käsitletavad kaubad on käesolevas lisas kindlaks määratud CN-koodi abil.

    Kui CN-koodi ees on tähis „ex”, määrab käesolevas otsuses käsitletavad kaubad kindlaks CN-koodi ja 2. veeru vastava kirjelduse ulatus ning 3. veeru kvalifitseerumine ja selgitus.

    GRUPP 1

    Elusloomad

    Märkus 1. grupi juurde

    1. Sellesse gruppi kuuluvad kõik elusloomad, välja arvatud:

    a) kalad ja vähid, limused ja muud veeselgrootud, kes kuuluvad vastavalt rubriikidesse 0301 , 0306 ja 0307 või 0308 ;

    b) mikroorganismide kultuurid ja muud samalaadsed tooted, mis kuuluvad rubriiki 3002 , ning

    c) rubriigi 9508 loomad.

    Väljavõte HSi selgitavatest märkustest

    Rubriiki 0106 kuuluvad muu hulgas järgmised kodu- või metsloomad:

    A)  Imetajad

    (1) esikloomalised;

    (2) vaalad, delfiinid ja pringlid (imetajad seltsist cetecea), lamantiinid ja dugonid (imetajad seltsist sirenia), hülged, merilõvid ja morsad (imetajad alamseltsist pinnipedia);

    (3) muud (näiteks põhjapõdrad, kassid, koerad, lõvid, tiigrid, karud, elevandid, kaamelid, sebrad, küülikud, jänesed, hirved, antiloobid, mägikitsed, rebased, naaritsad ja teised karusnahakasvandustes peetavad loomad).

    B)  Roomajad (kaasa arvatud maod ja kilpkonnad)

    C)  Linnud

    (1) röövlinnud;

    (2) papagoilised (kaasa arvatud papagoid, aarad ja kakaduud);

    (3) muud (näiteks nurmkanad, faasanid, vutid, metskurvitsad, nepid, tuvid, metsised, püüd, põldtsiitsitaja, metspardid, metshaned, rästad, lõokesed, vindid, tihased, koolibrid, paabulinnud, luiged ja teised rubriigis 0105 nimetamata linnud).

    D)  Muud, näiteks mesilased (transpordikasti, puuri või tarusse paigutatuna või mitte), teised putukad, konnad.



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    0101

    Elushobused, -eeslid, -muulad ja -hobueeslid

    Kõik

    0102

    Elusveised

    Kõik

    0103

    Elussead

    Kõik

    0104 10

    Eluslambad

    Kõik

    0104 20

    Eluskitsed

    Kõik

    0105

    Eluskodulinnud, s.o kanad liigist Gallus domesticus, pardid, haned, kalkunid ja pärlkanad

    Kõik

    0106

    Muud elusloomad

    Kõik, kaasa arvatud kõik järgmistesse alamrubriikidesse kuuluvad loomad:

    0106 11 00 (esikloomalised)

    0106 12 00 (vaalad, delfiinid ja pringlid (imetajad seltsist Cetecea), lamantiinid ja dugonid (imetajad seltsist Sirenia), hülged, merilõvid ja morsad (imetajad alamseltsist Pinnipedia)

    0106 13 00 (kaamelid ja muud kaamellased (Camelidae))

    0106 14 10 (koduküülikud)

    0106 14 90 (küülikud ja jänesed, v.a koduküülikud)

    0106 19 00 (muud): imetajad, mis ei kuulu rubriikidesse 0101 , 0102 , 0103 , 0104 , 0106 11 , 0106 12 , 0106 13 ja 0106 14 ; kaasa arvatud koerad ja kassid

    0106 20 00 (roomajad, kaasa arvatud maod ja kilpkonnad)

    0106 31 00 (linnud): röövlinnud)

    0106 32 00 (linnud: papagoilised (kaasa arvatud papagoid, aarad ja kakaduud)

    0106 33 00 (jaanalinnud, emud (Dromaius novaehollandiae)

    0106 39 (muud): kaasa arvatud linnud, mis ei kuulu rubriikidesse 0105 , 0106 31 , 0106 32 ja 0106 33 , kaasa arvatud tuvid

    0106 41 00 (mesilased)

    0106 49 00 (muud putukad, v.a mesilased)

    0106 90 00 (muud): kõik mujal nimetamata elusloomad, välja arvatud imetajad, linnud ja roomajad. Rubriiki kuuluvad nii vivaariumides elusana pidamiseks ettenähtud kui ka inimtoiduks tapmiseks ettenähtud eluskonnad.

    GRUPP 2

    Liha ja söödav rups

    Märkus 2. peatüki juurde

    1. Sellesse gruppi ei kuulu:

    a) rubriikidesse 0201 –0208 ja 0210 klassifitseeritud toodete tüüpi inimtoiduks kõlbmatud tooted;

    b) loomasooled, -põied ja -maod (rubriik 0504 ) ning loomaveri (rubriik 0511 või 3002 ) ja

    c) loomarasv, v.a rubriiki 0209 (grupp 15) kuuluvad tooted.

    ▼M3



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    0201

    Värske või jahutatud veiseliha

    Kõik. Selle koodiga ei ole siiski hõlmatud tooraine, mis ei ole ette nähtud või sobiv inimtoiduks.

    0202

    Külmutatud veiseliha

    Kõik. Selle koodiga ei ole siiski hõlmatud tooraine, mis ei ole ette nähtud või sobiv inimtoiduks.

    0203

    Värske, jahutatud või külmutatud sealiha

    Kõik. Selle koodiga ei ole siiski hõlmatud tooraine, mis ei ole ette nähtud või sobiv inimtoiduks.

    0204

    Värske, jahutatud või külmutatud lamba- või kitseliha

    Kõik. Selle koodiga ei ole siiski hõlmatud tooraine, mis ei ole ette nähtud või sobiv inimtoiduks.

    0205 00

    Hobuse-, eesli-, muula- või hobueesliliha, värske, jahutatud või külmutatud

    Kõik. Selle koodiga ei ole siiski hõlmatud tooraine, mis ei ole ette nähtud või sobiv inimtoiduks.

    0206

    Veise, sea, lamba, kitse, hobuse, eesli, muula või hobueesli söödav rups, värske, jahutatud või külmutatud

    Kõik. Selle koodiga ei ole siiski hõlmatud tooraine, mis ei ole ette nähtud või sobiv inimtoiduks.

    0207

    Rubriigi 0105 kodulindude värske, jahutatud või külmutatud liha ja söödav rups

    Kõik. Selle koodiga ei ole siiski hõlmatud tooraine, mis ei ole ette nähtud või sobiv inimtoiduks.

    0208

    Muu liha ja söödav rups, värske, jahutatud või külmutatud

    Kõik. Selle koodiga ei ole siiski hõlmatud tooraine, mis ei ole ette nähtud või sobiv inimtoiduks.

    Hõlmab muud toorainet, mis on ette nähtud inimtoiduks kasutatava želatiini või kollageeni tootmiseks. Hõlmab järgmistesse alamrubriikidesse kuuluvat liha ja söödavat rupsi:

    0208 10 (küüliku või jänese)

    0208 30 00 (esikloomaliste)

    0208 40 (vaala, delfiini ja pringli (imetajad seltsist Cetecea), lamantiini ja dugongi (imetajad seltsist Sirenia), hülge, merilõvi ja morsa (imetajad alamseltsist Pinnipedia))

    0208 50 00 (roomajate, k.a mao ja kilpkonna)

    0208 60 00 (kaamelite ja muude kaamellaste (Camelidae))

    0208 90 (muud: kodutuvi, ulukiliha, v.a küüliku ja jänese): kaasa arvatud vutiliha, põhjapõdra või muu imetaja liha. Kaasa arvatud konnakoivad (CN-kood 0208 90 70 ).

    0209

    Seapekk ilma tailihata või muu sea- ja kodulindude rasv, sulatamata või muul viisil ekstraheerimata, värske, jahutatud, külmutatud, soolatud, soolvees, kuivatatud või suitsutatud.

    Kõik, kaasa arvatud rasv ja töödeldud rasv, mida on kirjeldatud 2. veerus, isegi kui need sobivad ainult tööstuslikuks kasutamiseks (inimtoiduks kõlbmatud).

    0210

    Liha ja söödav rups soolatud, soolvees, kuivatatud või suitsutatud; toiduks kasutatav lihast või rupsist valmistatud jahu.

    Kõik, kaasa arvatud liha, lihatooted ja muud loomsed saadused.

    Selle koodiga ei ole siiski hõlmatud tooraine, mis ei ole ette nähtud või sobiv inimtoiduks.

    Kaasa arvatud töödeldud loomne valk ja inimtoiduks kasutatavad kuivatatud seakõrvad. Isegi kui selliseid kuivatatud seakõrvu kasutatakse loomatoiduna, võivad need komisjoni määruse (EÜ) nr 1125/2006 (1) lisas esitatud selgituse kohaselt kuuluda CN-koodi 0210 99 49 alla. Kuivatatud rups ja seakõrvad, mis on inimtoiduks kõlbmatud, kuuluvad aga CN-koodi 0511 99 85 alla.

    Inimtoiduks kasutatavad kondid kuuluvad rubriiki 0506 .

    Vorstid kuuluvad rubriiki 1601 .

    Ekstraktid ja mahlad lihast kuuluvad rubriiki 1603 .

    Kõrned kuuluvad rubriiki 2301 .

    (1)   Komisjoni 21. juuli 2006. aasta määrus (EÜ) nr 1125/2006 teatavate kaupade klassifitseerimise kohta kombineeritud nomenklatuuris (ELT L 200, 22.7.2006, lk 3).

    ▼M2

    GRUPP 3

    Kalad ja vähid, limused ja muud veeselgrootud

    Üldmärkused

    Sellesse gruppi kuuluvad kasvatamiseks ja paljundamiseks ettenähtud eluskalad, elusad dekoratiivkalad ning elusana transporditavad kalad ja vähid, keda imporditakse inimtoiduks.

    Kõikidele käesoleva grupi toodetele tuleb teha veterinaarkontroll.

    Märkused grupi 3 kohta (väljavõte märkustest selle grupi kohta määruse nr 2658/87 I lisas esitatud kombineeritud nomenklatuuris)

    1. Sellesse gruppi ei kuulu:

    a) rubriigi 0106 imetajad;

    b) rubriigi 0106 imetajate liha (rubriigid 0208 või 0210 );

    c) kala (kaasa arvatud kalamaks, -mari ja -niisk), vähid, limused ja muud veeselgrootud, surnud ning oma liigi või seisundi tõttu inimtoiduks kõlbmatud (grupp 5); inimtoiduks kõlbmatu pulber, jahu või graanulid kalast, vähkidest, limustest või muudest veeselgrootutest (rubriik 2301 ) või

    d) kaaviar ja kalamarjast valmistatud kaaviari asendajad (rubriik 1604 ).



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    0301

    Eluskala

    Kõik: kõik, kaasa arvatud meriforell, angerjad, karpkalad ja mis tahes muud liiki kalad, keda imporditakse kasvatamiseks või paljundamiseks.

    Otsetarbimiseks imporditavat eluskala käsitletakse veterinaarkontrolli otstarbel tootena.

    Hõlmab rubriigi 0301 10 dekoratiivkalu.

    0302

    Värske või jahutatud kala (v.a rubriigi 0304 kalafilee ja muu kalaliha)

    Kõik, kaasa arvatud CN-koodi 0302 90 00 alla kuuluvad kalamaks, -mari ja –niisk, värske või jahutatud

    0303

    Külmutatud kala, v.a kalafileed ja muu rubriigi 0304 kalaliha

    Kõik, kaasa arvatud alamrubriiki 0303 90 kuuluvad külmutatud kalamaks, -mari ja –niisk

    0304

    Kalafileed ja muu kalaliha (k.a kalahakkliha), värske, jahutatud või külmutatud

    Kõik

    0305

    Kuivatatud, soolatud või soolvees kala; külm- või kuumsuitsukala; inimtoiduks kõlblik kalajahu, -pulber ja –graanulid

    Kõik, kaasa arvatud muud kalatooted, nagu inimtoiduks kõlblik jahu, pulber ja graanulid, kaasa arvatud kalapead, -sabad ja –maod ning muud kalatooted

    0306

    Vähid, puhastatud või puhastamata, elusad, värsked, jahutatud, külmutatud, kuivatatud, soolatud või soolvees; suitsutatud vähid, puhastatud või puhastamata, külm- või kuumsuitsutatud; puhastamata vähid, vees või aurus keedetud, kas jahutatud või jahutamata, külmutatud, kuivatatud, soolatud või soolvees; inimtoiduks kõlblik pulber, jahu ja graanulid vähkidest

    Kõik: otsetarbimiseks imporditavaid elusvähke käsitletakse veterinaarkontrolli otstarbel toodetena.

    Hõlmab dekoratiivseid mereahve ja nende tsüste, mida kasutatakse lemmikloomadena; ja kõiki elus dekoratiivkoorikloomi, mis on sätestatud komisjoni määruses (EÜ) nr 1251/2008 (1).

    0307

    Limused, puhastatud või puhastamata, elusad, värsked, jahutatud, külmutatud, kuivatatud, soolatud või soolvees; suitsutatud limused, puhastatud või puhastamata, külm- või kuumsuitsutatud; inimtoiduks kõlblik pulber, jahu ja graanulid limustest

    Kaasa arvatud kuumsuitsutatud limused. Muud kuumtöödeldud limused kuuluvad rubriiki 1605 .

    Kaasa arvatud dekoratiivsed eluslimused, mis on sätestatud määruses (EÜ) nr 1251/2008.

    Otsetarbimiseks imporditavaid eluslimuseid käsitletakse veterinaarkontrolli otstarbel toodetena.

    Kaasa arvatud kõik alamrubriikides 0307 11 - 0307 99 , näiteks:

    0307 60 (teod, v.a meriteod): kaasa arvatud liikidesse Helix pomatia, Helix aspersa ja Helix lucorum ning sugukonda Achatinidae kuuluvad maismaal elavad kõhtjalgsed. Hõlmab otsetarbimiseks ettenähtud elustigusid (kaasa arvatud magevee teod) ja inimtoiduks kasutatavat teoliha. Hõlmab kergelt eelkuumutatud või eeltöödeldud tigusid. Täiendavalt töödeldud tooted kuuluvad rubriiki 1605 .

    0307 91 00 (elusad, värsked või jahutatud limused, v.a austrid, kammkarbid, rannakarplased, seepiad, kaheksajalad, teod, v.a meriteod, veenuskarbid, südakarplased ja kahepoolmelised molluskid sugukonnast Arcidae, merikõrvad;, kaasa arvatud inimtoiduks kõlblik jahu, pulber ja graanulid limustest): kaasa arvatud meriteo liikide liha, puhastatud või puhastamata.

    0307 99 (limused, v.a austrid, kammkarbid, rannakarplased, seepiad, kaheksajalad, teod, v.a meriteod, veenuskarbid, südakarplased ja kahepoolmelised molluskid sugukonnast Arcidae, merikõrvad, v.a elusad, värsked või jahutatud, kuid k.a inimtoiduks kõlblik jahu, pulber ja graanulid limustest)

    0308

    Veeselgrootud, v.a koorikloomad ja limused, elusad, värsked, jahutatud, külmutatud, kuivatatud, soolatud või soolvees; suitsutatud veeselgrootud, v.a koorikloomad ja limused, külm- või kuumsuitsutatud; inimtoiduks kõlblik jahu, pulber ja graanulid veeselgrootutest, v.a koorikloomadest ja limustest

    Kõik

    (1)   ELT L 337, 16.12.2008, lk 41.

    GRUPP 4

    Piim ja piimatooted; linnumunad; naturaalne mesi; mujal nimetamata loomse päritoluga toiduained

    Märkused grupi 4 kohta

    1. Mõiste „piim” tähistab täispiima, poolrasvast ja rasvata piima.

    2. Rubriigis 0405 kasutatakse järgmisi mõisteid:

    a) mõiste „või” tähistab naturaalset võid, vadakuvõid või taastatud võid (mage ja soolatud rõõsakoore- või hapukoorevõi, k.a konserveeritud või), mis on saadud üksnes piimast ja mille piimarasvasisaldus on vähemalt 80 %, kuid mitte üle 95 % massist, maksimaalne piima-rasvavaba kuivaine sisaldus 2 % massist ja maksimaalne veesisaldus 16 % massist. Või ei sisalda lisaemulgaatoreid, kuid võib sisaldada naatriumkloriidi, toiduvärve, neutraliseeritud sooli ja kahjutute piimhappebakterite puhaskultuure.

    b) mõiste „piimarasvavõided” tähistab määritavat vesi-õlis tüüpi emulsiooni, mis sisaldab toote ainsa rasvana piimarasva ja mille piimarasvasisaldus on vähemalt 39 %, kuid alla 80 % massist.

    3. Tooted, mis on saadud piimavadaku kontsentreerimise teel piima või piimarasvade lisamisega, klassifitseeritakse juustudena rubriiki 0406 , kui nad vastavad järgmisele kolmele tingimusele:

    a) piimarasvasisaldus kuivaines on vähemalt 5 %;

    b) toodete kuivainesisaldus on vähemalt 70 %, kuid mitte üle 85 % massist, ning

    c) tooted on vormitud või vormitavad.

    4. Sellesse gruppi ei kuulu:

    a) vadakust tooted, mis sisaldavad üle 95 % laktoosi, väljendatud veevaba laktoosina kuivaine kohta (rubriik 1702 ), ja

    b) albumiinid (k.a kontsentraadid kahest või enamast vadakuvalgust, mille kuivaine sisaldab vadakuvalku üle 80 % massist) (rubriik 3502 ) või globuliinid (rubriik 3504 ).

    Väljavõte HSi selgitavatest märkustest

    Rubriiki 0408 kuuluvad kõikide lindude kooreta täismunad ja munakollased. Selle rubriigi tooted võivad olla värsked, kuivatatud, vees või aurus keedetud, vormitud (nt silindrilised „pikad munad”), külmutatud või muul viisil säilitatud. Kõik nimetatud tooted kuuluvad rubriiki olenemata sellest, kas need on suhkru- või muu magusainelisandiga või ilma ja kas neid kasutatakse toiduks või tööstuslikuks otstarbeks (nt nahaparkimisel).

    Rubriiki ei kuulu:

    a) munakollasest toodetud õli (rubriik 1506 );

    b) munatooted, mis sisaldavad maitseaineid, vürtse või muid lisandeid (rubriik 2106 );

    c) letsitiin (rubriik 2923 );

    d) eraldatud munavalge (ovoalbumiin) (rubriik 3502 ).

    Väljavõte HSi selgitavatest märkustest

    Rubriiki 0409 kuulub mesilaste (Apis mellifera) või teiste putukate toodetud mesi, mis võib olla vurritatud või kärgedes või sisaldada kärjetükke tingimusel, et sellele ei ole lisatud suhkrut ega muid aineid. Selline mesi võib olla nimetatud meetaimede, päritolu või värvuse järgi.

    Rubriiki 0409 ei kuulu kunstmesi ning naturaalse ja kunstmee segud (rubriik 1702 ).

    Väljavõte HSi selgitavatest märkustest

    Rubriiki 0410 kuuluvad kombineeritud nomenklatuuris mujal nimetamata, inimtoiduks kasutatavad loomse päritoluga tooted. See hõlmab järgmist:

    a) kilpkonnamunad;

    b) salangaanide pesad („pääsupesad”).

    Rubriiki 0410 ei kuulu loomaveri, kas toiduks kasutatav või mitte, vedel või kuivatatud (rubriik 0511 või 3002 ).



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    0401

    Piim ja rõõsk koor, kontsentreerimata, suhkru- jm magusainelisandita

    Kõik. Piima hulka kuuluvad toorpiim, pastöriseeritud ja termiseeritud, kaasa arvatud külmutatud piim.

    Hõlmab piima fraktsioone.

    Rubriiki kuulub loomasöödaks kasutatav piim, kusjuures piima sisaldusega loomasööt kuulub rubriiki 2309 .

    Ravi/profülaktika otstarbeks ette nähtud piim kuulub rubriiki 3001 .

    0402

    Piim ja rõõsk koor, kontsentreeritud või suhkru- või muu magusainelisandiga.

    Kõik, kaasa arvatud imikupiim.

    0403

    Petipiim, kalgendatud piim ja koor, jogurt, keefir ja muu fermenteeritud või hapendatud piim ja koor (kontsentreeritud või kontsentreerimata, suhkru- või muu magusaine-, lõhna- ja maitseainetega, puuvilja-, pähkli- või kakaolisandiga või ilma)

    Kõik, kaasa arvatud koor, lõhna- ja maitseainetega või puuviljasisaldusega, inimtoiduks kasutatav külmutatud ja fermenteeritud piim

    Jäätis kuulub rubriiki 2105 .

    Kakao või muude ainetega maitsestatud piima sisaldusega joogid kuuluvad rubriiki 2202 .

    0404

    Vadak, kontsentreeritud või kontsentreerimata, suhkru- või muu magusainelisandiga või ilma; mujal nimetamata tooted naturaalsetest piimakomponentidest, suhkru- või muu magusainelisandiga või ilma

    Kõik, kaasa arvatud imikute piimatooted

    CN-koodi 0404 10 48 alla kuulub inimtoiduks kasutatav veise ternespiim, vedel, rasva- ja kaseiinivaba ja CN-koodi 0404 90 21 alla kuulub inimtoiduks kasutatav pihustuskuivatusega saadud vähendatud rasvasisaldusega ternespiimapulber, millest kaseiini ei ole eraldatud.

    0405

    Või ja muud piimarasvad; piimarasvavõided

    Kõik: piimarasvavõided

    0406

    Juust ja kohupiim

    Kõik

    0407

    Linnumunad (koorega), värsked, konserveeritud või kuumtöödeldud

    Kõik, kaasa arvatud haudemunad, määratletud patogeenivabad munad (SPF-munad) ja viljastatud munad, mis on ette nähtud inkubeerimiseks (0407 11 ja 0407 19 ).

    Hõlmab värskeid mune (0407 21 - 0407 29 ) ja muid mune (0407 90 ), inimtoiduks kõlblikud või kõlbmatuid.

    Hõlmab „100aastaseid mune”.

    Inimtoiduks kõlbmatu ovoalbumiin kuulub rubriiki 3502 .

    0408

    Kooreta linnumunad ja munakollased, värsked, kuivatatud, vees või aurus keedetud, vormitud, külmutatud või muul viisil töödeldud (suhkru- või muu magusainelisandiga või ilma)

    Kõik. Rubriiki kuuluvad kuumtöödeldud ja kuumtöötlemata munatooted ning inimtoiduks kõlbmatud tooted.

    0409 00 00

    Naturaalne mesi

    Kõik

    0410 00 00

    Mujal nimetamata loomse päritoluga toiduained

    Kõik

    Rubriiki kuuluvad mesilaspiim ja taruvaik (mida kasutatakse farmaatsiatoodete ja toidulisandite valmistamiseks) ning muu inimtoiduks kasutatav loomadelt pärinev materjal, välja arvatud kondid (mis kuuluvad rubriiki 0506 ).

    Selle CN-koodi alla kuuluvad inimtoiduks kasutatavad putukad ja putukamunad.

    GRUPP 5

    Mujal nimetamata loomsed tooted

    Üldmärkused

    Käesoleva grupi teatavate toodete suhtes kehtivad erinõuded on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jaotise tabelis 2:

    Rida 7: seaharjased;

    Rida 8: töötlemata vill;

    Rida 9: töödeldud suled ja suleosad.

    Mõisteid „töötlemata” ja „töödeldud” kasutatakse asjakohase toote puhul määruse (EÜ) nr 142/2011 I lisas sätestatud tähenduses.

    Märkused grupi 5 kohta (väljavõte märkustest selle grupi kohta määruse (EMÜ) nr 2658/87 I lisas esitatud kombineeritud nomenklatuuris)

    1. Sellesse gruppi ei kuulu:

    a) toidukaubad (v.a terved või tükeldatud loomasooled, –põied, ja –maod ning loomaveri, vedel või kuivatatud);

    b) toorkarusnahad ja -nahad (k.a karusnahad), v.a rubriiki 0505 kuuluvad linnunahad ja parkimata nahkade lõikmed ning muud samalaadsed rubriigi 0511 jäätmed (grupp 41 või 43);

    c) loomse päritoluga tekstiilitööstuse tooraine, v.a hobusejõhv ja selle jäätmed (XI jaotis), ja

    d) valmissõlmed või kimbud harjatoodete tootmiseks (rubriik 9603 ).

    3. Kogu nomenklatuuris tähendab mõiste „elevandiluu” elevandi, jõehobu, morsa, narvali ja metssea kihvu, ninasarviku sarvi ja kõigi loomade hambaid.

    4. Mõiste „hobusejõhv” tähistab hobuslaste ja veiste laka- ja sabakarvu.

    Väljavõte HSi selgitavatest märkustest

    Rubriiki 0505 kuuluvad:

    (1) linnunahad jm sulgede või udusulgedega kaetud kehaosad (nt pead, tiivad) ja

    (2) suled ja nende osad (k.a kärbitud servadega) ja udusuled,

    tingimusel, et need on kas töötlemata või üksnes puhastatud, desinfitseeritud või töödeldud säilitusmaterjaliga immutamise teel, kuid muul viisil töötlemata ja paigaldamata.

    Rubriiki 0505 kuuluvad ka sulgedest ja nende osadest pulber, jahu ja jäätmed.



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    0502 10 00

    Kodu- ja metssea harjased ning karvad, nende jäätmed

    Kõik, töödeldud ja töötlemata.

    Töötlemata harjased on seaharjased, mida ei ole vabrikus pestud, mis ei ole saadud parkimise teel ja mida ei ole töödeldud mõne muu meetodiga, mis tagab, et sellesse ei ole jäänud haigusetekitajaid.

    0504 00 00

    Loomasooled, -põied ja -maod (v.a kalade omad), terved või tükeldatud, värsked, jahutatud, külmutatud, soolatud, soolvees, kuivatatud või suitsutatud

    Kõik, kaasa arvatud looma-, sea-, lamba-, kitse- ja kodulinnumaod, -põied ja -sooled, puhastatud, soolatud, kuivatatud või kuumtöödeldud.

    Ex  05 05

    Linnunahad jm sulgede või udusulgedega kaetud kehaosad, suled ja nende osad (k.a kärbitud servadega) ja udusuled, töötlemata või töödeldud puhastamise, desinfitseerimise või säilitusmaterjaliga immutamise teel; sulgedest ja nende osadest pulber ja jäätmed

    Kõik, kaasa arvatud lindudest tehtud jahitrofeed, v.a töödeldud ehissuled, töödeldud suled, mis on reisijatel kaasas isiklikuks kasutamiseks, ja töödeldud sulgede saadetised üksikisikutele muuks kui tööstuslikuks otstarbeks.

    Määruse (EÜ) nr 142/2011 artikli 25 lõike 1 punktis b on keelustatud töötlemata sulgede ja nende osade ning udusulgede liitu import ja liitu läbiv transiit.

    Töödeldud ja töötlemata sulgede suhtes kohaldatakse veterinaarkontrolli nõuet vastavalt määruse (EÜ) nr 142/2011 XIII lisa VII peatüki punktile C.

    Erinõuded jahitrofeede kohta on sätestatud määruse (EÜ) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 5. jaos.

    Määruse (EÜ) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 6. jagu hõlmab sulgi täite- ja polstrimaterjaliks; udusulgi, töötlemata ja muid sulgi.

    ▼M3

    0506

    Loomakondid ja sarvesäsi, töötlemata, rasvatustatud, eeltöödeldud (kuid vormimata), happega töödeldud või deželatiniseeritud; nendest valmistatud pulber ja jäätmed

    Hõlmab konte, mida kasutatakse koerte närimiskontidena ning želatiini või kollageeni tootmiseks, kui need on saadud inimtoiduks kasutatavatest rümpadest.

    Inimtoiduks kasutatav kondijahu kuulub rubriiki 0410 .

    Erinõuded selliste inimtoiduks kõlbmatute toodete kohta on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 2 6. real (jahitrofeed), 11. real (kondid ja kontidest valmistatud tooted (v.a kondijahu); sarved ja sarvedest valmistatud tooted (v.a sarvejahu) ning kabjad ja sõrad ning neist valmistatud tooted (v.a kabja- ja sõrajahu), mis ei ole mõeldud söödamaterjaliks, orgaaniliseks väetiseks või mullaparandusaineks, ning 12. real (koerte närimiskondid).

    ▼M2

    0507

    Elevandiluu, kilpkonna kilp, vaalaluu ja vaalakiused, sarved, kabjad, küüned, nokad (töötlemata või eeltöödeldud, kuid vormimata); nende jäätmed ja nendest valmistatud pulber

    Erinõuded jahitrofeede kohta on sätestatud määruse (EÜ) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 26. reas.

    Hõlmab kolmandatest riikidest pärit lindude ja kabiloomade töödeldud jahitrofeesid, mis koosnevad üksnes kontidest, sarvedest, kapjadest, sõrgadest, hirvesarvedest, hammastest või toornahkadest.

    ▼M3

    Ex 0508 00 00

    Korallid jms materjal, töötlemata või eeltöödeldud, kuid mitte muul viisil töödeldud; merekarbid, kooriklaste ja okasnahksete mereloomade koorikkestad, seepia luukestad (töötlemata või eeltöödeldud, kuid vormimata), nende jäätmed ja nendest valmistatud pulber

    Tühjad karbid kasutamiseks toidus ja glükoosamiini toorainena.

    Lisaks sellele on hõlmatud määruse (EÜ) nr 1069/2009 artikli 10 punkti k alapunktis i osutatud pehme koe ja lihaga karpide või koorikloomade kojad või koorikud, sealhulgas seepia luukestad.

    ▼M2

    Ex 0510 00 00

    Hall ambra, kopranõre, näärmeeritis ja muskus, kantariidid; kuivatatud või kuivatamata sapp; näärmed jm farmaatsiatööstuses kasutatavad loomsed saadused (värsked, jahutatud, külmutatud või muul moel eelsäilitatud)

    Erinõuded loomsete kõrvalsaaduste kohta, mis on mõeldud lemmikloomatoidu, aga mitte töötlemata lemmikloomatoidu tootmiseks, ja nendest saadud toodete kohta, mis on mõeldud kasutamiseks väljaspool toiduahelat (farmaatsiatoodete ja muude tehniliste toodete valmistamiseks), on sätestatud määruse (EÜ) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 214. reas.

    Selle koodi alla kuuluvad näärmed, muud loomsed saadused ja sapp.

    Kuivatatud näärmed ja tooted kuuluvad rubriiki 3001 .

    ▼M3

    Ex  05 11

    Mujal nimetamata loomsed saadused; inimtoiduks kõlbmatud surnud loomad grupist 1 või 3

    Kõik, kaasa arvatud alamrubriigid 0511 10 – 0511 99 .

    Hõlmab geneetilist materjali (sperma ja embrüod, mis on pärit sellistelt loomadelt nagu veised, lambad, kitsed, hobused ja sead) ning määruse (EÜ) nr 1069/2009 artiklites 8 ja 9 osutatud 1. ja 2. kategooria loomseid kõrvalsaadusi.

    Järgmised näited on loomsetest saadustest, mis kuuluvad alamrubriikidesse 0511 10 – 0511 99 :

    0511 10 00 (veisesperma)

    0511 91 (tooted kaladest, vähkidest, limustest või muudest vees elavatest selgrootutest): kõik, kaasa arvatud kalamari ja -niisk kalakasvanduste jaoks, surnud loomad, loomsed kõrvalsaadused lemmikloomatoidu, farmaatsiatoodete ja muude tehniliste toodete valmistamiseks. Hõlmab grupi 3 surnud loomi, mis on mittesöödavad või inimtoiduks kõlbmatud, nt kiivrikuid ehk vesikirpe ja teisi karpvähilisi või lehtjalalisi, kuivatatud, akvaariumikalade toiduks, kaasa arvatud kalasööt.

    Ex 0511 99 10 (sooned ja kõõlused; toornahkade lõikmed ja muud samalaadsed jäätmed).

    Määruse (EL) nr 142/2011 XIII lisa V peatüki punktis C 2 osutatud viisidel töötlemata nahkade puhul on vajalik veterinaarkontroll, kui see on kooskõlas määruse (EÜ) nr 1069/2009 artikli 41 lõikega 3.

    Ex 0511 99 31 (toored looduslikud loomsed käsnad): kõik, kui need on ette nähtud inimtoiduks; kui ei, siis üksnes need, mis on ette nähtud lemmikloomatoiduks. Erinõuded muuks kui inimtoiduks kasutamiseks on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 2 12. reas.

    Ex 0511 99 39 (v.a toored looduslikud loomsed käsnad): kõik, kui need on ette nähtud inimtoiduks; kui ei, siis üksnes need, mis on ette nähtud lemmikloomatoiduks. Erinõuded muuks kui inimtoiduks kasutamiseks on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1 jao tabeli 2 12. reas.

    0511 99 85 (mujal nimetamata loomsed saadused; inimtoiduks kõlbmatud surnud loomad grupist 1) kõik: käesolevasse rubriiki kuuluvad rubriigis 0511 10 nimetamata ja muude kui veiste embrüod, munarakud, sperma ja geneetiline materjal. Hõlmab loomseid kõrvalsaadusi lemmikloomatoidu või muude tehniliste toodete valmistamiseks.

    Hõlmab töötlemata hobusejõhve, mesindustooteid, v.a mesindustoodete jaoks või tehniliseks otstarbeks ette nähtud mesilasvaha, tehniliseks otstarbeks ette nähtud spermatseet, grupi 1 mittesöödavad või inimtoiduks mitte ette nähtud surnud loomad (näiteks koerad, kassid, putukad), loomse päritoluga tooraine, mille põhiomadusi ei ole muudetud, ning inimtoiduks kasutatav loomaveri, v.a kalaveri.

    ▼M3

    GRUPP 6

    Eluspuud ja muud taimed; taimesibulad, -juured jms; lõikelilled ja dekoratiivne taimmaterjal

    Üldised märkused

    Käesolev grupp hõlmab seeneniidistikku steriliseeritud loomse sõnniku kompostis.

    Väljavõte HSi selgitavatest märkustest

    0602 90 10 Seeneniidistik:

    Terminiga „seeneniidistik” tähistatakse peent niitide võrgustikku (tallus või mütseel), mis asub sageli maa all ning elab ja kasvab laguneva loomse või taimse ainese pinnal, areneb koestikus edasi ja kasvatab seeni.

    Sellesse alamrubriiki kuulub ka toode, mida valmistatakse selliselt, et mikroskoopilistes kogustes noort seeneniidistikku istutatakse viljaterade kihile, mis külvatakse steriliseeritud, õlgedega segatud hobusesõnnikukompostile.



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex 0602 90 10

    Seeneniidistik

    Üksnes juhul, kui see sisaldab töödeldud loomset sõnnikut ja erinõuded on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 2 1. reas.

    ▼M2

    GRUPP 12

    ▼M3

    Õliseemned ja õliviljad; mitmesugused terad, seemned ja viljad; tööstuses kasutatavad taimed ja ravimtaimed; õled ja sööt

    ▼M2

    Üldmärkused

    Veterinaarkontrolli nõutakse ainult teatavate taimsete toodete puhul, vt mõiste „tooted” määratlust direktiivi 97/78/EÜ artikli 2 lõike 2 punktis a.



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex 1212 99 95

    Mesilasema õietolm

    Kõik

    Ex 1213 00 00

    Teraviljaõled ja aganad, töötlemata, ka hekseldatud, jahvatatud, pressitud või granuleeritud

    Hõlmab üksnes õlgi.

    Ex 1214 90

    Kaalikas, söödapeet ja muud söödajuurviljad, hein, lutsern, ristik, esparsett, söödakapsas, lupiin, vikk jms söödad, ka graanulitena. Ei hõlma lutsernijahu ega –graanuleid.

    Hõlmab üksnes heina.

    GRUPP 15

    Loomsed ja taimsed rasvad ja õlid ning nende lõhustamissaadused; töödeldud toidurasvad; loomsed ja taimsed vahad

    Üldmärkused

    Kõik loomsed rasvad ja õlid. Erinõuded järgmiste toodete kohta on sätestatud määruse (EÜ) nr 142/2011 XIV lisas:

    1. sulatatud rasvad ja kalaõlid I peatüki 1. jao tabeli 1 3. reas;

    2. 2. kategooria materjalist saadud sulatatud rasvad, mis on ette nähtud kasutamiseks väljaspool toiduahelat põllumajandusloomade tarbeks (näiteks õlikeemias), II peatüki 1. jao tabeli 217. reas;

    3. rasva derivaadid II peatüki 1. jao tabeli 218. reas.

    Rasva derivaadid hõlmavad puhtaid esmatöötlemissaadusi, mis on saadud loomsetest rasvadest ja õlidest määruse (EÜ) nr 142/2011 XIII lisa XI peatüki punktis 1 sätestatud meetodil.

    Muude materjalidega segatud derivaadid peavad läbima veterinaarkontrolli.

    Märkused grupi 15 kohta (väljavõte märkustest selle grupi kohta määruse (EMÜ) nr 2658/87 I lisas esitatud kombineeritud nomenklatuuris)

    1. Sellesse gruppi ei kuulu:

    a) rubriigi 0209 searasv ja kodulinnurasv;

    b) kakaovõi, -rasv ja -õli (rubriik 1804 );

    c) valmistoidud, mis sisaldavad rohkem kui 15 % massist rubriigi 0405 tooteid (valdavalt grupp 21);

    d) rasvakõrned (rubriik 2301 ) ja rubriikidesse 2304 –2306 kuuluvad jäätmed.

    3. Rubriiki 1518 ei kuulu rasvad, õlid ja nende fraktsioonid, mis on üksnes denatureeritud; need tuleb klassifitseerida vastavate denatureerimata rasvade, õlide ja nende fraktsioonidega samasse rubriiki.

    4. Seebirasvad, õlijätted ja -setted, steariinipigi, glütseroolipigi ja villarasva jäägid kuuluvad rubriiki 1522 .

    Väljavõte HSi selgitavatest märkustest

    Rubriiki 1516 kuuluvad loomsed ja taimsed rasvad ja õlid, mis on allpool kirjeldatud viisil keemiliselt muundatud, kuid edasi töötlemata.

    Rubriiki kuuluvad ka loomsete või taimsete rasvade ja õlide samal viisil töödeldud fraktsioonid.

    Hüdrogeenimine, mille käigus viiakse toode kontakti puhta vesinikuga sobival temperatuuril ja rõhul katalüsaatori manulusel (tavaliselt puhtalt eraldatud nikkel), tõstab rasvade sulamispunkti ja suurendab õlide konsistentsi küllastumata glütseriidide muundamise teel kõrgema sulamispunktiga küllastunud glütseriidideks.

    ▼M3

    Rubriiki 1518 kuuluvad mujal nimetamata loomsete või taimsete rasvade või õlide või erinevate käesolevasse gruppi kuuluvate rasvade või õlide fraktsioonide toidukõlbmatud segud või valmistised.

    Sellesse osasse kuulub muu hulgas kasutatud frittimisõli, mis sisaldab näiteks rapsiõli, sojaõli ja väikeses koguses loomset rasva ning mida kasutatakse loomasööda valmistamisel.

    ▼M2



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    1501

    Searasv ja -rasvkude (k.a seapekk) ning kodulinnurasv ja -rasvkude, v.a rubriiki 0209 või 1503 kuuluv

    Kõik

    1502

    Veise-, lamba- või kitserasv ja -rasvkude, v.a rubriiki 1503 kuuluv

    Kõik

    1503 00

    Rasvasteariin, sulatatud searasva õli, oleosteariin, oleoõli ja rasvõli (emulgeerimata, segamata või muul viisil töötlemata)

    Kõik

    1504

    Kalade või mereimetajate rasvad, õlid ja nende fraktsioonid (rafineeritud või rafineerimata, kuid keemiliselt modifitseerimata)

    Kõik, kalade õlid – kalatoodete ja mereimetajate õlid

    Mitmesugused toiduvalmistised kuuluvad gruppi 21.

    ▼M3

    1505 00

    Villarasv ja sellest saadud rasvained (k.a lanoliin)

    Kõik, villarasv, mis on imporditud sulatatud rasvana, nagu on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisas, või lanoliin, mis on imporditud vahesaadusena, nagu on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XII lisas.

    ▼M2

    1506 00 00

    Muud loomsed rasvad ja õlid ning nende fraktsioonid, rafineeritud või rafineerimata, kuid keemiliselt modifitseerimata

    Kõik

    Lõhustamata rasvad ja õlid ning nende esmased fraktsioonid, mis on toodetud määruse (EL) nr 142/2011 XIII lisa XI peatüki punktis 1 sätestatud meetodil.

    1516 10

    Loomsed rasvad või õlid ja nende fraktsioonid, osaliselt või täielikult hüdrogeenitud, esterdatud, ümberesterdatud või elaidiseeritud, rafineeritud või rafineerimata, kuid edasi töötlemata

    Kõik: üksnes loomsed rasvad ja õlid.

    Veterinaarkontrolli eesmärgil hõlmavad rasva derivaadid puhtaid esmatöötlemissaadusi, mis on saadud loomsetest rasvadest ja õlidest määruse (EÜ) nr 142/2011 XIII lisa XI peatüki punktis 1 sätestatud meetodil.

    Ex  15 17

    Margariin, söödavad segud või valmistised loomsetest või taimsetest rasvadest või õlidest või selle grupi erinevate rasvade või õlide fraktsioonidest, v.a rubriigi 1516 toidurasvadest või -õlidest ning nende fraktsioonidest

    Hõlmab üksnes loomseid rasvu ja õlisid.

    Ex 1518 00 91

    Loomsed või taimsed rasvad ja õlid ning nende fraktsioonid, keedetud, oksüdeeritud, veetustatud, vääveldatud, läbipuhutud, polümeriseeritud vaakumis kõrge kuumuse juures või inertgaasides või muul viisil keemiliselt modifitseeritud, v.a rubriigi 1516 tooted

    Üksnes sulatatud loomsed rasvad ja õlid

    Rasva derivaadid, mis on valmistatud määruse (EL) nr 142/2011 XIII lisa XI peatüki punktis 1 sätestatud meetodil.

    Erinõuded on sätestatud määruse (EÜ) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 217. reas (sulatatud rasvad) ja 18. reas (rasva derivaadid).

    ▼M3

    Ex 1518 00 95

    Loomsete või loomsete ja taimsete rasvade ja õlide ning nende fraktsioonide toidukõlbmatud segud või valmistised

    Üksnes loomadelt pärinevate rasvade ja õlide valmistised, sulatatud rasvad ja derivaadid; sealhulgas kasutatud toiduõli, mis on ette nähtud kasutamiseks määruse (EÜ) nr 1069/2009 kohaldamisala piires.

    Rasva derivaadid, mis on valmistatud määruse (EL) nr 142/2011 XIII lisa XI peatüki punktis 1 sätestatud meetodil.

    Ex 1518 00 99

    Muud

    Üksnes loomsete rasvade sisalduse korral.

    ▼M2

    1521 90 91

    Meevaha ja muud putukavahad

    Kõik, kaasa arvatud looduslike kärgede vaha ja meevaha, mida kasutatakse mesinduses või tehnilistel eesmärkidel.

    Määruse (EL) nr 142/2011 artikli 25 lõike 1 punktis c on keelustatud kärgedena mesilasvaha liitu import ja liitu läbiv transiit.

    Erinõuded mesinduse kõrvalsaaduste kohta on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 210. reas.

    1521 90 99

    Meevaha ja muude putukate vaha, rafineeritud või rafineerimata, värvitud või värvimata, v.a toorvaha

    Kõik, kaasa arvatud töödeldud või rafineeritud vaha, ka pleegitatud või värvitud, mida kasutatakse mesinduses või tehnilistel eesmärkidel.

    Erinõuded mesinduse kõrvalsaaduste kohta on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 210. reas.

    Mesinduse kõrvalsaadused, v.a meevaha tuleb esitada veterinaarkontrolli tegemiseks CN-koodi 0511 99 85 „muud” alusel.

    Ex 1522 00

    Degraa; loomsete või taimsete vahade või rasvainete töötlemise jäägid

    Üksnes loomsed saadused

    GRUPP 16

    Tooted lihast, kalast, vähkidest, limustest või muudest veeselgrootutest

    Üldmärkused

    Sellesse gruppi kuuluvad liittooted, mis sisaldavad töödeldud loomseid tooteid.

    Märkused grupi 16 kohta

    1. Sellesse gruppi ei kuulu grupis 2 või 3 või rubriigis 0504 kirjeldatud viisidel töödeldud või konserveeritud liha, rups, kalad, vähid, limused ja muud veeselgrootud.

    2. Sellesse gruppi kuuluvad toiduained tingimusel, et need sisaldavad üle 20 % massist vorsttooteid, liha, rupsi, verd, kala, vähke, limuseid või muid veeselgrootuid või mis tahes nende toodete kombinatsioone. Kui valmistoode sisaldab kahte või enamat ülalnimetatud komponenti, klassifitseeritakse ta grupi 16 rubriikides komponendi või komponentide järgi, mille mass on kõige suurem. See põhimõte ei kehti rubriiki 1902 klassifitseeritud täidistega toodete kohta ja toodete kohta, mis on klassifitseeritud rubriiki 2103 või 2104 .

    Maksa sisaldavate toodete puhul ei rakendata teises lauses toodud põhimõtet rubriigi 1601 või 1602 alamrubriikidesse klassifitseerimisel.



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    1601 00

    Vorstid jms tooted lihast, rupsist või verest; nende baasil valmistatud toiduained

    Kõik, Hõlmab eri viisidel konserveeritud liha.

    1602

    Muud lihast, rupsist või verest tooted või konservid

    Kõik, Hõlmab eri viisidel konserveeritud liha.

    ▼M3

    1603 00

    Ekstraktid ja mahlad lihast, kalast, vähkidest, limustest või muudest veeselgrootutest

    Kõik, kaasa arvatud lihaekstraktid ja -kontsentraadid, kaasa arvatud jahutatud või külmutatud surimi, hõlmab haikõhre.

    Ex  16 04

    Kalatooted ja -konservid; kaaviar ja kalamarjast valmistatud kaaviariasendajad:

    Kõik, keedetud või eelnevalt kuumtöödeldud kulinaartooted, mis sisaldavad kala või kalatooteid või on nendega segatud. Hõlmab surimit, mis kuulub CN-koodi 1604 20 05 alla.

    Hõlmab kalakonserve ja kaaviarikonserve õhukindlalt suletud pakendis ning sushi't (tingimusel, et need ei kuulu grupis 19 osutatud CN-koodi alla).

    Kalatäidisega pasta kuulub rubriiki 1902 .

    Nn kalavardad (toores kala või toored krevetid koos köögiviljadega, mis esitatakse puust vardale aetuna) kuuluvad CN-koodi 1604 19 97 alla.

    Liittooted, vt käesoleva otsuse artiklid 4 ja 6.

    Ex  16 05

    Tooted ja konservid vähkidest, limustest või muudest veeselgrootutest

    Kõik, kaasa arvatud valmis- või eeltöödeldud teod. Hõlmab konserve vähkidest või muudest veeselgrootutest ja rohekarbipulbrit.

    Liittooted, vt käesoleva otsuse artiklid 4 ja 6.

    ▼M2

    GRUPP 17

    Suhkur ja suhkrukondiitritooted

    Märkused grupi 17 kohta (väljavõte märkustest selle grupi kohta määruse (EMÜ) nr 2658/87 I lisas esitatud kombineeritud nomenklatuuris)

    1. Sellesse gruppi ei kuulu:

    b) keemiliselt puhtad suhkrud (v.a sahharoos, laktoos, maltoos, glükoos või fruktoos) ja muud rubriiki 2940 kuuluvad tooted;



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    ▼M3

    Ex  17 02

    Muud suhkrud, sh keemiliselt puhas laktoos, maltoos, glükoos ja fruktoos, tahkel kujul; lõhna-, maitse- ja värvainelisandita suhkrusiirupid; tehismesi, naturaalse meega segatud või segamata.

    Tehismesi, laktoos, naturaalse ja tehismee segud ning laktoosi sisaldavad segud.

    Liittooted, vt käesoleva otsuse artiklid 4 ja 6.

    ▼M3

    GRUPP 18

    Kakao ja kakaotooted

    Üldised märkused

    Sellesse gruppi kuuluvad loomsed saadused ja liittooted, mis sisaldavad töödeldud loomseid saadusi.

    Grupi 18 märkused (väljavõte määruse (EMÜ) nr 2658/87 I lisas sätestatud kombineeritud nomenklatuuri (CN) kõnealust gruppi käsitlevatest märkustest)

    Sellesse gruppi ei kuulu tooted, mis on klassifitseeritud rubriikidesse 0403 , 1901 , 1904 , 1905 , 2105 , 2202 , 2208 , 3003 või 3004 .



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex  18 06

    Šokolaad jm kakaod sisaldavad toiduvalmistised

    Sisaldavad loomseid tooteid, nt piimatooteid.

    Liittooted, vt käesoleva otsuse artiklid 4 ja 6.

    ▼M2

    GRUPP 19

    Tooted teraviljast, jahust, tärklisest või piimast; valikpagaritooted

    Üldmärkused

    Sellesse gruppi kuuluvad liittooted, mis sisaldavad töödeldud loomseid tooteid, ning töötlemata loomseid tooteid sisaldavad toiduained.

    Rubriik 1902 [pastatooted, kuumtöödeldud või kuumtöötlemata, täidisega (näiteks liha- või muu täidisega) või täidiseta või muul viisil toiduks valmistatud või mitte: spagetid, makaronid, nuudlid, lasanje, gnocchi, ravioolid, canneloni; kuskuss, valmistoiduna või mitte] hõlmab üksnes alamrubriikidesse 1902 11 , 1902 20 , 1902 30 ja 1902 40 kuuluvates toodetes sisalduvaid loomseid tooteid.

    Rubriiki 1902 kuuluvad keedetud või eelnevalt kuumtöödeldud kulinaartooted, mis sisaldavad otsuse 2007/275/EÜ artiklites 4 – 6 (liittoodete kohta) sätestatud loomseid tooteid.

    Märkused grupi 19 kohta (väljavõte märkustest selle grupi kohta määruse (EMÜ) nr 2658/87 I lisas esitatud kombineeritud nomenklatuuris)

    1. Sellesse gruppi ei kuulu:

    a) toiduained, v.a rubriigis 1902 nimetatud täidisega tooted, mis sisaldavad üle 20 % massist vorsttooteid, liha, rupsi, verd, kala, vähke, limuseid või muid veeselgrootuid või nende komponentide segusid (grupp 16);



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    ▼M3

    Ex  19 01

    Linnaseekstrakt; jäme- ja peenjahust, tangudest, tärklisest või linnaseekstraktist valmistatud mujal nimetamata toiduained, mis ei sisalda kakaod või sisaldavad seda alla 40 % massist arvestatuna täiesti rasvavabalt; mujal nimetamata toiduained rubriikidesse 0401 –0404 kuuluvatest kaupadest, mis ei sisalda kakaod või sisaldavad kakaod alla 5 % massist arvestatuna täiesti rasvavabalt.

    Ainult vähem kui 20 % ulatuses loomseid tooteid sisaldavad, sh piimapõhine imikutoit, kuumtöötlemata pitsad, mille kate on loomse päritoluga.

    Kulinaartooted kuuluvad gruppidesse 16 ja 21.

    Liittooted, vt käesoleva otsuse artiklid 4 ja 6.

    ▼M2

    1902 11 00

    Täidiseta pastatooted, kuumtöötlemata ja muul viisil toiduks valmistamata, muna sisaldavad

    Kõik

    1902 20 10

    Täidisega pastatooted, kuumtöödeldud või muul viisil toiduks valmistatud või mitte, mis sisaldava üle 20 % massist kala, vähke, limuseid või muid veeselgrootuid

    Kõik

    1902 20 30

    Täidisega pastatooted, kuumtöödeldud või muul viisil toiduks valmistatud või mitte, mis sisaldavad üle 20 % massist vorsti või vorsttooteid, mis tahes liha või rupsi, k.a mis tahes liiki või päritoluga rasvu

    Kõik

    Ex 1902 20 91

    Kuumtöödeldud täidisega pastatooted

    Sisaldavad loomseid tooteid.

    Ex 1902 20 99

    Muud [muud täidisega pastatooted, kuumtöötlemata]

    Sisaldavad loomseid tooteid.

    Ex 1902 30

    Alamrubriikidesse 1902 11 , 1902 19 ja 1902 20 mitte kuuluvad pastatooted

    Sisaldavad loomseid tooteid.

    Ex 1902 40

    Kuskuss

    Sisaldab loomseid tooteid.

    Hõlmab valmiskuskussi, näiteks kuskuss lihaga, köögiviljadega ja muude koostisainetega tingimusel, et liha sisaldus ei ületa 20 % toote massist.

    ▼M3

    Ex 1904 10 10

    Maisi paisutamisel või röstimisel saadud valmistoit

    Ainult vähem kui 20 % ulatuses loomseid tooteid sisaldavad, näiteks need, millele on osutatud komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 443/2013 (1) lisas ja mille suhtes kohaldatakse veterinaarkontrolli vastavalt käesoleva otsuse artikli 4 punktile c.

    ▼M2

    Ex 1904 90 10

    Valmistoit riisist

    Hõlmab loomseid tooteid, näiteks sushi (tingimusel, et need ei kuulu gruppi 16)

    ▼M3

    Ex  19 05

    Valikpagaritooted

    Hõlmab tooteid, mis sisaldavad vähem kui 20 % ulatuses liha või muid loomseid saadusi, näiteks:

    Ex 1905 32 91 : liha- või juustutäidisega vahvlid (näiteks burek);

    Ex 1905 32 99 : vahvlid, mis on täidetud muude loomsete saadustega kui liha või juust;

    Ex 1905 90 : eelkuumtöödeldud või kuumtöödeldud pitsa ja quiche loomsetest saadustest täidise või kattega;

    Ex 1905 90 90 : kui ei ole pika säilimisajaga.

    Liittooted, vt käesoleva otsuse artiklid 4 ja 6.

    ▼M2

    (1)   Komisjoni 7. mai 2013. aasta rakendusmäärus (EL) nr 443/2013 teatavate kaupade klassifitseerimise kohta kombineeritud nomenklatuuris (ELT L 130, 15.5.2013, lk 17).

    GRUPP 20

    Tooted köögi- ja puuviljadest, marjadest, pähklitest või muudest taimeosadest

    Üldmärkused

    Sellesse gruppi kuuluvad liittooted, mis sisaldavad töödeldud loomseid tooteid, ning töötlemata loomseid tooteid sisaldavad toiduained.

    Märkused grupi 20 kohta (väljavõte märkustest selle grupi kohta määruse (EMÜ) nr 2658/87 I lisas esitatud kombineeritud nomenklatuuris)

    1. Sellesse gruppi ei kuulu:

    b) toiduained, mis sisaldavad 20 % massist vorsttooteid, liha, rupsi, verd, kala, vähke, limuseid või muid veeselgrootuid või mis tahes nende komponentide segusid (grupp 16).



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex  20 04

    Muud köögiviljad, toiduks valmistatud või konserveeritud ilma äädika või äädikhappeta, külmutatud, v.a rubriigis 2006 nimetatud tooted

    Hõlmab loomseid tooteid sisaldavaid tooteid.

    Ex  20 05

    Muud köögiviljad, toiduks valmistatud või konserveeritud ilma äädika või äädikhappeta, külmutamata, v.a rubriigis 2006 nimetatud tooted

    Hõlmab loomseid tooteid sisaldavaid tooteid.

    GRUPP 21

    Mitmesugused toiduained

    Üldmärkused

    Sellesse gruppi kuuluvad liittooted, mis sisaldavad otsuse 2007/275/EÜ artiklites 4 – 6 (liittoodete kohta) sätestatud töödeldud loomseid tooteid, ja töötlemata loomseid tooteid sisaldavad toiduained.

    Märkused grupi 21 kohta (väljavõte märkustest selle määruse (EMÜ) nr 2658/87 I lisas esitatud kombineeritud nomenklatuuri grupi kohta)

    1. Sellesse gruppi ei kuulu:

    e) toiduained (v.a rubriigid 2103 või 2104 kirjeldatud tooted), mis sisaldavad üle 20 % massist vorsttooteid, liha, rupsi, verd, kala, vähke, limuseid või muid veeselgrootuid või siis mis tahes nende komponentide segusid (grupp 16).

    3. Alamrubriigis 2104 tähendab mõiste „homogeenitud toidusegud” tooteid, mis on valmistatud kahest või enamast peenelt homogeenitud koostisosast, nagu näiteks lihast, kalast, köögiviljast, puuviljast või pähklitest, on mõeldud kasutamiseks imiku- või dieettoitudena ning pakendatud jaemüügiks taarasse, mis mahutavad kuni 250 g toodet. Selle määratluse kohaldamist ei muuda asjaolu, et segule on lisatud vähestes kogustes mis tahes komponente kas maitse- või säilitusainetena või siis muudel eesmärkidel. Need tooted võivad sisaldada väheses koguses silmaga nähtavaid koostisosade tükikesi.

    ▼M3

    Lisamärkused

    ….

    5. Muud toidulisanditena kasutamiseks ettenähtud ning nt kapslites, tablettidena, pastillidena ja pillidena esitatud doseeritud toiduvalmistised tuleb klassifitseerida rubriiki 2106 , kui neid ei ole mujal nimetatud.

    ▼M2



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex 2103 90 90

    Kastmed ning valmistised kastmete valmistamiseks; kastmelisandite segud, maitseainesegud; sinepipulber ja valmissinep Muud

    Hõlmab loomseid tooteid sisaldavaid tooteid.

    ▼M3

    Ex  21 04

    Supid ja puljongid, valmistised nende valmistamiseks; homogeenitud toidusegud

    Hõlmab loomseid saadusi sisaldavaid toiduvalmistisi, sealhulgas imikutoitu pakendis, mille netomass on kuni 250 grammi.

    Liittooted, vt käesoleva otsuse artiklid 4 ja 6.

    ▼M2

    Ex 2105 00

    Jäätis jm toidujää, kakaoga või kakaota

    Hõlmab toor- või töödeldud piima sisaldavaid tooteid.

    Ex 2106 10

    Valgukontsentraadid ja tekstureeritud valkained

    Hõlmab tooteid, mis sisaldavad otsuse 2007/275/EÜ artiklites 4 – 6 liittoodete kohta sätestatud loomseid tooteid.

    ▼M3

    Ex 2106 90 92

    Mujal nimetamata toiduvalmistised, mis ei sisalda piimarasvu, sahharoosi, isoglükoosi, glükoosi ega tärklist või sisaldavad piimarasvu alla 1,5 % massist, sahharoosi või isoglükoosi alla 5 % massist, glükoosi või tärklist alla 5 % massist

    Hõlmab toiduvalmistisi (nt toidulisandid), mis sisaldavad loomseid saadusi, näiteks vadakuvalgu isolaati, kondroitiini, glükoosamiini, kitosaani, kaltsiumkarbonaati, pastöriseeritud soolatud vedelas olekus munarebu, loomseid õlisid (näiteks kapslites kalaõli), lisanditega või ilma.

    Liittooted, vt käesoleva otsuse artiklid 4 ja 6.

    Ex 2106 90 98

    Mujal nimetamata toiduvalmistised

    Hõlmab toiduvalmistisi (nt toidulisandid, fondüüjuust), mis sisaldavad loomseid saadusi, näiteks kondroitiini, glükoosamiini või loomseid õlisid (näiteks kapslites kalaõli).

    Liittooted, vt käesoleva otsuse artiklid 4 ja 6.

    ▼M2

    GRUPP 22

    Joogid, alkohol ja äädikas

    Märkused grupi 22 kohta (väljavõte märkustest selle määruse (EMÜ) nr 2658/87 I lisas esitatud kombineeritud nomenklatuuri grupi kohta)

    3. Rubriigis 2202 tähistab mõiste „mittealkohoolsed joogid” jooke, mille alkoholisisaldus on kuni 0,5 % mahust. Alkohoolsed joogid on klassifitseeritud rubriikidesse 2203 –2206 ning 2208 .



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    ▼M3

    Ex 2202 90 91

    Muud mittealkohoolsed joogid, v.a rubriigi 2009 puu- ja juurviljamahlad, mis sisaldavad rubriikidesse 0401 –0404 kuuluvatest toodetest valmistatud rasvu alla 0,2 % massist

    Hõlmab mittealkohoolseid jooke, mis sisaldavad töödeldud loomseid saadusi, näiteks teraviljahelvestega jogurtijooke, kohvi ja šokolaadijooke.

    Liittooted, vt käesoleva otsuse artiklid 4 ja 6.

    Ex 2202 90 95

    Muud mittealkohoolsed joogid, v.a rubriigi 2009 puu- ja juurviljamahlad, mis sisaldavad rubriikidesse 0401 –0404 kuuluvatest toodetest valmistatud rasvu vähemalt 0,2 %, kuid alla 2 % massist

    Hõlmab mittealkohoolseid jooke, mis sisaldavad töödeldud loomseid saadusi, näiteks teraviljahelvestega jogurtijooke, kohvi ja šokolaadijooke.

    Liittooted, vt käesoleva otsuse artiklid 4 ja 6.

    Ex 2202 90 99

    Muud mittealkohoolsed joogid, v.a rubriigi 2009 puu- ja juurviljamahlad, mis sisaldavad rubriikidesse 0401 –0404 kuuluvatest toodetest valmistatud rasvu vähemalt 2 % massist

    Hõlmab mittealkohoolseid jooke, mis sisaldavad töödeldud loomseid saadusi, näiteks teraviljahelvestega jogurtijooke, kohvi ja šokolaadijooke.

    Liittooted, vt käesoleva otsuse artiklid 4 ja 6.

    Ex 2208 70

    Liköör ja kordial

    Liköörid, sealhulgas piiritusjoogid, mis on emulsioonid piiritusest ja sellistest loomsetest saadustest nagu munarebu või koor.

    Liittooted, vt käesoleva otsuse artiklid 4 ja 6.

    ▼M2

    GRUPP 23

    Toiduainetööstuse jäägid ja jäätmed; tööstuslikult toodetud loomasöödad

    Märkus 23. peatüki juurde

    1. Rubriiki 2309 kuuluvad mujal nimetamata loomasöötadena kasutatavad tooted (v.a taimse tooraine töötlemise jäägid, jäätmed ja kõrvalsaadused), mis on saadud taimse või loomse päritoluga tooraine töötlemisel nõnda, et saadud toode on kaotanud lähtematerjalile iseloomulikud põhiomadused.

    Väljavõte HSi selgitavatest märkustest

    Rasvakõrneid kasutatakse peamiselt loomatoitude (nt koerte küpsiste) valmistamiseks, kuid need jäävad rubriiki 2301 isegi, kui need on sobivad ka inimtoiduks.



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    2301

    Inimtoiduks kõlbmatu pulber, jahu ja graanulid lihast või rupsist, kalast, vähkidest, limustest või muudest veeselgrootutest; rasvakõrned

    Kõik, kaasa arvatud töödeldud loomne valk, mis ei ole ette nähtud inimtoiduks, lihajahu, mis ei ole ette nähtud inimtoiduks, ning rasvakõrned, mis on ette nähtud inimtoiduks või mitte.

    Sulejahu kuulub rubriiki 0505 .

    Erinõuded töödeldud loomse valgu kohta on sätestatud määruse (EÜ) nr 142/2011 XIV lisa I peatüki 1. jao tabeli 1 1. reas.

    ▼M3

    Ex  23 09

    Loomasöödana kasutatavad tooted

    Kõik, mis sisaldavad loomseid tooteid, v.a alamrubriigid 2309 90 20 ja 2309 90 91 .

    Hõlmab muu hulgas jaemüügiks pakendatud koera- ja kassitoitu (alamrubriik 2309 10 ), mis sisaldab loomseid saadusi ning lahustatud tooteid kalast või mereimetajatest (CN-kood 2309 90 10 ). Loomasööda valmistamiseks kasutatavad tooted, kaasa arvatud jahusegud (kabja- ja sõrajahu, sarvejahu jms).

    See rubriik hõlmab joogipiima, ternespiima ning piimatooteid, ternespiima või süsivesikuid sisaldavaid tooteid, mis ei ole ette nähtud inimtoiduks, vaid loomasöödaks.

    Hõlmab lemmikloomatoitu, koerte närimiskonte ja jahusegusid, segudes võib leiduda surnud putukaid.

    Erinõuded lemmikloomatoidu, sealhulgas koerte närimiskontide kohta on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 2 12. reas.

    Hõlmab inimtoiduks kõlbmatuid munatooteid ja muid inimtoiduks kõlbmatuid töödeldud loomseid tooteid.

    Erinõuded munatoodete kohta on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa I peatüki 1. jao tabeli 1 9. reas.

    ▼M2

    GRUPP 28

    Anorgaanilised kemikaalid; väärismetallide, haruldaste muldmetallide, radioaktiivsete elementide ja isotoopide orgaanilised ja anorgaanilised ühendid



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex 2835 25 00

    Kaltsiumvesinikortofosfaat (dikaltsiumfosfaat)

    Üksnes loomse päritoluga tooted

    Erinõuded dikaltsiumfosfaadi kohta on sätestatud määruse (EÜ) nr 142/2011 XIV lisa I peatüki 1. jao tabeli 1 6. reas.

    Ex 2835 26 00

    Muud kaltsiumfosfaadid

    Üksnes loomse päritoluga trikaltsiumfosfaat

    Erinõuded trikaltsiumfosfaadi kohta on sätestatud määruse (EÜ) nr 142/2011 XIV lisa I peatüki 1. jao tabeli 1 7. reas.

    GRUPP 29

    Orgaanilised kemikaalid



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    ▼M3

    Ex 2922 49

    Muud aminohapped (v.a need, millel on hapnikku sisaldavaid funktsionaalrühmi enam kui ühest liigist) ja nende estrid; nende soolad

    Üksnes loomse päritoluga tooraine, mida kasutatakse toidulisandite või loomasööda jaoks

    Ex 2925 29 00

    Muud imiinid ja nende derivaadid kui kloordimeform (ISO); nende soolad

    Loomse päritoluga kreatiin

    Ex  29 30

    Väävelorgaanilised ühendid

    Teatavad loomse päritoluga aminohapped:

    Ex 2930 90 13 tsüsteiin ja tsüstiin;

    Ex 2930 90 16 tsüsteiini ja tsüstiini derivaadid

    Ex 2932 99 00

    Muud heterotsüklilised ühendid, millel ei ole muid heteroaatomeid peale hapniku aatomi(te)

    Üksnes juhul, kui need on loomse päritoluga, näiteks glükoosamiin, glükoosamiin-6-fosfaat ja nende sulfaadid

    Ex 2942 00 00

    Muud orgaanilised ühendid

    Üksnes juhul, kui need on loomse päritoluga.

    ▼M2

    GRUPP 30

    Farmaatsiatooted

    Üldmärkused

    Veterinaarõigusakte ei kohaldata valmisravimite impordi suhtes. Hõlmab 3. kategooria materjalist saadud vaheühendeid, mida kasutatakse tehnilisel otstarbel meditsiiniseadmetes, in vitro diagnostikavahendites, laborireaktiivides ja kosmeetikavahendites.

    Rubriigis 3001 (organoteraapias kasutatavad kuivatatud näärmed ja muud organid (pulbrina või pulbristamata); organoteraapias kasutatavad näärmete, muude organite ja nende nõrede ekstraktid; hepariin ja selle soolad; ravis ja profülaktikas kasutatavad mujal nimetamata inim- või loomorganismist pärinevad ained) peab üksnes alamrubriikidesse 3001 20 ja 3001 90 kuuluv loomadelt pärinev materjal läbima veterinaarkontrolli. Viide järgmistele määruse (EÜ) nr 142/2011 XIV lisa erinõuetele:

    1. II peatüki 1. jao tabeli 2 rida 2 veretoodete kohta, mida kasutatakse tehnilisel otstarbel (v.a hobuslaste veri),

    2. II peatüki 1. jao tabeli 2 rida 3 hobuslastelt pärit vere ja veretoodete kohta ning

    3. II peatüki 1. jao tabeli 2 rida 14 loomsete kõrvalsaaduste kohta, mis on mõeldud lemmikloomatoidu, aga mitte töötlemata lemmikloomatoidu tootmiseks, ja nendest saadud toodete kohta, mis on mõeldud kasutamiseks väljaspool toiduahelat.

    Rubriigis 3002 (inimveri; ravi, profülaktika või diagnostika otstarbeks ettevalmistatud loomaveri; antiseerumid ja muud verefraktsioonid ning immunoloogilised tooted, k.a need, mis on modifitseeritud või saadud biotehnoloogiliste menetluste abil; vaktsiinid, toksiinid, mikroorganismide kultuurid (v.a pärmid) jms tooted) peavad üksnes alamrubriikidesse 3002 10 ja 3002 90 kuuluvad tooted läbima veterinaarkontrolli. Rubriiki 3002 90 10 kuuluva inimvere ja alamrubriikidesse 3002 20 ja 3002 30 kuuluvate vaktsiinide suhtes ei ole vaja kohaldada veterinaarkontrolli.



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    3001 20 90

    Inimorganismist mittepärinevate näärmete ja muude organite või nende nõrede ekstraktid

    Kõik, kaasa arvatud ternespiima asendajana toimiv toode, mida kasutatakse vasikate söötmiseks.

    ▼M3

    Ex 3001 90 91

    Ravis ja profülaktikas kasutatavad loomorganismist pärinevad ained: hepariin ja selle soolad

    Kõik loomsed saadused, mis on ette nähtud edasiseks töötlemiseks vastavalt määruse (EÜ) nr 1069/2009 artikli 34 lõikele 1, et need vastaksid sama määruse artikli 33 punktides a–f sätestatud määratlustele.

    ▼M2

    3001 90 98

    Mujal nimetamata muud loomorganismist pärinevad ained, v.a hepariin ja selle soolad, mida kasutatakse ravis ja profülaktikas

    Kõik

    Lisaks näärmetele ja muudele organitele kuuluvad sellesse alamrubriiki hüpofüüs, neerupealised ja kilpnääre, v.a määruse (EÜ) nr 1069/2009 artiklis 33 nimetatud tooted.

    Ex 3002 10 10

    Antiseerumid, k.a need, mis on modifitseeritud või saadud biotehnoloogiliste menetluste abil

    Üksnes loomsed antiseerumid

    Välja arvatud valmis ravimid lõpptarbija jaoks

    Rubriigis 3002 on sätestatud erinõuded loomsete kõrvalsaaduste kohta, mida hõlmab määruse (EL) nr 142/2011 II peatüki 1. jao tabel 2 ning mis on nimetatud järgmistes ridades:

    Rida 2: veretooted, v.a hobuslaste veretooted;

    Rida 3: hobuslastelt saadud veri ja veretooted.

    Ex 3002 10 91

    Hemoglobiin, vere globuliinid ja seerumglobuliinid, k.a need, mis on modifitseeritud või saadud biotehnoloogiliste menetluste abil

    Üksnes loomadelt pärinev materjal

    ▼M3

    Ex 3002 10 98

    Muud verefraktsioonid ning immunoloogilised tooted, modifitseeritud või mitte, k.a need, mis on saadud biotehnoloogiliste menetluste abil

    Üksnes loomadelt pärinev materjal

    ▼M2

    3002 90 30

    Ravi, profülaktika või diagnostika otstarbeks ettevalmistatud loomaveri

    Kõik

    Ex 3002 90 50

    Mikroorganismide kultuurid

    Patogeenid ja patogeenikultuurid

    Ex 3002 90 90

    Muud

    Patogeenid ja patogeenikultuurid

    Ex 3006 92 00

    Ravimijäätmed

    Üksnes loomadelt pärinev materjal

    Ravimijäätmed, farmaatsiatooted, mida ei kõlba kasutada esialgselt kavandatud eesmärgil.

    GRUPP 31

    Väetised

    Märkused grupi 31 kohta (väljavõte märkustest selle määruse (EMÜ) nr 2658/87 I lisas esitatud kombineeritud nomenklatuuri grupi kohta)

    1. Sellesse gruppi ei kuulu:

    a) rubriigi 0511 loomaveri.



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    ▼M3

    Ex 3101 00 00

    Loomsed ja taimsed väetised (kokkusegatud või segamata, keemiliselt töödeldud või töötlemata); loomsete või taimsete saaduste kokkusegamise või keemilise töötlemise abil valmistatud väetised.

    Üksnes loomadelt pärinev materjal muutmata kujul.

    Hõlmab guaanot, v.a mineraliseeritud guaano.

    Hõlmab töödeldud loomse valguga segatud sõnnikut, kui seda kasutatakse väetisena; välja on aga arvatud väetisena kasutatavad sõnniku ja kemikaalide segud (vt rubriik 3105 , mis hõlmab ainult mineraal- või keemilisi väetisi).

    Erinõuded sõnniku, töödeldud sõnniku ja töödeldud sõnnikutoodete kohta on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 2 1. reas.

    Ex 3105 10 00

    Käesoleva grupi kaubad tablettidena vms kujul või pakendis brutomassiga kuni 10 kg.

    Üksnes loomadelt pärinevat materjali sisaldavad väetised.

    Erinõuded sõnniku, töödeldud sõnniku ja töödeldud sõnnikutoodete kohta on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 2 1. reas.

    ▼M3

    GRUPP 32

    Park- ja värvaineekstraktid; tanniinid ja nende derivaadid; värvained ja pigmendid; värvid ja lakid; kitt ja muud mastiksid; tint



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex  32 04

    Kindla või muutuva keemilise koostisega orgaanilised sünteesvärvained; käesoleva grupi märkuses 3 osutatud orgaaniliste sünteesvärvainete baasil saadud valmistised; fluorestsentsvalgenditena või luminofooridena kasutatavad sünteetilised orgaanilised tooted (kindla või muutuva keemilise koostisega).

    Ainult piimarasva baasil valmistatud dispersioonvärvained, mida kasutatakse toiduainete ja sööda tootmisel.

    GRUPP 33

    Eeterlikud õlid ja resinoidid; parfümeeria- ja kosmeetikatooted ning hügieenivahendid



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex  33 02

    Lõhnaainesegud ning ühe või mitme lõhnaaine baasil valmistatud ained ja segud (k.a alkohollahused), kasutamiseks tööstustoormena; muud valmistised lõhnaainete baasil, jookide valmistamiseks.

    Ainult piimarasva baasil valmistatud lõhna- ja maitseained, mida kasutatakse toiduainete ja sööda tootmisel.

    ▼M2

    GRUPP 35

    Valkained; modifitseeritud tärklis; liimid; ensüümid



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex  35 01

    Kaseiin, kaseinaadid jm kaseiini derivaadid; kaseiiniliimid

    Kaseiin inimtoiduks, loomasöödaks või tehniliseks otstarbeks

    Erinõuded inimtoiduks mittekasutatava piima, piimapõhiste toodete ja ternespiima kohta on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa I peatüki 1. jao tabeli 1 4. reas.

    Ex  35 02

    Albumiinid (k.a kahe või enama vadakuvalgu kontsentraadid vadakuvalkude sisaldusega üle 80 % kuivaine massist), albuminaadid jm albumiini derivaadid

    Hõlmab munadest ja piimast saadud tooteid, inimtoiduks kasutatavad või mitte (sh loomasöötade valmistamiseks), nagu on kirjeldatud allpool.

    Munatooted, piimatooted ja inimtoiduks kasutatavad töödeldud tooted on määratletud määruse (EÜ) nr 853/2004 I lisas.

    Erinõuded inimtoiduks mittekasutatava piima, piimapõhiste toodete ja ternespiima kohta on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa I peatüki 1. jao tabeli 1 4. reas ning erinõuded inimtoiduks mittekasutatavate munatoodete kohta on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa I peatüki 1. jao tabeli 1 9. reas.

    ▼M3

    3503 00

    Želatiin (sh nelinurksete tahvlitena, töödeldud või töötlemata pinnaga, värvitud või värvimata) ja selle derivaadid; kalaliim; muud loomsed liimid, v.a rubriigi 3501 kaseiinliimid

    Hõlmab želatiini, mis on ette nähtud inimtoiduks ja toiduainetööstuse jaoks.

    Veterinaarkontroll ei hõlma rubriiki 3913 kuuluvat želatiini (kõvavalgud) ega rubriiki 9602 kuuluvat želatiini (töödeldud želatiin, kõvastumata želatiin ja tooted sellest), näiteks tühjad kapslid, kui neid ei kasutata inimtoidus või loomasöödas.

    Erinõuded inimtoiduks mittekasutatava želatiini ja hüdrolüüsitud valgu kohta on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa I peatüki 1. jao tabeli 1 5. reas ning fotograafilise želatiini kohta sama määruse XIV lisa II peatüki 11. jaos.

    ▼M2

    Ex 3504 00

    Peptoonid ja nende derivaadid; mujal nimetamata valgud ja nende derivaadid; kroomitud või kroomimata naha pulber

    Hõlmab kollageeni ja hüdrolüüsitud valke, mis on ette nähtud inimtoiduks ja toiduainetööstuse jaoks.

    Erinõuded kollageeni kohta on sätestatud määruse (EÜ) nr 142/2011 XIV lisa I peatüki 1. jao tabeli 1 8. reas ning hüdrolüüsitud valkude suhtes 5. reas.

    Hõlmab valgupõhiseid kollageenitooteid, mis on saadud loomade toornahast ja kõõlustest ning sigade, kodulindude ja kalade luudest.

    Hõlmab hüdrolüüsitud valke, mis koosnevad loomsete kõrvalsaaduste hüdrolüüsi teel saadud polüpeptiididest, peptiididest, aminoatsiididest ja nende segudest. Veterinaarkontroll ei hõlma neid tooteid, kui neid kasutatakse toidulisanditena (rubriik 2106 ).

    Hõlmab mis tahes inimtoiduks ette nähtud piima kõrvalsaadusi, kui need ei kuulu rubriiki 0404 .

    Ex 3507 10 00

    Laap ja selle kontsentraadid

    Üksnes loomadelt pärinev laap ja selle kontsentraadid, mis on ette nähtud inimtoiduks

    ▼M3

    Ex 3507 90 90

    Ensüümid, v.a laap ja selle kontsentraadid, või lipoproteiinlipaas ja aspergillus'e leeliseline proteaas

    Üksnes juhul, kui need on loomse päritoluga ja neid kasutatakse toiduainetööstuses, näiteks pepsiin või ensüümid, mis sisaldavad 45 % laktoosi.

    ▼M2

    GRUPP 38

    Mitmesugused keemiatooted

    ▼M3

    Grupi 38 märkused (väljavõte määruse (EMÜ) nr 2658/87 I lisas sätestatud kombineeritud nomenklatuuri (CN) kõnealust gruppi käsitlevatest märkustest)

    4. Termin „olmejäätmed” tähendab kogu nomenklatuuri ulatuses jäätmeid, mida koguvad majapidamised, hotellid, restoranid, haiglad, poed, kontorid jne, ning sõidu- ja kõnnitee pühkmeid, samuti ehitus- ja lammutusjäätmeid. Olmejäätmed sisaldavad üldiselt mitmesuguseid materjale, nagu näiteks plast, kummi, puit, paber, tekstiil, klaas, metallid, toiduained, katkine mööbel ja muud purunenud või heitmestatud esemed. ….



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    ▼M3

    Ex 3822 00 00

    Diagnostilised ja laboratoorsed reaktiivid kandjal; diagnostilised ja laboratoorsed valmisreaktiivid kandjal või kandjata, v.a rubriikide 3002 ja 3006 tooted; sertifitseeritud etalonained

    Üksnes loomsetest saadustest pärinevad ained, v.a meditsiiniseadmed, nagu need on määratletud nõukogu direktiivi 93/42/EMÜ (1) artikli 1 lõike 2 punktis a, ning meditsiinilised in vitro diagnostikavahendid, nagu need on määratletud Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 98/79/EÜ (2) artikli 1 lõike 2 punktis b.

    Ex 3825 10 00

    Olmejäätmed

    Üksnes loomseid saadusi sisaldavad toidujäätmed, kui need on hõlmatud määruse (EÜ) nr 1069/2009 artikli 2 lõike 2 punktiga g, välja arvatud otseselt rahvusvahelistel liinidel sõitvatest transpordivahenditest pärinevad toidujäätmed, mis kõrvaldatakse kooskõlas sama määruse artikli 12 punktiga d.

    Selle CN-koodi alla võib kuuluda kasutatud toiduõli, mis on ette nähtud kasutamiseks määruse (EÜ) nr 1069/2009 kohaldamisala piires, näiteks orgaanilise väetise või biogaasi jaoks.

    ▼M3 —————

    ▼M2

    (1)   Nõukogu 14. juuni 1993. aasta direktiiv 93/42/EMÜ meditsiiniseadmete kohta (EÜT L 169, 12.7.1993, lk 1).

    (2)   Euroopa Parlamendi ja nõukogu 27. oktoobri 1998. aasta direktiiv 98/79/EÜ meditsiiniliste in vitro diagnostikavahendite kohta (EÜT L 331, 7.12.1998, lk 1).

    GRUPP 39

    Plastid ja plasttooted



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    ▼M3

    Ex 3913 90 00

    Mujal nimetamata muud looduslikud polümeerid (v.a algiinhape, selle soolad ja estrid) ning modifitseeritud looduslikud polümeerid (nt kõvavalgud, loodusliku kautšuki keemilised derivaadid) algkujul

    Üksnes loomsetest saadustest pärinevad ained, nt kondroitiinsulfaat, kitosaan, kõvastunud želatiin

    ▼M2

    Ex 3917 10 10

    Tehissooled (vorstikestad) kõvavalgust või tselluloosmaterjalist

    Üksnes loomadelt pärinevad tooted

    ▼M3

    Ex 3926 90 92

    Muud plastist ja teistest rubriikidesse 3901 –3914 kuuluvatest materjalidest tooted, mis on valmistatud lehtmaterjalist

    Kõvastunud želatiinist tühjad kapslid kasutamiseks loomasöödas; erinõuded on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa I peatüki 1. jao tabeli 1 5. reas

    Ex 3926 90 97

    Muud plastist ja teistest rubriikidesse 3901 –3914 kuuluvatest materjalidest tooted, mis on valmistatud muust kui lehtmaterjalist

    Kõvastunud želatiinist tühjad kapslid kasutamiseks loomasöödas; erinõuded on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa I peatüki 1. jao tabeli 1 5. reas

    ▼M2

    GRUPP 41

    Toornahad (v.a karusnahad) ja nahk

    Üldmärkused

    Üksnes rubriikidesse 4101 , 4102 , 4103 kuuluvate kabiloomade toornahkade suhtes kohaldatakse veterinaarkontrolli.

    Erinõuded kabiloomade toornahkade kohta on sätestatud määruse (EÜ) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 2 4. ja 5. reas.

    Mõistet „töödeldud toornahad” kasutatakse asjakohaste toodete puhul määruse (EÜ) nr 142/2011 I lisas sätestatud tähenduses.

    Märkused grupi 41 kohta (väljavõte märkustest selle määruse (EMÜ) nr 2658/87 I lisas esitatud kombineeritud nomenklatuuri grupi kohta)

    1. Sellesse gruppi ei kuulu:

    a) toornahkade lõikmed ja muud analoogsed jäätmed (rubriik 0511 );

    b) rubriiki 0505 või 6701 kuuluvad sulgede või udusulgedega kaetud linnunahad ja nende osad;

    c) karvade või villaga kaetud pargitud ja töödeldud toornahad (grupp 43); kuid gruppi 41 klassifitseeritakse siiski järgmised tooted: veiste (k.a pühvlite), hobuslaste, lammaste ja tallede (v.a astrahani, rasvasaba-, karakull-, pärsia jms lamba talled, india, hiina, mongoolia ja tiibeti lamba talled), kitsede ja kitsetallede (v.a jeemeni, mongoolia ja tiibeti kitsed ja nende talled), sigade (k.a nabasiga e pekaari), kaljukitsede, gasellide, kaamelite (sh dromedarid), põhjapõtrade, põtrade, hirvede, metskitsede ja koerte karvade või villaga kaetud toornahad.



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex  41 01

    Veiste (k.a pühvlite) ja hobuslaste toornahad (värsked või soolatud, kuivatatud, painitud, pikeldatud või muul viisil konserveeritud, ent parkimata, pärgamentimata jm viisil töötlemata) karvaga või karvata, laustetud või laustmata

    Veterinaarkontrolli kohaldatakse üksnes värskete, jahutatud või töödeldud toornahkade suhtes, kaasa arvatud toornahad, mis on kuivatatud, kuiv- või märgsoolatud või konserveeritud muul viisil kui parkimine või muu sarnane meetod.

    Piiranguteta võib importida määruse (EÜ) nr 142/2011 XIII lisa V peatüki punktis C 2 viidatud töödeldud toornahku, kui see on kooskõlas määruse (EÜ) nr 1069/2009 artikli 41 lõikega 3, eelkõige ex 4101 20 80 ja ex 4101 50 90 osas.

    Ex  41 02

    Lamba ja talle toornahad (värsked, soolatud, kuivatatud, painitud, pikeldatud või muul viisil konserveeritud, ent parkimata, pärgamentimata jm viisil töötlemata) villaga või villata, laustmata või laustetud, v.a käesoleva grupi märkuses 1.c nimetatud

    Veterinaarkontrolli kohaldatakse üksnes värskete, jahutatud või töödeldud toornahkade suhtes, kaasa arvatud toornahad, mis on kuivatatud, kuiv- või märgsoolatud või konserveeritud muul viisil kui parkimine või muu sarnane meetod.

    Piiranguteta võib importida määruse (EÜ) nr 142/2011 XIII lisa V peatüki punktis C 2 viidatud töödeldud toornahku, kui see on kooskõlas määruse (EÜ) nr 1069/2009 artikli 41 lõikega 3, eelkõige ex 4102 21 00 ja ex 4102 29 00 osas.

    Ex  41 03

    Muud toornahad (värsked või soolatud, kuivatatud, painitud, pikeldatud või muul viisil konserveeritud, ent parkimata, pärgamentimata jm viisil töötlemata), karvadega või ilma, laustetud või laustmata, v.a käesoleva grupi märkuses 1.b või 1.c nimetatud

    Veterinaarkontrolli kohaldatakse üksnes värskete, jahutatud või töödeldud toornahkade suhtes, kaasa arvatud toornahad, mis on kuivatatud, kuiv- või märgsoolatud või konserveeritud muul viisil kui parkimine või muu sarnane meetod.

    Piiranguteta võib importida määruse (EÜ) nr 142/2011 XIII lisa V peatüki punktis C 2 viidatud töödeldud toornahku, kui see on kooskõlas määruse (EÜ) nr 1069/2009 artikli 41 lõikega 3, eelkõige ex 4103 90 00 osas.

    GRUPP 42

    Nahktooted; sadulsepatooted ja rakmed; reisitarbed, käekotid jms tooted; tooted loomasooltest (v.a jämesiidist)

    Märkused grupi 42 kohta (väljavõte märkustest selle määruse (EMÜ) nr 2658/87 I lisas esitatud kombineeritud nomenklatuuri grupi kohta)

    2. Sellesse gruppi ei kuulu (muude toodete hulgas) järgmised veterinaarsest seisukohast olulised tooted:

    a) steriilne kirurgiline kätgut ja muud steriilsed kirurgilised õmblusmaterjalid (rubriik 3006 );

    (ij) pillikeeled, trumminahad ja muud muusikariistade osad (rubriik 9209 ).



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex 4205 00 90

    Muud nahast või komposiitnahast tooted

    Hõlmab koerte närimiskontide valmistamiseks kasutatavat materjali.

    Ex 4206 00 00

    Tooted loomasooltest (v.a jämesiidist), lehtkulla valmistamisel kasutatavast nahast, põiest või kõõlustest

    Hõlmab koerte närimiskontide valmistamiseks kasutatavat materjali.

    GRUPP 43

    Karusnahk, tehiskarusnahk ja nendest valmistatud tooted

    Märkused grupi 43 kohta (väljavõte märkustest selle määruse (EMÜ) nr 2658/87 I lisas esitatud kombineeritud nomenklatuuri grupi kohta)

    1. Kogu nomenklatuuris tähistatakse mõistega „karusnahad” kõiki karvade või villaga kaetud pargitud ja töödeldud loomanahku, v.a rubriigi 4301 toorkarusnahad.

    2. Sellesse gruppi ei kuulu:

    a) sulgede või udusulgedega kaetud linnunahad ja nende osad (rubriik 0505 või 6701 );

    b) karvade või villaga kaetud toornahad, mis kuuluvad gruppi 41 (vt grupi 41 märkuse 1 punkti c);

    Väljavõte HSi selgitavatest märkustest

    Rubriik 4301 : karusnahku käsitletakse toorkarusnahana ja sellesse rubriiki kuuluvana mitte üksnes siis, kui nad on looduslikus olekus, vaid ka siis, kui nad on puhastatud ja konserveeritud riknemise vältimiseks, nt kuivatamise või soolamise (kas kuiv- või märgsoolamise) teel.



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex  43 01

    Toorkarusnahad (sh pead, sabad, käpad jm köösneritööks sobivad tükid ning lõiked), v.a rubriikides 4101 , 4102 või 4103 nimetatud toornahad

    Kõik, välja arvatud karusnahad, mis on töödeldud vastavalt määruse (EÜ) nr 142/2011 XIII lisa VIII peatükile, kui see on kooskõlas määruse (EÜ) nr 1069/2009 artikli 41 lõikega 3.

    Hõlmab järgmisi alamrubriike:

    Ex 4301 10 00 (naaritsanahad, terved, pea, saba ja käppadega või ilma): erinõuded tuletatud toodete kohta, mis on mõeldud kasutamiseks väljaspool toiduahelat (karusnahk), on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 214. reas.

    Ex 4301 30 00 (tallenahast: astrahani, rasvasaba-, karakull-, pärsia jms lamba tallede nahad, india, hiina, mongoolia või tiibeti lamba tallede nahad, terved, pea, saba ja käppadega või ilma): erinõuded kabiloomade toornahkade kohta on sätestatud määruse (EÜ) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 2 5. reas.

    Ex 4301 60 00 (rebasenahad, terved, pea, saba ja käppadega või ilma): erinõuded tuletatud toodete kohta, mis on mõeldud kasutamiseks väljaspool toiduahelat (karusnahk), on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 214. reas.

    Ex 4301 80 00 (muud karusnahad, terved, pea, saba ja käppadega või ilma): v.a kabiloomad, nt ümisejad, ilvesed, hülged, nutria. Erinõuded tuletatud toodete kohta, mis on mõeldud kasutamiseks väljaspool toiduahelat (karusnahk), on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 214. reas.

    Ex 4301 90 00 (pead, sabad, käpad jm köösneritööks sobivad tükid ning lõiked): erinõuded tuletatud toodete kohta, mis on mõeldud kasutamiseks väljaspool toiduahelat (karusnahk), on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 214. reas.

    GRUPP 51

    Lambavill ja muude loomade vill ning loomakarvad; hobusejõhvist lõng ja riie

    Üldmärkused

    Rubriikide 5101 –5103 osas on erinõuded töötlemata villa ja loomakarvade kohta sätestatud määruse (EÜ) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 2 8. reas.

    Mõistet „töötlemata” kasutatakse asjakohase toote puhul määruse (EÜ) nr 142/2011 I lisas sätestatud tähenduses.

    Märkus 51. peatüki juurde

    1. Kõigis nomenklatuuri osades on mõistetel järgmised tähendused:

    a)

    lambavill – lammastelt ja talledelt saadav looduslik kiud;

    b)

    muude loomade vill – alpaka, laama, vikunja, kaameli (sh dromedari), jaki ning angoora-, tiibeti, kašmiir kitse jms kitsede (v.a harilikud kitsed), küüliku (k.a angooraküüliku), jänese, kopra, nutria või ondatra karvad;

    c)

    loomakarvad – eespool nimetamata loomade karvad, v.a harjade valmistamisel kasutatavad karvad ja harjased (rubriik 0502 ) ning hobusejõhv (rubriik 0511 ).

    Väljavõte HSi selgitavatest märkustest

    Kogu nomenklatuuris tähistab mõiste „loomakarvad” peale muude loomade villa kõiki muid loomakarvu, v.a sigade harjased ja karvad (rubriik 0502 ), vt ka märkust 1.(c) grupi kohta eespool.



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex  51 01

    Lambavill, kraasimata ja kammimata

    Töötlemata vill

    Ex  51 02

    Muude loomade vill ja loomakarvad, kraasimata ja kammimata

    Töötlemata karvad, kaasa arvatud veiste ja hobuslaste küljekarvad

    Ex  51 03

    Lambavilla ja muude loomade villa ning loomakarvade jäätmed, k.a lõngajäätmed, v.a kohestatud jäätmed

    Töötlemata vill ja karvad

    GRUPP 67

    Töödeldud suled ja udusuled ning tooted nendest; tehislilled; tooted juustest

    Väljavõte HSi selgitavatest märkustest

    Rubriiki 6701 kuuluvad:

    A) Linnunahad jm sulgede või udusulgedega kaetud linnuosad, linnusuled, nende osad ja udusuled, mis ei ole veel valmistooted, kuid mida on juba töödeldud muul viisil kui lihtsalt puhastamine, desinfitseerimine või konserveerimine (vt märkused rubriigi 0505 kohta); selle rubriigi kaubad võivad olla näiteks pleegitatud, värvitud, lokitud või laineliseks tehtud.

    B) Tooted linnunahkadest jm sulgede või udusulgedega kaetud linnuosadest, tooted linnusulgedest, udusulgedest või sulgede osadest, isegi kui linnusuled või udusuled jne on töötlemata või üksnes puhastatud, kuid välja arvatud tooted suleroodest ja –tüvikutest. Siia rubriiki kuuluvad seetõttu:

    (1) üksikud linnusuled, mille rood on traaditud või seotud näiteks kübaraseade kasutamiseks, ning erinevatest koostisosadest kokku pandud kombineeritud suled;

    (2) kobarasse kokku pandud linnusuled ning suled ja udusuled, mis on kokku liimitud või kinnitatud kangale või muule alusele;

    (3) lindudest, lindude osadest, sulgedest või udusulgedest valmistatud kaunistused kübaratele, boadele, kraedele või muudele rõivaesemetele või –manustele;

    (4) dekoratiivsetest linnusulgedest valmistatud mis tahes materjalist raamiga lehvikud. Raamitud või väärismetalliga kaunistatud lehvikud kuuluvad siiski rubriiki 7113 .



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex 6701 00 00

    Linnunahad jm linnuosad, kaetud sulgede või udusulgedega, linnusuled, sulgede osad, udusuled ning tooted nendest (v.a rubriigi 0505 tooted ja töödeldud sulerood ja -tüvikud)

    Üksnes linnunahad jm sulgede või udusulgedega kaetud kehaosad, linnusuled, nende osad ja udusuled, mida on juba töödeldud muul viisil kui lihtsalt puhastamine, desinfitseerimine või konserveerimine.

    Erinõuded linnusulgede kohta on sätestatud määruse (EÜ) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 2 9. reas.

    Tooted töötlemata või üksnes puhastatud linnunahkadest, sulgedest või udusulgedest ja sulgede osadest, näiteks üksikud linnusuled, mille rood on traaditud või seotud näiteks kübaraseades kasutamiseks, samuti üksikud kombineeritud suled, mis on kokku pandud erinevatest koostisosadest, sulgedest või udusulgedest valmistatud kaunistused näiteks kübaratele, boadele, kraedele, v.a töödeldud dekoratiivsed suled, reisijate poolt isiklikuks tarbeks veetavad töödeldud suled või töödeldud sulgede või udusulgede saadetised, mis on saadetud üksikisikutele mittetööstuslikel eesmärkidel

    ▼M3

    GRUPP 71

    Looduslikud ja kultiveeritud pärlid, vääris- ja poolvääriskivid, väärismetallid, väärismetalliga plakeeritud metallid, nendest valmistatud tooted; juveeltoodete imitatsioonid; mündid

    Harmoneeritud süsteemi klassifitseerimise arvamus 7101.21/1: soolvees konserveeritud ja õhukindlasse metallpakendisse pakendatud inimtoiduks kõlbmatud austrid, mis sisaldavad üht või mitut kultiveeritud pärli.



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex 7101 21 00

    Kultiveeritud pärlid, töötlemata.

    Sealhulgas soolvees või muul viisil konserveeritud ja õhukindlalt pakendatud inimtoiduks kõlbmatud austrid, mis sisaldavad üht või mitut kultiveeritud pärli.

    Töötlemata kultiveeritud pärlid, nagu on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa IV peatüki 2. jaos, välja arvatud juhul, kui need ei kuulu määruse (EÜ) nr 1069/2009 kohaldamisalasse, nagu on sätestatud nimetatud määruse artikli 2 lõike 2 punktis f.

    ▼M2

    GRUPP 95

    Mänguasjad, mängud ja spordiinventar; nende osad ja tarvikud



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex 9508 10 00

    Rändtsirkused ja -loomaaiad

    Üksnes elusloomadega

    Ex 9508 90 00

    Muud: lõbustuspargiatraktsioonid, rändteatrid

    Üksnes elusloomadega

    ▼M3

    GRUPP 96

    Mitmesugused tööstustooted



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex 9602 00 00

    Töödeldud želatiin, kõvastumata (v.a želatiin rubriigist 3503 ), tooted sellest.

    Kõvastumata želatiinist tühjad kapslid kasutamiseks inimtoidus või loomasöödas; loomasöödas kasutamist käsitlevad erinõuded on sätestatud määruse (EL) nr 142/2011 XIV lisa I peatüki 1. jao tabeli 1 5. reas.

    ▼M2

    GRUPP 97

    Kunstiteosed, kollektsiooniobjektid ja antiikesemed



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex 9705 00 00

    Kollektsioonid ja kollektsiooniobjektid zooloogia, botaanika, mineraloogia, anatoomia, ajaloo, arheoloogia, paleontoloogia, etnograafia või numismaatika valdkonnast

    Üksnes loomadelt pärinevad tooted

    Erinõuded jahitrofeede kohta on sätestatud määruse (EÜ) nr 142/2011 XIV lisa II peatüki 1. jao tabeli 2 6. reas.

    Välja arvatud kabiloomade ja lindude jahitrofeed, mis on läbinud täieliku taksidermilise töötluse, mis tagab nende säilimise ümbritseval temperatuuril, ning muude kui kabiloomade ja lindude jahitrofeed (töödeldud või töötlemata)

    ▼M3

    GRUPP 99

    Kombineeritud nomenklatuuri erikoodid

    II    alamgrupp

    Statistilised koodid teatavate erikaupade liikumise jaoks

    Üldised märkused

    Käesolev grupp hõlmab loomi, loomset toitu, liittooteid ja loomseid kõrvalsaadusi, mis pärinevad kolmandatest riikidest ning tarnitakse laevadele ja õhusõidukitele Euroopa Liidus tollitransiidiprotseduuri kohaselt (T1). Erandit Euroopa Liidu rahvatervisealastest imporditingimustest kohaldatakse loomse toidu ja liittoodete suhtes, mis tarnitakse laevadele kooskõlas direktiivi 97/78/EÜ artikli 13 lõikega 3 ning mida ladustatakse või ei ladustata ajutiselt heakskiidetud vabatsoonis, vaba- või tollilaos.



    CN-kood

    Kauba kirjeldus

    Kvalifitseerumine ja selgitus

    (1)

    (2)

    (3)

    Ex 9930 24 00

    Laevadele ja õhusõidukitele tarnitud, kombineeritud nomenklatuuri gruppidesse 1–24 kuuluvad kaubad.

    Üksnes laevade varustamiseks ettenähtud loomne toit, sealhulgas liittooted, mis on sätestatud direktiivi 97/78/EÜ artiklites 12 ja 13.

    Ex 9930 99 00

    Laevadele ja õhusõidukitele tarnitud, mujale klassifitseeritud kaubad

    Üksnes laevade varustamiseks ettenähtud loomne toit, sealhulgas liittooted, mis on sätestatud direktiivi 97/78/EÜ artiklites 12 ja 13.




    II LISA

    Loetelu liittoodetest ja toiduainetest, mille suhtes ei kohaldata käesoleva otsuse artikli 6 lõike 1 punkti b kohaselt veterinaarkontrolli

    Käesolevas loetelus on vastavalt liidus kasutatavale kaupade nomenklatuurile sätestatud liittooted ja toiduained, mida ei tule esitada piiripunktis veterinaarkontrolli tegemiseks.

    Märkused tabeli kohta:

    Veerg (1) – CN-kood

    Selles veerus esitatakse CN-kood. Määrusega (EMÜ) nr 2658/87 kehtestatud kombineeritud nomenklatuur (CN) põhineb kaupade kirjeldamise ja kodeerimise harmoneeritud süsteemil, mille töötas välja Tollikoostöö Nõukogu (nüüd Maailma Tolliorganisatsioon) ja mis kehtestati 14. juunil 1983 Brüsselis sõlmitud rahvusvahelise konventsiooniga ning kiideti Euroopa Majandusühenduse nimel heaks otsusega 87/369/EMÜ (edaspidi „HS konventsioon“). CN-iga on üle võetud HS-i rubriigid ja kuuekohalised alamrubriigid, ainult seitsmes ja kaheksas number tähistavad CN-i enda alajaotisi.

    Neljanumbrilise koodi puhul: kui ei ole sätestatud teisiti, ei tule piiripunktis veterinaarkontrolli tegemiseks esitada ühtegi liittoodet ega toiduainet, mille kood algab nimetatud nelja numbriga või mis kuuluvad nimetatud neljanumbrilise koodi alla.

    Kui loomseid saadusi sisaldavad üksnes teatavad konkreetsed tooted, mis kuuluvad nelja-, kuue- või kaheksakohalise koodi alla, ning CN-is ei ole kõnealusel koodil konkreetseid alajaotisi, siis lisatakse koodile märge „ex“ (näiteks ex 2001 90 65 : veterinaarkontrolli ei nõuta veerus (2) esitatud toodete puhul).

    Veerg (2) – selgitus

    Selles veerus esitatakse üksikasjalik teave liittoodete ja toiduainete kohta, mille suhtes kohaldatakse erandit piiripunktides tehtavast veterinaarkontrollist. Vajaduse korral peavad piiripuntide riiklikud veterinaararstid hindama liittoote või toiduaine koostisosi ja tegema kindlaks, kas liittootes või toiduaines sisalduv loomne saadus on töödeldud sellisel määral, et selle suhtes ei pea kohaldama liidu õigusaktidega ette nähtud veterinaarkontrolli.



    CN-koodid

    Selgitused

    (1)

    (2)

    1704 , 1806 20 , 1806 31 , 1806 32 , 1806 90 11 , 1806 90 19 , 1806 90 31 , 1806 90 39 , 1806 90 50

    Kondiitritooted (sh kompvekid) ja šokolaad, mis sisaldavad alla 50 % töödeldud piima- ja munatooteid ning mida on töödeldud vastavalt käesoleva otsuse artikli 6 lõike 1 punktile a.

    1902 19 , 1902 30 , 1902 40

    Pasta ja nuudlid, mida ei ole segatud ega täidetud töödeldud lihatootega; sisaldavad alla 50 % töödeldud piima- ja munatooteid ning neid on töödeldud vastavalt käesoleva otsuse artikli 6 lõike 1 punktile a.

    1905 10 , 1905 20 , 1905 31 , 1905 32 , 1905 40 , 1905 40 10 , 1905 90 10 , 1905 90 20 , 1905 90 30 , 1905 90 45 , 1905 90 55 , 1905 90 60 , ex 1905 90 90 ;

    Leiva- ja saiatooted, koogid, küpsised, vahvlid, kuivikud, röstitud leiva- ja saiatooted jms röstitud tooted; sisaldavad alla 20 % töödeldud piima- ja munatooteid ning neid on töödeldud vastavalt käesoleva otsuse artikli 6 lõike 1 punktile a.

    1905 90 hõlmab üksnes kuivi ja rabedaid tooteid.

    ex 2001 90 65 , ex 2005 70 00

    ex  16 04

    Täidetud oliivid, mille täidisest moodustab kala vähem kui 20 %

    Täidetud oliivid, mille täidisest moodustab kala rohkem kui 20 %

    ex 2104 10 ja ex 2104 20

    Lõpptarbija jaoks pakendatud puljongitooted ning lõhna- ja maitseained, mis sisaldavad alla 50 % kalaõlisid, -pulbreid või -ekstrakte ning mida on töödeldud vastavalt käesoleva otsuse artikli 6 lõike 1 punktile a.

    ex 2106 10 , ex 2106 90

    Lõpptarbija jaoks pakendatud toidulisandid, mis sisaldavad väheses koguses (kokku alla 20 %) töödeldud loomseid saadusi (sh glükoosamiin, kondroitiin ja/või kitosaan), välja arvatud lihatooted.



    ( 1 ) ELT L 154, 30.4.2004, lk 72.

    ( 2 ) EÜT L 198, 20.7.1987, lk 1.

    ( 3 ) ELT C 137, 6.5.2011, lk 1.

    ( 4 ) EÜT L 268, 14.9.1992, lk 54.

    Top