Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32018O0019

Euroopa Keskpanga suunis (EL) 2018/1151, 2. august 2018, millega muudetakse suunist EKP/2011/23 Euroopa Keskpanga statistikaaruandluse nõuete kohta välisstatistika valdkonnas (EKP/2018/19)

ELT L 209, 20.8.2018, p. 2–28 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/guideline/2018/1151/oj

20.8.2018   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 209/2


EUROOPA KESKPANGA SUUNIS (EL) 2018/1151,

2. august 2018,

millega muudetakse suunist EKP/2011/23 Euroopa Keskpanga statistikaaruandluse nõuete kohta välisstatistika valdkonnas (EKP/2018/19)

EUROOPA KESKPANGA NÕUKOGU,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse Euroopa Keskpankade Süsteemi ja Euroopa Keskpanga põhikirja, eelkõige selle artikleid 3.1 ja 3.3, 5.1, 12.1, 14.3 ja 16,

võttes arvesse nõukogu 23. novembri 1998. aasta määrust (EÜ) nr 2533/98 statistilise teabe kogumise kohta Euroopa Keskpanga poolt, (1) eelkõige selle artiklit 4,

ning arvestades järgmist:

(1)

Seoses finants- ja majanduskriisiga, globaliseerumise tagajärgedega (näiteks finantskorraldusvahendite kasutamine ja rahvusvaheliste ettevõtete kasvav keerukus) ja finantsinnovatsiooniga, on rahapoliitika ja finantsstabiilsuse jaoks järjest enam vajalikud analüüsid ning selleks tuleb täiendada kvartali maksebilansi ja rahvusvaheliste investeerimispositsioonide statistikat. Lisaks on nõutav täiendav ühtlustamine kvartali maksebilansi ja rahvusvahelise investeerimispositsiooni statistika ning rahvamajanduse (sealhulgas sektoripõhise) arvepidamise statistika vahel.

(2)

Mittefinantsteenuseid osutav ettevõtlussektor on majanduses väga oluline, kuid suunis EKP/2011/23 (2) ei ole seda seni eraldi käsitlenud. Lisaks kasvab endiselt mitterahaloomeasutuste individuaalsete allsektorite olulisus majanduse rahastamisel, mis suurendab nende allsektorite teabe kogumise tähtsust läbipaistvuse huvides ning majandus- ja finantsanalüüsi tõhustamiseks.

(3)

G-20 andmelünkade algatuse raames on leitud, et vahetuskursiriskid ja vääringute tasakaalunihked on globaliseerumise ja finantsintegratsiooni kontekstis järjest olulisemad. Nende riskide paremaks mõistmiseks ning võtmevaluutade suhtelise tähtsuse arengu täiendavaks selgitamiseks tuleb esimese sammuna kvartaalselt esitada põhjalik teave rahvusvaheliste investeerimispositsioonide nimivääringute kohta.

(4)

Euroala ja tema peamiste kaubanduspartnerite tehingute ja rahvusvaheliste investeerimispositsioonide põhjalikuks kahepoolseks analüüsiks tuleb geograafilisi detaile täpsustada kõikide G-20 riikide individuaalselt tuvastamiseks. Lisaks nõuavad andmekvaliteediga seotud kaalutlused, nt kahepoolne asümmeetriate analüüs, kvartaliandmete kogumist kahepoolsete tehingute ja ning kõikide liikmesriikide vaheliste positsioonide kohta.

(5)

Kooskõla ühelt poolt maksebilansi ja rahvusvahelise investeerimispositsiooni statistika ja teiselt poolt rahvamajanduse (sealhulgas sektoripõhise) arvepidamise vahel on andmekvaliteedi parandamise püüete seisukohast ülima tähtsusega. Nende kahe andmekogumi koostamise metoodika on identne, seepärast kombineeritakse nende kahe statistikavaldkonna andmeid tihti analüütilistel eesmärkidel. Seetõttu on tähtis, et maksebilansi ja rahvusvahelise investeerimispositsiooni statistika oleks instrumentide liikide tasandil kättesaadav piisava detailsusega, mis võimaldab nende kahe andmekogumi täpset kombineerimist.

(6)

Euroala koondnäitajate koostamise ja avaldamisega kõikide uute andmenõuete osas peaks kaasnema vastavate riikide andmekogumite avaldamine, et võimaldada selle teabe sisukat riigiülest analüüsi. Avaldatavates riigi andmekogumid ei tohi määruse (EÜ) nr 2533/98 kohaselt sisaldada konfidentsiaalset statistilist teavet.

(7)

Võimaldamaks piisav aeg vajalike muudatuste ettevalmistamiseks riikide statistika koostamise meetodites, peavad eurot vääringuna kasutavate riikide keskpangad järgima käesolevat suunist alates 1. märtsist 2021

(8)

Seetõttu tuleb suunist EKP/2011/23 vastavalt muuta,

ON VÕTNUD VASTU KÄESOLEVA SUUNISE:

Artikkel 1

Muudatused

Suunist EKP/2011/23 muudetakse järgmiselt:

1.

artikli 1 punkt 17 asendatakse järgmisega:

„17)   „avaldatavad riigi andmekogumid“– II lisa tabelites 2 ja 4 veergudes „avaldatav allkogum“ määratletud riikide andmeread, mis on vastavate tabelite ülejäänud veergudes esitatavate andmete alljaotused ning mis ei ole määruse (EÜ) nr 2533/98 kohaselt konfidentsiaalne teave.“;

2.

artikli 2 lõige 1a jäetakse välja;

3.

artikli 3a lõige 1 asendatakse järgmisega:

„1.   EKP edastab RKP-dele tema poolt avaldatavad euroala koondnäitajad ning samuti avaldatavad riigi andmekogumid.“;

4.

artiklit 6 muudetakse järgmiselt:

a)

lõige 1 asendatakse järgmisega:

„1.   Ilma et see piiraks V lisas sätestatud EKP järelevalve ülesandeid, tagavad RKPd EKP-le esitatava statistilise teabe kvaliteedi järelevalve ja hindamise, asjakohastel juhtudel koostöös muude pädevate ametiasutustega vastavalt artiklile 4. EKP hindab neid andmeid ühetaoliselt ja õigeaegselt. EKP juhatus esitab igal aastal nõukogule aruande andmete kvaliteedi kohta ning teeb aruanded üldsusele kättesaadavaks.“

b)

lõige 3 asendatakse järgmisega:

„3.   Kui II lisa tabelite 1 kuni 5 kirjete andmed on euroala või riikliku statistika jaoks tähtsusetud või ebapiisavad või kui vastava kirje andmeid ei ole võimalik mõistlike kuludega koguda, on lubatud kasutada usaldusväärsel statistikametoodikal põhinevat parimat hinnangut, kui see ei kahjusta kõnealuse statistika analüütilist väärtust. Lisaks on parim hinnang lubatud järgmiste alajaotuste puhul II lisa tabelites 1, 2, 4 ja 6:

a)

otseinvesteeringute ja muude investeeringute esmase tulu alajaotused;

b)

muu esmase ja teisese tulu alajaotused;

c)

kapitalikonto kapitalisiirete alajaotused;

d)

tuletisinstrumentide kohustuste geograafiline jaotus;

e)

ISIN-koodita investeerimisfondide osakutelt teenitud tulu reinvesteerimine;

f)

ISIN-koodiga investeerimisfondide osakutelt teenitud investeerimistulu (niikaua kuni asjaomast kirjet on võimalik tuletada väärtpaberite keskandmebaasi andmete põhjal);

g)

pangatähtede piiriüleste tarnete jaotus nimiväärtuste kaupa;

h)

„muude sektorite“ raha ja hoiuste (varade) tehingute ja positsioonide jaotus sektorite kaupa;

i)

rahvusvaheliste investeerimispositsioonide jaotus nimivääringute ja järelejäänud tähtaja kaupa“.

5.

I ja II lisa muudetakse vastavalt käesoleva suunise lisale.

Artikkel 2

Jõustumine ja rakendamine

1.   Käesolev suunis jõustub päeval, mil sellest teatatakse keskpankadele liikmesriikides, mille rahaühik on euro.

2.   Eurosüsteemi keskpangad peavad käesolevat suunist järgima alates 1. märtsist 2021.

Artikkel 3

Adressaadid

Käesolev suunis on adresseeritud kõikidele eurosüsteemi keskpankadele.

Frankfurt Maini ääres, 2. august 2018

EKP nõukogu nimel

EKP president

Mario DRAGHI


(1)  EÜT L 318, 27.11.1998, lk 8.

(2)  Suunis 2012/120/EU, 9. detsember 2011, Euroopa Keskpanga statistikaaruandluse nõuete kohta välisstatistika valdkonnas (EKP/2011/23) (ELT L 65, 3.3.2012, lk 1).


LISA

Suunise EKP/2011/23 I ja II lisa muudetakse järgmiselt:

1.

I lisa muudetakse järgmiselt:

a)

punkt 1 asendatakse järgmisega:

„1.   Maksebilansi statistika

Euroopa Keskpank (EKP) vajab maksebilansi statistikat kahe sagedusega: kord kuus ja kord kvartalis vastavate kalendriperioodide kohta. Aastaandmed koostatakse vastava aasta kohta liikmesriigi kvartali aruannetes esitatud andmete summeerimise teel. Maksebilansi statistika peab olema võimalikult suurel määral kooskõlas muu statistikaga, mis esitatakse rahapoliitika elluviimiseks, eelkõige kvartali rahvamajanduse (sealhulgas sektoraalse) arvepidamise ja kuise raha- ja pangandusstatistikaga.

1.1.   Maksebilansi kuustatistika

Eesmärk

Euroala kuise maksebilansi eesmärgiks on tuua välja põhikirjed, mis mõjutavad monetaartingimusi ja valuutaturgusid (vt II lisa tabel 1).

Nõuded

On oluline, et andmed oleksid sobivad kasutamiseks euroala maksebilansi arvutamisel.

Arvestades maksebilansi kuuandmete esitamise lühikest tähtaega, andmete suurt agregeeritust ning nende kasutamist rahapoliitika eesmärkidel ja valuutatehinguteks, lubab EKP teatavat kõrvalekaldumist rahvusvahelistest normidest (vt artikli 2 lõige 4), kui see on vältimatu. Täielik tekke- või tehingupõhine kajastamine ei ole nõutav. Tähtajast kinnipidamise vajaduse korral aktsepteerib EKP hinnangulisi või esialgseid andmeid, kui need ei kaldu oluliselt kõrvale rahvusvahelistest standarditest ning selliste hinnanguliste või esialgsete andmete esitamine tagab piisava andmekvaliteedi.

Kõik laiemad tehingute kategooriad tuleb esitada varade ja kohustustena (või jooksevkonto kirjete puhul kreediti või deebetina). Üldiselt nõuab see RKPdelt rahvusvaheliste tehingute puhul teiste euroala liikmesriikide residentidega tehtud tehingute ja euroalaväliste tehingute eristamist. RKPd teevad seda ühetaoliselt.

Kui euroala liikmed muutuvad, peavad RKPd muutma euroala riikide koosseisu määratlust alates kuupäevast, mil liikmelisuse muudatus jõustub. Parima hinnangu andmist laienenud euroala hõlmavate tagasivaateliste andmete kohta nõutakse nii eelmise koosseisu euroala RKPdelt kui ka uute euroala liikmesriikide RKPdelt.

Euroala kuuandmete sisukaks koondamiseks portfelliinvesteeringute valdkonnas tuleb eristada tehinguid euroala residentide emiteeritud väärtpaberitega ja tehinguid mitte-euroala residentide emiteeritud väärtpaberitega. Euroala portfelliinvesteeringute varade netotehingute statistika koostatakse aruannetes esitatud euroalaväliste residentide emiteeritud väärtpaberite netotehingute agregeerimise teel. Euroala portfelliinvesteeringute kohustuste netotehingute statistika koostatakse kõigi riigi kohustuste netotehingute ja euroala residentide emiteeritud ja ostetud väärtpaberite netotehingute konsolideerimise teel.

Analoogset aruandlusnõuet ja koondandmete koostamise meetodit kohaldatakse ka portfelliinvesteeringute tulu kohta.

Maksebilansi andmete koostamiseks rahapoliitilistel eesmärkidel peavad RKPd esitama andmed institutsionaalse sektori lõikes. Kuu maksebilansi puhul on sektoriteks liigendus järgmine:

otseinvesteeringute puhul: a) hoiuseid kaasavad ettevõtted välja arvatud keskpank; b) rahaturufondid; c) valitsussektor; d) muud sektorid,

portfelliinvesteeringute puhul varad ja muud investeeringud: a) keskpank; b) hoiuseid kaasavad ettevõtted välja arvatud keskpank; c) rahaturufondid; d) valitsussektor; e) muud sektorid.

Maksebilansi koostamiseks sektorite lõikes, mis võimaldab rahapoliitilise ülevaate koostamist, nõutakse RKPdelt käesoleva suunise artikli 2 lõikes 3 sätestatud kuupäevast alates andmete esitamist netotehingute kohta euroala residentide emiteeritud väärtpaberitesse tehtud portfelliinvesteeringutega, mis on esitatud institutsionaalsete sektorite kaupa, kuhu emitent kuulub. Lisaks sellele hõlmavad portfelliinvesteeringute kohustused liigendust riigisiseste emitentide institutsionaalse sektori lõikes.

Euroala portfelliinvesteeringute kohustuste netotehingute statistika sektorite lõikes koostatakse seejärel vastavate sektorite kõigi riigi netokohustuste ja vastavate euroala residentide emiteeritud ja ostetud väärtpaberite netotehingute konsolideerimise teel.

RKPd (ja kohastel juhtudel teised pädevad asutused) koguvad portfelliinvesteeringute andmeid vastavalt ühele VI lisas olevas tabelis toodud näidistest.

1.2.   Maksebilansi kvartalistatistika

Eesmärk

Euroala kvartaalse maksebilansi eesmärgiks on pakkuda üksikasjalikumat teavet, et võimaldada maksebilansitehingute täiendavat analüüsi. Samuti on maksebilansi kvartalistatistika riigi täpsete majandusandmete jälgimise aluseks.

Seda statistikat saab kasutada eelkõige euroala sektorite ja finantskontode koostamiseks ja liidu/euroala maksebilansi ühiseks avaldamiseks koostöös Euroopa Komisjoniga (Eurostat).

Nõuded

Maksebilansi kvartalistatistika vastab võimalikult suurel määral rahvusvahelistele standarditele (vt artikli 2 lõige 4). Maksebilansi kvartalistatistika nõutav liigendus on esitatud II lisa tabelis 2. Ühtlustatud põhimõtted ja mõisted, mida kasutatakse kapitali ja finantskonto puhul, on sätestatud III lisas.

Kvartaalse jooksevkonto liigendus on sarnane jaotusega, mida nõutakse kuuandmete puhul. Teenuste ja tulude puhul on vaja detailsemad kvartaliandmed.

Finantskonto kirje „Muud investeeringud“ puhul järgib EKP Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) maksebilansi ja rahvusvahelise investeerimispositsiooni käsiraamatu kuuendas taastrükis (edaspidi BPM6) esitatud nõudeid. Muudetud on alajaotuse esitust (st esmatähtis on sektor). See sektoriteks jaotus on detailsem, ent endiselt vastavuses BPM6 jaotusega, kus esmatähtsad on instrumendid. Nii nagu BPM6-s eristatakse sularaha ja hoiused laenudest ja muudest investeeringutest.

RKPd peavad eristama tehinguid euroala liikmesriikidega kõikidest muudest maksebilansitehingutest. Euroala portfelliinvesteeringute varade netotehingute statistika koostatakse aruannetes esitatud euroalaväliste residentide emiteeritud väärtpaberite netotehingute agregeerimise teel. Euroala portfelliinvesteeringute kohustuste netotehingute statistika koostatakse kõigi riigi kohustuste netotehingute ja euroala residentide emiteeritud ja ostetud väärtpaberite netotehingute konsolideerimise teel.

Analoogset aruandlusnõuet ja koondandmete koostamise meetodit kohaldatakse ka portfelliinvesteeringute tulu kohta.

RKP peavad esitama kvartaliandmed institutsionaalse sektori lõikes. See nõue ületab IMFi standardkomponente. RKPd peavad esitama kvartaliandmed järgmiste sektorite lõikes: a) keskpangad; b) hoiustavad ettevõtted, v.a keskpank; c) rahaturufondid; d) valitsussektor; e) investeerimisfondid, v.a rahaturufondid; f) kindlustusseltsid ja pensionifondid; g) muud finantsasutused; h) mittefinantsettevõtted; ja i) kodumajapidamised ja kodumajapidamisi teenindavad kasumitaotluseta institutsioonid.

Euroala portfelliinvesteeringute kohustuste netotehingute statistika koostamise eesmärgil euroala residentidest emitentide sektorite lõikes on kvartaliandmete nõuded sarnased kuu maksebilansi nõuetega.

Kooskõlas rahvamajanduse arvepidamise süsteemiga soovitab BPM6 intressi kajastamist tekkepõhiselt. See nõue mõjutab jooksevkontot (investeerimistulu) ja finantskontot.“;

b)

punkt 3 asendatakse järgmisega:

„3.   Rahvusvahelise investeerimispositsiooni statistika

Eesmärk

Rahvusvaheline investeerimispositsioon on euroala kui terviku välisvarade ja -kohustuste aruanne rahapoliitika ja valuutaturu analüüsiks. Eelkõige aitab see kaasa liikmesriikide välise haavatavuse hindamisele ja raha hoidva sektori likviidse välisvara hoiuste arengute jälgimisele. See statistiline teave on kesksel kohal välismaailma konto koostamisel euroala kvartali finantskontode all. Samuti on rahvusvahelise investeerimispositsiooni kvartalistatistika riigi täpsete majandusandmete jälgimise aluseks, sealhulgas Euroopa Komisjoni makromajandusliku tasakaalustamatuse menetluse kontekstis (*1).

Nõuded

RKPd esitavad rahvusvahelise investeerimispositsiooni statistika kvartaalselt perioodi lõpu seisuga, sealhulgas valuutakursside või muude hindade muutumisest tulenevate ümberhindamiste kohta.

Rahvusvahelise investeerimispositsiooni andmed vastavad võimalikult suurel määral rahvusvahelistele normidele (vt artikli 2 lõige 4). EKP koostab rahvusvahelise investeerimispositsiooni euroala kui terviku kohta. Euroala rahvusvahelise investeerimispositsiooni liigendus on esitatud II lisa tabelis 4.

Rahvusvaheline investeerimispositsioon näitab vaatlusperioodi lõpu finantsseisu, mille väärtust hinnatakse perioodi lõpu hindades. Positsioonide väärtus saab muutuda järgmiste tegurite tõttu. Esiteks, ühe osa väärtuse muutusest vaatlusperioodil tingivad finantstehingud, mis on toimunud ja kajastatud maksebilansis. Teiseks, osa positsioonide muutustest antud perioodi alguses ja lõpus on põhjustatud näidatud finantsvarade ja -kohustuste hinnamuutustest. Kolmandaks, juhul kui positsioonid ei ole vääringustatud arvestusühikutes, mida kasutatakse rahvusvahelise investeerimispositsiooni jaoks, mõjutavad väärtusi ka vahetuskursi muutused muude valuutade suhtes. Lõpuks, muude muudatuste põhjuseks, mis ei ole tingitud eespool toodud teguritest, loetakse muud mahu muutused vaadeldaval perioodil.

Euroala finantsvoogude ja -positsioonide nõuetekohane vastavusse viimine nõuab muutuste eristamist, mis tulenevad hinnast, vahetuskursi muutustest ja muudest mahu muutustest.

Rahvusvahelise investeerimispositsiooni kajastamine peaks olema võimalikult lähedane maksebilansi kvartalivoogudele. Põhimõtted, mõisted ja liigendused on kooskõlas nendega, mida kasutatakse maksebilansi kvartalivoogude puhul.

Rahvusvahelise investeerimispositsiooni andmed peaksid võimalikult suures ulatuses olema vastavuses muu statistikaga, eelkõige monetaar- ja pangandusstatistikaga ning finantsarvestusega.

Kuu ja kvartali maksebilansi puhul peavad RKPd rahvusvahelise investeerimispositsiooni statistikas eristama euroala liikmesriikide suhtes esinevaid positsioone kõigist muudest rahvusvahelistest positsioonidest. Portfelliinvesteeringute kontodel tuleb eristada euroala residentide emiteeritud väärtpaberite positsioone ja euroalaväliste residentide emiteeritud väärtpaberite positsioone. Euroala portfelliinvesteeringute varade statistika koostatakse aruannetes esitatud euroalaväliste residentide emiteeritud väärtpaberite varade koondamise teel. Euroala portfelliinvesteeringute kohustuste statistika koostatakse kõigi riigi netokohustuste ja euroala residentide emiteeritud ja ostetud väärtpaberite positsioonide konsolideerimise teel.

Rahvusvahelise investeerimispositsiooni portfelliinvesteeringute varad ja kohustused koostatakse üksnes positsiooniandmete alusel.

RKPd (ja kohastel juhtudel teised pädevad statistikaasutused) koguvad vähemalt kvartaalselt portfelliinvesteeringute varade ja kohustuste positsioonid väärtpaberite kaupa vastavalt VI lisas olevas tabelis toodud näidistele.

(*1)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EL) nr 1174/2011, 16. november 2011, euroalal esineva ülemäärase makromajandusliku tasakaalustamatuse korrigeerimiseks võetavate täitemeetmete kohta (ELT L 306, 23.11.2011, lk 8) ja Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EL) nr 1176/2011, 16. november 2011, makromajandusliku tasakaalustamatuse ennetamise ja korrigeerimise kohta (ELT L 306, 23.11.2011, lk 25).“;"

2.

II lisa muudetakse järgmiselt:

a)

Tabel 2 asendatakse järgmisega:

Tabel 2

Kvartali maksebilanss

 

Kreedit

Deebet

Avaldatavad alajaotused

Kreedit

Deebet

1.

Jooksevkonto (1)

Geo 4d (2)

Geo 1

Geo 4d

Geo 1

Kaubad

Geo 4

Geo 4

Geo 4d

Geo 4d

Üldkaubad maksebilansi alusel

Geo 3

Geo 3

Geo 1

Geo 1

Kaupade netoeksport kaubandusteenuse raames

Geo 3

 

Geo 1

 

Kaubandusteenuse raames omandatud kaubad (negatiivne kreedit)

Geo 3

 

 

 

Kaubandusteenuse raames müüdud kaubad

Geo 3

 

 

 

Mitterahaline kuld

Geo 3

Geo 3

 

 

Bränding – kaudtransiidi korrigeerimine

Geo 4

Geo 4

 

 

Teenused

Geo 4

Geo 4

Geo 4d

Geo 4d

Teiste omandis olevate füüsiliste sisendite töötlemise teenused

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Mujal kajastamata hooldus- ja remonditeenused

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Veoteenused

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Reisiteenused

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Ehitus

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Kindlustus- ja pensioniteenused

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Finantsteenused

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Otsese tasu eest osutatavad ja muud finantsteenused

Geo 3

Geo 3

 

 

Kaudselt mõõdetavad finantsvahendusteenused (FISIM)

Geo 3

Geo 3

 

 

Mujal kajastamata intellektuaalomandi kasutamise tasud

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Telekommunikatsiooni-, IT- ja infoteenused

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Muud äriteenused

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Teadus- ja arendusteenused

Geo 3

Geo 3

 

 

Eriala- ja juhtimiskonsultatsiooni teenused

Geo 3

Geo 3

 

 

Tehnilised, kaubandusega seotud ja muud äriteenused

Geo 3

Geo 3

 

 

Isiku-, kultuuri- ja meelelahutusteenused

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Mujal kajastamata valitsemissektori kaubad ja teenused

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Esmane tulu

Geo 4d

Geo 1

Geo 4d

Geo 1

Tööjõutulu

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Investeerimistulu

Geo 4d

Geo 1

Geo 4d

Geo 1

Residentide sektori kaupa (sektor 2d) (3)

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Otseinvesteeringud

Geo 4d

Geo 4d

Geo 4d

Geo 4d

Omakapital (dividendid ja reinvesteeritud tulu)

Geo 4

Geo 4

Geo 2

Geo 2

Otseinvesteeringud ettevõtjates

Geo 3

Geo 3

 

 

Otseinvestoris (pöördinvesteering)

Geo 3

Geo 3

 

 

Sidusettevõtjate vahel

Geo 3

Geo 3

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

Sellest: reinvesteeritud tulu

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

Võlainstrumendid

Geo 4

Geo 4

Geo 2

Geo 2

Otseinvesteeringud ettevõtjates

Geo 3

Geo 3

 

 

Otseinvestoris (pöördinvesteering)

Geo 3

Geo 3

 

 

Sidusettevõtjate vahel

Geo 3

Geo 3

 

 

Sellest: intress enne kaudselt mõõdetavaid finantsvahendusteenuseid

Geo 3

Geo 3

 

 

sellest: intress

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

Portfelliinvesteeringud

Geo 4d

Geo 1

Geo 4d

Geo 1

Omakapital ja investeerimisfondide aktsiad

Geo 4

Geo 1

Geo 2

Geo 1

Omandiväärtpaberid

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Dividendid

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 3

Geo 1

 

 

Tehingupoolest emitendi sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

 

 

 

Investeerimisfondide aktsiad

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Dividendid

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 3

Geo 1

 

 

Tehingupoolest emitendi sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

 

 

 

Reinvesteeritud tulu

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 3

Geo 1

 

 

Tehingupoolest emitendi sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

 

 

 

Võlaväärtpaberid

Geo 2

Geo 1

Geo 2

Geo 1

Lühiajaline

Geo 4

Geo 1

Geo 2

Geo 1

Intress

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 3

Geo 1

 

 

Tehingupoolest emitendi sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

 

 

 

Pikaajaline

Geo 4

Geo 1

Geo 2

Geo 1

Intress

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 3

Geo 1

 

 

Tehingupoolest emitendi sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

 

 

 

Muud investeeringud

Geo 4

Geo 4

Geo 4d

Geo 4d

Kvaasikorporatiivsete ettevõtjate tuludest väljavõetud summad

Geo 3

Geo 3

 

 

Intress

Geo 3

Geo 3

Geo 1

Geo 1

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

sellest: SDRide intress

 

Geo 1

 

 

Sellest: intress enne kaudselt mõõdetavaid finantsvahendusteenuseid

Geo 3

Geo 3

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

Kindlustus-, pensioni- ja standardsetes tagatisskeemides osalejate investeerimistulu

Geo 3

Geo 3

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

Reservvarad

Geo 3

 

Geo 1

 

sellest: intress

Geo 3

 

 

 

Muu esmane tulu

Geo 4

Geo 4

Geo 2

Geo 2

Valitsemissektor

Geo 3

Geo 3

 

 

Tootmis- ja impordimaksud

Geo 3, UId

Geo 3, UId

 

 

Toodete maksud

Geo 3, UId

Geo 3, UId

 

 

Muud tootmismaksud

Geo 3, UId

Geo 3, UId

 

 

Subsiidiumid

Geo 3, UId

Geo 3, UId

 

 

Tootesubsiidiumid

Geo 3, UId

Geo 3, UId

 

 

Muud tootmissubsiidiumid

Geo 3, UId

Geo 3, UId

 

 

Rent

Geo 3

Geo 3

 

 

Muud sektorid

Geo 3

Geo 3

 

 

Tootmis- ja impordimaksud

Geo 3, UId

Geo 3, UId

 

 

Toodete maksud

Geo 3, UId

Geo 3, UId

 

 

Muud tootmismaksud

Geo 3, UId

Geo 3, UId

 

 

Subsiidiumid

Geo 3, UId

Geo 3, UId

 

 

Tootesubsiidiumid

Geo 3, UId

Geo 3, UId

 

 

Muud tootmissubsiidiumid

Geo 3, UId

Geo 3, UId

 

 

Rent

Geo 3

Geo 3

 

 

Teisene tulu

Geo 4

Geo 4

Geo 2

Geo 2

Valitsemissektor

Geo 3

Geo 3

Geo 1

Geo 1

Jooksvad tulumaksud, omandimaksud jne.

Geo 3

 

 

 

Sotsiaalmaksed

Geo 3

 

 

 

Sotsiaaltoetused

 

Geo 3

 

 

Rahvusvaheline koostöö

Geo 3, UId

Geo 3, UId

 

 

Mitmesugused jooksevülekanded

Geo 3

Geo 3

 

 

Käibemaksu- ja kogurahvatulupõhised ELi omavahendid

 

Liidu institutsioonid

 

 

Muud sektorid

Geo 3

Geo 3

Geo 1

Geo 1

Jooksvad tulumaksud, omandimaksud jne.

 

Geo 3

 

 

Sotsiaalmaksed

Geo 3

Geo 3

 

 

Sotsiaaltoetused

Geo 3

Geo 3

 

 

Kahjukindlustuse netopreemiad

Geo 3

Geo 3

 

 

Kahjukindlustuse nõuded

Geo 3

Geo 3

 

 

Mitmesugused jooksevülekanded

Geo 3

Geo 3

 

 

sellest: isiklikud ülekanded (residentidest ja mitteresidentidest kodumajapidamiste vahel)

Geo 3

Geo 3

 

 

sellest: töötajate rahaülekanded

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Korrigeerimine seoses muutusega pensioniõigustes

Geo 3

Geo 3

 

 

2.

Kapitalikonto

Geo 4

Geo 4

Geo 4d

Geo 4d

Mittetoodetud mittefinantsvarade soetamised/realiseerimised, bruto

Geo 3

Geo 3

Geo 1

Geo 1

Kapitalisiirded

Geo 3

Geo 3

Geo 1

Geo 1

Valitsemissektor

Geo 3

Geo 3

 

 

Kapitalimaksud

Geo 3

 

 

 

Investeerimistoetused

Geo 3

Geo 3

 

 

Muud kapitalisiirded

Geo 3

Geo 3

 

 

sellest: võlgade kustutamine

Geo 3

Geo 3

 

 

Muud sektorid

Geo 3

Geo 3

 

 

Kapitalimaksud

 

Geo 3

 

 

Investeerimistoetused

Geo 3

 

 

 

Muud kapitalisiirded

Geo 3

Geo 3

 

 

sellest: võlgade kustutamine

Geo 3

Geo 3

 

 


 

Finantsvara netosoetamine

Netokohustuste võtmine

Neto

Avaldatav allkogum

Finantsvara netosoetamine

Netokohustuste võtmine

Neto

3.

Finantskonto

Geo 2 (4)

Geo 1

Geo 1

Geo 2 (4)

Geo 1

Geo 1

Otseinvesteeringud

Geo 4d

Geo 4d

 

Geo 4d

Geo 4d

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2d)

Geo 1

Geo 1

 

Geo 1

Geo 1

 

Omakapital ja investeerimisfondide aktsiad

Geo 4

Geo 4

 

Geo 2

Geo 2

 

Otseinvesteeringud ettevõtjates

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Otseinvestoris (pöördinvesteering)

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Sidusettevõtjate vahel

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

a.

Omandiväärtpaberid

 

 

 

 

 

 

Noteeritud aktsiad

 

 

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Noteerimata aktsiad ja muu omakapital

 

 

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

b.

Investeerimisfondide aktsiad

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

sellest: tulude reinvesteerimine

Geo 1

Geo 1

 

 

 

 

Võlainstrumendid

Geo 4

Geo 4

 

Geo 2

Geo 2

 

Otseinvesteeringud ettevõtjates

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Otseinvestoris (pöördinvesteering)

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Sidusettevõtjate vahel

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Võlaväärtpaberid

 

 

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Laenud

 

 

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Kaubanduskrediit ja -ettemaksed

 

 

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Muud võlainstrumendid

 

 

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Portfelliinvesteeringud

Geo 4d

Geo 1

 

Geo 4d

Geo 1

 

Omakapital ja investeerimisfondide aktsiad

Geo 4

Geo 1

 

Geo 2

Geo 1

 

Omandiväärtpaberid

Geo 1

Geo 1

 

Geo 1

Geo 1

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 3

Geo 1

 

 

 

 

Noteeritud aktsiad

Geo 2

Geo 1

 

 

 

 

Noteerimata aktsiad

Geo 2

Geo 1

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2d)

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Noteeritud aktsiad

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Noteerimata aktsiad

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Tehingupoolest emitendi sektori kaupa (sektor 2)

 

 

 

 

 

 

Noteeritud aktsiad

Geo 2

 

 

 

 

 

Noteerimata aktsiad

Geo 2

 

 

 

 

 

Investeerimisfondide aktsiad

Geo 1

Geo 1

 

Geo 1

Geo 1

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 3

Geo 1

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2d)

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Tehingupoolest emitendi sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

 

 

 

 

 

sellest: tulude reinvesteerimine

Geo 1

Geo 1

 

 

 

 

Võlaväärtpaberid

Geo 2

Geo 1

 

Geo 2

Geo 1

 

Lühiajaline

Geo 4

Geo 1

 

Geo 2

Geo 1

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 3

Geo 1

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2d)

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Tehingupoolest emitendi sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

 

 

 

 

 

Pikaajaline

Geo 4

Geo 1

 

Geo 2

Geo 1

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 3

Geo 1

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2d)

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Tehingupoolest emitendi sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

 

 

 

 

 

Tuletisinstrumendid (v.a reservid) ja töötajate aktsiaoptsioonid

 

 

Geo 1

 

 

Geo 1

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

 

 

Geo 3

 

 

 

Muud investeeringud

Geo 4

Geo 4

 

Geo 4d

Geo 4d

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2r)

Geo 1

Geo 1

 

Geo 1

Geo 1

 

Muu omakapital

Geo 1

Geo 1

 

Geo 1

Geo 1

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Sularaha ja hoiused

Geo 2

Geo 2

 

Geo 2

Geo 2

 

sellest: euro vääring

Geo 1

Geo 1

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

 

 

 

 

 

 

Lühiajaline

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

sellest: eurosüsteemisisesed nõuded/kohustused

Geo 1

Geo 1

 

 

 

 

Pikaajaline

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2r)

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Lühiajaline

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Pikaajaline

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Laenud

Geo 2

Geo 2

 

Geo 2

Geo 2

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

 

 

 

 

 

 

Lühiajaline

Geo 3, IMF

Geo 3, IMF

 

 

 

 

Pikaajaline

Geo 3, IMF

Geo 3, IMF

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2r)

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Lühiajaline

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Pikaajaline

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Kindlustus, pensioni- ja standardsed tagatisskeemid

Geo 1

Geo 1

 

Geo 1

Geo 1

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Kaubanduskrediit ja -ettemaksed

Geo 2

Geo 2

 

Geo 2

Geo 2

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

 

 

 

 

 

 

Lühiajaline

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Pikaajaline

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

millest: Mittefinantsettevõtted

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Muud saada/maksta olevad arved

Geo 1

Geo 1

 

Geo 1

Geo 1

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

 

 

 

 

 

 

Lühiajaline

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Pikaajaline

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

SDRid

 

Geo 1

 

 

Geo 1

 

Reservvarad

Geo 3

 

 

Geo 1

 

 

4.

Tasakaalustavad kirjed

 

 

 

 

 

 

Kaupade ja teenuste jääk

 

 

Geo 4

 

 

Geo 4d

Jooksevkonto jääk

 

 

Geo 1

 

 

Geo 1

Neto laenuandmine (+) või -võtmine (–) (jooksevkonto ja kapitalikonto saldo)

 

 

Geo 1

 

 

Geo 1

Neto laenuandmine (+) või -võtmine (–) (finantskonto saldo)

 

 

Geo 1

 

 

Geo 1

Vead ja lüngad, neto

 

 

Geo 1

 

 

Geo 1

5.

Memokirjed

 

 

 

 

 

 

Otseinvesteeringud (laiendatud suunapõhimõte)

Välja suunatud

Sisse suunatud

 

Välja suunatud

Sisse suunatud

 

Investeerimistulu

Geo 1

Geo 1

 

Geo 1

Geo 1

 

Finantstehingud

Geo 1

Geo 1

 

Geo 1

Geo 1

 

(1)

Valitud kirjete põhimõtted ja mõisted on määratletud III lisas.

(2)

Nõutav geograafiline jaotus on määratletud tabelis 7.

(3)

Nõutav jaotus institutsionaalsete sektorite kaupa on määratletud tabelis 8.

(4)

Hõlmab finantsderivatiivide netotehingud (finantsvara netosoetamise tehingud miinus kohustuste võtmise tehingute neto).“ .

b)

Tabel 2A jäetakse välja;

c)

Tabel 4 asendatakse järgmisega:

Tabel 4

Rahvusvahelise investeerimispositsiooni kvartalistatistika

 

Varad (/välja suunatud)

Kohustused (/sisse suunatud)

Neto

Avaldatav allkogum

Positsioonid

Positsioonid

Vahetuskursi muutustest tulenevad ümberhindlused

Muudest hinnamuutustest tulenevad ümberhindlused

Positsioonid

Vahetuskursi muutustest tulenevad ümberhindlused

Muudest hinnamuutustest tulenevad ümberhindlused

Muudest hinnamuutustest tulenevad ümberhindlused

Varad

Kohustused

Neto

1.

Finantskonto  (1)

Geo 2 (2)

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo2

Geo 1

Geo1 (5)

Otseinvesteeringud

Geo 4d

 

 

Geo 4d

 

 

 

Geo 4d

Geo 4d

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2d) (3)

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Omakapital ja investeerimisfondide aktsiad

Geo 4

 

 

Geo 4

 

 

 

Geo 2

Geo 2

 

Otseinvesteeringud ettevõtjates

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

 

 

 

 

Otseinvestoris (pöördinvesteering)

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

 

 

 

 

Sidusettevõtjate vahel

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

 

 

 

 

a.

Omandiväärtpaberid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Noteeritud aktsiad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Noteerimata aktsiad ja muu omakapital

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

b.

Investeerimisfondide aktsiad

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

 

 

 

 

Võlainstrumendid

Geo 4

 

 

Geo 4

 

 

 

Geo 2

Geo 2

 

Otseinvesteeringud ettevõtjates

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

 

 

 

 

Otseinvestoris (pöördinvesteering)

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

 

 

 

 

Sidusettevõtjate vahel

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

 

 

 

 

Võlaväärtpaberid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Laenud

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

 

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

 

Kaubanduskrediit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

 

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

 

Muud võlainstrumendid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Portfelliinvesteeringud

Geo 4d

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 4d

Geo 1

 

Omakapital ja investeerimisfondide aktsiad

Geo 4

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 2

Geo 1

 

Nimiväärtuste vääringu kaupa (Cur 1) (4)

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Omandiväärtpaberid

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 3

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Noteeritud aktsiad

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 1

Geo 1

Geo 1

 

 

 

 

Noteerimata aktsiad

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 1

Geo 1

Geo 1

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2d)

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Tehingupoolest emitendi sektori kaupa (sektor 2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Noteeritud aktsiad

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

 

 

 

Noteerimata aktsiad

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

 

 

 

Investeerimisfondide aktsiad

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 1

Geo 1

Geo 1

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2d)

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Tehingupoolest emitendi sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

 

 

 

Võlaväärtpaberid

Geo 2

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 2

Geo 1

 

Lühiajaline

Geo 4

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 2

Geo 1

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 3

Geo 2

Geo 2

Geo 1

Geo 1

Geo 1

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2d)

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Tehingupoolest emitendi sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

 

 

 

Nimiväärtuste vääringu kaupa (Cur 1)

Geo 2

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Pikaajaline

Geo 4

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 2

Geo 1

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 3

Geo 2

Geo 2

Geo 1

Geo 1

Geo 1

 

 

 

 

Lunastamistähtajaga kuni üks aasta

 

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Lunastamistähtajaga üle ühe aasta

 

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2d)

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Tehingupoolest emitendi sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

 

 

 

Nimiväärtuste vääringu kaupa (Cur 1)

Geo 2

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Tuletisinstrumendid (v.a reservid) ja töötajate aktsiaoptsioonid

Geo 4

 

 

Geo 4

 

 

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2r)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Muud investeeringud

Geo 4

 

 

Geo 4

 

 

 

Geo 4d

Geo 4d

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2d)

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Nimiväärtuste vääringu kaupa (Cur 1)

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Muu omakapital

Geo 1

Geo 2

Geo 2

Geo 1

Geo 2

Geo 2

 

Geo 1

Geo 1

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

 

 

 

 

Sularaha ja hoiused

Geo 4

Geo 2

 

Geo 4

Geo 2

 

 

Geo 2

Geo 2

 

sellest: euro vääring

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lühiajaline

Geo 3

 

 

Geo 3

 

 

 

 

 

 

sellest: eurosüsteemisisesed nõuded/kohustused

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Pikaajaline

Geo 3

 

 

Geo 3

 

 

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2r)

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Lühiajaline

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Pikaajaline

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Nimiväärtuste vääringu kaupa (Cur 1)

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Laenud

Geo 4

Geo 2

 

Geo 4

Geo 2

 

 

Geo 2

Geo 2

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lühiajaline

Geo 3, IMF

 

 

Geo 3, IMF

 

 

 

 

 

 

Pikaajaline

Geo 3, IMF

 

 

Geo 3, IMF

 

 

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2r)

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Lühiajaline

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Pikaajaline

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Nimiväärtuste vääringu kaupa (Cur 1)

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Kindlustus, pensioni- ja standardsed tagatisskeemid

Geo 1

Geo 2

Geo 2

Geo 1

Geo 2

Geo2

 

Geo 1

Geo 1

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

Geo 3

 

 

Geo 3

 

 

 

 

 

 

Kaubanduskrediit ja -ettemaksed

Geo 4

Geo 2

 

Geo 4

Geo 2

 

 

Geo 2

Geo 2

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lühiajaline

Geo 3

 

 

Geo 3

 

 

 

 

 

 

Pikaajaline

Geo 3

 

 

Geo 3

 

 

 

 

 

 

sellest: mittefinantsettevõtted

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Nimiväärtuste vääringu kaupa (Cur 1)

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Muud saada/maksta olevad arved

Geo 1

Geo 2

 

Geo 1

Geo 2

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lühiajaline

Geo 3

 

 

Geo 3

 

 

 

 

 

 

Pikaajaline

Geo 3

 

 

Geo 3

 

 

 

 

 

 

SDRid

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

 

 

Geo 1

 

2.

Memokirjed

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kogu finantskonto (v.a reservvara, tuletisinstrumendid ja töötajate aktsiaoptsioonid)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nimiväärtuste vääringu kaupa (Cur 1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rahaloomeasutused

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Valitsemissektor

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Muud sektorid

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Investeerimisfondid, v.a rahaturufondid

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Kindlustusseltsid ja pensionifondid

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Muud finantsasutused

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Mittefinantsettevõtted

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Kodumajapidamised ja kodumajapidamisi teenindavad kasumitaotluseta asutused

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Välisvõlg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koguvälisvõlg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2d)

 

 

 

Geo 1

 

 

 

 

Geo 1

 

Netovälisvõlg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Residentide sektori kaupa (sektor 2d)

 

 

 

Geo 1

 

 

 

 

Geo 1

 

Otseinvesteeringud (laiendatud suunapõhimõte)

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

d)

Tabel 4A jäetakse välja.

e)

Tabel 7 asendatakse järgmisega:

Tabel 7

Geograafiline jaotus

Geo 0

Geo 1

Geo 2

Geo 3

Geo 4

Geo 4d

Riigisisesed + välismaailm

Välismaailm

Välismaailm

Välismaailm

Välismaailm

Välismaailm

Euroalasisene

Euroalasisene

Euroalasisene

Euroalasisene

Euroalaväline

Euroalaväline

Euroalaväline

Euroalaväline

 

Liidusisene

Liidusisene

Liidusisene

 

Liiduväline

Liiduväline

Liiduväline

 

 

Liidu liikmesriigid, EKP ja Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM)

G-20 riigid (euroalavälised)

 

 

Maksuvabad finantskeskused

millest: Ühendkuningriik

 

 

millest: Hongkong

millest: Ameerika Ühendriigid“.

 

 

Liidu institutsioonid (v.a. EKP ja ESM)

 

 

 

millest: Euroopa Investeerimispank

 

 

 

Rahvusvahelised organisatsioonid (v.a liidu institutsioonid)

 

 

 

millest: IMF

 

 

 

G-20 riigid (euroalavälised)

 

 

 

Argentiina

 

 

 

Austraalia

 

 

 

Brasiilia

 

 

 

Kanada

 

 

 

Hiina

 

 

 

India

 

 

 

Indoneesia

 

 

 

Jaapan

 

 

 

Mehhiko

 

 

 

Venemaa

 

 

 

Saudi Araabia

 

 

 

Lõuna-Aafrika

 

 

 

Lõuna-Korea

 

 

 

Türgi

 

 

 

Ühendkuningriik

 

 

 

Ameerika Ühendriigid

 

 

 

Norra

 

 

 

Šveits

 

f)

Tabel 8 asendatakse järgmisega:

Tabel 8

Jaotus sektorite kaupa

Sektor 1

Sektor 2

Sektor 2d

Sektor 2r

Kogumajandus

 

Keskpank

 

Muud RAd

 

Hoiuseid kaasavad ettevõtted, v.a keskpank

 

Rahaturufondid

 

Valitsemissektor

 

Muud sektorid

Kogumajandus

 

Keskpank

 

Muud RAd

 

Hoiuseid kaasavad ettevõtted, v.a keskpank

 

Rahaturufondid

 

Valitsemissektor

 

Muud sektorid

 

Investeerimisfondid, v.a rahaturufondid

 

Kindlustusseltsid ja pensionifondid

 

Muud finantsasutused

 

Mittefinantsettevõtted

 

Kodumajapidamised ja kodumajapidamisi teenindavad kasumitaotluseta asutused

Kogumajandus

 

Keskpank

 

Muud RAd

 

Valitsemissektor

 

Muud sektorid

millest:

 

Investeerimisfondid, v.a rahaturufondid

 

Kindlustusseltsid ja pensionifondid

 

Muud finantsasutused

 

Mittefinantsettevõtted

Kogumajandus

 

Keskpank

 

Muud RAd

 

Valitsemissektor

 

Muud sektorid“.

g)

Lisatakse järgmine tabel 9:

Tabel 9

Nimiväärtuste vääringud

Cur 1

Euro

USA dollar

Jaapani jeen

Muud vääringud“.


(1)  Valitud kirjete põhimõtted ja mõisted on määratletud III lisas.

(2)  Nõutav geograafiline jaotus on määratletud tabelis 7.

(3)  Nõutav jaotus institutsionaalsete sektorite kaupa on määratletud tabelis 8.

(4)  Nõutav geograafiline jaotus on määratletud tabelis 9.

(5)  Nõue hõlmab kõik osad.“.


Top