Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32018D0170

    Komisjoni rakendusotsus (EL) 2018/170, 2. veebruar 2018, ühiste üksikasjalike spetsifikatsioonide kohta andmete kogumiseks ja analüüsimiseks, et jälgida ja hinnata EURESe võrgustiku toimimist (EMPs kohaldatav tekst )

    C/2018/0533

    ELT L 31, 3.2.2018, p. 104–113 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2018/170/oj

    3.2.2018   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    L 31/104


    KOMISJONI RAKENDUSOTSUS (EL) 2018/170,

    2. veebruar 2018,

    ühiste üksikasjalike spetsifikatsioonide kohta andmete kogumiseks ja analüüsimiseks, et jälgida ja hinnata EURESe võrgustiku toimimist

    (EMPs kohaldatav tekst)

    EUROOPA KOMISJON,

    võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

    võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 13. aprilli 2016. aasta määrust (EL) 2016/589, milles käsitletakse Euroopa tööturuasutuste võrgustikku (EURESe võrgustik), töötajate juurdepääsu liikuvusteenustele ja tööturgude edasist integratsiooni ning millega muudetakse määruseid (EL) nr 492/2011 ja (EL) nr 1296/2013, (1) eriti selle artikli 32 lõiget 3,

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    Määruse (EL) 2016/589 artikli 32 lõikega 1 nähakse ette, et liikmesriikidel tuleb kehtestada menetlused andmete kogumiseks EURESe tegevuse kohta riigi tasandil.

    (2)

    Selleks et hinnata EURESe võrgustiku tulemuslikkust ja tegevust täpselt ja järjepidevalt, on vaja kehtestada ühine kontseptuaalne ja menetlusraamistik ning määrata kindlaks näitajad ja minimaalsed kogutavad andmed.

    (3)

    Kontseptuaalne ja menetlusraamistik peaks aitama hinnata edusamme, mis on tehtud määrusega (EL) 2016/589 EURESe võrgustiku jaoks seatud eesmärkide saavutamisel.

    (4)

    Selleks et EURESe võrgustiku tulemuslikkust põhjalikult mõõta ja võimaldada optimaalselt hinnata selle toimimist, peaks raamistik sisaldama lisaks määruse (EL) 2016/589 artikli 32 lõikes 1 osutatud individuaalsetele töötajatele ja tööandjatele tugiteenuste pakkumist hõlmavale kolmele mõõtmele (teave ja suunised, tööhõivealane tulemuslikkus ja klientide rahulolu) kahte täiendavat mõõdet. Need kaks EURESe tegevuse täiendavat mõõdet on pakutav horisontaalne tugi, näiteks koolitus, ning teabevahetuse, koostöö ja teavitusega seotud tegevus, näiteks värbamisüritused ja jõupingutused, et tagada tööturuga seonduva teabe läbipaistvus. Kõnealuse kahe täiendava mõõtme integreerimine EURESe tulemuslikkuse mõõtmise süsteemi võimaldab käsitleda mitut määrusega (EL) 2016/589 teabele esitatavat nõuet ning see ühtlustab EURESe tulemuslikkuse mõõtmise süsteemi muude samas määruses täpsustatud aruandlusmehhanismidega. Seega maksimeerib see võimalikku kasu EURESe võrgustiku jaoks ja võib samal ajal aidata vähendada liikmesriikide aruandluskoormust.

    (5)

    Et lihtsustada andmete kogumist ja analüüsi ning vältida töö dubleerimist, peaks raamistik tuginema liikmesriikides olemasolevatele tavadele, eelkõige avalike tööturuasutuste tavadele.

    (6)

    See raamistik peab olema piisavalt paindlik, et lubada kasutada alternatiivseid andmeallikaid või andmekogumise meetodeid juhul, kui konkreetse tegevuse vahetuid tulemusi, näiteks töölevõtmise ja töölesuunamisega seonduvaid tulemusi võib olla raske otseselt mõõta.

    (7)

    Ära tuleks kasutada kogu võimalik sünergiline toime määruse (EL) 2016/589 artikli 31 kohaste menetlustega, mis hõlmavad EURESe tegevuse iga-aastast programmitööd, järelevalvet ja hindamist, ning eelkõige peaks tulemuslikkuse mõõtmise analüüsi olema võimalik arvesse võtta edaspidiste riiklike tööprogrammide puhul.

    (8)

    Kõnealune raamistik peaks võimaldama EURESe tegevust riigi ja liidu tasandil tõhusalt juhtida ning aidata hinnata, millal on vaja strateegilisi või rakenduslikke muudatusi. See peaks toetama tulemuslikkuse mõõtmise kultuuri kujundamist EURESe võrgustikus ning selle peamised komponendid peaksid olema tulemustele suunatus, kulutõhusus ja aruandekohustus.

    (9)

    Raamistik peaks aitama koguda võrreldavaid, kvantitatiivseid ja kvalitatiivseid andmeid, et mõõta kõiki hõlmatud EURESe tegevusi, kuid mis tahes analüüside ja tõlgendamiste puhul tuleb hoolikalt arvesse võtta riigi tasandi taustategureid, nt tööturu olukorda, organisatsioonilist struktuuri ja liikuvuse üldkontseptsiooni. Sel põhjusel peaksid liikmesriigid vastutama oma riigi tasandi analüüsi eest.

    (10)

    Käesoleva otsusega ettenähtud meetmed on kooskõlas EURESe komitee arvamusega,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

    Artikkel 1

    Reguleerimisese, kohaldamisala ja mõisted

    1.   Käesoleva otsusega sätestatakse ühtsed üksikasjalikud spetsifikatsioonid andmete kogumiseks ja analüüsimiseks, et jälgida ja hinnata EURESe võrgustiku – EURESe tulemuslikkuse mõõtmise süsteemi toimimist, määrates kindlaks mõõdetavad tulemuslikkuse mõõted, tulemusnäitajad, võimalikud andmeallikad ning andmete kogumise ja analüüsimise protsessid.

    2.   EURESe tulemuslikkuse mõõtmise süsteemi kasutatakse muu hulgas:

    a)

    määruse (EL) 2016/589 artiklis 30 osutatud teabe kogumiseks, jagamiseks ja analüüsimiseks;

    b)

    aruteludeks vahendite eraldamise ja määruse (EL) 2016/589 artiklis 31 osutatud EURESe tegevuse programmitöö prioriteetide üle;

    c)

    aruteludeks, milles käsitletakse ärimudeleid, EURESe võrgustiku korraldust ja muud olulist teavet, mida lisatakse liidu institutsioonidele esitatavatesse tegevusaruannetesse ja järelhindamise aruannetesse, millele on vastavalt osutatud määruse (EL) 2016/589 artiklites 33 ja 35.

    3.   Käesolevas otsuses kasutatakse järgmisi mõisteid:

    a)   „tulemuslikkuse mõõted“– järgmised EURESe tegevuse valdkonnad, mida mõõdetakse näitajate abil:

    1)

    teave ja suunised,

    2)

    tööhõivealane tulemuslikkus,

    3)

    klientide rahulolu,

    4)

    teabevahetus, koostöö ja teavitustegevus ning

    5)

    horisontaalne tugi;

    b)   „tulemusnäitajad“– järgmised näitajad, mis on vahetult seotud EURESe tegevuse ja koostööga võrgustiku sees:

    1)

    „põhinäitajad“, mis on seotud EURESe tegevusega eri liikmesriikides töötajate ja tööandjate tugiteenuste valdkonnas kooskõlas määruse (EL) 2016/589 artikli 32 lõikega 1,

    2)

    „võrgu näitajad“, mis on seotud EURESe võrgustiku üldise toimimisega, sealhulgas andmed, mis on vajalikud määruse (EL) 2016/589 muude sätete alusel, ja andmed, mille on kogunud Euroopa Koordinatsiooniamet;

    c)   „kontekstipõhised näitajad“– näitajad, mis on seotud tööturu, tööhõivepoliitika ja EURESe organisatsiooniliste struktuuridega ning võivad olla saadud mujalt kui EURESe kontrolli all olevatest allikatest;

    d)   „kontakt“– EURESe liikmete ja partnerite ning kliendi (töötaja või tööandja) vaheline mis tahes suhtlus, mis on seotud ELi-sisese töötajate liikuvuse mõõtmega;

    e)   „sündmus“– EURESe liikme või partneri poolt või osavõtul organiseeritud üritus, et anda teavet ELi-sisese töötajate liikuvuse kohta või hõlbustada töölevõtmist ja tööle suunamist, näiteks töömessid, konverentsid ja teabeüritused;

    f)   „tööle suunamine“– vabade ametikohtade täitmise protsessi tulemus, nagu on määratletud määruse (EL) 2016/589 artikli 3 lõikes 3, sealhulgas praktika ja õpipoisiõppe võimalused;

    g)   „töökohataotlus“– dokument või dokumendid, mille taotleja edastab tööandjale või tööturuasutusele, et teavitada tööandjat enda valmisolekust ja soovist töötada konkreetsel töö- või ametikohal.

    Artikkel 2

    Üldpõhimõtted

    1.   Iga liikmesriik loob süsteemi, et koguda käesolevas otsuses määratletud andmed oma riigi EURESe liikmete ja partnerite käest ning muudest allikatest, kust võiks vajalikke andmeid saada.

    2.   Kogutud ja kontrollitud andmed edastatakse ühist vormi kasutades Euroopa Koordinatsiooniametile vastavalt artiklis 7 sätestatud menetlustele.

    3.   Liikmesriigid tagavad vajaduse korral, et juhul, kui andmed ei ole kergesti kättesaadavad, kasutatakse ja kirjeldatakse nõuetekohaselt alternatiivseid andmeallikaid või andmete kogumise meetodeid.

    4.   Liikmesriigid teevad oma parima, et teha omavahel ja komisjoniga koostööd, et tagada võimalikult kõrge kvaliteediga sisestatavad andmed ning eelkõige anda andmete esitamisel ja analüüsimisel teada kõigist avastatud topeltarvestustest.

    5.   EURESe tulemuslikkuse mõõtmise süsteemi kohasele andmete kogumisele peab järgnema iga-aastane tulemuste andmete analüüs riigi tasandil tihedas koostöös EURESe riigi tasandi tegevuse aastase programmitöö tsükliga, nagu on ette nähtud määruse (EL) 2016/589 artikliga 31. EURESe tulemuslikkuse mõõtmise süsteemi kasutatakse eelmisel kalendriaastal kavandatud ja läbi viidud tegevuse tulemuste kindlakstegemiseks, neid tulemusi analüüsitakse ja kasutatakse järgmise kalendriaasta uute riiklike tööprogrammide väljatöötamiseks.

    6.   Lõikes 5 osutatud andmete analüüs toetab kogutud andmete esitamist, andes ülevaate tingimustest, mille alusel tulemused saadi, võimalikest piirangutest andmete kogumise metoodikas ning piirangutest andmete suutlikkuses mõõta juba toimunud tegelikke tegevusi. Iga liikmesriik vastutab oma andmete analüüsi eest ning tagab, et andmed on arusaadavad ja esitatud asjakohases riiklikus kontekstis.

    7.   Lõikes 5 osutatud andmete analüüs aitab paremini mõista andmeid ja tulemusi, mis on saadud konkreetses siseriiklikus kontekstis. Lisaks peab andmete analüüs aitama aja jooksul tuvastada tugevaid ja nõrku külgi, mis on seotud EURESe tegevusega asjaomases liikmesriigis, ja seega toetama järelevalvet ja hindamist ning vajaduse korral strateegiliste ja rakenduslike muudatuste kohta otsuste tegemist riigi tasandil.

    8.   Komisjon toetab liikmesriikide analüüsiprotsessi, kogudes riiklikke andmeid, esitades ELi koondandmed, jagades andmeid EURESe võrgustikus, levitades andmeid kooskõlas artikliga 8 ning juhtides tähelepanu sünergilisele toimele ja ühistele probleemidele.

    Artikkel 3

    Riiklike koordinatsioonibüroode roll ja ülesanded

    Riiklikud koordinatsioonibürood vastutavad oma liikmesriigis järgmise eest:

    a)

    koguvad andmeid EURESe liikmetelt ja partneritelt ja, kui see on asjakohane, muudest allikatest;

    b)

    tagavad, et EURESe liikmetelt ja partneritelt saadud andmed on järjepidevad ning vastavad riikliku koordinatsioonibüroo ja asjaomaste EURESe liikmete ja partnerite vahel kokku lepitud kvaliteedistandarditele;

    c)

    edastavad sel viisil kogutud ja kontrollitud andmed artikli 7 kohaselt Euroopa Koordinatsiooniametile, kasutades selleks artiklis 9 osutatud näitajaid;

    d)

    analüüsivad näitajaid riigi tasandil;

    e)

    võtavad kõnealuse analüüsi tulemuste põhjal kõik vajalikud ja asjakohased meetmed.

    Artikkel 4

    Euroopa Koordinatsiooniameti roll ja ülesanded

    1.   Euroopa Koordinatsiooniamet vastutab andmenäitajate kogumise ja analüüsimise toetamise eest, eelkõige:

    a)

    luues EURESe portaali jaotises Extranet eraldi alljaotise ning hallates seda alljaotist, et teha riiklikele koordinatsioonibüroodele kättesaadavaks järgmine:

    i)

    näitajate loetelu elektrooniline versioon ja artiklis 9 osutatud võimalikud andmeallikad;

    ii)

    vorm artikli 2 lõikes 2 osutatud andmete edastamiseks ja nendega seotud mis tahes teave selle vormi täitmise ja esitamise kohta;

    iii)

    andmete vahetamise ja analüüsi jaoks vajalikud vahendid, dokumendid ja suunised;

    b)

    tagades kooskõla liikmesriikides määruse (EL) 2016/589 artiklite 31 ja 32 kohaldamise vahel;

    c)

    lihtsustades parima tava vahetamist;

    d)

    selgitades välja sünergilise toime ja ühismeetmete valdkonnad;

    e)

    kogudes riiklikke andmeid ELi koondandmete esitamiseks;

    f)

    pakkudes Euroopa tasandi näitajaid ja teavet töötajate liikuvusvoogude ja -mustrite kohta vastavalt määruse (EL) 2016/589 artiklile 29.

    2.   Euroopa Koordinatsiooniamet jagab EURESe tulemuslikkuse mõõtmise süsteemi tulemusi EURESe võrgustikus ning levitab neid vastavalt artiklile 8.

    Artikkel 5

    EURESe liikmete ja partnerite roll ja ülesanded

    EURESe liikmed ja partnerid panustavad EURESe tulemuslikkuse mõõtmise süsteemi, esitades oma tegevuse kohta kontrollitud andmed asjakohaste tulemuslikkuse mõõdete piirides ning vastutava riikliku koordinatsioonibüroo nõutud näitajate ja perioodilisusega.

    Artikkel 6

    Koordinatsioonirühma roll ja ülesanded

    1.   Koordinatsioonirühm jälgib tähelepanelikult määruse (EL) 2016/589 artikli 32 kohaldamist ning tegutseb seisukohtade ja parimate tavade vahetamise foorumina, mille eesmärk on parandada EURESe tulemuslikkuse mõõtmise süsteemi.

    2.   Koordinatsioonirühm vaatab kord aastas läbi käesoleva otsuse kohaldamise. Kõnealune läbivaatamine on EURESe koordinatsioonirühma panus tegevus- ja järelhindamisaruannetesse, mille koostab komisjon vastavalt määruse (EL) 2016/589 artiklitele 33 ja 35.

    3.   Mis tahes muudatused artikli 4 lõike 1 punktis a osutatud loeteludes, vormides, vahendites, dokumentides ja suunistes tuleb koordinatsioonirühmaga kokku leppida enne, kui neid muudatusi saab kohaldada.

    4.   Koordinatsioonirühm otsustab, milline lähenemisviis sobib EURESe tulemuslikkuse mõõtmise süsteemi tulemuste levitamiseks.

    Artikkel 7

    Protsessid

    1.   Kui artiklis 9 osutatud näitajate loetelus ei ole sätestatud teisiti, edastavad riiklikud koordinatsioonibürood käesoleva otsuse kohaselt kogutud andmed Euroopa Koordinatsiooniametile kaks korda aastas. Andmed edastatakse augustis ajavahemiku jaanuar kuni juuni kohta ja veebruaris ajavahemiku eelmise kalendriaasta juuli kuni detsember kohta.

    2.   Andmeid analüüsitakse igal aastal esimese kolme kuu jooksul, mis järgnevad aastale, mille kohta andmed on kogutud. Analüüsi tulemused esitatakse seoses aruannetega riiklikus tööprogrammis sätestatud tegevuste rakendamise kohta, nagu on osutatud komisjoni rakendusotsuse (EL) 2017/1256 (2) artiklis 3.

    Artikkel 8

    Teabe jagamine ja levitamine

    1.   Kogutud andmed ja nende analüüs tehakse riiklikele koordinatsioonibüroodele ning EURESe liikmetele ja partneritele kättesaadavaks EURESe portaali eraldi alljaotises Extranet.

    2.   Euroopa Koordinatsiooniamet kasutab EURESe tulemuslikkuse mõõtmise süsteemi asjakohaseid andmeid EURESe panusena komisjoni aruannetesse, milles käsitletakse ühtse turu toimimist.

    3.   Edasise levitamise suhtes rakendatakse koordinatsioonirühmaga kokkulepitud lähenemisviisi.

    Artikkel 9

    Näitajate loetelu

    Riiklikud koordinatsioonibürood koguvad ja analüüsivad andmeid ning edastavad need Euroopa Koordinatsiooniametile kooskõlas lisas esitatud näitajate loeteluga ja võimalike andmeallikatega.

    Artikkel 10

    Jõustumine

    Käesolev otsus jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

    Kohustust esitada andmeid vastavalt käesolevale otsusele kohaldatakse alates 2018. võrdlusaastast.

    Brüssel, 2. veebruar 2018

    Komisjoni nimel

    president

    Jean-Claude JUNCKER


    (1)  ELT L 107, 22.4.2016, lk 1.

    (2)  Komisjoni 11. juuli 2017. aasta rakendusotsus (EL) 2017/1256, milles käsitletakse EURESe võrgustiku riiklike tööprogrammide kohta liidu tasandil teabe vahetamise vorme ja menetlusi (ELT L 179, 12.7.2017, lk 24).


    LISA

    SELLISTE NÄITAJATE LOETELU, MIDA TULEB KASUTADA ANDMETE ESITAMISEKS EURESE TULEMUSLIKKUSE MÕÕTMISE SÜSTEEMI

    Käesoleva loetelu elektrooniline versioon ja kõik selle hiljem muudetud konsolideeritud versioonid on riiklikele koordinatsioonibüroodele kättesaadavad EURESe portaali Extraneti jaotises.

    I.   Põhinäitajad

    1.   Käideldud ja töödeldud töökohataotlused

    Mõõtmine: nii asjaomase riigi kui ka teiste riikide töötajate töökohataotluste arv, soovi korral soo alusel jaotatuna.

    Kõnealuse näitajaga mõõdetakse EURESe liikmete ja partnerite töötajate käideldud ja töödeldud töökohataotluste arvu, et toetada üksiktöötaja ELi-sisest töökohale sobitamist ja töölesuunamist.

    Võimalikud andmeallikad: EURESe liikmed ja partnerid, küsitlused, muud haldusandmed toimingute kohta; muud haldus- või statistilised andmed.

    Tulemuslikkuse mõõde: tööhõivealane tulemuslikkus.

    Andmekogumisperiood: kaks korda aastas.

    2.   Käideldud ja töödeldud teave vabade töökohtade kohta

    Mõõtmine: vabade töökohtade arv nii asjaomase riigi kui ka teiste riikide tööandjate juures.

    Kõnealuse näitajaga mõõdetakse EURESe liikmete ja partnerite töötajate käideldud ja töödeldud vabade töökohtade arvu, et toetada üksiktööandjat ELi-sisese töökohale sobitamise ja tööle võtmise protsessis.

    Võimalikud andmeallikad: EURESe liikmed ja partnerid, küsitlused, muud haldusandmed toimingute kohta; muud haldus- või statistilised andmed.

    Tulemuslikkuse mõõde: tööhõivealane tulemuslikkus.

    Andmekogumisperiood: kaks korda aastas.

    3.   Tööle võtmise ja suunamise tulemusel täidetud töökohad

    Mõõtmine: väljaminevate ja sissetulevate tööotsijate arv, soovi korral soo alusel jaotatuna.

    Selle näitajaga mõõdetakse tulemusi, mis on saadud EURESe võrgustikus toimunud töölevõtmis- ja töölesuunamistegevuse kaudu ning mis põhinevad EURESe liikmete ja partnerite töötajate osutatud tugiteenuste tulemusel tehtud töölesuunamiste arvul.

    Seda näitajat tuleb analüüsida tihedas seoses peamiste tulemusnäitajatega 1 ja 2, mis on seotud vastavalt vabade töökohtade arvu ning käideldud ja töödeldud töökohataotluste arvuga.

    Võimaliku topeltarvestuse vältimiseks eri andmetes tuleks sihipäraste piiriüleste värbamisprojektide kaudu toimunud suunamiste arv esitada eraldi.

    Võimalikud andmeallikad: EURESe liikmed ja partnerid, küsitlused, muud haldusandmed toimingute kohta; muud haldus- või statistilised andmed.

    Tulemuslikkuse mõõde: tööhõivealane tulemuslikkus.

    Andmekogumisperiood: kaks korda aastas.

    4.   Töötajatele ja tööandjatele antud teave ja suunised

    Mõõtmine:

    a)

    töötajatega toimunud individuaalsete kontaktide arv,

    b)

    tööandjatega toimunud individuaalsete kontaktide arv.

    Nende näitajatega mõõdetakse klientidega suhtlemise mahtu ja laadi ning seega ka EURESe liikmete ja partnerite töötajate ja tööandjate suhtluse intensiivsust.

    Töötajate ja tööandjate puhul tuleks individuaalsete kontaktide arv esitada päritolu ja arutatud teemade kaupa: „üldine teave EURESe kohta“, „töölevõtmine/töölesuunamine“, „elu- ja töötingimused / sotsiaalkindlustus / haridus ja koolitus“ või „piiriülene tegevus“.

    Võimalikud andmeallikad: EURESe liikmed ja partnerid, küsitlused, muud haldusandmed toimingute kohta; muud haldus- või statistilised andmed.

    Tulemuslikkuse mõõde: teave ja suunised.

    Andmekogumisperiood: kaks korda aastas.

    5.   Klientide rahulolu tugiteenustega või tugiteenuste seisukohast

    Mõõtmine: selle näitajaga mõõdetakse klientide rahulolu seoses EURESe liikmete ja partnerite töötajate poolt töötajatele ja tööandjatele pakutava teabe ja suunistega ning töölevõtmis- ja tööotsimisteenustega.

    Võimalikud andmeallikad: EURESe liikmed ja partnerid, muud haldusandmed toimingute kohta, riiklike koordinatsioonibüroode või EURESe liikmete ja partnerite küsitlused.

    Tulemuslikkuse mõõde: klientide rahulolu.

    Andmekogumisperiood: kord aastas.

    II.   Võrgustiku näitajad

    1.   Koolitustegevus, millega abistatakse EURESe võrgustikus osalevate organisatsioonide töötajaid

    Mõõtmine:

    a)

    EURESe kohta riigi tasandil eelkoolitust saanud inimeste arv.

    b)

    EURESe kohta Euroopa tasandil koolitust saanud inimeste arv.

    Nende näitajatega mõõdetakse õppimist kogu EURESe võrgustikus ja kohustust tagada nõutava kvaliteediga personal. Eelkoolitus on seotud kõikide tegevustega, millega valmistatakse EURESe liikmete ja partnerite töötajad ette tugiteenuste kasutamiseks (vastavalt määruse (EL) 2016/589 artikli 9 lõikele 3), samas kui Euroopa tasandi koolitus on seotud koolituskursustega ja EURESe üritustega, mida koordineerib Euroopa Koordinatsiooniamet (vastavalt määruse (EL) 2016/589 artikli 8 lõikele 1).

    Võimalikud andmeallikad: riiklikud koordinatsioonibürood eelkoolituste puhul ja Euroopa Koordinatsiooniamet Euroopa tasandi koolituste puhul.

    Tulemuslikkuse mõõde: horisontaalne tugi.

    Andmekogumisperiood: kaks korda aastas.

    2.   Klientide rahulolu EURESe portaali kasutajate veebipõhise kasutajatoega

    Mõõtmine: selle näitajaga mõõdetakse klientide rahulolu seoses kasutajatoe poolt töödeldud päringutega, mis on seotud EURESe portaali tehnilise toimimisega ning EURESe võrgustiku ja EURESe portaali üldise mõistmisega. EURESe portaali kasutajate hulka kuuluvad töötajad, tööandjad, riiklikud koordinatsioonibürood ning EURESe liikmed ja partnerid.

    Soovituslik peamine andmeallikas: Euroopa Koordinatsiooniamet.

    Tulemuslikkuse mõõde: horisontaalne tugisüsteem/klientide rahulolu.

    Andmekogumisperiood: kord aastas.

    3.   Sotsiaalmeedia tulemuslikkus

    Mõõtmine: postituste arv, fännide/jälgijate arv, haare/muljed ja osalemine sotsiaalmeedia kanali kaupa.

    Nende näitajatega mõõdetakse sotsiaalmeedia olemasolu EURESe võrgustikus ja eri sotsiaalmeediakanalite tulemuslikkust.

    Võimalikud andmeallikad: EURESe liikmed ja partnerid, Euroopa Koordinatsiooniamet.

    Tulemuslikkuse mõõde: teabevahetus, koostöö ja teavitustegevus.

    Andmekogumisperiood: kaks korda aastas.

    4.   EURESe liikmete ja partnerite juures saadaolevate ja nende poolt üldsusele kättesaadavaks tehtud vabad töökohad, mis on avaldatud EURESe portaalis

    Mõõtmine:

    a)

    EURESe liikmete ja partnerite juures saadaolevate vabade töökohtade arv,

    b)

    EURESe liikmete ja partnerite poolt avalikult kättesaadavaks tehtud vabade töökohtade koguarv,

    c)

    EURESe portaalile ühe kooskõlastatud kanali kaudu kättesaadavaks tehtud vabade töökohtade arv.

    Nende näitajatega mõõdetakse EURESe liikmete ja, kui see on asjakohane, EURESe partnerite poolt EURESe portaalis kättesaadavaks tehtud vabade töökohtade arvu võrrelduna üldsusele kättesaadavaks tehtud vabade töökohtade arvuga ja nende organisatsioonide juures olevate vabade töökohtade arvuga. Põhimõtteliselt tuleks kättesaadavaks teha kõik üldsusele kättesaadavad vabad töökohad. Vastavalt määruse (EL) 2016/589 artiklile 17 on siiski võimalikud mõned erandid.

    Võimalikud andmeallikad: EURESe liikmed ja partnerid, Euroopa Koordinatsiooniamet, muud haldus- ja statistilised andmed.

    Tulemuslikkuse mõõde: teabevahetus, koostöö ja teavitustegevus / tööhõivealane tulemuslikkus.

    Andmekogumisperiood: kord aastas.

    5.   EURESe liikmete ja, kui see on asjakohane, EURESe partnerite turuosa vabade töökohtade turul riigi tasandil

    Mõõtmine:

    a)

    EURESe portaalile ühe kooskõlastatud kanali kaudu kättesaadavaks tehtud vabade töökohtade arv,

    b)

    Vabade töökohtade koguarv liikmesriigi tasandil.

    Nende näitajatega võrreldakse EURESe portaalis kättesaadavaks tehtud vabade töökohtade arvu riigis saadaolevate vabade töökohtade koguarvuga. See annab aimu sellest, kui suurt osa kogu tööturust hõlmab EURES ja mil määral aitab EURES kaasa tööturu läbipaistvusele.

    Näitajad on seotud määruse (EL) 2016/589 artikli 9 lõike 2 punktiga c.

    Võimalikud andmeallikad: EURESe liikmed ja partnerid, Eurostat, Euroopa Koordinatsiooniamet, muud haldus- ja statistilised andmed.

    Tulemuslikkuse mõõde: teabevahetus, koostöö ja teavitustegevus / tööhõivealane tulemuslikkus.

    Andmekogumisperiood: kord aastas.

    6.   Üritused, kus osaleti ja nende üksikisikute arv, kellega üritustel kontakteeruti

    Mõõtmine: need näitajad annavad teavet, mitmel töölevõtmis- või teabeüritusel osalesid EURESe liikmed ja partnerid ning mitme üksikisikuni nad neil üritustel jõudsid.

    Võimalikud andmeallikad: EURESe liikmed ja partnerid, muud haldusandmed toimingute kohta.

    Tulemuslikkuse mõõde: teabevahetus, koostöö ja teavitustegevus.

    Andmekogumisperiood: kaks korda aastas.

    7.   Koostoime teiste riikidega üle kogu võrgustiku kui terviku

    Mõõtmine:

    a)

    selliste riikide arv, kellega EURESe liikmed ja partnerid on koostööd teinud EURESe töölevõtmistegevuste raames,

    b)

    töölevõtmisega seotud elluviidud koostööprojektide arv.

    Nende näitajatega mõõdetakse võrgustiku koostoime ulatust üle kogu EURESe, kogudes teavet riikidevahelise koostöö esinemise kohta EURESe liikmete ja partnerite vahel (selliste töölevõtmisprojektide arv, milles osalevad organisatsioonid asuvad teistes riikides).

    Võimalikud andmeallikad: EURESe liikmed ja partnerid, programmitöö tsükkel, piiriülesed partnerlused ja kindlasuunaliste liikuvuskavade projektide toetusesaajad.

    Tulemuslikkuse mõõde: teabevahetus, koostöö ja teavitustegevus.

    Andmekogumisperiood: kaks korda aastas.

    8.   EURESe portaali ühekordsete külastajate arv

    Mõõtmine: selle näitajaga mõõdetakse EURESe portaali ühekordsete külastajate arvu ning see annab aimu EURESe portaalis kättesaadavate veebipõhise teenuse vahendite asjakohasusest.

    Soovituslik peamine andmeallikas: Euroopa Koordinatsiooniamet.

    Tulemuslikkuse mõõde: teabevahetus, koostöö ja teavitustegevus.

    Andmekogumisperiood: kaks korda aastas.

    9.   EURESe portaalis registreerunud tööotsijate profiilid

    Mõõtmine:

    a)

    EURESe portaali iseteenindussüsteemi kaudu registreerunud tööotsijate arv,

    b)

    EURESe portaalile ühe kooskõlastatud kanali kaudu edastatud tööotsijate profiilide arv.

    Nende näitajatega mõõdetakse selliste töötajate arvu, kes on kas ise aktiivselt soovinud EURESe portaalis endale profiili luua ja kes kasutavad iseteenindusfunktsiooni või kes on andnud nõusoleku teha oma profiili andmed kättesaadavaks riigisisestes portaalides või muudes IT-süsteemides kooskõlas määruse (EL) 2016/589 artikli 17 lõigetega 1 ja 3. Sel viisil saadud aktiivsete profiilide arv annab aimu sellest, kui asjakohane on EURESe portaal töölesobitamise ja töölesuunamise vahendina ning kui suur on üksiktöötajate nõudlus EURESe tugiteenuste järele.

    Soovituslik peamine andmeallikas: Euroopa Koordinatsiooniamet.

    Tulemuslikkuse mõõde: teabevahetus, koostöö ja teavitustegevus.

    Andmekogumisperiood: kaks korda aastas.

    10.   EURESe portaalis registreerunud tööandjad

    Mõõtmine: selle näitajaga mõõdetakse nende tööandjate arvu, kes kasutavad EURESe portaali iseteenindusfunktsiooni. See annab aimu tööjõunõudlusest, mida on võimalik rahuldada ELi-sisese töötajate liikuvuse kaudu, ning klientide rahulolust EURESe portaali funktsioonidega ja seal leiduva teabega.

    Soovituslik peamine andmeallikas: Euroopa Koordinatsiooniamet.

    Tulemuslikkuse mõõde: teabevahetus, koostöö ja teavitustegevus.

    Andmekogumisperiood: kaks korda aastas.

    11.   Klientide rahulolu EURESe portaali funktsioonidega ja seal leiduva teabega

    Mõõtmine: selle näitajaga mõõdetakse töötajatest ja tööandjatest klientide rahulolu erinevatel EURESe portaali kasutamise hetkedel.

    Soovituslik peamine andmeallikas: Euroopa Koordinatsiooniamet.

    Tulemuslikkuse mõõde: teabevahetus, koostöö ja teavitustegevus / klientide rahulolu.

    Andmekogumisperiood: kord aastas.


    Top