Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2016/101/05

    Veřejná výzva k předkládání návrhů – GP/DSI/ReferNet_FPA/001/16 – ReferNet – evropská síť pro informace o odborném vzdělávání a přípravě při středisku Cedefop

    Úř. věst. C 101, 17.3.2016, p. 11–12 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    17.3.2016   

    CS

    Úřední věstník Evropské unie

    C 101/11


    Veřejná výzva k předkládání návrhů – GP/DSI/ReferNet_FPA/001/16

    ReferNet – evropská síť pro informace o odborném vzdělávání a přípravě při středisku Cedefop

    (2016/C 101/05)

    1.   Cíle a popis

    Za účelem zřízení evropské sítě pro informace o odborném vzdělávání a přípravě – ReferNet – je cílem této výzvy vybrat jednoho žadatele z Malty, se kterým středisko Cedefop uzavře rámcovou dohodu o partnerství na období od června 2016 do prosince 2019 (tj. na 3 roky a 7 měsíců), a uzavřít s ním zvláštní grantovou dohodu vztahující se k sedmiměsíčnímu plánu činnosti, který má být proveden v roce 2016 (od 1. června 2016).

    Evropské středisko pro rozvoj odborného vzdělávání (Cedefop), které bylo zřízeno v roce 1975 a od roku 1995 má sídlo v Řecku, je agenturou Evropské unie. Středisko je uznáváno za směrodatný zdroj informací a odborných znalostí v oblasti odborného vzdělávání a přípravy, dovedností a kvalifikací a jeho posláním je podporovat rozvoj evropské politiky odborného vzdělávání a přípravy a přispívat k jejímu provádění.

    ReferNet je evropská síť pro informace o odborném vzdělávání a přípravě při středisku Cedefop. Posláním sítě ReferNet je podporovat středisko Cedefop prostřednictvím podávání zpráv o vnitrostátních systémech odborného vzdělávání a přípravy a o vývoji vnitrostátních politik a prostřednictvím zvyšování viditelnosti odborného vzdělávání a přípravy a produktů střediska Cedefop. Síť má 30 členů, kteří jsou označováni jako národní partneři sítě ReferNet, z členských států EU, Islandu a Norska. Národními partnery sítě ReferNet jsou klíčové instituce činné v oblasti odborného vzdělávání a přípravy nebo politik na trhu práce v zemi, kterou zastupují.

    Rámcové dohody o partnerství se provádějí prostřednictvím zvláštních ročních grantových dohod. Z tohoto důvodu musí žadatelé předložit nejen návrh na rámcovou dohodu na období od června 2016 do prosince 2019 (který, jestliže uspěje, povede k podpisu rámcové dohody o partnerství na období 2016 až 2019), ale rovněž žádost o grant na činnost v roce 2016 (která může vést k podpisu zvláštní grantové dohody na sedmiměsíční období v roce 2016, jež začne dne 1. června 2016). Žadatel musí prokázat svou schopnost provádět všechny činnosti plánované na dané čtyřleté období a zajistit pro provádění požadovaných úkolů vhodné spolufinancování.

    2.   Rozpočet a doba trvání projektu

    Odhadovaný rozpočet, který je k dispozici pro čtyřleté trvání rámcových dohod o partnerství, činí 4 000 000 EUR, závisí však na každoročních rozhodnutích rozpočtového orgánu.

    Celkový rozpočet, který je k dispozici pro plán činnosti na rok 2016 (doba trvání projektu: 12 měsíců), bude činit pro 30 partnerů (z 28 členských států EU, Islandu a Norska) 980 000 EUR.

    Grant se liší podle počtu obyvatel dané země a je poskytován na provádění ročního plánu činnosti. Celkový rozpočet, který je k dispozici pro plán činnosti na rok 2016, bude rozdělen na základě tří skupin zemí podle počtu obyvatel:

    —   skupina zemí 1: Estonsko, Chorvatsko, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Malta (*), Slovinsko a Island; maximální výše grantu: 23 615 EUR

    —   skupina zemí 2: Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Finsko, Irsko, Nizozemsko, Maďarsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovenská republika, Švédsko a Norsko; maximální výše grantu: 33 625 EUR

    —   skupina zemí 3: Francie, Itálie, Německo, Polsko, Spojené království, Španělsko; maximální výše grantu: 43 620 EUR

    Grant Unie je finančním příspěvkem na náklady příjemce (anebo spolupříjemců), který musí být doplněný vlastním finančním příspěvkem anebo místními, regionálními, národními či soukromými příspěvky. Celkový příspěvek Unie nepřekročí 70 % způsobilých nákladů.

    Středisko Cedefop si vyhrazuje právo neposkytnout veškeré prostředky z rozpočtu, který je k dispozici.

    3.   Kritéria způsobilosti

    Aby žadatelé byli způsobilí, měli by splňovat tyto požadavky:

    a)

    být veřejnou nebo soukromou organizací s právním postavením a právní subjektivitou (způsobilé nejsou fyzické osoby – tj. jednotlivci);

    b)

    mít sídlo na Maltě, kde je grant použit.

    4.   Lhůta

    Žádosti o rámcovou dohodu o partnerství a plán činnosti na rok 2016 musí být podány nejpozději 22. dubna 2016.

    5.   Další informace

    Podrobnosti výzvy k předkládání návrhů, formulář žádosti a její přílohy budou dostupné od 18. března 2016 na internetových stránka střediska Cedefop na adrese

    http://www.cedefop.europa.eu/en/about-cedefop/public-procurement

    Žádosti musí splňovat požadavky uvedené v úplném znění výzvy a musí být předloženy na poskytnutých oficiálních formulářích.

    Hodnocení návrhů bude vycházet ze zásad transparentnosti a rovného zacházení.

    Všechny podané žádosti vyhodnotí výbor odborníků podle kritérií pro způsobilost, vyloučení, výběr a udělení grantu stanovených v úplném znění výzvy.


    (*)  V případě Malty bude v roce 2016 maximální výše grantu na sedmiměsíční činnost a upravený plán činnosti činit 20 815 EUR.


    Top