EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2016/101/05

Открита покана за представяне на предложения — GP/DSI/ReferNet_FPA/001/16 — ReferNet — Европейска мрежа на Сеdefop относно професионалното образование и обучение (ПОО)

OB C 101, 17.3.2016, p. 11–12 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

17.3.2016   

BG

Официален вестник на Европейския съюз

C 101/11


Открита покана за представяне на предложения — GP/DSI/ReferNet_FPA/001/16

ReferNet — Европейска мрежа на Сеdefop относно професионалното образование и обучение (ПОО)

(2016/C 101/05)

1.   Цели и описание

С оглед установяване на Европейска мрежа за информация относно ПОО — ReferNet, настоящата покана има за цел да избере един кандидат от Малта, с който Сеdefop ще сключи рамково споразумение за партньорство от юни 2016 г. до декември 2019 г. (3 години и 7 месеца), и да сключи с одобрения кандидат конкретно споразумение за безвъзмездна помощ за 7-месечен план за работа, който да бъде изпълнен през 2016 г., считано от 1 юни 2016 г.

Европейският център за развитие на професионалното обучение (Cedefop) е агенция на Европейския съюз (ЕС), създадена през 1975 г. и със седалище в Гърция от 1995 г. Признат за авторитетен източник на информация и експертни познания относно професионалното образование и обучение, уменията и компетенциите, мисията на Центъра е да подпомага развитието на политика за европейско професионално образование и обучение (ПОО) и да допринася за нейното прилагане.

ReferNet е Европейската мрежа на Cedefop за информация относно ПОО. Мисията, отредена на ReferNet, е да подпомага Cedefop чрез докладване за национални системи и политики за развитие на ПОО и чрез повишаване на публичността на ПОО и продуктите на Cedefop. Мрежата има 30 члена, наричани национални партньори на ReferNet, от държавите — членки на ЕС, Исландия и Норвегия. Националните партньори на ReferNet са ключови институции, свързани с ПОО или с политиките в областта на пазара на труда в страната, която представляват.

Рамковите споразумения за партньорство се прилагат чрез конкретни годишни споразумения за безвъзмездна помощ. Поради това кандидатите подават не само предложение за рамково споразумение от юни 2016 г. до декември 2019 г. (което, ако бъде одобрено, води до подписването на конкретно споразумение за безвъзмездна помощ за периода 2016—2019 г.), но и заявление за безвъзмездна помощ за дейността през 2016 г. (което може да доведе до подписването на конкретно споразумение за безвъзмездна помощ за 7 месеца през 2016 г., считано от 1 юни 2016 г.). Кандидатът трябва да докаже, че има капацитета да извърши всички дейности, предвидени през четиригодишния период, и да осигури подходящо съфинансиране за реализирането на поставените задачи.

2.   Бюджет и срок на проекта

Прогнозният бюджет, предвиден за четиригодишния срок на рамковите споразумения за партньорство, възлиза на 4 000 000 EUR съгласно решенията на бюджетния орган.

Общият предвиден бюджет за годишния работен план за 2016 г. (продължителност на проекта: 12 месеца) е 980 000 EUR за 30-те партньора (от 28-те държави — членки на ЕС, Исландия и Норвегия).

Размерът на безвъзмездната помощ зависи от населението на държавата и се отпуска за реализирането на годишен работен план. Общият предвиден бюджет за годишния работен план за 2016 г. ще се разпредели на основата на три групи държави според населението на държавата:

—   Група 1: Хърватия, Кипър, Естония, Латвия, Литва, Люксембург, Малта (*), Словения и Исландия. Максималeн размер на безвъзмездната помощ: 23 615 EUR.

—   Група 2: Австрия, Белгия, България, Чешка република, Дания, Финландия, Гърция, Унгария, Ирландия, Нидерландия, Португалия, Румъния, Словашка република, Швеция и Норвегия. Максимален размер на безвъзмездната помощ: 33 625 EUR.

—   Група 3: Франция, Германия, Италия, Полша, Испания, Обединеното кралство. Максимален размер на безвъзмездната помощ: 43 620 EUR.

Безвъзмездната помощ от Съюза представлява финансово участие в разходите на бенефициента (и/или съвместните бенефициенти), които задължително се допълват със собствено финансово участие, както и/или вноски от местни, регионални, национални и/или частни организации. Общото финансово участие на Съюза не може да надвишава 70 % от допустимите разходи.

Cedefop си запазва правото да не отпусне целия предвиден бюджет.

3.   Критерии за допустимост

За да бъдат допуснати до участие, кандидатите трябва да отговарят на следните изисквания:

а)

да бъдат публична или частна организация със статут на юридическо лице и правосубектност (физически лица не могат да кандидатстват);

б)

да са регистрирани в Малта, където се прилага безвъзмездната помощ.

4.   Краен срок

Заявленията за рамково споразумение за партньорство и работният план за 2016 г. трябва да бъдат изпратени най-късно до 22 април 2016 г.

5.   Допълнителна информация

Подробните спецификации към поканата за представяне на предложения, формулярът за кандидатстване и приложенията към него могат да бъдат намерени на интернет страницата на Cedefop от 18 март 2016 г. на адрес:

http://www.cedefop.europa.eu/en/about-cedefop/public-procurement.

Заявленията трябва да са съобразени с изискванията, посочени в пълния текст на поканата, както и да са подадени на предоставените официални формуляри.

Оценката на предложенията ще се извършва въз основа на принципите на прозрачност и равно третиране.

Всички подадени заявления се оценяват от комисия от експерти съгласно критериите за допустимост, изключване, подбор и възлагане, определени в пълния текст на поканата.


(*)  През 2016 г., за Малта, максималният размер на безвъзмездната помощ за 7-месечния план за действие и коригиран план за работа е 20 815 EUR.


Top