EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2014/382/01

Uzaicinājums iesniegt priekšlikumus – EACEA/31/2014 – Programma Erasmus+ , pamatdarbība Nr. 3 – atbalsts politikas reformām – Sadarbība ar pilsonisko sabiedrību izglītības un apmācības un jaunatnes jomā

OV C 382, 28.10.2014, p. 1–9 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

28.10.2014   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 382/1


UZAICINĀJUMS IESNIEGT PRIEKŠLIKUMUS – EACEA/31/2014

Programma Erasmus+, pamatdarbība Nr. 3 – atbalsts politikas reformām

Sadarbība ar pilsonisko sabiedrību izglītības un apmācības un jaunatnes jomā

(2014/C 382/01)

IEVADS

Sadarbībai ar pilsoniskās sabiedrības organizācijām izglītības, apmācības un jaunatnes jomā ir būtiska nozīme, lai veidotu plašu līdzdalības apziņu attiecībā uz mūžizglītības stratēģijām un politiku un ņemtu vērā ieinteresēto personu idejas un intereses visos līmeņos. Tai ir svarīga loma izpratnes vairošanā par stratēģiju izaugsmei un darba vietu radīšanai “Eiropa 2020”, stratēģisko sistēmu Eiropas sadarbībai izglītības un apmācības jomā (ET 2020), konkrētām politikas programmām, piemēram, Boloņas procesu augstākajā izglītībā un Briges–Kopenhāgenas procesu profesionālajā izglītībā un apmācībā (PIA), kā arī ES jaunatnes stratēģiju. Tā ir vitāli svarīga, lai nodrošinātu ieinteresēto personu aktīvu iesaisti politikas reformu īstenošanā dažādās valstīs, veicinātu to līdzdalību programmā Erasmus+ un citās ES programmās un ar to plašo dalībnieku tīklu starpniecību izplatītu politikas un programmu rezultātus un paraugpraksi.

Šajā kontekstā saskaņā ar šo uzaicinājumu iesniegt priekšlikumus tiks nodrošināts finansējums šādās divās daļās:

1.

Sadarbība ar pilsonisko sabiedrību izglītības un apmācības jomā (1. daļa)

2.

Sadarbība ar pilsonisko sabiedrību jaunatnes jomā (2. daļa)

Jāievēro, ka saskaņā ar šo uzaicinājumu iesniegt priekšlikumus katra organizācija var iesniegt tikai vienu pieteikumu – 1. daļā vai 2. daļā, bet ne abās daļās.

KOPĪGIE ELEMENTI, KAS ATTIECAS UZ ABĀM DAĻĀM

1.   Vispārīgie mērķi

Šā uzaicinājuma mērķis ir sniegt strukturālu atbalstu, ko sauc par darbības dotāciju, Eiropas nevalstiskajām organizācijām (ENVO) un ES mēroga tīkliem, kas darbojas izglītības un apmācības jomā vai jaunatnes jomā un īsteno šādus vispārīgus mērķus:

vairot ieinteresēto personu izpratni par ES politikas programmām izglītības, apmācības un jaunatnes jomā, jo īpaši par stratēģiju “Eiropa 2020”, stratēģisko sistēmu izglītības un apmācības jomā ET 2020, konkrētām politikas programmām, piemēram, Boloņas un Briges–Kopenhāgenas procesu, kā arī ES jaunatnes stratēģiju,

palielināt ieinteresēto personu iesaistīšanos un sadarbību ar publiskām iestādēm, lai īstenotu politiku un reformas izglītības, apmācības un jaunatnes jomā, piemēram, konkrētām valstīm paredzētos, Eiropas pusgada kontekstā izdotos ieteikumus,

veicināt ieinteresēto personu līdzdalību izglītības, apmācības un jaunatnes jomā,

veicināt ieinteresēto personu iesaistīšanos politikas un programmu pasākumu un rezultātu, kā arī paraugprakses izplatīšanā savu dalībnieku vidū un plašākā sabiedrībā.

Šie mērķi būtu skaidri jāiekļauj pretendentorganizāciju darba plānos, darbībās un nodevumos.

2.   Atbilstība

2.1.   Atbilstošie pretendenti

Šis uzaicinājums attiecas uz divu kategoriju organizācijām:

—   1. kategorija– Eiropas nevalstiskās organizācijas (ENVO) izglītības un apmācības jomā vai jaunatnes jomā,

—   2. kategorija– ES mēroga tīkli izglītības un apmācības jomā vai jaunatnes jomā.

Katra organizācija var iesniegt tikai vienu pieteikumu – 1. kategorijā vai 2. kategorijā.

Tiesības pieteikties ir pretendentiem, kas ir:

nevalstiskas organizācijas,

bezpeļņas organizācijas.

Detalizētas abu kategoriju atbilstošo pretendentu definīcijas ir sniegtas katras daļas aprakstā.

Saskaņā ar šo uzaicinājumu nav tiesīgas pieteikties ne Erasmus+ valsts aģentūras, ne organizācijas, kurās vairākums dalībnieku (2/3 un vairāk) ir Erasmus+ valsts aģentūras.

2.2.   Atbilstošās valstis

Tiesības pieteikties ir juridiskām personām, kas reģistrētas kādā no šīm valstīm:

ES dalībvalstis: Apvienotā Karaliste, Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehijas Republika, Dānija, Francija, Grieķija, Horvātija, Igaunija, Itālija, Īrija, Kipra, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ungārija, Vācija, Zviedrija,

Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas (EBTA) valstis, kas ir Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) dalībvalstis: Islande, Lihtenšteina, Norvēģija,

kandidātvalstis, kurām ir noteikta pirmspievienošanās stratēģija saskaņā ar vispārīgajiem principiem un vispārīgajiem noteikumiem un nosacījumiem ar šīm valstīm noslēgtajos pamatnolīgumos attiecībā uz to dalību ES programmās: bijusī Dienvidslāvijas Maķedonijas Republika un Turcija.

3.   Finansēšanas kārtība

Saskaņā ar šo uzaicinājumu iesniegt priekšlikumus var pieteikties:

partnerattiecībupamatnolīgumiem (1. un 2. daļā) un

ikgadējām darbības dotācijām (tikai 2. daļā “Jaunatne”). Šajā gadījumā katra organizācija var iesniegt tikai vienu pieteikumu – vai nu partnerattiecībupamatnolīgumam, vai ikgadējai darbības dotācijai.

3.1.   Partnerattiecību pamatnolīgums

Partnerattiecību pamatnolīgumi aptver ilgtermiņa sadarbību Eiropas līmenī. Ar šāda veida nolīgumu izveido oficiālas partnerattiecības uz trim gadiem.

Partnerattiecībupamatnolīgumu pieteikumos iekļauj:

sīki izstrādātu 12 mēnešu darba programmu (gada darba programmu) 2015. gadam kopā ar dotācijas aprēķināšanai vajadzīgo informāciju (sk. pretendentiem paredzēto vadlīniju 11.2. iedaļu),

trīs gadu rīcības plānu 2015.–2017. gadam.

Trīs gadu rīcības plānā jāizklāsta stratēģija 2015.–2017. gadam, tostarp mērķi, paredzamie rezultāti un nodevumi – tiklab vispārējie, kā attiecībā uz katru no trim gadiem –, kā arī darbības, kas jāīsteno, lai garantētu to sasniegšanu.

Pamatojoties uz gada darba programmu, kas jāizstrādā saskaņā ar 2015.–2017. gada rīcības plānu, piešķir īpašu ikgadēju darbības dotāciju katram no attiecīgajiem trim budžeta gadiem. Skaidri jāapliecina konsekvence un papildināmība starp programmas daudzgadu un ikgadējiem elementiem.

3.2.   Ikgadēja darbības dotācija (attiecas tikai uz 2. daļu “Jaunatne”)

Ikgadējās darbības dotācijas ir paredzētas īstermiņa sadarbībai Eiropas līmenī.

Ikgadējo darbības dotāciju pieteikumos jāiekļauj sīki izstrādāta 12 mēnešu darba programma (gada darba programma) 2015. gadam kopā ar dotācijas aprēķināšanai vajadzīgo informāciju.

4.   Piešķiršanas kritēriji

Piemēroto pieteikumu kvalitāti vērtēs pēc šādiem kritērijiem (1):

atbilstība (maksimāli 30 punkti),

darba plāna projekta un īstenošanas kvalitāte (maksimāli 20 punkti),

darbībās iesaistīto dalībnieku un valstu profils un skaits (maksimāli 20 punkti),

rezultātu ietekme, izplatīšana un ilgtspēja (maksimāli 30 punkti).

Lai priekšlikumus izskatītu finansēšanai, tiem jāiegūst:

kopā vismaz 60 punktu un

vismaz puse no maksimālā punktu skaita par katru no iepriekš minētajiem piešķiršanas kritērijiem (t. i., 15 punkti par kritērijiem “Atbilstība” un “Rezultātu ietekme, izplatīšana un ilgtspēja”, 10 punkti par kritērijiem “Darba plāna projekta un īstenošanas kvalitāte” un “Darbībās iesaistīto dalībnieku un valstu profils un skaits”).

5.   Budžets

Šā uzaicinājuma iesniegt priekšlikumus mērķis ir atlasīt organizācijas, lai noslēgtu gada dotācijas nolīgumus par 2015. budžeta gadu.

Kopējais budžets, kas 2015. gadā paredzēts šim uzaicinājumam (1. un 2. daļai), ir EUR 6 300 000.

Aģentūra patur tiesības neizsniegt visu pieejamo finansējumu.

6.   Pieteikumu iesniegšana

Pieteikumi jāiesniedz, izmantojot tiešsaistes dotācijas pieteikuma veidlapu (e-veidlapu).

E-veidlapa angļu, franču un vācu valodā ir pieejama tīmekļa vietnē

http://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding/eacea312014-civil-society-cooperation_en

un ir pienācīgi jāaizpilda kādā no ES oficiālajām valodām.

Pienācīgi aizpildīta e-veidlapa jāiesniedz tiešsaistē līdz 2014. gada 17. decembra pulksten 12.00 (pusdienlaikam) pēc Briseles laika, pievienojot attiecīgo pielikumu (2):

pieteikuma iesniedzēja deklarācija.

Obligātie papildu pielikumi (3) tajā pašā termiņā jānosūta aģentūrai pa e-pastu.

7.   Papildu informācija

Pieteikumiem ir jāatbilst noteikumiem pretendentiem paredzētajās vadlīnijās (Uzaicinājumam iesniegt priekšlikumus – EACEA/31/2014), kas pieejamas tīmekļa vietnē:

http://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding/eacea312014-civil-society-cooperation_en

KONKRĒTIE ELEMENTI

1. DAĻA

Sadarbība ar pilsonisko sabiedrību – izglītība un apmācība

1.   Konkrētie mērķi

Paredzams, ka organizācijas, kas darbojas izglītības un apmācības jomā, izstrādās un īstenos inovatīvas, mērķorientētas un radošas stratēģijas un darbības, lai atbalstītu reformu un pasākumu efektīvu īstenošanu šādās jomās:

izcilības un inovācijas veicināšana, izmantojot formālas, neformālas un ikdienējas mācīšanās pieejas un uz apmācāmajiem orientētu pamata un transversālo kompetenču, tostarp valodu, digitālo un uzņēmējdarbības kompetenču, apguvi; izpratnes padziļināšana par inovatīvām pieejām izglītībā, piemēram, atvērtajiem izglītības resursiem (OER) un masveida tiešsaistes atvērtajiem kursiem (MOOC); atvērtas mācību vides un ieinteresēto personu starpsektoru partnerību veidošana;

vāju prasmju slazda problēmas risināšana, veicinot efektīvas un ilgtpējīgas investīcijas izglītībā un apmācībā; analīzes un debašu rosināšana Eiropas, valstu un reģionālā līmenī, lai pētītu un izstrādātu inovatīvas finansēšanas pieejas; izglītības līmeņa paaugstināšana un atskaitīto audzēkņu skaita mazināšana; mācību vides pievilcības uzlabošana, atvieglojot pārejas un elastīgas vai alternatīvas mācību iespējas; kvalitatīvas profesionālās izglītības un apmācības (PIA) attīstība, izmantojot mācīšanos darbavietā, stažēšanos un māceklību, saskaņojot politiku un ekonomikas attīstības stratēģijas; jaunas kvalifikācijas iegūšanas iespējas potenciālās izaugsmes jomās un jomās, kur jūtams kompetenču trūkums; iespēju vienlīdzības uzlabošana attiecībā uz kvalitatīvas izglītības un apmācības pieejamību, tostarp audzēkņiem no nelabvēlīgas vides; inovatīvu ievirzes un konsultēšanas pieeju veicināšana;

jaunas izglītotāju paaudzes atbalstīšana, pilnveidojot skolotāju, pasniedzēju, skolotāju izglītotāju un skolu vadītāju profesionālo profilu, uzlabojot atlasi, pieņemšanu un paturēšanu darbā, efektīvu sākotnējo izglītību, atbalstu karjeras sākumposmā, profesionālo izglītību un izaugsmi visas karjeras laikā, pedagoģisko vērtējumu un stimulus; mācīšanās no līdzbiedriem un mācību kopienu stimulēšana; ar izglītību un apmācību saistītu datu vākšanas un analīzes uzlabošana;

kompetenču atzīšana un vērtēšana, izmantojot Eiropas pārredzamības instrumentus un iepriekš iegūtas izglītības (tostarp neformālas un ikdienējas mācīšanās rezultātu) un pieredzes atzīšanu; visu vecuma grupu cilvēku nodrošināšana ar labākām un atbilstošākām kompetencēm, iesaistot viņus mūžizglītībā, tostarp atjauninot un pilnveidojot mazkvalificētu pieaugušo kompetences; kursu izstrāde, organizēšana un novērtēšana, ņemot vērā kompetences un izaugsmes prognozes un nodarbinātības datus; starpdisciplīnu mācību plānu izstrāde.

Darba plānā skaidri jāapliecina organizācijas potenciāls un spēja radīt konkrētu ietekmi vismaz divās no šīm jomām.

2.   Pretendentorganizācijas

Saskaņā ar 1. daļu par tiesīgām pieteikties uzskatīs tikai organizācijas, kas atbilst turpmāk minētajām definīcijām.

1. kategorija – Eiropas nevalstiskās organizācijas (ENVO)

1. daļas kontekstā ENVO ir:

jāpiedalās stratēģiskās sistēmas Eiropas sadarbībai izglītības un apmācības jomā (ET 2020) īstenošanā vismaz vienā no šiem sektoriem – agrīnā pirmsskolas izglītība un aprūpe, skolas izglītība, augstākā izglītība, profesionālā izglītība un apmācība, pieaugušo izglītība – vai vismaz vienā no galvenajām starpsektoru jomām, piemēram, IKT, valodas, uzņēmējdarbības izglītība utt.,

jāpārstāv vismaz viena liela ieinteresēto personu grupa, piemēram, studenti, skolotāji/pasniedzēji/skolu vadītāji, izglītības nodrošinātāji, vecāki utt.,

jādarbojas, izmantojot oficiāli atzītu struktūru, kurā ietilpst a) Eiropas organizācija/sekretariāts (pretendents), kas pieteikuma iesniegšanas dienā vismaz divus gadus ir likumīgi reģistrēts kādā no atbilstošajām valstīm, un b) valsts organizācijas/filiāles (4), kas atrodas vismaz 12 atbilstošajās valstīs un kam ir likumiska saikne ar Eiropas organizāciju/sekretariātu,

jābūt neatkarīgai no publiskām iestādēm, politiskām partijām un komercorganizācijām,

organizācijā jābūt vismaz vienam algotam darbiniekam (pilnslodzes ekvivalentam).

2. kategorija – ES mēroga tīkli (formāli tīkli)

1. daļas kontekstāES mēroga tīkls ir Eiropas nevalstisko organizāciju (1. kategorijā definēto ENVO) jumta organizācija. Šie ES mēroga tīkli ir specifiski tādā ziņā, ka to dalībnieki paši ir Eiropas līmeņa NVO. Tādējādi Eiropas jumta organizācija pārstāv ļoti lielu Eiropas ieinteresēto personu skaitu un aptver plašu politikas jomu spektru. Tīklam ir:

jāsastāv no juridiski neatkarīgām ENVO, kas atbilst 1. kategorijas definīcijai, un jāpiedalās stratēģiskās sistēmas Eiropas sadarbībai izglītības un apmācības jomā (ET 2020) īstenošanā,

jāatbilst šādām trim prasībām:

a)

jāpārstāv vairāk nekā viena reprezentatīva ieinteresēto personu grupa, piemēram, audzēkņi (visos izglītības un apmācības līmeņos), skolotāja profesija (tostarp skolotāji, pasniedzēji un skolu vadītāji), vecāki utt.;

un

b)

jādarbojas visos šajos sektoros:

agrīnā pirmsskolas izglītība un aprūpe,

skolas izglītība,

augstākā izglītība,

profesionālā izglītība un apmācība,

pieaugušo izglītība;

un

c)

jādarbojas vairāk nekā vienā no galvenajām starpsektoru jomām (piemēram, IKT, valodu mācīšanās, uzņēmējdarbības izglītība utt.), kurā ir iesaistījušās viena vai vairākas iepriekš minētās reprezentatīvās ieinteresēto personu grupas;

jābūt oficiāli izveidotam, t. i., jābūt juridiskai personai un pieteikuma iesniegšanas dienā vismaz divus gadus jābūt likumīgi reģistrētam kādā no atbilstošajām valstīm (pretendentiem jāiesniedz pretendentorganizācijas statūtu un oficiālas reģistrācijas apliecības kopija),

jāietver vismaz 20 dalīborganizācijas (1. kategorijā definētās ENVO),

jābūt neatkarīgam no publiskām iestādēm, politiskām partijām un komercorganizācijām,

tīklā jābūt vismaz vienam algotam darbiniekam (pilnslodzes ekvivalentam).

3.   Darbības

Darbībām, par kurām ir tiesības saņemt finansējumu, jābūt tieši saistītām ar šā uzaicinājuma vispārīgajiem un konkrētajiem mērķiem un jābūt sīki aprakstītām gada darba programmā.

Šis ir orientējošs, neizsmeļošs saraksts:

darbības, kas atvieglo ieinteresēto personu piekļuvi un līdzdalību ES politikas prioritāšu īstenošanā izglītības un apmācības jomā,

pieredzes un paraugprakses apmaiņa; tīklu un partnerību veidošana ar citām ieinteresētajām personām,

dalīborganizāciju spēju veidošana, tostarp mācīšanās no līdzbiedriem, mācību, konsultēšanas, ievirzes un izaugsmes vadības darbības, lai uzlabotu politikas pasākumu efektivitāti,

iniciatīvas un pasākumi ENVO/ES mēroga tīkla dalībnieku loka paplašināšanai,

tematiska un ar konkrētām valstīm saistīta izpēte, analīze, apsekojumi un ziņojumi par ES izglītības un apmācības jomas prioritātēm, jo īpaši saistībā ar stratēģiju “Eiropa 2020” (Eiropas pusgadu, konkrētām valstīm adresētiem ieteikumiem) un stratēģisko sistēmu ET 2020,

izpratnes vairošanas, informēšanas, rezultātu izplatīšanas un veicināšanas pasākumi (semināri, darbsemināri, kampaņas, tikšanās, publiskas debates, konsultācijas utt.) par ES politikas prioritātēm izglītības un apmācības jomā un par ES finansēšanas instrumentiem (Eiropas programmām, jo īpaši Erasmus+, Eiropas struktūrfondiem un investīciju fondiem) šo prioritāšu atbalstam. Ieteicamas ir darbības, ar kurām tiek veidotas sinerģijas starp programmu Erasmus+ un citiem ES vai valsts/reģionāliem finansējuma avotiem,

sadarbības projekti, lai palielinātu politikas ietekmi uz mērķgrupām un/vai sistēmām.

Darbības var veikt Eiropas, pārrobežu, valsts, reģionālā un vietējā līmenī.

4.   Budžets

Kopējais ES budžets sadarbības ar pilsonisko sabiedrību izglītības un apmācības jomā līdzfinansēšanai 2015. gadā ir EUR 2 500 000.

Orientējošais sadalījums:

aptuveni 90 % no izglītības un apmācības virzienam pieejamā budžeta veidos finansējums 1. kategorijas organizācijām (ENVO),

aptuveni 10 % no izglītības un apmācības virzienam pieejamā budžeta veidos finansējums 2. kategorijas ENVO tīkliem.

Maksimālā gada darbības dotācija saskaņā ar trīs gadu partnerattiecību pamatnolīgumu 2015. gadā būs:

 

1. kategorija – Eiropas nevalstiskās organizācijas (ENVO):

EUR 125 000;

 

2. kategorija – ES mēroga tīkli:

EUR 200 000.

2. DAĻA

Sadarbība ar pilsonisko sabiedrību – jaunatne

1.   Konkrētie mērķi

Paredzams, ka saskaņā ar šo uzaicinājumu atbalstāmās organizācijas, kas darbojas jaunatnes jomā, veiks darbības ar mērķi:

veicināt jauniešu nodarbināmību, jo īpaši ar neformālās izglītības pasākumiem, kas palīdz attīstīt kompetences un prasmes,

sekmēt iespēju nodrošināšanu jauniešiem sabiedrībā un sekmēt viņu līdzdalību lēmumu pieņemšanas procesos,

sniegt ieguldījumu Eiropas jauniešu personīgajā, sociālajā un izglītības, kā arī profesionālajā attīstībā,

palīdzēt Eiropas, valsts, reģionālā un vietējā līmenī attīstīt jaunatnes darbu,

sniegt ieguldījumu debatēs par politikas jautājumiem, kas ietekmē jauniešus un jaunatnes organizācijas Eiropas, valsts, reģionālā un vietējā līmenī, un šo jautājumu izstrādē,

Eiropas jauniešu vidū veicināt starpkultūru mācīšanos, cieņu pret daudzveidību un tādas vērtības kā solidaritāte, iespēju vienlīdzība un cilvēktiesības,

veicināt jauniešu ar mazākām iespējām iekļaušanu sabiedrībā.

2.   Pretendentorganizācijas

Uz sadarbību ar pilsonisko sabiedrību jaunatnes jomā attiecas šādas definīcijas.

 

1. kategorija – Eiropas nevalstiskajām organizācijām (ENVO) ir:

jādarbojas, izmantojot oficiāli atzītu struktūru, kurā ietilpst a) Eiropas organizācija/sekretariāts (pretendents), kas pieteikuma iesniegšanas dienā vismaz vienu gadu ir likumīgi reģistrēts kādā no atbilstošajām valstīm, un b) valsts organizācijas/filiāles (4), kas atrodas vismaz divpadsmit atbilstošajās valstīs un kam ir likumiska saikne ar Eiropas organizāciju/sekretariātu,

jādarbojasjaunatnes jomā un jāveic darbības, ar kurām tiek atbalstīta ES jaunatnes stratēģijas darbības jomu īstenošana,

jāiesaista jaunieši organizācijas vadībā un pārvaldībā.

 

2. kategorija – ES mēroga tīkliem (neformāliem tīkliem) ir:

jāsastāv no juridiski neatkarīgām bezpeļņas organizācijām, kas darbojas jaunatnes jomā un veic darbības, ar kurām tiek atbalstīta ES jaunatnes stratēģijas darbības jomu īstenošana,

jādarbojas, izmantojot neformālu pārvaldības struktūru, kurā ietilpst a) organizācija, kas pieteikuma iesniegšanas dienā vismaz vienu gadu ir likumīgi reģistrēta kādā no atbilstošajām valstīm un kam ir uzticētas tīkla koordinēšanas un atbalsta funkcijas Eiropas līmenī (pretendents), un b) citas organizācijas, kas ir reģistrētas vismaz divpadsmit atbilstošajās valstīs,

jāiesaista jaunieši tīkla vadībā un pārvaldībā.

3.   Darbības

Pretendentorganizācijām jāiesniedz konsekvents darba plāns, kurā iekļautas bezpeļņas, jauniešu vadītas darbības, kas ir piemērotas šā uzaicinājuma mērķu īstenošanai.

Jo īpaši:

neformālās un ikdienējās mācīšanās un pasākumu programmas, kas orientētas uz jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem,

darbības jaunatnes darba kvalitatīvai pilnveidošanai,

darbības pārredzamības un atzīšanas instrumentu izstrādei un veicināšanai jaunatnes jomā,

semināri, tikšanās, darbsemināri, konsultācijas, jauniešu debates par jaunatnes politiku un/vai Eiropas lietām,

konsultācijas ar jauniešiem, kuras bagātina strukturālo dialogu jaunatnes jomā,

darbības, kas veicina jauniešu aktīvu līdzdalību demokrātiskajā dzīvē,

darbības starpkultūru mācīšanās un izpratnes veicināšanai Eiropā,

mediju un komunikācijas pasākumi un instrumenti, kas attiecas uz jaunatnes un Eiropas lietām.

4.   Budžets

Kopējais ES budžets sadarbības ar pilsonisko sabiedrību jaunatnes jomā līdzfinansēšanai ir EUR 3 800 000.

Orientējošais sadalījums:

aptuveni 70 % no jaunatnes virzienam pieejamā budžeta veidos finansējums 1. kategorijas organizācijām (ENVO), kas nodarbojas tikai ar jaunatnes lietām,

aptuveni 10 % no jaunatnes virzienam pieejamā budžeta veidos finansējums 1. kategorijas organizācijām (ENVO), kuru darbības joma ir plašāka, bet kurās ir jaunatnes lietu nodaļa,

aptuveni 20 % no jaunatnes virzienam pieejamā budžeta veidos finansējums 2. kategorijas organizācijām (ES mēroga tīkliem), kas nodarbojas tikai ar jaunatnes lietām.

Maksimālā gada darbības dotācija būs:

 

1. kategorija – Eiropas nevalstiskās organizācijas (ENVO):

EUR 50 000 partnerattiecību pamatnolīgumu pieteikumiem,

EUR 35 000 ikgadējo darbības dotāciju pieteikumiem;

 

2. kategorija – ES mēroga tīkli:

EUR 50 000 partnerattiecību pamatnolīgumu pieteikumiem,

EUR 35 000 ikgadējo darbības dotāciju pieteikumiem.


(1)  Papildu informāciju par piešķiršanas kritērijiem sk. pretendentiem paredzēto vadlīniju 9. iedaļā.

(2)  Citi pretendentiem paredzētajās vadlīnijās minētie administratīvie dokumenti līdz 2014. gada 17. decembra pulksten 12.00 (pusdienlaikam) pēc Briseles laika pa e-pastu jānosūta Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūrai uz šādu e-pasta adresi: 1. daļa – EACEA-CIVIL-EDU@ec.europa.eu, 2. daļa – EACEA-YOUTH@ec.europa.eu.

(3)  Papildu informāciju par iesniedzamajiem pielikumiem sk. pretendentiem paredzēto vadlīniju 14. iedaļā.

(4)  ENVO jāsniedz pierādījumi, ka visām valsts organizācijām/filiālēm ir likumiskas saiknes ar Eiropas organizāciju/sekretariātu.


Top