EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2014/382/01

Kvietimas teikti paraiškas – EACEA/31/2014 – Programa „Erasmus+“ , 3 pagrindinis veiksmas „Politikos reformų rėmimas“ – Pilietinės visuomenės bendradarbiavimas švietimo, mokymo ir jaunimo srityse

OJ C 382, 28.10.2014, p. 1–9 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

28.10.2014   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 382/1


KVIETIMAS TEIKTI PARAIŠKAS – EACEA/31/2014

Programa „Erasmus+“, 3 pagrindinis veiksmas „Politikos reformų rėmimas“

Pilietinės visuomenės bendradarbiavimas švietimo, mokymo ir jaunimo srityse

(2014/C 382/01)

ĮŽANGA

Bendradarbiavimas su pilietinės visuomenės organizacijomis švietimo, mokymo ir jaunimo srityse yra labai svarbus siekiant užtikrinti, kad būtų visapusiškai prisiimama atsakomybė už mokymosi visą gyvenimą strategijas bei politiką, ir atsižvelgti į suinteresuotųjų šalių idėjas bei rūpimus klausimus visais lygmenimis. Svarbu didinti informuotumą apie Europos darbo vietų kūrimo ir ekonomikos augimo strategiją „Europa 2020“, Europos bendradarbiavimo švietimo ir mokslo srityje strateginę programą („ET 2020“), konkrečias politikos darbotvarkes, tokias kaip Bolonijos aukštojo mokslo procesas arba Briugės ir Kopenhagos profesinio rengimo ir mokymo (angl. VET) procesas, taip pat ES jaunimo strategija. Bendradarbiavimas su pilietinės visuomenės organizacijomis ypač svarbus siekiant užtikrinti aktyvų suinteresuotųjų šalių dalyvavimą įgyvendinant politikos reformas įvairiose šalyse, skatinti suinteresuotąsias šalis dalyvauti programoje „Erasmus+“ ir kitose Europos programose, taip pat siekiant skleisti politikos ir programos įgyvendinimo rezultatus ir gerąją patirtį, joms aktyviai bendradarbiaujant per narystės tinklus.

Todėl pagal šį kvietimą teikti paraiškas parama bus skiriama pagal dvi veiklos sritis:

1.

Pilietinės visuomenės bendradarbiavimas švietimo ir mokymo srityje (1 sritis)

2.

Pilietinės visuomenės bendradarbiavimas jaunimo srityje (2 sritis)

Atkreipkite dėmesį į tai, kad pagal šį kvietimą teikti paraiškas viena organizacija gali teikti tik vieną paraišką, t. y. 1 arba 2 veiklos sričiai, bet ne abiem sritims.

ABIEM VEIKLOS SRITIMS TAIKOMOS BENDROSIOS SĄLYGOS

1.   Bendrieji tikslai

Šio kvietimo tikslas – suteikti struktūrinę paramą, toliau vadinamą dotacija veiklai, Europos nevyriausybinėms organizacijoms (ENVO) ir ES tinklams, vykdantiems veiklą švietimo ir mokymo arba jaunimo srityje ir siekiantiems vieno arba kelių toliau nurodytų bendrųjų tikslų:

didinti suinteresuotųjų šalių informuotumą apie Europos politikos darbotvarkes švietimo, mokymo ir jaunimo srityse, ypač apie strategiją „Europa 2020“, švietimo ir mokymo strateginę programą „ET 2020“, konkrečias politikos darbotvarkes, tokias kaip Bolonijos ar Briugės ir Kopenhagos procesai, taip pat ES jaunimo strategiją,

skatinti suinteresuotąsias šalis prisiimti įsipareigojimus ir bendradarbiauti su viešojo sektoriaus institucijomis įgyvendinant politiką ir reformas švietimo, mokymo ir jaunimo srityse, ypač konkrečioms šalims skirtas rekomendacijas, parengtas įgyvendinant Europos semestrą,

skatinti suinteresuotąsias šalis dalyvauti švietimo, mokymo ir jaunimo sričių veikloje,

skatinti suinteresuotąsias šalis prisiimti įsipareigojimus tarp jos narių ir ne tik skleisti informaciją apie veiklą, vykdomą įgyvendinant politiką ir programą, apie jos rezultatus ir gerąją patirtį.

Šie tikslai turėtų būti aiškiai įtraukti į pareiškėjo organizacijos darbo planus, veiklą ir galutinius rezultatus.

2.   Reikalavimai

2.1.   Reikalavimus atitinkantys pareiškėjai

Pagal šį kvietimą paraiškas gali teikti dviejų kategorijų subjektai:

—   1 kategorija: Europos nevyriausybinės organizacijos (ENVO), vykdančios veiklą švietimo ir mokymo arba jaunimo srityje,

—   2 kategorija: ES tinklai, vykdantys veiklą švietimo ir mokymo arba jaunimo srityse.

Organizacija gali pateikti tik vieną (1 arba 2 kategorijos) paraišką.

Pareiškėjas atitinka reikalavimus, jei jis:

yra nevyriausybinė organizacija arba tinklas,

yra ne pelno organizacija arba tinklas.

Išsamus abiejų kategorijų reikalavimus atitinkančių pareiškėjų aprašymas pateikiamas kiekvienos veiklos srities apraše.

Pagal šį kvietimą programos „Erasmus+“ nacionalinės agentūros ir organizacijos, kurių didžiąją dalį narių (du trečdalius arba daugiau) sudaro programos „Erasmus+“ nacionalinės agentūros, nėra reikalavimus atitinkančios organizacijos.

2.2.   Reikalavimus atitinkančios šalys

Reikalavimus atitinkančiomis paraiškomis laikomos paraiškos, pateiktos juridinių asmenų, įsteigtų vienoje iš šių šalių:

ES valstybėse narėse: Airijoje, Austrijoje, Belgijoje, Bulgarijoje, Čekijos Respublikoje, Danijoje, Estijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Kipre, Kroatijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Liuksemburge, Maltoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Suomijoje, Švedijoje, Vengrijoje, Vokietijoje,

Europos laisvosios prekybos asociacijos (ELPA) šalyse, priklausančiose Europos ekonominei erdvei (EEE): Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje,

šalyse kandidatėse, kurios jau turi pasirengimo narystei strategiją, parengtą atsižvelgiant į su jomis pasirašytų bendrųjų susitarimų, numatančių galimybę dalyvauti ES programose, bendruosius principus ir bendrąsias nuostatas ir sąlygas: buvusiojoje Jugoslavijos Respublikoje Makedonijoje (BJRM) ir Turkijoje.

3.   Finansavimo tvarka

Šiame kvietime teikti paraiškas siūloma galimybė teikti paraiškas pagal

partnerystės pagrindų susitarimus (1 ir 2 veiklos srityse) ir pagal

metines dotacijas veiklai (tik 2 veiklos srityje „Jaunimas“). Šiuo atveju organizacija gali pateikti tik vieną paraišką (pagal partnerystės pagrindų susitarimą arba dėl metinės veiklos dotacijos).

3.1.   Partnerystės pagrindų susitarimas

Partnerystės pagrindų susitarimas taikomas ilgalaikiam bendradarbiavimui Europos lygmeniu. Tokiu susitarimu įforminama trejų metų partnerystė.

Į paraiškas pagal partnerystės pagrindų susitarimą būtina įtraukti:

išsamią 2015 m. 12 mėnesių darbo programą (metinę darbo programą) ir informaciją, reikalingą dotacijai apskaičiuoti (žr. Gairių pareiškėjams 11 dalies 2 punktą),

trejų metų (2015–2017 m.) veiksmų planą;

Trejų metų plane turėtų būti išdėstyta strategija, įskaitant 2015–2017 m. laikotarpio tikslus, numatomus rezultatus ir galutinius rezultatus (tiek viso laikotarpio, tiek kiekvienų iš trejų metų), taip pat veiksmai, kurių bus imtasi tam, kad būtų užtikrintas pirmiau minėtų elementų įgyvendinimas.

Metinė darbo programa turi būti pagrįsta 2015–2017 m. laikotarpiui skirtu veiksmų planu; ji bus pagrindas skiriant konkrečią metinės veiklos dotaciją kiekvieniems iš tų trejų finansinių metų. Turėtų būti aiškiai atskleistas programų daugiamečių ir metinių elementų suderinamumas ir papildomumas.

3.2.   Metinė dotacija veiklai (taikoma tik 2 veiklos sričiai „Jaunimas“).

Metinės dotacijos veiklai yra sutelktos tik į trumpalaikį bendradarbiavimą Europos lygmeniu.

Į paraiškas dėl metinių dotacijų veiklai turi būti įtraukta išsami 2015 m. 12 mėnesių darbo programa (metinė darbo programa) ir informacija, reikalinga dotacijai apskaičiuoti.

4.   Paramos skyrimo kriterijai

Reikalavimus atitinkančių paraiškų kokybė bus vertinama remiantis šiais kriterijais (1):

aktualumas (daugiausia 30 taškų),

darbo plano projekto ir įgyvendinimo kokybė (daugiausia 20 taškų),

veiklos dalyvių ir šalių pobūdis ir skaičius (daugiausia 20 taškų),

poveikis, sklaida ir tvarumas (daugiausia 30 taškų).

Svarstomos tik tos paraiškos, kurios bus įvertintos

iš viso ne mažiau kaip 60 taškų ir

ne mažiau kaip puse visų galimų taškų pagal kiekvieną pirmiau nurodytą paramos skyrimo kriterijų (15 taškų pagal kriterijus „Aktualumas“ ir „Poveikis, sklaida ir tvarumas“ ir ne mažiau kaip 10 taškų pagal kriterijus „Darbo plano projekto ir įgyvendinimo kokybė“ ir „Veiklos dalyvių ir šalių pobūdis ir skaičius“).

5.   Biudžetas

Šio kvietimo tikslas – atrinkti organizacijas, su kuriomis bus pasirašomi metiniai susitarimai dėl dotacijos veiklai, susiję su 2015 finansiniais metais.

Visas šio kvietimo teikti paraiškas biudžetas, skirtas 2015 m. (1 ir 2 veiklos sritys) – 6 300 000 EUR.

Agentūra pasilieka teisę nepaskirstyti visų programai skirtų lėšų.

6.   Paraiškų teikimas

Paraiškos turi būti teikiamos užpildant elektroninę dotacijos paraiškos formą (e. formą).

E. forma pateikiama anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis šiuo adresu:

http://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding/eacea312014-civil-society-cooperation_en;

ji turi būti tinkamai užpildyta viena iš oficialiųjų ES kalbų.

Tinkamai užpildytą elektroninę paraiškos formą ir toliau nurodytus susijusius priedus (2) reikia pateikti internetu iki 2014 m. gruodžio 17 d., 12.00 val. (vidudienio, Briuselio laiku):

Priesaikos deklaraciją.

Iki to paties termino Agentūrai turi būti atsiųsti privalomi papildomi priedai (3).

7.   Papildoma informacija

Paraiškos turi būti parengtos pagal Gairių pareiškėjams „Kvietimas teikti paraiškas –EACEA/31/2014“ nuostatas; Gairės pareiškėjams pateikiamos interneto adresu:

http://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding/eacea312014-civil-society-cooperation_en

KONKRETŪS ELEMENTAI

1 VEIKLOS SRITIS

Pilietinės visuomenės bendradarbiavimas. Švietimas ir mokymas

1.   Specialieji tikslai

Tikimasi, kad švietimo ir mokymo srityje veiklą vykdančios organizacijos parengs ir įgyvendins naujoviškas, tikslines ir kūrybiškas strategijas ir veiklą, siekiant paremti veiksmingą reformų ir veiksmų įgyvendinimą tokiose srityse:

kompetencijos ir naujovių skatinimo, taikant formaliojo bei neformaliojo mokymosi ir savišvietos metodus, taip pat teikiant į besimokantį asmenį orientuotas bazinių ir universaliųjų kompetencijų, įskaitant kalbų, skaitmeninio raštingumo ir verslumo kompetencijas, formavimo paslaugas; informuotumo apie naujoviškus švietimo metodus, – tokius kaip atvirieji švietimo ištekliai (angl. OER) ir atviri masinio nuotolinio mokymo kursai (angl. MOOC), – didinimo; atviros mokymo aplinkos kūrimo ir tarpsektorinių suinteresuotųjų šalių partnerystės projektų įgyvendinimo;

menkų įgūdžių spąstų problemos sprendimo, sudarant palankesnes sąlygas veiksmingoms ir tvarioms investicijoms į švietimą ir mokslą; analizės vykdymo ir debatų rengimo Europos, nacionaliniu ir regionų lygmenimis skatinimo, siekiant tirti ir (arba) kurti naujoviškus finansavimo būdus; mokymosi rezultatų lygio kėlimo ir mokyklos nebaigiančių vaikų skaičiaus mažinimo; mokymosi aplinkos patrauklumo didinimo, palankesnių sąlygų pereinamiesiems etapams ir lanksčioms ar alternatyvioms mokymosi kryptims sudarymo; kokybiškų profesinio rengimo ir mokymo (angl. VET) sistemų, apimančių mokymąsi darbo vietoje, stažuotes ar pameistrystę, kūrimo, siekiant suderinti VET politiką ir ekonominės plėtros strategijas; skatinimo naudoti naujus kvalifikacijos kėlimo metodus augimo potencialą turinčiose vietovėse arba vietovėse, kuriose trūksta tam tikrų įgūdžių turinčių specialistų; lygių galimybių didinimo, siekiant užtikrinti kokybišką švietimą ir mokymą, be kita ko, ir socialiai remtiniems besimokantiems asmenims; naujoviškų orientavimo ir konsultavimo principų skatinimo;

paramos naujos kartos pedagogams teikimo, tuo tikslu didinant mokytojų, instruktorių, mokytojų pedagogų ir mokyklų vadovų profesionalumą, gerinant darbuotojų atranką, samdymą ir išsaugojimą, veiksmingą pirminį rengimą, ankstyvą paramą karjerai, visą karjerą trunkantį profesinį mokymą ir tobulėjimą, pedagoginius atsiliepimus ir paskatas; tarpusavio mokymosi ir mokymosi bendruomenių skatinimo; švietimo ir mokymo duomenų rinkimo ir analizės tobulinimo;

kompetencijų pripažinimo ir vertinimo, įgyvendinant Europos skaidrumo priemones ir pripažįstant ankstesnį mokymąsi (įskaitant neformaliojo mokymosi ir savišvietos rezultatus) ir patirtį; mokymosi visą gyvenimą iniciatyvų, siekiant visų amžiaus grupių žmonėms užtikrinti geresnes ir tinkamesnes kompetencijas (įskaitant menkos kvalifikacijos suaugusiųjų kompetencijų atnaujinimą ir tobulinimą), įgyvendinimo; kursų kūrimo, rengimo ir vertinimo, atsižvelgiant į kompetencijų bei augimo prognozes ir užimtumo duomenis; tarpdisciplinių mokymo krypčių plėtojimo.

Darbo plane turėtų būti aiškiai atskleistas organizacijos potencialas ir gebėjimai užtikrinti konkretų poveikį bent dviejose iš minėtųjų sričių.

2.   Pareiškėjai

Tik pirmiau nurodytus reikalavimus atitinkančios organizacijos bus laikomos 1 veiklos srities reikalavimus atitinkančiais pareiškėjais.

1 kategorija. Europos nevyriausybinė organizacija (ENVO)

1 veiklos srityje ENVO privalo:

dalyvauti įgyvendinant Europos bendradarbiavimo švietimo ir mokslo srityje strateginę programą („ET 2020“) bent viename iš sektorių (ikimokyklinio ugdymo ir priežiūros, mokyklinio ugdymo, aukštojo mokslo, profesinio rengimo ir mokymo, suaugusiųjų mokymo) arba bent vienoje iš pagrindinių tarpsektorinių sričių (IRT, kalbų, verslumo ugdymo ir t. t.),

atstovauti bent vienai didelei suinteresuotųjų šalių grupei, tokiai kaip studentų, mokytojų, instruktorių ar mokyklų vadovų, mokymų rengėjų, tėvų ir pan.,

turėti oficialiai pripažintą struktūrą, susidedančią iš: a) Europos įstaigos ir (arba) sekretoriato (pareiškėjo), kuris paraiškos pateikimo dieną būtų teisiškai įregistruotas reikalavimus atitinkančioje šalyje bent dvejus metus, ir b) nacionalinių organizacijų ir (arba) filialų (4) bent dvylikoje reikalavimus atitinkančių šalių, turinčių teisės aktų nustatytą sąsają su Europos įstaiga ir (arba) sekretoriatu,

būti nepriklausoma nuo viešojo sektoriaus institucijų ir politinių partijų arba komercinių organizacijų,

turėti bent vieną apmokamą personalo narį (skaičiuojant visos darbo dienos ekvivalentais).

2 kategorija. ES tinklas (oficialus tinklas)

1 veiklos srities atžvilgiu ES tinklas yra Europos nevyriausybinių organizacijų (ENVO, kaip apibrėžta 1 kategorijoje) skėtinė organizacija. Tokio ES tinklo specifika yra ta, kad jo nariai patys yra Europos lygmens NVO. Tuo būdu Europos skėtinė organizacija atstovauja dideliam skaičiui Europos suinteresuotųjų šalių įvairiose politikos srityse. Ji privalo:

būti sudaryta iš teisiškai nepriklausomų ENVO, kaip apibrėžta 1 kategorijoje, ir dalyvauti įgyvendinant Europos bendradarbiavimo švietimo ir mokslo srityje strateginę programą („ET 2020“),

patenkinti šiuos tris reikalavimus:

a)

atstovauti daugiau nei vienai reprezentatyviai suinteresuotųjų šalių grupei, kaip antai: besimokančių asmenų (visais ugdymo ir mokymo lygmenimis), mokymo profesijos (įskaitant mokytojus, instruktorius ir mokyklų vadovus), tėvų ir t. t.;

ir

b)

veikti visuose toliau išvardytuose sektoriuose:

ikimokyklinio ugdymo ir priežiūros,

mokyklinio ugdymo,

aukštojo mokslo,

profesinio rengimo ir mokymo,

suaugusiųjų mokymosi;

ir

c)

veikti daugiau nei vienoje didelėje tarpsektorinėje srityje (tokioje kaip IRT įgūdžių ugdymo, kalbų mokymo, verslumo ugdymo ir t. t.), dalyvaujant vienai ar daugiau iš reprezentatyvių suinteresuotųjų šalių grupių, kaip nurodyta pirmiau;

būti oficialiai įsteigta, t. y. turėti juridinio asmens statusą ir paraiškų pateikimo dieną būti bent dvejus metus teisiškai įregistruota reikalavimus atitinkančioje šalyje (pareiškėjai turi pateikti pareiškėjo organizacijos įstatų ir oficialaus registravimo pažymėjimo kopijas),

turėti bent 20 organizacijų narių (ENVO, kaip apibrėžta 1 kategorijoje),

būti nepriklausoma nuo viešojo sektoriaus institucijų ir politinių partijų arba komercinių organizacijų,

turėti bent vieną apmokamą personalo narį (skaičiuojant visos darbo dienos ekvivalentais).

3.   Veikla

Reikalavimus atitinkanti veikla turi būti tiesiogiai susijusi su šio kvietimo teikti paraiškas bendraisiais ir specialiaisiais tikslais ir išsamiai nurodyta metinėje darbo programoje.

Toliau pateikiamas orientacinis neišsamus sąrašas:

veikla, kuria lengvinamos suinteresuotųjų šalių dalyvavimo įgyvendinant ES politikos prioritetus švietimo ir mokymo srityje sąlygos,

patirties ir gerosios patirties mainai; tinklų kūrimas ir partnerystė su kitomis suinteresuotosiomis šalimis,

organizacijų narių pajėgumų stiprinimas, įskaitant tarpusavio mokymosi renginius, mokymą, patariamąją, orientavimo ir konsultavimo veiklą, siekiant didinti politikos veiksmų veiksmingumą,

ENVO ir (arba) ES tinklo narystės plėtros iniciatyvos ir renginiai,

ES švietimo ir mokymo prioritetų teminės ir atskiroms šalims skirtos studijos, analizės, apžvalgos ir ataskaitos, ypač įgyvendinant strategiją „Europa 2020“ (Europos semestras, konkrečioms šalims skirtos rekomendacijos) ir strateginę programą „ET 2020“,

informuotumo didinimo, informavimo, sklaidos ir skatinimo veikla (seminarai, praktiniai seminarai, kampanijos, susitikimai, vieši debatai, konsultacijos ir t. t.), susijusi su ES politikos prioritetais švietimo ir mokymo srityje ir su ES finansavimo priemonėmis (Europos programomis, ypač – programa „Erasmus+“, taip pat Europos struktūriniais ir investicijų fondais) šiems prioritetams paremti. Skatinama vykdyti veiklą, kuriai būtų naudojamos programos „Erasmus+“ ir kitų ES arba nacionalinių ir (arba) regioninių finansavimo šaltinių lėšos,

bendradarbiavimo projektai, kuriais didinamas politikos poveikis tikslinėms grupėms ir (arba) sistemoms.

Veikla gali būti vykdoma Europos, tarpvalstybiniu, nacionaliniu, regionų ar vietos lygmenimis.

4.   Biudžetas

Visas pilietinės visuomenės bendradarbiavimui švietimo ir mokymo srityje skirtas ES bendro finansavimo biudžetas 2015 m. yra EUR 2 500 000.

Preliminarus lėšų paskirstymas:

subjektams pagal 1 kategoriją (ENVO) bus skiriama apie 90 % viso švietimo ir mokymo veiklai numatyto biudžeto;

ENVO tinklams pagal 2 kategoriją bus skiriama apie 10 % viso švietimo ir mokymo veiklai numatyto biudžeto.

Didžiausia metinė dotacija veiklai pagal trejų metų Partnerystės pagrindų susitarimą 2015 m. bus:

 

1 kategorija. Europos nevyriausybinė organizacija (ENVO)

125 000 EUR

 

2 kategorija. ES tinklai

200 000 EUR

2 VEIKLOS SRITIS

Pilietinės visuomenės bendradarbiavimas. Jaunimas

1.   Specialieji tikslai

Jaunimo srityje veiklą vykdančios organizacijos, kurioms bus skiriama parama pagal šį kvietimą teikti paraiškas, turėtų vykdyti veiklą, kurios tikslas yra:

skatinti jaunimo darbingumą, visų pirma vykdant veiklą, kuria skatinama kompetencijas ir įgūdžius ugdyti neformaliojo švietimo sistemoje,

siekti jaunimui suteikti daugiau teisių visuomenėje ir skatinti jaunimą dalyvauti sprendimų priėmimo procesuose,

prisidėti prie Europos jaunimo asmeninio, socialinio bei lavinamojo ugdymo ir profesinio rengimo,

prisidėti prie darbo su jaunimu Europos, nacionaliniu arba vietos lygmeniu,

prisidėti prie debatų tam tikrais politikos klausimais, kurie daro poveikį jaunimui ir jaunimo organizacijoms Europos, nacionaliniu, regionų arba vietos lygmeniu, ir prie tų klausimų sprendimo,

skatinti Europos jaunimo tarpkultūrinį mokymąsi ir pagarbą įvairovei ir puoselėti tarp Europos jaunimo solidarumo, lygių galimybių ir žmogaus teisių vertybes,

skatinti mažiau galimybių turinčio jaunimo įtraukti į visuomenę.

2.   Pareiškėjai

Pilietinės visuomenės bendradarbiavimo jaunimo srityje organizacijoms ir tinklams taikomi šie reikalavimai:

 

1 kategorija. Reikalaujama, kad Europos nevyriausybinė organizacija (ENVO):

turėtų oficialiai pripažintą struktūrą, susidedančią iš: a) Europos įstaigos ir (arba) sekretoriato (pareiškėjo), kuris paraiškos pateikimo dieną būtų teisiškai įregistruotas reikalavimus atitinkančioje šalyje bent vienerius metus, ir b) nacionalinių organizacijų ir (arba) filialų (4) bent dvylikoje reikalavimus atitinkančių šalių, turinčių teisės aktų nustatytą sąsają su Europos įstaiga ir (arba) sekretoriatu,

vykdytų veiklą jaunimo srityje ir dalyvautų veikloje, kuria remiamas ES jaunimo strategijoje numatytų sričių veiklos įgyvendinimas,

įtrauktų jaunimą į organizacijos valdymą ir valdyseną.

 

2 kategorija: Reikalaujama, kad ES tinklas (neoficialus tinklas):

būtų sudarytas iš teisiškai nepriklausomų ne pelno organizacijų, vykdančių veiklą jaunimo srityje ir dalyvaujančių veikloje, kuria remiamas ES jaunimo strategijoje numatytų sričių veiklos įgyvendinimas,

turėtų neoficialią valdysenos sistemą, sudarytą iš: a) organizacijos, kuri paraiškos pateikimo dieną būtų teisiškai įregistruota reikalavimus atitinkančioje šalyje bent vienerius metus ir vykdytų tinklo koordinavimo ir rėmimo Europos lygmeniu funkcijas (pareiškėjo), ir b) kitų organizacijų, įsisteigusių bent dvylikoje reikalavimus atitinkančių šalių,

įtrauktų jaunimą į tinklo valdymą ir valdyseną.

3.   Veikla

Pareiškėjai turi pateikti nuoseklų darbo planą, į kurį turi būti įtraukta jaunimo vadovaujama ne pelno veikla, kuria gali būti įgyvendinami šio kvietimo teikti paraiškas tikslai.

Visų pirma į darbo planą turi būti įtraukta ši veikla:

jaunimui ir dirbančiam jaunimui skirtos neformaliojo mokymosi ir savišvietos, taip pat veiklos programos,

kokybiško darbo su jaunimu plėtros veikla,

pripažinimo ir skaidrumo užtikrinimo priemonių įgyvendinimo ir skatinimo jaunimo srityje veikla,

jaunimo seminarai, susitikimai, praktiniai seminarai, konsultacijos ir debatai jaunimo politikos ir (arba) su Europa susijusių klausimų srityje,

jaunimo konsultavimas, siekiant dalykinio dialogo jaunimo srityje,

jaunimo skatinimo aktyviai dalyvauti demokratiškame gyvenime veikla,

Europos tarpkultūrinio mokymosi ir supratingumo skatinimo veikla,

su jaunimo ir Europos klausimais susijusi žiniasklaidos ir ryšių veikla ir priemonės.

4.   Biudžetas

Visas pilietinės visuomenės bendradarbiavimui jaunimo srityje skirtas ES bendro finansavimo biudžetas yra 3 800 000 EUR.

Preliminarus lėšų paskirstymas:

1 kategorijos subjektams (ENVO), vykdantiems veiklą išimtinai jaunimo srityje, bus skiriama apie 70 % jaunimo veiklai numatyto biudžeto,

1 kategorijos subjektams (ENVO), vykdantiems veiklą platesniu mastu, tačiau įskaitant jaunimo sritį, bus skiriama apie 10 % jaunimo veiklai numatyto biudžeto,

2 kategorijos subjektams (ES tinklams), vykdantiems veiklą išimtinai jaunimo srityje, bus skiriama apie 20 % jaunimo veiklai numatyto biudžeto.

Didžiausia metinė dotacija veiklai bus:

 

1 kategorija. Europos nevyriausybinė organizacija (ENVO)

50 000 EUR paraiškoms pagal Partnerystės pagrindų susitarimus

35 000 EUR paraiškoms dėl metinių dotacijų veiklai

 

2 kategorija. ES tinklai

50 000 EUR paraiškoms pagal Partnerystės pagrindų susitarimus

35 000 EUR paraiškoms dėl metinių dotacijų veiklai


(1)  Norėdami gauti daugiau informacijos apie paramos skyrimo kriterijus, žr. Gairių pareiškėjams 9 dalį.

(2)  Visi kiti administraciniai dokumentai, kuriuos pateikti reikalaujama Gairėse pareiškėjams, turi būti atsiųsti Vykdomajai švietimo, audiovizualinių ir kultūros reikalų agentūrai iki 2014 m. gruodžio 17 d. (vidudienio, Briuselio laiku) šiais e. pašto adresais: 1 veiklos sritis – EACEA-CIVIL-EDU@ec.europa.eu, 2 veiklos sritis – EACEA-YOUTH@ec.europa.eu.

(3)  Norėdami gauti daugiau informacijos apie pateiktinus priedus, žr. Gairių pareiškėjams 14 dalį.

(4)  ENVO privalo pateikti įrodymą, kad visos nacionalinės organizacijos ir (arba) filialai turi teisės aktų nustatytą sąsają su Europos įstaiga ir (arba) sekretoriatu.


Top