Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52010PC0362

Pasiūlymas Europos parlamento ir Tarybos direktyva kuria iš dalies keičiamos direktyvos 97/68/EB nuostatos dėl variklių, pateiktų rinkai pagal lankstumo schemą SEK(2010)828 SEK(2010)829 (Tekstas svarbus EEE)

/* KOM/2010/0362 galutinis - COD 2010/0195 */

52010PC0362

Pasiūlymas Europos parlamento ir Tarybos direktyva kuria iš dalies keičiamos direktyvos 97/68/EB nuostatos dėl variklių, pateiktų rinkai pagal lankstumo schemą SEK(2010)828 SEK(2010)829 (Tekstas svarbus EEE) /* KOM/2010/0362 galutinis - COD 2010/0195 */


[pic] | EUROPOS KOMISIJA |

Briuselis, 2010.7.7

KOM(2010)362 galutinis

2010/0195 (COD)

Pasiūlymas

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVA

kuria iš dalies keičiamos Direktyvos 97/68/EB nuostatos dėl variklių, pateiktų rinkai pagal lankstumo schemą SEK(2010)828 SEK(2010)829

(Tekstas svarbus EEE)

AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

PASIūLYMO APLINKYBėS

Direktyvoje 97/68/EB dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su priemonėmis, mažinančiomis vidaus degimo variklių, įrengiamų ne kelių mobiliosiose mašinose, dujinių ir kietųjų dalelių teršalų kiekį, suderinimo (toliau – direktyva) reglamentuojamas statybos, žemės ir miškų ūkio mašinose, automotrisėse ir lokomotyvuose, vidaus vandenų laivuose sumontuotų dyzelinių variklių, pastovaus greičio variklių ir įvairiose mašinose naudojamų nedidelių benzininių variklių išmetamo anglies monoksido (CO), angliavandenilių (HC), azoto oksidų (NOx) ir kietųjų dalelių (KD) didžiausias kiekis.

Direktyvoje numatyti išmetalų ribojimo etapai palaipsniui griežtinant reikalavimus ir atitinkamos atitikties datos. Gamintojai turi užtikrinti, kad nauji varikliai atitiktų šias ribines vertes ir galėtų būti pateikti rinkai.

Direktyva 2004/26/EB[1] nustatytas dabartinis daugumos dyzelinių variklių išmetalų kiekio ribojimo etapas, vadinamas III A etapu. Nuo 2011 m. sausio 1 d. šios ribinės vertės bus palaipsniui pakeistos griežtesnėmis III B etapo ribinėmis vertėmis. Šių variklių tipo tvirtinimo laikotarpis prasidėjo 2010 m. sausio 1 d. Šios nuostatos taikomos įvairių mašinų gamintojams (apytikriai 1 500 ES veikiančių bendrovių).

Dabartiniai varikliai turės būti iš esmės patobulinti, kad atitiktų III B etapo ribines vertes. Variklių konfigūracijos, dydžio ar svorio pokyčiai turės poveikį pirminės įrangos gamintojams, kurie turės visiškai pritaikyti savo mašinų konstrukciją prie patobulintų variklių. Šis procesas gali prasidėti tik tada, kai variklis bus baigtas kurti. Techniniai sprendimai, kad varikliai atitiktų III B etapo reikalavimus, apskritai dar nėra parengti. Taigi, pirminės įrangos gamintojai dar negali visiškai pakeisti mašinų, kuriose turi būti montuojamas variklis. Nors kai kuriems iš jų III B etapo išmetalų kiekio reikalavimai nekels labai didelių problemų, kitose ne kelių mobiliosiose mašinose naudojamas variklis, atitinkantis III B etapo reikalavimus, dar toli gražu nėra baigtas ir dar reikia atlikti daug mokslinių tyrimų ir tobulinti technologijas, norint užtikrinti, kad mašinos rinkai būtų tiekiamos su III B etapo reikalavimus atitinkančiais varikliais.

Gamintojų, siekiančių užtikrinti atitiktį naujoms išmetalų kiekio ribinėms vertėms, sąnaudos yra didelės. Šioms sąnaudoms priskiriamos, pavyzdžiui, mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros sąnaudos, įrangos konstrukcijos pakeitimo sąnaudos, sąnaudos vėlesnės priežiūros įtaisams, dokumentų ir ženklinimo sąnaudos ir kt.

Nuo 2008 m. rudens dauguma Sąjungoje įsikūrusių ne kelių mobiliųjų mašinų gamintojų buvo netikėtai skaudžiai paveikti pasaulinės finansų ir ekonominės krizės. Ypač stipriai nukentėjo statybų įrangos ir žemės ūkio mašinų gamintojai. Krizės poveikis automotrisėms buvo mažesnis. Apskritai, staigiai kritus apyvartai, gerokai sumažėjo pajamų ir kapitalo, investuojamo į būtinus mašinų su III B etapo reikalavimus atitinkančiais visų galios kategorijų varikliais mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą bei taikymą direktyvoje numatytais laikotarpiais.

Direktyvoje 2004/26/EB taip pat nustatyta vadinamoji lankstumo schema, skirta perėjimui nuo vieno išmetalų kiekio ribojimo etapo prie kito palengvinti. Lankstumo schema leidžia pirminės įrangos gamintojams nuo vieno iki kito išmetalų kiekio ribojimo etapo rinkai tiekti nedidelį kiekį ne kelio mobiliųjų mašinų, kuriose sumontuoti varikliai, atitinkantys ankstesnio išmetalų kiekio ribojimo etapo ribines vertes. Lankstumo schema taikoma vidaus degimo (dyzeliniams) varikliams, naudojamiems statybų, žemės ir miškų ūkio mašinose, generatoriuose ir siurbliuose, kuriuose naudojami pastovaus greičio varikliai, bet ne lokomotyvuose, automotrisėse ir vidaus vandenų laivuose. Pagal schemą pirminės įrangos gamintojams leidžiama tiekti rinkai ribotą skaičių mašinų pagal kiekvieną variklių galios kategoriją, neviršijant 20 % pirminės įrangos gamintojų metinės mašinų apyvartos, apskaičiuotos pagal vidutinę mašinų apyvartą ES per pastaruosius 5 metus, arba nustatytą skaičių mašinų, kaip numatyta direktyvoje. Antroji galimybė skirta mažesnėms įmonėms, kurių variklių gamybos mastai mažesni.

Siūloma keisti lankstumo schemos nuostatas, kad būtų galima toliau mažinti perėjimo nuo III A prie III B etapo išmetalų kiekio reikalavimų finansavimo sąnaudas pratęsiant III A etapo reikalavimų taikymą kai kurio tipo ne kelių mobiliosioms mašinoms, tačiau paliekant galioti III B etapo išmetalų kiekio ribojimo reikalavimą, kad būtų įgyvendinamas direktyvos tikslas – mažinti išmetamų dujų ir kietųjų teršalų kiekį Sąjungoje. Prie šio pasiūlymo pridedamame poveikio vertinime pateikiama išsami informacija apie įvairias alternatyvas, kurios buvo įvertintos siekiant mažinti ekonominės krizės poveikį pirminės įrangos gamintojams. Vertinime padaryta išvada, kad gamintojai nebus pajėgūs artimiausiu metu pateikti rinkai III B etapo reikalavimus atitinkančių lokomotyvų, kadangi reikia daugiau mokslinių tyrimų, todėl siūlomų lankstumo priemonių taikymo išplėtimas variklių, naudojamų lokomotyvuose, atveju nebūtų tinkamas. 2010 m. vyko intensyvios diskusijos su gamintojų ir valstybių narių ekspertais, kaip įvertinti su per tą laiką patobulintais lokomotyvais susijusią padėtį. Diskusijos leido Komisijai padaryti išvadą, kad kai kurie variklių gamintojai per tą laiką padarė pažangą kurdami III B etapo reikalavimus atitinkančius lokomotyvų variklius, tačiau iki 2012 m. sausio 1 d., kaip numatyta direktyvoje, pirminės įrangos gamintojai nebus visiškai pasirengę tiekti rinkai III B etapo reikalavimus atitinkančių lokomotyvų. Todėl paaiškėjo, kad lankstumo schemą reikia taikyti ir lokomotyvams. Analizuojant padaryta išvada, kad šis schemos taikymo išplėtimas turėtų labai nedidelį poveikį aplinkai, tačiau tuo pačiu leistų geležinkelių bendrovėms įgyvendinti reikalingas investicijas.

KONSULTACIJOS SU SUINTERESUOTOSIOMIS šALIMIS IR POVEIKIO VERTINIMAS

Dėl pasiūlymo buvo konsultuotasi su valstybių narių ir suinteresuotosios pramonės atstovais pasitelkus pagal direktyvą ekspertų grupę mašinų išmetalų klausimais (GEME). Be to, Komisija 2009 m. gegužės–birželio mėn. išsamiai konsultavosi su valstybių narių institucijomis ir visomis suinteresuotosiomis šalimis, t. y. gamintojais, aplinkos organizacijomis, darbuotojų asociacijomis. Pasiūlyme atsižvelgta į techninę direktyvos peržiūrą[2], atliktą Jungtinio Tyrimų centro (toliau – JRC), kurioje, inter alia , yra įtrauktas poreikio iš dalies keisti lankstumo schemos nuostatas vertinimas, nepriklausomų konsultantų atliktas poveikio vertinimo tyrimas[3], kuriuo siekta įvertinti pasiūlytų politikos alternatyvų poveikį, kaip nustatyta JRC techninės peržiūros projekte, du papildomi poveikio tyrimai – geležinkelio sektoriaus (automotrisės, lokomotyvai) ir JRC techninės peržiūros ataskaitoje išdėstytų alternatyvų poveikio, įskaitant lankstumo schemos pakeitimo pasekmes MVĮ[4],.

Išsamus poveikio vertinimas, pridėtas prie šio pasiūlymo, buvo atliktas remiantis techniniais tyrimais ir konsultacijomis su suinteresuotosiomis šalimis. Jame aptarti įvairūs lankstumo schemos taikymo varikliams scenarijai ir pabrėžiamas būtinumas įtraukti automotrises. Be to, remiantis poveikio vertinimo išvadomis, lokomotyvai įtraukti į lankstumo schemą.

Poveikio vertinime analizuojamos įvairios alternatyvos: atidavimo į metalo laužą programos įgyvendinimo, lankstumo schemos keitimo atsižvelgiant į leidžiamą variklių procentinį kiekį (skaičių) bei prekybos sistemos, pagal kurią bendrovės, kurios negali pasinaudoti visišku lankstumu, galėtų parduoti teisę taikyti lankstumo schemą bendrovėms, kurioms reikalingas papildomas lankstumas, nustatymo. Atsisakyta taikyti atidavimo į metalo laužą programą, kadangi ji nėra tinkama norint padėti pirminės įrangos gamintojams finansuoti mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą, siekiant sukurti III B reikalavimus atitinkančias mašinas. Kalbant apie lankstumo prekybos sistemą, nutarta, kad ją nustatyti pernelyg sudėtinga ir tam yra per mažai laiko, todėl ji būtų neproporcinga laukiamų rezultatų požiūriu.

Alternatyva išplėsti esamą lankstumo schemą ir taikyti ją dar neįtrauktiems sektoriams buvo laikoma geriausia alternatyva, kuria būtų pasiekta tinkama pusiausvyra tarp poveikio aplinkai ir ekonominės naudos ir taupomos atitikties sąnaudos tam tikru laikotarpiu.

TEISINIS PAGRINDAS

Direktyvos 97/68/EB ir šio pasiūlyto pakeitimo tikslas yra prisidėti prie sklandaus variklių, montuojamų ne kelių mobiliosiose mašinose, vidaus rinkos veikimo ir kartu žmonių sveikatos ir aplinkos apsaugos. Teisinis pagrindas – Sutarties 114 straipsnis.

PAKEITIMAI

Pasiūlyme numatomi tokie Direktyvos 97/68/EB pakeitimai:

- perėjimo nuo III A etapo išmetamų teršalų kiekio reikalavimų prie III B etapo reikalavimų laikotarpiu– variklių, naudojamų antžeminėse mašinose ir tiekiamų rinkai pagal lankstumo schemą, procentinis skaičius pagal kiekvieną variklių kategoriją didinamas nuo 20 iki 50 % pirminės įrangos gamintojų metinės įrangos apyvartos arba siūloma kita galima alternatyva – didžiausio variklių, kurie gali būti tiekiami rinkai pagal lankstumo schemą, skaičiaus pakeitimas;

- automotrisių ir lokomotyvų varymui naudojamų variklių įtraukimas į lankstumo schemą, suteikiant pirminės įrangos gamintojams galimybę tiekti rinkai ribotą skaičių variklių pagal lankstumo schemą;

- šių priemonių taikymo laikotarpis baigiasi 2013 m. gruodžio 31 d.

POVEIKIS BIUDžETUI

Pasiūlymas neturi poveikio Sąjungos biudžetui.

2010/0195 (COD)

Pasiūlymas

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVA

kuria iš dalies keičiamos Direktyvos 97/68/EB nuostatos dėl variklių, pateiktų rinkai pagal lankstumo schemą

(Tekstas svarbus EEE)

EUROPOS PARLAMENTAS IR EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 114 straipsnį,

atsižvelgdami į Europos Komisijos pasiūlymą[5],

atsižvelgdami į Ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonę[6],

atsižvelgdami į Regionų komiteto nuomonę[7],

laikydamiesi Sutarties 294 straipsnyje nustatytos tvarkos[8],

kadangi:

1. Direktyvoje 97/68/EB[9] reglamentuojamas variklių, sumontuotų ne kelių mobiliosiose mašinose, išmetalų kiekis. Dabar galiojančios III A etapo išmetalų kiekio ribinės vertės, taikomos tvirtinant daugumos slėginio uždegimo variklių tipą, turi būti pakeistos griežtesnėmis III B etapo ribinėmis vertėmis. Nuo 2010 m. sausio 1 d. šios ribinės vertės taikomos tvirtinant šių variklių tipą, o nuo 2011 m. sausio 1 d. – tiekiant juos rinkai.

2. Perėjimas prie III B etapo susijęs su technologiniu šuoliu, kuriam įgyvendinti reikia didelių sąnaudų variklių konstrukcijai pakeisti ir pažangiems techniniams sprendimams sukurti. Perėjimas vyksta tuo metu, kai pramonė patiria didelius ekonominius sunkumus.

3. Direktyvoje 97/68/EB nustatyta lankstumo schema, kad įrangos gamintojai galėtų laikotarpiu tarp dviejų išmetalų kiekio reikalavimų taikymo etapų parduoti ribotą variklių, kurie neatitinka reikalavimų dėl galiojančių išmetalų kiekio ribinių verčių, bet yra patvirtinti kaip atitinkantys reikalavimus dėl ankstesniojo etapo išmetalų kiekio ribinių verčių, kiekį.

4. Direktyvos 2004/26/EB[10] 2 straipsnio b punkte numatytas papildomo lankstumo poreikio galimybės vertinimas.

5. Perėjimo nuo III A prie III B etapo laikotarpiu variklių, naudojamų kitais tikslais nei automotrisių ir lokomotyvų varymui ir tiekiamų rinkai pagal lankstumo schemą, procentinis skaičius turėtų būti padidintas nuo 20 iki 50 % įrangos, parduodamos su tos kategorijos varikliais, gamintojų metinės apyvartos. Maksimalus variklių, kurie gali būti tiekiami rinkai pagal lankstumo schemą, skaičius turėtų būti atitinkamai pakeistas.

6. Lankstumo schemai taikomos taisyklės turėtų būti pakeistos siekiant išplėsti tos schemos taikymą varikliams, kurie naudojami automotrisių ir lokomotyvų varymui.

7. Šioje direktyvoje numatytomis priemonėmis atsižvelgiama į laikinus pramonės sektoriaus patiriamus sunkumus. Todėl jos turėtų būti skirtos tik perėjimui nuo III A prie III B etapo ir turėtų baigti galioti vėliausiai 2013 m. gruodžio 31 d.

8. Todėl Direktyva 97/68/EB turėtų būti atitinkamai iš dalies pakeista.

PRIĖMĖ ŠIĄ DIREKTYVĄ:

1 straipsnis

Direktyva 97/68/EB iš dalies keičiama taip:

1. 4 straipsnio 6 dalis pakeičiama taip:

„(6) Uždegimo suspaudimu varikliai, išskyrus naudojamus vidaus vandens laivams varyti, gali būti tiekiami rinkai pagal lankstumo schemą XIII priede 1–5 dalyse nustatyta tvarka.“

2. 10 straipsnis iš dalies keičiamas taip:

a) 7 dalis pakeičiama taip:

„(7) Valstybės narės leidžia tiekti rinkai variklius, kaip apibrėžta I priedo 1 skirsnio A dalies i, ii, iv ir v punktuose, pagal lankstumo schemą laikantis XIII priedo nuostatų.“

b) Įterpiama 8 dalis:

„(8) Vadovaujantis XIII priedo 1.2 skirsnio nuostatomis, lankstumo schema taikoma tik perėjimui nuo III A prie III B etapo ir baigia galioti 2013 m. gruodžio 31 d.“

3. XIII priedas iš dalies keičiamas šios direktyvos priede pateikiamu tekstu.

2 straipsnisPerkėlimas į nacionalinę teisę

1. Valstybės narės ne vėliau kaip iki [dvylika mėnesių nuo šios direktyvos paskelbimo] priima ir paskelbia įstatymus ir kitus teisės aktus, būtinus, kad būtų laikomasi šios direktyvos. Jos nedelsdamos pateikia Komisijai tų teisės aktų nuostatų tekstą bei tų nuostatų ir šios direktyvos atitikties lentelę.

Tas nuostatas jos taiko nuo [metai, mėnuo, diena, t. y. kita diena po taikymo datos].

Valstybės narės, priimdamos šias nuostatas, daro jose nuorodą į šią direktyvą arba tokia nuoroda daroma jas oficialiai skelbiant. Nuorodos darymo tvarką nustato valstybės narės.

2. Valstybės narės Komisijai pateikia šios direktyvos taikymo srityje priimtų nacionalinės teisės aktų pagrindinių nuostatų tekstus.

3 straipsnis

Ši direktyva įsigalioja dvidešimtą dieną po jos paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje .

4 straipsnis

Ši direktyva skirta valstybėms narėms.

Priimta Briuselyje […]

Europos Parlamento vardu Tarybos vardu

Pirmininkas Pirmininkas […] […]

PRIEDAS

XIII priedo 1 skirsnis pakeičiamas taip:

„1. VARIKLIO GAMINTOJO IR PIRMINĖS ĮRANGOS GAMINTOJŲ VEIKSMAI

1.1. Išskyrus perėjimo nuo III A prie III B etapo laikotarpį, pirminės įrangos gamintojas, pageidaujantis pasinaudoti lankstumo schema, turi prašyti leidimo bet kurios patvirtinimą suteikiančios institucijos įsigyti iš variklių tiekėjų 1.1.1 ir 1.1.2 skirsniuose nurodytų variklių, kurie neatitinka reikalavimų dėl galiojančių išmetalų kiekio ribinių verčių, tačiau yra patvirtinti kaip atitinkantys reikalavimus dėl ankstesniojo etapo išmetalų kiekio ribinių verčių.

1.1.1. Variklių, tiekiamų rinkai pagal lankstumo schemą, skaičius pagal kiekvieną variklių kategoriją turi neviršyti 20 % pirminės įrangos, parduodamos su tos kategorijos varikliais, gamintojų metinės apyvartos, apskaičiuotos pagal vidutinę apyvartą ES rinkoje per pastaruosius 5 metus. Jeigu pirminės įrangos gamintojai ES prekiavo įranga trumpiau negu 5 metus, vidurkis skaičiuojamas remiantis laikotarpiu, per kurį pirminės įrangos gamintojai prekiavo įranga ES.

1.1.2. Užuot taikę 1.1.1 skirsnį, išskyrus variklius, naudojamus automotrisėms ir lokomotyvams varyti, pirminės įrangos gamintojai gali prašyti, kad variklių tiekėjams pagal lankstumo schemą būtų leista teikti rinkai nustatytą skaičių variklių. Kiekvienos kategorijos variklių skaičius negali viršyti šių verčių:

Variklio kategorija (kW) | Variklių skaičius |

19–37 | 200 |

37–75 | 150 |

75–130 | 100 |

130–560 | 50 |

1.2 Perėjimo nuo III A prie III B etapo laikotarpiu, išskyrus variklius automotrisėms ir lokomotyvams varyti, pirminės įrangos gamintojas, pageidaujantis pasinaudoti lankstumo schema, turi prašyti leidimo bet kurios patvirtinimą suteikiančios institucijos įsigyti iš variklių tiekėjų 1.1.1 ir 1.1.2 skirsniuose nurodytų variklių, kurie neatitinka reikalavimų dėl galiojančių išmetalų kiekio ribinių verčių, tačiau yra patvirtinti kaip atitinkantys reikalavimus dėl ankstesniojo etapo išmetalų kiekio ribinių verčių.

1.2.1. Kiekvienos kategorijos variklių, tiekiamų rinkai pagal minėtą lankstumo schemą, skaičius turi neviršyti 50 % pirminės įrangos, parduodamos su tos kategorijos varikliais, gamintojų metinės apyvartos, apskaičiuotos pagal vidutinę apyvartą ES rinkoje per pastaruosius 5 metus. Jeigu pirminės įrangos gamintojai ES prekiavo įranga trumpiau negu 5 metus, vidurkis skaičiuojamas remiantis laikotarpiu, per kurį pirminės įrangos gamintojai prekiavo įranga ES.

1.2.2. Užuot taikę 1.2.1 skirsnį, pirminės įrangos gamintojai gali prašyti, kad variklių tiekėjams pagal lankstumo schemą būtų leista tiekti rinkai nustatytą skaičių variklių. Kiekvienos kategorijos variklių skaičius negali viršyti šių verčių:

Variklio kategorija (kW) | Variklių skaičius |

37–56 | 200 |

56–75 | 175 |

75–130 | 250 |

130–560 | 125 |

1.3 Dėl variklių, naudojamų automotrisėms varyti, lankstumo schema, kaip apibrėžta 1.1.1 skirsnyje, turi būti taikoma nuo perėjimo nuo III A prie III B etapo laikotarpio pradžios.

1.4 Dėl variklių, naudojamų lokomotyvams varyti, perėjimo nuo III A prie III B etapo laikotarpiu pirminės įrangos gamintojai gali prašyti, kad variklių tiekėjams pagal lankstumo schemą būtų leista tiekti rinkai ne daugiau kaip 12 variklių lokomotyvams varyti.

1.5. Pirminės įrangos gamintojai prašyme patvirtinimą suteikiančiai institucijai pateikiama ši informacija:

a) ženklų, kurie tvirtinami prie kiekvienos atskiros ne kelių mobiliosios mašinos, kurioje montuojamas pagal lankstumo schemą rinkai tiekiamas variklis, pavyzdys. Ženkle pateikiamas šis tekstas: „MAŠINA NR...... (mašinų serija) IŠ..... (bendras atitinkamos galios mašinų skaičius) SU VARIKLIU Nr. .... PAGAL TIPO PATVIRTINIMĄ (Dir. 97/68/EB) Nr. ...“;

b) papildomo ženklo, tvirtinamo prie variklio su šio priedo 2.2 skirsnyje nurodytu tekstu, pavyzdys.

1.6. Pirminės įrangos gamintojas patvirtinimą suteikiančiai institucijai pateikia bet kokią su lankstumo schemos taikymu susijusią informaciją, kurios gali paprašyti patvirtinimą suteikianti institucija, kad galėtų priimti sprendimą.

1.7. Pirminės įrangos gamintojas bet kuriai tipo patvirtinimą valstybėse narėse suteikiančiai institucijai pateikia informaciją, kurios prašo tipo patvirtinimą suteikianti institucija, kad galėtų patvirtinti, jog bet kuris pagal lankstumo schemą pateikiamas variklis yra tiekiamas rinkai ir yra tinkamai paženklintas.“

FINANSINĖ TEISĖS AKTO PASIŪLYMO, KURIO POVEIKIS BIUDŽETUI SUSIJĘS TIK SU PAJAMOMIS, PAŽYMA

1. PASIŪLYMO PAVADINIMAS

Europos Parlamento ir Tarybos direktyva, kuria iš dalies keičiamos Direktyvos 97/68/EB nuostatos dėl variklių, pateiktų rinkai pagal lankstumo schemą.

2. BIUDŽETO EILUTĖS

Skyrius ir straipsnis: netaikoma.

Atitinkamais metais biudžete numatyta suma:

3. FINANSINIS POVEIKIS

( Pasiūlymas neturi finansinio poveikio.

( Pasiūlymas neturi finansinio poveikio išlaidoms, bet turi tokį finansinį poveikį pajamoms:

mln. eurų (dešimtųjų tikslumu)

Biudžeto eilutė | Įplaukos[11] | 12 mėnesių laikotarpis, prasidedantis (metai, mėnuo, diena) | [n-metai] |

Straipsnis ... | Poveikis nuosaviems ištekliams |

Straipsnis ... | Poveikis nuosaviems ištekliams |

Padėtis pradėjus taikyti priemonę |

[n+1] | [n+2] | [n+3] | [n+4] | [n+5] |

Straipsnis ... |

Straipsnis ... |

4. KOVOS SU SUKČIAVIMU PRIEMONĖS

Netaikoma.

5. KITOS PASTABOS

[1] OL L 225, 2004 6 25, p. 3.

[2] Galutinis techninės peržiūros ataskaitos projektas yra NRMM tinklalapyje Europos svetainėje: http://ec.europa.eu/enterprise/mechan equipment/emissions/2007/tecrew dfr.pdf.

[3] Galutinis poveikio vertinimo tyrimo ataskaitos projektas, parengtas ARCADIS N.V., yra NRMM tinklalapyje Europos svetainėje: http://ec.europa.eu/enterprise/mechan equipment/emissions/impactassessment/nrmm iastudy fruep.pdf.

[4] Papildomas poveikio geležinkelio ir vidaus vandenų sektoriams vertinimo tyrimas yra NRMM tinklalapyje Europa svetainėje:

http://ec.europa.eu/eneterprise/mechan_equipment/emissions/projstudies.htm.

[5] OL C […], […], p. […].

[6] OL C […], […], p. […].

[7] OL C […], […], p. […].

[8] OL C […], […], p. […].

[9] OL L 59, 1998 2 27, p. 1.

[10] OL L 146, 2004 4 30, p. 1.

[11] Tradicinių nuosavų išteklių atveju (žemės ūkio mokesčiai, cukraus mokesčiai, muitai) turi būti nurodytos grynosios sumos, t. y. bendros sumos atskaičius 25 % surinkimo išlaidų.

Top