EUR-Lex Access to European Union law
This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C:2012:037E:FULL
Official Journal of the European Union, CE 37, 10 February 2012
Uradni list Evropske unije, CE 37, 10. februar 2012
Uradni list Evropske unije, CE 37, 10. februar 2012
ISSN 1977-1045 doi:10.3000/19771045.CE2012.037.slv |
||
Uradni list Evropske unije |
C 37E |
|
Slovenska izdaja |
Informacije in objave |
Zvezek 55 |
Obvestilo št. |
Vsebina |
Stran |
|
IV Informacije |
|
|
INFORMACIJE INSTITUCIJ, ORGANOV, URADOV IN AGENCIJ EVROPSKE UNIJE |
|
|
Evropski parlament |
|
2012/C 037E/01 |
||
2012/C 037E/02 |
||
Uporabljeni znaki
(Vrsto postopka določa pravna podlaga, ki jo predlaga Komisija) Kratice imen parlamentarnih odborov
Kratice imen političnih skupin
|
SL |
|
IV Informacije
INFORMACIJE INSTITUCIJ, ORGANOV, URADOV IN AGENCIJ EVROPSKE UNIJE
Evropski parlament ZASEDANJE 2011 - 2012 Seji: 12. in 13. oktober 2011
10.2.2012 |
SL |
Uradni list Evropske unije |
CE 37/1 |
Sreda, 12. oktober 2011
ZAPISNIK S SEJE 12. OKTOBER 2011
2012/C 37 E/01
Vsebina
1. |
Nadaljevanje zasedanja |
2. |
Sprejetje zapisnika predhodne seje |
3. |
Dobrodošlica |
4. |
Izjave predsedujočega |
5. |
Vprašanja za ustni odgovor in pisne izjave (predložitev) |
6. |
Nadaljnje obravnavanje stališč in resolucij Parlamenta |
7. |
Posredovanje besedil sporazumov s strani Sveta |
8. |
Izvedbeni ukrepi (člen 88 poslovnika) |
9. |
Brezpredmetne pisne izjave |
10. |
Sestava Parlamenta |
11. |
Razmere v Palestini (pisna izjava) |
12. |
Predložitev dokumentov |
13. |
Razpored dela |
14. |
Priprave na zasedanje Evropskega sveta 23. oktobra 2011 (razprava) |
15. |
Pridružitev Bolgarije in Romunije k schengenskemu območju (razprava) |
16. |
Razmere v Jemnu, Bahrajnu, Siriji in Egiptu (razprava) |
17. |
Sedanje razmere v Ukrajini (razprava) |
18. |
Enominutni govori o zadevah političnega pomena |
19. |
Vpis dodatnih deležev v kapitalu Evropske banke za obnovo in razvoj ***I (razprava) |
20. |
Zavarovalne jamstvene sheme (kratka predstavitev) |
21. |
Uporaba načela subsidiarnosti po Lizbonski pogodbi (razprava) |
22. |
Dnevni red naslednje seje |
23. |
Zaključek seje |
SEZNAM NAVZOČIH
ZAPISNIK S SEJE 12. OKTOBER 2011
PREDSEDSTVO: Jerzy BUZEK
predsednik
1. Nadaljevanje zasedanja
Seja se je začela ob 15.00.
*
* *
Govoril je Struan Stevenson, ki je v luči zadnjih zaskrbljujočih novic o Iranu, objavljenih v mednarodnem tisku, konferenco predsednikov pozval, naj odpove obisk delegacije Parlamenta v Teheranu. Govoril je tudi Potito Salatto, ki se je pridružil tej zahtevi (predsednik je to zabeležil).
2. Sprejetje zapisnika predhodne seje
Sprejet je bil zapisnik predhodne seje.
*
* *
Gaston Franco je opozoril, da se je udeležil seje dne 26. septembra 2011, vendar njegovega imena ni na seznamu navzočih.
3. Dobrodošlica
Predsednik je v imenu Parlamenta izrekel dobrodošlico delegaciji libanonskega parlamenta, v kateri so bili Mohamed Kabani, Ali Bazi in Hagop Pakradunijan, ki so sejo spremljali na častni galeriji.
4. Izjave predsedujočega
Predsednik je podal izjavo, v kateri je kljub temu, da je pozdravil čedalje večjo stabilizacijo razmer v Libiji, izrazil zaskrbljenost zaradi humanitarnega položaja beguncev in razseljenih. Pozdravil je tudi organizacijo prvih svobodnih volitev v Tuniziji ter napovedal, da bo v prihodnjih tednih obiskal obe državi.
Prav tako je izrazil zaskrbljenost nad razmerami v Egiptu, zlasti zaradi izbruhov nasilja v državi in ogrožanja varnosti verskih manjšin.
Predsednik je obsodil brutalno represijo, ki jo nad svojim prebivalstvom izvajata režima v Jemnu in Siriji, ter pozval mednarodno skupnost, naj takšno početje obsodi in podpre demokratične spremembe v obeh državah.
Predsednik je izrazil tudi zaskrbljenost zaradi politično motivirane obsodbe Julije Timošenko, nekdanje predsednice ukrajinske vlade, na sedem let zapora.
5. Vprašanja za ustni odgovor in pisne izjave (predložitev)
Od poslancev smo prejeli naslednje dokumente:
1) |
vprašanja za ustni odgovor (člen 115 poslovnika)
|
2) |
pisne izjave za zabeležbo v registru (člen 123 poslovnika)
|
6. Nadaljnje obravnavanje stališč in resolucij Parlamenta
Na spletnih straneh Séance en direct je na voljo sporočilo Komisije o nadaljnjem obravnavanju stališč in resolucij, ki jih je Parlament sprejel med letošnjim majskim ter prvim in drugim delnim junijskim zasedanjem.
7. Posredovanje besedil sporazumov s strani Sveta
Svet je posredoval overjen prepis naslednje listine:
— |
dogovor med Evropsko unijo ter Republiko Islandijo, Kneževino Lihtenštajn, Kraljevino Norveško in Švicarsko konfederacijo o sodelovanju teh držav pri delu odborov, ki Evropski komisiji pomagajo pri izvajanju njenih izvršilnih pooblastil v zvezi z izvajanjem, uporabo in razvojem schengenskega pravnega reda |
8. Izvedbeni ukrepi (člen 88 poslovnika)
Parlamentu so bili predloženi naslednji osnutki izvedbenih ukrepov, ki sodijo v regulativni postopek s pregledom:
— |
Uredba Komisije (EU) št. …/… z dne […] o elektronskih navodilih za uporabo medicinskih pripomočkov (D014464/02 - 2011/2861(RPS) - rok: 30/12/2011)
|
— |
Direktiva Komisije …/…/EU o spremembi Direktive 98/8/ES Evropskega parlamenta in Sveta za vključitev bakrovega (II) oksida, bakrovega (II) hidroksida in bazičnega bakrovega karbonata kot aktivnih snovi v Prilogo I k Direktivi (D014826/02 - 2011/2856(RPS) - rok: 30/12/2011)
|
— |
Uredbe Komisije (EU) št. …/… o spremembi Priloge I k Uredbi (ES) št. 689/2008 Evropskega parlamenta in Sveta o izvozu in uvozu nevarnih kemikalij (D015891/01 - 2011/2862(RPS) - rok: 05/01/2012)
|
— |
Sklep Komisije o nevključitvi nekaterih snovi v Prilogo I, IA ali IB k Direktivi 98/8/ES Evropskega parlamenta in Sveta o dajanju biocidnih pripravkov v promet (D016078/01 - 2011/2857(RPS) - rok: 30/12/2011)
|
— |
Sklep Komisije z dne […] o nevključitvi flufenoksurona za 18. vrsto izdelkov v Prilogo I, IA ali IB k Direktivi 98/8/ES Evropskega parlamenta in Sveta o dajanju biocidnih pripravkov v promet (D016079/02 - 2011/2859(RPS) - rok: 30/12/2011)
|
— |
Direktive Komisije …/…/EU z dne […] o spremembi Direktive 98/8/ES Evropskega parlamenta in Sveta za vključitev bendiokarba kot aktivne snovi v Prilogo I k Direktivi (D016081/02 - 2011/2858(RPS) - rok: 30/12/2011)
|
— |
Uredba Komisije (EU) št. …/… o spremembi Priloge II k Uredbi Evropskega parlamenta in Sveta (ES) št. 998/2003 glede vnosa o Združenih državah na seznamu tretjih držav in ozemelj (D016110/02 - 2011/2863(RPS) - rok: 06/01/2012)
|
— |
Uredba Komisije (EU) št. …/… z dne […] o izvajanju Uredbe Evropskega parlamenta in Sveta (ES) št. 1177/2003 o statistiki Skupnosti o dohodku in življenjskih pogojih (EU-SILC) glede seznama ciljnih sekundarnih spremenljivk o dobrem počutju za leto 2013 (D016188/01 - 2011/2854(RPS) - rok: 29/12/2011)
|
9. Brezpredmetne pisne izjave
Pisne izjave št. 0028/2011, 0029/2011, 0030/2011, 0031/2011, 0032/2011 niso pridobile zadostnega števila podpisov, zaradi česar so v skladu s členom 123(5) poslovnika postale brezpredmetne.
10. Sestava Parlamenta
Lena Ek je Parlament obvestila o svojem imenovanju za članico švedske vlade.
Parlament je to zabeležil ter v skladu s 1. in 4. odstavkom člena 4 poslovnika objavil sprostitev sedeža z začetkom veljavnosti 29. septembra 2011.
Parlament je v skladu s členom 13(4) akta o volitvah poslancev Evropskega parlamenta s splošnimi neposrednimi volitvami pozval pristojni švedski organ, naj sporoči ime osebe, ki bo povabljena, da zapolni prosti sedež.
11. Razmere v Palestini (pisna izjava)
Predsednik je prisotne obvestil, da je pisna izjava 0027/2011 o priznanju palestinske države s strani Evropske unije postala brezpredmetna zaradi sprejetja resolucije Evropskega parlamenta z dne 29. septembra 2011 o razmerah v Palestini (P7_TA-PROV(2011)0429) ter da so jo njeni avtorji umaknili.
12. Predložitev dokumentov
Prejeli smo naslednje dokumente
1) |
od Sveta in Komisije
|
2) |
od poslancev Parlamenta, predlog resolucije (člen 120 poslovnika)
|
13. Razpored dela
Po dnevnem redu sledi določitev razporeda dela.
Razdeljen je bil končni osnutek dnevnega reda za prvo oktobrsko delno zasedanje (PE 473.261/PDOJ), h kateremu so bile predlagane naslednje spremembe (člen 140 poslovnika):
|
Sreda
|
|
Četrtek Pod točko čas za glasovanje se uvrsti poročilo Sharon Bowles o imenovanju člana izvršilnega odbora Evropske centralne banke (A7-0337/2011). Za vložitev predlogov sprememb ni predviden noben rok. |
Parlament je predloge odobril.
S tem je bil določen razpored dela.
Govoril je
Bruno Gollnisch o dejanjih sil Nato v Libiji.
14. Priprave na zasedanje Evropskega sveta 23. oktobra 2011 (razprava)
Izjavi Sveta in Komisije: Priprave na zasedanje Evropskega sveta 23. oktobra 2011
Mikołaj Dowgielewicz (predsedujoči Svetu) je podal izjavo.
Predsednik je izrekel dobrodošlico Nicolaiu Wammenu, danskemu ministru za evropske zadeve, ki je sedel med uradnimi gosti.
José Manuel Barroso (predsednik Komisije) je podal izjavo.
Govorili so Joseph Daul v imenu skupine PPE, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Liisa Jaakonsaari, Martin Schulz v imenu skupine S&D, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil William (The Earl of) Dartmouth, Guy Verhofstadt v imenu skupine ALDE, in Rebecca Harms v imenu skupine Verts/ALE.
PREDSEDSTVO: Gianni PITTELLA
podpredsednik
Govorili so Jan Zahradil v imenu skupine ECR, Lothar Bisky v imenu skupine GUE/NGL, Nigel Farage v imenu skupine EFD, Bruno Gollnisch samostojni poslanec, Martin Schulz, ki je pojasnil svoj prejšnji govor, Markus Ferber, Hannes Swoboda, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Monika Flašíková Beňová, Sylvie Goulard, Philippe Lamberts, Timothy Kirkhope, João Ferreira, Jaroslav Paška, Barry Madlener, Mario Mauro, Stephen Hughes, Alexander Graf Lambsdorff, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Charalampos Angourakis, Nikolaos Chountis, Niki Tzavela, Diane Dodds, Jean-Paul Gauzès, Juan Fernando López Aguilar, Georgios Toussas, Ildikó Gáll-Pelcz, Csaba Sándor Tabajdi, Paulo Rangel, Anni Podimata, Marietta Giannakou, Pervenche Berès in Othmar Karas.
PREDSEDSTVO: Jerzy BUZEK
predsednik
Govorili so Roberto Gualtieri, Marianne Thyssen in Gunnar Hökmark.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Sharon Bowles, Monika Flašíková Beňová, Elisa Ferreira, Marisa Matias, Franz Obermayr, Corina Crețu, Andrew Henry William Brons in Ana Gomes.
Govoril je Olli Rehn (podpredsednik Komisije).
PREDSEDSTVO: Giles CHICHESTER
podpredsednik
Govoril je Mikołaj Dowgielewicz.
Vloženi predlogi resolucij, s katerimi se v skladu s členom 110(2) poslovnika zaključi razprava:
— |
Joseph Daul in Corien Wortmann-Kool v imenu skupine PPE, Martin Schulz, Stephen Hughes in Udo Bullmann v imenu skupine S&D, Guy Verhofstadt in Sylvie Goulard v imenu skupine ALDE, Rebecca Harms in Philippe Lamberts v imenu skupine Verts/ALE, o pripravah na zasedanje Evropskega sveta 23. oktobra 2011 (B7-0534/2011); |
— |
Kay Swinburne, Ryszard Czarnecki, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Tadeusz Cymański in Konrad Szymański v imenu skupine ECR, o pripravah na zasedanje Evropskega sveta 23. oktobra 2011 (B7-0535/2011); |
— |
Lothar Bisky v imenu skupine GUE/NGL, o pripravah na zasedanje Evropskega sveta 23. oktobra 2011 (B7-0536/2011). |
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 6.9 zapisnika z dne 13.10.2011.
15. Pridružitev Bolgarije in Romunije k schengenskemu območju (razprava)
Vprašanje za ustni odgovor (O-000218/2011), ki so ga postavili Renate Weber, Sophia in 't Veld, Alexander Alvaro, Cecilia Wikström, Sarah Ludford, Filiz Hakaeva Hyusmenova, Stanimir Ilchev, Louis Michel, Metin Kazak, Sonia Alfano in Gianni Vattimo, v imenu skupine ALDE, Svetu: Pridružitev Bolgarije in Romunije k schengenskemu območju (B7-0628/2011)
Vprašanje za ustni odgovor (O-000221/2011), ki ga je postavili Cornelia Ernst, Willy Meyer in Marie-Christine Vergiat, v imenu skupine GUE/NGL, Svetu: Pridružitev Bolgarije in Romunije k schengenskemu območju (B7-0629/2011)
Vprašanje za ustni odgovor (O-000222/2011), ki so ga postavili Cornelia Ernst, Willy Meyer in Marie-Christine Vergiat, v imenu skupine GUE/NGL, Komisiji: Pridružitev Bolgarije in Romunije k schengenskemu območju (B7-0630/2011)
Vprašanje za ustni odgovor (O-000223/2011), ki so ga postavili Claude Moraes, Ioan Enciu in Iliana Malinova Iotova v imenu skupine S&D, Svetu: Pristop Bolgarije in Romunije v schengensko območje (B7-0439/2011)
Vprašanje za ustni odgovor (O-000224/2011), ki so ga postavili Marian-Jean Marinescu, Andrey Kovatchev, Carlos Coelho, Mariya Nedelcheva, Monica Luisa Macovei, Elena Oana Antonescu, Simon Busuttil, Georgios Papanikolaou in Manfred Weber v imenu skupine PPE, Svetu: Pridružitev Bolgarije in Romunije k schengenskemu območju (B7-0440/2011)
Vprašanje za ustni odgovor (O-000225/2011), ki so ga postavili Marian-Jean Marinescu, Andrey Kovatchev, Carlos Coelho, Mariya Nedelcheva, Monica Luisa Macovei, Elena Oana Antonescu, Simon Busuttil, Georgios Papanikolaou in Manfred Weber v imenu skupine PPE, Komisiji: Pridružitev Bolgarije in Romunije k schengenskemu območju (B7-0621/2011)
Vprašanje za ustni odgovor (O-000234/2011), ki ga je postavila Mara Bizzotto v imenu skupine EFD, Svetu: Pridružitev Bolgarije in Romunije k schengenskemu območju (B7-0631/2011)
Vprašanje za ustni odgovor (O-000235/2011), ki ga je postavila Mara Bizzotto v imenu skupine EFD, Komisiji: Pridružitev Bolgarije in Romunije k schengenskemu območju (B7-0632/2011)
Renate Weber, Marie-Christine Vergiat, Claude Moraes, Marian-Jean Marinescu in Mara Bizzotto so predstavili vprašanja za ustni odgovor.
Piotr Stachańczyk (predsedujoči Svetu) in Cecilia Malmström (članica Komisije) sta odgovorila na vprašanja.
Govorili so Simon Busuttil v imenu skupine PPE, Iliana Malinova Iotova v imenu skupine S&D, Sarah Ludford v imenu skupine ALDE, Tatjana Ždanoka v imenu skupine Verts/ALE, Timothy Kirkhope v imenu skupine ECR, Dimitar Stoyanov samostojni poslanec, Carlos Coelho, Ioan Enciu, Stanimir Ilchev, Judith Sargentini, Peter van Dalen, ki je odgovoril tudi na vprašanji, ki sta ju je z dvigom modrega kartončka postavila Dimitar Stoyanov in Corina Crețu, Philip Claeys, ki je odgovoril tudi na vprašanji, ki ju je z dvigom modrega kartončka postavil Victor Boștinaru in Monika Flašíková Beňová, Andrey Kovatchev, Mitro Repo, Filiz Hakaeva Hyusmenova, Csanád Szegedi, Sari Essayah, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Ioan Enciu, Emine Bozkurt, Kinga Gál, Juan Fernando López Aguilar, Monika Hohlmeier, Monika Flašíková Beňová, Georgios Papanikolaou, Tanja Fajon in Anna Hedh.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Eduard Kukan, Silvia-Adriana Țicău, Elena Oana Antonescu, Ioan Mircea Pașcu, Mariya Nedelcheva in Csaba Sándor Tabajdi.
Govorili so Cecilia Malmström in Piotr Stachańczyk.
Vloženi predlogi resolucij, s katerimi se v skladu s členom 115(5) poslovnika zaključi razprava:
— |
Marian-Jean Marinescu, Andrey Kovatchev, Carlos Coelho, Manfred Weber, Simon Busuttil, Monica Luisa Macovei, Mariya Nedelcheva, Elena Oana Antonescu, Georgios Papanikolaou in Véronique Mathieu v imenu skupine PPE, Claude Moraes, Ioan Enciu, Iliana Malinova Iotova in Liisa Jaakonsaari v imenu skupine S&D, Renate Weber, Sophia in 't Veld, Alexander Alvaro, Cecilia Wikström, Sarah Ludford, Filiz Hakaeva Hyusmenova, Stanimir Ilchev, Louis Michel, Metin Kazak, Sonia Alfano, Gianni Vattimo in Nathalie Griesbeck v imenu skupine ALDE, Tatjana Ždanoka in Judith Sargentini v imenu skupine Verts/ALE, Cornelia Ernst v imenu skupine GUE/NGL, o pridružitvi Bolgarije in Romunije k schengenskemu območju (B7-0532/2011); |
— |
Mara Bizzotto in Nikolaos Salavrakos v imenu skupine EFD, o pridružitvi Bolgarije in Romunije k schengenskemu območju (B7-0533/2011). |
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 6.10 zapisnika z dne 13. oktobra 2011.
16. Razmere v Jemnu, Bahrajnu, Siriji in Egiptu (razprava)
Izjava podpredsednice Komisije in visoke predstavnice Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko: Razmere v Jemnu, Bahrajnu, Siriji in Egiptu
Catherine Ashton (podpredsednica Komisije in visoka predstavnica Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko) je podala izjavo.
PREDSEDSTVO: Libor ROUČEK
podpredsednik
Govorili so Hans-Gert Pöttering v imenu skupine PPE, Kristian Vigenin v imenu skupine S&D, Kristiina Ojuland v imenu skupine ALDE, Barbara Lochbihler v imenu skupine Verts/ALE, Charles Tannock v imenu skupine ECR, Marisa Matias v imenu skupine GUE/NGL, Fiorello Provera v imenu skupine EFD, Francisco José Millán Mon, Richard Howitt, Marietje Schaake, Rui Tavares, Konrad Szymański, Bastiaan Belder, Andrzej Grzyb, Maria Eleni Koppa, Marian Harkin, Ashley Fox, Magdi Cristiano Allam, Tunne Kelam, Alf Svensson in Laima Liucija Andrikienė.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Zuzana Roithová, Ana Gomes, Ilda Figueiredo, Anna Záborská, Mario Mauro in Monika Flašíková Beňová.
Govorila je Catherine Ashton.
Predlogi resolucij, ki so vloženi v skladu s členom 110(2) poslovnika, bodo objavljeni naknadno.
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: Prihodnje delno zasedanje.
17. Sedanje razmere v Ukrajini (razprava)
Izjava podpredsednice Komisije in visoke predstavnice Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko: Sedanje razmere v Ukrajini
Catherine Ashton (podpredsednica Komisije in visoka predstavnica Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko) je podala izjavo.
PREDSEDSTVO: Anni PODIMATA
podpredsednica
Govorili so Jacek Saryusz-Wolski v imenu skupine PPE, Hannes Swoboda v imenu skupine S&D, Johannes Cornelis van Baalen v imenu skupine ALDE, Rebecca Harms v imenu skupine Verts/ALE, Marek Henryk Migalski v imenu skupine ECR, Andreas Mölzer samostojni poslanec, Michael Gahler, Marek Siwiec, Cristian Dan Preda, Kristian Vigenin in Krzysztof Lisek.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Bogusław Sonik, Csaba Sándor Tabajdi, Kristiina Ojuland, Charles Tannock, Jaroslav Paška, Dimitar Stoyanov, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Charles Tannock, Andrzej Grzyb, Csanád Szegedi in Csaba Sógor.
Govorila je Catherine Ashton.
Predlogi resolucij, ki so vloženi v skladu s členom 110(2) poslovnika, bodo objavljeni naknadno.
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: Prihodnje delno zasedanje.
18. Enominutni govori o zadevah političnega pomena
V skladu s členom 150 poslovnika o enominutnih govorih so govorili naslednji poslanci, ki so želeli Parlament opozoriti na zadeve političnega pomena:
János Áder, Monika Flašíková Beňová, Niccolò Rinaldi, Catherine Grèze, Miguel Portas, Csanád Szegedi, Elena Băsescu, Csaba Sándor Tabajdi, Marisa Matias, Monika Smolková in Krišjānis Kariņš.
PREDSEDSTVO: Isabelle DURANT
podpredsednica
Petru Constantin Luhan, Kinga Gál, Dominique Riquet, Antonio Masip Hidalgo, Kristian Vigenin in Charalampos Angourakis.
19. Vpis dodatnih deležev v kapitalu Evropske banke za obnovo in razvoj ***I (razprava)
Poročilo o predlogu sklepa Evropskega parlamenta in Sveta o vpisu dodatnih deležev v kapitalu Evropske banke za obnovo in razvoj (EBRD) s strani Evropske unije zaradi sklepa o povečanju tega kapitala [COM(2011)0034 - C7-0038/2011- 2011/0014(COD)] - Odbor za ekonomske in monetarne zadeve. Poročevalka: Sharon Bowles (A7-0227/2011)
Olle Schmidt, ki je nadomeščal poročevalko, je predstavil poročilo.
Govoril je Olli Rehn (član Komisije).
Govorili so Burkhard Balz v imenu skupine PPE, George Sabin Cutaș v imenu skupine S&D, in Ivo Strejček v imenu skupine ECR.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Elena Băsescu, Monika Flašíková Beňová in Jaroslav Paška.
Govorila sta Olli Rehn in Olle Schmidt.
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 6.6 zapisnika z dne 13. oktobra 2011.
20. Zavarovalne jamstvene sheme (kratka predstavitev)
Poročilo o zavarovalnih jamstvenih shemah [2011/2010(INI)] - Odbor za ekonomske in monetarne zadeve. Poročevalec: Peter Skinner (A7-0243/2011)
Antolín Sánchez Presedo (namestnica poročevalca) je predstavila poročilo.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Vicky Ford, Monika Flašíková Beňová, Elena Băsescu, Seán Kelly, Jaroslav Paška in Miroslav Mikolášik.
Govoril je Olli Rehn (član Komisije).
Točka je bila zaključena.
Glasovanje: točka 6.2 zapisnika z dne 13. oktobra 2011.
21. Uporaba načela subsidiarnosti po Lizbonski pogodbi (razprava)
Vprašanje za ustni odgovor (O-000230/2011), ki so ga postavili Michael Theurer, Alexandra Thein, Silvana Koch-Mehrin in Andrew Duff v imenu skupine ALDE, Komisiji: Uporaba načela subsidiarnosti po Lizbonski pogodbi (B7-0622/2011)
Silvana Koch-Mehrin je predstavila vprašanje za ustni odgovor.
Maroš Šefčovič (podpredsednik Komisije) je odgovoril na vprašanje za ustni odgovor
Govorila je Monika Flašíková Beňová v imenu skupine S&D.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Elena Băsescu, Izaskun Bilbao Barandica, João Ferreira, Dimitar Stoyanov in Seán Kelly.
Govoril je Maroš Šefčovič.
Razprava se je zaključila.
22. Dnevni red naslednje seje
Določen je bil dnevni red za jutrišnjo sejo (dokument „Dnevni red“ PE 473.261/OJJE).
23. Zaključek seje
Seja se je zaključila ob 22.05.
Klaus Welle
generalni sekretar
Jerzy Buzek
predsednik
Sreda, 12. oktober 2011
SEZNAM NAVZOČIH
Podpisali so se:
Áder, Albertini, Albrecht, Alfano, Alfonsi, Alves, Andreasen, Andrés Barea, Andrikienė, Angelilli, Angourakis, Antinoro, Antoniozzi, Arias Echeverría, Arif, Arsenis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Audy, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, Bach, Badia i Cutchet, Bagó, Balčytis, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Batten, Bauer, Belder, Belet, Bélier, Bendtsen, Bennahmias, Berès, Berlato, Berlinguer, Berman, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Binev, Bisky, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Bonsignore, Borsellino, Borys, Boștinaru, Boulland, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Brepoels, Březina, Brons, Brzobohatá, Bullmann, Bușoi, Busuttil, Bütikofer, Buzek, Cabrnoch, Callanan, van de Camp, Campbell Bannerman, Cancian, Canfin, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Castex, Cavada, Cercas, Češková, Chatzimarkakis, Chichester, Chountis, Christensen, Claeys, Clark, Coelho, Cofferati, Colman, Comi, Corazza Bildt, Correia De Campos, Cortés Lastra, Silvia Costa, Cozzolino, Cramer, Crețu, Creutzmann, Crocetta, Cutaș, Cymański, Frédéric Daerden, van Dalen, Danellis, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Davies, De Angelis, De Backer, De Castro, Dehaene, Delli, Delvaux, De Rossa, De Sarnez, Désir, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Dodds, Domenici, Donskis, Dorfmann, Droutsas, Duff, Durant, Dušek, Ehrenhauser, Eickhout, El Khadraoui, Elles, Enciu, Engel, Engström, Eppink, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajmon, Fajon, Falbr, Farage, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Fidanza, Figueiredo, Fisas Ayxela, Flašíková Beňová, Flautre, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallagher, Gáll-Pelcz, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glattfelder, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, de Grandes Pascual, Gräßle, Grech, Grelier, Grèze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez-Cortines, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Häfner, Haglund, Fiona Hall, Handzlik, Hankiss, Hannan, Harbour, Harkin, Hartong, Hassi, Haug, Hedh, Helmer, Hénin, Herczog, Herranz García, Hibner, Higgins, Nadja Hirsch, Hoarau, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hortefeux, Howitt, Danuta Maria Hübner, Hudghton, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, in 't Veld, Iotova, Iovine, Iturgaiz Angulo, Ivan, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, de Jong, Jordan Cizelj, Jørgensen, Kaczmarek, Kadenbach, Kalinowski, Kamall, Kammerevert, Karas, Karim, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Keller, Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Kleva, Klinz, Klute, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Kolarska-Bobińska, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozlík, Kozłowski, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Landsbergis, Lange, de Lange, La Via, Le Brun, Lechner, Le Foll, Le Grip, Lehne, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lepage, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Liberadzki, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lövin, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, McAvan, McCarthy, McGuinness, McMillan-Scott, Macovei, Madlener, Manders, Maňka, Mann, Manner, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastella, Matera, Mathieu, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mavronikolas, Mazzoni, Meissner, Mélenchon, Melo, Méndez de Vigo, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Morvai, Motti, Mulder, Muñiz De Urquiza, Murphy, Nattrass, Nedelcheva, Neveďalová, Newton Dunn, Neynsky, Nicholson, Nicolai, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Nuttall, Obermayr, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Oomen-Ruijten, Őry, Oviir, Pack, Padar, Paleckis, Paliadeli, Pallone, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Pașcu, Paška, Patrão Neves, Peillon, Perello Rodriguez, Pietikäinen, Pirillo, Pirker, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Ponga, Portas, Pöttering, Poupakis, Preda, Prodi, Provera, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Rinaldi, Riquet, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Saïfi, Salatto, Salvini, Sánchez Presedo, Sârbu, Sargentini, Sartori, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar-Toomast, Schaldemose, Schlyter, Olle Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Schwab, Scurria, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Smolková, Sógor, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sosa Wagner, Speroni, Staes, Stassen, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Stevenson, Stolojan, Dimitar Stoyanov, Emil Stoyanov, Strejček, Striffler, Sturdy, Surján, Susta, Svensson, Swoboda, Szájer, Szegedi, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tavares, Taylor, Teixeira, Theocharous, Thomsen, Thun und Hohenstein, Thyssen, Țicău, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tošenovský, Toussas, Trautmann, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Ungureanu, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vattimo, Vaughan, Vergiat, Verheyen, Vidal-Quadras, Vigenin, Vlasák, Vlasto, Voss, Wallis, Henri Weber, Manfred Weber, Renate Weber, Weisgerber, Werthmann, Westlund, Westphal, Wieland, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Włosowicz, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zala, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zanoni, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Zver, Zwiefka
10.2.2012 |
SL |
Uradni list Evropske unije |
CE 37/21 |
Četrtek, 13. oktober 2011
ZAPISNIK S SEJE 13. OKTOBER 2011
2012/C 37 E/02
Vsebina
1. |
Otvoritev seje |
2. |
Sklepi o določenih dokumentih |
3. |
Prihodnost DDV (razprava) |
4. |
Ameriški zakon o zaposlovanju (razprava) |
5. |
Upravljanje populacije psov v Evropski uniji (pisna izjava) |
6. |
Čas glasovanja |
6.1. |
Sporazum o nekaterih vidikih zračnih prevozov med EU in Zelenortskimi otoki *** (člen 138 poslovnika) (glasovanje) |
6.2. |
Zavarovalne jamstvene sheme (člen 138 poslovnika) (glasovanje) |
6.3. |
Prihodnost DDV (člen 138 poslovnika) (glasovanje) |
6.4. |
Imenovanje člana Izvršilnega odbora Evropske centralne banke (glasovanje) |
6.5. |
Jamstvo EU Evropski investicijski banki za izgube pri posojilih in jamstvih za posojila za projekte zunaj EU ***II (glasovanje) |
6.6. |
Vpis dodatnih deležev v kapitalu Evropske banke za obnovo in razvoj ***I (glasovanje) |
6.7. |
Izvajanje člena 10 Protokola ZN o strelnem orožju in uvedba izvoznih dovoljenj za strelno orožje, njegove sestavne dele in strelivo ter ukrepi glede njihovega uvoza in tranzita ***I (glasovanje) |
6.8. |
Izjemni trgovinski ukrepi za države in ozemlja, ki sodelujejo ali so povezana s stabilizacijsko-pridružitvenim procesom Evropske unije ***I (končno glasovanje) |
6.9. |
Priprave na zasedanje Evropskega sveta 23. oktobra 2011 (glasovanje) |
6.10. |
Pridružitev Bolgarije in Romunije k schengenskemu območju (glasovanje) |
7. |
Stališče Sveta v prvi obravnavi |
8. |
Preverjanje veljavnosti mandatov poslancev |
9. |
Obrazložitve glasovanja |
10. |
Popravki in namere glasovanja |
11. |
Predložitev dokumentov |
12. |
Pisne izjave, zabeležene v registru (člen 123 poslovnika) |
13. |
Posredovanje besedil, sprejetih na tej seji |
14. |
Datum naslednjih sej |
15. |
Prekinitev zasedanja |
SEZNAM NAVZOČIH
Priloga 1 – |
Upravljanje populacije psov v Evropski uniji (pisna izjava) |
Priloga 2 – |
Imenovanje člana Izvršilnega odbora Evropske centralne banke |
PRILOGA I
IZIDI GLASOVANJ
1. |
Sporazum o nekaterih vidikih zračnih prevozov med EU in Zelenortskimi otoki *** |
2. |
Zavarovalne jamstvene sheme |
3. |
Prihodnost DDV |
4. |
Imenovanje člana Izvršnega odbora Evropske centralne banke: |
5. |
Jamstvo EU Evropski investicijski banki za izgube pri posojilih in jamstvih za posojila za projekte zunaj EU ***II |
6. |
Vpis dodatnih deležev v kapitalu Evropske banke za obnovo in razvoj ***I |
7. |
Izvajanje člena 10 Protokola ZN o strelnem orožju in uvedba izvoznih dovoljenj za strelno orožje, njegove sestavne dele in strelivo ter ukrepi glede njihovega uvoza in tranzita ***I |
8. |
Izjemni trgovinski ukrepi za države in ozemlja, ki sodelujejo ali so povezana s stabilizacijsko-pridružitvenim procesom Evropske unije ***I |
9. |
Priprave na zasedanje Evropskega sveta 23. oktobra 2011 |
10. |
Pridružitev Bolgarije in Romunije k schengenskemu območju |
PRILOGA II
IZID POIMENSKEGA GLASOVANJA
1. |
A7-0318/2011 - David Casa - Eno samo glasovanje |
2. |
A7-0227/2011 - Sharon Bowles - Zakonodajna resolucija |
3. |
A7-0157/2011 - Salvatore Iacolino - Zakonodajna resolucija |
4. |
A7-0243/2010 - Vital Moreira - Zakonodajna resolucija |
ZAPISNIK S SEJE 13. OKTOBER 2011
PREDSEDSTVO: Roberta ANGELILLI
podpredsednica
1. Otvoritev seje
Seja se je začela ob 09.05.
2. Sklepi o določenih dokumentih
Sklep o pripravi samoiniciativnega poročila (člen 48 poslovnika)
odbor LIBE
— |
Listina EU: določitev standardov za svobodo medijev v EU (2011/2246(INI)) (mnenje: CULT) |
3. Prihodnost DDV (razprava)
Poročilo o prihodnosti DDV [2011/2082(INI)] - Odbor za ekonomske in monetarne zadeve. Poročevalec: David Casa (A7-0318/2011)
David Casa je predstavil poročilo.
Govoril je Algirdas Šemeta (član Komisije).
Govorili so Bart Staes (pripravljalec mnenja odbora CONT), Alfredo Pallone v imenu skupine PPE (ki je nadomeščal Iliano Ivanovo, pripravljavko mnenja odbora INTA), Lara Comi (ki je nadomeščala Markusa Ferberja, pripravljavca mnenja odbora TRAN), Saïd El Khadraoui v imenu skupine S&D, Carl Haglund v imenu skupine ALDE, Ashley Fox v imenu skupine ECR, Nikolaos Chountis v imenu skupine GUE/NGL, Rolandas Paksas v imenu skupine EFD, Nicole Sinclaire samostojna poslanka, Spyros Danellis, Olle Schmidt, Ivo Strejček, Claudio Morganti, Angelika Werthmann, Diogo Feio, António Fernando Correia De Campos, Edvard Kožušník, Theodor Dumitru Stolojan, Olle Ludvigsson, Jacek Olgierd Kurski, Ildikó Gáll-Pelcz, Andreas Schwab, Sari Essayah, José Manuel Fernandes in Erminia Mazzoni.
PREDSEDSTVO: Rodi KRATSA-TSAGAROPOULOU
podpredsednica
Po postopku „catch the eye“ so govorili Petru Constantin Luhan, George Sabin Cutaș, Alfreds Rubiks, Jaroslav Paška, Andrew Henry William Brons, Csanád Szegedi, Monika Flašíková Beňová, Elena Băsescu in Seán Kelly.
Govorila sta Algirdas Šemeta in David Casa.
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 6.3 zapisnika z dne 13. oktobra 2011.
4. Ameriški zakon o zaposlovanju (razprava)
Izjava Komisije: Ameriški zakon o zaposlovanju
Algirdas Šemeta (član Komisije) je podal izjavo.
Govorili so Daniel Caspary v imenu skupine PPE, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Paul Rübig, Gianluca Susta v imenu skupine S&D, Marietje Schaake v imenu skupine ALDE, Robert Sturdy v imenu skupine ECR, Ilda Figueiredo v imenu skupine GUE/NGL, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Daniel Caspary, Godfrey Bloom v imenu skupine EFD, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Robert Sturdy, Monika Flašíková Beňová, Olle Schmidt, Helmut Scholz, Kinga Göncz in Patrick Le Hyaric.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Seán Kelly, Elena Băsescu, Phil Prendergast, Andrew Henry William Brons in Danuta Jazłowiecka.
Govoril je Maroš Šefčovič.
Razprava se je zaključila.
(Seja, ki je bila prekinjena ob 11.10, se je nadaljevala ob 11.35.)
PREDSEDSTVO: Jerzy BUZEK
predsednik
5. Upravljanje populacije psov v Evropski uniji (pisna izjava)
Pisno izjavo 0026/2011 o upravljanju populacije psov v Evropski uniji, ki so jo vložili poslanke in poslanca Daciana Octavia Sârbu, Elisabeth Jeggle, Raül Romeva i Rueda, Adina-Ioana Vălean in Janusz Wojciechowski, je do 13. oktobra 2011 podpisala večina poslancev Parlamenta in bo zato v skladu s členom 123(3) in (4) poslovnika posredovana naslovnikom in objavljena v Sprejetih besedilih te seje (P7_TA(2011)0444), imena podpisnikov pa navedena v zapisniku (glej prilogo 1).
Govorila je Daciana Octavia Sârbu.
6. Čas glasovanja
Podrobni izidi glasovanj (spremembe, ločeno glasovanje, glasovanje po delih …) so v prilogi zapisnika z naslovom „Izid glasovanj“.
Izidi poimenskih glasovanj, ki so priloženi zapisniku, so na voljo le v elektronski obliki in so dosegljivi na spletišču Europarl.
6.1. Sporazum o nekaterih vidikih zračnih prevozov med EU in Zelenortskimi otoki *** (člen 138 poslovnika) (glasovanje)
Priporočilo o osnutku sklepa Sveta o sklenitvi Sporazuma med Evropsko unijo in Republiko Zelenortski otoki o nekaterih vidikih zračnih prevozov [09114/2011 - C7-0123/2011- 2010/0296(NLE)] - Odbor za promet in turizem. Poročevalec: Dominique Riquet (A7-0307/2011)
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 1)
OSNUTEK ZAKONODAJNE RESOLUCIJE
Sprejeto z enim glasovanjem (P7_TA(2011)0434)
Parlament je odobril sklenitev sporazuma.
6.2. Zavarovalne jamstvene sheme (člen 138 poslovnika) (glasovanje)
Poročilo o zavarovalnih jamstvenih shemah [2011/2010(INI)] - Odbor za ekonomske in monetarne zadeve. Poročevalec: Peter Skinner (A7-0243/2011)
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 2)
PREDLOG RESOLUCIJE
Sprejeto z enim glasovanjem (P7_TA(2011)0435)
6.3. Prihodnost DDV (člen 138 poslovnika) (glasovanje)
Poročilo o prihodnosti DDV [2011/2082(INI)] - Odbor za ekonomske in monetarne zadeve. Poročevalec: David Casa (A7-0318/2011)
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 3)
PREDLOG RESOLUCIJE
Sprejeto z enim glasovanjem (P7_TA(2011)0436)
Govorili so
David Casa (poročevalec) je podal ustni predlog spremembe za črtanje 13. odstavka. Ustni predlog spremembe je bil upoštevan.
6.4. Imenovanje člana Izvršilnega odbora Evropske centralne banke (glasovanje)
Poročilo o priporočilu Sveta o imenovanju člana Izvršilnega odbora Evropske centralne banke [14862/2011 - C7-0312/2011- 2011/0806(NLE)] - Odbor za ekonomske in monetarne zadeve. Poročevalka: Sharon Bowles (A7-0337/2011)
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 4)
(tajno glasovanje)
Seznam poslancev, ki so glasovali, je priložen temu zapisniku (priloga 1 zapisnika z dne 13.10.2011)
PREDLOG SKLEPA
Sprejeto (P7_TA(2011)0437)
6.5. Jamstvo EU Evropski investicijski banki za izgube pri posojilih in jamstvih za posojila za projekte zunaj EU ***II (glasovanje)
Priporočilo za drugo obravnavo o stališču Sveta iz prve obravnave z namenom sprejetja sklepa Evropskega parlamenta in Sveta o odobritvi jamstva EU Evropski investicijski banki za izgube pri posojilih in jamstvih za posojila za projekte zunaj Unije in o razveljavitvi Sklepa št. 633/2009/ES [12443/1/2011 - C7-0270/2011- 2010/0101(COD)] - Odbor za proračun. Poročevalec: Ivailo Kalfin (A7-0327/2011)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 5)
STALIŠČE SVETA
Razglašeno kot odobreno (P7_TA(2011)0438)
6.6. Vpis dodatnih deležev v kapitalu Evropske banke za obnovo in razvoj ***I (glasovanje)
Poročilo o predlogu sklepa Evropskega parlamenta in Sveta o vpisu dodatnih deležev v kapitalu Evropske banke za obnovo in razvoj (EBRD) s strani Evropske unije zaradi sklepa o povečanju tega kapitala [COM(2011)0034 - C7-0038/2011- 2011/0014(COD)] - Odbor za ekonomske in monetarne zadeve. Poročevalka: Sharon Bowles (A7-0227/2011)
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 6)
PREDLOG KOMISIJE
Odobren v spremenjeni različici (P7_TA(2011)0439)
OSNUTEK ZAKONODAJNE RESOLUCIJE
Sprejeto (P7_TA(2011)0439)
6.7. Izvajanje člena 10 Protokola ZN o strelnem orožju in uvedba izvoznih dovoljenj za strelno orožje, njegove sestavne dele in strelivo ter ukrepi glede njihovega uvoza in tranzita ***I (glasovanje)
Poročilo o predlogu Uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o izvajanju člena 10 Protokola ZN o strelnem orožju in uvedbi izvoznih dovoljenj za strelno orožje, njegove sestavne dele in strelivo ter ukrepih glede njihovega uvoza in tranzita [COM(2010)0273 - C7-0138/2010- 2010/0147(COD)] - Odbor za mednarodno trgovino. Poročevalec: Salvatore Iacolino (A7-0157/2011)
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 7)
PREDLOG KOMISIJE
Odobren v spremenjeni različici (P7_TA(2011)0440)
OSNUTEK ZAKONODAJNE RESOLUCIJE
Sprejeto (P7_TA(2011)0440)
Govorili so
Salvatore Iacolino (poročevalec) pred glasovanjem.
6.8. Izjemni trgovinski ukrepi za države in ozemlja, ki sodelujejo ali so povezana s stabilizacijsko-pridružitvenim procesom Evropske unije ***I (končno glasovanje)
Poročilo o predlogu uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o spremembi Uredbe Sveta (ES) št. 1215/2009 o uvedbi izjemnih trgovinskih ukrepov za države in ozemlja, ki sodelujejo ali so povezana s stabilizacijsko-pridružitvenim procesom Evropske unije [COM(2010)0054 - C7-0042/2010- 2010/0036(COD)] - Odbor za mednarodno trgovino. Poročevalec: Vital Moreira (A7-0243/2010)
Glasovanje o osnutku zakonodajne resolucije je bilo preloženo na seji 11. maja 2011 (točka 5.12 zapisnika z dne 11.5.2011).
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 8)
PREDLOG KOMISIJE
Odobren v spremenjeni različici (P7_TA(2011)0441)
OSNUTEK ZAKONODAJNE RESOLUCIJE
Sprejeto (P7_TA(2011)0441)
6.9. Priprave na zasedanje Evropskega sveta 23. oktobra 2011 (glasovanje)
Predlogi resolucij B7-0534/2011, B7-0535/2011 in B7-0536/2011
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 10)
PREDLOG RESOLUCIJE B7-0534/2011
Sprejeto (P7_TA(2011)0442)
(Predloga resolucij B7-0535/2011 in B7-0536/2011 sta brezpredmetna.)
6.10. Pridružitev Bolgarije in Romunije k schengenskemu območju (glasovanje)
Predlogi resolucij B7-0532/2011 in B7-0533/2011
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 9)
PREDLOG RESOLUCIJE B7-0532/2011
Sprejeto (P7_TA(2011)0443)
(Predlog resolucije B7-0533/2011 je brezpredmeten.)
PREDSEDSTVO: Diana WALLIS
podpredsednica
7. Stališče Sveta v prvi obravnavi
Predsednik je v skladu s členom 61(1) poslovnika sporočil, da je od Sveta prejel naslednje stališče, skupaj z obrazložitvijo za njegovo sprejetje, in stališčem Komisije o njem:
— |
Stališče Sveta v prvi obravnavi z namenom sprejetja direktive Evropskega Parlamenta in Sveta o spremembi Direktive Sveta 78/660/EGS o letnih računovodskih izkazih posameznih vrst družb v zvezi z mikrosubjekti (10765/1/2011 - C7-0323/2011 - 2009/0035(COD))
|
Trimesečni rok, ki ga ima Parlament na razpolago, da se izreče o njem, torej začne teči z jutrišnjim dnem, tj. 14. oktobra 2011.
8. Preverjanje veljavnosti mandatov poslancev
Odbor za pravne zadeve je na seji 10. oktobra 2011 v skladu s členom 3(3) in (4) poslovnika preveril veljavnost sledečih poslancev: Andrea Zanoni, Philippe De Backer, Auke Zijlstra in Mikael Gustafsson. Soglasno je predlagal potrditev mandata Andree Zanonija z začetkom veljavnosti 19. julija 2011, Philippea De Backerja z začetkom veljavnosti 7. septembra 2011, Aukeja Zijlstre z začetkom veljavnosti 13. septembra 2011 in Mikaela Gustafssona z začetkom veljavnosti 22. septembra 2011.
9. Obrazložitve glasovanja
Pisne obrazložitve glasovanja:
Pisne obrazložitve glasovanja v skladu s členom 170 poslovnika so vsebovane v dobesednem zapisu seje.
Ustne obrazložitve glasovanja:
|
Poročilo: Peter Skinner - A7-0243/2011 Alfredo Antoniozzi in Eduard Kukan |
|
Poročilo: David Casa - A7-0318/2011 Alfredo Antoniozzi, Daniel Hannan, Marian Harkin, Hannu Takkula in Seán Kelly |
|
Poročilo: Sharon Bowles - A7-0337/2011 Daniel Hannan |
|
Priprave na zasedanje Evropskega sveta 23. oktobra 2011 (B7-0534/2011) Paul Murphy in Anna Maria Corazza Bildt |
|
Pridružitev Bolgarije in Romunije k schengenskemu območju (B7-0532/2011) Elena Băsescu in Anna Maria Corazza Bildt |
10. Popravki in namere glasovanja
Popravki in namere glasovanj so na spletni strani „Séance en direct“ na povezavi „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)“ in v tiskani prilogi „Izidi poimenskih glasovanj“.
Elektronsko različico na spletišču Europarl se bo redno posodabljalo najdlje dva tedna po dnevu glasovanja.
Seznam popravkov in namer glasovanj bo nato zaključen zaradi prevajanja in objave v UL.
*
* *
Ivari Padar in Josefa Andrés Barea sta dejala, da zaradi tehničnih razlogov nista mogla sodelovati pri glasovanju.
Seán Kelly je dejal, da bi se rad vzdržal glasovanja o poročilu Casa „Prihodnost DDV“ (A7-0318/2011).
11. Predložitev dokumentov
Prejeli smo naslednje dokumente
1) |
od odborov
|
12. Pisne izjave, zabeležene v registru (člen 123 poslovnika)
Število podpisov, ki so jih pridobile v registru zabeležene pisne izjave (člen 123(3) poslovnika):
Št. dokumenta |
Vlagatelji |
Podpisi |
0033/2011 |
Britta Thomsen, Edit Bauer, Eva-Britt Svensson, Marc Tarabella, Marina Yannakoudakis |
61 |
0034/2011 |
Nuno Teixeira, Luís Paulo Alves, Elie Hoarau, Gabriel Mato Adrover, Maria do Céu Patrão Neves |
77 |
0035/2011 |
Marian-Jean Marinescu, Ádám Kósa, Eva Lichtenberger, Gesine Meissner, Gianni Pittella |
254 |
0036/2011 |
Valdemar Tomaševski |
32 |
0037/2011 |
Spyros Danellis, Maria Da Graça Carvalho, Kyriakos Mavronikolas, Alyn Smith, Giommaria Uggias |
183 |
0038/2011 |
Harlem Désir, Cornelis de Jong, Corinne Lepage, Ulrike Lunacek, Mariya Nedelcheva |
51 |
0039/2011 |
Véronique Mathieu, Roberta Angelilli, Edite Estrela, Jean Lambert, Katarína Neveďalová |
88 |
0040/2011 |
George Sabin Cutaș, Salvatore Iacolino, Ramona Nicole Mănescu, Michèle Rivasi |
44 |
0041/2011 |
Alain Cadec, Wojciech Michał Olejniczak, Michail Tremopoulos, Andrea Zanoni |
50 |
13. Posredovanje besedil, sprejetih na tej seji
V skladu s členom 179(2) poslovnika bosta zapisnik te seje in zapisnik včerajšnje seje predložena v sprejetje Parlamentu na začetku naslednje seje.
Sprejeta besedila bodo s privolitvijo Parlamenta nemudoma posredovana naslovnikom.
14. Datum naslednjih sej
Naslednje seje bodo potekale od 24. do 27. oktobra 2011.
15. Prekinitev zasedanja
Zasedanje Parlamenta je prekinjeno.
Seja se je zaključila ob 12.10.
Klaus Welle
generalni sekretar
Jerzy Buzek
predsednik
Četrtek, 13. oktober 2011
SEZNAM NAVZOČIH
Podpisali so se:
Abad, Áder, Agnew, Albertini, Albrecht, Alfano, Alfonsi, Allam, Alvaro, Alves, Andreasen, Andrés Barea, Andrikienė, Angelilli, Angourakis, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Arsenis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Auconie, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, van Baalen, Bach, Badia i Cutchet, Bagó, Balčytis, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Batten, Bauer, Bearder, Becali, Becker, Belder, Belet, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Berès, Berlato, Berlinguer, Berman, Besset, Bielan, Binev, Bisky, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Bonsignore, Borghezio, Borsellino, Borys, Boștinaru, Boulland, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Brepoels, Březina, Brok, Brons, Brzobohatá, Bullmann, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Cadec, Callanan, van de Camp, Campbell Bannerman, Cancian, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cavada, Cercas, Češková, Chatzimarkakis, Chichester, Childers, Chountis, Christensen, Claeys, Clark, Coelho, Cofferati, Colman, Comi, Correia De Campos, Cortés Lastra, Silvia Costa, Cozzolino, Cramer, Crețu, Creutzmann, Crocetta, Cronberg, Cutaș, Cymański, Czarnecki, Frédéric Daerden, van Dalen, Dăncilă, Danellis, Danjean, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, Daul, David, Davies, De Angelis, De Backer, De Castro, Dehaene, De Keyser, Delli, Delvaux, De Rossa, De Sarnez, Désir, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Dodds, Domenici, Donskis, Droutsas, Duff, Durant, Dušek, Ehrenhauser, Eickhout, El Khadraoui, Enciu, Engel, Engström, Eppink, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajmon, Fajon, Falbr, Farage, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Fidanza, Figueiredo, Fjellner, Flašíková Beňová, Flautre, Fleckenstein, Fontana, Ford, Fox, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, Gáll-Pelcz, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gargani, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Godmanis, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, Goulard, de Grandes Pascual, Gräßle, Grech, Grèze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gustafsson, Gutiérrez-Cortines, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Häfner, Haglund, Fiona Hall, Handzlik, Hankiss, Hannan, Harbour, Harkin, Hartong, Hassi, Haug, Häusling, Hedh, Helmer, Hénin, Herczog, Herranz García, Hibner, Higgins, Hoang Ngoc, Hoarau, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hortefeux, Howitt, Danuta Maria Hübner, Hudghton, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, Imbrasas, in 't Veld, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivan, Ivanova, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, de Jong, Jordan Cizelj, Jørgensen, Junqueras Vies, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalinowski, Kamall, Kamiński, Kammerevert, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Keller, Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Kleva, Klinz, Klute, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Kolarska-Bobińska, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kowal, Kozlík, Kozłowski, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Kurski, Lambert, Lamberts, Lange, de Lange, Langen, Le Brun, Lechner, Le Foll, Le Grip, Legutko, Lehne, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lepage, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Liberadzki, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lövin, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lyon, McAvan, McCarthy, McClarkin, McGuinness, Macovei, Madlener, Manders, Mănescu, Maňka, Mann, Manner, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastella, Matera, Mathieu, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mavronikolas, Mayer, Mazzoni, Meissner, Mélenchon, Melo, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Migalski, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Mirsky, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Morvai, Motti, Mulder, Muñiz De Urquiza, Murphy, Nattrass, Nedelcheva, Neveďalová, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Nuttall, Obermayr, Obiols, Olbrycht, Olejniczak, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Oviir, Pack, Padar, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Pallone, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Pașcu, Paška, Patrão Neves, Perello Rodriguez, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pittella, Poc, Podimata, Ponga, Poręba, Portas, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Prendergast, Prodi, Protasiewicz, Proust, Provera, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Rinaldi, Riquet, Rivellini, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Saïfi, Salatto, Salvini, Sánchez Presedo, Sanchez-Schmid, Sârbu, Sargentini, Sartori, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar-Toomast, Schaldemose, Schlyter, Olle Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Werner Schulz, Schwab, Scicluna, Scottà, Scurria, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Severin, Silvestris, Simon, Simpson, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Smolková, Sógor, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sosa Wagner, Speroni, Staes, Stassen, Stavrakakis, Steinruck, Stevenson, Stolojan, Emil Stoyanov, Strejček, Striffler, Sturdy, Surján, Susta, Svensson, Swinburne, Swoboda, Szájer, Szegedi, Szymański, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tavares, Taylor, Teixeira, Terho, Thein, Theocharous, Thomsen, Thyssen, Țicău, Tirolien, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tošenovský, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Ungureanu, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Vanhecke, Vattimo, Vaughan, Vergiat, Verheyen, Vidal-Quadras, Vigenin, Vlasák, Vlasto, Voss, Wallis, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Renate Weber, Weiler, Weisgerber, Werthmann, Westlund, Westphal, Wikström, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Włosowicz, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zala, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zanoni, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Zver, Zwiefka
Četrtek, 13. oktober 2011
Priloga 1 –
Upravljanje populacije psov v Evropski uniji (pisna izjava)
Pisna izjava 0026/2011, ki so jo podali poslanke in poslanca Daciana Octavia Sârbu, Elisabeth Jeggle, Raül Romeva i Rueda, Adina-Ioana Vălean in Janusz Wojciechowski o upravljanju populacije psov v Evropski uniji (točka 5 zapisnika z dne 13.10.2011 in P7_TA(2011)0444), podpisalo pa jo je 400 poslancev in poslank:
Gabriele Albertini, Jan Philipp Albrecht, Sonia Alfano, François Alfonsi, Alexander Alvaro, Luís Paulo Alves, Laima Liucija Andrikienė, Roberta Angelilli, Charalampos Angourakis, Antonello Antinoro, Elena Oana Antonescu, Kriton Arsenis, John Attard-Montalto, Jean-Pierre Audy, Liam Aylward, Georges Bach, Zoltán Bagó, Raffaele Baldassarre, Burkhard Balz, Paolo Bartolozzi, Edit Bauer, Catherine Bearder, George Becali, Ivo Belet, Sergio Berlato, Luigi Berlinguer, Thijs Berman, Jean-Paul Besset, Adam Bielan, Mara Bizzotto, Vilija Blinkevičiūtė, Sebastian Valentin Bodu, Vito Bonsignore, Victor Boștinaru, José Bové, Sharon Bowles, Emine Bozkurt, Franziska Katharina Brantner, Frieda Brepoels, Andrew Henry William Brons, Zuzana Brzobohatá, Cristian Silviu Bușoi, Simon Busuttil, Alain Cadec, Wim van de Camp, Luis Manuel Capoulas Santos, Salvatore Caronna, Maria Da Graça Carvalho, David Casa, Carlo Casini, Françoise Castex, Jean-Marie Cavada, Jorgo Chatzimarkakis, Nessa Childers, Nikolaos Chountis, Philip Claeys, Carlos Coelho, Sergio Gaetano Cofferati, Lara Comi, Ricardo Cortés Lastra, Silvia Costa, Andrea Cozzolino, Michael Cramer, Corina Crețu, Jürgen Creutzmann, Rosario Crocetta, George Sabin Cutaș, Tadeusz Cymański, Ryszard Czarnecki, Frédéric Daerden, Vasilica Viorica Dăncilă, Spyros Danellis, Rachida Dati, Chris Davies, Francesco De Angelis, Bairbre de Brún, Paolo De Castro, Véronique De Keyser, Anne Delvaux, Proinsias De Rossa, Albert Deß, Tamás Deutsch, Nirj Deva, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Leonardo Domenici, Dimitrios Droutsas, Isabelle Durant, Martin Ehrenhauser, Bas Eickhout, Lena Ek, Saïd El Khadraoui, Ioan Enciu, Derk Jan Eppink, Sari Essayah, Edite Estrela, Jill Evans, Richard Falbr, Markus Ferber, José Manuel Fernandes, João Ferreira, Carlo Fidanza, Ilda Figueiredo, Santiago Fisas Ayxela, Monika Flašíková Beňová, Hélène Flautre, Lorenzo Fontana, Jacqueline Foster, Gaston Franco, Pat the Cope Gallagher, Ildikó Gáll-Pelcz, Iratxe García Pérez, Salvador Garriga Polledo, Jean-Paul Gauzès, Gerben-Jan Gerbrandy, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Adam Gierek, Charles Goerens, Bruno Gollnisch, Ana Gomes, Luis de Grandes Pascual, Ingeborg Gräßle, Catherine Grèze, Nathalie Griesbeck, Nick Griffin, Marek Józef Gróbarczyk, Mathieu Grosch, Françoise Grossetête, Roberto Gualtieri, Enrique Guerrero Salom, Zita Gurmai, Mikael Gustafsson, Takis Hadjigeorgiou, Gerald Häfner, Carl Haglund, Fiona Hall, Małgorzata Handzlik, Marian Harkin, Rebecca Harms, Martin Häusling, Edit Herczog, Esther Herranz García, Jolanta Emilia Hibner, Nadja Hirsch, Monika Hohlmeier, Mary Honeyball, Ian Hudghton, Stephen Hughes, Filiz Hakaeva Hyusmenova, Salvatore Iacolino, Stanimir Ilchev, Juozas Imbrasas, Sophia in 't Veld, Iliana Malinova Iotova, Vincenzo Iovine, María Irigoyen Pérez, Ville Itälä, Carlos José Iturgaiz Angulo, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Anneli Jäätteenmäki, Peter Jahr, Lívia Járóka, Danuta Jazłowiecka, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Elisabeth Jeggle, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Dan Jørgensen, Oriol Junqueras Vies, Philippe Juvin, Jelko Kacin, Filip Kaczmarek, Karin Kadenbach, Jarosław Kalinowski, Krišjānis Kariņš, Ioannis Kasoulides, Metin Kazak, Tunne Kelam, Franziska Keller, Seán Kelly, Nicole Kiil-Nielsen, Evgeni Kirilov, Mojca Kleva, Jürgen Klute, Dieter-Lebrecht Koch, Jaromír Kohlíček, Maria Eleni Koppa, Eija-Riitta Korhola, Georgios Koumoutsakos, Paweł Robert Kowal, Jan Kozłowski, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Eduard Kukan, Jean Lambert, Philippe Lamberts, Vytautas Landsbergis, Esther de Lange, Giovanni La Via, Agnès Le Brun, Jörg Leichtfried, Jo Leinen, Bogusław Liberadzki, Eva Lichtenberger, Kartika Tamara Liotard, Krzysztof Lisek, Barbara Lochbihler, Veronica Lope Fontagné, Antonio López-Istúriz White, Sabine Lösing, Isabella Lövin, Petru Constantin Luhan, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Ulrike Lunacek, Linda McAvan, Arlene McCarthy, Emma McClarkin, Mairead McGuinness, Edward McMillan-Scott, Ramona Nicole Mănescu, Riikka Manner, Marian-Jean Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Antonio Masip Hidalgo, Clemente Mastella, Barbara Matera, Marisa Matias, Iosif Matula, Kyriakos Mavronikolas, Erminia Mazzoni, Gesine Meissner, Íñigo Méndez de Vigo, Emilio Menéndez del Valle, Judith A. Merkies, Louis Michel, Marek Henryk Migalski, Guido Milana, Claude Moraes, Claudio Morganti, Elisabeth Morin-Chartier, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Tiziano Motti, Jan Mulder, María Muñiz De Urquiza, Paul Murphy, Cristiana Muscardini, Mike Nattrass, Mariya Nedelcheva, Katarína Neveďalová, Nadezhda Neynsky, Norica Nicolai, Rareș-Lucian Niculescu, Angelika Niebler, Kristiina Ojuland, Jan Olbrycht, Siiri Oviir, Ivari Padar, Rolandas Paksas, Justas Vincas Paleckis, Chrysoula Paliadeli, Alfredo Pallone, Vladko Todorov Panayotov, Pier Antonio Panzeri, Antigoni Papadopoulou, Georgios Papanikolaou, Georgios Papastamkos, Antonyia Parvanova, Ioan Mircea Pașcu, Jaroslav Paška, Maria do Céu Patrão Neves, Aldo Patriciello, Marit Paulsen, Andres Perello Rodriguez, Alojz Peterle, Sirpa Pietikäinen, Gianni Pittella, Rovana Plumb, Maurice Ponga, Tomasz Piotr Poręba, Miguel Portas, Konstantinos Poupakis, Cristian Dan Preda, Phil Prendergast, Vittorio Prodi, Jacek Protasiewicz, Franck Proust, Miloslav Ransdorf, Sylvana Rapti, Evelyn Regner, Vladimír Remek, Mitro Repo, Frédérique Ries, Niccolò Rinaldi, Michèle Rivasi, Crescenzio Rivellini, Raül Romeva i Rueda, Licia Ronzulli, Anna Rosbach, Oreste Rossi, Dagmar Roth-Behrendt, Libor Rouček, Alfreds Rubiks, Heide Rühle, Tokia Saïfi, Potito Salatto, Nikolaos Salavrakos, Antolín Sánchez Presedo, Marie-Thérèse Sanchez-Schmid, Daciana Octavia Sârbu, Judith Sargentini, Amalia Sartori, David-Maria Sassoli, Christel Schaldemose, Carl Schlyter, Horst Schnellhardt, Helmut Scholz, György Schöpflin, Andreas Schwab, Giancarlo Scottà, Olga Sehnalová, Joanna Senyszyn, Debora Serracchiani, Adrian Severin, Czesław Adam Siekierski, Brian Simpson, Marek Siwiec, Peter Skinner, Theodoros Skylakakis, Monika Smolková, Renate Sommer, Søren Bo Søndergaard, Bogusław Sonik, Francisco Sosa Wagner, Bart Staes, Georgios Stavrakakis, Jutta Steinruck, Struan Stevenson, Catherine Stihler, Michèle Striffler, Robert Sturdy, Gianluca Susta, Hannes Swoboda, Konrad Szymański, Csaba Sándor Tabajdi, Hannu Takkula, Claudiu Ciprian Tănăsescu, Charles Tannock, Marc Tarabella, Indrek Tarand, Rui Tavares, Keith Taylor, Sampo Terho, Alexandra Thein, Eleni Theocharous, Britta Thomsen, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Silvia-Adriana Țicău, Patrice Tirolien, Valdemar Tomaševski, Georgios Toussas, Michail Tremopoulos, Ramon Tremosa i Balcells, Kyriacos Triantaphyllides, Helga Trüpel, Rafał Trzaskowski, Claude Turmes, Giommaria Uggias, Thomas Ulmer, Traian Ungureanu, Vladimir Urutchev, Viktor Uspaskich, Corneliu Vadim Tudor, Inese Vaidere, Ivo Vajgl, Adina-Ioana Vălean, Kathleen Van Brempt, Gianni Vattimo, Derek Vaughan, Sabine Verheyen, Kristian Vigenin, Oldřich Vlasák, Axel Voss, Manfred Weber, Renate Weber, Anja Weisgerber, Angelika Werthmann, Glenis Willmott, Sabine Wils, Iuliu Winkler, Jacek Włosowicz, Janusz Wojciechowski, Marina Yannakoudakis, Anna Záborská, Andrea Zanoni, Artur Zasada, Tatjana Ždanoka, Janusz Władysław Zemke, Roberts Zīle, Gabriele Zimmer, Milan Zver, Tadeusz Zwiefka.
Četrtek, 13. oktober 2011
Priloga 2 –
Imenovanje člana Izvršilnega odbora Evropske centralne banke
SEZNAM POSLANCEV, KI SO GLASOVALI
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goulard, Haglund, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jäätteenmäki, Kacin, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ojuland, Oviir, Parvanova, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Eppink, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Ouzký, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Vlasák, Wojciechowski, Włosowicz, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Belder, Bizzotto, Bloom, Borghezio, Clark, Farage, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Nuttall, Paksas, Paška, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela
GUE/NGL: Angourakis, Bisky, Chountis, Ferreira João, Figueiredo, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hoarau, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Murphy, Mélenchon, Portas, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, de Jong
NI: Becali, Binev, Brons, Claeys, Colman, Dodds, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Hartong, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Madlener, Martin Hans-Peter, Morvai, Nattrass, Obermayr, Severin, Sinclaire, Sosa Wagner, Stassen, Szegedi, Vanhecke, Werthmann, Zijlstra
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Daul, David, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Langen, Le Brun, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Sommer, Sonik, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Borsellino, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Besset, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Hudghton, Häfner, Häusling, Jadot, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tavares, Taylor, Turmes, Turunen, Ždanoka
Četrtek, 13. oktober 2011
PRILOGA I
IZIDI GLASOVANJ
Pomen kratic in znakov
+ |
sprejeto |
- |
zavrnjeno |
↓ |
brezpredmetno |
U |
umaknjeno |
PG (…, …, …) |
poimensko glasovanje (za, proti, vzdržani) |
EG (…, …, …) |
elektronsko glasovanje (za, proti, vzdržani) |
po delih |
glasovanje po delih |
loč. |
ločeno glasovanje |
p.s. |
predlog spremembe |
SPS |
sporazumni predlog spremembe |
UD |
ustrezni del |
D |
predlog spremembe, s katerim se predlaga črtanje |
= |
identični predlogi sprememb |
§ |
odstavek |
čl. |
člen |
u. i. |
uvodna izjava |
PR |
predlog resolucije |
SPR |
skupni predlog resolucije |
TG |
tajno glasovanje |
1. Sporazum o nekaterih vidikih zračnih prevozov med EU in Zelenortskimi otoki ***
Priporočilo: Dominique Riquet (A7-0307/2011)
Predmet |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
eno samo glasovanje |
|
+ |
|
2. Zavarovalne jamstvene sheme
Poročilo: Peter Skinner (A7-0243/2011)
Predmet |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
eno samo glasovanje |
|
+ |
|
3. Prihodnost DDV
Poročilo: David Casa (A7-0318/2011)
Predmet |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
eno samo glasovanje |
PG |
+ |
521, 50, 58 |
Zahteve za poimensko glasovanje
EFD: končno glasovanje
Razno
David Casa je ustno predlaga črtanje odstavka 13.
4. Imenovanje člana Izvršnega odbora Evropske centralne banke:
Poročilo: Sharon Bowles (A7-0337/2011)
tajno glasovanje (člen 169(1) poslovnika)
Predmet |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
glasovanje: predlog sklepa |
|
+ |
480, 69, 74 |
5. Jamstvo EU Evropski investicijski banki za izgube pri posojilih in jamstvih za posojila za projekte zunaj EU ***II
Priporočilo za drugo obravnavo: Ivailo Kalfin (A7-0327/2011)
Predmet |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
potrditev brez glasovanja |
|
+ |
|
6. Vpis dodatnih deležev v kapitalu Evropske banke za obnovo in razvoj ***I
Poročilo: Sharon Bowles (A7-0227/2011)
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
celotno besedilo sklop št. 1 – sporazumni p.s. |
14 |
ALDE, PPE, S&D |
|
+ |
|
sklop št. 2 – p.s. pristojnega odbora |
1-13 |
odbor |
|
↓ |
|
glasovanje: spremenjeni predlog |
|
+ |
|
||
glasovanje: zakonodajna resolucija |
PG |
+ |
573, 64, 9 |
7. Izvajanje člena 10 Protokola ZN o strelnem orožju in uvedba izvoznih dovoljenj za strelno orožje, njegove sestavne dele in strelivo ter ukrepi glede njihovega uvoza in tranzita ***I
Poročilo: Salvatore Iacolino (A7-0157/2011)
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Celotno besedilo sklop št. 1 – sporazumni p.s. |
28 |
odbor |
|
+ |
|
sklop št. 2 – p.s. pristojnega odbora |
1-27 |
odbor |
|
↓ |
|
glasovanje: spremenjeni predlog |
|
+ |
|
||
glasovanje: zakonodajna resolucija |
PG |
+ |
624, 17, 2 |
8. Izjemni trgovinski ukrepi za države in ozemlja, ki sodelujejo ali so povezana s stabilizacijsko-pridružitvenim procesom Evropske unije ***I
Poročilo: Vital Moreira (A7-0243/2010)
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
p.s. pristojnega odbora |
27 |
odbor |
|
+ |
|
glasovanje: spremenjeni predlog |
|
+ |
|
||
glasovanje: zakonodajna resolucija |
PG |
+ |
605, 20, 18 |
Razno:
Poročilo je bilo vrnjeno v ponovno obravnavo na plenarnem zasedanju 11. maja 2011 (člen 57(2) poslovnika).
Predlog spremembe 27 nadomešča predloge spremembe, ki so bili sprejeti na omenjenem zasedanju.
9. Priprave na zasedanje Evropskega sveta 23. oktobra 2011
Predlogi resolucij: B7-0534/2011, B7-0535/2011, B7-0536/2011
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Predlog resolucije političnih skupin B7-0534/2011 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE) |
|||||
§ 3 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 5, alinea 2 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 5, alinea 4 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 5, alinea 5 |
§ |
originalno besedilo |
loč. |
+ |
|
§ 5, alinea 6 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
glasovanje: resolucija (celotno besedilo) |
|
+ |
|
||
Predlogi resolucij političnih skupin |
|||||
B7-0535/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0536/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Zahteve za ločeno glasovanje
EFD: § 5, alinea 5
Zahteve za glasovanje po delih
EFD:
§ 3
1. del |
: |
celotno besedilo razen besed „v celoti temeljiti na metodi Skupnosti in“ |
2. del |
: |
te besede |
§ 5, alinea 2
1. del |
: |
„prenos … v pristojnost Unije ter“ |
2. del |
: |
„oceno … javnega dolga“ |
§ 5, alinea 4
1. del |
: |
celotno besedilo razen besed „uskladitev delov njihovih davčnih sistemov, vključno z“ |
2. del |
: |
te besede |
§ 5, alinea 6
1. del |
: |
„gospodarsko vlado za euroobmočje“ |
2. del |
: |
„ki bo temeljila na metodi Skupnosti“ |
10. Pridružitev Bolgarije in Romunije k schengenskemu območju
Predlogi resolucij: B7-0532/2011, B7-0533/2011
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Predlog resolucije političnih skupin B7-0532/2011 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
po § 6 |
2 |
ECR |
|
- |
|
po u.i. D |
1 |
ECR |
|
- |
|
glasovanje: resolucija (celotno besedilo) |
|
+ |
|
||
Predlog resolucije skupine EFD B7-0533/2011 |
|||||
glasovanje: resolucija (celotno besedilo) |
|
↓ |
|
Razno:
Mitro Repo, Pavel Poc in Kristian Vigenin so prav tako podpisniki predloga resolucije B7-0532/2011.
Četrtek, 13. oktober 2011
PRILOGA II
IZID POIMENSKEGA GLASOVANJA
1. A7-0318/2011 - David Casa - Eno samo glasovanje
Za: 521
ALDE: Alfano, Alvaro, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Creutzmann, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gerbrandy, Godmanis, Goulard, Haglund, Hall, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Kacin, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Meissner, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ojuland, Oviir, Parvanova, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld
ECR: Bielan, Cymański, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Kurski, Legutko, Migalski, Poręba, Szymański, Wojciechowski, Włosowicz
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni, Tzavela
NI: Becali, Binev, Claeys, Severin, Sosa Wagner, Vanhecke, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Langen, Le Brun, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Luhan, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mazzoni, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Borsellino, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Cozzolino, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pittella, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Hudghton, Häfner, Häusling, Jadot, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tavares, Taylor, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 50
ECR: Bradbourn, Cabrnoch, Fajmon, Kožušník, Ouzký, Strejček, Tošenovský
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Bloom, Clark, Farage, Nuttall, Terho
GUE/NGL: Angourakis, Ferreira João, Figueiredo, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hoarau, Hénin, Liotard, Murphy, Mélenchon, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, de Jong
NI: Brons, Colman, Dodds, Gollnisch, Griffin, Hartong, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Madlener, Morvai, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stassen, Szegedi, Zijlstra
PPE: Kelly
Verts/ALE: Lövin, Schlyter
Vzdržani: 58
ALDE: Aylward, Gallagher, Harkin, Jäätteenmäki
ECR: Ashworth, Atkins, Bokros, Callanan, Campbell Bannerman, Czarnecki, Deva, Elles, Eppink, Ford, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Karim, Kirkhope, McClarkin, Nicholson, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Vlasák, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Lösing, Matias, Maštálka, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Zimmer
NI: Ehrenhauser, Martin Hans-Peter
PPE: Higgins, McGuinness
S&D: Childers, De Rossa, Prendergast
Popravki in namere glasovanja
Za : Paul Rübig, Guy Verhofstadt
Vzdržan : Seán Kelly
2. A7-0227/2011 - Sharon Bowles - Zakonodajna resolucija
Za: 573
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Haglund, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jäätteenmäki, Kacin, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Meissner, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ojuland, Oviir, Parvanova, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Cymański, Czarnecki, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Ouzký, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Vlasák, Wojciechowski, Włosowicz, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Imbrasas, Paksas, Paška, Tzavela
NI: Becali, Binev, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Langen, Le Brun, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Borsellino, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Hudghton, Häfner, Häusling, Jadot, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tavares, Taylor, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 64
ECR: Bokros
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Belder, Bizzotto, Bloom, Borghezio, Clark, Farage, Fontana, Messerschmidt, Morganti, Nuttall, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni, Terho
GUE/NGL: Angourakis, Bisky, Chountis, Ferreira João, Figueiredo, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hoarau, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Maštálka, Murphy, Mélenchon, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, de Jong
NI: Brons, Claeys, Colman, Dodds, Gollnisch, Griffin, Hartong, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Madlener, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stassen, Szegedi, Vanhecke, Zijlstra
Vzdržani: 9
ECR: Helmer, Rosbach, Yannakoudakis
GUE/NGL: Le Hyaric, Matias, Portas
NI: Ehrenhauser, Morvai, Werthmann
Popravki in namere glasovanja
Za : Marina Yannakoudakis
3. A7-0157/2011 - Salvatore Iacolino - Zakonodajna resolucija
Za: 624
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Haglund, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jäätteenmäki, Kacin, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Meissner, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ojuland, Oviir, Parvanova, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Cymański, Czarnecki, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Ouzký, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Vlasák, Wojciechowski, Włosowicz, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ferreira João, Figueiredo, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hoarau, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Murphy, Mélenchon, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, de Jong
NI: Becali, Binev, Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Hartong, Madlener, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Stassen, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Vanhecke, Werthmann, Zijlstra
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Le Brun, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Šťastný
S&D: Alves, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Borsellino, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Besset, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Hudghton, Häfner, Häusling, Jadot, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tavares, Taylor, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 17
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Bloom, Clark, Farage, Nuttall
NI: Brons, Colman, Gollnisch, Griffin, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire
Vzdržani: 2
NI: Morvai
Verts/ALE: Bové
Popravki in namere glasovanja
Vzdržan : Anna Rosbach
4. A7-0243/2010 - Vital Moreira - Zakonodajna resolucija
Za: 605
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Haglund, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jäätteenmäki, Kacin, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Meissner, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ojuland, Oviir, Parvanova, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld
ECR: Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Cymański, Czarnecki, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Ouzký, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Vlasák, Wojciechowski, Włosowicz, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela
GUE/NGL: Bisky, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Lösing, Matias, Maštálka, Murphy, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Vergiat, Wils, Zimmer, de Jong
NI: Becali, Binev, Ehrenhauser, Hartong, Madlener, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Stassen, Stoyanov Dimitar, Werthmann, Zijlstra
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Danjean, Dantin, Daul, David, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Langen, Le Brun, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, McGuinness, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Borsellino, Bozkurt, Boștinaru, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Besset, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Hudghton, Häfner, Häusling, Jadot, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tavares, Taylor, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 20
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Bloom, Clark, Farage, Nuttall
GUE/NGL: Angourakis, Toussas
NI: Brons, Colman, Dodds, Gollnisch, Griffin, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire
Vzdržani: 18
ECR: Helmer
GUE/NGL: Chountis, Ferreira João, Figueiredo, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hoarau, Hénin, Liotard, Mélenchon, Søndergaard, Triantaphyllides
NI: Claeys, Morvai, Szegedi, Vanhecke
PPE: Mazzoni
Verts/ALE: Bové