EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2011/155A/01

Razpis javnega natečaja – EPSO/AD/215/11 – Upravni uslužbenci na področju komuniciranja (EN/ES/ET/FR/NL/PL/PT/SK/SL/SV)

UL C 155A, 25.5.2011, p. 1–7 (ES, ET, EN, FR, NL, PL, PT, SK, SL, SV)

25.5.2011   

SL

Uradni list Evropske unije

CA 155/1


RAZPIS JAVNEGA NATEČAJA

EPSO/AD/215/11

Upravni uslužbenci na področju komuniciranja (EN/ES/ET/FR/NL/PL/PT/SK/SL/SV)

(2011/C 155 A/01)

Vas zanima poklicna kariera v institucijah EU?

Vaš profil ustreza našim merilom?

Prijavite se

Ne izpustite priložnosti za uspeh

Evropski urad za izbor osebja (EPSO) organizira javni natečaj, s katerim bo na podlagi kvalifikacij in preskusov znanja oblikoval rezervni seznam za zaposlovanje upravnih uslužbencev (1).

EPSO/AD/215/11 – Upravni uslužbenci (AD 5)

za angleški (EN), estonski (ET), francoski (FR), nizozemski (NL), poljski (PL), portugalski (PT), slovaški (SK), slovenski (SL), španski (ES) ALI švedski (SV) jezik

na področju KOMUNICIRANJA

Namen tega natečaja je oblikovati rezervne sezname kandidatov za zapolnitev prostih delovnih mest v institucijah Evropske unije, zlasti v Evropskem parlamentu, na Svetu in Odboru regij.

Kandidati morajo pred prijavo obvezno prebrati Navodila za javne natečaje, ki so objavljena v Uradnem listu Evropske unije C 184 A z dne 8. julija 2010 in na spletišču EPSO.

Navodila so sestavni del besedila natečaja ter vsebujejo pravila v zvezi z natečajnim postopkom in pogoji za prijavo.

KAZALO

I.

SPLOŠNI OKVIR

II.

OPIS NALOG

III.

SPREJEMNI POGOJI

IV.

PRISTOPNI TESTI

V.

SPREJEM NA NATEČAJ IN IZBOR NA PODLAGI KVALIFIKACIJ

VI.

JAVNI NATEČAJ

VII.

REZERVNI SEZNAM

VIII.

PRIJAVA

I.   SPLOŠNI OKVIR

1.

Število uspešnih kandidatov za posamezen jezik

EN = 15

ES = 7

ET = 3

FR = 9

NL = 5

PL = 5

PT = 7

SK = 5

SL = 3

SV = 5

2.

Opombe

Kandidati se lahko prijavijo le za en sam jezik natečaja.

Kandidati izberejo natečaj ob elektronski prijavi. Ko prijavo enkrat potrdijo in shranijo, izbire ne morejo več spremeniti.

Ta natečaj je namenjen kandidatom z odličnim pisnim in ustnim znanjem jezika natečaja (na ravni maternega jezika ali enakovredni ravni). Če kandidati take ravni znanja nimajo, jim prijavo odsvetujemo.

II.   OPIS NALOG

Iskani uradniki bodo delali na enem ali več naslednjih področjih:

zunanja komunikacija z različnimi oblikovalci javnega mnenja in širšo javnostjo, vključno z mediji in skupinami obiskovalcev,

zagotavljanje pisnih in ustnih informacij predstavnikom medijev, odnosi z mediji – spletna komunikacija,

strateško in krizno komuniciranje.

Delovne naloge kandidatov lahko vključujejo:

pisanje izjav za javnost, poročil in drugih besedil za različne vrste medijev v jeziku natečaja in/ali FR ali EN (za splet, avdiovizualno področje, radio, pisne publikacije itd.),

razvijanje in vzdrževanje odnosov z mediji ter obveščanje njihovih predstavnikov o političnih in zakonodajnih dejavnostih evropskih institucij,

razširjanje informacij po aktualnih temah, ki jih obravnava EU,

spremljanje in analiziranje vpliva medijev ter opozarjanje nanj, da se poenostavi popravljanje napak in izboljša uredniško načrtovanje,

upravljanje in ohranjanje prisotnosti EU na vseh spletnih platformah, vključno s pripravo in objavo izvirne vsebine, ter spremljanje in moderatorstvo materiala/vsebin tretjih oseb,

zasnova, izvajanje in upravljanje uredniških projektov v zvezi s prisotnostjo EU na spletu,

prispevek na uredniškem področju k ustvarjanju, upravljanju in objavi multimedijskih vsebin na elektronskih medijih ter nadzorovanje dostopnosti različnih besedil in njihovih prevodov na spletu,

prispevek k organizaciji in vodenju skupin in/ali posameznih obiskovalcev ter k zasnovi programa virtualnih obiskov,

organizacija seminarjev ali drugih shem usposabljanja za novinarje in obiskovalce,

organizacija in moderatorstvo tiskovnih konferenc in sestankov.

Splošni profil, ki ga iščejo institucije, je podrobno opisan v točki 1.2 Navodil za javne natečaje.

III.   SPREJEMNI POGOJI

Kandidati morajo na zadnji dan roka za elektronsko prijavo izpolnjevati vse naslednje splošne in posebne pogoje:

1.

Splošni pogoji

(a)

Kandidati morajo biti državljani ene izmed držav članic Evropske unije;

(b)

uživati vse državljanske pravice;

(c)

izpolniti vse zakonske obveznosti glede služenja vojaškega roka;

(d)

predložiti ustrezna potrdila, ki dokazujejo primernost za opravljanje predvidenega dela.

2.

Posebni pogoji

2.1

Nazivi in diplome

Bodisi (a)

Kandidati morajo imeti raven izobrazbe, ki ustreza vsaj triletnemu z diplomo potrjenemu zaključenemu univerzitetnemu študiju na enem od naslednjih področij: komunikacija, mediji, novinarstvo ali odnosi z javnostmi;

bodisi (b)

raven izobrazbe, ki ustreza vsaj triletnemu z diplomo potrjenemu zaključenemu univerzitetnemu študiju, slediti pa ji morata najmanj 2 leti delovnih izkušenj v enem od naslednjih sektorjev: tiskovna agencija, agencija za odnose z javnostmi, novinarstvo, svetovalec za komunikacijo, spletna komunikacija in/ali komunikacija z javnostmi v javnih ali zasebnih organih.

2.2

Delovne izkušnje

Delovne izkušnje niso zahtevane.

2.3

Znanje jezikov

(a)

Jezik 1

Glavni jezik:

odlično znanje jezika natečaja (angleščine, estonščine, francoščine, nizozemščine, poljščine, portugalščine, slovaščine, slovenščine, španščine ali švedščine)

ter

 

(b)

jezik 2

Drugi jezik (ki ne sme biti isti kot jezik 1):

temeljito znanje angleščine, francoščine ali nemščine

IV.   PRISTOPNI TESTI

Pristopni testi bodo organizirani le, če bo prijavljenih kandidatov za posamezen jezik več kot 600. O tem bodo kandidati obveščeni prek računa EPSO.

1.

Povabilo k opravljanju testov

Kandidati bodo k opravljanju testov povabljeni, če bodo pravočasno potrdili svojo kandidaturo (glej oddelek VIII).

Opozorilo:

1.

kandidat s potrditvijo prijavne dokumentacije navede, da izpolnjuje splošne in posebne pogoje iz oddelka III;

2.

kandidat si mora za opravljanje testov rezervirati datum, kar mora obvezno storiti v roku, ki mu bo sporočen prek računa EPSO.

2.

Vrsta in ocenjevanje testov

Niz testov, sestavljenih iz vprašanj z več možnimi odgovori, za oceno kandidatovih splošnih sposobnosti:

Test (a)

verbalno razumevanje

ocenjevanje: 0 do 20 točk

najmanjše število točk za zadovoljivo oceno: 10 točk

Test (b)

numerično razumevanje

ocenjevanje: 0 do 10 točk

Test (c)

abstraktno razmišljanje

ocenjevanje: 0 do 10 točk

 

najmanjše število točk za zadovoljivo oceno pri testih (b) in (c) skupaj: 10 točk

3.

Jezik testov

Jezik 1

V.   SPREJEM NA NATEČAJ IN IZBOR NA PODLAGI KVALIFIKACIJ

1.   Postopek

Na podlagi navedb kandidata v prijavi se najprej preveri, ali kandidat izpolnjuje splošne in posebne pogoje natečaja, nato pa se opravi izbor na podlagi navedb.

(a)

Na podlagi navedb kandidata v zvezi s splošnimi in posebnimi pogoji za prijavo se odloči, ali je kandidat uvrščen na seznam kandidatov, ki izpolnjujejo vse pogoje za sprejem na natečaj.

Če so najprej organizirani pristopni testi, se preveri izpolnjevanje splošnih in posebnih pogojev, in sicer po padajočem vrstnem redu števila točk, dobljenih pri pristopnih testih, dokler ni za posamezen jezik izbranih 600 kandidatov, ki:

so na pristopnih testih hkrati prejeli najmanjše zahtevano število točk in najvišje ocene ter

izpolnjujejo pogoje za sprejem na natečaj.

Če bi za zadnje mesto več kandidatov doseglo enako oceno, bodo v fazo izbora na podlagi kvalifikacij uvrščeni vsi ti kandidati. Elektronski prijavni obrazci kandidatov pod tem pragom se ne bodo preverjali.

(b)

Komisija nato za kandidate na tem seznamu, ki izpolnjujejo sprejemne pogoje, na podlagi njihovih kvalifikacij izbere tiste, katerih kvalifikacije (zlasti diplome in delovne izkušnje) najbolj ustrezajo vrsti nalog in merilom izbora, opisanim v natečaju. Ta izbor se opravi samo glede na izjave v rubriki „preverjanje dodatnih sposobnosti“ („évaluateur de talent/talent screener/Talent Filter“) v prijavi in poteka v dveh fazah:

Prvi izbor na podlagi kvalifikacij se opravi samo glede na izbrane odgovore v rubriki „preverjanje dodatnih sposobnosti“ („évaluateur de talent/talent screener/Talent Filter“) v prijavi in vrednost vsakega od zadevnih vprašanj. Komisija glede na pomembnost posameznih meril iz točke 3 spodaj določi vrednost (od 1 do 3). Nato se elektronske prijave kandidatov z najvišjim številom točk uvrstijo v drugi krog izbora.

V drugem krogu je pregledanih približno trikrat več prijavnih dokumentacij za posamezen jezik, kot je kandidatov, povabljenih v ocenjevalni center. Komisija pregleda odgovore kandidatov in vsak odgovor oceni z vrednostmi od 0 do 4. Ta ocena se pomnoži z vrednostjo za vsako vprašanje.

Komisija nato sestavi seznam kandidatov po teh ocenah. Število kandidatov (2), povabljenih na ustno preverjanje za posamezen jezik, je največ trikrat višje od števila uspešnih kandidatov, določenega v tem natečaju. To število se objavi na spletni strani EPSO (www.eu-careers.eu) pred sprejemom v ocenjevalni center.

2.   Preverjanje navedb kandidatov

Navedbe kandidatov ob elektronski prijavi bosta po fazi v ocenjevalnem centru in glede na rezultate preverila urad EPSO in komisija. Prvi bo preverjal izpolnjevanje splošnih pogojev, druga pa posebne pogoje. Pri ocenjevanju na podlagi kvalifikacij se bodo dokazila upoštevala le za potrditev odgovorov iz rubrike „preverjanje dodatnih sposobnosti“. Če se s preverjanjem ugotovi, da teh navedb ni mogoče potrditi z ustreznimi dokazili, bodo zadevni kandidati izključeni iz natečaja.

Preverjanje kandidatov, ki so med testiranjem v ocenjevalnem centru zbrali najmanjše zahtevano število točk in dosegli najvišje ocene pri testih (d), (e), (f), (g) in (h) skupaj, se opravi po uspešnosti v padajočem vrstnem redu. Ti kandidati morajo prav tako zbrati najmanjše zahtevano število točk pri testih sposobnosti (a), (b) in (c). Preverjanje se nadaljuje, dokler ni doseženo število kandidatov, ki dejansko izpolnjujejo vse sprejemne pogoje in ki jih je mogoče vpisati na rezervni seznam. Dokazila kandidatov pod tem številom se ne bodo preverjala.

3.   Merila za izbor

Merila, ki jih bo komisija pri izboru na podlagi kvalifikacij upoštevala, so:

1.

dodatna izobrazba (potrjena z magisterijem) na področju, povezanem z natečajem;

2.

izkušnje s pisanjem besedil (sporočila za javnost, članki);

3.

novinarske izkušnje na medijskem področju (pisni, avdiovizualni ali spletni mediji);

4.

izkušnje z organizacijo seminarjev in konferenc;

5.

izkušnje kot javni govorec ali moderator razprav in konferenc;

6.

izkušnje kot tiskovni predstavnik ali predstavnik za stike z javnostjo v javni ali zasebni organizaciji;

7.

izkušnje kot spletni koordinator za družbene medije;

8.

izkušnje s spremljanjem medijev ali medijsko analizo;

9.

poklicne izkušnje ali izkušnje s poučevanjem na področju natečaja, povezanem z več kot eno državo članico EU;

10.

poklicne izkušnje, povezane z zadevami EU (v javnih ali zasebnih institucijah).

VI.   JAVNI NATEČAJ

1.

Povabilo v ocenjevalni center

Kandidati, ki (3):

so na pristopnih testih (če so bili predhodno organizirani, glej oddelek IV) prejeli eno najvišjih ocen in najmanjše zahtevano število točk

ter

na podlagi svojih navedb ob elektronski prijavi izpolnjujejo splošne in posebne sprejemne pogoje iz oddelka III

ter

so dosegli eno najvišjih ocen pri izboru na podlagi kvalifikacij,

bodo povabljeni k preskusom (4) v ocenjevalni center. Ta stopnja bo načeloma potekala v Bruslju in bo trajala en dan ali dva dni.

2.

Ocenjevalni center

Ocenjevala se bo sposobnost razumevanja kandidatov, če se še ni ocenila pri predhodno organiziranih pristopnih testih. Ocenjena bo na podlagi naslednjih elementov:

(a)

test verbalnega razumevanja;

(b)

test numeričnega razumevanja;

(c)

test abstraktnega razmišljanja.

Ocenjene bodo tudi posebne sposobnosti kandidatov na izbranem področju in naslednje splošne sposobnosti:

analitično mišljenje in reševanje problemov,

komunikacija,

kakovost in učinkovitost,

učenje in razvoj,

razporeditev in organizacija dela,

vzdržljivost,

skupinsko delo,

vodstvene sposobnosti.

Te sposobnosti so podrobno opisane v točki 1.2 Navodil za javne natečaje.

Ocenjene bodo na podlagi naslednjih elementov:

(d)

priprava obvestila v zvezi z navedenim področjem;

(e)

strukturiran razgovor o kandidatovi usposobljenosti na področju natečaja, na podlagi odgovorov iz rubrike „preverjanje dodatnih sposobnosti“ („évaluateur de talent/talent screener/Talent Filter“) v prijavi;

(f)

študija primera;

(g)

skupinska vaja;

(h)

strukturiran razgovor o splošnih sposobnostih.

3.

Jeziki med testiranjem v ocenjevalnem centru

Jezik 1 pri testih (a), (b), (c) in (d)

Jezik 2 pri testih (e), (f), (g) in (h)

4.

Ocenjevanje

Sposobnosti razumevanja:

(a)

verbalno razumevanje: od 0 do 20 točk

najmanjše število točk za zadovoljivo oceno: 10 točk

(b)

numerično razumevanje: od 0 do 10 točk

(c)

abstraktno razmišljanje: od 0 do 10 točk

najmanjše število točk za zadovoljivo oceno pri testih (b) in (c) skupaj: 10 točk

Kandidate je mogoče izločiti na podlagi testov (a), (b) in (c), vendar se točke, dosežene pri teh testih, ne bodo prištele k točkam drugih elementov iz testiranja v ocenjevalnem centru.

Posebne sposobnosti:

(d)

priprava obvestila: od 0 do 50 točk

najmanjše število točk za zadovoljivo oceno: 25 točk

(e)

strukturiran razgovor o kandidatovi usposobljenosti na področju natečaja, na podlagi odgovorov iz rubrike „preverjanje dodatnih sposobnosti“ („évaluateur de talent/talent screener/Talent Filter“) v prijavi:

od 0 do 50 točk

najmanjše število točk za zadovoljivo oceno: 25 točk

vrednost: 50 % skupne ocene

Splošne sposobnosti:

od 0 do 80 točk za splošne sposobnosti skupaj (10 točk na sposobnost)

najmanjše število točk za zadovoljivo oceno:

 

3 točke za vsako sposobnost in

 

40 točk za vseh 8 splošnih sposobnosti skupaj

vrednost: 50 % skupne ocene

VII.   REZERVNI SEZNAM

1.

Vpis na rezervni seznam

Komisija bo rezervni seznam (5) sestavila z imeni kandidatov (glej število uspešnih kandidatov v točki 1 oddelka I), ki izpolnjujejo vse pogoje iz oddelka V.

2.

Razvrstitev

Seznami se sestavijo po skupinah uspešnosti (največ 4) za posamezen jezik, znotraj posamezne skupine uspešnosti pa po abecednem redu.

VIII.   PRIJAVA

1.

Elektronska prijava

Kandidati se prijavijo z elektronsko prijavo po postopku, ki je opisan na spletišču urada EPSO in zlasti v Navodilih za prijavo.

Rok (vključno s potrjevanjem): 28. junij 2011 do 12. ure po bruseljskem času.

2.

Predložitev prijavne dokumentacije

Kandidati, ki bodo povabljeni v ocenjevalni center, bodo morali pozneje na zahtevo predložiti popolno prijavno dokumentacijo (podpisan obrazec za elektronsko prijavo in dokazila).

Rok: rok bo sporočen pravočasno in samo prek računa EPSO.

Postopek: glej točko 2.2 Navodil za javne natečaje.


(1)  V tem natečaju se vsaka navedba osebe v moškem spolu šteje tudi kot navedba osebe v ženskem spolu.

(2)  Kandidati, ki niso bili povabljeni k testiranju v ocenjevalni center, lahko v 10 koledarskih dneh od prejema obvestila o neuvrstitvi v izbirni postopek zaprosijo za rezultate svojih ocen ter vrednosti, ki jih je komisija pripisala vsakemu vprašanju.

(3)  Če bi za zadnje mesto več kandidatov doseglo enako oceno, bodo vsi ti kandidati povabljeni v ocenjevalni center.

(4)  Zaradi organizacijskih razlogov se lahko testi razumevanja ter preskusi (d) in (f) organizirajo v izbirnih centrih držav članic in/ali v Bruslju, neodvisno od drugih preskusov v ocenjevalnem centru.

(5)  Če bi za zadnje mesto več kandidatov doseglo enako oceno, bodo vsi ti kandidati uvrščeni na rezervni seznam.


Top