Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2007/227/04

    Javni razpis za zbiranje predlogov: storitve za podporo podjetništvu in inovativnosti

    UL C 227, 27.9.2007, p. 10–15 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    27.9.2007   

    SL

    Uradni list Evropske unije

    C 227/10


    Javni razpis za zbiranje predlogov: storitve za podporo podjetništvu in inovativnosti

    (2007/C 227/04)

    1.   Ozadje

    Okvirni program za konkurenčnost in inovativnost (PKI) je bil ustanovljen z namenom prispevati h konkurenčnosti in inovativni sposobnosti Skupnosti s posebnim poudarkom na potrebah malih in srednjih podjetij (MSP). Program povezuje številne obstoječe dejavnosti EU za podporo podjetništvu in inovativnosti.

    Evropska komisija kot ključni sestavni del programa za podjetništvo in inovativnost (PPI), ki je eden od treh podprogramov PKI, izvaja ukrep za oskrbovanje MSP s celostnimi storitvami za podporo podjetništvu in inovativnosti. Te storitve se bodo zagotavljale preko enotnega omrežja, ki ga bo treba vzpostaviti s tem javnim razpisom za zbiranje predlogov. Člen 21 (PKI) in Priloga III (PKI) podrobno določata celotni okvir za zagotavljanje teh storitev (1).

    Prvi javni razpis za zbiranje predlogov se je končal z odobritvijo predlogov v zvezi s storitvami za podporo podjetništvu in inovativnosti, s čimer bo pokrita večina ozemlja Evropske unije. (2) Namen tega javnega razpisa za zbiranje predlogov je zapolnitev nepokritih geografskih območij, ki so se pojavila po prvem javnem razpisu za zbiranje predlogov, omejen pa je na ozemlja, ki izpolnjujejo merila iz točke 7.

    Ključni elementi tega javnega razpisa zadevajo:

    vzpostavitev celostnega in učinkovitega omrežja podpornih storitev za podjetništvo na podlagi izkušenj, pridobljenih v okviru trenutno delujočih omrežij 270 evropskih informacijskih središč (EIC) in 250 inovacijskih relejnih centrov (IRC);

    izboljšanje sinergij med vsemi partnerji v omrežju, da se zagotovijo celostne storitve;

    izboljšan dostop MSP do storitev in njihovo bližino (koncept „No wrong door“);

    lažje administrativne postopke;

    strokovnost in kakovost zagotovljenih storitev.

    V tem smislu bo zavrnjen vsak predlog, ki bo neposredno ali posredno v nasprotju s politiko EU ali javnim zdravjem, človekovimi pravicami, varnostjo državljanov in svobodo izražanja.

    2.   Cilji

    Na podlagi člena 21 (PKI) je glavni cilj tega javnega razpisa dopolnitev geografske pokritosti za enotno omrežje za zagotavljanje celostnih storitev za podporo podjetništvu in inovativnosti.

    Posamezni cilji so:

    izboljšati sinergije med partnerji v omrežju z zagotavljanjem celostnih storitev;

    ohranjati in nenehno izboljševati dostop, bližino, kakovost in strokovnost celostnih storitev, ki jih zagotavlja omrežje;

    dvigniti raven ozaveščenosti – zlasti med MSP – v zvezi z vprašanji politike Skupnosti in storitvami, ki jih nudi omrežje, vključno z izboljšanjem ozaveščenosti o okolju in ekološki učinkovitosti MSP, ter obveščati o kohezijski politiki in strukturnih skladih;

    posvetovati se s podjetji in pridobiti njihovo mnenje o možnostih politike Skupnosti;

    zagotoviti, da omrežje omogoči dopolnjevanja z drugimi ustreznimi ponudniki storitev;

    zmanjšati upravno obremenitev za vse stranke.

    Za uresničitev teh ciljev bodo v predlogih vključene naslednje storitve:

    informacijske storitve, storitve za zagotovitev povratnih informacij, gospodarsko sodelovanje in internacionalizacijo (člen 21.2 (PKI), modul a);

    storitve za inovativnost ter za prenos tehnologije in znanja (člen 21.2 (PKI), modul b);

    storitve, ki spodbujajo udeležbo MSP v okvirnem programu Skupnosti za RTP (člen 21.2 (PKI), modul c).

    Da se MSP zagotovijo storitve najvišje kakovosti in vzpostavi enotno omrežje, se za celotno omrežje in za vsakega partnerja v omrežju uporabljajo naslednje splošne določbe:

    izvajanje koncepta „No wrong door“;

    odličnost, bližina in strokovnost partnerjev v omrežju.

    Komisija pričakuje, da bodo v predlogih posameznih organizacij ali konzorcijev vključene celostne storitve vseh modulov storitev. Prav tako se pričakuje, da so predlagane dejavnosti uravnotežene po storitvah, kot je opisano v modulih a in b člena 21.2 (PKI). Storitve iz modula c člena 21.2 (PKI) morajo biti zajete v vsakem predlogu. Prednost, dana celostnim storitvam se bo odražala v postopku ocenjevanja in sklepu o dodelitvi.

    Načrtovani datum začetka ukrepa: januar 2008.

    3.   Proračun

    Razpoložljiva proračunska sredstva za ta razpis znašajo 6,8 milijona EUR za obdobje 2008-2013, ki so na voljo za določene države in regije EU-27, kot so navedene v točki 7. Komisija bo sofinancirala do 60 % upravičenih stroškov. Končni delež bo odvisen od celotnih finančnih sredstev, za katere bodo zaprosili uspešni vlagatelji, skupnih proračunskih sredstev in kakovosti predlogov.

    Poleg tega se pričakuje, da bodo dodeljena proračunska sredstva v okviru predlogov odražala obseg in kompleksnost storitev v vsakem modulu, pri čemer se zagotovi sorazmerno enakomerna porazdelitev med storitvami in stroški za modula a in b člena 21.2 (PKI). Storitve in stroški za modul c bodo predstavljali manjši delež proračunskih sredstev kot modul a ali b, vendar jih je treba prav tako ustrezno upoštevati.

    Kadar država članica predhodno ne določi dodelitve proračunskih sredstev, bo porazdelitev do določene mere odražala socialno-ekonomska merila, ki približno ustrezajo celotnemu prebivalstvu držav članic.

    4.   Pogodbene zahteve

    Uspešni vlagatelji bodo podpisali okvirni sporazum o partnerstvu („FPA“), h kateremu bo priložen poseben sporazum o donacijah. Okvirni sporazum o partnerstvu določa pogodbene pogoje, ki jih bodo morali vlagatelji spoštovati, če se njihovemu predlogu dodelijo proračunska sredstva.

    Okvirni sporazum o partnerstvu je formaliziral odnose med Komisijo in njenimi partnerji. Podrobno opredeljuje vlogo Komisije in vlogo njenih partnerjev. Če se sporazum o partnerstvu sklene s konzorcijem, se v sporazumu podrobno opredeli odgovornost koordinatorja in njegovih partnerjev.

    Vsak partner predloži dokazilo o zagotovljenem sofinanciranju iz lastnih sredstev ali iz finančnih nakazil tretjih strank.

    Upoštevajte prosimo, da se lahko enemu ukrepu za posameznega partnerja odobri samo ena dodelitev donacije iz proračuna.

    Komisija si pridružuje pravico, da dodeli donacijo, ki je manjša od višine zneska, za katerega je zaprosil vlagatelj. Višina dodeljene donacije ne bo presegla višine zahtevanega zneska.

    Objava ne zagotavlja razpoložljivosti sredstev za zgoraj navedeni ukrep.

    Ime omrežja bo izbrano pravočasno: vsi partnerji omrežja ga bodo morali uporabljati za vse dejavnosti v okviru omrežja in ga dejavno promovirati.

    5.   Vsebina predlogov

    Predloženi predlogi bodo morali zlasti obsegati naslednja dva dela:

    predlagano izvedbeno strategijo, zlasti o vključitvi, dostopu in bližini storitev za obdobje 6 let (2008-2013), ki bo za določeno geografsko območje in za vse storitve iz člena 21.2 moduli a do c (PKI) določila cilje, utemeljitev in metodologijo za izvajanje. Če bo predlog sprejet, bo ta dokument Priloga I k okvirnemu sporazumu o partnerstvu;

    okvirni program dela, ki bo v prvih 36 mesecih izvedbeno strategijo z ustreznimi predvidenimi proračunskimi sredstvi pretvoril v izčrpne ukrepe. Če bo predlog izbran, bo ta dokument Priloga I k prvemu posebnemu sporazumu o donacijah.

    Evropska komisija bo izvedla vmesno vrednotenje o učinkovitosti omrežja. Rezultati vrednotenja bodo vplivali na programe dela, ki jih je treba do konca leta 2010 poslati Komisiji, da pripravi naslednje posebne sporazume o donacijah, vključno z možno spremembo dogovorov o financiranju.

    6.   Vlagatelji

    Predloge lahko predložijo posamezne organizacije, ki lahko zagotavljajo storitve, navedene zgoraj, ali konzorciji, sestavljeni iz številnih gostiteljskih organizacij. Glede na verjetni obseg predlogov se pričakuje, da bodo večino predlogov predložili konzorciji.

    Konzorcij je prožna struktura, ki temelji na nacionalnih dobrih praksah, biti pa mora tudi primerno vključen v domačo strukturo storitev za podporo podjetništvu in inovativnosti.

    Vsak konzorcij bo za pogodbene in upravne namene zastopala koordinacijska gostiteljska organizacija. Komisija bo v zvezi z drugimi zadevami ohranila neposredne stike z vsemi gostiteljskimi organizacijami v okviru konzorcija ter z njimi izmenjala mnenja o političnih vprašanjih in strateških stališčih razvoja enotnega omrežja.

    Poleg tega bo imela vsaka gostiteljska organizacija neposredni dostop do proizvodov in storitev, ki jih zagotavlja tehnična in upravna podporna struktura (Komisija bo izvedbo teh dejavnosti zaupala Izvajalski agenciji za konkurenčnost in inovativnost) za izvajanje enotnega omrežja. Spodbujal se bo stalni dialog med to strukturo in vsemi gostiteljskimi organizacijami. Pogodbeni odnos med to strukturo in koordinatorjem konzorcija na to ne bo vplival.

    Število gostiteljskih organizacij v okviru konzorcija teoretično ni omejeno. Vendar pa je treba poudariti, da postaja koordinacija z naraščanjem števila članov konzorcija čedalje težja. Pravila za notranjo koordinacijo konzorcijev bodo jasno določena in bodo pomemben element pri izbiri konzorcijev.

    Sodelovanje z mednarodnimi organizacijami, podprto z mednarodnimi sporazumi, je zaželeno.

    7.   Geografska pokritost

    Cilj Komisije v zvezi s storitvami v podporo poslovanju in inovativnosti je popolna geografska pokritost, brez podvajanja dejavnosti na istem geografskem območju.

    Prvi javni razpis za zbiranje predlogov, omenjen v točki 1, se je končal z odobritvijo predlogov v zvezi s storitvami za podporo podjetništvu in inovativnosti, s čimer bo pokrita večina ozemlja Evropske unije. Namen tega javnega razpisa za zbiranje predlogov je zapolnitev nepokritih geografskih območij, ki so se pojavila po prvem javnem razpisu za zbiranje predlogov, zaradi česar je omejen na naslednja ozemlja Evropske unije (3):

    Francija: čezmorski departmaji (šifra NUTS: FR9);

    Nemčija: Bremen (DE5);

    Luksemburg: Luxemburg (LU0);

    Romunija: Macroregiunea unu (RO1), Macroregiunea doi (RO2), Macroregiunea patru (RO4);

    Španija: Balearski otoki (ES53);

    Združeno kraljestvo: Jugozahod (UKK).

    Za ozemlja znotraj EU-27 je ta javni razpis omejen na zgoraj navedena geografska območja in države.

    Poleg tega se je za države zunaj Evropske unije prvi javni razpis za zbiranje predlogov (ENT/CIP/07/001) končal z izbiro predlogov, ki so jih predložile naslednje države in geografska območja, pod pogojem, da te države uspešno sklenejo pogajanja glede pristopa k Okvirnemu programu za konkurenčnost in inovativnost.

    Čile;

    Nekdanja jugoslovanska republika Makedonija;

    Islandija;

    Izrael;

    Norveška;

    Turčija: Istanbul (TR1), Bati Marmara (TR2), EGE (TR3), Bati Anadolu (TR5), Orta Anadolu (TR7), Kuzeydogu Anadolu (TRA).

    Poleg tega so bili predlogi za sodelovanje glede na člen 21.5 (na osnovi lastnega financiranja) obravnavani za Švico in Armenijo.

    Za države zunaj EU-27 je ta javni razpis omejen na vsa navedena geografska območja in države, ki NISO navedeni na zgornjem seznamu.

    Vlagatelji morajo v svojem predlogu podati podroben opis ponudbe skladnih, dostopnih in celostnih storitev znotraj jasno določenega geografskega območja. Geografsko območje, zajeto s predlogom, mora biti zato dovolj veliko, da se lahko dokaže, da bodo kakovostne storitve zagotovljene znatni ciljni populaciji.

    Od večine držav se pričakuje, da bo tipična velikost geografskega območja bolj ali manj ustrezala klasifikaciji NUTS1 (4). Na manjših območjih znotraj teh geografskih območij lahko konzorciji prenesejo odgovornost za zagotavljanje storitev na določene gostiteljske organizacije v okviru konzorcija (NUTS2).

    Kadar raven NUTS1 ne ustreza domačim strukturam, se lahko preuči drugo možno geografsko območje primerljive velikosti (5).

    Konzorciji, ki ponujajo opisane storitve na čezmejnem območju, so upravičeni, če so upravičene vse gostiteljske organizacije v konzorciju. Čezmejni konzorcij dokaže, da so storitve iz vseh modulov dostopne strankam iz pokritega geografskega območja bodisi z zadostnim številom gostiteljskih organizacij v konzorciju bodisi z nediskriminatornim dostopom do storitev v zadevnih državah.

    Čeprav so načeloma upravičeni, pa se transnacionalnih konzorcijev, ki ne poslujejo v sosednjih geografskih območjih, ne spodbuja. Izkušnje so pokazale, da dodana vrednost, pridobljena iz tesnejšega sodelovanja dveh ločenih geografskih območij znotraj istega konzorcija, ne odtehta dodatnih stroškov za koordinacijo. Posebne dejavnosti sodelovanja med dvema ali več geografskimi območji se lahko kot posebne storitve ali dejavnosti vključijo v ustrezne module.

    Upravičeni bodo predlogi gostiteljskih organizacij, ki želijo zagotavljati storitve na geografskih območjih, večjih od ravni NUTS1.

    8.   Upravičenost

    Vlagatelji in vloge morajo za upravičenost do donacije izpolnjevati naslednje pogoje:

    vlagatelji morajo biti pravne osebe s sedežem v EU-27, državah kandidatkah, državah članicah EGP, državah zahodnega Balkana in drugih tretjih državah, kot je opredeljeno v členu 4 programa za konkurenčnost in inovativnost in pojasnjeno v delu V.1 razpisne dokumentacije;

    družbe morajo biti registrirane in imeti pravni status;

    vloge morajo biti podpisane, datirane in izpolnjene ob upoštevanju navodil iz točke 11 tega dokumenta;

    vloge morajo biti oddane pred rokom za oddajo vlog;

    upoštevale se bodo samo vloge za absolutno nepridobitne projekte in/ali vloge, ki nimajo neposrednega komercialnega cilja.

    Poleg tega se v skladu s členom 93 spodaj navedene finančne uredbe (Uredba Sveta (ES) št. 1605/2002) iz postopka za dodelitev donacije izključi kandidat:

    (a)

    če je proti ponudniku uveden stečajni ali likvidacijski postopek ali postopek prisilne poravnave, če je sklenil dogovor z upniki, prenehal poslovati na podlagi sodne ali druge prisilne odločbe ali je proti njemu uveden postopek, ki se nanaša na te postopke, ali je v kakršnih koli podobnih okoliščinah, ki nastanejo iz podobnega postopka, predvidenega v nacionalni zakonodaji ali drugih predpisih;

    (b)

    če je bil pravnomočno obsojen za kaznivo dejanje v zvezi s svojim poslovanjem;

    (c)

    če mu lahko naročnik na kakršni koli upravičeni podlagi dokaže hujšo kršitev poklicnih pravil;

    (d)

    če ni poravnal obveznosti v zvezi s plačilom prispevkov za socialno varnost ali davkov v skladu s zakonitimi predpisi države, v kateri ima sedež, ali države, v kateri ima sedež naročnik, ali države, v kateri naj bi se pogodba izvajala;

    (e)

    če je bil pravnomočno obsojen zaradi goljufije, korupcije, sodelovanja v kriminalni združbi ali druge nezakonite dejavnosti, ki škodi finančnim interesom Skupnosti;

    (f)

    če se je v drugem postopku za oddajo naročila ali za odobritev donacije, ki se financira iz proračuna Skupnosti, ugotovilo resno kršitev pogodbe zaradi neizpolnjevanja pogodbenih obveznosti.

    Z uporabo „obrazca o merilih za izključitev“ (priloženega k „razpisni dokumentaciji“) dajo vlagatelji častno izjavo, da niso v katerem od zgoraj navedenih položajev. Kljub temu lahko odgovorni odredbodajalec zahteva dokazila iz zgoraj navedenega „obrazca o merilih za izključitev“. V tem primeru morajo vlagatelji takšno dokazilo predložiti, razen če dokažejo, da to ni mogoče in odgovorni odredbodajalec to prizna.

    Poleg tega v skladu s spodaj navedenim členom 94 finančne uredbe donacije ni mogoče dodeliti kandidatom:

    (g)

    pri katerih se v času postopka dodelitve ugotovi navzkrižje interesov;

    (h)

    ki so v času postopka dodelitve dali zavajajoče informacije glede zahtev naročnika, ki so pogoj za sodelovanje v razpisnem postopku, ali pa teh informacij sploh niso dali.

    Upoštevajte prosimo, da lahko Komisija v skladu s členom 96 Uredbe Sveta (ES, Euratom) št. 1605/2002 z dne 25. junija 2002 o finančni uredbi, ki se uporablja za splošni proračun Evropskih skupnosti, in v skladu s členom 133 Uredbe Komisije (ES, Euratom) št. 2342/2002 z dne 23. decembra 2002, kakor je bila nazadnje spremenjena z Uredbo št. 1248/2006, o določitvi podrobnih pravil za izvajanje finančne uredbe izreče upravne in denarne kazni vlagateljem, ki so bili izključeni zaradi razlogov iz zgoraj navedenih točk a) do h).

    Vlagatelji lahko nastopajo posamično ali v konzorciju s partnerskimi organizacijami; partnerji vlagateljev morajo izpolniti enaka merila za pridobitev sredstev kot vlagatelji.

    9.   Izbira

    Izbira bo temeljila na finančni sposobnosti in tehnični zmogljivosti vlagateljev, da uspešno izpeljejo predlagani projekt.

    Finančna sposobnost

    V zvezi s finančno sposobnostjo morajo vlagatelji dokazati, da razpolagajo s stalnimi in zadostnimi finančnimi viri, s čimer zagotovijo delovanje svoje gostiteljske organizacije v celotnem obdobju poteka projekta in sodelujejo pri njenem financiranju.

    Zato morajo v predlog vključiti svoja letna računovodska izkaza za zadnji dve poslovni leti (tj. izkaz poslovnega izida in bilanco stanja). V skladu s členom 176 Uredbe Komisije (ES, Euratom) št. 2342/2002 se finančna sposobnost pri javnih organih ne bo preverjala.

    Kadar predlagani znesek, ki se ga zahteva od Komisije, presega 500 000 EUR na gostiteljsko organizacijo, je treba predložiti revizijsko poročilo pred sklenitvijo okvirnega sporazuma o partnerstvu. Če je prosilec konzorcij, je treba v zvezi z revizijskim poročilom upoštevati mejno vrednost, ki se uporablja na ravni posameznih gostiteljskih organizacij in ne na ravni konzorcija.

    Tehnična usposobljenost

    Za oceno svoje tehnične usposobljenosti morajo vlagatelji dokazati, da so operativno (tehnično in upravljalsko) sposobni, da uspešno izpeljejo projekt, in usposobljeni za vodenje obsežne dejavnosti, ki ustreza velikosti projekta iz predloga. Zlasti skupina, ki je odgovorna za projekt, mora imeti ustrezno strokovno usposobljenost in izkušnje.

    Seznam meril, ki se bodo uporabila pri ocenjevanju tehnične usposobljenosti, je na voljo v „razpisni dokumentaciji“.

    Vlagatelji morajo biti neposredno odgovorni za pripravo in vodenje projekta in ne smejo sodelovati kot posredniki. Predložiti morajo informacije o svoji usposobljenosti, da zagotovijo zahtevane storitve, in prikazati svoje izkušnje na področju sodelovanja z drugimi strankami, transnacionalnih projektov in zagotavljanja predvidenih storitev.

    10.   Dodelitev

    Ocenjevanje kakovosti predlogov, vključno s predlaganim finančnimi sredstvi, bo izvedeno v skladu z naslednjimi merili za dodelitev:

    1.

    Ustreznost

    /30

    2.

    Kakovost

    /30

    3.

    Vpliv

    /15

    4.

    Prepoznavnost

    /10

    5.

    Proračunska in stroškovna učinkovitost

    /15

    Najvišja skupna ocena

    /100

    Če je skupna ocena nižja od 70 točk ali če je ocena za eno od petih zgoraj navedenih meril manjša od 50 %, bo ocenjevanje predloga zaključeno.

    Celoten postopek izbire in ocenjevanja je opisan v delu VIII razpisne dokumentacije.

    Predvideni okvirni mesec za zaključek postopka dodelitve donacije: februar 2008.

    Upoštevajte prosimo, da v primeru odločitve o dodelitvi donacije partnerji Komisiji dovoljujejo, da v skladu s členom II.5.2. osnutka sporazuma o donacijah v kateri koli obliki in na katerem koli nosilcu, tudi na spletu, objavi naslednje informacije:

    ime in naslov partnerja in sopartnerja,

    predmet in namen donacije,

    dodeljeni znesek in delež dodeljenih sredstev v primerjavi s skupnim stroškom ukrepa.

    11.   Oddaja predlogov

    Predlog mora biti pripravljen v skladu s posebno razpisno dokumentacijo, ki je na voljo za ta razpis.

    Razpisna dokumentacija je na voljo na spletni strani Okvirnega programa za konkurenčnost in inovativnost

    http://ec.europa.eu/enterprise/funding/cip/index.htm

    Predloge je treba predložiti v elektronski obliki. Navodila za uporabnike so na voljo v standardni razpisni dokumentaciji.

    Elektronsko orodje za oddajo predlogov (Electronic Proposal Submission Tool – EPSS) je dostopno na zgoraj navedeni spletni strani.

    Opozorilo: Če vlagatelj prepozno odda predlog, bo izključen iz postopka dodelitve.

    Vlogi za dodelitev donacije je treba priložiti naslednja osnovna dokumenta: celotni predlog in opis projekta/ukrepa. Pravna dokumentacija: uradno potrdilo o registraciji, poslovnik/statut, seznam članov uprave/članov izvršilnega odbora (ime, priimek, naslov ali položaj v organizaciji vlagateljici), organigram, notranji pravilnik. Dokazila o tehnični usposobljenosti: življenjepis oseb, ki bodo sodelovale pri izvajanju ukrepa. Finančna sposobnost: letna računovodska izkaza (revidirana, kadar je ustrezno) za zadnji dve finančni leti (oziroma letni proračun za javne organe). Isto velja za partnerje.

    12.   Enake možnosti

    Naloga Evropske skupnosti je spodbujati enakost med ženskami in moškimi in si v vseh svojih dejavnostih prizadevati za odpravo neenakosti med spoloma (člena 2 in 3 Pogodbe ES). V tem okviru se spodbuja zlasti ženske, da sodelujejo pri predložitvi predlogov.


    (1)  http://ec.europa.eu/enterprise/enterprise_policy/cip/index_en.htm.

    (2)  ENTR/CIP/007/001, UL C 306, 15.12.2006.

    (3)  Pri tem razpisu lahko sodelujejo tudi tretje države v skladu s členoma 4 in 21.5 (PKI), točko 8 spodaj in razpisno dokumentacijo, razen Armenije, Čila, Nekdanje jugoslovanske republike Makedonije, Islandije, Izraela, Norveške, Švice in naslednjih regij v Turčiji: Istanbul, Bati Marmara, EGE, Bati Anadolu, Orta Anadolu, Kuzeydogu Anadolu.

    (4)  NUTS = nomenklatura statističnih teritorialnih enot (Uredba (EGS) št. 2052/88; Uredba (ES) št. 1059/2003 Evropskega parlamenta in Sveta; za dodatne informacije glej:

    http://ec.europa.eu/comm/eurostat/ramon/nuts.

    (5)  Upoštevajte, prosimo, da je uporaba NUTS za ta javni razpis za zbiranje predlogov navedena zgolj informativno. Leta ne posega v katero koli trenutno ali prihodnjo pobudo v zvezi s klasifikacijo NUTS.


    Top