Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62017CN0163

    Zadeva C-163/17: Predlog za sprejetje predhodne odločbe, ki ga je vložilo Verwaltungsgerichtshofs Baden-Württemberg (Nemčija) 3. aprila 2017 – Abubacarr Jawo/Zvezna republika Nemčija

    UL C 318, 25.9.2017, p. 2–3 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    25.9.2017   

    SL

    Uradni list Evropske unije

    C 318/2


    Predlog za sprejetje predhodne odločbe, ki ga je vložilo Verwaltungsgerichtshofs Baden-Württemberg (Nemčija) 3. aprila 2017 – Abubacarr Jawo/Zvezna republika Nemčija

    (Zadeva C-163/17)

    (2017/C 318/03)

    Jezik postopka: nemščina

    Predložitveno sodišče

    Verwaltungsgerichtshof Baden-Württemberg

    Stranki v postopku v glavni stvari

    Tožeča stranka in pritožnik: Abubacarr Jawo

    Tožena stranka in nasprotna stranka v pritožbenem postopku: Zvezna republika Nemčija

    Vprašanja za predhodno odločanje

    1.

    Ali se v smislu člena 29(2), drugi stavek, Uredbe (EU) 604/2013 (1) šteje, da je prosilec za azil pobegnil samo v primeru, če se zaradi preprečitve ali otežitve predaje namenoma in zavestno izogiba nacionalnim organom, pristojnim za izvedbo predaje, ali pa zadošča, da se že dlje časa več ne nahaja v dodeljenem stanovanju in organ nima informacij o tem, kje je, zaradi česar ni mogoče opraviti načrtovane predaje?

    Ali se lahko zadevna oseba sklicuje na pravilno uporabo predpisa in v postopku izpodbijanja odločitve o predaji ugovarja, da je šestmesečni rok za predajo potekel, saj ni pobegnila?

    2.

    Ali se lahko rok na podlagi člena 29(1), prvi pododstavek, Uredbe (EU) 604/2013 podaljša že na podlagi tega, ker država članica, ki izvede predajo, še pred potekom roka odgovorno državo članico obvesti, da je zadevna oseba pobegnila in hkrati navede konkretni rok, ki ne sme biti daljši od 18 mesecev, v katerem bo predaja opravljena, ali pa se rok lahko podaljša samo tako, da udeležene države članice sporazumno določijo daljši rok?

    3.

    Ali predaja prosilca za azil v odgovorno državo članico ni dopustna, če bi bil v primeru priznanja mednarodne zaščite v tej državi glede na pričakovane življenjske okoliščine izpostavljen resnemu tveganju, da bo podvržen ravnanju iz člena 4 Listine Evropske unije o temeljnih pravicah?

    Ali to vprašanje še spada na področje uporabe prava Unije?

    Na podlagi katerih meril prava Unije je treba presojati življenjske razmere osebe, ki ji je priznana mednarodna zaščita?


    (1)  Uredba (EU) št. 604/2013 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 26. junija 2013 o vzpostavitvi meril in mehanizmov za določitev države članice, odgovorne za obravnavanje prošnje za mednarodno zaščito, ki jo v eni od držav članic vloži državljan tretje države ali oseba brez državljanstva (UL L 180, 2013, str. 31).


    Top