Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52013PC0611

    Predlog UREDBA EVROPSKEGA PARLAMENTA IN SVETA o spremembi Uredbe Evropskega parlamenta in Sveta (ES) št. 91/2003 z dne 16. decembra 2002 o statistiki železniškega prevoza glede zbiranja podatkov o blagu, potnikih in nesrečah

    /* COM/2013/0611 final - 2013/0297 (COD) */

    52013PC0611

    Predlog UREDBA EVROPSKEGA PARLAMENTA IN SVETA o spremembi Uredbe Evropskega parlamenta in Sveta (ES) št. 91/2003 z dne 16. decembra 2002 o statistiki železniškega prevoza glede zbiranja podatkov o blagu, potnikih in nesrečah /* COM/2013/0611 final - 2013/0297 (COD) */


    OBRAZLOŽITVENI MEMORANDUM

    1.           OZADJE PREDLOGA

    Glavni cilj prometne politike Evropske unije je vzpostavitev notranjega trga z razvojem skupnih politik za spodbujanje visoke stopnje konkurenčnosti ter skladnega, uravnoteženega in trajnostnega razvoja gospodarskih dejavnosti. Vzpostavitev dejanskega notranjega trga je temeljnega pomena za ponovno oživitev železniškega sektorja, pomagala pa bo povečati konkurenčnost in privlačnost storitev železniškega prevoza blaga in potnikov ter njihovega modalnega deleža prometa.

    Evropska komisija je leta 2011 sprejela načrt (bela knjiga – Načrt za enotni evropski prometni prostor – na poti h konkurenčnemu in z viri gospodarnemu prometnemu sistemu), ki vključuje 40 konkretnih pobud za naslednje desetletje, katerih cilj je ustvariti konkurenčni prometni sistem, s čimer se bo povečala mobilnost, na ključnih področjih bodo odpravljene večje ovire, spodbudila pa se bosta rast in zaposlovanje. Hkrati bodo predlogi bistveno zmanjšali odvisnost Evrope od uvožene nafte ter do leta 2050 za 60 % zmanjšali emisije ogljika. Glede na belo knjigo je vzpostavitev enotnega evropskega železniškega območja nujni pogoj za vzpostavitev enotnega evropskega prometnega prostora, kar je mogoče doseči z zaključitvijo postopka liberalizacije trga, vključno s krepitvijo vloge Evropske železniške agencije pri varnosti v železniškem prometu, zlasti glede nadzorovanja nacionalnih varnostnih ukrepov in prizadevanja za postopno uskladitev takih ukrepov.

    Ker Komisija v vedno večji meri oblikuje politike na podlagi dokazov in ker obstaja potreba po spremljanju napredka pri uresničevanju ciljev iz bele knjige, postaja razpoložljivost podrobnih in pravočasnih statističnih podatkov o železniškem prometu vedno pomembnejša.

    Eurostatovi statistični podatki o železniškem prometu temeljijo predvsem na Uredbi Evropskega parlamenta in Sveta (ES) št. 91/2003 (16. december 2002), Uredbi Komisije (ES) št. 1192/2003 ter Uredbi Komisije (ES) št. 332/2007. Navedene uredbe se nanašajo na prevoz potnikov in tovora po železnici ter na varnost v železniškem prometu.

    Komisija potrebuje statistične podatke o prevozu blaga in potnikov po železnici za spremljanje in razvoj skupne prometne politike.

    Podrobni statistični podatki o prevozu blaga in potnikov v železniškem prometu ter informacije o intermodalnosti so potrebni za spremljanje ciljev, ki jih je v beli knjigi leta 2011 določila Komisija.

    Poenostavljeno poročilo za blago in potnike prikazuje samo zbirne vrednosti (skupni prevoz blaga glede na vrsto blaga in skupni prevoz potnikov). Ni podrobnih razčlenitev, na primer: države vstopa/nakladanja in države izstopa/razkladanja; prevoza blaga z intermodalnimi prevoznimi enotami glede na vrsto prevoza in glede na vrsto prevozne enote; prevoza blaga glede na kategorijo nevarnega blaga; ter števila natovorjenih prepeljanih intermodalnih prevoznih enot glede na vrsto prevoza in glede na vrsto prevozne enote.

    V prometni politiki EU so nesreče postale prednostna tema, in sicer skupaj z drugimi neželenimi vplivi prometa: preobremenjenost, onesnaževanje, hrup in emisije CO2. Zato je postalo pomembno zbirati in izkazovati podatke o nesrečah, smrtnih žrtvah, resnih poškodbah in škodi, povzročeni okolju (zaradi razlitja pri prevozu nevarnih snovi), za vse načine prevoza: cestni, železniški, po celinskih plovnih poteh, pomorski in zračni.

    Podatki o nesrečah v železniškem prometu so se doslej zbirali v okviru Uredbe (ES) št. 91/2003 o prevozu tovora v železniškem prometu; prav tako jih zbira Evropska železniška agencija (ERA) v okviru statistične priloge k Direktivi 2009/149/ES o varnosti v železniškem prometu.

    V skladu z zahtevo, da morajo biti uradni statistični podatki ustrezni, tj. da morajo zadovoljiti trenutne in morebitne potrebe uporabnikov, predlog spreminja veljavno pravno podlago in nadalje poenostavlja zahteve za pošiljanje podatkov.

    Ustrezno se upošteva tudi potreben kompromis med potrebami uporabnikov, obremenitvijo poročevalcev in nacionalnimi statističnimi uradi.

    Na evropski ravni je bila izvedena tehnična analiza podatkov, zbranih na podlagi evropske zakonodaje o statistiki železniškega prevoza, in politike razširjanja, z namenom oblikovanja predlogov za možne tehnične rešitve, s katerimi bi čim bolj poenostavili različne dejavnosti, potrebne za pripravo statističnih podatkov, medtem ko bi ostal končni rezultat skladen s trenutnimi in prihodnjimi potrebami uporabnikov.

    Tako je cilj tega predloga sprememba Uredbe (ES) št. 91/2003 za posodobitev, poenostavitev in optimizacijo obstoječega pravnega okvira evropske statistike o železniškem prometu ter njegovo uskladitev z novim institucionalnim kontekstom.

    2.           REZULTATI POSVETOVANJ Z ZAINTERESIRANIMI STRANMI IN OCENA UČINKA

    Projektna skupina za statistiko železniškega prevoza je bila leta 2010 na podlagi evropske zakonodaje o statistiki železniškega prevoza zadolžena za izvedbo tehnične analize obstoječe politike o zbiranju in izkazovanju podatkov. Vsi člani projektne skupine so bili strokovnjaki s temeljitim poznavanjem veljavne zakonodaje in nacionalnih sistemov za zbiranje in pripravo statistike železniškega prevoza ter novih trendov v razvoju železniškega prevoza.

    Projektna skupina je pripravila predlog za poenostavitev Uredbe (ES) št. 91/2003. Posledica predloga bo zmanjšanje obremenitve držav članic in poročevalcev, ne da bi se pri tem bistveno zmanjšala kakovost podatkov za prevoz blaga in potnikov po železnici, ter izboljšanje pravočasnosti za izkazovanje podatkov o prevozu potnikov v železniškem prometu.

    Razprava o predlogu je v okviru evropskega statističnega sistema potekala s pripravljavci podatkov in uporabniki na tehnični ravni, v delovnih skupinah za statistiko železniškega prevoza ter z usklajevalno skupino za statistiko o prevozu. Potekala so tudi posvetovanja znotraj Komisije z GD MOVE.

    Ta predlog je rezultat intenzivnih pogajanj med vsemi zainteresiranimi stranmi.

    3.           PRAVNI ELEMENTI PREDLOGA

    Predlog se nanaša na naslednje spremembe:

    (1) Podatki o prevozu potnikov

    Trenutno morajo države v skladu s prilogama C in D k Uredbi (ES) št. 91/2003 o statistiki železniškega prevoza na podlagi podrobnega in/ali poenostavljenega poročila predložiti letno statistiko prevoza potnikov. Ker se roki za posredovanje preglednic razlikujejo za poenostavljeno in podrobno poročilo, je način, na katerega je treba trenutno izkazovati podatke o prevozu potnikov, dvoumen in nedosleden. Poleg tega je treba nekatere začasne podatke (preglednici C1 in C2) in neobvezne vrednosti (preglednica C1 – potniški kilometri) glede prevoza potnikov predložiti v istem roku kot poenostavljene podatke, tj. osem mesecev po koncu referenčnega obdobja.

    Predlaga se, da se črtajo Priloga D (poenostavljeno poročilo) ter začasni preglednici C1 in C2 v Prilogi C, pri tem pa se skrajšajo roki za predložitev končnih podatkov o potnikih s 14 mesecev na osem mesecev po koncu referenčnega obdobja. Tako bodo podatki prej na voljo.

    (2) Podatki o prevozu blaga

    Zaradi doslednosti se predlaga tudi črtanje Priloge B (poenostavljeno poročilo).

    (3) Nova priloga

    Ker je predlagana opustitev trenutnega koncepta „poenostavljenega“ poročila za najmanjše prevoznike pod določenimi mejnimi vrednostmi, bodo morale države članice poročati o „skupni“ vrednosti za zbirne kazalnike v Prilogi L.

    (4) Podatki o nesrečah

    Ker Evropska železniška agencija zbira tudi podatke o nesrečah, je predlagano črtanje Priloge H (statistika nesreč).

    (5) Priloga I

    Ker koncepta „poenostavljenega“ poročila ne bo več, je predlagano črtanje te priloge, saj se trenutno uporablja samo za potrjevanje zajetja med poenostavljenim in podrobnim poročilom glede na skupno železniško dejavnost prevoznikov.

    (6) Mejne vrednosti

    Veljavne mejne vrednosti so določene za tonske kilometre in potniške kilometre, tj. pomnožitev prepeljanih ton/potnikov z razdaljo v kilometrih.

    Ker znaten del železniške dejavnosti v nekaterih državah članicah vključuje samo kratke razdalje, je predlagano znižanje mejnih vrednosti tako za blago kot za potnike, da se zmanjšajo izgube pomembnih podatkov. Iz istega razloga je za blago predlagana uvedba dvojnega praga pri prepeljanih tonah in pri tonskih kilometrih.

    (7) Podatki o tranzitu

    Zaradi uskladitve je predlagano, da se informacije s „tovornega lista za železniški promet“ (če so na voljo) uporabijo takrat, kadar se kot vir podatkov uporabijo upravni podatki.

    (8) V povezavi z Uredbo (EU) št. 182/2011 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 16. februarja 2011 o določitvi splošnih pravil in načel, na podlagi katerih države članice nadzirajo izvajanje izvedbenih pooblastil Komisije[1], se je Komisija zavezala[2], da bo pregledala zakonodajne akte, ki trenutno vsebujejo sklicevanja na regulativni postopek s pregledom, da bi jih prilagodila merilom iz Pogodbe.

    (9) Nazadnje predlagana sprememba Uredbe (ES) št. 91/2003 upošteva potrebne prilagoditve Pogodbe o delovanju Evropske unije v zvezi s podelitvijo delegiranih in izvedbenih pooblastil Komisiji. Pogodba o delovanju Evropske unije („Pogodba“) razlikuje med pooblastili, prenesenimi na Komisijo za sprejemanje nezakonodajnih aktov, ki se splošno uporabljajo in dopolnjujejo ali spreminjajo nekatere nebistvene elemente zakonodajnega akta, kot je določeno v členu 290(1) PDEU (delegirani akti), in pooblastili, prenesenimi na Komisijo za sprejemanje enotnih pogojev za izvajanje pravno zavezujočih aktov Unije, kot je določeno v členu 291(2) PDEU (izvedbeni akti).

    4.           PRORAČUNSKE POSLEDICE

    Predlog ne vpliva na proračun Unije.

    5.           DODATNE INFORMACIJE

    S sprejetjem predloga veljavna zakonodaja ne bo razveljavljena.

    2013/0297 (COD)

    Predlog

    UREDBA EVROPSKEGA PARLAMENTA IN SVETA

    o spremembi Uredbe Evropskega parlamenta in Sveta (ES) št. 91/2003 z dne 16. decembra 2002 o statistiki železniškega prevoza glede zbiranja podatkov o blagu, potnikih in nesrečah

    EVROPSKI PARLAMENT IN SVET EVROPSKE UNIJE STA –

    ob upoštevanju Pogodbe o delovanju Evropske unije in zlasti člena 338(1) Pogodbe,

    ob upoštevanju predloga Evropske komisije,

    po posredovanju osnutka zakonodajnega akta nacionalnim parlamentom,

    v skladu z rednim zakonodajnim postopkom,

    ob upoštevanju naslednjega:

    (1)       Uredba Evropskega parlamenta in Sveta (ES) št. 91/2003 z dne 16. decembra 2002 o statistiki železniškega prevoza[3] vzpostavlja skupni okvir za pripravo, posredovanje, ocenjevanje in izkazovanje primerljive statistike železniškega prevoza v Uniji.

    (2)       Komisija potrebuje statistične podatke o prevozu blaga in potnikov po železnici za spremljanje in razvoj skupne prometne politike ter tistih delov regionalne politike in politike vseevropskega omrežja, ki zadevajo promet.

    (3)       Komisija potrebuje tudi statistične podatke o varnosti v železniškem prometu za pripravo in spremljanje dejavnosti Unije na področju prometne varnosti. Evropska železniška agencija zbira podatke o nesrečah v okviru statistične priloge k Direktivi 2004/49/ES Evropskega parlamenta in Sveta z dne 29. aprila 2004 o varnosti na železnicah Skupnosti glede skupnih varnostnih kazalnikov in skupnih metod za izračun stroškov nesreč.

    (4)       Večina držav članic, ki je podatke o potnikih posredovala Komisiji (Eurostatu) v okviru Uredbe (ES) št. 91/2003, je iste podatke redno sporočala tako za začasne kot končne nabore podatkov.

    (5)       Pri pripravi evropske statistike je treba vzpostaviti ravnotežje med potrebami uporabnikov in obremenitvijo poročevalcev.

    (6)       Eurostat je v svoji delovni skupini in projektni skupini za statistiko železniškega prevoza izvedel tehnično analizo obstoječih podatkov o statistiki železniškega prevoza, zbranih na podlagi zakonodaje Unije, in politike izkazovanja, da bi čim bolj poenostavil različne dejavnosti, potrebne za pripravo statističnih podatkov, medtem ko bi ostal končni rezultat skladen s trenutnimi in prihodnjimi potrebami uporabnikov.

    (7)       Komisija v poročilu Evropskemu parlamentu in Svetu o izkušnjah, pridobljenih pri uporabi Uredbe (ES) št. 91/2003, navaja, da bo dolgoročni razvoj verjetno povzročil prikrivanje ali poenostavitev podatkov, že zbranih v okviru Uredbe, in da je namen skrajšati obdobje posredovanja podatkov za letne podatke o potnikih v železniškem prometu.

    (8)       Uredba (ES) št. 91/2003 pooblastila za izvajanje nekaterih določb navedene uredbe prenaša na Komisijo. Zaradi začetka veljavnosti Pogodbe o delovanju Evropske unije („Pogodbe“) bi bilo treba pooblastila, prenesena na Komisijo v okviru navedene uredbe, uskladiti s členoma 290 in 291 Pogodbe.

    (9)       Da bi bil prikazan nov razvoj v državah članicah, hkrati pa bi se ohranila usklajeno zbiranje podatkov o železniškem prometu v Uniji in visoka kakovost podatkov, ki jih posredujejo države članice, bi bilo treba pooblastilo za sprejemanje aktov v skladu s členom 290 Pogodbe prenesti na Komisijo zaradi prilagoditve opredelitev in mejnih vrednosti za poročila ter vsebin prilog in zaradi določitve informacij, ki jih je treba predložiti.

    (10)     Zlasti je pomembno, da Komisija pri svojem pripravljalnem delu opravi ustrezna posvetovanja, vključno na ravni strokovnjakov. Komisija bi morala pri pripravi in oblikovanju delegiranih aktov zagotoviti, da so ustrezni dokumenti predloženi Evropskemu parlamentu in Svetu istočasno, pravočasno in na ustrezen način.

    (11)     Komisija bi morala zagotoviti, da se s temi delegiranimi akti državam članicam in poročevalcem ne naloži znatno dodatno upravno breme.

    (12)     Za zagotovitev enotnih pogojev za izvajanje Uredbe (ES) št. 91/2003 bi bilo treba na Komisijo prenesti izvedbena pooblastila glede določitve informacij, ki jih je treba predložiti za poročila o kakovosti in primerljivosti rezultatov. Ta pooblastila bi bilo treba izvajati v skladu z Uredbo (EU) št. 182/2011 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 16. februarja 2011 o določitvi splošnih pravil in načel, na podlagi katerih države članice nadzirajo izvajanje izvedbenih pooblastil Komisije[4].

    (13)     Opravljeno je bilo posvetovanje z Odborom za evropski statistični sistem.

    (14)     Uredbo (ES) št. 91/2003 bi bilo zato treba ustrezno spremeniti –

    SPREJELA NASLEDNJO UREDBO:

    Člen 1

    Uredba (ES) št. 91/2003 se spremeni:

    (1) Člen 3 se spremeni:

    (a) v odstavku 1 se črtajo točke 24–30;

    (b) odstavek 2 se nadomesti z naslednjim:

    „2. Komisija je pooblaščena za sprejemanje delegiranih aktov v skladu s členom 10 za prilagoditev tehničnih opredelitev iz odstavka 1 in za zagotovitev dodatnih opredelitev, kadar so potrebne zaradi upoštevanja novega razvoja, ki zahteva opredelitev določene stopnje tehničnih podrobnosti, s čimer se zagotovi uskladitev statistike.“

    (2) Člen 4 se spremeni:

    (a) v odstavku 1 se črtajo točke b, d in h;

    (b) odstavek 2 se nadomesti z naslednjim:

    „2. Države članice na podlagi prilog A in C sporočajo podatke za prevoznike:

    (a) pri katerih skupni obseg prepeljanega blaga znaša vsaj 200 milijonov tonskih km ali vsaj 500 000 ton;

    (b) pri katerih skupni obseg prepeljanih potnikov znaša vsaj 100 milijonov potniških km.

    (c) Poročila iz Priloge A in Priloge C so pod navedenimi mejnimi vrednostmi neobvezna.“;

    (c) odstavek 3 se nadomesti z naslednjim:

    „3. Države članice v Prilogi L predložijo skupne podatke za prevoznike, ki so pod mejnimi vrednostmi iz odstavka 2, če ti podatki niso vključeni v poročilo v prilogah A in C, kakor je določeno v Prilogi L.“;

    (d) odstavek 5 se nadomesti z naslednjim:

    „5. Komisija je pooblaščena za sprejemanje delegiranih aktov v skladu s členom 10 glede prilagoditve vsebin prilog in mejnih vrednosti za poročila iz odstavkov 1 in 3, da se upoštevata gospodarski in tehnični razvoj.“;

    (e) doda se odstavek 6:

    „6. Komisija pri izvajanju svojih pooblastil v skladu s tem odstavkom zagotovi, da se z nobenim sprejetim delegiranim aktom državam članicam in poročevalcem ne naložijo znatna dodatna upravna bremena.“

    (3) V členu 5(2) se točka b nadomesti z naslednjim:

    „(b) upravnih podatkov, vključno s podatki, ki jih zberejo nadzorni organi, zlasti tovornega lista za železniški promet, če je na voljo“.

    (4) Člen 7 se nadomesti z naslednjim:

    „Člen 7

    Izkazovanje

    Statistiko, ki temelji na podatkih v prilogah A, C, E, F, G in L k tej uredbi, izkazuje Komisija (Eurostat).“

    (5) Členu 8 se dodata odstavka 3 in 4:

    „3. Za namene te uredbe se za podatke, ki se pošiljajo, uporabljajo merila kakovosti iz člena 12(1) Uredbe (ES) št. 223/2009.

    4. Komisija z izvedbenimi akti določi načine, strukturo, pogostost in elemente primerljivosti za standardna poročila o kakovosti. Ti izvedbeni akti se sprejmejo v skladu s postopkom pregleda iz člena 11.“

    (6) Člen 9 se črta.

    (7) Člen 10 se nadomesti z naslednjim:

    „Člen 10

    Izvajanje pooblastila

    1.      Pooblastilo za sprejemanje delegiranih aktov se Komisiji podeli pod pogoji iz tega člena.

    2.      Pooblastilo za sprejetje delegiranih aktov iz člena 3(2) in člena 4(5) se Komisiji podeli za nedoločen čas [Urad za publikacije: vstaviti točen datum začetka veljavnosti uredbe o spremembi].

    3.      Pooblastilo iz člena 3(2) in člena 4(5) lahko Evropski parlament ali Svet kadar koli prekličeta. S sklepom o preklicu pooblastila pooblastilo iz navedenega sklepa preneha. Sklep začne veljati dan po objavi v Uradnem listu Evropske unije ali na dan, ki je v njem naveden. Na veljavnost že veljavnih delegiranih aktov ne vpliva.

    4.      Komisija takoj po sprejetju delegiranega akta o tem hkrati uradno obvesti Evropski parlament in Svet.

    5.      Delegirani akt, sprejet v skladu s členom 3(2) in členom 4(5), začne veljati le, če mu niti Evropski parlament niti Svet v dveh mesecih od dne, ko sta bila o tem uradno obveščena, ne nasprotujeta ali če pred iztekom tega roka obvestita Komisijo, da mu ne bosta nasprotovala. Na pobudo Evropskega parlamenta ali Sveta se ta rok podaljša za dva meseca.“

    (8) Člen 11 se nadomesti z naslednjim:

    „Člen 11

    Odbor

    1.      Komisiji pomaga Odbor za evropski statistični sistem, ustanovljen z Uredbo (ES) št. 223/2009 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 11. marca 2009 o evropski statistiki. Navedeni odbor je odbor v smislu Uredbe (EU) št. 182/2011 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 16. februarja 2011 o določitvi splošnih pravil in načel, na podlagi katerih države članice nadzirajo izvajanje izvedbenih pooblastil Komisije.

    2.      Pri sklicevanju na ta odstavek se uporablja člen 5 Uredbe (EU) št. 182/2011.“

    (9) Člen 12 se črta.

    (10) Priloge B, D, H in I se črtajo.

    (11) Priloga C se nadomesti, kakor je določeno v Prilogi k tej uredbi.

    (12) Priloga L se doda, kakor je določeno v Prilogi k tej uredbi.

    Člen 2

    Ta uredba začne veljati dvajseti dan po objavi v Uradnem listu Evropske unije.

    Ta uredba je zavezujoča v celoti in se neposredno uporablja v vseh državah članicah.

    V Bruslju,

    Za Evropski parlament                                  Za Svet

    Predsednik                                                     Predsednik

    PRILOGA

    „Priloga C“

    LETNA STATISTIKA PREVOZA POTNIKOV – PODROBNO POROČILO

    Seznam spremenljivk in merskih enot || Prevoz potnikov v: – številu potnikov – potniških km Promet potniških vlakov v: – vlakovnih km

    Referenčno obdobje || Leto

    Pogostost || Vsako leto

    Seznam preglednic z razčlenitvijo za vsako preglednico || Preglednica C3: prevoz potnikov glede na vrsto prevoza Preglednica C4: mednarodni prevoz potnikov glede na državo vstopa in državo izstopa Preglednica C5: promet potniških vlakov

    Rok za posredovanje podatkov || Osem mesecev po koncu referenčnega obdobja

    Prvo referenčno obdobje || 2012

    Opombe || 1. Vrsta prevoza je razčlenjena na: – notranji – mednarodni 2. Države članice za preglednici C3 in C4 sporočijo podatke, ki vključujejo informacije o prodaji vozovnic zunaj države poročevalke. Te informacije je mogoče pridobiti neposredno pri nacionalnih organih drugih držav ali na podlagi mednarodnih ureditev nadomestil za vozovnice.

    „Priloga L“

    Preglednica L.1

    RAVEN DEJAVNOSTI PROMETA PRI PREVOZU BLAGA

    Seznam spremenljivk in merskih enot || Prevoz blaga v: - tonah, skupaj - tonskih km, skupaj Promet tovornih vlakov v: - vlakovnih km, skupaj

    Referenčno obdobje || Eno leto

    Pogostost || Vsako leto

    Rok za posredovanje podatkov || Pet mesecev po koncu referenčnega obdobja

    Prvo referenčno obdobje || 201X

    Opombe || Samo za prevoznike, pri katerih je skupni obseg prepeljanega tovora manjši od 200 milijonov tonskih km in manjši od 500 000 ton in ki ne poročajo na podlagi Priloge A (podrobnega poročila)

    Preglednica L.2

    RAVEN DEJAVNOSTI PROMETA PRI PREVOZU POTNIKOV

    Seznam spremenljivk in merskih enot || Prevoz potnikov v: - številu potnikov, skupaj - potniških km, skupaj Promet potniških vlakov v: - vlakovnih km, skupaj

    Referenčno obdobje || Eno leto

    Pogostost || Vsako leto

    Rok za posredovanje podatkov || Osem mesecev po koncu referenčnega obdobja

    Prvo referenčno obdobje || 201X

    Opombe || Samo za prevoznike, pri katerih je skupni obseg prepeljanih potnikov manjši od 100 milijonov potniških km in ki ne poročajo na podlagi Priloge C (podrobnega poročila)

    [1]               UL L 55, 28.2.2011, str. 13.

    [2]               UL L 55, 28.2.2011, str. 19.

    [3]               Uredba Evropskega parlamenta in Sveta (ES) št. 91/2003 z dne 16. decembra 2002 o statistiki železniškega prevoza, UL L 14, 21.1.2003, str. 1.

    [4]               UL L 55, 28.2.2011, str. 13.

    Top