EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52011PC0855

Predlog UREDBA EVROPSKEGA PARLAMENTA IN SVETA o spremembi Uredbe Sveta (ES) št. 1217/2009 o vzpostavitvi mreže za zbiranje računovodskih podatkov o dohodkih in poslovanju kmetijskih gospodarstev v Evropski skupnosti

/* COM/2011/0855 konč. - 2011/0416 (COD) */

52011PC0855

Predlog UREDBA EVROPSKEGA PARLAMENTA IN SVETA o spremembi Uredbe Sveta (ES) št. 1217/2009 o vzpostavitvi mreže za zbiranje računovodskih podatkov o dohodkih in poslovanju kmetijskih gospodarstev v Evropski skupnosti /* COM/2011/0855 konč. - 2011/0416 (COD) */


OBRAZLOŽITVENI MEMORANDUM

1. OZADJE PREDLOGA

- Razlogi za predlog in njegovi cilji

Uskladiti izvedbena pooblastila Komisije iz Uredbe Sveta (ES) št. 1217/2009[1] glede na razlikovanje med prenesenimi in izvedbenimi pooblastili Komisije, uvedeno s členoma 290 in 291 Pogodbe o delovanju Evropske unije (PDEU).

- Splošno ozadje

Člena 290 in 291 Pogodbe o delovanju Evropske unije (PDEU) razlikujeta med dvema vrstama aktov Komisije:

- V skladu s členom 290 PDEU lahko zakonodajalec na Komisijo prenese pooblastilo za sprejemanje nezakonodajnih aktov, ki se splošno uporabljajo in dopolnjujejo ali spreminjajo nekatere nebistvene elemente zakonodajnega akta. Pravni akti, ki jih Komisija sprejme na tak način, se v izrazoslovju, ki ga uporablja Pogodba, imenujejo „delegirani akti“ (člen 290(3)) PDEU).

- V skladu s členom 291 PDEU lahko države članice sprejmejo vse ukrepe nacionalnega prava, ki so potrebni za izvajanje pravno zavezujočih aktov Unije. S temi akti se lahko Komisiji podelijo izvedbena pooblastila, če so potrebni enotni pogoji za njihovo izvajanje. Pravni akti, ki jih Komisija sprejme na tak način, se v izrazoslovju, ki ga uporablja Pogodba, imenujejo „delegirani akti“ (člen 291(4)) PDEU).

- Obstoječe določbe na področju, na katero se nanaša predlog

Člena 290 in 291 PDEU.

- Usklajenost z drugimi politikami in cilji Unije

Se ne uporablja.

2. Posvetovanje z zainteresiranimi stranmi in ocena učinka

- Posvetovanje z zainteresiranimi stranmi

- Zbiranje in uporaba izvedenskih mnenj

- Ocena učinka

Posvetovanja z zainteresiranimi stranmi, zbiranje in raba strokovnih mnenj ali ocen učinkov niso bila potrebna, ker je predlog za uskladitev Uredbe Sveta (ES) št. 1217/2009 z Lizbonsko pogodbo medinstitucionalna zadeva, ki vpliva na vse uredbe Sveta. Poleg tega so spremembe za poenostavitev in prilagoditev Uredbe Sveta (ES) št. 1217/2009 na podlagi izkušenj, pridobljenih pri njenem izvajanju, omejenega obsega.

3. Pravni elementi predloga

- Povzetek predlaganih ukrepov

Določiti delegirana in izvedbena pooblastila Komisije v Uredbi Sveta (ES) št. 1217/2009 in vzpostaviti ustrezni postopek za sprejetje zadevnih aktov.

Dodatno se zaradi poenostavitve in na podlagi izkušenj, pridobljenih pri izvajanju Uredbe Sveta (ES) št. 1217/2009, predlaga sprememba ali izbris nekaterih določb.

- Pravna podlaga

Člen 43 PDEU.

- Načelo subsidiarnosti

Kmetijska politika je v deljeni pristojnosti EU in držav članic. To pomeni, da države članice ohranijo pristojnost, dokler EU zakonsko ne uredi sektorja. V Okviru mreže računovodskih podatkov s kmetijskih gospodarstev (FADN), ki obstaja od leta 1965, je treba poenostaviti in prilagoditi trenutna pravila na podlagi izkušenj, pridobljenih pri izvajanju Uredbe Sveta (ES) št. 1217/2009.

- Načelo sorazmernosti

Predlog je v skladu z načelom sorazmernosti.

- Izbira instrumentov

Predlagani instrument: uredba Evropskega parlamenta in Sveta.

Druga sredstva ne bi ustrezala iz naslednjega razloga: uredbo je treba spremeniti z uredbo.

4. Proračunske posledice

Ta ukrep ne vključuje dodatnih izdatkov Unije.

5. Dodatne informacije

- Poenostavitev in prilagoditev na podlagi izkušenj, pridobljenih pri izvajanju Uredbe Sveta (ES) št. 1217/2009

V nadaljevanju je podrobneje pojasnjeno, da Uredba Sveta (EGS) št. 79/65 z dne 15. junija 1965 o vzpostavitvi mreže za zbiranje računovodskih podatkov, o dohodkih in poslovanju kmetijskih gospodarstev v Evropski gospodarski skupnosti[2], vsebuje nekatere določbe iz časa sprejemanja Uredbe, ki niso več del sedanjega okolja in strukture FADN.

Poročila, ki temeljijo na FADN, se dejansko ne predložijo več Evropskemu parlamentu in Svetu za letno določanje cen kmetijskih proizvodov. Veljavna določba o letni predložitvi poročil Evropskemu parlamentu in Svetu je zato brezpredmetna. Da bi javnosti in drugim institucijam zagotovili ustrezen dostop do podatkov in poročil, ki temeljijo na FADN, je treba tako informacijo objaviti na javni spletni strani.

Komisija od držav članic prav tako ne zahteva, da poročevalskim kmetijam zagotovijo sezname razpoložljivih računovodskih pisarn, saj ima večina kmetij lastne računovodje / računovodske pisarne, ki FADN posredujejo podatke ali pa podatke neposredno zbirajo organi za zvezo oziroma njihovi izvajalci. Nadalje je proračunski nadzor stroškov za poročila kmetijskih gospodarstev urejen z ločenim proračunskim postopkom, zato ni vključen v to Uredbo.

Ker sta v Uredbi oba omenjena tipa spremljanja, torej določanje dohodkov kmetijskih gospodarstev in poslovna analiza kmetijskih gospodarstev, podvržena praktično enakim pravilom, je primerno, da se določbe, veljavne za oba tipa spremljanja, združijo.

Priloga I v Uredbi vsebuje seznam enot za vsako državo članico. Komisija na podlagi zahtevka relevantne države članice popravi ta seznam. Tak seznam enot, vključno s številom kmetijskih gospodarstev v vsaki enoti, določa tudi Priloga k Uredbi Komisije (EU) št. 1291/2009 z dne 18. decembra 2009 o izboru poročevalskih kmetijskih gospodarstev za določitev dohodkov kmetijskih gospodarstev[3]. Glede na tehnično naravo Priloge I k tej Uredbi in potrebni prožnosti pri popravkih takih seznamov enot se predlagata izbris Priloge I iz te Uredbe in pooblastitev Komisije za določanje seznamov z delegiranimi akti.

2011/0416 (COD)

Predlog

UREDBA EVROPSKEGA PARLAMENTA IN SVETA

o spremembi Uredbe Sveta (ES) št. 1217/2009 o vzpostavitvi mreže za zbiranje računovodskih podatkov o dohodkih in poslovanju kmetijskih gospodarstev v Evropski skupnosti

EVROPSKI PARLAMENT IN SVET EVROPSKE UNIJE STA –

ob upoštevanju Pogodbe o delovanju Evropske unije in zlasti člena 43(2) Pogodbe,

ob upoštevanju predloga Evropske komisije[4],

po posredovanju osnutka zakonodajnega akta nacionalnim parlamentom,

ob upoštevanju mnenja Evropskega ekonomsko-socialnega odbora[5],

v skladu z rednim zakonodajnim postopkom[6],

ob upoštevanju naslednjega:

1. Uredba Sveta (ES) št. 1217/2009[7] daje Komisiji pooblastila za izvajanje nekaterih določb navedene uredbe.

2. Zaradi začetka veljavnosti Lizbonske pogodbe je treba pooblastila, ki so bila Komisiji podeljena na podlagi Uredbe (ES) št. 1217/2009, uskladiti s členoma 290 in 291 Pogodbe o delovanju Evropske unije (v nadaljnjem besedilu: Pogodba).

3. Zaradi dopolnitev ali sprememb nekaterih nebistvenih elementov Uredbe (ES) št. 1217/2009, bi bilo treba Komisijo v skladu s členom 290 Pogodbe pooblastiti za sprejemanje aktov, ki določajo sezname enot v državah članicah, prag ekonomske velikosti in število poročevalskih kmetij v posamezni enoti, sprejemanje nadaljnjih pravil o uvrščanju kmetijskih gospodarstev med poročevalska kmetijska gospodarstva, nadaljnjo vsebino načrtov za izbor poročevalskih kmetij, sprejemanje nadaljnjih pravil za dejavnosti državnih odborov v državah članicah pri podatkovnih mrežah, sprejemanje nadaljnjih pravil o nalogah organov za zvezo v državah članicah, in sprejem pravil za računovodske podatke, ki jih je potrebno vključiti v poročila kmetijskega gospodarstva. Zlasti je pomembno, da se Komisija med pripravami ustrezno posvetuje, vključno s strokovnjaki. Komisija mora pri pripravi in oblikovanju delegiranih aktov zagotoviti hkratno, pravočasno in ustrezno posredovanje pomembnih dokumentov Evropskemu parlamentu in Svetu.

4. Za zagotovitev enotnih pogojev izvajanja Uredbe Sveta (ES) št. 1217/2009 in za preprečevanje diskriminacije med kmeti je treba izvedbena pooblastila za določanje standardnega honorarja mreže računovodskih podatkov s kmetijskih gospodarstev (FADN), dodeliti Komisiji. Ta pooblastila je treba izvajati v skladu z Uredbo (EU) št. 182/2011 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 16. februarja 2011 o določitvi splošnih pravil in načel, na podlagi katerih države članice nadzirajo izvajanje izvedbenih pooblastil Komisije[8].

5. Zaradi poenostavitve in na podlagi izkušenj pridobljenih pri izvajanju Uredbe Sveta (ES) št. 1217/2009 se predlaga sprememba ali izbris nekaterih določb te Uredbe.

6. Poročila podatkov FADN se v skladu s členom 1(3) Uredbe Sveta (ES) št. 1217/2009 letno posredujejo Evropskemu parlamentu in Svetu, zlasti za letno določanje cen kmetijskih proizvodov. Vendar se v praksi takšna poročila za letno določanje cen kmetijskih proizvodov ne predložijo več tem institucijam . Da bi javnosti in drugim institucijam zagotovili enostaven in ustrezen dostop do letnih analitičnih poročil iz FADN, je treba dodati določbo, da se poročila za izbrane sektorje objavijo na namenski spletni strani.

7. Poročevalske kmetije iz okvira FADN se izberejo na podlagi seznama enot za vsako državo članico posebej. Ta seznam je naveden v Prilogi I k Uredbi (ES) št. 1217/2009. Poleg tega je tak seznam izbranih poročevalskih kmetij za določanje dohodkov kmetijskih gospodarstev naveden tudi v Prilogi k Uredbi Komisije (EU) št. 1291/2009 z dne 18. decembra 2009[9]. Zaradi poenostavitve se je treba izogibati podvojevanju teh seznamov. Zaradi narave seznama enot in za učinkovito izvajanje vseh sprememb se Priloga I k Uredbi Komisije (EU) št. 1217/2009 izbriše, Komisija pa se pooblasti, da z delegiranimi akti sprejme tak seznam. Dokler Komisija ne sprejme takšnega seznama, se za izvajanje Uredbe Komisije (EU) št. 1217/2009 uporabi seznam iz Priloge k Uredbi Komisije (EU) št. 1291/2009.

8. Člen 5(3) Uredbe Komisije (EU) št. 1217/2009 določa največje število poročevalskih kmetij. Namen tega člena je določiti proračunsko omejitev za zbiranje podatkov FADN. Ker je ta cilj zagotovljen s postopkom za letno pripravo in sprejem proračuna Unije, je omejitev iz člena 5(3) Uredbe Komisije (EU) št. 1217/2009 ni več potrebna.

9. Poglavje II Uredbe Komisije (EU) št. 1217/2009 določa pravila za ugotavljanje dohodkov gospodinjskih gospodarstev, medtem ko so pravila za poslovno analizo kmetijskih gospodarstev določena v poglavju III te Uredbe. Ker sta oba načina spremljanja urejena s praktično enakimi pravili in zaradi poenostavitve teh pravil, je treba določbe, ki veljajo za oba načina spremljanja, združiti.

10. Uredba Komisije (EU) št. 1217/2009 vsebuje nadaljnje določbe, ki ne ustrezajo več praksi iz te Uredbe. In sicer, Komisija od držav članic ne zahteva, da poročevalskim kmetijam zagotovijo sezname razpoložljivih računovodskih pisarn, saj ima večina kmetij lastne računovodje ali računovodske pisarne, ki FADN posredujejo podatke ali pa podatke neposredno zbirajo organi za zvezo oziroma njihovi izvajalci. Obenem, Komisija ne zahteva več poročil o izvajanju načrta za izbor poročevalskih kmetij, ki jih potrjujejo državni odbori.

11. Uredbo (ES) št. 1217/2009 je zato treba ustrezno spremeniti –

SPREJELA NASLEDNJO UREDBO:

Člen 1

Uredba (ES) št. 1217/2009 se spremeni:

12. Člen 1(3) se nadomesti z naslednjim:

„3. Podatki, pridobljeni na podlagi te Uredbe služijo predvsem kot osnova za pripravljanje poročil Komisije o stanju kmetijstva in kmetijskih trgov kot tudi o dohodkih kmetijskih gospodarstev v Uniji. Te določbe so dostopne javnosti.“;

13. Člen 2 se spremeni:

(a) v točki (a) besedo „upravljavec“ zamenja beseda „kmet“

(b) točka (b) se nadomesti z naslednjim:

„(b) „kategorija kmetijskega gospodarstva“ pomeni skupino kmetijskih gospodarstev, ki pripadajo istim kategorijam glede na tip kmetovanja in ekonomsko velikost, kot je določeno v tipologiji Unije za kmetijska gospodarstva;“

(c) točka (d) se nadomesti z naslednjim:

„(d) „enota“ pomeni ozemlje države članice ali katerikoli njegov del določen za izbor poročevalskih kmetij;“

14. Člen 3 se nadomesti z naslednjim:

„Člen 3

Komisija je pooblaščena za sprejemanje delegiranih aktov v skladu s členom 19a za namene določanja seznamov enot za vsako državo članico.

Dokler Komisija ne določi takega seznama enot, veljajo seznami iz Priloge k Uredbi Komisije (EU) št. 1291/2009*.

*UL L 347, 24.12.2009, str. 14.“.

15. Naslov poglavja II se nadomesti z naslednjim:

„PODATKI ZA DOLOČITEV DOHODKA IN POSLOVNA ANALIZA KMETIJSKIH GOSPODARSTEV“

16. Člen 4 se nadomesti z naslednjim:

„Člen 4

To poglavje se uporablja za zbiranje računovodskih podatkov z namenom, da se določi letni dohodek in poslovna analiza kmetijskih gospodarstev.

Podatki se zberejo z rednimi in posebnimi spremljanji.“

17. Člen 5 se spremeni:

(a) odstavek 1 se nadomesti z naslednjim:

„1. Področje spremljanja iz člena 1(2) zajema kmetijska gospodarstva, katerih ekonomska velikost je enaka ali večja od praga, izraženega v eurih, ki ustreza eni izmed spodnjih mej razredov ekonomske velikosti, kot to določa tipologija Unije za kmetijska gospodarstva.“

(b) izbriše se 3. člen.

(c) odstavek 4 se nadomesti z naslednjim:

„4. V skladu s členom 19a se Komisija pooblasti za sprejemanje delegiranih aktov, ki določajo prag ekonomske velikosti in število poročevalskih kmetij na enoto, ter za sprejem dodatnih pravil za uvrščanje kmetijskih gospodarstev med poročevalska kmetijska gospodarstva.“

18. Vstavi se naslednji člen 5a:

„Člen 5a

1. Vsaka država članica pripravi načrt izbiranja poročevalskih kmetij. S tem načrtom se zagotovi, da je na področju spremljanja dosežen reprezentativni računovodski vzorec.

V načrtu za izbor poročevalskih kmetij se podrobno določijo razporeditev poročevalskih kmetij glede na kategorijo kmetijskega gospodarstva in podrobna pravila za izbor teh kmetijskih gospodarstev;

Načrt se sestavi na podlagi zadnjih statističnih podatkov in v skladu s tipologijo Unije za kmetijska gospodarstva.

2. V skladu s členom 19a se Komisija pooblasti za sprejemanje delegiranih aktov, ki določajo dodatno vsebino načrta za izbor poročevalskih kmetij.“

19. Člen 6 se spremeni:

(a) odstavek 2 se nadomesti z naslednjim:

„2. Državni odbor je odgovoren za izbor poročevalskih kmetij. Za ta namen obseg njegovih pooblastil vključuje tudi potrjevanje načrtov za izbor poročevalskih kmetij.“

(b) odstavek 5 se nadomesti z naslednjim:

„5. V skladu s členom 19a je Komisija pooblaščena za sprejemanje delegiranih aktov, ki določajo dodatna pravila o dejavnostih državnih odborov.

20. Člen 7 se nadomesti z naslednjim:

„Člen 7

1. Vsaka država članica imenuje organ za zvezo, katerega naloge so:

(a) obveščanje državnih odborov, regionalnih odborov in računovodskih pisarn o zadevnem regulativnem okviru in zagotavljanje njegovega ustreznega izvajanja;

(b) pripraviti in predložiti državnemu odboru v odobritev in nato poslati Komisiji načrt za izbor poročevalskih kmetij;

(c) zbrati:

(i) seznam poročevalskih kmetij;

(ii) seznam računovodskih pisarn, ki so pripravljene in sposobne izpolnjevati poročila s kmetijskih gospodarstev v skladu z določbami iz pogodb, ki so navedene v členu 10, če je to potrebno;

(d) zbrati poročila kmetijskih gospodarstev, ki mu jih pošljejo računovodske pisarne;

(e) preveriti popolnost poslanih poročil;

(f) posredovati Komisiji popolna poročila kmetijskih gospodarstev, v zahtevanem formatu in znotraj določnega roka;

(g) prenesti državnemu odboru, regionalnim odborom in računovodskim pisarnam zahteve za informacije predvidene v členu 17 in poslati ustrezne odgovore Komisiji.

2. V skladu s členom 19a je Komisija pooblaščena za sprejemanje delegiranih aktov, ki določajo dodatna pravila o dejavnostih organov za zvezo.“

21. V členu 8 se odstavka 2 in 3 nadomestita z naslednjim:

„2. Računovodski podatki, dobljeni z vsakim popolnim poročilom s kmetijskega gospodarstva, so takšni, da se lahko:

– opredeli poročevalska kmetija glede na glavne elemente dejavnikov proizvodnje;

– oceni dohodek kmetijskega gospodarstva glede na njegove različne oblike;

– preveri s kontrolo na kraju samem resničnost danih informacij.

3. V skladu s členom 19a je Komisija pooblaščena za sprejemanje delegiranih aktov, ki določajo dodatna pravila o vrsti računovodskih podatkov, ki se vnesejo v poročila kmetijskega gospodarstva, o obliki v kateri se ti podatki posredujejo ter določajo ustrezne zadevne definicije in navodila.“

22. Člen 9 se nadomesti z naslednjim:

„Člen 9

Kmet, katerega kmetijsko gospodarstvo je izbrano kot poročevalska kmetija, posreduje računovodske podatke računovodski pisarni, ki je pripravljena izpolnjevati poročilo za njegovo kmetijsko gospodarstvo v skladu s pogoji pogodbe, predvidene v členu 10.

23. Člen 10 se spremeni:

(a) odstavek 1 se nadomesti z naslednjim:

„1. V pristojnosti države članice je, da se sklene pogodba med odgovornim organom, ki ga le-ta imenuje in vsako računovodsko pisarno. Pogodba določa, da računovodska pisarna dokonča poročilo v skladu s členom 8.“

(b) izbriše se 2. člen.

24. Poglavje III se črta.

25. Člen 18 se črta.

26. Člen 19 se spremeni:

(a) v odstavku 1 se točka (a) nadomesti z naslednjim:

„(a) standardni honorar, ki se izplača državi članici za posredovanje popolnih poročil s kmetijskih gospodarstev, znotraj določenega roka“.

(b) doda se naslednji odstavek 3:

„3. „Komisija z izvedbenimi akti sprejme pravila o standardnem honorarju iz točke (a) odstavka 1. Navedeni izvedbeni akti se sprejmejo v skladu s postopkom preučitve iz člena 19b(2).“

27. Vstavita se člen 19a in člen 19b:

„Člen 19a

„1. Pooblastilo za sprejetje delegiranih aktov se Komisiji podeli pod pogoji iz tega člena.

2. Pooblastilo iz členov 3, 5(4), 5a(2), 6(5), 7(2) in 8(3) se Komisiji podeli za nedoločen čas od [1 januarja 2013].

3. Evropski parlament ali Svet lahko kadar koli prekliče pooblastilo iz členov 3, 5(4), 5a(2), 6(5), 7(2) in 8(3). Sklep o preklicu odpravi pooblastilo, ki ga določa sklep. Odločitev začne učinkovati dan po objavi v Uradnem listu Evropske unije ali na poznejši navedeni datum. Preklic ne vpliva na veljavnost delegiranih aktov, ki že veljajo.

4. Komisija takoj po sprejetju delegiranega akta o tem hkrati obvesti Evropski parlament in Svet.

5. Delegirani akt, sprejet na podlagi členov 3, 5(4), 5a(2), 6(5), 7(2) in 8(3), začne veljati le, če mu Evropski parlament ali Svet v dveh mesecih od uradnega obvestila, ki sta ga prejela v zvezi s tem aktom, ne nasprotujeta ali če sta pred iztekom navedenega roka oba obvestila Komisijo, da mu ne bosta nasprotovala. Ta rok se na pobudo Evropskega parlamenta ali Sveta podaljša za dva meseca.

Člen 19b

1. Komisiji pomaga Odbor s polnim imenom „Odbor za mrežo računovodskih podatkov s kmetij“. Ta odbor je odbor v smislu Uredbe (EU) št. 182/2011*.

2. Pri sklicevanju na ta odstavek se uporablja člen 5 Uredbe (EU) št. 182/2011.

*UL L 55, 28.2.2011, str. 13.“

28. Priloga I se črta.

Člen 2

Ta uredba začne veljati tretji dan po objavi v Uradnem listu Evropske unije .

Uporablja se od [1. januarja 2013.]

Ta uredba je v celoti zavezujoča in se neposredno uporablja v vseh državah članicah.

V […],

Za Evropski parlament Za Svet

Predsednik Predsednik

OCENA FINANČNIH POSLEDIC | FinancSt/1193974 EM/nh/ 4.1.2011 |

DATUM: 14.10.2011 |

1. | PRORAČUNSKA POSTAVKA: Naslov 05: Kmetijstvo in razvoj podeželja | ODOBRITVE: OPO: 57 292,3 mio EUR OP: 55 269,1 mio EUR |

2. | NASLOV: Predlog Uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o spremembi Uredbe Sveta Uredba (ES) št. 1217/2009 z dne 30. novembra 2009 o vzpostavitvi mreže za zbiranje računovodskih podatkov o dohodkih in poslovanju kmetijskih gospodarstev v Evropski skupnosti. |

3. | PRAVNA PODLAGA: Člen 43(2) Pogodbe o delovanju Evropske unije. |

4. | CILJI: Opredelitev prenesenih in izvedbenih pooblastil Komisije v Uredbi Sveta (ES) št. 1217/2009 ter določitev ustreznega postopka za sprejetje teh aktov (uskladitev Uredbe Sveta z Lizbonsko pogodbo) |

5. | FINANČNE POSLEDICE | 12-MESEČNO OBDOBJE (v mio EUR) | TEKOČE PRORAČUNSKO LETO [2011] (v mio EUR) | NASLEDNJE PRORAČUNSKO LETO [2012] (v mio EUR) |

5.0 | ODHODKI - V BREME PRORAČUNA ES (NADOMESTILA/INTERVENCIJE) - DRŽAVNI ORGANI - DRUGO | - | - | - |

5.1 | PREJEMKI - LASTNA SREDSTVA ES (DAJATVE/CARINE) - NACIONALNI | - | - | - |

[2013] | [2014] | [2015] | [2016] |

5.0.1 | OCENJENI ODHODKI | - | - | - | - |

5.1.1 | OCENJENI PRIHODKI | - | - | - |

5.2 | METODA IZRAČUNA: |

6.0 | ALI SE PROJEKT LAHKO FINANCIRA Z ODOBRENIMI PRORAČUNSKIMI SREDSTVI, VPISANIMI V USTREZNO POGLAVJE SEDANJEGA PRORAČUNA? | DA NE |

6.1 | ALI SE PROJEKT LAHKO FINANCIRA S PRENOSOM MED POGLAVJI SEDANJEGA PRORAČUNA? | DA NE |

6.2 | ALI BO POTREBNA DOPOLNITEV PRORAČUNA? | DA NE |

6.3 | ALI BO TREBA ODOBRENA PRORAČUNSKA SREDSTVA VNESTI V PRIHODNJE PRORAČUNE? | DA NE |

PRIPOMBE: Cilje tega predloga je uskladitev Uredbe Sveta z Lizbonsko pogodbo; zato predlog nima posledic za proračun. |

[1] UL L 328, 15.12.2009, str. 27.

[2] UL 109, 23.6.1965, str. 1859.

[3] UL L 347, 24.12.2009, str. 14.

[4] UL C […], […], str.[…].

[5] UL C […], […], str.[…].

[6] UL C […], […], str.[…].

[7] UL L 328, 15.12.2009, str. 27.

[8] UL L 55, 28.02.2011, str. 13.

[9] UL L 347, 24.12.2009, str. 14.

Top