Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32016R0873

    Izvedbena uredba Komisije (EU) 2016/873 z dne 1. junija 2016 o spremembi Uredbe (ES) št. 690/2008 o priznavanju varovanih območij v Skupnosti, izpostavljenih posebni nevarnosti za zdravstveno varstvo rastlin

    C/2016/3189

    UL L 145, 2.6.2016, p. 10–17 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 13/12/2019; implicitno zavrnjeno 32019R2072

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2016/873/oj

    2.6.2016   

    SL

    Uradni list Evropske unije

    L 145/10


    IZVEDBENA UREDBA KOMISIJE (EU) 2016/873

    z dne 1. junija 2016

    o spremembi Uredbe (ES) št. 690/2008 o priznavanju varovanih območij v Skupnosti, izpostavljenih posebni nevarnosti za zdravstveno varstvo rastlin

    EVROPSKA KOMISIJA JE –

    ob upoštevanju Pogodbe o delovanju Evropske unije,

    ob upoštevanju Direktive Sveta 2000/29/ES z dne 8. maja 2000 o varstvenih ukrepih proti vnosu organizmov, škodljivih za rastline ali rastlinske proizvode, v Skupnost in proti njihovemu širjenju v Skupnosti (1) in zlasti člena 2(1)(h) Direktive,

    ob upoštevanju zahtev, ki so jih predložili Finska, Grčija, Irska, Italija, Malta, Portugalska, Slovaška, Španija in Združeno kraljestvo,

    ob upoštevanju naslednjega:

    (1)

    Z Uredbo Komisije (ES) št. 690/2008 (2) so bili nekatere države članice in nekatera območja v državah članicah priznani kot varovana območja glede nekaterih škodljivih organizmov. V nekaterih primerih je bilo priznanje časovno omejeno, da so zadevne države članice lahko predložile vse potrebne informacije, iz katerih je razvidno, da zadevni škodljivi organizmi niso bili prisotni v zadevni državi članici ali na zadevnem območju, ali dokončale ukrepe za izkoreninjenje zadevnega organizma. Od takrat je bil dosežen precejšen napredek glede fitosanitarnega statusa nekaterih zaščitenih območij v nekaterih državah članicah.

    (2)

    Nekatere občine portugalske regije Ribatejo e Oeste so bile priznane kot varovano območje glede organizma Bemisia tabaci Genn. (evropske populacije). Portugalska je predložila informacije, iz katerih je razvidno, da je organizem Bemisia tabaci (evropske populacije) zdaj naseljen v navedenih občinah. Zato navedene občine ne bi smele več biti priznane kot varovano območje glede organizma Bemisia tabaci (evropske populacije).

    (3)

    Ozemlje Grčije je bilo priznano kot varovano območje glede organizmov Dendroctonus micans Kugelan, Gilpinia hercyniae (Hartig), Gonipterus scutellatus Gyll., Ips amitinus Eichhof, Ips cembrae Heer in Ips duplicatus Sahlberg do 30. aprila 2016. Dodatne informacije, ki jih je predložila Grčija, kažejo, da je ozemlje Grčije še naprej prosto navedenih organizmov. Zato bi bilo treba Grčijo priznati kot varovano območje glede navedenih škodljivih organizmov brez časovne omejitve.

    (4)

    Ozemlji Irske in Združenega kraljestva sta bili priznani kot varovano območje glede organizma Dryocosmus kuriphilus Yasumatsu do 30. aprila 2016. Dodatne informacije, ki sta jih predložila Irska in Združeno kraljestvo, kažejo, da sta njuni ozemlji še naprej prosti navedenega organizma. Zato bi bilo treba Irsko in Združeno kraljestvo priznati kot varovano območje glede navedenega škodljivega organizma brez časovne omejitve.

    (5)

    Ozemlje Portugalske je bilo priznano kot varovano območje glede organizma Dryocosmus kuriphilus Yasumatsu do 30. aprila 2016. Portugalska je predložila informacije, iz katerih je razvidno, da je organizem Dryocosmus kuriphilus zdaj naseljen na njenem ozemlju. Zato Portugalska ne bi smela več biti priznana kot varovano območje glede organizma Dryocosmus kuriphilus.

    (6)

    Portugalska je zahtevala, da se ozemlje Azorov prizna kot varovano območje glede organizmov Globodera pallida (Stone) Behrens in Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens. Portugalska je na podlagi raziskav, opravljenih od leta 2006, predložila dokaze, da navedena škodljiva organizma na ozemlju Azorov nista prisotna, kljub tamkajšnjim ugodnim razmeram za njuno naselitev. Vendar je treba izvesti nadaljnje raziskave. Navedene raziskave bi morali nadalje nadzirati strokovnjaki v okviru pooblastil Komisije. Zato bi bilo treba Azore priznati kot varovano območje glede organizmov Globodera pallida in Globodera rostochiensis le do 30. aprila 2018.

    (7)

    Irska, Malta in Združeno kraljestvo so zahtevali, da se njihova ozemlja priznajo kot varovano območje glede organizma Paysandisia archon (Burmeister). Irska, Malta in Združeno kraljestvo so na podlagi raziskav, opravljenih od leta 2007, predložili dokaze, da zadevni škodljivi organizem na njihovih ozemljih ni prisoten, kljub tamkajšnjim ugodnim razmeram za njegovo naselitev. Vendar je treba izvesti nadaljnje raziskave. Navedene raziskave bi morali nadalje nadzirati strokovnjaki v okviru pooblastil Komisije. Zato bi bilo treba Irsko, Malto in Združeno kraljestvo priznati kot varovano območje glede organizma Paysandisia archon le do 30. aprila 2018.

    (8)

    Irska in Združeno kraljestvo sta zahtevala, da se njuni ozemlji priznata kot varovano območje glede organizma Rhynchophorus ferrugineus (Olivier). Irska in Združeno kraljestvo sta na podlagi raziskav, opravljenih od leta 2007, predložila dokaze, da zadevni škodljivi organizem na njunih ozemljih ni prisoten, kljub tamkajšnjim ugodnim razmeram za njegovo naselitev. Vendar je treba izvesti nadaljnje raziskave. Navedene raziskave bi morali nadalje nadzirati strokovnjaki v okviru pooblastil Komisije. Zato bi bilo treba Irsko in Združeno kraljestvo priznati kot varovano območje glede organizma Rhynchophorus ferrugineus le do 30. aprila 2018.

    (9)

    Portugalska je zahtevala, da se ozemlje Azorov prizna kot varovano območje glede organizma Rhynchophorus ferrugineus (Olivier). Portugalska je na podlagi raziskav, opravljenih od leta 2007, predložila dokaze, da zadevni škodljivi organizem na ozemlju Azorov ni prisoten, kljub tamkajšnjim ugodnim razmeram za njegovo naselitev. Vendar je treba izvesti nadaljnje raziskave. Navedene raziskave bi morali nadalje nadzirati strokovnjaki v okviru pooblastil Komisije. Zato bi bilo treba Azore priznati kot varovano območje glede organizma Rhynchophorus ferrugineus le do 30. aprila 2018.

    (10)

    Združeno kraljestvo je zahtevalo, da se njegovo ozemlje prizna kot varovano območje glede organizma Thaumetopoea pityocampa Denis & Schiffermüller. Združeno kraljestvo je na podlagi raziskav, opravljenih od leta 2013, predložilo dokaze, da zadevni škodljivi organizem na njegovem ozemlju ni prisoten, kljub tamkajšnjim ugodnim razmeram za njegovo naselitev. Vendar je treba izvesti nadaljnje raziskave. Navedene raziskave bi morali nadalje nadzirati strokovnjaki v okviru pooblastil Komisije. Zato bi bilo treba Združeno kraljestvo priznati kot varovano območje glede organizma Thaumetopoea pityocampa le do 30. aprila 2018.

    (11)

    Ozemlje Irske je bilo priznano kot varovano območje glede organizma Thaumetopoea processionea L. do 30. aprila 2016. Dodatne informacije, ki jih je predložila Irska, kažejo, da je ozemlje Irske še naprej prosto navedenega organizma. Zato bi bilo treba Irsko priznati kot varovano območje glede navedenega škodljivega organizma brez časovne omejitve.

    (12)

    Ozemlje Združenega kraljestva, z izjemo nekaterih lokalnih upravnih enot, je bilo priznano kot varovano območje glede organizma Thaumetopoea processionea L. do 30. aprila 2016. Združeno kraljestvo je predložilo informacije, iz katerih je razvidno, da je organizem Thaumetopoea processionea zdaj naseljen v lokalnih upravnih enotah Guildford in Woking. Zato navedena območja ne bi smela več biti priznana kot del varovanega območja Združenega kraljestva. Navedene informacije prav tako kažejo, da je ostalo ozemlje Združenega kraljestva, ki je bilo priznano kot varovano območje glede organizma Thaumetopoea processionea, še naprej prosto navedenega škodljivega organizma. Vendar je treba izvesti nadaljnje raziskave. Navedene raziskave bi morali nadalje nadzirati strokovnjaki v okviru pooblastil Komisije. Zato bi bilo treba Združeno kraljestvo, z izjemo nekaterih lokalnih upravnih enot, vključno z lokalnima upravnima enotama Guildford in Woking, priznati kot varovano območje glede organizma Thaumetopoea processionea le do 30. aprila 2018.

    (13)

    Združeno kraljestvo je zahtevalo, da se njegovo ozemlje prizna kot varovano območje glede organizma „Candidatus Phytoplasma ulmi“. Združeno kraljestvo je na podlagi raziskav, opravljenih od leta 2013, predložilo dokaze, da navedeni škodljivi organizem na njegovem ozemlju ni prisoten, kljub tamkajšnjim ugodnim razmeram za njegovo naselitev. Vendar je treba izvesti nadaljnje raziskave. Navedene raziskave bi morali nadalje nadzirati strokovnjaki v okviru pooblastil Komisije. Zato bi bilo treba Združeno kraljestvo priznati kot varovano območje glede organizma „Candidatus Phytoplasma ulmi“ le do 30. aprila 2018.

    (14)

    Ozemlje Portugalske je bilo priznano kot varovano območje glede organizma Curtobacterium flaccumfaciens pv. flaccumfaciens (Hedges) Col. Ker je nacionalna proizvodnja semena rastlin iz vrste Phaseolus vulgaris in roda Dolichos (relevantne gostiteljske rastline) na Portugalskem postala zanemarljiva, je Portugalska zahtevala preklic statusa varovanega območja glede organizma Curtobacterium flaccumfaciens pv. flaccumfaciens (Hedges) Col. Zato Portugalska ne bi smela več biti priznana kot varovano območje glede organizma Curtobacterium flaccumfaciens pv. flaccumfaciens (Hedges) Col.

    (15)

    Španija je bila priznana kot varovano območje glede organizma Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al, z izjemo nekaterih delov njenega ozemlja. Španija je zahtevala preklic statusa varovanega območja za avtonomno skupnost Madrid zaradi pomanjkanja gospodarskega interesa. Zato avtonomna skupnost Madrid ne bi smela več biti priznana kot del varovanega območja Španije glede organizma Erwinia amylovora.

    (16)

    Poleg tega je Španija predložila informacije, iz katerih je razvidno, da je organizem Erwinia amylovora zdaj naseljen v avtonomni skupnosti Andaluzija ter v okrožjih (comarcas) Segrià, Noguera, Pla d'Urgell, Garrigues in Urgell v pokrajini Lleida (avtonomna skupnost Katalonija). Ukrepi za izkoreninjenje navedenega škodljivega organizma, sprejeti med letoma 2013 in 2015, so se izkazali za neučinkovite. Zato avtonomna skupnost Andaluzija ter okrožja (comarcas) Segrià, Noguera, Pla d'Urgell, Garrigues in Urgell v pokrajini Lleida (avtonomna skupnost Katalonija) ne bi smeli več biti priznani kot del varovanega območja Španije glede organizma Erwinia amylovora.

    (17)

    Nekateri deli ozemlja Italije so bili priznani kot varovana območja glede organizma Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al. Italija je predložila informacije, iz katerih je razvidno, da je organizem Erwinia amylovora zdaj naseljen v občinah Busca, Centallo in Tarantasca v pokrajini Cuneo (Piemont). Zato občine Busca, Centallo in Tarantasca v pokrajini Cuneo (Piemont) ne bi smele več biti priznane kot del varovanega območja Italije glede organizma Erwinia amylovora.

    (18)

    Ozemlje Severne Irske je bilo priznano kot del varovanega območja Združenega kraljestva glede organizma Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al. Združeno kraljestvo je predložilo informacije, iz katerih je razvidno, da je organizem Erwinia amylovora zdaj naseljen v upravnih enotah (townlands) Ballinran Upper, Carrigenagh Upper, Ballinran in Carrigenagh v grofiji Down ter v volilni enoti Dunmurry Cross v Belfastu, v grofiji Antrim na Severnem Irskem. Zato upravne enote (townlands) Ballinran Upper, Carrigenagh Upper, Ballinran in Carrigenagh v grofiji Down ter volilna enota Dunmurry Cross v Belfastu, v grofiji Antrim na Severnem Irskem, ne bi smele več biti priznane kot del varovanega območja Združenega kraljestva glede organizma Erwinia amylovora.

    (19)

    Nekateri deli ozemlja Italije so bili priznani kot varovano območje glede organizma Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al. do 30. aprila 2016. Italija je predložila informacije, iz katerih je razvidno, da je organizem Erwinia amylovora zdaj naseljen v provincah Milano in Varese v Lombardiji. Zato navedeni provinci ne bi smeli več biti priznani kot del varovanega območja Italije. Navedene informacije prav tako kažejo, da je ostalo ozemlje Italije, ki je bilo priznano kot varovano območje glede organizma Erwinia amylovora do 30. aprila 2016, še naprej prosto navedenega škodljivega organizma. Vendar je treba izvesti nadaljnje raziskave. Navedene raziskave bi morali nadalje nadzirati strokovnjaki v okviru pooblastil Komisije. Zato bi bilo treba Italijo, z izjemo nekaterih provinc, vključno s provincama Milano in Varese v Lombardiji, priznati kot varovano območje glede organizma Erwinia amylovora le do 30. aprila 2018.

    (20)

    Ozemlje Slovaške, z izjemo nekaterih občin v nekaterih okrožjih, je bilo priznano kot varovano območje glede organizma Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al. do 30. aprila 2016. Slovaška je predložila informacije, iz katerih je razvidno, da je organizem Erwinia amylovora zdaj naseljen na celotnem ozemlju okrožja Dunajská Streda. Navedene informacije prav tako kažejo, da je ostalo ozemlje Slovaške, ki je bilo priznano kot varovano območje glede organizma Erwinia amylovora do 30. aprila 2016, še naprej prosto navedenega škodljivega organizma. Vendar je treba izvesti nadaljnje raziskave. Navedene raziskave bi morali nadalje nadzirati strokovnjaki v okviru pooblastil Komisije. Zato bi bilo treba Slovaško, z izjemo nekaterih občin v nekaterih okrožjih, vključno z okrožjem Dunajská Streda, priznati kot varovano območje glede organizma Erwinia amylovora le do 30. aprila 2018.

    (21)

    Združeno kraljestvo je zahtevalo, da se njegovo ozemlje prizna kot varovano območje glede organizma Xanthomonas arboricola pv. pruni (Smith) Vauterin et al. Združeno kraljestvo je na podlagi raziskav, opravljenih od leta 2013, predložilo dokaze, da je bil zadevni škodljivi organizem izkoreninjen ali da se izkoreninja na delih njegovega ozemlja, kjer je prišlo do izbruha navedenega organizma, ter da navedeni organizem na ostalem ozemlju ni prisoten, kljub tamkajšnjim ugodnim razmeram za njegovo naselitev. Vendar je treba izvesti nadaljnje raziskave. Navedene raziskave bi morali nadalje nadzirati strokovnjaki v okviru pooblastil Komisije. Zato bi bilo treba Združeno kraljestvo priznati kot varovano območje glede organizma Xanthomonas arboricola pv. pruni le do 30. aprila 2018.

    (22)

    Irska je zahtevala, da se njeno ozemlje prizna kot varovano območje glede organizma Ceratocystis platani (J.M. Walter) Engelbr. & T.C. Harr. Irska je na podlagi raziskav, opravljenih od leta 2013, dokazala, da zadevni škodljivi organizem na njenem ozemlju ni prisoten, kljub tamkajšnjim ugodnim razmeram za njegovo naselitev. Vendar je treba izvesti nadaljnje raziskave. Navedene raziskave bi morali nadalje nadzirati strokovnjaki v okviru pooblastil Komisije. Zato bi bilo treba Irsko priznati kot varovano območje glede organizma Ceratocystis platani le do 30. aprila 2018.

    (23)

    Ozemlje Združenega kraljestva je bilo priznano kot varovano območje glede organizma Ceratocystis platani (J.M. Walter) Engelbr. & T.C. Harr. do 30. aprila 2016. Dodatne informacije, ki jih je predložilo Združeno kraljestvo, kažejo, da je njegovo ozemlje še naprej prosto navedenega škodljivega organizma. Zato bi bilo treba Združeno kraljestvo priznati kot varovano območje glede navedenega škodljivega organizma brez časovne omejitve.

    (24)

    Ozemlje Otoka Man v Združenem kraljestvu je bilo priznano kot varovano območje glede organizma Cryphonectria parasitica (Murill) Barr. do 30. aprila 2016. Dodatne informacije, ki jih je predložilo Združeno kraljestvo, kažejo, da je ozemlje Otoka Man še naprej prosto navedenega škodljivega organizma. Zato bi bilo treba Otok Man v Združenem kraljestvu priznati kot varovano območje glede navedenega škodljivega organizma brez časovne omejitve.

    (25)

    Ozemlje Finske je bilo priznano kot varovano območje glede virusa Tomato spotted wilt. Finska je predložila informacije, iz katerih je razvidno, da ne more preprečiti ponavljajočih se vnosov virusa Tomato spotted wilt na svoje ozemlje, in zahteva, da se ne priznava več kot varovano območje glede navedenega škodljivega organizma. Zato Finska ne bi smela več biti priznana kot varovano območje glede virusa Tomato spotted wilt.

    (26)

    Ozemlje Portugalske, z izjemo nekaterih območij, je bilo priznano kot varovano območje glede virusa Citrus tristeza (evropski sevi). Portugalska je predložila informacije, iz katerih je razvidno, da je virus Citrus tristeza (evropski sevi) zdaj naseljen v okrožju Odemira v regiji Alentejo. Zato okrožje Odemira v regiji Alentejo ne bi smelo več biti priznano kot varovano območje glede virusa Citrus tristeza (evropski sevi).

    (27)

    Italijanski regiji Apulija in Sardinija sta bili priznani kot varovano območje glede organizma Grapevine flavescence dorée MLO. Informacije, ki jih je predložila Italija, kažejo, da sta regiji Apulija in Sardinija še naprej prosti navedenega škodljivega organizma. Zato bili bilo treba italijanski regiji Apulijo in Sardinijo priznati kot varovano območje glede navedenega škodljivega organizma brez časovne omejitve.

    (28)

    Zaradi jasnosti se nadomesti celotna priloga k Uredbi (ES) št. 690/2008.

    (29)

    Uredbo (ES) št. 690/2008 bi bilo zato treba ustrezno spremeniti.

    (30)

    Ker so nekatera območja priznana kot varovana območja v skladu z Uredbo (ES) št. 690/2008 do 30. aprila 2016, bi se morala ta uredba uporabljati od 1. maja 2016, da se zagotovi pravna kontinuiteta in preprečijo motnje v trgovini.

    (31)

    Ukrepi iz te uredbe so v skladu z mnenjem Stalnega odbora za rastline, živali, hrano in krmo –

    SPREJELA NASLEDNJO UREDBO:

    Člen 1

    Sprememba Uredbe (ES) št. 690/2008

    Priloga I k Uredbi (ES) št. 690/2008 se nadomesti z besedilom iz Priloge k tej uredbi.

    Člen 2

    Začetek veljavnosti in uporaba

    Ta uredba začne veljati dan po objavi v Uradnem listu Evropske unije.

    Uporablja se od 1. maja 2016.

    Ta uredba je v celoti zavezujoča in se neposredno uporablja v vseh državah članicah.

    V Bruslju, 1. junija 2016

    Za Komisijo

    Predsednik

    Jean-Claude JUNCKER


    (1)  UL L 169, 10.7.2000, str. 1.

    (2)  Uredba Komisije (ES) št. 690/2008 z dne 4. julija 2008 o priznavanju varovanih območij v Skupnosti, izpostavljenih posebni nevarnosti za zdravstveno varstvo rastlin (UL L 193, 22.7.2008, str. 1).


    PRILOGA

    „PRILOGA I

    Območja v Skupnosti, ki so priznana kot ‚varovana območja‘ glede škodljivih organizmov, naštetih ob njihovih imenih

    Škodljivi organizmi

    Varovana območja: ozemlje

    (a)   

    Žuželke, pršice in ogorčice na vseh razvojnih stopnjah

    1.

    Anthonomus grandis (Boh.)

    Grčija, Španija (Andaluzija, Katalonija, Extremadura, Murcia, Valencija)

    2.

    Bemisia tabaci Genn. (evropske populacije)

    Irska, Portugalska (Azori, Beira Interior, Beira Litoral, Entre Douro e Minho in Trás-os-Montes), Finska, Švedska, Združeno kraljestvo

    3.

    Cephalcia lariciphila (Klug.)

    Irska, Združeno kraljestvo (Severna Irska, Otok Man in Jersey)

    3.1

    Daktulosphaira vitifoliae (Fitch)

    Ciper

    4.

    Dendroctonus micans Kugelan

    Irska, Grčija, Združeno kraljestvo (Severna Irska, Otok Man in Jersey)

    4.1

    Dryocosmus kuriphilus Yasumatsu

    Irska, Združeno kraljestvo

    5.

    Gilpinia hercyniae (Hartig)

    Irska, Grčija, Združeno kraljestvo (Severna Irska, Otok Man in Jersey)

    6.

    Globodera pallida (Stone) Behrens

    Latvija, Portugalska (Azori, do 30. aprila 2018), Slovenija, Slovaška, Finska

    6.1

    Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens

    Portugalska (Azori, do 30. aprila 2018)

    7.

    Gonipterus scutellatus Gyll.

    Grčija, Portugalska (Azori)

    8.

    Ips amitinus Eichhof

    Irska, Grčija, Združeno kraljestvo

    9.

    Ips cembrae Heer

    Irska, Grčija, Združeno kraljestvo (Severna Irska in Otok Man)

    10.

    Ips duplicatus Sahlberg

    Irska, Grčija, Združeno kraljestvo

    11.

    Ips sexdentatus Bőrner

    Irska, Ciper, Združeno kraljestvo (Severna Irska in Otok Man)

    12.

    Ips typographus Heer

    Irska, Združeno kraljestvo

    13.

    Leptinotarsa decemlineata Say

    Irska, Španija (Ibiza in Menorka), Ciper, Malta, Portugalska (Azori in Madeira), Finska (okrožja Åland, Häme, Kymi, Pirkanmaa, Satakunta, Turku, Uusimaa), Švedska (okrožja Blekinge, Gotland, Halland, Kalmar in Skåne), Združeno kraljestvo

    14.

    Liriomyza bryoniae (Kaltenbach)

    Irska, Združeno kraljestvo (Severna Irska)

    14.1

    Paysandisia archon (Burmeister)

    Irska (do 30. aprila 2018), Malta (do 30. aprila 2018), Združeno kraljestvo (do 30. aprila 2018)

    14.2

    Rhynchophorus ferrugineus (Olivier)

    Irska (do 30. aprila 2018), Portugalska (Azori, do 30. aprila 2018), Združeno kraljestvo (do 30. aprila 2018)

    15.

    Sternochetus mangiferae Fabricius

    Španija (Granada in Malaga), Portugalska (Alentejo, Algarve in Madeira)

    15.1

    Thaumetopoea pityocampa Denis & Schiffermüller

    Združeno kraljestvo (do 30. aprila 2018)

    16.

    Thaumetopoea processionea L.

    Irska, Združeno kraljestvo (z izjemo lokalnih upravnih enot Barnet; Brent; Bromley; Camden; City of London; City of Westminster; Croydon; Ealing; Elmbridge District; Epsom and Ewell District; Guildford; Hackney; Hammersmith & Fulham; Haringey; Harrow; Hillingdon; Hounslow; Islington; Kensington & Chelsea; Kingston upon Thames; Lambeth; Lewisham; Merton; Reading; Richmond Upon Thames; Runnymede District; Slough; South Oxfordshire; Southwark; Spelthorne District; Sutton; Tower Hamlets; Wandsworth; West Berkshire in Woking) (do 30. aprila 2018)

    (b)   

    Bakterije

    01.

    Candidatus Phytoplasma ulmi‘

    Združeno kraljestvo (do 30. aprila 2018)

    1.

    Curtobacterium flaccumfaciens pv. flaccumfaciens (Hedges) Col.

    Grčija, Španija

    2.

    Erwinia amylovora (Burrill) Winslow et al.

    Estonija, Španija (z izjemo avtonomnih skupnosti Andaluzija, Aragonija, Kastilja – Manča, Kastilja in Leon, Extremadura, Madrid, Murcia, Navarra in Rioja, pokrajine Guipuzkoa (Baskija), okrožij (comarcas) Garrigues, Noguera, Pla d'Urgell, Segrià in Urgell v pokrajini Lleida (avtonomna skupnost Katalonija), občin Alborache in Turís v pokrajini Valencija ter okrožij (comarcas) L'Alt Vinalopó in El Vinalopó Mitjà v pokrajini Alicante (avtonomna skupnost Valencija)), Francija (Korzika), Italija (Abruci, Bazilikata, Kalabrija, Kampanija, Lacij, Ligurija, Marke, Molize, Piemont (z izjemo občin Busca, Centallo in Tarantasca v pokrajini Cuneo), Sardinija, Sicilija, Toskana, Umbrija, Dolina Aoste), Latvija, Portugalska, Finska, Združeno kraljestvo (Severna Irska: z izjemo upravnih enot (townlands) Ballinran Upper, Carrigenagh Upper, Ballinran in Carrigenagh v grofiji Down ter volilne enote Dunmurry Cross v Belfastu, v grofiji Antrim; Otok Man; Kanalski otoki),

    in, do 30. aprila 2018, Irska (z izjemo mesta Galway), Italija (Apulija, Emilija – Romanja (pokrajini Parma in Piacenza), Lombardija (z izjemo pokrajin Milano, Mantova, Sondrio in Varese), Benečija (z izjemo pokrajin Rovigo in Benetke, občin Barbona, Boara Pisani, Castelbaldo, Masi, Piacenza d'Adige, S. Urbano in Vescovana v pokrajini Padova ter območja južno od avtoceste A4 v pokrajini Verona)), Litva (z izjemo občin Babtai in Kėdainiai (regija Kaunas)), Slovenija (z izjemo regij Gorenjska, Koroška, Maribor in Notranjska ter občin Lendava in Renče – Vogrsko (južno od avtoceste H4)), Slovaška (z izjemo občin Dunajská Streda, Hronovce in Hronské Kľačany (okrožje Levice), Dvory nad Žitavou (okrožje Nové Zámky), Málinec (okrožje Poltár), Hrhov (okrožje Rožňava), Veľké Ripňany (okrožje Topoľčany), Kazimír, Luhyňa, Malý Horeš, Svätuše in Zatín (okrožje Trebišov))

    3.

    Xanthomonas arboricola pv. pruni (Smith) Vauterin et al.

    Združeno kraljestvo (do 30. aprila 2018)

    (c)   

    Glive

    01.

    Ceratocystis platani (J.M.Walter) Engelbr. & T.C.Harr.

    Irska (do 30. aprila 2018), Združeno kraljestvo

    02.

    Cryphonectria parasitica (Murrill) Barr.

    Češka, Irska, Švedska, Združeno kraljestvo

    1.

    Glomerella gossypii Edgerton

    Grčija

    2.

    Gremmeniella abietina Morelet

    Irska, Združeno kraljestvo (Severna Irska)

    3.

    Hypoxylon mammatum (Wahlenberg) J. Miller

    Irska, Združeno kraljestvo (Severna Irska)

    (d)   

    Virusi in virusom podobni organizmi

    1.

    Virus Beet necrotic yellow vein

    Irska, Francija (Bretanja), Portugalska (Azori), Finska, Združeno kraljestvo (Severna Irska)

    2.

    Virus Tomato spotted wilt

    Švedska

    3.

    Virus Citrus tristeza (evropski sevi)

    Grčija (z izjemo regionalnih enot Argolida in Chania), Malta, Portugalska (z izjemo avtonomnih regij Algarve in Madeira ter okrožja Odemira v regiji Alentejo)

    4.

    Grapevine flavescence dorée MLO

    Češka, Francija (Alzacija, Šampanja – Ardeni, Pikardija (departma Aisne), Ile de France (občine Citry, Nanteuil-sur-Marne in Saâcy-sur- Marne) in Lorena), Italija (Apulija, Sardinija in Bazilikata)“


    Top