Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52013TA1213(12)

    Poročilo o letnih računovodskih izkazih Evropskega bančnega organa za proračunsko leto 2012 z odgovori Organa

    UL C 365, 13.12.2013, p. 80–88 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    13.12.2013   

    SL

    Uradni list Evropske unije

    C 365/80


    POROČILO

    o letnih računovodskih izkazih Evropskega bančnega organa za proračunsko leto 2012 z odgovori Organa

    2013/C 365/12

    UVOD

    1.

    Evropski bančni organ (v nadaljnjem besedilu: Organ ali EBA) s sedežem v Londonu je bil ustanovljen z Uredbo (EU) št. 1093/2010 Evropskega parlamenta in Sveta (1). Naloge Organa so prispevati k oblikovanju visokokakovostnih skupnih regulativnih in nadzornih standardov in praks, prispevati k dosledni uporabi pravno zavezujočih aktov Unije, spodbujati in omogočati prenose nalog in pristojnosti med pristojnimi organi, v okviru svoje pristojnosti spremljati in ocenjevati razvoj dogodkov na trgu ter spodbujati varstvo vlagateljev in investitorjev (2).

    INFORMACIJE V PODKREPITEV IZJAVE O ZANESLJIVOSTI

    2.

    Revizijski pristop Sodišča vključuje analitične revizijske postopke, neposredno preizkušanje transakcij in oceno ključnih kontrol nadzornega in kontrolnega sistema Organa. Dopolnjujejo jih dokazi, pridobljeni z delom drugih revizorjev (kadar je smiselno) in analizo poslovodskih predstavitev.

    IZJAVA O ZANESLJIVOSTI

    3.

    Sodišče je v skladu z določbami člena 287 Pogodbe o delovanju Evropske unije (PDEU) revidiralo:

    (a)

    letne računovodske izkaze Organa, ki jih sestavljajo računovodski izkazi (3) in poročila o izvrševanju proračuna (4) za proračunsko leto, ki se je končalo 31. decembra 2012, ter

    (b)

    zakonitost in pravilnost transakcij, povezanih s temi izkazi.

    Odgovornost poslovodstva

    4.

    V skladu s členoma 33 in 43 Uredbe Komisije (ES, Euratom) št. 2343/2002 (5) je poslovodstvo odgovorno za pripravo in pošteno predstavitev letnih računovodskih izkazov Organa ter za zakonitost in pravilnost transakcij, povezanih z njimi:

    (a)

    naloge poslovodstva v zvezi z letnimi računovodskimi izkazi Organa vključujejo zasnovo, izvajanje in vzdrževanje sistema notranje kontrole, ki se uporablja za pripravo in pošteno predstavitev računovodskih izkazov brez pomembno napačne navedbe zaradi goljufije ali napake, izbiro in uporabo ustreznih računovodskih usmeritev na podlagi računovodskih pravil, ki jih je sprejel računovodja Komisije (6), in pripravo okoliščinam primernih računovodskih ocen. Direktor odobri letne računovodske izkaze Organa, potem ko jih računovodja Organa pripravi na podlagi vseh razpoložljivih informacij in napiše pojasnilo, priloženo računovodskim izkazom, v katerem med drugim izjavlja, da je pridobil razumno zagotovilo, da so informacije v vseh pomembnih pogledih resničen in pošten prikaz finančnega položaja Organa;

    (b)

    naloge poslovodstva v zvezi z zakonitostjo in pravilnostjo transakcij, povezanih z računovodskimi izkazi, in skladnostjo z načelom dobrega finančnega poslovodenja vključujejo zasnovo, izvajanje in vzdrževanje uspešnega in učinkovitega sistema notranje kontrole, ki zajema ustrezen nadzor in primerne ukrepe za preprečevanje nepravilnosti in goljufij ter po potrebi sodne postopke za izterjavo nepravilno plačanih ali porabljenih sredstev.

    Revizorjeva odgovornost

    5.

    Sodišče je odgovorno, da na podlagi svoje revizije Evropskemu parlamentu in Svetu (7) predloži izjavo o zanesljivosti letnih računovodskih izkazov ter o zakonitosti in pravilnosti z njimi povezanih transakcij. Sodišče izvaja revizije v skladu z mednarodnimi standardi revidiranja in etičnim kodeksom MZRS ter mednarodnimi standardi za vrhovne revizijske institucije INTOSAI. Ti standardi določajo, da mora Sodišče revizijo načrtovati in opraviti tako, da pridobi razumno zagotovilo, da so letni računovodski izkazi Organa brez pomembno napačnih navedb in da so z njimi povezane transakcije zakonite in pravilne.

    6.

    Revizija zajema izvajanje postopkov za pridobitev revizijskih dokazov o zneskih in razkritjih v računovodskih izkazih ter o zakonitosti in pravilnosti z njimi povezanih transakcij. Postopki so odvisni od revizorjeve presoje, ki temelji na oceni tveganja pomembno napačne navedbe v računovodskih izkazih in pomembne neskladnosti med transakcijami, povezanimi z izkazi, in zahtevami pravnega okvira Evropske unije, ne glede na to, ali gre za goljufijo ali napako. Pri oceni tega tveganja revizor upošteva vse notranje kontrole, ki se izvajajo za pripravo in pošteno predstavitev računovodskih izkazov, ter nadzorne in kontrolne sisteme, s katerimi se zagotavljata zakonitost in pravilnost z njimi povezanih transakcij, da se pripravijo okoliščinam primerni revizijski postopki. Med revizijo se tudi ovrednotijo primernost računovodskih usmeritev, sprejemljivost računovodskih ocen in celotna predstavitev računovodskih izkazov.

    7.

    Sodišče meni, da so pridobljeni revizijski dokazi zadostna in ustrezna osnova za njegovo izjavo o zanesljivosti.

    Mnenje o zanesljivosti računovodskih izkazov

    8.

    Po mnenju Sodišča letni računovodski izkazi Organa v vseh pomembnih pogledih pošteno predstavljajo njegov finančni položaj na dan 31. decembra 2012 ter njegov poslovni izid in denarne tokove za tedaj končano leto v skladu z določbami njegove finančne uredbe in računovodskimi pravili, ki jih je sprejel računovodja Komisije.

    Mnenje o zakonitosti in pravilnosti z izkazi povezanih transakcij

    9.

    Po mnenju Sodišča so transakcije, povezane z letnimi računovodskimi izkazi za proračunsko leto, ki se je končalo 31. decembra 2012, v vseh pomembnih pogledih zakonite in pravilne.

    10.

    Zaradi naslednjih pripomb mnenji Sodišča nista vprašljivi.

    PRIPOMBA O ZAKONITOSTI IN PRAVILNOSTI TRANSAKCIJ

    11.

    Zaradi višjih stroškov izobraževanja Organ uslužbencem z otroki, ki obiskujejo osnovno ali srednjo šolo, poleg dodatka za šolanje iz kadrovskih predpisov dodeli tudi prispevek za izobraževanje (8). Prispevki za izobraževanje so leta 2012 skupaj znašali približno 76 000 EUR. Kadrovski predpisi teh prispevkov ne predvidevajo, zato so ti nepravilni.

    PRIPOMBA O NOTRANJIH KONTROLAH

    12.

    V skladu s strategijo za informacijske tehnologije Organa, ki jo je zasnoval predhodnik organa (9), bo EBA do decembra 2013 najemala zunanjega ponudnika storitev informacijske tehnologije (10), ki upravlja glavne aplikacije sistema informacijske tehnologije. To pomeni tveganja, saj ima Organ omejen nadzor in kontrolo nad svojim sistemom informacijske tehnologije.

    PRIPOMBA O UPRAVLJANJU PRORAČUNA

    13.

    Splošna raven odobrenih proračunskih sredstev je bila 89-odstotna in se je gibala med 84 % za naslov I (odhodki za zaposlene), 86 % za naslov II (upravni odhodki) in 100 % za naslov III (operativni odhodki) (11). Raven prenosov odobrenih proračunskih sredstev je bila za naslov II visoka (45 %), predvsem zaradi razlogov, na katere Organ ne more vplivati, kot so neuspešno iskanje novih prostorov in zamude pri izvajanju nekaterih projektov informacijske tehnologije, saj je bilo pridobivanje potrebnih podatkov od predhodnika Organa težavno. Raven prenosov odobrenih proračunskih sredstev je bila za naslov III visoka (85 %), kar je posledica zlasti dveh zapletenih in dolgotrajnih postopkov javnega naročanja na področju informacijske tehnologije, ki sta sicer bila izvedena kot načrtovano, zamud pri začetku in izvajanju treh drugih projektov informacijske tehnologije, ponudniki pa so pozno fakturirali nekatere storitve informacijske tehnologije.

    DRUGE PRIPOMBE

    14.

    Sodišče je pri revidiranih postopkih za zaposlovanje v zvezi s preglednostjo in enakopravnostjo ugotovilo naslednje pomanjkljivosti: kandidati so bili ocenjeni s seštevkom rezultatov namesto s posameznim rezultatom za vsako izbirno merilo in ni bilo dokazov, da so bila vprašanja za razgovore in pisne preizkuse določena pred dnevom pregleda prijav.

    SPREMLJANJE UPOŠTEVANJA LANSKIH PRIPOMB

    15.

    Pregled sprejetih popravljalnih ukrepov v zvezi z lanskimi pripombami Sodišča je podan v Prilogi I.

    To poročilo je sprejel senat IV, ki ga vodi dr. Louis GALEA, član Evropskega računskega sodišča, v Luxembourgu na zasedanju 15. julija 2013.

    Za Računsko sodišče

    Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA

    Predsednik


    (1)  UL L 331, 15.12.2010, str. 12.

    (2)  V Prilogi II, ki je predstavljena v informativne namene, so povzete pristojnosti in dejavnosti Organa.

    (3)  Ti zajemajo bilanco stanja in izkaz poslovnega izida, izkaz denarnih tokov, izkaz sprememb čistih sredstev ter povzetek pomembnih računovodskih usmeritev in druga pojasnila.

    (4)  Ta vsebujejo izkaz realizacije proračuna in njegovo prilogo.

    (5)  UL L 357, 31.12.2002, str. 72.

    (6)  Računovodska pravila, ki jih je sprejel računovodja Komisije, so izpeljana iz mednarodnih računovodskih standardov za javni sektor (MRSJS), ki jih je izdala Mednarodna zveza računovodskih strokovnjakov, ali, kadar je smiselno, iz mednarodnih računovodskih standardov (MRS) / mednarodnih standardov računovodskega poročanja (MSRP), ki jih je izdal Odbor za mednarodne računovodske standarde.

    (7)  Člen 185(2) Uredbe Sveta (ES, Euratom) št. 1605/2002 (UL L 248, 16.9.2002, str. 1).

    (8)  Člen 3 Priloge VII določa, da se osnovni dodatek v višini 252,81 EUR lahko podvoji na 505,62 EUR.

    (9)  Odbor evropskih bančnih nadzornikov.

    (10)  Banque de France.

    (11)  Proračun je bil po analizi potreb za preostali del leta revidiran septembra 2012, odobrena proračunska sredstva pa so se zmanjšala za 8,9 %.


    PRILOGA I

    Spremljanje upoštevanja lanskih pripomb

    Leto

    Pripomba Sodišča

    Status popravljalnega ukrepa

    (zaključen / se izvaja / neizveden / ni relevantno)

    2011

    Nizke stopnje izvrševanja proračuna kažejo težave pri načrtovanju in izvrševanju proračuna.

    se izvaja

    2011

    Proračun Organa za proračunsko leto 2011 je znašal 12,7 milijona EUR. V skladu z uredbo o ustanovitvi Organa (1) je bilo 60 % proračuna za leto 2011 financiranih iz prispevkov držav članic in držav Efte, 40 % pa iz proračuna Unije. Konec leta 2011 je Organ zabeležil pozitivno realizacijo proračuna v višini 3,6 milijona EUR. V skladu s členoma 15(4) in 16(1) finančne uredbe Organa je bil celoten znesek nato evidentiran v računovodskih izkazih kot obveznost do Evropske komisije.

    se izvaja

    2011

    Opažene so bile slabosti v zvezi s tremi pravnimi obveznostmi, ki so bile prevzete pred proračunskimi obveznostmi (742 000 EUR).

    zaključen

    2011

    Računovodja še ni potrdil računovodskega sistema Organa, kot zahteva finančna uredba.

    zaključen

    2011

    Nekateri revidirani postopki javnega naročanja niso bili povsem skladni z določbami splošne finančne uredbe. Naročila v vrednosti 299 182 EUR so bila razpisana v skladu z nacionalnimi pravili, kar je v letu 2011 povzročilo plačila v višini 248 775 EUR. Organ bi moral poskrbeti, da so vsa nova naročila oddana povsem skladno s pravili EU o javnem naročanju.

    zaključen

    2011

    Organ mora povečati preglednost postopkov zaposlovanja: ponderji za izbirna merila in minimalni rezultati, potrebni za povabilo na razgovor ali uvrstitev na seznam primernih kandidatov, niso bili določeni pred preučitvijo prijav.

    se izvaja


    (1)  UL L 331, 15.12.2010, str. 12, člen 62(1).


    PRILOGA II

    Evropski bančni organ (London)

    Pristojnosti in dejavnosti

    Področja pristojnosti Unije, ki izhajajo iz Pogodbe

    (člena 26 in 114 Pogodbe o delovanju Evropske unije)

    Člen 26:

    „1.   Unija sprejme ukrepe za vzpostavitev ali zagotavljanje delovanja notranjega trga v skladu z ustreznimi določbami Pogodb.

    2.   Notranji trg zajema območje brez notranjih meja, na katerem je v skladu z določbami Pogodb zagotovljen prost pretok blaga, oseb, storitev in kapitala.

    3.   Svet na predlog Komisije določi smernice in pogoje, potrebne za zagotavljanje uravnoteženega napredka na vseh zadevnih področjih.“

    Člen 114:

    „1.   Kadar Pogodbi ne določata drugače, se za doseganje ciljev iz člena 26 uporabljajo v nadaljevanju navedene določbe. Evropski parlament in Svet po rednem zakonodajnem postopku in po posvetovanju z Ekonomsko-socialnim odborom sprejmeta ukrepe za približevanje določb zakonov in drugih predpisov v državah članicah, katerih predmet je vzpostavitev in delovanje notranjega trga.“

    Pristojnosti Organa

    (Uredba (ES) št. 1093/2010 Evropskega parlamenta in Sveta)

    Cilji

    (a)

    Izboljšanje delovanja notranjega trga, kar zajema zlasti smotrno, učinkovito in usklajeno stopnjo ureditve in nadzora;

    (b)

    zagotavljanje integritete, preglednosti, učinkovitosti in pravilnega delovanja finančnih trgov;

    (c)

    krepitev mednarodnega usklajevanja pri nadzoru;

    (d)

    preprečevanje regulativne arbitraže in spodbujanje enakih konkurenčnih pogojev;

    (e)

    zagotavljanje, da so najemanje kreditov in druga tveganja ustrezno urejena in nadzorovana, in

    (f)

    okrepitev varstva potrošnikov.

    Naloge

    (a)

    Prispevati k oblikovanju visokokakovostnih skupnih regulativnih in nadzornih standardov in praks;

    (b)

    prispevati k dosledni uporabi pravno zavezujočih aktov Unije;

    (c)

    spodbujati in omogočati prenose nalog in pristojnosti med pristojnimi organi;

    (d)

    tesno sodelovati z ESRB (1);

    (e)

    pripravljati in izvajati analize medsebojnih strokovnih pregledov pristojnih organov;

    (f)

    v okviru svoje pristojnosti spremljati in ocenjevati razvoj dogodkov na trgu;

    (g)

    opravljati ekonomske analize trgov za obveščenost pri opravljanju nalog Organa;

    (h)

    spodbujati varstvo vlagateljev in investitorjev;

    (i)

    prispevati k skladnemu in doslednemu delovanju kolegijev nadzornikov, spremljanju, ocenjevanju in merjenju sistemskega tveganja, razvijanju ter usklajevanju načrtov reševanja in sanacije, zagotavljanju visoke ravni zaščite vlagateljev in investitorjev po vsej Uniji in razvoju metod za saniranje finančnih institucij v težavah ter oceni potreb po ustreznih finančnih instrumentih;

    (j)

    izpolnjevati vse druge posebne naloge iz te uredbe ali iz drugih zakonodajnih aktov;

    (k)

    na svojem spletnem mestu objavljati in redno posodabljati informacije v zvezi s področjem svojega delovanja;

    (l)

    od Odbora evropskih bančnih nadzornikov (CEBS) po potrebi prevzeti vse obstoječe in že začete naloge.

    Vodenje

    Odbor nadzornikov

    Sestavljajo ga predsednik, po en predstavnik iz vsake države članice (vodja NNO (2)), Komisije, ECB (3), ESRB, EIOPA (4) in ESMA (5).

    Upravni odbor

    Sestavljajo ga predsednik in šest drugih članov odbora nadzornikov.

    Predsednik

    Imenuje ga odbor nadzornikov.

    Izvršni direktor

    Imenuje ga odbor nadzornikov.

    Odbor za pritožbe

    Skupno telo vseh treh evropskih nadzornih organov.

    Zunanja revizija

    Evropsko računsko sodišče.

    Organ za razrešnico

    Evropski parlament.

    Viri, ki so bili Organu na voljo v letu 2012 (2011)

    Proračun za leto 2012

    20,7 milijona EUR (12,7 milijona EUR)

    Ta zajema:

     

    subvencijo Evropske unije: 8,3 milijona EUR (5,1 milijona EUR)

     

    prispevke držav članic: 12,1 milijona EUR (7,4 milijona EUR)

     

    prispevke opazovalcev: 0,3 milijona EUR (0,2 milijona EUR)

    Število zaposlenih 31. decembra 2012

    68 (40) začasnih uslužbencev

    12 (6) pogodbenih uslužbencev

    14 (5) napotenih nacionalnih strokovnjakov

    Proizvodi in storitve, zagotovljeni v letu 2012

    Javna posvetovanja o 23 osnutkih regulativnih in izvedbenih tehničnih standardov, od tega 16 o kapitalu/lastnih sredstvih;

    predložitev prvega osnutka regulativnih tehničnih standardov o kapitalskih zahtevah za centralne nasprotne stranke Komisiji, v skladu z uredbo o infrastrukturi evropskega trga;

    izdaja 6 smernic, 4 dokumentov za razpravo in 14 posvetovalnih dokumentov;

    predložitev sedmih mnenj Komisiji, Evropskemu parlamentu in Svetu, treh pripomb glede računovodskih vprašanj fundaciji IASB/MSRP in ene pripombe glede revizijskih vprašanj IAASB;

    spremljanje upoštevanja priporočila EBA v zvezi z vseevropskim obremenitvenim testom iz julija 2011 in priporočila EBA za rekapitalizacijo iz decembra 2011 s predvidenim izvajanjem do 30. junija 2012 (spremljanje kapitalskih načrtov bank, objava posameznih podatkov o kapitalskem položaju 61 bank);

    dejavnosti v zvezi s kolegiji nadzornikov, ki se osredotočajo na izboljšanje doslednosti nadzornih praks, boljše usklajevanje dejavnosti in sprejemanje skupnih odločitev v zvezi z zahtevami po skrbnosti za posamezne institucije, s posebnim poudarkom na 40 največjih čezmejnih bankah EU;

    udeležba na 116 sestankih in dejavnostih kolegijev;

    razvoj priročnika EBA za krizno upravljanje o upravljanju izrednih razmer ter obravnavanju izmenjave informacij znotraj kolegijev in z EBA v izrednih razmerah;

    razvoj dokumenta o dobrih praksah glede doslednosti vsebine in sprejemanja skupnih odločitev;

    izdaja številnih strokovnih poročil (npr. poročilo o pregledu bonitetnega okvira za posojila MSP, poročilo o spremljanju Basel III/CRDIV, poročilo o pregledu dodatnega ukrepanja za ocenjevanje razkritij bank kot odziv na zahteve 3. stebra, določene v direktivi o kapitalskih zahtevah, poročilo o delovanju kolegijev in izpolnjevanju ciljev akcijskih načrtov za kolegije itd.);

    izvajanje analize tveganja, ocenjevanje in spremljanje ter predstavitev poročil o tveganju številnim zainteresiranim stranem (vključno z letnim poročilom Evropskemu parlamentu, polletnimi in četrtletnimi posodobitvami in poročili ter tedenskim preglednim poročilom o likvidnostnih razmerah in razmerah financiranja evropskih bank), izboljšanje infrastrukture ocenjevanja in analize tveganja, vključno z raziskovanjem notranjih in zunanjih podatkov;

    zagotavljanje informacij in prispevanje k postopku pregleda evropskega sistema finančnega nadzora v smislu člena 81 uredbe o EBA, skupaj z ESMA in EIOPA (zagotavljanje poročila o količini in kakovosti podatkov in samoocenjevalnega poročila Komisiji);

    prispevanje k programu Mednarodnega denarnega sklada za oceno finančnih sektorjev EU;

    dejavnosti, povezane z EURIBOR in vprašanji v zvezi z referenčnimi merili, ki jih Organ opravlja skupaj z ESMA, vključno z izdajanjem priporočil Euribor-EBF in nacionalnim organom, ter dejavnosti v zvezi z načeli za postopke določanja referenčnih meril;

    izvajanje anket med nacionalnimi pristojnimi organi v zvezi z nacionalnimi predpisi glede zavarovanja poklicne odgovornosti in odgovornim posojanjem ter obravnavanjem posojilojemalcev, ki imajo težave s plačilom; objava poročila o potrošniških trendih za leto 2012;

    organizacija dneva EBA za varstvo potrošnikov oktobra 2012;

    ustanovitev stalnega odbora za varstvo potrošnikov in finančne inovacije (SCConFin) ter njegovih podskupin, ki se ukvarjajo z odgovornim posojanjem in obravnavanjem zamudnih obresti, investicijskimi skladi, ki kotirajo na borzi, ter pogodbami na razliko;

    organizacija in usklajevanje 13 seminarjev za uslužbence EBA in nacionalnih nadzornih organov;

    vzpostavitev sklopa ključnih kazalnikov uspešnosti za finančno področje, o katerih se redno poroča upravnemu odboru EBA;

    dodatna razširitev integriranega sistema za elektronsko upravljanje človeških virov (Allegro), da se omogoči učinkovito in pregledno delovno okolje;

    11 sestankov odbora nadzornikov (sedem sestankov, štiri telekonference), osem sestankov upravnega odbora (šest sestankov, dve telekonferenci);

    približno 180 sestankov notranjih odborov/skupin/delovnih skupin/komisij EBA.

    Vir: Podatki, ki jih je posredoval Organ.


    (1)  Evropski odbor za sistemska tveganja.

    (2)  Nacionalni nadzorni organ.

    (3)  Evropska centralna banka.

    (4)  Evropski organ za zavarovanja in poklicne pokojnine.

    (5)  Evropski organ za vrednostne papirje in trge.

    Vir: Podatki, ki jih je posredoval Organ.


    ODGOVORI ORGANA

    11.

    Visoki stroški izobraževanja in dejstvo, da v Londonu ni Evropske šole, sta glavni oviri za pritegnitev in zadržanje visoko usposobljene delovne sile z zadostnimi izkušnjami za uresničevanje mandata organa EBA.

    Po neuspešnih pogajanjih z organi Združenega kraljestva je organ EBA sprejel notranjo politiko, da bi se izognil diskriminaciji in spodbujal enake možnosti v okviru kadrovske politike, oblikovane v smislu kadrovskih predpisov. Zaposleni pri organu EBA bi morali prejeti enako socialno podporo za stroške izobraževanja, kot tisti, ki so v okviru istih kadrovskih predpisov zaposleni drugje.

    Ozadje in razlogi za tak pristop so bili vedno podrobno navedeni v proračunu organa EBA (načrt kadrovske politike) v letnih proračunskih postopkih.

    12.

    Organ EBA se strinja s pripombo Sodišča. Z novo strategijo za informacijsko tehnologijo, ki jo je upravni odbor potrdil leta 2012 in izvedel leta 2013, bo organ 1. januarja 2014, ko bo trenutnemu ponudniku storitev informacijske tehnologije potekla pogodba, dobil nazaj obsežen nadzor nad svojim sistemom informacijske tehnologije.

    13.

    Organ EBA se je seznanil z ugotovitvijo Evropskega računskega sodišča.

    Prenosi, povezani z informacijsko tehnologijo, v naslovu III, se lahko pripišejo začetni fazi delovanja agencije in izvajanju nove strategije za informacijsko tehnologijo, ki je namenjena postopnemu odpravljanju zastarelih rešitev in vzpostavitvi stabilne platforme informacijske tehnologije v skladu z dolgoročnim mandatom organa EBA. Ko bo to obdobje zaključeno, bo poraba sredstev za informacijsko tehnologijo bolj enakomerno porazdeljena skozi proračunsko leto, kar bo znatno zmanjšalo tveganje za prenose sredstev.

    14.

    Organ EBA se zaveda slabosti, ki jih je ugotovilo Sodišče, zato je takoj uvedel popravljalne ukrepe. Od januarja 2013 so kandidati ocenjeni s posameznim rezultatom za vsako izbirno merilo, dokaz, da so bila vprašanja in pisni preizkusi določeni pred dnevom pregleda prijav, pa je sistematično vključen v dosjeje o zaposlitvi.


    Top