EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52018DC0781

POROČILO KOMISIJE EVROPSKEMU PARLAMENTU IN SVETU o podatkih o proračunskem učinku letne posodobitve osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov in drugih uslužbencev Evropske unije ter korekcijskih koeficientov, ki se zanje uporabljajo, v letu 2018

COM/2018/781 final

Bruselj, 30.11.2018

COM(2018) 781 final

POROČILO KOMISIJE EVROPSKEMU PARLAMENTU IN SVETU

o podatkih o proračunskem učinku letne posodobitve osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov in drugih uslužbencev Evropske unije ter korekcijskih koeficientov, ki se zanje uporabljajo, v letu 2018


1.CILJ POROČILA

Cilj tega poročila je izpolniti obveznost Komisije na podlagi člena 65(1) Kadrovskih predpisov za uradnike in Pogojev za zaposlitev drugih uslužbencev Evropske unije (v nadaljnjem besedilu: KP), da zagotovi podatke o proračunskem učinku na osebne prejemke in pokojnine uradnikov Unije glede na posodobitev osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov in drugih uslužbencev EU v letu 2018 ter korekcijske koeficiente, ki se zanje uporabljajo.

Posodobitev osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov in drugih uslužbencev EU v letu 2018 se izvede v skladu s Prilogo XI h KP ter se opravi pred koncem leta. Temelji na statističnih podatkih, ki jih pripravi Statistični urad EU v soglasju z nacionalnimi statističnimi uradi držav članic in ki kažejo stanje v državah članicah na dan 1. julija 2018.

2.OSNOVNE INFORMACIJE

Z Uredbo (EU, Euratom) št. 1023/2013 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 22. oktobra 2013 je bil spremenjen mehanizem za posodabljanje plač, znan kot „metoda“, ki omogoča samodejno posodabljanje vseh plač, pokojnin in nadomestil. Zato bi bilo treba ustrezne zneske in ponderje v KP razumeti kot referenčne zneske in ponderje, ki se redno in samodejno posodabljajo. Komisija bi morala take posodobljene zneske in ponderje informativno objaviti v dveh tednih po posodobitvi v seriji C Uradnega lista EU (v nadaljnjem besedilu: UL EU).

V skladu s členom 65(4) KP se v letih 2013 in 2014 osebni prejemki in pokojnine osebja EU, ki dela v Belgiji in Luksemburgu, ne posodobijo, kar pomeni, da v letih 2013 in 2014 ni bila posodobljena nobena plača osebja EU, ki dela v Belgiji in Luksemburgu. Poleg tega je bila prilagoditev plač in pokojnin za leti 2011 in 2012 omejena in je znašala 0 % oziroma 0,8 %, kar je bilo posledica celostnega pristopa k reševanju sporov glede prilagoditev osebnih prejemkov in pokojnin za leti 2011 in 2012.

Osebje EU je v obdobju 2004–2018 utrpelo znatno izgubo dejanske kupne moči, ki je večja od izgube nacionalnih javnih uslužbencev v državah članicah. V tem obdobju je osebje EU izgubilo okoli 10,5 % kupne moči zaradi skupnega učinka reform KP v letih 2004 in 2013 ter zmanjšanja prilagoditve plač. V istem obdobju je izguba kupne moči javnih uslužbencev državnih uprav držav članic znašala 1,8 %.

Združeni učinek neuporabe metode za prilagoditev plač v letih 2011 in 2012 ter zamrznitev osebnih prejemkov in pokojnin v letih 2013 in 2014 je približno 3 milijarde EUR prihrankov v večletnem finančnem okviru za obdobje 2014–2020 in dolgoročno približno 500 milijonov EUR letno. V celoti je bilo z zadnjim pregledom KP v večletnem finančnem okviru ustvarjenih približno 4,3 milijarde EUR upravnih prihrankov. Poleg tega so posebni ukrepi brez neposrednega proračunskega učinka, kot so večje število delovnih ur in krajši letni dopust brez nadomestila plače, za institucije vredni približno 1,5 milijarde EUR.

3.Zakonske določbe o posodobitvi osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov in drugih uslužbencev EU ter korekcijskih koeficientov, ki se zanje uporabljajo

3.1Posodobitev osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov in drugih uslužbencev EU (drugi odstavek člena 65(1) KP)

V drugem odstavku člena 65(1) KP je določeno, da se nekateri zneski, navedeni v KP, ki določajo osnovne plače, različna nadomestila in koeficiente, posodabljajo letno v skladu s Prilogo XI. Komisija informativno objavi posodobljene zneske v dveh tednih po posodobitvi v seriji C UL EU.

Poleg tega člen 65(3) KP določa, da se ti zneski (iz drugega odstavka člena 65(1)) razumejo kot zneski, katerih dejanska vrednost se lahko v danem trenutku posodobi brez posredovanja drugega pravnega akta.

V členu 65a KP je navedeno, da so pravila za izvajanje členov 64 in 65 KP določena v Prilogi XI.

V skladu s členom 3 Priloge XI h KP posodobitev osebnih prejemkov in pokojnin iz člena 65 KP izhaja neposredno iz sprememb kupne moči plač nacionalnih javnih uslužbencev državnih uprav (posebni kazalnik) ter sprememb življenjskih stroškov v Belgiji in Luksemburgu (skupni indeks).

Posebni kazalnik meri spremembe neto osebnih prejemkov nacionalnih javnih uslužbencev državnih uprav držav članic, pri čemer se inflacija ne upošteva. Eurostat ta kazalnik izračuna na podlagi podatkov, ki jih pošlje enajst držav članic, navedenih v členu 1(4) Priloge XI.

Skupni indeks meri spremembe življenjskih stroškov uradnikov EU v Belgiji in Luksemburgu skladno s porazdelitvijo osebja, zaposlenega v teh dveh državah članicah. Eurostat ta indeks izračuna na podlagi podatkov o cenah, ki jih predložijo belgijski in luksemburški organi, ter števila osebja iz internih podatkovnih baz institucij EU.

Poleg tega člen 10 Priloge XI h KP določa ublažitveno določbo, po kateri je vrednost posebnega kazalnika odvisna od zgornje omejitve +2 % in spodnje omejitve –2 %. Če vrednost posebnega kazalnika preseže navedeni omejitvi, se za določitev letne posodobitve uporabi vrednost omejitve. Omejitev se uporablja od 1. julija, preostala letna posodobitev pa se uporablja od 1. aprila naslednjega leta.

Člen 11 Priloge XI h KP določa določbo o izjemi, ki se uporablja v primeru zmanjšanja celotnega bruto domačega proizvoda EU. Določba o izjemi se uporablja, če je vrednost posebnega kazalnika pozitivna, vendar se je celotni bruto domači proizvod EU v tekočem letu zmanjšal. V tem primeru se za izračun letne posodobitve uporabi le del posebnega kazalnika, preostanek pa se izplača pozneje ali pa sploh ne.

3.2Posodobitev korekcijskih koeficientov, ki se uporabljajo za osebne prejemke in pokojnine uradnikov in drugih uslužbencev EU znotraj EU (drugi odstavek člena 64)

V skladu s členom 64 KP se osebni prejemki uradnika, ki so izraženi v eurih, ponderirajo po stopnji, ki je nad, pod ali enaka 100 %, odvisno od življenjskih razmer v posameznih krajih zaposlitve. Korekcijski koeficient se ne uporablja za Belgijo in Luksemburg glede na njuno posebno referenčno vlogo, ki izhaja iz dejstva, da sta glavna in prvotna sedeža večine institucij.

Poleg tega se korekcijski koeficienti določajo ali ukinjajo ter letno posodabljajo v skladu s Prilogo XI. Ob upoštevanju posodobitve se vse vrednosti razumejo kot referenčne vrednosti. Komisija informativno objavi posodobljene vrednosti v dveh tednih po posodobitvi v seriji C UL EU.

V skladu s členom 3 Priloge XI h KP se posodobitev korekcijskih koeficientov, ki se uporabljajo za osebne prejemke in pokojnine, določi na podlagi razmerij med ustreznimi ekonomskimi paritetami iz člena 1 Priloge XI in menjalnimi tečaji iz člena 63 KP za ustrezne države.

Ekonomske paritete za osebne prejemke določajo enakovrednost kupne moči osebnih prejemkov, izplačanih v referenčnem mestu Bruslju, in osebnih prejemkov, izplačanih v drugih krajih zaposlitve. Eurostat navedene paritete izračuna v soglasju z nacionalnimi statističnimi uradi držav članic.

Ekonomske paritete za pokojnine določajo enakovrednost kupne moči pokojnin, izplačanih v referenčni državi Belgiji, in pokojnin, izplačanih v drugih državah prebivališča. Eurostat navedene paritete izračuna v soglasju z nacionalnimi statističnimi uradi. V skladu s členom 20 Priloge XIII h KP se ti ponderji za pokojnine uporabljajo samo v zvezi s pokojninskimi pravicami, pridobljenimi pred 1. majem 2004. Najnižji korekcijski koeficient za pokojnine je 100.

V skladu s členom 17(3) Priloge VII h KP se za določena nakazila, ki jih izvršijo uradniki in drugi uslužbenci, uporabljajo posebni ponderji.

3.3Posodobitev ponderjev, ki se uporabljajo za osebne prejemke uradnikov, začasnih uslužbencev in pogodbenih uslužbencev EU, ki delajo v tretjih državah (člen 13(1) Priloge X h KP)

Členi 11, 12 in 13 Priloge X h KP vsebujejo določbe o izplačilih osebnih prejemkov za uradnike in druge uslužbence, ki delajo v tretjih državah. Osebni prejemki se izplačajo v eurih v EU in zanje se uporabljajo ponderji, ki se uporabljajo za osebne prejemke uradnikov, zaposlenih v Belgiji; vseeno pa se lahko na zahtevo uradnika celotni prejemek ali njegov del izplača v valuti države zaposlitve. V tem primeru se uporabi ponder za zadevni kraj zaposlitve, znesek pa se pretvori po ustreznem menjalnem tečaju.

Da bi uradnikom, začasnim uslužbencem in pogodbenim uslužbencem Unije v največji možni meri zagotovili enako kupno moč ne glede na kraj zaposlitve, se ponderji posodobijo enkrat letno v skladu s pravili iz Priloge XI h KP. Ob upoštevanju posodobitve se vse vrednosti razumejo kot referenčne vrednosti. Komisija informativno objavi posodobljene vrednosti v dveh tednih po posodobitvi v seriji C UL EU.

Eurostat za določitev enakovrednosti kupne moči osebnih prejemkov, izplačanih v Bruslju, in osebnih prejemkov, izplačanih v drugih krajih zaposlitve, izračuna ekonomske paritete. Ponder je koeficient, ki ga dobimo na podlagi delitve vrednosti ekonomske paritete z menjalnim tečajem. Uporabljeni menjalni tečaji se določijo v skladu s pravili za izvajanje splošnega proračuna EU in ustrezajo tečajem, ki veljajo na dan uporabe ponderjev.

3.4Vmesna posodobitev osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov in drugih uslužbencev EU znotraj EU (člen 65(2) KP)

V členu 65(2) je določeno, da se v primeru znatne spremembe življenjskih stroškov zneski iz člena 65(1) in ponderji iz člena 64 posodobijo v skladu s Prilogo XI. Komisija informativno objavi posodobljene zneske in ponderje v dveh tednih po posodobitvi v seriji C UL EU.

V skladu s členom 4(1) Priloge XI h KP se vmesna posodobitev osebnih prejemkov in pokojnin, ki začne učinkovati 1. januarja, izvrši, kadar se življenjski stroški med junijem in decembrom (glede na prag občutljivosti, opredeljen v členu 6 Priloge XI h KP) bistveno spremenijo, pri čemer se upošteva napoved sprememb kupne moči v tekočem letnem referenčnem obdobju. Vmesne posodobitve se upoštevajo pri letni posodobitvi plač.

Nadalje se v skladu s členom 6 Priloge XI h KP vmesna posodobitev izvrši za vse kraje (vključno z Brusljem in Luxembourgom), če je prag občutljivosti v Bruslju ali Luxembourgu dosežen ali presežen. Če ta prag občutljivosti za Bruselj in Luxembourg ni dosežen, se vmesna posodobitev izvrši samo za kraje, v katerih je bil prag občutljivosti dosežen ali presežen.

V skladu s členom 7 Priloge XI h KP je znesek vmesne posodobitve skupni indeks, pomnožen, kadar je to ustrezno, s polovico napovedanega posebnega kazalnika, če je ta negativen.

Korekcijski koeficienti so razmerje med ustrezno ekonomsko pariteto in menjalnim tečajem iz člena 63 KP, pomnoženo z zneskom posodobitve, če prag občutljivosti za Belgijo in Luksemburg ni dosežen.

3.5Vmesne posodobitve ponderjev, ki se uporabljajo za osebne prejemke uradnikov, začasnih uslužbencev in pogodbenih uslužbencev EU, ki delajo v tretjih državah (člen 13(2) Priloge X h KP)

Poleg letne posodobitve osebnih prejemkov uradnikov, začasnih uslužbencev in pogodbenih uslužbencev EU, ki delajo v tretjih državah v skladu s členom 13(1) Priloge X h KP (glej točko 3.3), se, če se za določeno državo ugotovi, da se je razlika med življenjskimi stroški, izmerjenimi na podlagi ponderiranja, in ustreznimi menjalnimi tečaji od zadnje posodobitve povečala za več kot 5 %, opravi vmesna posodobitev za prilagoditev ponderjev v skladu s postopkom iz člena 13(1) Priloge X h KP.

Eurostat za določitev enakovrednosti kupne moči osebnih prejemkov, izplačanih v Bruslju, in osebnih prejemkov, izplačanih v drugih krajih zaposlitve, izračuna ekonomske paritete. Ponder je koeficient, ki ga dobimo na podlagi delitve vrednosti ekonomske paritete z menjalnim tečajem. Uporabljeni menjalni tečaji se določijo v skladu s pravili za izvajanje splošnega proračuna EU in ustrezajo tečajem, ki veljajo na dan uporabe ponderjev.

4.Posodobitve osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov in drugih uslužbencev EU ter korekcijskih koeficientov, ki se zanje uporabljajo, v letu 2018

Komisija se je seznanila z različnimi posodobitvami osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov in drugih uslužbencev EU, ki se izvajajo v skladu s Prilogo XI h KP v referenčnem obdobju dvanajstih mesecev do 1. julija 2018 ter se opravijo pred koncem leta 2018. Te posodobitve, kot so navedene v točki 4 spodaj, temeljijo na statističnih podatkih, ki jih je pripravil Statistični urad EU v soglasju z nacionalnimi statističnimi uradi držav članic in kažejo stanje v državah članicah na dan 1. julija 2018 1 .

4.1.Posodobitev osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov in drugih uslužbencev EU (drugi odstavek člena 65(1) KP) v letu 2018

V skladu s členom 1 Priloge XI h KP je Eurostat pripravil poročilo o spremembah življenjskih stroškov v Belgiji in Luksemburgu, spremembah kupne moči osebnih prejemkov nacionalnih javnih uslužbencev državnih uprav ter ekonomskih paritetah, iz katerih izhajajo različni ponderji 2 .

Povprečna sprememba kupne moči osebnih prejemkov nacionalnih javnih uslužbencev v referenčnem obdobju, izmerjena s posebnim kazalnikom, znaša –0,4 %.

Sprememba življenjskih stroškov v Belgiji in Luksemburgu v referenčnem obdobju, izmerjena s skupnim indeksom, ki ga je izračunal Eurostat, znaša +2,1 %. V skladu s členom 3(2) Priloge XI h KP je znesek posodobitve enak zmnožku posebnega kazalnika in skupnega indeksa, ki ju je izračunal Eurostat. Posodobitev osebnih prejemkov in pokojnin v Belgiji in Luksemburgu tako znaša 1,7 %. V skladu s členom 3(5) Priloge XI h KP se za Belgijo in Luksemburg ponderji ne uporabljajo.

Globalni posebni kazalnik (–0,4 %) je nad pragom za uporabo ublažitvene določbe (spodnja omejitev –2 %), zato se ta ne uporabi.

Ker je napoved razvoja realne vrednosti BDP pozitivna (+2,3 %) 3 , se določba o izjemi ne uporablja.

Zato bo Komisija do konca leta 2018 v seriji C UL EU objavila posodobljene zneske iz drugega odstavka člena 65(1) KP, ki se uporabljajo od 1. julija 2018 za osebne prejemke in pokojnine uradnikov in drugih uslužbencev Evropske unije, kot je prikazano v Prilogi I k temu poročilu.

4.2.Posodobitev korekcijskih koeficientov, ki se uporabljajo za osebne prejemke in pokojnine uradnikov in drugih uslužbencev EU znotraj EU (drugi odstavek člena 64) v letu 2018

V skladu s členom 1 Priloge XI h KP je Eurostat pripravil poročilo o spremembah življenjskih stroškov v Belgiji in Luksemburgu, spremembah kupne moči osebnih prejemkov nacionalnih javnih uslužbencev državnih uprav v državah članicah ter ekonomskih paritetah, na podlagi katerih so izračunani različni ponderji 4 .

Zunaj Belgije in Luksemburga je posodobitev osebnih prejemkov in pokojnin enaka zmnožku prilagoditve v Belgiji in Luksemburgu s spremembo ponderjev in menjalnega tečaja.

Eurostat je ponderje, ki se uporabljajo za osebne prejemke, pokojnine in nakazila dela prejemkov, izračunal na naslednji način:

4.1.1.Ponderji za osebje zunaj Belgije in Luksemburga

Eurostat je v soglasju z nacionalnimi statističnimi uradi izračunal ekonomske paritete, ki določajo enakovrednost kupne moči osebnih prejemkov, izplačanih v Bruslju, in osebnih prejemkov, izplačanih v drugih krajih zaposlitve, na dan 1. julija 2018.

Ponderji, ki se uporabljajo za osebne prejemke uradnikov in drugih uslužbencev, zaposlenih v državah članicah zunaj Belgije in Luksemburga, se določijo na podlagi razmerij med temi ekonomskimi paritetami in menjalnimi tečaji, veljavnimi 1. julija 2018.

Zato bo Komisija do konca leta 2018 v seriji C UL objavila korekcijske koeficiente, ki se uporabljajo od 1. julija 2018 za osebne prejemke in pokojnine uradnikov in drugih uslužbencev Evropske unije, kot je prikazano v Prilogi I k temu poročilu.

4.1.2.Ponderji za POKOJNINE zunaj Belgije in Luksemburga ter ponderji za NAKAZILA:

Eurostat je v soglasju z nacionalnimi statističnimi uradi izračunal ekonomske paritete, ki določajo enakovrednost kupne moči pokojnin, izplačanih v Belgiji, in pokojnin, izplačanih v drugih državah prebivališča, na dan 1. julija 2018.

Ponderji, izračunani za pokojnine oseb, ki živijo zunaj Belgije in Luksemburga, so v posameznih državah določeni na podlagi razmerja med temi ekonomskimi paritetami in menjalnimi tečaji, veljavnimi 1. julija 2018. V skladu s členom 20 Priloge XIII h KP se ti ponderji za pokojnine uporabljajo samo v zvezi s pokojninskimi pravicami, pridobljenimi pred 1. majem 2004.

V skladu s členom 17 Priloge VII h KP se ti ponderji neposredno uporabljajo za nakazila, ki jih izvršijo uradniki in drugi uslužbenci.

Zato bo Komisija do konca leta 2018 v seriji C UL objavila korekcijske koeficiente, ki se uporabljajo od 1. julija 2018 za pokojnine, izplačane zunaj Belgije in Luksemburga, ter ponderje za nakazila uradnikov in drugih uslužbencev Evropske unije, kot je prikazano v Prilogi I k temu poročilu.

4.3.Posodobitev ponderjev, ki se uporabljajo za osebne prejemke uradnikov, začasnih uslužbencev in pogodbenih uslužbencev EU, ki delajo v tretjih državah (člen 13(1) Priloge X h KP), v letu 2018

Statistični podatki, ki so bili na voljo Komisiji, so vključevali seznam 145 krajev zaposlitve. Toda ekonomske paritete niso bile predstavljene, kadar podatki niso bili na razpolago ali niso bili zanesljivi zaradi lokalnih nestabilnih razmer ali drugih razlogov.

Korekcijski koeficienti za vse kraje zaposlitve zunaj EU so bili izračunani glede na stanje na dan 1. julija 2018. Pri letni posodobitvi so bili določeni ponderji, izračunani na podlagi paritet, ki jih je Eurostat sporočil za 1. julij 2018.

Zato bo Komisija do konca leta 2018 v seriji C UL objavila ponderje, ki se uporabljajo od 1. julija 2018 za osebne prejemke uradnikov, začasnih uslužbencev in pogodbenih uslužbencev EU, ki delajo v tretjih državah, kot je prikazano v Prilogi II k temu poročilu.

4.4.Vmesna posodobitev osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov in drugih uslužbencev EU znotraj EU (člen 65(2) KP) v letu 2018

V skladu s členom 4 Priloge XI h KP je treba v krajih, v katerih se življenjski stroški bistveno spremenijo, posodobiti osebne prejemke in pokojnine.

Eurostat je v soglasju z nacionalnimi statističnimi organi 5 izračunal, da je sprememba življenjskih stroškov za Belgijo in Luksemburg, izmerjena s skupnim indeksom, v obdobju od junija 2017 do decembra 2017 znašala 1,0 %.

Spremembe življenjskih stroškov zunaj Belgije in Luksemburga v referenčnem obdobju so bile izmerjene z uporabo implicitnih indeksov, ki jih je izračunal Eurostat 6 . Ti indeksi so bili izračunani tako, da je bil skupni indeks pomnožen s spremembo ekonomske paritete.

Prag občutljivosti za znatno spremembo življenjskih stroškov je odstotek, ki ustreza 6 % za dvanajstmesečno obdobje (3 % za šestmesečno obdobje).

Ker je skupni indeks v referenčnem obdobju (od junija 2017 do decembra 2017) znašal 101,0 (tj. +1,0 %), ta razlika ni presegla določenega praga (±3,0 %). Posledično vmesna posodobitev nominalnih osebnih prejemkov in pokojnin evropskih uradnikov v Belgiji in Luksemburgu ni bila potrebna.

Korekcijski koeficienti so razmerje med ustrezno ekonomsko pariteto in menjalnim tečajem, pomnoženo z zneskom vmesne posodobitve, če prag občutljivosti za Bruselj in Luxembourg ni dosežen.

Eurostat je v soglasju z nacionalnimi statističnimi organi 7 izračunal, da implicitni indeks cen v nobenem kraju zaposlitve znotraj EU v zadevnem obdobju ni presegel določenega praga. Posledično vmesna posodobitev korekcijskih koeficientov, ki se uporabljajo za osebne prejemke uradnikov in drugih uslužbencev Evropske unije, ni bila potrebna.

Prav tako je Eurostat v soglasju z nacionalnimi statističnimi organi 8 izračunal, da implicitni indeks cen v nobeni državi članici EU v zadevnem obdobju ni presegel določenega praga. Posledično vmesna posodobitev korekcijskih koeficientov, ki jih Eurostat izračuna za pokojnine v teh državah, ni bila potrebna.

Komisiji zato v seriji C UL EU ni bilo treba objaviti vmesne posodobitve korekcijskih koeficientov, ki se od 1. januarja 2018 uporabljajo za osebne prejemke in pokojnine uradnikov in drugih uslužbencev EU, ki delajo v EU.

4.5.Vmesne posodobitve ponderjev, ki se uporabljajo za osebne prejemke uradnikov, začasnih uslužbencev in pogodbenih uslužbencev EU, ki delajo v tretjih državah (člen 13(2) Priloge X h KP), v letu 2018

4.1.3.Za obdobje od avgusta 2017 do januarja 2018

Statistični podatki, ki so na voljo Komisiji 9 , so pokazali, da je v nekaterih tretjih državah razlika v življenjskih stroških, izmerjena na podlagi ponderiranja in ustreznega menjalnega tečaja, od zadnje določitve ponderjev, ki se uporabljajo za osebne prejemke uradnikov, začasnih uslužbencev in pogodbenih uslužbencev Evropske unije, ki delajo v tretjih državah, izplačane v valuti njihove države zaposlitve, tj. od 1. julija 2017, presegla 5 %.

V skladu z drugim odstavkom člena 13 Priloge X h KP je treba v takem primeru opraviti vmesno posodobitev ponderjev v skladu s postopkom iz Priloge XI h KP.

Pri vmesni posodobitvi so bili določeni ponderji, izračunani na podlagi paritet, ki jih je Eurostat sporočil za 1. avgust, 1. september, 1. oktober, 1. november, 1. december 2017 oziroma 1. januar 2018.

Zato je Komisija 13. junija 2018 v seriji C 10  UL EU objavila šest mesečnih tabel, ki prikazujejo, za katere države gre, kakšni so zadevni ponderji in kateri datumi veljajo za vsakega posebej.

4.1.4.Za obdobje od februarja 2018 do junija 2018

Statistični podatki, ki so na voljo Komisiji 11 , kažejo, da je v nekaterih tretjih državah razlika med življenjskimi stroški, izmerjenimi na podlagi ponderiranja in ustreznega menjalnega tečaja, od zadnje določitve ponderjev, ki se uporabljajo za osebne prejemke uradnikov, začasnih uslužbencev in pogodbenih uslužbencev EU, ki delajo v tretjih državah, izplačane v valuti njihove države zaposlitve, presegla 5 %.

V skladu z drugim odstavkom člena 13 Priloge X h KP je treba v takem primeru opraviti vmesno posodobitev ponderjev v skladu s postopkom iz Priloge XI h KP.

Pri vmesni posodobitvi so bili določeni ponderji, izračunani na podlagi paritet, ki jih je Eurostat sporočil za 1. februar, 1. marec, 1. april, 1. maj oziroma 1. junij 2018.

Zato bo Komisija do konca leta 2018 v seriji C UL objavila pet mesečnih tabel, ki prikazujejo, za katere države gre, kakšni so zadevni ponderji in kateri datumi veljajo za vsakega posebej, kot je prikazano v Prilogi III k temu poročilu.

5.Proračunski učinek osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov in drugih uslužbencev EU ter korekcijskih koeficientov, ki se zanje uporabljajo

Ta oddelek vsebuje podrobno oceno proračunskega učinka posodobitev, ki vplivajo na osebne prejemke in pokojnine osebja EU v letu 2018.

5.1.Posodobitev osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov in drugih uslužbencev EU (drugi odstavek člena 65(1) KP) v letu 2018

Posodobitev zneskov iz drugega odstavka člena 65(1) KP ima finančni učinek na vse proračunske vrstice v zvezi z odhodki za osebje v vseh institucijah in agencijah.

v mio. EUR

Postavka V

Druge postavke (od I do IV)

Leto
2018

Leto
2019

Naslednja leta

Leto
2018

Leto
2019

Naslednja leta

Ocenjeni učinek na odhodke

+54,4

+108,9

+108,9

+14,3

+28,5

+28,5

Ocenjeni učinek na prihodke

+9,5

+19,0

+19,0

+2,4

+4,8

+4,8

5.2.Posodobitev korekcijskih koeficientov, ki se uporabljajo za osebne prejemke in pokojnine uradnikov in drugih uslužbencev EU znotraj EU (drugi odstavek člena 64 in člen 20(1) Priloge XIII), v letu 2018

Posodobitev korekcijskih koeficientov, ki je začela veljati 1. julija 2018 in se uporablja za osebne prejemke in pokojnine osebja EU v državah članicah, vendar zunaj Bruslja in Luxembourga, ima finančni učinek na več proračunskih vrstic, povezanih z odhodki za osebje.

v mio. EUR

Postavka V

Druge postavke (od I do IV)

Leto
2018

Leto
2019

Naslednja leta

Leto
2018

Leto
2019

Naslednja leta

Ocenjeni učinek na odhodke

–0,3

–0,7

–0,7

+3,9

+7,8

+7,8

5.3.Posodobitev ponderjev, ki se uporabljajo za osebne prejemke uradnikov, začasnih uslužbencev in pogodbenih uslužbencev EU, ki delajo v tretjih državah (člen 13(1) Priloge X h KP), v letu 2018

Letna posodobitev ponderjev, ki je začela veljati 1. julija 2018 in se uporablja za osebne prejemke osebja EU v tretjih državah, ima finančni učinek na več proračunskih vrstic, povezanih z odhodki za osebje v Postavki V.

v mio. EUR

Postavka V

Leto
2018

Leto
2019

Naslednja leta

Ocenjeni učinek na odhodke

–1,2

–2,4

–2,4

5.4.Vmesne posodobitve ponderjev, ki se uporabljajo za osebne prejemke uradnikov, začasnih uslužbencev in pogodbenih uslužbencev EU, ki delajo v tretjih državah (člen 13(2) Priloge X h KP), v letu 2018

5.1.1.Za obdobje od avgusta 2017 do januarja 2018

Vmesna posodobitev nekaterih ponderjev, ki je začela veljati 1. avgusta 2017, 1. septembra 2017, 1. oktobra 2017, 1. novembra 2017, 1. decembra 2017 oziroma 1. januarja 2018 in se uporablja za osebne prejemke osebja EU v tretjih državah, ima finančni učinek na več proračunskih vrstic, povezanih z odhodki za osebje v Postavki V.

v mio. EUR

Postavka V

Leto
2018

Leto
2019

Naslednja leta

Ocenjeni učinek na odhodke

+0,2

+0,4

+0,4

5.1.2.Za obdobje od februarja 2018 do junija 2018

Vmesna posodobitev nekaterih ponderjev, ki je začela veljati 1. februarja 2018, 1. marca 2018, 1. aprila 2018, 1. maja 2018, oziroma 1. junija 2018 in se uporablja za osebne prejemke osebja EU v tretjih državah, ima finančni učinek na več proračunskih vrstic, povezanih z odhodki za osebje v Postavki V.

v mio. EUR

Postavka V

Leto
2018

Leto
2019

Naslednja leta

Ocenjeni učinek na odhodke

–0,5

–1,0

–1,0



Priloge:

(1)Osnutek objave v seriji C Uradnega lista EU – Posodobitev osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov in drugih uslužbencev EU ter korekcijskih koeficientov, ki se zanje uporabljajo, v letu 2018

(2)Osnutek objave v seriji C Uradnega lista Evropske unije – Posodobitev ponderjev, ki se uporabljajo za osebne prejemke uradnikov, začasnih uslužbencev in pogodbenih uslužbencev EU, ki delajo v tretjih državah, v letu 2018

(3)Osnutek objave v seriji C Uradnega lista Evropske unije – Vmesna posodobitev ponderjev, ki se uporabljajo za osebne prejemke uradnikov, začasnih uslužbencev in pogodbenih uslužbencev EU, ki delajo v tretjih državah, za obdobje od februarja 2018 do junija 2018

(1)    Upoštevajo se zlasti naslednja poročila Eurostata:
(2)      Poročilo Eurostata z dne 31. oktobra 2018 o letni posodobitvi osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov EU v letu 2018 v skladu s členoma 64 in 65 KP ter Prilogo XI h KP, ki se uporabljajo za uradnike in druge uslužbence Evropske unije, s katero se s 1. julijem 2018 prilagodijo osebni prejemki aktivnega osebja in pokojnine upokojenih uslužbencev ter s katero se s 1. julijem 2018 posodobijo korekcijski koeficienti, ki se uporabljajo za osebne prejemke aktivnega osebja, ki dela v krajih zaposlitve znotraj in zunaj EU, za pokojnine upokojenih uslužbencev glede na njihovo državo stalnega prebivališča ter za pokojninske transferje.
(3)      V evropski gospodarski napovedi, ki jo je 3. maja 2018 izdal GD ECFIN, se ocenjuje, da bo realna rast BDP za celotno EU v letu 2018 +2,3-odstotna, leta 2019 pa se bo ustalila pri +2,0 %.
(4)      Poročilo Eurostata z dne 31. oktobra 2018 o letni posodobitvi osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov EU v letu 2018 (glej opombo 2).
(5)      Poročilo Eurostata z dne 3. maja 2018 o vmesni posodobitvi osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov EU v skladu s členoma 64 in 65 KP ter Prilogo XI h KP, ki se uporabljajo za uradnike in druge uslužbence Evropske unije.
(6)    Glej prejšnjo opombo.
(7)      Glej prejšnjo opombo.
(8)      Glej prejšnjo opombo.
(9)      Poročilo Eurostata z dne 24. aprila 2018 o vmesni posodobitvi ponderjev (korekcijskih koeficientov), ki se uporabljajo za osebne prejemke uradnikov, začasnih uslužbencev in pogodbenih uslužbencev Evropske unije, ki delajo v delegacijah zunaj EU, v skladu s členom 64 KP ter Prilogo X in Prilogo XI h KP, ki se uporabljajo za uradnike in druge uslužbence Evropske unije.
(10)      UL C 203, 13.6.2018, str. 13.
(11)      Poročilo Eurostata z dne 10. oktobra 2018 o vmesni posodobitvi ponderjev (korekcijskih koeficientov), ki se uporabljajo za osebne prejemke uradnikov, začasnih uslužbencev in pogodbenih uslužbencev Evropske unije, ki delajo v delegacijah zunaj EU, v skladu s členom 64 KP ter Prilogo X in Prilogo XI h KP, ki se uporabljajo za uradnike in druge uslužbence Evropske unije.
Top

Bruselj, 30.11.2018

COM(2018) 781 final

PRILOGE

k

Poročilu Komisije Evropskemu parlamentu in Svetu

o podatkih o proračunskem učinku letne posodobitve osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov in drugih uslužbencev Evropske unije ter korekcijskih koeficientov, ki se zanje uporabljajo, v letu 22018


PRILOGA I

LETNA POSODOBITEV OSEBNIH PREJEMKOV IN POKOJNIN URADNIKOV IN DRUGIH USLUŽBENCEV EVROPSKE UNIJE TER KOREKCIJSKIH KOEFICIENTOV, KI SE ZANJE UPORABLJAJO, V LETU 2018

1.1 Tabela zneskov osnovnih mesečnih plač za vsak razred in stopnjo v funkcionalnih skupinah AD in AST iz člena 66 kadrovskih predpisov, ki se uporabljajo od 1. julija 2018:

1. 7. 2018

STOPNJA

RAZRED

1

2

3

4

5

16

18 621,89

19 404,41

20 219,80

15

16 458,65

17 150,26

17 870,93

18 368,13

18 621,89

14

14 546,67

15 157,95

15 794,90

16 234,35

16 458,65

13

12 856,84

13 397,10

13 960,06

14 348,46

14 546,67

12

11 363,30

11 840,79

12 338,36

12 681,63

12 856,84

11

10 043,25

10 465,27

10 905,04

11 208,44

11 363,30

10

8 876,57

9 249,56

9 638,25

9 906,39

10 043,25

9

7 845,39

8 175,07

8 518,61

8 755,60

8 876,57

8

6 934,02

7 225,39

7 529,01

7 738,49

7 845,39

7

6 128,51

6 386,04

6 654,39

6 839,53

6 934,02

6

5 416,58

5 644,20

5 881,36

6 045,00

6 128,51

5

4 787,36

4 988,53

5 198,15

5 342,77

5 416,58

4

4 231,23

4 409,02

4 594,29

4 722,11

4 787,36

3

3 739,68

3 896,84

4 060,60

4 173,55

4 231,23

2

3 305,26

3 444,15

3 588,88

3 688,73

3 739,68

1

2 921,30

3 044,05

3 171,96

3 260,23

3 305,26

2. Tabela zneskov osnovnih mesečnih plač za vsak razred in stopnjo v funkcionalni skupini AST/SC iz člena 66 kadrovskih predpisov, ki se uporabljajo od 1. julija 2018:

1. 7. 2018

STOPNJA

RAZRED

1

2

3

4

5

6

4 749,36

4 948,94

5 156,90

5 300,36

5 373,60

5

4 197,65

4 374,04

4 558,48

4 684,64

4 749,36

4

3 710,03

3 865,91

4 028,37

4 140,45

4 197,65

3

3 279,03

3 416,81

3 560,42

3 659,45

3 710,03

2

2 898,11

3 019,90

3 146,81

3 234,35

3 279,03

1

2 561,45

2 669,09

2 781,25

2 858,61

2 898,11

3. Tabela korekcijskih koeficientov, ki se uporabljajo za osebne prejemke in pokojnine uradnikov in drugih uslužbencev Evropske unije iz člena 64 kadrovskih predpisov, ki vključuje:

– korekcijske koeficiente, ki se uporabljajo od 1. julija 2018 za osebne prejemke uradnikov in drugih uslužbencev iz člena 64 kadrovskih predpisov (navedeni v stolpcu 2 naslednje tabele),

– korekcijske koeficiente, ki se uporabljajo od 1. januarja 2019 za nakazila, ki jih izvršijo uradniki in drugi uslužbenci, v skladu s členom 17(3) Priloge VII h kadrovskim predpisom (navedeni v stolpcu 3 naslednje tabele),

– korekcijske koeficiente, ki se uporabljajo od 1. julija 2018 za pokojnine v skladu s členom 20(1) Priloge XIII h kadrovskim predpisom (navedeni v stolpcu 4 naslednje tabele).

1

2

3

4

 

Osebni prejemki

Nakazilo

Pokojnina

Država/kraj

1. 7. 2018

1. 1. 2019

1. 7. 2018

Bolgarija

55,2

53,4

 

Češka

83,0

72,2

 

Danska

131,9

134,7

134,7

Nemčija

99,3

100,4

100,4

Bonn

95,6

 

Karlsruhe

96,7

 

München

110,0

 

Estonija

82,2

84,1

 

Irska

117,7

119,4

119,4

Grčija

81,8

79,4

 

Španija

91,7

90,6

 

Francija

116,7

108,9

108,9

Hrvaška

76,4

68,0

 

Italija

96,5

95,4

 

Varese

90,9

 

Ciper

77,9

82,0

 

Latvija

77,6

70,4

 

Litva

73,6

66,3

 

Madžarska

71,9

60,7

 

Malta

90,2

92,7

 

Nizozemska

109,9

108,7

108,7

Avstrija

106,3

107,7

107,7

Poljska

68,6

58,2

 

Portugalska

85,7

85,5

 

Romunija

64,0

54,8

 

Slovenija

84,6

81,9

 

Slovaška

78,5

68,3

 

Finska

118,5

118,3

118,3

Švedska

122,0

110,9

110,9

Združeno kraljestvo

134,7

122,3

122,3

Culham

102,6

 

4.1 Znesek nadomestila med starševskim dopustom iz drugega odstavka člena 42a kadrovskih predpisov, ki se uporablja od 1. julija 2018, je 1 003,49 EUR.

4.2 Znesek nadomestila med starševskim dopustom iz tretjega odstavka člena 42a kadrovskih predpisov, ki se uporablja od 1. julija 2018, je 1 337,99 EUR.

5.1 Osnovni znesek gospodinjskega dodatka iz člena 1(1) Priloge VII h kadrovskim predpisom, ki se uporablja od 1. julija 2018, je 187,69 EUR.

5.2 Znesek otroškega dodatka iz člena 2(1) Priloge VII h kadrovskim predpisom, ki se uporablja od 1. julija 2018, je 410,11 EUR.

5.3 Znesek dodatka za šolanje iz člena 3(1) Priloge VII h kadrovskim predpisom, ki se uporablja od 1. julija 2018, je 278,25 EUR.

5.4 Znesek dodatka za šolanje iz člena 3(2) Priloge VII h kadrovskim predpisom, ki se uporablja od 1. julija 2018, je 100,18 EUR.

5.5 Minimalni znesek izselitvenega dodatka iz člena 69 kadrovskih predpisov in drugega pododstavka člena 4(1) Priloge VII h kadrovskim predpisom, ki se uporablja od 1. julija 2018, je 556,25 EUR.

5.6 Izselitveni dodatek iz člena 134 Pogojev za zaposlitev drugih uslužbencev, ki se uporablja od 1. julija 2018, je 399,88 EUR.

6.1 Znesek kilometrine iz člena 7(2) Priloge VII h kadrovskim predpisom, ki se uporablja od 1. julija 2018, je:

0 EUR za vsak kilometer od

0 do 200 km

0,2069 EUR za vsak kilometer od

201 do 1 000 km

0,3449 EUR za vsak kilometer od

1 001 do 2 000 km

0,2069 EUR za vsak kilometer od

2 001 do 3 000 km

0,0689 EUR za vsak kilometer od

3 001 do 4 000 km

0,0333 EUR za vsak kilometer od

4 001 do 10 000 km

0 EUR za vsak km nad

10 000 km

6.2 Znesek pavšalnega dodatka h kilometrini iz člena 7(2) Priloge VII h kadrovskim predpisom, ki se uporablja od 1. julija 2018, je:

– 103,44 EUR, če je geografska razdalja med krajema iz odstavka 1 med 600 in 1 200 km,

– 206,88 EUR, če je geografska razdalja med krajema iz odstavka 1 večja od 1 200 km.

7.1 Znesek kilometrine iz člena 8(2) Priloge VII h kadrovskim predpisom, ki se uporablja od 1. januarja 2019, je:

0 EUR za vsak kilometer od

0 do 200 km

0,4172 EUR za vsak kilometer od

201 do 1 000 km

0,6952 EUR za vsak kilometer od

1 001 do 2 000 km

0,4172 EUR za vsak kilometer od

2 001 do 3 000 km

0,1389 EUR za vsak kilometer od

3 001 do 4 000 km

0,0671 EUR za vsak kilometer od

4 001 do 10 000 km

0 EUR za vsak km nad

10 000 km 

7.2 Znesek pavšalnega dodatka h kilometrini iz člena 8(2) Priloge VII h kadrovskim predpisom, ki se uporablja od 1. januarja 2019, je:

– 208,55 EUR, če je geografska razdalja med krajem zaposlitve in matičnim krajem med 600 in 1 200 km,

– 417,07 EUR, če je geografska razdalja med krajem zaposlitve in matičnim krajem večja od 1 200 km.

8. Znesek hranarine iz člena 10(1) Priloge VII h kadrovskim predpisom, ki se uporablja od 1. julija 2018, je:

   43,11 EUR za uradnika, ki je upravičen do gospodinjskega dodatka,

   34,76 EUR za uradnika, ki ni upravičen do gospodinjskega dodatka.

9. Znesek spodnje meje nadomestila za nastanitev iz člena 24(3) Pogojev za zaposlitev drugih uslužbencev, ki se uporablja od 1. julija 2018, je:

   1 227,20 EUR za uslužbenca, ki je upravičen do gospodinjskega dodatka,

   729,69 EUR za uslužbenca, ki ni upravičen do gospodinjskega dodatka.

10.1 Znesek spodnje oziroma zgornje meje nadomestila za primer brezposelnosti iz drugega pododstavka člena 28a(3) Pogojev za zaposlitev drugih uslužbencev, ki se uporablja od 1. julija 2018, je:

– 1 471,78 EUR (spodnja meja),

– 2 943,56 EUR (zgornja meja).

10.2 Znesek standardnega dodatka iz člena 28a(7) Pogojev za zaposlitev drugih uslužbencev, ki se uporablja od 1. julija 2018, je 1 337,99 EUR.

11. Tabela zneskov lestvice osnovnih plač iz člena 93 Pogojev za zaposlitev drugih uslužbencev, ki se uporabljajo od 1. julija 2018:

FUNKCIONALNA SKUPINA

1. 7. 2018

STOPNJA

RAZRED

1

2

3

4

5

6

7

IV

18

6 419,44

6 552,93

6 689,20

6 828,30

6 970,31

7 115,26

7 263,22

 

17

5 673,67

5 791,65

5 912,09

6 035,04

6 160,54

6 288,65

6 419,44

 

16

5 014,53

5 118,79

5 225,25

5 333,92

5 444,85

5 558,09

5 673,67

 

15

4 431,96

4 524,13

4 618,22

4 714,25

4 812,29

4 912,36

5 014,53

 

14

3 917,09

3 998,55

4 081,71

4 166,59

4 253,25

4 341,67

4 431,96

 

13

3 462,02

3 534,02

3 607,50

3 682,54

3 759,11

3 837,28

3 917,09

III

12

4 431,90

4 524,06

4 618,15

4 714,17

4 812,20

4 912,26

5 014,42

 

11

3 917,06

3 998,50

4 081,65

4 166,52

4 253,17

4 341,61

4 431,90

 

10

3 462,01

3 534,00

3 607,48

3 682,51

3 759,08

3 837,25

3 917,06

 

9

3 059,83

3 123,46

3 188,41

3 254,73

3 322,41

3 391,48

3 462,01

 

8

2 704,38

2 760,62

2 818,03

2 876,62

2 936,45

2 997,51

3 059,83

II

7

3 059,76

3 123,41

3 188,37

3 254,67

3 322,39

3 391,48

3 462,02

 

6

2 704,25

2 760,49

2 817,91

2 876,52

2 936,34

2 997,42

3 059,76

 

5

2 390,04

2 439,74

2 490,49

2 542,30

2 595,16

2 649,15

2 704,25

 

4

2 112,33

2 156,26

2 201,12

2 246,91

2 293,63

2 341,34

2 390,04

I

3

2 602,23

2 656,23

2 711,37

2 767,64

2 825,07

2 883,70

2 943,56

 

2

2 300,47

2 348,22

2 396,96

2 446,71

2 497,49

2 549,33

2 602,23

 

1

2 033,73

2 075,95

2 119,02

2 163,00

2 207,89

2 253,72

2 300,47

12. Znesek spodnje meje nadomestila za nastanitev iz člena 94 Pogojev za zaposlitev drugih uslužbencev, ki se uporablja od 1. julija 2018, je:

   923,07 EUR za uslužbenca, ki je upravičen do gospodinjskega dodatka,

   547,27 EUR za uslužbenca, ki ni upravičen do gospodinjskega dodatka.

13.1 Znesek spodnje oziroma zgornje meje nadomestila za primer brezposelnosti iz drugega pododstavka člena 96(3) Pogojev za zaposlitev drugih uslužbencev, ki se uporablja od 1. julija 2018, je:

– 1 103,83 EUR (spodnja meja),

– 2 207,65 EUR (zgornja meja).

13.2 Znesek standardnega dodatka iz člena 96(7) Pogojev za zaposlitev drugih uslužbencev znaša 1 003,49 EUR.

13.3 Znesek spodnje oziroma zgornje meje nadomestila za primer brezposelnosti iz člena 136 Pogojev za zaposlitev drugih uslužbencev, ki se uporablja od 1. julija 2018:

– 971,13 EUR (spodnja meja),

– 2 285,02 EUR (zgornja meja).

14. Znesek dodatkov za izmensko delo iz prvega pododstavka člena 1(1) Uredbe Sveta (ESPJ, EGS, Euratom) št. 300/76 1 , je:

– 420,64 EUR,

– 634,89 EUR,

– 694,17 EUR,

– 946,38 EUR.

15. Koeficient, ki se uporablja od 1. julija 2018 za zneske iz člena 4 Uredbe Sveta (EGS, Euratom, ESPJ) št. 260/68 2 , je 6,0720.



16. Tabela zneskov iz člena 8(2) Priloge XIII h kadrovskim predpisom, ki se uporabljajo od 1. julija 2018:

1. 7. 2018

STOPNJA

RAZRED

1

2

3

4

5

6

7

8

16

18 621,89

19 404,41

20 219,80

20 219,80

20 219,80

20 219,80

 

 

15

16 458,65

17 150,26

17 870,93

18 368,13

18 621,89

19 404,41

 

 

14

14 546,67

15 157,95

15 794,90

16 234,35

16 458,65

17 150,26

17 870,93

18 621,89

13

12 856,84

13 397,10

13 960,06

14 348,46

14 546,67

 

 

 

12

11 363,30

11 840,79

12 338,36

12 681,63

12 856,84

13 397,10

13 960,06

14 546,67

11

10 043,25

10 465,27

10 905,04

11 208,44

11 363,30

11 840,79

12 338,36

12 856,84

10

8 876,57

9 249,56

9 638,25

9 906,39

10 043,25

10 465,27

10 905,04

11 363,30

9

7 845,39

8 175,07

8 518,61

8 755,60

8 876,57

 

 

 

8

6 934,02

7 225,39

7 529,01

7 738,49

7 845,39

8 175,07

8 518,61

8 876,57

7

6 128,51

6 386,04

6 654,39

6 839,53

6 934,02

7 225,39

7 529,01

7 845,39

6

5 416,58

5 644,20

5 881,36

6 045,00

6 128,51

6 386,04

6 654,39

6 934,02

5

4 787,36

4 988,53

5 198,15

5 342,77

5 416,58

5 644,20

5 881,36

6 128,51

4

4 231,23

4 409,02

4 594,29

4 722,11

4 787,36

4 988,53

5 198,15

5 416,58

3

3 739,68

3 896,84

4 060,60

4 173,55

4 231,23

4 409,02

4 594,29

4 787,36

2

3 305,26

3 444,15

3 588,88

3 688,73

3 739,68

3 896,84

4 060,60

4 231,23

1

2 921,30

3 044,05

3 171,96

3 260,23

3 305,26

 

 

 

17. Znesek fiksnega dodatka iz prejšnjega člena 4a Priloge VII h kadrovskim predpisom, kot so veljali pred 1. majem 2004, ki se uporablja od 1. julija 2018, za uporabo člena 18(1) Priloge XIII h kadrovskim predpisom je:

– 145,11 EUR mesečno za uradnike v razredu C4 ali C5,

– 222,49 EUR mesečno za uradnike v razredu C1, C2 ali C3.

18. Tabela zneskov lestvice osnovnih plač iz člena 133 Pogojev za zaposlitev drugih uslužbencev, ki se uporabljajo od 1. julija 2018:

Razred

1

2

3

4

5

6

7

Osnovna plača za polni delovni čas

1 849,92

2 155,16

2 336,63

2 533,40

2 746,74

2 978,06

3 228,84

Razred

8

9

10

11

12

13

14

Osnovna plača za polni delovni čas

3 500,76

3 795,56

4 115,18

4 461,71

4 837,44

5 244,79

5 686,47

Razred

15

16

17

18

19

 

 

Osnovna plača za polni delovni čas

6 165,33

6 684,53

7 247,44

7 857,74

8 519,46

 

 

PRILOGA II

LETNA POSODOBITEV

PONDERJEV, KI SE UPORABLJAJO ZA OSEBNE PREJEMKE URADNIKOV, ZAČASNIH USLUŽBENCEV IN POGODBENIH USLUŽBENCEV EVROPSKE UNIJE, KI DELAJO V TRETJIH DRŽAVAH 3

KRAJ ZAPOSLITVE

Ekonomska pariteta
julij 2018

Menjalni tečaj
julij 2018 (*)

Ponder
julij 2018 (**)

Afganistan (***)

Albanija

78,54

125,890

62,4

Alžirija

86,48

136,783

63,2

Angola

343,4

285,198

120,4

Argentina

14,93

31,3784

47,6

Armenija

427,0

561,830

76,0

Avstralija

1,565

1,57780

99,2

Azerbajdžan

1,420

1,96911

72,1

Bangladeš

81,53

96,9497

84,1

Barbados

2,424

2,32901

104,1

Belorusija

1,795

2,32260

77,3

Belize

1,810

2,31521

78,2

Benin

566,9

655,957

86,4

Bolivija

6,558

8,00385

81,9

Bosna in Hercegovina (Banja Luka) (***)

Bosna in Hercegovina (Sarajevo)

1,261

1,95583

64,5

Bocvana

8,563

11,9904

71,4

Brazilija

3,085

4,48220

68,8

Burkina Faso

623,2

655,957

95,0

Burundi

1 744

2 071,08

84,2

Kambodža

3 548

4 780,50

74,2

Kamerun

515,6

655,957

78,6

Kanada

1,416

1,53980

92,0

Zelenortski otoki

77,87

110,265

70,6

Srednjeafriška republika

736,4

655,957

112,3

Čad

575,2

655,957

87,7

Čile

652,5

740,594

88,1

Kitajska

6,979

7,67280

91,0

Kolumbija

2 198

3 391,12

64,8

Komori

382,6

491,968

77,8

Kongo (Brazzaville)

769,4

655,957

117,3

Kostarika

479,7

656,994

73,0

Kuba (*)

0,9105

1,15830

78,6

Demokratična republika Kongo (Kinšasa)

2 755

1 898,97

145,1

Džibuti

175,1

205,854

85,1

Dominikanska republika

35,17

57,7262

60,9

Ekvador (*)

0,8473

1,15830

73,2

Egipt

11,09

20,9047

53,1

Salvador (*)

0,8081

1,15830

69,8

Eritreja

18,97

17,7961

106,6

Etiopija

21,49

32,0863

67,0

Fidži

1,812

2,45158

73,9

nekdanja jugoslovanska republika Makedonija

32,60

61,4950

53,0

Gabon

734,2

655,957

111,9

Gambija

38,25

55,6300

68,8

Gruzija

1,778

2,85610

62,3

Gana

4,021

5,23285

76,8

Gvatemala

7,385

8,67709

85,1

Gvineja (Conakry)

8 609

10 488,4

82,1

Gvineja Bissau

486,1

655,957

74,1

Gvajana

181,1

244,240

74,1

Haiti

70,90

77,3402

91,7

Honduras

18,88

27,7598

68,0

Hongkong

10,16

9,09060

111,8

Islandija

179,4

124,200

144,4

Indija

58,04

79,6830

72,8

Indonezija (Banda Aceh) (***)

Indonezija (Džakarta)

11 882

16 598,4

71,6

Iran (***)

Irak (***)

Izrael

4,362

4,22710

103,2

Slonokoščena obala

627,1

655,957

95,6

Jamajka

117,9

151,437

77,9

Japonska

125,2

127,630

98,1

Jordanija

0,817

0,82123

99,5

Kazahstan

255,7

395,420

64,7

Kenija

93,01

117,864

78,9

Kosovo

0,6959

1,00000

69,6

Kirgizistan

56,85

78,9486

72,0

Laos

7 727

9 794,00

78,9

Libanon

1 716

1 746,14

98,3

Lesoto

9,922

16,0621

61,8

Liberija (*)

1,961

1,15830

169,3

Libija (***)

Madagaskar

3 166

3 880,40

81,6

Malavi

492,9

847,355

58,2

Malezija

3,173

4,68240

67,8

Mali

577,7

655,957

88,1

Mavretanija

28,71

41,6250

69,0

Mauritius

28,83

40,5873

71,0

Mehika

12,82

23,2921

55,0

Moldavija

13,09

19,7423

66,3

Mongolija

1 919

2 854,76

67,2

Črna gora

0,6388

1,00000

63,9

Maroko

7,750

11,0871

69,9

Mozambik

54,01

69,0850

78,2

Mjanmar

1014

1 557,91

65,1

Namibija

10,94

16,0621

68,1

Nepal

118,9

127,320

93,4

Nova Kaledonija

128,8

119,332

107,9

Nova Zelandija

1,582

1,71350

92,3

Nikaragva

27,46

36,5386

75,2

Niger

499,7

655,957

76,2

Nigerija

282,6

356,804

79,2

Norveška

12,38

9,47400

130,7

Pakistan

72,04

142,329

50,6

Panama (*)

0,8612

1,15830

74,4

Papua Nova Gvineja

3,362

3,80394

88,4

Paragvaj

4 054

6 591,92

61,5

Peru

3,249

3,79227

85,7

Filipini

45,64

61,9600

73,7

Rusija

69,50

73,0951

95,1

Ruanda

813,0

1 006,97

80,7

Samoa

2,221

2,98270

74,5

Saudova Arabija

3,805

4,34363

87,6

Senegal

654,0

655,957

99,7

Srbija

64,13

118,141

54,3

Sierra Leone

8 316

8 948,64

92,9

Singapur

1,918

1,58310

121,2

Salomonovi otoki

9,984

9,04922

110,3

Somalija (***)

Južna Afrika

8,944

16,0621

55,7

Južna Koreja

1 216

1 300,27

93,5

Južni Sudan

261,0

161,775

161,3

Šrilanka

149,6

185,938

80,5

Sudan

26,14

33,9080

77,1

Surinam

5,501

8,65018

63,6

Svazi

10,25

16,0621

63,8

Švica (Bern)

1,398

1,15560

121,0

Švica (Ženeva)

1,398

1,15560

121,0

Sirija (***)

Tajvan

28,73

35,3044

81,4

Tadžikistan

5,192

10,5821

49,1

Tanzanija

2 086

2 648,08

78,8

Tajska

30,48

38,3630

79,5

Vzhodni Timor (*)

0,9682

1,15830

83,6

Togo

514,5

655,957

78,4

Trinidad in Tobago

5,994

8,09590

74,0

Tunizija

2,009

3,12150

64,4

Turčija

2,944

5,33050

55,2

Turkmenistan

3,398

4,05405

83,8

Uganda

2711

4 510,68

60,1

Ukrajina

24,01

30,3169

79,2

Združeni arabski emirati

4,130

4,25920

97,0

Združene države Amerike (New York)

1,171

1,15830

101,1

Združene države Amerike (Washington)

1,018

1,15830

87,9

Urugvaj

32,81

36,3590

90,2

Uzbekistan

3 548

9 117,74

38,9

Vanuatu

129,6

129,864

99,8

Venezuela (***)

Vietnam

15 340

26 554,0

57,8

Zahodni breg – območje Gaze

4,362

4,22710

103,2

Jemen (***)

Zambija

8,634

11,5640

74,7

Zimbabve (*)

0,9861

1,15830

85,1

(*) 1 EUR = x enot v nacionalni valuti (USD za Kubo, Salvador, Ekvador, Liberijo, Panamo, Vzhodni Timor in Zimbabve).

(**) Bruselj in Luxembourg = 100 %.

(***) Ni na voljo zaradi nestabilnih lokalnih razmer ali nezanesljivih podatkov.



PRILOGA III

VMESNA POSODOBITEV PONDERJEV, KI SE UPORABLJAJO ZA
OSEBNE PREJEMKE URADNIKOV, ZAČASNIH USLUŽBENCEV IN POGODBENIH
USLUŽBENCEV EVROPSKE UNIJE, KI DELAJO V TRETJIH DRŽAVAH 4

FEBRUAR 2018

KRAJ ZAPOSLITVE

Ekonomska pariteta
februar 2018

Menjalni tečaj
februar 2018 (*)

Ponder
februar 2018 (**)

Argentina

14,07

24,2955

57,9

Demokratična republika Kongo

4 014

1 989,26

201,8

Etiopija

20,19

33,9224

59,5

Liberija

1,893

1,24210

152,4

Mavretanija

29,26

44,0000

66,5

Nikaragva

25,25

38,4042

65,7

Nigerija

285,9

378,539

75,5

Saudova Arabija

3,794

4,65788

81,5

Južni Sudan

190,6

163,095

116,9

Sudan

21,15

22,2084

95,2

Tanzanija

1 909

2 783,14

68,6

Turkmenistan

2,897

4,34735

66,6

Združeni arabski emirati

4,208

4,53820

92,7

Uzbekistan

3 314

10 155,1

32,6

(*)

1 EUR = x enot v nacionalni valuti, razen USD za: Kubo, Salvador, Ekvador, Liberijo, Panamo, Vzhodni Timor in Zimbabve.

(**)

Bruselj in Luxembourg = 100.

MAREC 2018

KRAJ ZAPOSLITVE

Ekonomska pariteta
marec 2018

Menjalni tečaj
marec 2018 (*)

Ponder
marec 2018 (**)

Kongo

756,2

655,957

115,3

Demokratična republika Kongo

3 734

1 982,40

188,4

Haiti

67,38

78,9035

85,4

Mali

612,9

655,957

93,4

Niger

526,6

655,957

80,3

Južni Sudan

237,5

162,677

146,0

Šrilanka

143,4

191,185

75,0

Zambija

8,763

12,0909

72,5

(*)

1 EUR = x enot v nacionalni valuti, razen USD za: Kubo, Salvador, Ekvador, Liberijo, Panamo, Vzhodni Timor in Zimbabve.

(**)

Bruselj in Luxembourg = 100.

APRIL 2018

KRAJ ZAPOSLITVE

Ekonomska pariteta
april 2018

Menjalni tečaj
april 2018

Ponder
april 2018 (**)

Azerbajdžan

1,396

2,10766

66,2

Barbados

2,680

2,49288

107,5

Benin

614,0

655,957

93,6

Demokratična republika Kongo

3 491

1 988,37

175,6

Gana

4,066

5,44130

74,7

Gvineja Bissau

520,4

655,957

79,3

Laos

8 610

10 229,5

84,2

Mozambik

54,55

77,2650

70,6

Namibija

10,66

14,5029

73,5

Filipini

46,27

64,8730

71,3

Sierra Leone

8 282

9 436,51

87,8

Južni Sudan

260,4

165,143

157,7

Sudan

23,01

36,2061

63,6

Tunizija

1,974

2,95460

66,8

Turčija

2,810

4,95610

56,7

Turkmenistan

3,141

4,33930

72,4

(*)

1 EUR = x enot v nacionalni valuti, razen USD za: Kubo, Salvador, Ekvador, Liberijo, Panamo, Vzhodni Timor in Zimbabve.

(**)

Bruselj in Luxembourg = 100.

MAJ 2018

KRAJ ZAPOSLITVE

Ekonomska pariteta
maj 2018

Menjalni tečaj
maj 2018 (*)

Ponder
maj 2018 (**)

Argentina

15,08

24,4538

61,7

Demokratična republika Kongo

3 259

1 975,80

164,9

Gruzija

1,745

3,02820

57,6

Gvineja

8 335

11 016,6

75,7

Ruanda

806,3

1 043,88

77,2

Južni Sudan

298,4

164,087

181,9

Tanzanija

2 036

2 760,41

73,8

(*)

1 EUR = x enot v nacionalni valuti, razen USD za: Kubo, Salvador, Ekvador, Liberijo, Panamo, Vzhodni Timor in Zimbabve.

(**)

Bruselj in Luxembourg = 100.

JUNIJ 2018

KRAJ ZAPOSLITVE

Ekonomska pariteta
junij 2018

Menjalni tečaj
junij 2018 (*)

Ponder
junij 2018 (**)

Zelenortski otoki

79,55

110,265

72,1

Demokratična republika Kongo

3 053

1 900,45

160,6

Egipt

10,76

20,6955

52,0

Etiopija

21,31

32,2788

66,0

Mali

580,9

655,957

88,6

Nikaragva

26,89

36,5462

73,6

Južni Sudan

268,3

160,822

166,8

Šrilanka

154,0

184,828

83,3

Sudan

24,65

40,3459

61,1

Turkmenistan

3,384

4,07120

83,1

(*)

1 EUR = x enot v nacionalni valuti, razen USD za: Kubo, Salvador, Ekvador, Liberijo, Panamo, Vzhodni Timor in Zimbabve.

(**)

Bruselj in Luxembourg = 100.

(1)

   Uredba Sveta (ESPJ, EGS, Euratom) št. 300/76 z dne 9. februarja 1976 o kategorijah uradnikov, upravičenih do dodatkov za izmensko delo, ter stopnje in pogoji dodeljevanja dodatkov (UL L 38, 13.2.1976, str. 1). Uredba, kot je bila dopolnjena z Uredbo (Euratom, ESPJ, EGS) št. 1307/87 (UL L 124, 13.5.1987, str. 6).

(2)

   Uredba Sveta (EGS, Euratom, ESPJ) št. 260/68 z dne 29. februarja 1968 o pogojih in postopku obdavčevanja v korist Evropskih skupnosti (UL L 56, 4.3.1968, str. 8).

(3)

 Poročilo Eurostata z dne 31. oktobra 2018 o letni posodobitvi osebnih prejemkov in pokojnin uradnikov EU v letu 2018 v skladu s členoma 64 in 65 kadrovskih predpisov ter Prilogo XI h kadrovskim predpisom, ki se uporabljajo za uradnike in druge uslužbence Evropske unije, s katero se s 1. julijem 2018 prilagodijo osebni prejemki aktivnega osebja in pokojnine upokojenih uslužbencev ter s katero se s 1. julijem 2018 posodobijo korekcijski koeficienti, ki se uporabljajo za osebne prejemke aktivnega osebja, ki dela v krajih zaposlitve znotraj in zunaj EU, za pokojnine upokojenih uslužbencev glede na njihovo državo stalnega prebivališča ter za pokojninske transferje.

Nadaljnje informacije o metodologiji so na voljo na spletišču Eurostata („Statistics Database“ > „Economy and finance“ > „Prices“ > „Correction coefficients“).

(4)

Poročilo Eurostata z dne 10. oktobra 2018 o vmesni posodobitvi ponderjev (korekcijskih koeficientov), ki se uporabljajo za osebne prejemke uradnikov, začasnih uslužbencev in pogodbenih uslužbencev Evropske unije, ki delajo v delegacijah zunaj EU, v skladu s členom 64 kadrovskih predpisov ter prilogama X in XI h kadrovskim predpisom, ki se uporabljajo za uradnike in druge uslužbence Evropske unije (Ares(2018) 5207620).

Nadaljnje informacije o metodologiji so na voljo na spletišču Eurostata („Statistics Database“ > „Economy and finance“ > „Prices“ > „Correction coefficients“).

Top