Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52009PC0651

    Predlog uredba Sveta o odprtju in zagotavljanju upravljanja avtonomnih tarifnih kvot Skupnosti za nekatere kmetijske in industrijske izdelke

    /* KOM/2009/0651 končno */

    52009PC0651

    Predlog uredba Sveta o odprtju in zagotavljanju upravljanja avtonomnih tarifnih kvot Skupnosti za nekatere kmetijske in industrijske izdelke /* KOM/2009/0651 končno */


    [pic] | KOMISIJA EVROPSKIH SKUPNOSTI |

    Bruselj, 30.11.2009

    COM(2009)651 konč.

    Predlog

    UREDBA SVETA

    o odprtju in zagotavljanju upravljanja avtonomnih tarifnih kvot Skupnosti za nekatere kmetijske in industrijske izdelke

    OZADJE PREDLOGA

    Razlogi za predlog in njegovi cilji

    Avtonomne tarifne kvote Skupnosti je treba določiti za izdelke, katerih proizvodnja v Skupnosti ni zadostna, da bi krila potrebe predelovalne industrije v Skupnosti v tekočem obdobju veljavnosti kvote. Na prošnje več držav članic je Komisija skupaj z zadevnimi vladnimi strokovnjaki preučila možnosti za odprtje avtonomnih tarifnih kvot za nekatere kmetijske in industrijske izdelke.

    Splošno ozadje

    Svet je 20. decembra 1996 sprejel Uredbo (ES) št. 2505/96 o odprtju in zagotavljanju upravljanja avtonomnih tarifnih kvot Skupnosti za določene kmetijske in industrijske izdelke, da bi se povpraševanje po zadevnih proizvodih v Skupnosti zadovoljilo pod najbolj ugodnimi pogoji. Upoštevajoč številne spremembe te uredbe in politiko preglednosti Komisije je treba uredbo nadomestiti s tem predlogom.

    Treba je odpreti tarifne kvote Skupnosti za ustrezne količine po stopnji dajatve nič ali znižanih stopnjah dajatve, ne da bi to povzročilo kakršne koli motnje na trgu takih izdelkov. Razprave na sestankih skupine za gospodarsko-tarifna vprašanja so pokazale, da so bile države članice pripravljene odpreti kvote za izdelke, vključene v predlog uredbe, ne da bi to povzročilo motnje na trgu takšnih izdelkov.

    Veljavne določbe na področju predloga

    Uredba (ES) št. 2505/96 (UL L 345, 31.12.1996, str. 1), kakor je bila nazadnje spremenjena z Uredbo (ES) št. 563/2009 (UL L 168, 30.6.2009, str. 1).

    Usklajenost z drugimi politikami in cilji Unije

    Predlog je v skladu s kmetijsko, trgovinsko, podjetniško, razvojno in zunanjo politiko. Ta predlog zlasti ne bremeni držav, ki so sklenile preferencialni trgovinski sporazum z EU (na primer GSP, AKP, države kandidatke in možne države kandidatke zahodnega Balkana).

    POSVETOVANJE Z ZAINTERESIRANIMI STRANMI IN OCENA UčINKA

    Posvetovanje z zainteresiranimi stranmi

    Posvetovalne metode, glavni ciljni sektorji in splošni profil vprašancev

    Opravljena so bila posvetovanja s skupino za gospodarsko-tarifna vprašanja, v kateri so zastopane industrijske panoge vseh držav članic.

    Povzetek odgovorov in njihovo upoštevanje

    Pri vseh navedenih kvotah je upoštevan dogovor, ki je bil dosežen v skupini.

    Zbiranje in uporaba izvedenskih mnenj

    Zadevna znanstvena ali strokovna področja

    Strokovnjaki, ki zastopajo države članice v skupini za gospodarsko-tarifna vprašanja.

    Uporabljena metodologija

    Odprto posvetovanje.

    Glavne organizacije/strokovnjaki, s katerimi so bila opravljena posvetovanja

    Strokovnjaki, ki so jih imenovale posamezne države članice.

    Povzetek prejetih in uporabljenih nasvetov

    Možna resna tveganja z nepopravljivimi posledicami niso bila navedena.

    Soglasje skupine za gospodarsko-tarifna vprašanja.

    Uporabljeni načini za seznanjanje javnosti z rezultati strokovnih mnenj

    Objava predloga.

    Ocena učinka

    Se ne uporablja.

    Predlog ni naveden v zakonodajnem in delovnem programu Komisije za leto 2010.

    PRAVNI ELEMENTI PREDLOGA

    Povzetek predlaganih ukrepov

    Izvajanje Uredbe Sveta o odprtju in zagotavljanju upravljanja avtonomnih tarifnih kvot Skupnosti za nekatere kmetijske in industrijske izdelke

    Pravna podlaga

    Člen 26 Pogodbe ES.

    Načelo subsidiarnosti

    Predlog je v izključni pristojnosti Skupnosti. Načelo subsidiarnosti se zato ne uporablja.

    Načelo sorazmernosti

    Predlog je skladen z načelom sorazmernosti zaradi razlogov, navedenih v nadaljevanju.

    Ta sveženj ukrepov je v skladu z načeli za poenostavitev postopkov za gospodarske subjekte, vključene v zunanjo trgovino, in s Sporočilom Komisije o avtonomnih tarifnih opustitvah in kvotah iz leta 1998 (C 128, 25.4.1998, str. 2).

    Izbira instrumentov

    Predlagani instrument: uredba

    Drugi instrumenti ne bi bili primerni zaradi naslednjih razlogov:

    na podlagi člena 26 Pogodbe ES Svet na predlog Komisije s kvalificirano večino odobri avtonomne tarifne kvote.

    PRORAčUNSKE POSLEDICE

    Nepobrane carinske dajatve v skupnem znesku 37 163 112 EUR.

    DODATNE INFORMACIJE

    Predlog

    UREDBA SVETA

    o odprtju in zagotavljanju upravljanja avtonomnih tarifnih kvot Skupnosti za nekatere kmetijske in industrijske izdelke

    SVET EVROPSKE UNIJE JE –

    ob upoštevanju Pogodbe o ustanovitvi Evropske skupnosti in zlasti člena 26 Pogodbe,

    ob upoštevanju predloga Komisije,

    ob upoštevanju naslednjega:

    1. Proizvodnja določenih kmetijskih in industrijskih izdelkov v Skupnosti ne zadostuje za kritje posebnih potreb predelovalnih industrij v Skupnosti. Oskrba Skupnosti z navedenimi izdelki je zato zelo odvisna od uvoza iz tretjih držav. Treba je nemudoma in pod najugodnejšimi pogoji izpolniti najnujnejše zahteve Skupnosti po teh izdelkih. Tarifne kvote Skupnosti po preferencialnih stopnjah dajatev je zato treba odpreti v mejah ustreznih količin, upoštevajoč potrebo, da se na trgih takšnih izdelkov ne povzroča motenj ali ovira ustanavljanja ali razvoja proizvodnje Skupnosti.

    2. Vsem uvoznikom iz Skupnosti je treba zagotoviti enak in neprekinjen dostop do navedenih kvot in zagotoviti neprekinjeno uporabo stopenj, določenih za kvote, za celoten uvoz zadevnih izdelkov v države članice do izpolnitve kvot.

    3. Uredba Komisije (EGS) št. 2454/93 z dne 2. julija 1993 o določbah za izvajanje Uredbe Sveta (EGS) št. 2913/92 o carinskem zakoniku Skupnosti[1] določa sistem upravljanja tarifnih kvot, ki zagotavlja enak in neprekinjen dostop do kvot ter neprekinjeno uporabo stopenj in sledi kronološkemu vrstnemu redu datumov sprejetja deklaracij za sprostitev v prosti promet. Tarifne kvote, odprte s to uredbo, morajo zato upravljati Komisija in države članice v skladu z navedenim sistemom.

    4. Višine kvot so večinoma izražene v tonah. Za nekatere izdelke, za katere se je odprla avtonomna tarifna kvota, se višina kvote določi v drugi merski enoti. Kadar za navedene izdelke ni določena dodatna merska enota v kombinirani nomenklaturi v skladu s Prilogo I k Uredbi Sveta (EGS) št. 2658/87 z dne 23. julija 1987 o tarifni in statistični nomenklaturi ter skupni carinski tarifi[2], lahko obstaja negotovost glede uporabljene merske enote. Zaradi jasnosti in boljšega upravljanja kvot je zato nujno zagotoviti, da se za koriščenje ugodnosti navedenih tarifnih kvot navede točno količino uvoženih izdelkov v „Polje 41: Dodatne merske enote“ v deklaraciji za sprostitev v prosti promet in se pri tem uporabi merska enota višine kvote, določene za navedene izdelke v Prilogi k tej uredbi.

    5. Uredba Sveta (ES) št. 2505/96 z dne 20. decembra 1996 o odprtju in zagotavljanju upravljanja avtonomnih tarifnih kvot Skupnosti za določene kmetijske in industrijske izdelke[3] je doživela veliko sprememb. Zaradi preglednosti jo je treba v celoti nadomestiti.

    6. Ukrepe, potrebne za sprejetje sprememb te uredbe, nastalih zaradi sprememb kombinirane nomenklature in oznak TARIC, se sprejme v skladu s Sklepom Sveta 1999/468/ES z dne 28. junija 1999 o določitvi postopkov za uresničevanje Komisiji podeljenih izvedbenih pooblastil[4].

    7. Tarifne kvote morajo veljati od 1. januarja 2010, zato je treba to uredbo uporabljati od istega dne in mora začeti veljati takoj –

    SPREJEL NASLEDNJO UREDBO:

    Člen 1

    Za izdelke, navedene v Prilogi, se odprejo avtonomne tarifne kvote Skupnosti, v okviru katerih se avtonomne dajatve skupne carinske tarife opustijo za obdobja, po stopnjah dajatev in do količin, ki so navedeni v Prilogi.

    Člen 2

    Tarifne kvote iz člena 1 upravlja Komisija v skladu s členi 308a, 308b in 308c Uredbe (EGS) št. 2454/93.

    Člen 3

    Kadar se predloži deklaracija za sprostitev v prosti promet za izdelek, naveden v tej uredbi, za katerega je višina kvote izražena v drugačni merski enoti, kot je teža v tonah ali kilogramih in vrednost, se za izdelke, za katere ni določena nobena dodatna merska enota v kombinirani nomenklaturi iz Priloge I k Uredbi Sveta (EGS) št. 2658/87, vnese točna količina uvoženih izdelkov v „Polje 41: Dodatne merske enote“ v tej deklaraciji in se pri tem uporabi merska enota višine kvote, določene za navedene izdelke v Prilogi k tej uredbi.

    Člen 4

    Spremembe in tehnične prilagoditve, ki izhajajo iz sprememb kombinirane nomenklature in oznak TARIC, se sprejmejo v skladu s postopkom iz člena 5(2).

    Člen 5

    1. Komisiji pomaga Odbor za carinski zakonik, ustanovljen s členom 248(a) Uredbe (EGS) št. 2913/92.

    2. Pri sklicevanju na ta odstavek veljata člena 4 in 7 Sklepa 1999/468/ES.

    Obdobje iz člena 4(3) Sklepa 1999/468/ES je tri mesece.

    Člen 6

    Uredba (ES) št. 2505/96 se razveljavi.

    Člen 7

    Ta uredba začne veljati na dan objave v Uradnem listu Evropske unije .

    Ta uredba se uporablja od 1. januarja 2010.

    Ta uredba je v celoti zavezujoča in se neposredno uporablja v vseh državah članicah.

    V Bruslju,

    Za Svet

    Predsednik

    PRILOGA

    Številka kvote | Oznaka KN | TARIC | Poimenovanje | Obdobje veljavnosti kvote | Višina kvote | Kvotna dajatev (%) |

    09.2849 | ex 0710 80 69 | 10 | Gobe vrste Auricularia polytricha (nekuhane ali kuhane v vreli vodi ali pari), zamrznjene, namenjene za proizvodnjo pripravljenih jedi (1) (2) | 1.1.-31.12. | 700 ton | 0 % |

    09.2913 | ex 2401 10 35 ex 2401 10 70 ex 2401 10 95 ex 2401 10 95 ex 2401 10 95 ex 2401 20 35 ex 2401 20 70 ex 2401 20 95 ex 2401 20 95 ex 2401 20 95 | 91 10 11 21 91 91 10 11 21 91 | Naravni nepredelan tobak, narezan ali ne na običajno velikost, s carinsko vrednostjo ne manj kot 450 Euro za 100 kg neto mase, ki se uporablja kot vezivo ali ovoj v proizvodnji izdelkov iz tarifne podštevilke 2402 10 00 (1) | 1.1-31.12. | 6 000 ton | 0 % |

    09.2841 | ex 2712 90 99 | 10 | Mešanice 1-alkenov, ki vsebujejo 80 mas. % ali več 1-alkenov z dolžino verige 20 in 22 ogljikovih atomov | 1.1.-31.12. | 10 000 ton | 0 % |

    09.2703 | ex 2825 30 00 | 10 | Vanadijevi oksidi in hidroksidi, ki se uporabljajo izključno za proizvodnjo zlitin (1) | 1.1.-31.12. | 13 000 ton | 0 % |

    09.2806 | ex 2825 90 40 | 30 | Volframov trioksid, vključno modri volframov oksid | 1.1.-31.12. | 12 000 ton | 0 % |

    09.2611 | ex 2826 19 90 | 10 | Kalcijev fluorid s skupno vsebnostjo aluminija, magnezija in natrija 0,25 mg/kg ali manj, v obliki prahu | 1.1.-31.12. | 55 ton | 0 % |

    09.2837 | ex 2903 49 80 | 10 | Bromoklorometan | 1.1.-31.12. | 600 ton | 0 % |

    09.2933 | ex 2903 69 90 | 30 | 1,3-diklorobenzen | 1.1.-31.12. | 2 600 ton | 0 % |

    09.2950 | ex 2905 59 98 | 10 | 2-Kloroetanol, za proizvodnjo tekočih tioplastov iz tarifne podštevilke 4002 99 90 (1) | 1.1.-31.12. | 15 000 ton | 0 % |

    09.2851 | ex 2907 12 00 | 10 | O-kreozol s čistočo ne manj kot 98,5 mas. % | 1.1.-31.12. | 20 000 ton | 0 % |

    09.2767 | ex 2910 90 00 | 80 | Alil glicidil eter | 1.1.-31.12. | 2 500 ton | 0 % |

    09.2624 | 2912 42 00 | Etilvanilin (3-etoksi-4-hidroksibenzaldehid) | 1.1.-31.12. | 600 ton | 0 % |

    09.2972 | 2915 24 00 | Anhidrid ocetne kisline | 1.1.-31.12. | 20 000 ton | 0 % |

    09.2769 | ex 2917 13 90 | 10 | Dimetil sebacat | 1.1.-31.12. | 1 300 ton | 0 % |

    09.2634 | ex 2917 19 90 | 40 | Dodekanedojska kislina, s čistočo več kot 98,5 mas. % | 1.1.-31.12. | 4 600 ton | 0 % |

    09.2808 | ex 2918 22 00 | 10 | o-Acetilsalicilna kislina | 1.1.-31.12. | 120 ton | 0 % |

    09.2975 | ex 2918 30 00 | 10 | Benzofenon-3,3',4,4'-tetrakarboksilni dianhidrid | 1.1.-31.12. | 1 000 ton | 0 % |

    09.2632 | ex 2921 22 00 | 10 | Heksametilendiamin | 1.1.-31.12. | 35 000 ton | 0 % |

    09.2602 | ex 2921 51 19 | 10 | o-Fenilendiamin | 1.1.-31.12. | 1 800 ton | 0 % |

    09.2977 | 2926 10 00 | Akrilonitril | 1.1.-31.12. | 30 000 ton | 0 % |

    09.2002 | ex 2928 00 90 | 30 | Fenilhidrazin | 1.1.-31.12. | 1 000 ton | 0 % |

    09.2917 | ex 2930 90 13 | 90 | Cistin | 1.1.-31.12. | 600 ton | 0 % |

    09.2603 | ex 2930 90 99 | 79 | Bis(3-trietoksisililpropil) tetrasulfid | 1.1.-31.12. | 9 000 ton | 0 % |

    09.2810 | 2932 11 00 | Tetrahidrofuran | 1.1-31.12. | 20 000 ton | 0 % |

    09.2955 | ex 2932 19 00 | 60 | Flurtamon (ISO) | 1.1.-31.12. | 300 ton | 0 % |

    09.2812 | ex 2932 29 85 | 77 | Heksan-6-olid | 1.1.-31.12. | 4 000 ton | 0 % |

    09.2615 | ex 2934 99 90 | 70 | Ribonukleinska kislina | 1.1.-31.12. | 110 ton | 0 % |

    09.2945 | ex 2940 00 00 | 20 | D-ksiloza | 1.1.-31.12. | 400 ton | 0 % |

    09.2908 | ex 3804 00 00 | 10 | Natrijev lignin sulfonat | 1.1.-31.12. | 40 000 ton | 0 % |

    09.2889 | 3805 10 90 | Sulfatni terpentin | 1.1.-31.12. | 20 000 ton | 0 % |

    09.2935 | ex 3806 10 00 | 10 | Kolofonija in smolne kisline, dobljene iz svežih oljnatih smol (oleo smol) | 1.1.-31.12. | 280 000 ton | 0 % |

    09.2814 | ex 3815 90 90 | 76 | Katalizator, ki sestoji iz titanovega dioksida in volframovega trioksida | 1.1.-31.12. | 1 600 ton | 0 % |

    09.2829 | ex 3824 90 97 | 19 | Trdni ekstrakt ostankov, nastalih pri ekstrakciji kolofonije iz lesa, netopen v alifatskih topilih in ki ima naslednje značilnosti: — vsebnost smolnih kislin ne presega 30 mas. % — kislinsko število ne presega 110 in — tališče 100° C ali več | 1.1.-31.12. | 1 600 ton | 0 % |

    09.2914 | ex 3824 90 97 | 26 | Vodna raztopina, ki vsebuje ne manj kot 40 mas. % suhega ekstrakta betaina in med 5 mas. % in 30 mas. % organskih ali anorganskih soli | 1.1.-31.12. | 5 000 ton | 0 % |

    09.2986 | ex 3824 90 97 | 76 | Mešanica terciarnih aminov, ki vsebuje: — 60 mas. % ali več dodecildimentilamina — 20 mas. % ali več dimetil(tetradecil)amina — 0,5 mas. % ali več heksadecildimetilamina, namenjena za proizvodnjo aminskih oksidov (1) | 1.1.-31.12. | 14 315 ton | 0 % |

    09.2907 | ex 3824 90 97 | 86 | Mešanica fitosterolov, v obliki prahu, ki vsebujejo: — 75 mas. % ali več sterolov — ne več kot 25 mas. % stanolov za uporabo v proizvodnji stanol/sterol estrov (1) | 1.1.-31.12. | 2 500 ton | 0 % |

    09.2140 | ex 3824 90 97 | 98 | Mešanica tercialnih aminov, ki vsebuje: — 2,0-4,0 mas. % N,N-dimetil-1-oktanamina; — najmanj 94 mas. % N,N-dimetil-1-dekanamina; — največ 2 mas. % N,N-dimetil-1-dodekanamina | 1.1.-31.12. | 4 500 ton | 0 % |

    09.2992 | ex 3902 30 00 | 93 | Kopolimer propilena in butilena, ki vsebuje 60 mas. % ali več, vendar ne več kot 68 mas. % propilena in 32 mas. % ali več, vendar ne več kot 40 mas. % butilena, z viskoznostjo ne več kot 3 000 mPa pri 190°C (določeno po metodi ASTM D 3263), ki se uporablja kot lepilo v proizvodnji izdelkov iz tarifne podštevilke 4818 40 (1) | 1.1.-31.12. | 1 000 ton | 0 % |

    09.2947 | ex 3904 69 90 | 95 | Poli(vinilden fluorid), v obliki prahu, za pripravo barve ali laka za premazovanje kovin (1) | 1.1.-31.12. | 1 300 ton | 0 % |

    09.2604 | ex 3905 30 00 | 10 | Poli(vinilalkohol), delno acetaliziran s 5-(4-azido-2-sulfobenziliden)-3-(formilpropil)-rodanin, natrijevo soljo | 1.1.-31.12. | 100 ton | 0 % |

    09.2616 | ex 3910 00 00 | 30 | Polidimetilsiloksan s stopnjo polimerizacije 2 800 monomernih enot (± 100) | 1.1.-31.12. | 1 300 ton | 0 % |

    09.2816 | ex 3912 11 00 | 20 | Kosmiči iz celuloznega acetata za uporabo pri izdelavi prediva iz filamentov celuloznega acetata (1) | 1.1.-31.12. | 37 000 ton | 0 % |

    09.2807 | ex 3913 90 00 | 86 | Nesterilen natrijev hialuronat | 1.1.-31.12. | 110 000 g | 0 % |

    09.2813 | ex 3920 91 00 | 94 | Trislojni koekstrudirani film iz polivinilbutirala, brez graduiranega barvnega traku, z vsebnostjo 29 mas. % ali več, vendar ne več kot 31 mas. % 2,2’-etilendioksidietil bis(2-etilheksanoata) kot mehčalca | 1.1.-31.12. | 2 000 000 m² | 0 % |

    09.2818 | ex 6902 90 00 | 10 | Ognjevarna opeka z: — dolžino roba večjo od 300 mm in — vsebnostjo TiO2 ne več kot 1 mas. % in — vsebnostjo Al2O3 ne več kot 0,4 mas. % ter — spremembo volumna za manj kot 9 % pri temperaturi 1 700° C | 1.1.-31.12. | 75 ton | 0 % |

    09.2815 | ex 6909 19 00 | 70 | Nosilci za katalizatorje ali filtre, sestavljeni iz porozne keramike, ki vsebuje predvsem aluminijeve in titanove okside; s skupno prostornino ne več kot 65 litrov in najmanj enim kanalom (odprtim na eni ali na obeh straneh) na cm² preseka | 1.1.-31.12. | 380 000 kosov | 0 % |

    09.2628 | ex 7019 52 00 | 10 | Steklena tkana mreža iz steklenih vlaken, prevlečenih s plastiko, z maso 120 g/m² (± 10 g/m²), za uporabo v proizvodnji navojnih komarnikov s fiksnim okvirjem | 1.1.-31.12. | 350 000 m² | 0 % |

    09.2799 | ex 7202 49 90 | 10 | Fero-krom, ki vsebuje 1,5 mas. % ali več, vendar ne več kot 4 mas. % ogljika in ne več kot 70 mas. % kroma | 1.1.-31.12. | 50 000 ton | 0 % |

    09.2629 | ex 7616 99 90 | 85 | Teleskopski ročaj iz aluminija, ki se uporablja za proizvodnjo prtljage (1) | 1.1.-31.12. | 240 000 kosov | 0 % |

    09.2763 | ex 8501 40 80 | 30 | Električni komutatorski motor na izmenični tok, enofazni, z izhodno močjo več kot 750 W, z vhodno močjo več kot 1 600 W, vendar ne več kot 2 700 W, z zunanjim premerom več kot 120 mm (± 0,2 mm), vendar ne več kot 135 mm (± 0,2 mm), z nominalno hitrostjo več kot 30 000 obr./min, vendar ne več kot 50 000 obr./min, opremljen z ventilatorjem za indukcijo zraka, za uporabo pri proizvodnji vakuumskih sesalnikov (1) | 1.1.-31.12. | 2 000 000 kosov | 0 % |

    09.2633 | ex 8504 40 81 | 30 | Električni adapter, s kapaciteto ne več kot 1 kVA, za uporabo v proizvodnji aparatov za odstranjevanje dlačic (1) | 1.1.-31.12. | 4 500 000 kosov | 0 % |

    09.2620 | ex 8526 91 20 | 20 | Vezje za sistem GPS, ki vsebuje funkcijo za določanje položaja | 1.1.-31.12. | 3 000 000 kosov | 0 % |

    09.2003 | ex 8543 70 90 | 63 | Z napetostjo krmiljeni frekvenčni generator, ki je sestavljen iz aktivnih in pasivnih elementov, nameščenih na tiskanem vezju, v ohišju z zunanjimi dimenzijami ne več kot 30 x 30 mm | 1.1.-31.12. | 1 400 000 kosov | 0 % |

    09.2631 | ex 9001 90 00 | 80 | Nevgrajene steklene leče, prizme in zlepljeni elementi za uporabo v proizvodnji blaga iz tarifnih oznak KN 9005, 9013 in 9015 (1) | 1.1.-31.12. | 5 000 000 kosov | 0 % |

    (1) | Za oprostitev ali znižanje carinskih dajatev veljajo pogoji iz ustreznih določb Skupnosti o carinskem nadzoru nad uporabo takšnega blaga (gl. 291. do 300. člen uredbe Komisije EGS št. 2454/93; UL L 253, 11.10.1993, str. 1). |

    (2) | Vendar ukrep ni dovoljen, če obdelavo izvajajo podjetja za trgovino na drobno ali gostinska podjetja. |

    OCENA FINANČNIH POSLEDIC ZAKONODAJNEGA PREDLOGA S PRORAČUNSKIM VPLIVOM, OMEJENIM IZKLJUČNO NA STRAN PRIHODKOV

    1. NASLOV PREDLOGA:

    Uredba Sveta o odprtju in zagotavljanju upravljanja avtonomnih tarifnih kvot Skupnosti za nekatere kmetijske in industrijske izdelke

    2. PRORAČUNSKE VRSTICE:

    Poglavje in člen: poglavje 12, člen 120

    Znesek za leto 2010: 14 079 700 000 EUR (PPP 2010)

    3. FINANČNI VPLIV

    x( Predlog nima finančnega vpliva na odhodke, ima pa finančni vpliv na prihodke – učinek je naslednji:

    v mio EUR (na eno decimalno mesto natančno)

    Proračunska vrstica | Prihodek[5] | 12-mesečno obdobje z začetkom dd. mm. lll | [Leto 2010] |

    Člen 120 | Vpliv na lastna sredstva | 01/01/2010 | –37,2 |

    4. UKREPI PROTI GOLJUFIJAM

    Določbe o upravljanju tarifnih kvot vključujejo ukrepe, potrebne za preprečevanje goljufij in nepravilnosti ter zaščito pred njimi.

    PRILOGA

    Opis proizvoda | Višina kvote (enota/tone/grami) | Predvidena cena (EUR na enoto/EUR na tono/ EUR na gram/ EUR na m²) | Dajatev (%) (2010 SCT) | Dajatev v okviru kvote (%) | Predvidena izguba prihodka (v EUR) |

    09.2849 Gobe | 700 t | 751 EUR/t | 14,4 | 0 | 75 700 |

    09.2913 Tobak | 6 000 t | 594 EUR/t | 11,2 | 0 | 399 168 |

    09.2841 Mešanica | 10 000 t | 600 EUR/t | 2,2 | 0 | 132 000 |

    09.2703 Vanadij | 13 000 t | 2708 EUR/t | 5,5 | 0 | 1 936 220 |

    09.2806 Volfram | 12 000 t | 16 875 EUR/t | 4,6 | 0 | 9 315 000 |

    09.2611 Kalcij | 55 t | 33 850 EUR/t | 5,3 | 0 | 98 673 |

    09.2837 Metan | 600 t | 2 557 EUR/t | 5,5 | 0 | 84 381 |

    09.2933 Benzen | 2 600 t | 3 062 EUR/t | 5,5 | 0 | 437 866 |

    09.2950 Etanol | 15 000 t | 733 EUR/t | 5,5 | 0 | 604 725 |

    09.2851 Krezol | 20 000 t | 896 EUR/t | 2,1 | 0 | 376 320 |

    09.2767 Eter | 2 500 t | 4 500 EUR/t | 5,5 | 0 | 618 750 |

    09.2624 Vanilin | 600 t | 16 129 EUR/t | 5,5 | 0 | 532 257 |

    09.2972 Anhidrid | 20 000 t | 800 EUR/t | 5,5 | 0 | 880 000 |

    09.2769 Sebacat | 1 300 t | 2 600 EUR/t | 6 | 0 | 202 800 |

    09.2634 Kislina DDC | 4 600 t | 3 696 EUR/t | 6,3 | 0 | 1 071 101 |

    09.2808 o-Acetilsalicilna kislina | 120 t | 2 700 EUR/t | 6,5 | 0 | 21 060 |

    09.2975 Benzofenon | 1 000 t | 11 134 EUR/t | 6,5 | 0 | 723 710 |

    09.2632 Diamin | 35 000 t | 1 304 EUR/t | 6,5 | 0 | 2 966 600 |

    09.2602 Diamin | 1 800 t | 3 500 EUR/t | 6,5 | 0 | 409 500 |

    09.2977 ACN | 30 000 t | 900 EUR/t | 6,5 | 0 | 1 755 000 |

    09.2002 Hidrazin | 1 000 t | 3 875 EUR/t | 6,5 | 0 | 251 875 |

    09.2917 Cistin | 600 t | 14 142 EUR/t | 6,5 | 0 | 551 538 |

    09.2603 Sulfid | 9 000 t | 400 EUR/t | 6,5 | 0 | 234 000 |

    09.2810 Furan | 20 000 t | 1 538 EUR/t | 6,5 | 0 | 1 999 400 |

    09.2955 Flurtamon | 300 t | 20 833 EUR/t | 6,5 | 0 | 406 244 |

    09.2812 Olid | 4 000 t | 2 040 EUR/t | 6,5 | 0 | 530 400 |

    09.2615 Ribonukleinska kislina | 110 t | 150 000 EUR/t | 6,5 | 0 | 1 072 500 |

    09.2945 Ksiloza | 400 t | 2 100 EUR/t | 6,5 | 0 | 54 600 |

    09.2908 Sulfonat | 40 000 t | 43 EUR/t | 5 | 0 | 86 000 |

    09.2889 Terpentin | 20 000 t | 677 EUR/t | 3,2 | 0 | 433 280 |

    09.2935 Kolofonija | 280 000 t | 33 EUR/t | 5 | 0 | 462 000 |

    09.2814 Katalizator | 1 600 t | 4 500 EUR/t | 6,5 | 0 | 468 000 |

    09.2829 Ekstrakt | 1 600 t | 4 600 EUR/t | 6,5 | 0 | 478 400 |

    09.2914 Raztopina | 5 000 t | 350 EUR/t | 6,5 | 0 | 113 750 |

    09.2986 Amini | 14 315 t | 1 470 EUR/t | 6,5 | 0 | 1 367 798 |

    09.2907 Steroli | 2 500 t | 13 500 EUR/t | 6,5 | 0 | 2 193 750 |

    09.2140 Amini | 4 500 t | 2 222 EUR/t | 6,5 | 0 | 649 935 |

    09.2992 Kopolimer | 1 000 t | 2 075 EUR/t | 6,5 | 0 | 134 875 |

    09.2947 Fluorid | 1 300 t | 9 000 EUR/t | 6,5 | 0 | 760 500 |

    09.2604 Alkohol | 100 t | 16 666 EUR/t | 6,5 | 0 | 108 329 |

    09.2616 Siloksan | 1 300 t | 3 253 EUR/t | 6,5 | 0 | 274 879 |

    09.2816 Kosmiči | 37 000 t | 933 EUR/t | 6,5 | 0 | 2 243 865 |

    09.2807 Hialuronat | 110 000 g | 173 081 EUR/kg | 6,5 | 0 | 1 237 529 |

    09.2813 Film | 2 000 000 m² | 6 EUR/m² | 6,1 | 0 | 732 000 |

    09.2818 Opeke | 75 t | 18 000 EUR/t | 2 | 0 | 27 000 |

    09.2815 Nosilci | 380 000 enot | 100 EUR/enota | 5 | 0 | 1 900 000 |

    09.2628 Tkanina | 350 000 m² | 1 EUR/m² | 7 | 0 | 24 500 |

    09.2799 Fero-krom | 50 000 t | 1 611 EUR/t | 7 | 0 | 5 638 500 |

    09.2629 Ročaji | 240 000 enot | 2,32 EUR/enota | 6 | 0 | 33 408 |

    09.2763 Motorji | 2 000 000 enot | 4,80 EUR/enota | 2,7 | 0 | 259 200 |

    09.2633 Adapterji | 4 500 000 enot | 1,02 EUR/enota | 3,3 | 0 | 151 470 |

    09.2620 GPS | 3 000 000 enot | 10,36 EUR/enota | 3,7 | 0 | 1 149 960 |

    09.2003 Generatorji | 1 400 000 enot | 10 EUR/enota | 3,7 | 0 | 518 000 |

    09.2631 Leče | 5 000 000 enot | 2,50 EUR/enota | 2,9 | 0 | 362 500 |

    Skupna izguba prihodka za obdobje kvote enega leta:(49 550 816 EUR – 12 387 704 EUR ) = 37 163 112 EUR neto.

    [1] UL L 253, 11.10.1993, str. 1.

    [2] UL L 256, 7.9.1987, str. 1.

    [3] UL L 345, 31.12.1996, str. 1.

    [4] UL L 184, 17.7.1999, str. 23.

    [5] Pri tradicionalnih lastnih sredstvih (kmetijske dajatve, prelevmani na sladkor, carine) morajo biti navedeni neto zneski, tj. bruto zneski po odbitku 25 % stroškov zbiranja.

    Top