Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32023R2638

    Uredba Sveta (EU) 2023/2638 z dne 20. novembra 2023 o določitvi ribolovnih možnosti za leto 2024 za nekatere staleže rib in skupine staležev rib, ki se uporabljajo v Baltskem morju, ter o spremembi Uredbe (EU) 2023/194 glede nekaterih ribolovnih možnosti v drugih vodah

    ST/14771/2023/REV/1

    UL L, 2023/2638, 22.11.2023, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2023/2638/oj (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2023/2638/oj

    European flag

    Uradni list
    Evropske unije

    SL

    Serija L


    2023/2638

    22.11.2023

    UREDBA SVETA (EU) 2023/2638

    z dne 20. novembra 2023

    o določitvi ribolovnih možnosti za leto 2024 za nekatere staleže rib in skupine staležev rib, ki se uporabljajo v Baltskem morju, ter o spremembi Uredbe (EU) 2023/194 glede nekaterih ribolovnih možnosti v drugih vodah

    SVET EVROPSKE UNIJE JE –

    ob upoštevanju Pogodbe o delovanju Evropske unije in zlasti člena 43(3) Pogodbe,

    ob upoštevanju predloga Evropske komisije,

    ob upoštevanju naslednjega:

    (1)

    Uredba (EU) št. 1380/2013 Evropskega parlamenta in Sveta (1) določa, da se ohranitveni ukrepi sprejmejo ob upoštevanju razpoložljivih znanstvenih, tehničnih in gospodarskih mnenj, kar vključuje, če je ustrezno, poročila, ki jih pripravijo Znanstveni, tehnični in gospodarski odbor za ribištvo in drugi svetovalni organi, ter katerimi koli mnenji svetovalnih svetov.

    (2)

    Svet mora sprejeti ukrepe za določitev in dodelitev ribolovnih možnosti, po potrebi vključno z nekaterimi pogoji, ki so funkcionalno povezani s temi ribolovnimi možnostmi. Na podlagi člena 16(4) Uredbe (EU) št. 1380/2013 se ribolovne možnosti določijo v skladu s cilji skupne ribiške politike (SRP), kot je določena v členu 2(2) navedene uredbe. Na podlagi člena 16(1) navedene uredbe se ribolovne možnosti državam članicam dodelijo tako, da se zagotovi relativna stabilnost ribolovnih dejavnosti vsake države članice za vsak stalež ali ribištvo.

    (3)

    Celotne dovoljene ulove (TAC) bi bilo zato treba v skladu z Uredbo (EU) št. 1380/2013 določiti na podlagi razpoložljivega znanstvenega mnenja, in sicer ob upoštevanju bioloških in socialno-ekonomskih posledic, pri čemer bi bilo treba zagotoviti pošteno obravnavo ribiških sektorjev, ter ob upoštevanju mnenj, izraženih med posvetovanji z deležniki.

    (4)

    Uredba (EU) 2016/1139 Evropskega parlamenta in Sveta (2) določa večletni načrt za staleže trske, atlantskega sleda in papaline v Baltskem morju ter za ribištvo, ki izkorišča te staleže. Cilj tega načrta je zagotoviti, da se pri izkoriščanju živih morskih bioloških virov populacije lovljenih vrst obnavljajo in ohranjajo nad ravnmi, ki omogočajo največji trajnostni donos (MSY). V Uredbi (EU) št. 1380/2013 je določeno, da je treba ribolovne možnosti za staleže, za katere veljajo posebni večletni načrti, določiti v skladu s pravili iz teh večletnih načrtov.

    (5)

    V skladu s členom 4(1) Uredbe (EU) 2016/1139 je treba ribolovne možnosti za staleže iz člena 1 navedene uredbe določiti tako, da se ribolovna umrljivost na ravni največjega trajnostnega donosa, izražena v razponih, doseže čim prej, a postopoma in z rastočim ritmom najkasneje do leta 2020. Omejitve ulova za zadevne staleže v Baltskem morju za leto 2024 bi bilo zato treba določiti v skladu s pravili in cilji večletnega načrta, določenega z navedeno uredbo.

    (6)

    Mednarodni svet za raziskovanje morja (ICES) je 31. maja 2023 objavil letno mnenje o staležih za staleže v Baltskem morju.

    (7)

    ICES za nekatere staleže, ki jih zajema Uredba (EU) 2016/1139, priporoča nični ulov. Če pa bi bili TAC določeni na priporočenih ravneh, bi obveznost iztovarjanja celotnega ulova, vključno s prilovom teh staležev pri mešanem ribolovu, privedla do pojava, imenovanega „vrsta, ki omejuje ribolov“. „Vrsta, ki omejuje ribolov“ je vrsta, za katero kvota ni določena in ki lahko povzroči, da eno ali več ribiških plovil preneha ribolov, tudi če še vedno ima kvoto za druge vrste. Zato je primerno določiti posebne TAC za prilov navedenih staležev, da bi se doseglo ravnotežje med nadaljevanjem ribolova (zaradi morebitnih resnih socialno-ekonomskih posledic v primeru nenadaljevanja) in potrebo po doseganju dobrega biološkega statusa navedenih staležev, ob upoštevanju, da je pri mešanem ribolovu vse staleže težko loviti pri največjem trajnostnem donosu. Ravni navedenih prilovnih TAC bi bilo treba določiti tako, da se zagotovi zmanjšanje umrljivosti navedenih staležev, spodbudi večja selektivnost in omogoči izogibanje prilovu teh staležev. Da bi se zmanjšal ulov staležev, za katere so določeni prilovni TAC, bi bilo treba ribolovne možnosti za ribolov, pri katerem se ulovijo ribe iz teh staležev, določiti na ravneh, ki pripomorejo k temu, da se biomasa ogroženih staležev obnovi na trajnostno raven.

    (8)

    Po podatkih ICES se pri veliki večini ribolova v Baltskem morju vsaj do neke mere mešajo vrste. To mešanje zajema obe vrsti, ki se upravljata s TAC, in vrste, ki se ne upravljajo s TAC. Največ mešanja je med pelagičnimi vrstami in pridnenimi vrstami. ICES za leto 2024 priporoča nični ulov atlantskega sleda iz zahodnega Baltskega morja, trske iz vzhodnega Baltskega morja in atlantskega lososa iz osrednjega morskega bazena. Poleg tega se za trsko iz zahodnega Baltskega morja v skladu s previdnostnim mnenjem ICES priporoča izjemno nizek ulov. Če bi bili torej TAC za te staleže določeni na ravneh, ki jih priporoča ICES, bi to pomenilo, da bi plovila, ki lovijo zlasti morsko ploščo, leta 2024 prenehala z ribolovom. Na podlagi podatkov Evropske opazovalnice trga za ribiške proizvode in proizvode iz ribogojstva (EUMOFA) je vrednost ulova morske plošče, ki se lahko lovi v okviru predlaganih TAC, ob prvi prodaji ocenjena na 24,5 milijona EUR. Veliko ribolova, zlasti malega priobalnega ribolova, v okviru katerega se lovijo vrste, ki se ne upravljajo s TAC Unije, bi moralo leta 2024 ustaviti ribiške dejavnosti. Zato je primerno, da se pod določenimi pogoji določi TAC za prilov „vrst, ki omejujejo ribolov“, in sicer za atlantskega sleda iz zahodnega Baltskega morja, trsko iz vzhodnega Baltskega morja, trsko iz zahodnega Baltskega morja in atlantskega lososa iz osrednjega morskega bazena.

    (9)

    Kar zadeva stalež trske iz vzhodnega Baltskega morja, ICES ocenjuje, da je biomasa staleža trske iz vzhodnega Baltskega morja še vedno pod mejno referenčno točko za biomaso drstitvenega staleža, pod katero se lahko zmanjša reproduktivna sposobnost (Blim), in se je v primerjavi z letom 2022 le malo povečala. Zato ICES že peto leto zapored odsvetuje ulov trske iz vzhodnega Baltskega morja. V teh okoliščinah je v skladu z Uredbo (EU) 1380/2013 primerno ohraniti prepoved ciljno usmerjenega ribolova in s tem funkcionalno povezane popravne ukrepe. Ribolovne možnosti za neizogibni prilov bi bilo treba določiti na nizki ravni, pri čemer bi bilo treba preprečiti pojav, imenovan „vrsta, ki omejuje ribolov“.

    (10)

    Kar zadeva stalež trske iz zahodnega Baltskega morja, je ICES zaradi nenehnih negotovosti svoje mnenje popravil navzdol na previdnostno mnenje. Zdaj iz njega izhaja, da je stalež zadnjih 15 let večinoma pod Blim, leta 2022 pa je bil na rekordno nizki ravni. V skladu s previdnostnim mnenjem se priporoča izjemno nizek ulov. V teh okoliščinah je v skladu z Uredbo (EU) 1380/2013 primerno ohraniti prepoved ciljno usmerjenega ribolova in s tem funkcionalno povezane popravne ukrepe ter prepovedati rekreacijski ribolov trske iz zahodnega Baltskega morja. Ribolovne možnosti za neizogibni prilov bi bilo treba določiti na nizki ravni, pri čemer bi bilo treba preprečiti pojav, imenovan „vrsta, ki omejuje ribolov“.

    (11)

    Kar zadeva atlantskega lososa v podrazdelkih ICES 22 do 31, je ICES ohranil svoje mnenje o ničnem ulovu, omejil možnost nadaljevanja ciljno usmerjenega priobalnega poletnega ribolova na podrazdelek ICES 31 in ustrezno navzdol popravil svoje mnenje o ulovu. V teh okoliščinah je v skladu z Uredbo (EU) št. 1380/2013 primerno prilagoditi ribolovno območje in raven ribolovnih možnosti v skladu z mnenjem ICES ter ohraniti s tem funkcionalno povezane popravne ukrepe.

    (12)

    Da bi se zagotovila popolna uporaba obalnih ribolovnih možnosti v podrazdelku ICES 32, je bila leta 2019 uvedena omejena prožnost med območji za atlantskega lososa med podrazdelki ICES 22 do 31 in podrazdelkom ICES 32. Glede na spremembe ribolovnih možnosti za navedena staleža je primerno ohraniti to prožnost.

    (13)

    Prepoved ribolova morske postrvi več kot štiri morske milje od temeljnih črt ter omejitev prilova te vrste na 3 % skupnega ulova morske postrvi in atlantskega lososa sta prispevali k občutnemu zmanjšanju prejšnjega znatnega napačnega poročanja ulova pri ribolovu atlantskega lososa, zlasti kot ulova morske postrvi. Zato je primerno ohraniti obstoječo določbo, da bi se ohranila nizka raven napačnega poročanja.

    (14)

    Ukrepi v zvezi z rekreacijskim ribolovom trske in atlantskega lososa ter ukrepi za ohranjanje staležev morske postrvi in atlantskega lososa ne bi smeli posegati v strožje nacionalne ukrepe na podlagi členov 19 in 20 Uredbe (EU) št. 1380/2013.

    (15)

    ICES je za ribolov atlantskega sleda iz Botnijskega zaliva, ki je s socialno-ekonomskega vidika zelo pomemben, podal mnenje o največjem trajnostnem donosu z razponi ulova. Poleg tega je biomasa tega staleža pod referenčno točko, pod katero je treba sprejeti posebne ustrezne ukrepe upravljanja (Btrigger), obstaja pa tudi verjetnost, da stalež leta 2025 pade pod Blim . V teh okoliščinah je v skladu z Uredbo (EU) 2016/1139 primerno določiti ribolovne možnosti v spodnjem razponu ribolovne umrljivosti, zaradi česar je največji trajnostni donos (FMSY).

    (16)

    ICES ocenjuje, da se je biomasa staleža atlantskega sleda iz zahodnega Baltskega morja sicer povečala, vendar je še vedno le 71 % Blim. Poleg tega prirast ostaja na rekordno nizkih ravneh, biomasa pa se leta 2025 naj ne bi obnovila nad Blim. Zato ICES že šesto leto zapored odsvetuje ulov atlantskega sleda iz zahodnega Baltskega morja. V teh okoliščinah je v skladu z Uredbo (EU) 2016/1139 primerno ohraniti prepoved ciljno usmerjenega ribolova in ribolovne možnosti za neizogibni prilov določiti na nizki ravni, da se prepreči pojav, imenovan „vrsta, ki omejuje ribolov“.

    (17)

    ICES je za ribolov atlantskega sleda iz osrednjega Baltskega morja, ki je s socialno-ekonomskega vidika zelo pomemben, podal mnenje o največjem trajnostnem donosu z razponi ulova. Ob tem je tudi ocenil, da je biomasa tega staleža zadnjih 30 let, tudi v zadnjih letih, večinoma pod Blim ter da obstaja verjetnost, da bo biomasa tega staleža v letu 2025 ostala pod Blim. V teh okoliščinah je v skladu z Uredbo (EU) 2016/1139 primerno določiti ribolovne možnosti v nižjem razponu FMSY in določiti prepoved ribolova s pelagičnimi vlečnimi mrežami v času drstenja kot dodatni popravni ukrep, funkcionalno povezan z ribolovnimi možnostmi.

    (18)

    ICES ocenjuje, da je biomasa atlantskega sleda iz Riškega zaliva nad Btrigger, ribolovni pritisk pa na FMSY. Zato je primerno, da se ribolovne možnosti v skladu z Uredbo (EU) 2016/1139 določijo pri točkovni vrednosti FMSY.

    (19)

    Kar zadeva morsko ploščo, ICES ocenjuje, da pri njenem ribolovu prihaja do prilova trske. Zato je primerno, da se ribolovne možnosti za morsko ploščo v skladu z Uredbo (EU) 2016/1139 določijo pod najnižjo vrednostjo v razponu FMSY.

    (20)

    Kar zadeva papalino, ICES ocenjuje, da od leta 2014 ni bilo močne prirasti, čeprav je biomasa nad Btrigger. Poleg tega ocenjuje, da je bila prirast v letih 2021 in 2022 rekordno majhna. Ribolov papaline je tudi pogosto mešani ribolov, kadar se papalina lovi skupaj s sledom. Zato je primerno, da se ribolovne možnosti za papalino v skladu z Uredbo (EU) 2016/1139 določijo v ustreznem nižjem razponu FMSY.

    (21)

    Za uporabo ribolovnih možnosti, določenih v tej uredbi, veljajo določbe Uredbe Sveta (ES) št. 1224/2009 (3), zlasti člena 33 navedene uredbe o evidentiranju ulova in ribolovnega napora in člena 34 navedene uredbe o prenosu podatkov o izčrpanju ribolovnih možnosti Komisiji. Zato bi bilo treba v tej uredbi določiti kode za iztovarjanje staležev, za katere velja ta uredba, ki jih morajo države članice uporabljati pri pošiljanju podatkov Komisiji.

    (22)

    Uredba Sveta (ES) št. 847/96 (4) določa dodatne pogoje za upravljanje TAC iz leta v leto, vključno z določbami glede prilagodljivosti za staleže, za katere veljajo previdnostni in analitski TAC iz členov 3 oziroma 4. V skladu s členom 2 navedene uredbe mora Svet pri določanju TAC odločiti, za katere staleže se člena 3 in 4 ne uporabljata, zlasti na podlagi biološkega statusa staležev. Poleg tega člen 15(9) Uredbe (EU) št. 1380/2013 določa mehanizem vsakoletne prilagodljivosti za vse staleže, za katere velja obveznost iztovarjanja. Da bi se torej izognili prekomerni prilagodljivosti, ki bi ogrozila načelo razumnega in odgovornega izkoriščanja živih morskih bioloških virov, ovirala doseganje ciljev skupne ribiške politike in povzročila poslabšanje biološkega statusa staležev, bi bilo treba izrecno določiti, da se člena 3 in 4 Uredbe (ES) št. 847/96 za TAC uporabljata le, kadar se ne uporablja vsakoletna prilagodljivost iz člena 15(9) Uredbe (EU) št. 1380/2013.

    (23)

    Biomasa trske iz vzhodnega Baltskega morja, trske iz zahodnega Baltskega morja in atlantskega sleda iz zahodnega Baltskega morja je pod Blim. Za vse te staleže sta v letu 2024 dovoljena le prilov in znanstveni ribolov, za atlantskega sleda iz zahodnega Baltskega morja pa tudi mali priobalni ribolov. Zato in glede na razmeroma majhno odpornost ekosistema Baltskega morja so se države članice, ki imajo delež kvot zadevnih TAC, zavezale, da v letu 2024 za te staleže ne bodo uporabljale vsakoletne prilagodljivosti iz člena 15(9) Uredbe (EU) št. 1380/2013, da ulov v letu 2024 ne bo presegel ustreznih TAC. Poleg tega je v podrazdelkih 22 do 30 biomasa skoraj vseh rečnih staležev lososa pod mejno referenčno točko za proizvodnjo dveletnih lososov (Rlim), v letu 2024 pa sta dovoljenja le prilov in znanstveni ribolov. Zato so zadevne države članice sprejele podobno zavezo v zvezi z vsakoletno prilagodljivostjo, povezano z ulovom atlantskega lososa iz osrednjega morskega bazena leta 2024.

    (24)

    Z Uredbo Sveta (EU) 2023/194 (5) so za obdobje od 1. novembra 2022 do 31. oktobra 2023 določene ribolovne možnosti za norveškega moliča v razdelku ICES 3a („Skagerrak-Kattegat“), vodah Združenega kraljestva in Unije podobmočja ICES 4 ter vodah Združenega kraljestva razdelka ICES 2a („Severno morje“). Ribolovna sezona za norveškega moliča traja od 1. novembra do 31. oktobra. Unija in Združeno kraljestvo sta 16. oktobra 2023 opravila dvostranska posvetovanja v skladu s členom 498(2) Sporazuma o trgovini in sodelovanju med Evropsko unijo in Evropsko skupnostjo za atomsko energijo na eni strani ter Združenim kraljestvom Velika Britanija in Severna Irska na drugi strani (6) ter se dogovorila o TAC na podlagi mnenja ICES, objavljenega 9. oktobra 2023. Rezultati posvetovanj so bili dokumentirani v pisnem zapisniku, ki ga je Svet potrdil 20. oktobra 2023, podpisala pa sta ga predstavnik Komisije v imenu Unije in vodja delegacije Združenega kraljestva v skladu s členom 498(6) navedenega sporazuma in Sklepom Sveta (EU) 2021/1875 (7). Zadevne ribolovne možnosti za norveškega moliča v razdelku ICES 3a, vodah Združenega kraljestva in Unije podobmočja ICES 4 ter vodah Združenega kraljestva razdelka ICES 2a za obdobje od 1. novembra 2023 do 31. oktobra 2024 bi bilo zato treba določiti na ravni, določeni v navedenem pisnem zapisniku.

    (25)

    Uredba Sveta (EU) 2023/194 določa ribolovne možnosti za vahnjo v podobmočju ICES 4 ter razdelku ICES 6a in razdelku ICES 3a (Severno morje, zahodno od Škotske, Skagerrak) za leto 2023 na podlagi izida posvetovanj o ribištvu med Unijo, Norveško in Združenim kraljestvom za leto 2024, kot je dokumentirano v odobrenem zapisniku, podpisanem 9. decembra 2022. Z namenom zagotoviti popolno uporabo ribolovnih možnosti je primerno, da se nekaterim TAC območjem dovoli prožna ureditev, če gre za isti biološki stalež. Zato je primerno, da se uvede prožnost med območji za kvote držav članic za vahnjo v višini do 10 % od Severnega morja do voda Unije na območju Skagerrak-Kattegat.

    (26)

    Sporazum o partnerstvu o trajnostnem ribištvu med Evropsko unijo na eni strani ter vlado Grenlandije in vlado Danske na drugi strani in Protokol o izvajanju k navedenemu sporazumu (8) določata, da Unija od vlade Grenlandije prejme 7,7 % TAC za kapelana (Mallotus villosus), ki se ulovi v grenlandskih vodah podobmočij ICES 5 in 14. Vlada Grenlandije je 5. oktobra 2023 Unijo obvestila, da ji na podlagi vmesnega znanstvenega mnenja, ki ga je objavil islandski raziskovalni inštitut za morsko in sladko vodo ter v skladu s katerim ulov v „zimskem obdobju 2023/2024“ ne bi smel presegati nič ton, v tem trenutku za zadevno obdobje ne more ponuditi kapelana. Zato bi bilo treba do izdaje končnega znanstvenega mnenja, ki bi lahko vladi Grenlandije omogočilo, da Unija ponudi kapelana, ribolovne možnosti za navedeni stalež v Uredbi (EU) 2023/194 označiti z „Se določi naknadno.“.

    (27)

    Uredbo (EU) 2023/194 bi bilo zato treba ustrezno spremeniti.

    (28)

    Da bi se preprečila prekinitev ribolovnih dejavnosti, bi bilo treba določbe te uredbe v zvezi z Baltskim morjem uporabljati od 1. januarja 2024. Vendar pa bi se morala ta uredba uporabljati za norveškega moliča v razdelku ICES 3a, v vodah Združenega kraljestva in Unije podobmočja ICES 4 in vodah Združenega kraljestva razdelka ICES 2a od 1. novembra 2023 do 31. oktobra 2024, saj je to ribolovna sezona norveškega moliča. Ta uredba bi se morala uporabljati za vahnjo v podobmočju ICES 4, razdelku ICES 6a in razdelku ICES 3a (Severno morje, zahodno od Škotske, Skagerrak) od 1. novembra 2023 do 31. decembra 2023, da se zagotovi popolna uporaba ribolovnih možnosti za leto 2023. Zaradi nujnosti bi morala ta uredba začeti veljati takoj po objavi –

    SPREJEL NASLEDNJO UREDBO:

    POGLAVJE I

    Splošne določbe

    Člen 1

    Predmet urejanja

    Ta uredba določa ribolovne možnosti za nekatere staleže rib in skupine staležev rib v Baltskem morju za leto 2024 ter spreminja nekatere ribolovne možnosti v drugih vodah, določene z Uredbo (EU) 2023/194.

    Člen 2

    Področje uporabe

    1.   Ta uredba se uporablja za ribiška plovila Unije, ki lovijo v Baltskem morju.

    2.   Ta uredba se uporablja tudi za rekreacijski ribolov, če je izrecno naveden v zadevnih določbah.

    Člen 3

    Opredelitev pojmov

    Za namene te uredbe se uporabljajo opredelitve pojmov iz člena 4 Uredbe (EU) št. 1380/2013.

    Poleg tega se uporabljajo naslednje opredelitve pojmov:

    (1)

    „podrazdelek“ pomeni podobmočje Mednarodnega sveta za raziskovanje morja (ICES) v Baltskem morju, kot je opredeljeno v Prilogi III k Uredbi (ES) št. 218/2009 Evropskega parlamenta in Sveta (9);

    (2)

    „celotni dovoljeni ulov“ (TAC) pomeni:

    (a)

    za ribolov, za katerega velja izjema od obveznosti iztovarjanja iz člena 15(4) do (7) Uredbe (EU) št. 1380/2013, količino rib iz posameznega staleža, ki se lahko iztovori vsako leto;

    (b)

    za vse druge vrste ribolova količino rib iz posameznega staleža, ki se lahko ulovi vsako leto;

    (3)

    „kvota“ pomeni delež TAC, ki je dodeljen Uniji, državi članici ali tretji državi;

    (4)

    „rekreacijski ribolov“ pomeni negospodarske ribolovne dejavnosti, ki morske biološke vire izkoriščajo za rekreacijo, turizem ali šport;

    (5)

    „analitična ocena“ pomeni količinsko oceno trendov v danem staležu na podlagi podatkov o biologiji in izkoriščanju tega staleža, vključno s približki, ki so bili v znanstvenem pregledu označeni kot dovolj kakovostni za pripravo znanstvenega mnenja;

    (6)

    „analitski TAC“ pomeni TAC, za katerega je na voljo analitična ocena;

    (7)

    „previdnostni TAC“ pomeni TAC, za katerega analitična ocena ni na voljo, temveč je na voljo ocena, ki temelji na previdnostnem pristopu, ali pa ocena ni na voljo.

    POGLAVJE II

    Ribolovne možnosti

    Člen 4

    TAC in dodelitve

    TAC, kvote in po potrebi ukrepi, ki so z njimi funkcionalno povezani, so določeni v Prilogi.

    Člen 5

    Posebne določbe o dodelitvi ribolovnih možnosti

    1.   Dodelitev ribolovnih možnosti državam članicam, kot je določena v tej uredbi, ne posega v:

    (a)

    izmenjave na podlagi člena 16(8) Uredbe (EU) št. 1380/2013;

    (b)

    odbitke in ponovne dodelitve na podlagi člena 37 Uredbe (ES) št. 1224/2009;

    (c)

    dodatna iztovarjanja, dovoljena na podlagi člena 3 Uredbe (ES) št. 847/96 ali člena 15(9) Uredbe (EU) št. 1380/2013;

    (d)

    količine, zadržane v skladu s členom 4 Uredbe (ES) št. 847/96 ali prenesene v skladu s členom 15(9) Uredbe (EU) št. 1380/2013;

    (e)

    odbitke, izvedene na podlagi členov 105, 106 in 107 Uredbe (ES) št. 1224/2009.

    2.   Staleži, za katere velja previdnostni ali analitski TAC, so za namene vsakoletnega upravljanja TAC in kvot iz Uredbe (ES) št. 847/96 določeni v Prilogi k tej uredbi.

    3.   Če ni drugače določeno v Prilogi k tej uredbi, se za staleže, za katere velja previdnostni TAC, uporablja člen 3 Uredbe (ES) št. 847/96, za staleže, za katere velja analitski TAC, pa člen 3(2) in (3) ter člen 4 navedene uredbe.

    4.   Člena 3 in 4 Uredbe (ES) št. 847/96 se ne uporabljata, kadar država članica uporabi vsakoletno prilagodljivost, določeno v členu 15(9) Uredbe (EU) št. 1380/2013.

    Člen 6

    Pogoji za iztovarjanje ulova in prilova

    Staleži neciljnih vrst znotraj varnih bioloških meja iz člena 15(8) Uredbe (EU) št. 1380/2013, za katere se uporablja odstopanje od obveznosti vštetja ulova v zadevne kvote, so opredeljeni v ustreznih tabelah TACv Prilogi k tej uredbi.

    Člen 7

    Prepovedi ribolova za zaščito trske v času drstenja

    1.   Ribolov s katero koli vrsto ribolovnega orodja v podrazdelkih 25 in 26 je prepovedan od 1. maja do 31. avgusta.

    2.   Prepoved iz odstavka 1 se ne uporablja v naslednjih primerih:

    (a)

    za ribolovne operacije, ki se izvajajo izključno za namen znanstvenih raziskav, če se te raziskave izvajajo skladno s pogoji iz člena 25 Uredbe (EU) 2019/1241;

    (b)

    za ribiška plovila Unije s skupno dolžino manj kot 12 metrov, ki lovijo z zabodnimi mrežami, zapletnimi mrežami ali trislojnimi mrežami ali pridnenimi parangali, parangali, visečimi parangali, ročnimi ribiškimi vrvicami in opremo za jigging ali podobnim pasivnim ribolovnim orodjem na območjih, kjer je voda plitvejša od 20 metrov, v skladu s koordinatami uradne pomorske karte, ki jo izdajo pristojni nacionalni organi;

    (c)

    za ribiška plovila Unije, ki v podrazdelku 25 lovijo pelagične staleže za neposredno prehrano ljudi ter uporabljajo orodja z velikostjo mrežnega očesa 45 mm ali manj, v območjih, kjer je voda plitvejša od 50 metrov, v skladu s koordinatami uradne pomorske karte, ki jo izdajo pristojni nacionalni organi, in katerih iztovor se sortira.

    3.   Ribolov s katero koli vrsto ribolovnega orodja v podrazdelkih 22 in 23 je prepovedan od 15. januarja do 31. marca ter v podrazdelku 24 od 15. maja do 15. avgusta.

    4.   Prepoved iz odstavka 3 se ne uporablja v naslednjih primerih:

    (a)

    za ribolovne operacije, ki se izvajajo izključno za namen znanstvenih raziskav, če se te raziskave izvajajo skladno s pogoji iz člena 25 Uredbe (EU) 2019/1241;

    (b)

    za ribiška plovila Unije s skupno dolžino manj kot 12 metrov, ki lovijo z zabodnimi mrežami, zapletnimi mrežami ali trislojnimi mrežami ali pridnenimi parangali, parangali, visečimi parangali, ročnimi ribiškimi vrvicami in opremo za jigging ali podobnim pasivnim ribolovnim orodjem na območjih, kjer je voda plitvejša od 20 metrov, v skladu s koordinatami uradne pomorske karte, ki jo izdajo pristojni nacionalni organi;

    (c)

    za ribiška plovila Unije, ki v podrazdelku 24 lovijo pelagične staleže za neposredno prehrano ljudi ter uporabljajo orodja z velikostjo mrežnega očesa 45 mm ali manj, v območjih, kjer je voda plitvejša od 40 metrov, v skladu s koordinatami uradne pomorske karte, ki jo izdajo pristojni nacionalni organi, in katerih iztovor se sortira;

    (d)

    za ribiška plovila Unije, ki v podrazdelku 22, kjer je v skladu s koordinatami uradne pomorske karte, ki jo izdajo pristojni nacionalni organi, voda plitvejša od 20 metrov, lovijo školjke s strgačami.

    5.   Kapitani ribiških plovil Unije iz odstavka 2, točka (b), ter odstavka 4, točki (b) in (c), zagotovijo, da lahko nadzorni organi pristojne države članice kadar koli spremljajo njihovo ribolovno dejavnost.

    Člen 8

    Prepovedi ribolova za zaščito atlantskega sleda v času drstenja v podrazdelkih 25–27, 28.2, 29 in 32

    Ribolov pelagičnih vrst z uporabo pelagične vlečne mreže je prepovedan v naslednjih obdobjih:

    v podrazdelkih 25 in 26 od 1. aprila do 30. aprila,

    v podrazdelkih 27 in 28.2 od 16. aprila do 15. maja,

    v podrazdelkih 29 in 32 od 1. maja do 31. maja.

    Člen 9

    Ukrepi v zvezi z rekreacijskim ribolovom trske v podrazdelkih 22 do 26

    Rekreacijski ribolov trske je prepovedan v podrazdelkih 22 do 26.

    Člen 10

    Ukrepi v zvezi z rekreacijskim ribolovom atlantskega lososa v podrazdelkih 22 do 31

    1.   Rekreacijski ribolov atlantskega lososa je prepovedan v podrazdelkih 22 do 31. Vsak nenamerno ulovljeni primerek atlantskega lososa se takoj izpusti nazaj v morje.

    2.   Z odstopanjem od odstavka 1 se rekreacijski ribolov atlantskega lososa dovoli pod naslednjimi kumulativnimi pogoji:

    (a)

    ne sme se ujeti in obdržati več kot en primerek atlantskega lososa z obrezano maščobno plavutjo na rekreacijskega ribiča na dan;

    (b)

    rekreacijski ribič po ulovu prvega atlantskega lososa z obrezano maščobno plavutjo za preostanek dneva preneha ribolov atlantskega lososa;

    (c)

    vsi primerki katere koli vrste rib, ki se obdržijo, se iztovorijo celi.

    3.   Z nadaljnjim odstopanjem od odstavka 1 se od 1. maja do 31. avgusta v podrazdelku 31 na območjih znotraj štirih navtičnih milj od temeljnih črt dovoli rekreacijski ribolov atlantskega lososa.

    4.   Ta člen ne posega v strožje nacionalne ukrepe na podlagi členov 19 in 20 Uredbe (EU) št. 1380/2013.

    Člen 11

    Ukrepi za ohranjanje staležev morske postrvi in atlantskega lososa v podrazdelkih 22 do 32

    1.   Ribiška plovila Unije ne izvajajo ribolova morske postrvi več kot štiri morske milje od temeljnih črt v podrazdelkih 22 do 32. Pri ribolovu atlantskega lososa več kot štiri morske milje od temeljnih črt v podrazdelku 32 prilov morske postrvi v nobenem trenutku, bodisi na krovu ali ob iztovoru ulova po vsakem ribolovnem potovanju, ne presega 3 % skupnega ulova atlantskega lososa in morske postrvi.

    2.   Ribolov morske postrvi ali atlantskega lososa s parangali več kot štiri morske milje od temeljnih črt v podrazdelkih 22 do 31 je prepovedan.

    3.   Ta člen ne posega v strožje nacionalne ukrepe na podlagi členov 19 in 20 Uredbe (EU) št. 1380/2013.

    Člen 12

    Prenos podatkov

    Kadar države članice Komisiji na podlagi členov 33 in 34 Uredbe (ES) št. 1224/2009 pošiljajo podatke v zvezi s količinami ulovljenih ali iztovorjenih staležev, uporabijo kode staležev, določene v Prilogi k tej uredbi.

    POGLAVJE III

    Končne določbe

    Člen 13

    Spremembe Uredbe (EU) 2023/194

    Uredba (EU) 2023/194 se spremeni:

    (1)

    v Prilogi IA, del B, se tabela ribolovnih možnosti za norveškega moliča (Trisopterus esmarkii) v razdelku ICES 3a („Skagerrak-Kattegat“), vodah Združenega kraljestva in Unije podobmočja ICES 4 ter vodah Združenega kraljestva razdelka ICES 2a („Severno morje“) nadomesti z naslednjim:

    „Vrsta:

    norveški molič in z njim povezan prilov

    Trisopterus esmarkii

    Območje:

    območje 3a; vode Združenega kraljestva in Unije območja 4; vode Združenega kraljestva območja 2a

    (NOP/2A3A4.)

    Leto

    2023

     

    2024

     

     

    Danska

    49 478

    (1)(3)

    8 226

    (1)(6)

    Analitski TAC

    Člen 3(2) in (3) Uredbe (ES) št. 847/96 se ne uporablja.

    Člen 4 Uredbe (ES) št. 847/96 se ne uporablja.

    Nemčija

    9

    (1)(2)(3)

    2

    (1)(2)(6)

    Nizozemska

    36

    (1)(2)(3)

    6

    (1)(2)(6)

    Unija

    49 524

    (1)(3)

    8 234

    (1)(6)

    Združeno kraljestvo

    10 204

    (2)(3)

    2 058

    (2)(6)

    Norveška

    0

    (4)

    0

    (4)

    Ferski otoki

    0

    (5)

    0

    (5)

    TAC

    59 728

     

    10 292

     

    (1)

    Do 5 % kvote lahko sestavlja prilov vahnje in mola (OT2/*2A3A4). Prilov vahnje in mola, ki se všteva v kvoto v skladu s to določbo, in prilov vrst, ki se všteva v kvoto v skladu s členom 15(8) Uredbe (EU) št. 1380/2013, skupaj ne presegata 9 % kvote.

    (2)

    Kvoto je dovoljeno uloviti samo v vodah Združenega kraljestva in Unije območij ICES 2a, 3a in 4.

    (3)

    Lahko se lovi le od 1. novembra 2022 do 31. oktobra 2023.

    (4)

    Uporablja se izločevalna rešetka.

    (5)

    Uporablja se izločevalna rešetka. Ta količina vključuje največ 15 % neizogibnega prilova (NOP/*2A3A4), ki se všteva v to kvoto.

    (6)

    Lahko se lovi le od 1. novembra 2023 do 31. oktobra 2024.“;

    (2)

    v Prilogi IA, del B, se tabela ribolovnih možnosti za vahnjo (Melanogrammus aeglefinus) v podrazdelku ICES 4 ter vodah Združenega kraljestva območja ICES 2a nadomesti z naslednjim:

    „Vrsta:

    vahnja

    Melanogrammus aeglefinus

     

     

    Območje:

    območje 4; vode Združenega kraljestva območja 2a

    (HAD/2AC4.)

    Belgija

     

    363

    (1) (2)

    Analitski TAC

    Uporablja se člen 8(2) te uredbe.

    Danska

     

    2 495

    (1) (2)

    Nemčija

     

    1 588

    (1) (2)

    Francija

     

    2 768

    (1) (2)

    Nizozemska

     

    272

    (1) (2)

    Švedska

     

    223

    (1) (2)

    Unija

     

    7 709

    (1) (2)

    Norveška

     

    13 432

    (3)

    Združeno kraljestvo

    37 261

     

    TAC

     

    58 402

     

    (1)

    Posebni pogoj: od tega se do 10 % lahko ulovi v vodah Združenega kraljestva, Unije in mednarodnih vodah območja 6a severno od 58° 30’ S (HAD/*6AN58).

    (2)

    Posebni pogoj: od tega se do 10 % lahko ulovi v vodah Unije območja 3a (HAD/*03A-C).

    (3)

    Od tega se lahko 11 182 ton ulovi v vodah Unije (HAD/*04-EU). Ulov v okviru te kvote se odšteje od norveškega deleža TAC.

    Posebni pogoj: v mejah teh kvot ulov na naslednjih območjih ne sme preseči spodaj navedenih količin:

    norveške vode območja 4 (HAD/*04N-)

     

     

    Unija

     

    4 774 “;

     

     

    (3)

    v Prilogi IB se tabela ribolovnih možnosti za kapelana (Mallotus villosus) v grenlandskih vodah podobmočij ICES 5 in 14 nadomesti z naslednjim:

    „Vrsta:

    kapelan

    Mallotus villosus

    Območje:

    grenlandske vode območij 5 in 14

    (CAP/514GRN)

    Danska

    Se določi naknadno.

     

    Analitski TAC.

    Člen 3(2) in (3) Uredbe (ES) št. 847/96 se ne uporablja.

    Člen 4 Uredbe (ES) št. 847/96 se ne uporablja

    Nemčija

    Se določi naknadno.

     

    Švedska

    Se določi naknadno.

     

    Vse države članice

    Se določi naknadno.

    (1)

    Unija

    Se določi naknadno.

    (2) (3)

    Norveška

    Se določi naknadno.

    (3)

    TAC

    Ni relevantno.

     

    (1)

    Danska, Nemčija in Švedska lahko uporabljajo kvoto, namenjeno vsem državam članicam, šele, ko so lastno kvoto že izčrpale. Vendar države članice z več kot 10 % kvote Unije nimajo dostopa do kvote, namenjene vsem državam članicam. Ulovi, ki se vštevajo v to skupno kvoto, se sporočajo ločeno (CAP/514GRN_AMS).

    (2)

    Ribolov se lahko začne, ko Unija sprejme ponudbo grenlandskih organov za takšne kvote v okviru Sporazuma o partnerstvu o trajnostnem ribištvu med Evropsko unijo na eni strani ter vlado Grenlandije in vlado Danske na drugi strani ter Protokola o izvajanju k navedenemu sporazumu (*1). Države članice zagotovijo, da njihov ulov po odbitku količin, prenesenih na Norveško, ne presega količine, ki jo sporočijo grenlandski organi.

    (3)

    Za ribolovno obdobje od 15. oktobra 2023 do 15. aprila 2024.

    Člen 14

    Začetek veljavnosti in uporaba

    Ta uredba začne veljati dan po objavi v Uradnem listu Evropske unije.

    Uporablja se od 1. januarja do 31. decembra 2024.

    Z odstopanjem od drugega odstavka se:

    (a)

    člen 13, točka 1, uporablja od 1. novembra 2023 do 31. oktobra 2024;

    (b)

    člen 13, točka 2, uporablja od 1. novembra 2023 do 31. decembra 2023.

    Ta uredba je v celoti zavezujoča in se neposredno uporablja v vseh državah članicah.

    V Bruslju, 20. novembra 2023

    Za Svet

    predsednica

    H. CREVITS


    (1)  Uredba (EU) št. 1380/2013 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 11. decembra 2013 o skupni ribiški politiki in o spremembi uredb Sveta (ES) št. 1954/2003 in (ES) št. 1224/2009 ter razveljavitvi uredb Sveta (ES) št. 2371/2002 in (ES) št. 639/2004 ter Sklepa Sveta 2004/585/ES (UL L 354, 28.12.2013, str. 22).

    (2)  Uredba (EU) 2016/1139 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 6. julija 2016 o vzpostavitvi večletnega načrta za staleže trske, sleda in papaline v Baltskem morju ter za ribištvo, ki izkorišča te staleže, o spremembi Uredbe Sveta (ES) št. 2187/2005 in o razveljavitvi Uredbe Sveta (ES) št. 1098/2007 (UL L 191, 15.7.2016, str. 1).

    (3)  Uredba Sveta (ES) št. 1224/2009 z dne 20. novembra 2009 o vzpostavitvi nadzornega sistema Unije za zagotavljanje skladnosti s pravili skupne ribiške politike, o spremembi uredb (ES) št. 847/96, (ES) št. 2371/2002, (ES) št. 811/2004, (ES) št. 768/2005, (ES) št. 2115/2005, (ES) št. 2166/2005, (ES) št. 388/2006, (ES) št. 509/2007, (ES) št. 676/2007, (ES) št. 1098/2007, (ES) št. 1300/2008, (ES) št. 1342/2008 in razveljavitvi uredb (EGS) št. 2847/93, (ES) št. 1627/94 in (ES) št. 1966/2006 (UL L 343, 22.12.2009, str. 1).

    (4)  Uredba Sveta (ES) št. 847/96 z dne 6. maja 1996 o uvedbi dodatnih pogojev za upravljanje celotnih dovoljenih ulovov (TAC) in kvot iz leta v leto (UL L 115, 9.5.1996, str. 3).

    (5)  Uredba Sveta (EU) 2023/194 z dne 30. januarja 2023 o določitvi ribolovnih možnosti za nekatere staleže rib za leto 2023, ki se uporabljajo v vodah Unije in za ribiška plovila Unije v nekaterih vodah zunaj Unije, ter o določitvi ribolovnih možnosti za nekatere staleže globokomorskih rib za leti 2023 in 2024 (UL L 28, 31.1.2023, str. 1).

    (6)   UL L 149, 30.4.2021, str. 10.

    (7)  Sklep Sveta (EU) 2021/1875 z dne 22. oktobra 2021 o stališču, ki se v imenu Unije zastopa na letnih posvetovanjih z Združenim kraljestvom za dogovor o celotnih dovoljenih ulovih (UL L 378, 26.10.2021, str. 6).

    (8)   UL L 175, 18.5.2021, str. 3. Unija je s Sklepom Sveta (EU) 2021/2043 z dne 18. novembra 2021 o sklenitvi, v imenu Unije, Sporazuma o partnerstvu o trajnostnem ribištvu med Evropsko unijo na eni strani ter vlado Grenlandije in vlado Danske na drugi strani ter Protokola o izvajanju k navedenemu sporazumu (UL L 418, 24.11.2021, str. 1) odobrila Sporazum o partnerstvu o trajnostnem ribištvu med Evropsko unijo na eni strani ter vlado Grenlandije in vlado Danske na drugi strani ter Protokol o izvajanju k navedenemu sporazumu.

    (9)  Uredba (ES) št. 218/2009 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 11. marca 2009 o predložitvi statističnih podatkov o nominalnem ulovu držav članic, ki ribarijo v severovzhodnem Atlantiku (UL L 87, 31.3.2009, str. 70).


    PRILOGA

    TAC, KI SE UPORABLJAJO ZA RIBIŠKA PLOVILA UNIJE NA OBMOČJIH, KJER OBSTAJAJO TAC, PO VRSTAH IN OBMOČJIH

    V spodnjih tabelah so po staležih določeni TAC in kvote (v tonah žive teže, razen kadar je drugače določeno) ter ukrepi, ki so funkcionalno povezani z njimi.

    Ribolovna območja pomenijo območja ICES.

    Staleži rib so navedeni po abecednem redu znanstvenih imen vrst.

    Korelacijska tabela znanstvenih in splošnih imen za namene te uredbe:

    Znanstveno ime

    Tričrkovna koda

    Splošno ime

    Clupea harengus

    HER

    atlantski sled

    Gadus morhua

    COD

    trska

    Pleuronectes platessa

    PLE

    morska plošča

    Salmo salar

    SAL

    atlantski losos

    Sprattus sprattus

    SPR

    papalina


    Tabela 1

    Vrsta:

    atlantski sled

     

    Območje:

    podrazdelka 30 in 31

     

    Clupea harengus

     

     

    (HER/30/31.)

    Finska

     

    45 092

     

    Analitski TAC

    Švedska

     

    9 908

     

    Unija

     

    55 000

     

    TAC

     

    55 000

     


    Tabela 2

    Vrsta:

    atlantski sled

     

    Območje:

    podrazdelki 22 do 24

     

    Clupea harengus

     

     

    (HER/3BC+24)

    Danska

     

    110

    (1)

    Analitski TAC

    Nemčija

     

    435

    (1)

    Člen 3(2) in (3) Uredbe (ES) št. 847/96 se ne uporablja.

    Finska

     

    0

    (1)

    Člen 4 Uredbe (ES) št. 847/96 se ne uporablja.

    Poljska

     

    103

    (1)

    Švedska

     

    140

    (1)

    Unija

     

    788

    (1)

    TAC

     

    788

    (1)

    (1)

    Izključno za prilov. V okviru te kvote usmerjeni ribolov ni dovoljen.

    Z odstopanjem od prvega odstavka so lahko ribolovne operacije, ki se izvajajo izključno za namen znanstvenih raziskav, usmerjene v atlantskega sleda, če se te raziskave izvajajo skladno s pogoji iz člena 25 Uredbe (EU) 2019/1241.

    Z odstopanjem od prvega odstavka je ribolov te kvote dovoljen za ribiška plovila Unije s skupno dolžino je manj kot 12 metrov, ki lovijo z zabodnimi in zapletnimi mrežami, ročnimi ribiškimi vrvicami, mrežnimi pregradami ali opremo za jigging. Kapitani navedenih ribiških plovil zagotovijo, da lahko nadzorni organi pristojne države članice kadar koli spremljajo njihovo ribolovno dejavnost.


    Tabela 3

    Vrsta:

    atlantski sled

     

    Območje:

    vode Unije podrazdelkov 25 do 27, 28.2, 29 in 32

     

    Clupea harengus

     

     

    (HER/3D-R30)

    Danska

     

    888

     

    Analitski TAC

    Nemčija

     

    235

     

    Člen 3(2) in (3) Uredbe (ES) št. 847/96 se ne uporablja.

    Estonija

     

    4 535 .

     

    Člen 4 Uredbe (ES) št. 847/96 se ne uporablja.

    Finska

     

    8 853

     

    Latvija

     

    1 119

     

    Litva

     

    1 178

     

    Poljska

     

    10 057

     

    Švedska

     

    13 503

     

    Unija

     

    40 368

     

    TAC

     

    Ni relevantno.

     


    Tabela 4

    Vrsta:

    atlantski sled

     

    Območje:

    podrazdelek 28.1

     

    Clupea harengus

     

     

    (HER/03D.RG)

    Estonija

     

    17 529

     

    Analitski TAC

    Latvija

     

    20 430

     

    Uporablja se člen 6 te uredbe.

    Unija

     

    37 959

     

    TAC

     

    37 959

     


    Tabela 5

    Vrsta:

    trska

     

    Območje:

    vode Unije podrazdelkov 25 do 32

     

    Gadus morhua

     

     

    (COD/3DX32.)

    Danska

     

    137

    (1)

    Previdnostni TAC

    Nemčija

     

    54

    (1)

    Člen 3 Uredbe (ES) št. 847/96 se ne uporablja.

    Estonija

     

    13

    (1)

    Finska

     

    10

    (1)

    Latvija

     

    51

    (1)

    Litva

     

    33

    (1)

    Poljska

     

    159

    (1)

    Švedska

     

    138

    (1)

    Unija

     

    595

    (1)

    TAC

     

    Ni relevantno.

    (1)

    (1)

    Izključno za prilov. V okviru te kvote usmerjeni ribolov ni dovoljen.

    Z odstopanjem od prvega odstavka so lahko ribolovne operacije, ki se izvajajo izključno za namen znanstvenih raziskav, usmerjene v trsko, če se te raziskave izvajajo skladno s pogoji iz člena 25 Uredbe (EU) 2019/1241.


    Tabela 6

    Vrsta:

    trska

     

    Območje:

    podrazdelki 22 do 24

     

    Gadus morhua

     

     

    (COD/3BC+24)

    Danska

     

    148

    (1)

    Previdnostni TAC

    Nemčija

     

    73

    (1)

    Člen 3 Uredbe (ES) št. 847/96 se ne uporablja.

    Estonija

     

    3

    (1)

    Finska

     

    3

    (1)

    Latvija

     

    12

    (1)

    Litva

     

    8

    (1)

    Poljska

     

    40

    (1)

    Švedska

     

    53

    (1)

    Unija

     

    340

    (1)

    TAC

     

    340

    (1)

    (1)

    Izključno za prilov. V okviru te kvote usmerjeni ribolov ni dovoljen.

    Z odstopanjem od prvega odstavka so lahko ribolovne operacije, ki se izvajajo izključno za namen znanstvenih raziskav, usmerjene v trsko, če se te raziskave izvajajo skladno s pogoji iz člena 25 Uredbe (EU) 2019/1241.


    Tabela 7

    Vrsta:

    morska plošča

     

    Območje:

    vode Unije podrazdelkov 22 do 32

     

    Pleuronectes platessa

     

     

    (PLE/3BCD-C)

    Danska

     

    8 105

     

    Analitski TAC

    Nemčija

     

    900

     

    Uporablja se člen 6 te uredbe.

    Poljska

     

    1 697

     

    Švedska

     

    611

     

    Unija

     

    11 313

     

    TAC

     

    11 313

     


    Tabela 8

    Vrsta:

    atlantski losos

     

    Območje:

    vode Unije podrazdelkov 22 do 31

     

    Salmo salar

     

     

    (SAL/3BCD-F)

    Danska

     

    11 183

    (1)(2)

    Analitski TAC

    Nemčija

     

    1 244

    (1)(2)

    Člen 3(2) in (3) Uredbe (ES) št. 847/96 se ne uporablja.

    Estonija

     

    1 137

    (1)(2)(3)

    Člen 4 Uredbe (ES) št. 847/96 se ne uporablja.

    Finska

     

    13 945

    (1)(2)

    Latvija

     

    7 113

    (1)(2)

    Litva

     

    836

    (1)(2)

    Poljska

     

    3 393

    (1)(2)

    Švedska

     

    15 116

    (1)(2)

    Unija

     

    53 967

    (1)(2)

    TAC

     

    Ni relevantno.

     

    (1)

    Izražen kot število posameznih rib.

    (2)

    Izključno za prilov. V okviru te kvote usmerjeni ribolov ni dovoljen.

    Z odstopanjem od prvega odstavka so lahko ribolovne operacije, ki se izvajajo izključno za namen znanstvenih raziskav, usmerjene v atlantskega lososa, če se te raziskave izvajajo skladno s pogoji iz člena 25 Uredbe (EU) 2019/1241.

    Z odstopanjem od prvega odstavka se ribolov te kvote dovoli ribiškim plovilom Unije v podrazdelku ICES 31 na območjih največ štiri morske milje od temeljnih črt v obdobju od 1. maja do 31. avgusta.

    (3)

    Posebni pogoj: največ 450 osebkov te kvote se lahko ulovi v vodah Unije podrazdelka 32 (SAL/*3D32).


    Tabela 9

    Vrsta:

    atlantski losos

     

    Območje:

    vode Unije podrazdelka 32

     

    Salmo salar

     

     

    (SAL/3D32.)

    Estonija

     

    1 040

    (1)

    Previdnostni TAC

    Finska

     

    9 104

    (1)

    Unija

     

    10 144

    (1)

    TAC

     

    Ni relevantno.

     

    (1)

    Izražen kot število posameznih rib.


    Tabela 10

    Vrsta:

    papalina

     

    Območje:

    vode Unije podrazdelkov 22 do 32

     

    Sprattus sprattus

     

     

    (SPR/3BCD-C)

    Danska

     

    19 827

     

    Analitski TAC

    Nemčija

     

    12 561

     

    Uporablja se člen 6 te uredbe.

    Estonija

     

    23 024

     

     

    Finska

     

    10 379

     

    Latvija

     

    27 807

     

    Litva

     

    10 059

     

    Poljska

     

    59 013

     

    Švedska

     

    38 330

     

    Unija

     

    201 000

     

    TAC

     

    Ni relevantno.

     


    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2023/2638/oj

    ISSN 1977-0804 (electronic edition)


    Top