This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2015/424/03
Minutes of the sitting of 22 October 2014
Zápisnica z rokovania 22. októbra 2014
Zápisnica z rokovania 22. októbra 2014
Ú. v. EÚ C 424, 17.12.2015, p. 55–182
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
17.12.2015 |
SK |
Úradný vestník Európskej únie |
C 424/55 |
22. októbra 2014
ZÁPISNICA Z ROKOVANIA 22. OKTÓBRA 2014
(2015/C 424/03)
Obsah
1. |
Otvorenie rokovania | 60 |
2. |
Predstavenie kolégia komisárov a ich programu zvoleným predsedom Komisie (rozprava) | 60 |
3. |
Voľba Komisie (článok 118 rokovacieho poriadku) (hlasovanie) | 61 |
4. |
Hlasovanie | 62 |
4.1. |
Návrh opravného rozpočtu č. 2/2014 – Prebytok vyplývajúci z plnenia rozpočtu v rozpočtovom roku 2013 (hlasovanie) | 62 |
4.2. |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 (hlasovanie) | 62 |
4.3. |
Všeobecný rozpočet Európskej únie na rozpočtový rok 2015 – všetky oddiely (hlasovanie) | 63 |
4.4. |
Protokol k Dohode o voľnom obchode medzi EÚ a Kórejskou republikou na účely zohľadnenia pristúpenia Chorvátska k EÚ *** (článok 150 rokovacieho poriadku) (hlasovanie) | 63 |
4.5. |
Európsky semester pre koordináciu hospodárskych politík: uskutočňovanie priorít za rok 2014 (hlasovanie) | 64 |
5. |
Vysvetlenia hlasovania | 64 |
6. |
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní | 64 |
7. |
Schválenie zápisnice z predchádzajúceho rokovania | 65 |
8. |
Predloženie dokumentov | 65 |
9. |
Delegované akty (článok 105 ods. 6 rokovacieho poriadku) | 65 |
10. |
Vykonávacie opatrenia (článok 106 rokovacieho poriadku) | 69 |
11. |
Presun rozpočtových prostriedkov | 70 |
12. |
Situácia v Kobane a hrozba Islamského štátu (rozprava) | 71 |
13. |
Situácia v Hongkongu (rozprava) | 72 |
14. |
Trest smrti pre Asiu Bibiovú (rozprava) | 73 |
15. |
Európski bojovníci Islamského štátu (rozprava) | 73 |
16. |
Spoločná policajná operácia „Mos Maiorum“ (rozprava) | 74 |
17. |
Zloženie výborov a delegácií | 74 |
18. |
Spoločná policajná operácia „Mos Maiorum“ (pokračovanie rozpravy) | 75 |
19. |
Absolutórium za rok 2012: Orgán európskych regulátorov pre elektronické komunikácie – Absolutórium za rok 2012: Európska rada a Rada (rozprava) | 75 |
20. |
Program rokovania na nasledujúci deň | 76 |
21. |
Skončenie rokovania | 76 |
PREZENČNÁ LISTINA | 77 |
PRÍLOHA I
VÝSLEDKY HLASOVANIA | 79 |
1. |
Návrhy uznesení o voľbe Komisie (článok 118 rokovacieho poriadku) | 79 |
2. |
Voľba Komisie (článok 118 rokovacieho poriadku) | 80 |
3. |
Návrh opravného rozpočtu č. 2/2014 – Prebytok vyplývajúci z plnenia rozpočtu v rozpočtovom roku 2013 | 80 |
4. |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 | 80 |
5. |
Všeobecný rozpočet Európskej únie na rozpočtový rok 2015 – všetky oddiely | 98 |
6. |
Protokol k Dohode o voľnom obchode medzi EÚ a Kórejskou republikou na účely zohľadnenia pristúpenia Chorvátska k EÚ *** | 101 |
7. |
Európsky semester pre koordináciu hospodárskych politík: uskutočňovanie priorít za rok 2014 | 101 |
PRÍLOHA II
VÝSLEDOK HLASOVANIA PODĽA MIEN | 104 |
1. |
Voľba Komisie | 104 |
2. |
A8-0018/2014 – Gérard Deprez – uznesenie | 105 |
3. |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – blok 1 | 107 |
4. |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – blok 2 | 109 |
5. |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 849 | 110 |
6. |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 758/2 | 112 |
7. |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – blok 3 | 114 |
8. |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 232 | 115 |
9. |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 231 | 117 |
10. |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – blok 4 | 119 |
11. |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – blok 5 | 120 |
12. |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – blok 6 | 122 |
13. |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 553 | 123 |
14. |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 554 | 125 |
15. |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 555 | 127 |
16. |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 556 | 129 |
17. |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 557 | 130 |
18. |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 676 | 132 |
19. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 61 | 134 |
20. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 31 | 135 |
21. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 32 | 137 |
22. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 33 | 138 |
23. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 41 | 140 |
24. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 39 | 141 |
25. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 63 | 143 |
26. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 40 | 145 |
27. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 4 | 146 |
28. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 5 | 148 |
29. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 43 | 149 |
30. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 64 | 151 |
31. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 46 | 153 |
32. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 48 | 154 |
33. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 11 | 156 |
34. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 12 | 158 |
35. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 50 | 159 |
36. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 51 | 161 |
37. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 13 | 163 |
38. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 65 | 165 |
39. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 53 | 166 |
40. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 58 | 168 |
41. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – ods. 86 | 169 |
42. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 55 | 171 |
43. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 57 | 173 |
44. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 59 | 174 |
45. |
A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – uznesenie | 176 |
46. |
A8-0012/2014 – Jan Zahradil – hlasovanie: schválenie | 178 |
47. |
A8-0019/2014 – Philippe De Backer – ods. 8/2 | 179 |
48. |
A8-0019/2014 – Philippe De Backer – uznesenie | 181 |
Zápisnica z rokovania 22. októbra 2014
PREDSEDNÍCTVO: Martin SCHULZ
predseda
1. Otvorenie rokovania
Rokovanie sa začalo o 09.10 h.
2. Predstavenie kolégia komisárov a ich programu zvoleným predsedom Komisie (rozprava)
Jean-Claude Juncker (zvolený predseda Komisie) predstavil kolégium komisárov a ich program.
Vystúpili títo poslanci: Manfred Weber v mene skupiny PPE, Gianni Pittella v mene skupiny S&D, Syed Kamall v mene skupiny ECR, Guy Verhofstadt v mene skupiny ALDE, Neoklis Sylikiotis v mene skupiny GUE/NGL, Rebecca Harms v mene skupiny Verts/ALE, Nigel Farage v mene skupiny EFDD, Harald Vilimsky – nezaradený poslanec, Herbert Reul, Udo Bullmann a Ryszard Antoni Legutko.
PREDSEDNÍCTVO: Antonio TAJANI
podpredseda
Vystúpili títo poslanci: Sophia in 't Veld, Curzio Maltese, Josep-Maria Terricabras, Valentinas Mazuronis, Zoltán Balczó, Andrzej Grzyb, Pervenche Berès, Bernd Lucke, Pavel Telička, Marisa Matias, Claude Turmes, Laura Agea, Matteo Salvini, Elisabetta Gardini, Iratxe García Pérez, Jørn Dohrmann, Marielle de Sarnez, João Ferreira, José Bové, Isabella Adinolfi, Georgios Epitideios, Esteban González Pons, Glenis Willmott, Jan Zahradil, Paloma López Bermejo, Marcel de Graaff, Adina-Ioana Vălean, Kathleen Van Brempt, Peter van Dalen, Pablo Iglesias, Konstantinos Papadakis, Mariya Gabriel, Maria João Rodrigues, Matt Carthy, Iveta Grigule, Othmar Karas, Patrizia Toia, Dubravka Šuica, Tanja Fajon, Manolis Kefalogiannis, Paul Tang, Esther de Lange a Carlos Zorrinho.
PREDSEDNÍCTVO: Martin SCHULZ
predseda
Vystúpili títo poslanci: Seán Kelly, Bogusław Liberadzki a Paulo Rangel.
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpili Antonio López-Istúriz White, Ana Gomes, Notis Marias, Emmanouil Glezos, Jörg Leichtfried a Monika Flašíková Beňová.
Návrhy uznesení na základe článku 118 ods. 5 prvého pododseku rokovacieho poriadku na záver rozpravy:
— |
Philippe Lamberts a Rebecca Harms v mene skupiny Verts/ALE, o voľbe Komisie 2014/2811(RSP) (B8-0180/2014); |
— |
Ashley Fox v mene skupiny ECR, o voľbe Komisie 2014/2811(RSP) (B8-0181/2014); |
— |
Gabriele Zimmer v mene skupiny GUE/NGL, o voľbe Komisie 2014/2811(RSP) (B8-0182/2014); |
— |
Guy Verhofstadt v mene skupiny ALDE, o voľbe Komisie 2014/2811(RSP) (B8-0183/2014). |
Rozprava sa skončila.
Hlasovanie: bod 3 zápisnice zo dňa 22.10.2014.
3. Voľba Komisie (článok 118 rokovacieho poriadku) (hlasovanie)
Vystúpili títo poslanci: Manfred Weber v mene skupiny PPE, Gianni Pittella v mene skupiny S&D, Ryszard Antoni Legutko v mene skupiny ECR, Guy Verhofstadt v mene skupiny ALDE, Gabriele Zimmer v mene skupiny GUE/NGL, Rebecca Harms v mene skupiny Verts/ALE, David Borrelli v mene skupiny EFDD a Marine Le Pen – nezaradená poslankyňa.
Návrhy uznesenia o voľbe Komisie (článok 118 rokovacieho poriadku) (hlasovanie)
Návrhy uznesenia B8-0180/2014, B8-0181/2014, B8-0182/2014 a B8-0183/2014
(Potrebná jednoduchá väčšina) (Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 1)
NÁVRH UZNESENIA B8-0180/2014
Zamietnutý
NÁVRH UZNESENIA B8-0181/2014
Zamietnutý
NÁVRH UZNESENIA B8-0182/2014
Zamietnutý
NÁVRH UZNESENIA B8-0183/2014
Zamietnutý
Vystúpenia:
Predseda pred hlasovaním spresnil postup pre voľbu Komisie.
Voľba Komisie (článok 118 rokovacieho poriadku) (hlasovanie)
(Potrebná jednoduchá väčšina) (Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 2)
Prijatý (P8_TA(2014)0034)
Vystúpenia:
Predseda v mene Parlamentu zablahoželal predsedovi Komisie Jeanovi-Claudovi Junckerovi a zvolenému kolégiu komisárov.
Benedetto Della Vedova (predseda Rady).
(Rokovanie bolo prerušené o 12.35 h kvôli hlasovaniu a pokračovalo sa v ňom opäť od 13.00 h.)
PREDSEDNÍCTVO: Rainer WIELAND
podpredseda
4. Hlasovanie
Podrobné výsledky hlasovania (pozmeňujúce návrhy, oddelené hlasovanie, hlasovanie po častiach, …) nájdete v prílohe zápisnice „Výsledky hlasovania“.
Výsledky hlasovania podľa mien uvedené v prílohe zápisnice sú k dispozícii iba v elektronickej forme a možno ich nájsť na internetových stránkach Europarl.
4.1. Návrh opravného rozpočtu č. 2/2014 – Prebytok vyplývajúci z plnenia rozpočtu v rozpočtovom roku 2013 (hlasovanie)
Správa o pozícii Rady k návrhu opravného rozpočtu Európskej únie č. 2/2014 na rozpočtový rok 2014, oddiel III – Komisia [12300/2014 — C8-0160/2014 — 2014/2035(BUD)] – Výbor pre rozpočet. Spravodajca: Gérard Deprez (A8-0018/2014)
(Potrebná kvalifikovaná väčšina) (Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 3)
NÁVRH UZNESENIA
Prijatý (P8_TA(2014)0035)
4.2. Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 (hlasovanie)
— |
Návrhy zmien rozpočtových prostriedkov v oddiele III všeobecného rozpočtu Európskej únie na rozpočtový rok 2015, pokiaľ ide o Komisiu; |
— |
Návrhy zmien rozpočtových prostriedkov v oddieloch I, II, IV, V, VI, VII, VIII, IX a X všeobecného rozpočtu Európskej únie na rozpočtový rok 2015, pokiaľ ide o Európsky parlament, Radu, Súdny dvor, Dvor audítorov, Európsky hospodársky a sociálny výbor, Výbor regiónov, ombudsmana, európskeho dozorného úradníka pre ochranu údajov a Európsku službu pre vonkajšiu činnosť. |
Podľa ustanovení zmlúv musia byť návrhy zmien prijaté väčšinou hlasov všetkých poslancov Európskeho parlamentu.
(Prijaté návrhy zmien sú uvedené v prílohe k prijatým textom)
(Potrebná kvalifikovaná väčšina) (Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 4)
Vystúpenia:
Eider Gardiazabal Rubial (spravodajkyňa) pred hlasovaním navrhla tieto technické úpravy:
— |
Pilotný projekt – Politika súdržnosti a synergie s fondmi v oblasti výskumu a vývoja: cesta k excelentnosti (položka 13 03 77 13) Pozmeňujúci návrh PLEN/9501 nahrádza pozmeňujúci návrh 1167 (pôvodne BUDG/3570): vypustenie zdvojeného odseku a zachovanie iba prijatých zmien. |
— |
Finančná pomoc na podporu hospodárskeho rozvoja komunity cyperských Turkov (položka 22 03 01) Pozmeňujúci návrh PLEN/9500 nahrádza pozmeňujúci návrh 1235 (pôvodne BUDG/3638): oprava vynechania v znení odseku a vypustenie zdvojeného odseku. |
Predseda konštatoval, že proti navrhnutým úpravám nebola vznesená námietka.
V priebehu hlasovania vystúpil Michael Cramer o hlasovaní o pozmeňujúcich návrhoch 472 a 654, a Jonathan Arnott so žiadosťou, aby sa v súlade s článkom 174 ods. 2 rokovacieho poriadku zmenilo poradie hlasovania o pozmeňujúcich návrhoch 157 a 547 (žiadosť nebola prijatá).
Enrico Zanetti (úradujúci predseda Rady) po hlasovaní vzal na vedomie rozdielne postoje Parlamentu a Rady a vyslovil súhlas so zvolaním zmierovacieho výboru v súlade s článkom. 314 ods. 4 písm. c) Zmluvy o fungovaní Európskej únie.
4.3. Všeobecný rozpočet Európskej únie na rozpočtový rok 2015 – všetky oddiely (hlasovanie)
Správa o pozícii Rady k návrhu všeobecného rozpočtu Európskej únie na rozpočtový rok 2015 [12608/2014 — C8-0144/2014 — 2014/2040(BUD)] – Výbor pre rozpočet. Spravodajcovia: Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier (A8-0014/2014)
(Potrebná jednoduchá väčšina) (Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 5)
NÁVRH UZNESENIA
Prijatý (P8_TA(2014)0036)
PREDSEDNÍCTVO: Alexander Graf LAMBSDORFF
podpredseda
4.4. Protokol k Dohode o voľnom obchode medzi EÚ a Kórejskou republikou na účely zohľadnenia pristúpenia Chorvátska k EÚ *** (článok 150 rokovacieho poriadku) (hlasovanie)
Odporúčanie o návrhu rozhodnutia Rady o uzavretí v mene Európskej únie a jej členských štátov Dodatkového protokolu k Dohode o voľnom obchode medzi Európskou úniou a jej členskými štátmi na jednej strane a Kórejskou republikou na strane druhej na účely zohľadnenia pristúpenia Chorvátska k Európskej únii [06035/2014 — C7-0113/2014 — 2014/0019(NLE)] – Výbor pre medzinárodný obchod. Spravodajca: Jan Zahradil (A8-0012/2014)
(Potrebná jednoduchá väčšina) (Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 6)
NÁVRH LEGISLATÍVNEHO UZNESENIA
Prijaté v jedinom hlasovaní (P8_TA(2014)0037)
Parlament udelil súhlas s uzavretím dohody.
4.5. Európsky semester pre koordináciu hospodárskych politík: uskutočňovanie priorít za rok 2014 (hlasovanie)
Správa o európskom semestri pre koordináciu hospodárskych politík: uskutočňovanie priorít za rok 2014 [2014/2059(INI)] – Výbor pre hospodárske a menové veci. Spravodajca: Philippe De Backer (A8-0019/2014)
(Potrebná jednoduchá väčšina) (Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 7)
NÁVRH UZNESENIA
Prijatý (P8_TA(2014)0038)
Vystúpenia:
Enrico Zanetti (úradujúci predseda Rady) po hlasovaní vzal na vedomie rozdielne postoje Parlamentu a Rady, pokiaľ ide o návrh opravného rozpočtu č. 2/2014, a vyslovil súhlas so zvolaním zmierovacieho výboru v súlade s článkom. 314 ods. 4 písm. c) Zmluvy o fungovaní Európskej únie.
5. Vysvetlenia hlasovania
Písomné vysvetlenia hlasovania:
Písomné vysvetlenia hlasovania podľa článku 183 rokovacieho poriadku sú uvedené v doslovnom zápise z tohto rokovania.
Ústne vysvetlenia hlasovania:
Voľba Komisie
|
Tonino Picula, Laura Ferrara, Elly Schlein, Pascal Durand, Jiří Pospíšil, Silvia Costa, Janusz Korwin-Mikke, Daniele Viotti, Daniel Hannan a Georgi Pirinski |
Správa: Gérard Deprez – A8-0018/2014
|
Peter Jahr |
Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015
|
Lucy Anderson, Anne Sander, Peter Jahr a Daniel Hannan |
Správa: Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – A8-0014/2014
|
Clare Moody, Michela Giuffrida, Matt Carthy, Jens Geier, Piernicola Pedicini, Michaela Šojdrová, Peter Jahr, Janusz Korwin-Mikke a Gerard Batten |
Správa: Philippe De Backer – A8-0019/2014
|
Jana Žitňanská a Csaba Sógor. |
6. Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Opravy a zámery hlasovania sú uvedené na stránke Europarl, „Plenárne zasadnutia“, „Hlasovanie“, „Výsledky hlasovaní (Výsledky hlasovania podľa mien)“ a v tlačenej verzii sú súčasťou prílohy „Výsledky hlasovania podľa mien“.
Elektronická verzia na stránke Europarl sa bude pravidelne aktualizovať počas maximálne dvoch týždňov odo dňa hlasovania.
Po uplynutí tejto lehoty sa zoznam opráv a zámerov hlasovania uzavrie, aby mohol byť preložený a uverejnený v úradnom vestníku.
(Rokovanie bolo prerušené o 14.30 h a pokračovalo sa v ňom opäť od 15.00 h.)
PREDSEDNÍCTVO: Rainer WIELAND
podpredseda
7. Schválenie zápisnice z predchádzajúceho rokovania
Zápisnica z predchádzajúceho rokovania bola schválená.
8. Predloženie dokumentov
Boli predložené tieto dokumentyRady a Komisie:
— |
Návrh na presun finančných prostriedkov DEC 31/2014 – Oddiel III – Komisia (N8-0030/2014 — C8-0167/2014 — 2014/2097(GBD)) pridelené gestorský výbor: BUDG |
— |
Návrh na presun finančných prostriedkov DEC 34/2014 – Oddiel III – Komisia (N8-0035/2014 — C8-0203/2014 — 2014/2127(GBD)) pridelené gestorský výbor: BUDG |
— |
Návrh na presun finančných prostriedkov DEC 35/2014 – Oddiel III – Komisia (N8-0036/2014 — C8-0213/2014 — 2014/2136(GBD)) pridelené gestorský výbor: BUDG |
— |
Návrh na presun finančných prostriedkov DEC 36/2014 – Oddiel III – Komisia (N8-0037/2014 — C8-0215/2014 — 2014/2138(GBD)) pridelené gestorský výbor: BUDG |
9. Delegované akty (článok 105 ods. 6 rokovacieho poriadku)
Parlamentu boli postúpené tieto návrhy delegovaných aktov:
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa dopĺňa a mení nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 167/2013, pokiaľ ide o konštrukciu vozidla a všeobecné požiadavky na schvaľovanie poľnohospodárskych a lesných vozidiel C(2014)06494 — 2014/2864(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 2 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 19. septembra 2014. pridelené gestorskému výboru IMCO |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa dopĺňa smernica Európskeho parlamentu a Rady 2014/17/EÚ, pokiaľ ide o regulačné technické predpisy týkajúce sa minimálnej peňažnej sumy pre poistenie profesijnej zodpovednosti alebo porovnateľnej záruky pre sprostredkovateľov úverov C(2014)06515 — 2014/2863(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 1 mesiac odo dňa prijatia, t. j. 19. septembra 2014 pridelené gestorskému výboru ECON (článok 54 rokovacieho poriadku), IMCO (článok 54 rokovacieho poriadku) |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa dopĺňa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1060/2009, pokiaľ ide o regulačné technické predpisy na predkladanie informácií, ktoré ratingové agentúry sprístupňujú Európskemu orgánu pre cenné papiere a trhy C(2014)06840 — 2014/2873(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 1 mesiac odo dňa prijatia, t. j. 30. septembra 2014. pridelené gestorskému výboru ECON |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa dopĺňa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 167/2013, pokiaľ ide o požiadavky na environmentálne vlastnosti vozidiel a výkon pohonnej jednotky poľnohospodárskych a lesných vozidiel C(2014)06860 — 2014/2878(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 2 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 1. októbra 2014. pridelené gestorskému výboru IMCO |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa zrušuje delegované nariadenie Komisie (EÚ) č. 950/2014 C(2014)06869 — 2014/2865(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 2 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 22. septembra 2014. pridelené gestorskému výboru AGRI |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa dopĺňa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1060/2009, pokiaľ ide o regulačné technické predpisy o pravidelnom podávaní správ o poplatkoch účtovaných ratingovými agentúrami na účely stáleho dohľadu zo strany Európskeho orgánu pre cenné papiere a trhy C(2014)06871 — 2014/2872(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 1 mesiac odo dňa prijatia, t. j. 30. septembra 2014. pridelené gestorskému výboru ECON |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa dopĺňa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1060/2009, pokiaľ ide o regulačné technické predpisy o požiadavkách na zverejňovanie informácií pri štruktúrovaných finančných nástrojoch C(2014)06939 — 2014/2874(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 1 mesiac odo dňa prijatia, t. j. 30. septembra 2014. pridelené gestorskému výboru ECON |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa dopĺňa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 575/2013, pokiaľ ide o regulačné technické predpisy na určenie celkovej expozície voči klientovi alebo skupine prepojených klientov v súvislosti s transakciami s podkladovými aktívami C(2014)06946 — 2014/2880(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 1 mesiac odo dňa prijatia, t. j. 2. októbra 2014. pridelené gestorskému výboru ECON |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa stanovujú podrobné pravidlá fungovania poradných rád v rámci spoločnej rybárskej politiky C(2014)07012 — 2014/2887(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 2 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 9. októbra 2014. pridelené gestorskému výboru PECH |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa dopĺňa smernica Európskeho parlamentu a Rady 2013/36/EÚ, pokiaľ ide o regulačné technické predpisy na vymedzenie metodiky identifikácie globálnych systémovo dôležitých inštitúcií a vymedzenia podkategórií globálnych systémovo dôležitých inštitúcií C(2014)07117 — 2014/2884(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 1 mesiac odo dňa prijatia, t. j. 8. októbra 2014. pridelené gestorskému výboru ECON |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa stanovujú ďalšie dočasné mimoriadne podporné opatrenia pre výrobcov určitých druhov ovocia a zeleniny C(2014)07127 — 2014/2871(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 2 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 29. septembra 2014. pridelené gestorskému výboru AGRI |
— |
Delegované nariadenie Komisie o dočasnom systéme splátok príspevkov na pokrytie administratívnych výdavkov Jednotnej rady pre riešenie krízových situácií počas prechodného obdobia C(2014)07164 — 2014/2882(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 3 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 8. októbra 2014. pridelené gestorskému výboru ECON |
— |
Delegovaná smernica Komisie, ktorou sa mení príloha II k smernici Európskeho parlamentu a Rady 2014/40/EÚ stanovením knižnice obrázkových varovaní, ktoré sa majú používať na tabakových výrobkoch C(2014)07212 — 2014/2894(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 2 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 10. októbra 2014. pridelené gestorskému výboru ENVI |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa dopĺňa smernica Európskeho parlamentu a Rady 2009/138/ES o začatíavykonávaní poistenia a zaistenia (Solventnosť II) C(2014)07230 — 2014/2893(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 3 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 10. októbra 2014. pridelené gestorskému výboru ECON |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa dopĺňa nariadenie (EÚ) č. 575/2013, pokiaľ ide opožiadavku na krytie likvidity pre úverové inštitúcie C(2014)07232 — 2014/2891(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 3 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 10. októbra 2014. pridelené gestorskému výboru ECON |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa mení nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 575/2013, pokiaľ ide o ukazovateľ finančnej páky C(2014)07237 — 2014/2890(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 3 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 10. októbra 2014. pridelené gestorskému výboru ECON |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa dopĺňa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 167/2013, pokiaľ ide o požiadavky týkajúce sa brzdenia vozidiel na účely typového schválenia poľnohospodárskych a lesných vozidiel C(2014)07410 — 2014/2908(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 2 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 15. októbra 2014. pridelené gestorskému výboru IMCO |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa mení príloha I k nariadeniu Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 1305/2013 a prílohy II a III k nariadeniu Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 1307/2013 C(2014)07461 — 2014/2909(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 2 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 17. októbra 2014. pridelené gestorskému výboru AGRI |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa opravuje delegované nariadenie (EÚ) č. 918/2012, pokiaľ ide o oznamovanie významných čistých krátkych pozícií v štátnych dlhových nástrojoch C(2014)07484 — 2014/2910(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 3 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 17. októbra 2014. pridelené gestorskému výboru ECON |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa stanovuje plán pre odhadzovanie úlovkov pri rybolove určitých pelagických druhov v juhozápadných vodách C(2014)07540 — 2014/2913(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 2 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 20. októbra 2014. pridelené gestorskému výboru PECH |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa stanovuje plán pre odhadzovanie úlovkov pri rybolove určitých pelagických druhov v severozápadných vodách C(2014)07549 — 2014/2915(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 2 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 20. októbra 2014. pridelené gestorskému výboru PECH |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa stanovuje plán pre odhadzovanie úlovkov pri rybolove určitých malých pelagických druhov v Stredozemnom mori C(2014)07550 — 2014/2917(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 2 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 20. októbra 2014. pridelené gestorskému výboru PECH |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa stanovuje plán pre odhadzovanie úlovkov v Baltskom mori C(2014)07551 — 2014/2912(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 2 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 20. októbra 2014. pridelené gestorskému výboru PECH |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa stanovuje plán pre odhadzovanie úlovkov pri rybolove určitých malých pelagických druhov a rybolove na priemyselné účely v Severnom mori C(2014)07558 — 2014/2914(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 2 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 20. októbra 2014. pridelené gestorskému výboru PECH |
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa dopĺňa smernica Európskeho parlamentu a Rady 2014/59/EÚ z 15. mája 2014, pokiaľ ide o príspevky ex ante do mechanizmov financovania riešenia krízových situácií C(2014)07674 — 2014/2923(DEA) Lehota na vznesenie námietky: 3 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 21. októbra 2014. pridelené gestorskému výboru ECON |
Návrh delegovaného aktu, v prípade ktorého bola predĺžená lehota na vznesenie námietok:
— |
Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa mení príloha III k nariadeniu Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 978/2012, ktorým sa uplatňuje systém všeobecných colných preferencií C(2014)05833 — 2014/2805(DEA) pridelené gestorskému výboru INTA Lehota na vznesenie námietky: 2 mesiace odo dňa prijatia, t. j. 19. augusta 2014. |
Predĺženie lehoty na vznesenie námiekty: ďalšie 2 mesiace na žiadosť Európskeho parlamentu.
10. Vykonávacie opatrenia (článok 106 rokovacieho poriadku)
Parlamentu boli predložené tieto návrhy vykonávacích opatrení patriace do regulačného postupu s kontrolou:
— |
Nariadenie Komisie, ktorým sa mení príloha XVII k nariadeniu Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 o registrácii, hodnotení, autorizácii a obmedzovaní chemikálií (REACH), pokiaľ ide o polycyklické aromatické uhľovodíky a ftaláty (D033881/02 — 2014/2888(RPS) – lehota: 10/1/2015) pridelené gestorskému výboru: ENVI (článok 54 rokovacieho poriadku) stanovisko: ITRE (článok 54 rokovacieho poriadku), IMCO (článok 54 rokovacieho poriadku) |
— |
Nariadenie Komisie, ktorým sa dopĺňa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1071/2009 v súvislosti s klasifikáciou závažných porušení predpisov Únie, ktoré môžu viesť k strate bezúhonnosti prevádzkovateľa cestnej dopravy, a ktorým sa mení príloha III k smernici Európskeho parlamentu a Rady 2006/22/ES (D034120/02 — 2014/2859(RPS) – lehota: 19/12/2014) pridelené gestorskému výboru: TRAN |
— |
Nariadenie Komisie, ktorým sa menia prílohy VIII, IX a X k nariadeniu Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 o registrácii, hodnotení, autorizácii a obmedzovaní chemikálií (REACH), pokiaľ ide o rozšírenú jednogeneračnú štúdiu reprodukčnej toxicity (D034185/03 — 2014/2876(RPS) – lehota: 1/1/2015) pridelené gestorskému výboru: ENVI (článok 54 rokovacieho poriadku) stanovisko: ITRE (článok 54 rokovacieho poriadku), IMCO (článok 54 rokovacieho poriadku) |
— |
Nariadenie (EÚ), ktorým sa mení nariadenie (ES) č. 874/2004, ktorým sa stanovujú pravidlá verejnej politiky týkajúce sa implementácie a funkcií domény najvyššej úrovne .eu a zásady, ktorými sa riadi registrácia (D034199/03 — 2014/2870(RPS) – lehota: 30/12/2014) pridelené gestorskému výboru: ITRE stanovisko: IMCO |
— |
Nariadenie Komisie, ktorým sa stanovujú technické požiadavky a administratívne postupy týkajúce sa preukazov a osvedčení riadiacich letovej prevádzky podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 216/2008 a ktorým sa mení vykonávacie nariadenie Komisie (EÚ) č. 923/2012 a zrušuje nariadenie Komisie (EÚ) č. 805/2011 (D034386/03 — 2014/2892(RPS) – lehota: 13/1/2015) pridelené gestorskému výboru: TRAN |
— |
Nariadenie Komisie, ktorým sa vykonáva nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1177/2003 o štatistike Spoločenstva o príjmoch a životných podmienkach (EU-SILC), pokiaľ ide o zoznam cieľových sekundárnych premenných na rok 2016, ktoré sa týkajú prístupu k službám (D035457/01 — 2014/2879(RPS) – lehota: 2/1/2015) pridelené gestorskému výboru: EMPL |
— |
Nariadenie Komisie, ktorým sa vykonáva nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1338/2008, pokiaľ ide o štatistiku výdavkov na zdravotnú starostlivosť a jej financovanie (D035487/01 — 2014/2877(RPS) – lehota: 1/1/2015) pridelené gestorskému výboru: ENVI (článok 54 rokovacieho poriadku) stanovisko: EMPL (článok 54 rokovacieho poriadku) |
— |
Nariadenie Komisie, ktorým sa mení príloha I k smernici Európskeho parlamentu a Rady 2002/32/ES, pokiaľ ide o najvyššie prípustné množstvá arzénu, fluóru, olova, ortuti, endosulfánu a semien ambrózie (D035527/03 — 2014/2895(RPS) – lehota: 15/1/2015) pridelené gestorskému výboru: ENVI (článok 54 rokovacieho poriadku) stanovisko: AGRI (článok 54 rokovacieho poriadku) |
— |
Nariadenie Komisie, ktorým sa menia prílohy II a III k nariadeniu Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 110/2008 o definovaní, popise, prezentácii, označovaní a ochrane zemepisných označení liehovín (D035626/01 — 2014/2881(RPS) – lehota: 3/1/2015) pridelené gestorskému výboru: ENVI (článok 54 rokovacieho poriadku) stanovisko: AGRI (článok 54 rokovacieho poriadku) |
— |
Nariadenie Komisie, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 661/2009, pokiaľ ide o zahrnutie osobitných postupov, metód posudzovania a technických požiadaviek, a ktorým sa mení smernica Európskeho parlamentu a Rady 2007/46/ES a nariadenia Komisie (EÚ) č. 1003/2010, (EÚ) č. 109/2011 a (EÚ) č. 458/2011 (D035711/01 — 2014/2889(RPS) – lehota: 10/1/2015) pridelené gestorskému výboru: IMCO |
— |
Nariadenie Komisie, ktorým sa mení nariadenie Komisie (ES) č. 282/2008 o recyklovaných plastových materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami (D035732/03 — 2014/2886(RPS) – lehota: 10/1/2015) pridelené gestorskému výboru: ENVI |
— |
Nariadenie Komisie, ktorým sa mení nariadenie Rady (ES) č. 338/97 o ochrane druhov voľne žijúcich živočíchov a rastlín reguláciou obchodu s nimi (D035814/01 — 2014/2868(RPS) – lehota: 25/10/2014) pridelené gestorskému výboru: ENVI |
— |
Smernice Komisie, ktorou sa prílohy k smernici Európskeho parlamentu a Rady 2008/68/ES o vnútrozemskej preprave nebezpečného tovaru tretíkrát prispôsobujú vedecko-technickému pokroku (D035822/01 — 2014/2866(RPS) – lehota: 25/10/2014) pridelené gestorskému výboru: TRAN |
11. Presun rozpočtových prostriedkov
V súlade s článkom 25 ods. 1 a 2 nariadenia o rozpočtových pravidlách Výbor pre rozpočet schválil návrh Súdneho dvora na presun rozpočtových prostriedkov 1/2014 a 2/2014.
V súlade s článkom 25 nariadenia o rozpočtových pravidlách Dvor audítorov informoval rozpočtový orgán o svojom úmysle vykonať presuny rozpočtových prostriedkov V/AB-15/C/14, V/AB-16/C/14 a V/AB-17/C/14.
V súlade s článkom 25 nariadenia o rozpočtových pravidlách Výbor regiónov informoval rozpočtový orgán o presune rozpočtových prostriedkov INF 3/2014, INF 4/2014, INF 5/2014 a INF 6/2014.
V súlade s článkom 25 nariadenia o rozpočtových pravidlách Súdny dvor informoval rozpočtový orgán o presune rozpočtových prostriedkov 1 a 2.
V súlade s článkom 25 nariadenia o rozpočtových pravidlách Výbor regiónov informoval rozpočtový orgán o presune rozpočtových prostriedkov INF 2/2014.
V súlade s článkom 25 nariadenia o rozpočtových pravidláchla Výbor pre rozpočet schválil návrh Výboru regiónov na presuny rozpočtových prostriedkov INF 2/2014, INF 3/2014 a INF 4/2014.
V súlade s článkom 27 nariadenia o rozpočtových pravidlách Výbor pre rozpočet preskúmal návrh európskeho ombudsmana na presun rozpočtových prostriedkov 3/2014 a rozhodol ho schváliť.
V súlade s článkom 27 nariadenia o rozpočtových pravidlách Výbor pre rozpočet schválil návrh Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru na presun rozpočtových prostriedkov DEC1/2014.
V súlade s článkom 27 ods. 1 nariadenia o rozpočtových pravidlách Komisia predložila návrh na presun rozpočtových prostriedkov DEC 36/2014.
V súlade s článkom 27 ods. 3 nariadenia o rozpočtových pravidlách Výbor pre rozpočet schválil návrhy Komisie na presuny rozpočtových prostriedkov DEC 23/2014, DEC 25/2014, DEC 27/2014, DEC 32/2014, DEC 33/2014.
V súlade s článkom 27 ods. 3 nariadenia o rozpočtových pravidlách Výbor pre rozpočet schválil návrhy Komisie na presuny rozpočtových prostriedkov DEC 24/2014, DEC 26/2014, DEC 28/2014, DEC 31/2014.
V súlade s článkom 27 ods. 4 nariadenia o rozpočtových pravidlách Rada Európskej únie informovala rozpočtový orgán o schválení presunu rozpočtových prostriedkov Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru DEC 1/2014.
V súlade s článkom 27 ods. 4 nariadenia o rozpočtových pravidlách Rada Európskej únie informovala rozpočtový orgán o schválení presunu rozpočtových prostriedkov európskeho ombudsmana DEC 3/2014.
V súlade s článkom 27 ods. 4 nariadenia o rozpočtových pravidlách Rada Európskej únie informovala rozpočtový orgán o schválení presunov rozpočtových prostriedkov Európskej komisie DEC 12/2014, DEC 13/2014, DEC 14/2014, DEC 15/2014, DEC 16/2014, DEC 17/2014, DEC 23/2014, DEC 24/2014, DEC 27/2014, DEC 30/2014 a DEC 33/2014.
V súlade s článkom 27 ods. 5 nariadenia o rozpočtových pravidlách Rada Európskej únie informovala rozpočtový orgán o schválení presunov rozpočtových prostriedkov Komisie DEC 25/2014 a DEC 2/2014.
V súlade s článkom 50 nariadenia o rozpočtových pravidlách Výbor regiónov požiadla o zmenu o svojho plánu pracovných miest na rok 2014.
V súlade s článkom 50 nariadenia o rozpočtových pravidlách Komisia informovala rozpočtový orgán o zmene svojho plánu pracovných miest a plánu pracovných miest Európskeho úradu pre boj proti podvodom (OLAF).
V súlade s článkom 50 ods. 1 nariadenia o rozpočtových pravidlách Výbor pre rozpočet preskúmal návrh Výboru regiónov týkajúci sa zmeny jeho plánu pracovných miest a rozhodol sa nevzniesť námietky.
12. Situácia v Kobane a hrozba Islamského štátu (rozprava)
Vyhlásenie podpredsedníčky Komisie/vysokej predstaviteľky Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku: Situácia v Kobane a hrozba Islamského štátu (2014/2899(RSP))
Benedetto Della Vedova (úradujúci predseda Rady) vystúpil s vyhlásením v mene výboru podpredsedníčka Komisie/vysoká predstaviteľka Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku.
Vystúpili títo poslanci: Arnaud Danjean v mene skupiny PPE, Victor Boștinaru v mene skupiny S&D, Charles Tannock v mene skupiny ECR, ktorý zároveň odpovedal na dve otázky, ktoré zdvihnutím modrej karty položili Bill Etheridge a James Carver, Fernando Maura Barandiarán v mene skupiny ALDE, Marie-Christine Vergiat v mene skupiny GUE/NGL, Barbara Lochbihler v mene skupiny Verts/ALE, Fabio Massimo Castaldo v mene skupiny EFDD, ktorý zároveň odpovedal na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položil Jean-Luc Schaffhauser, Konstantinos Papadakis – nezaradený poslanec, Davor Ivo Stier, ktorý zároveň odpovedal na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položil Ivan Jakovčić, Elena Valenciano, Anna Elżbieta Fotyga, Pavel Telička, ktorý zároveň odpovedal na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položil James Carver, Javier Couso Permuy, Alyn Smith, James Carver, Alyn SmithJavier Couso Permuy, Alyn Smith, James Carver, Alyn Smith, aby zdvihnutím modrej karty položil otázku Jamesovi Carverovi (Predseda skonštatoval, že nejde o otázku), Georg Mayer, ktorý zároveň odpovedal na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položil Tomáš Zdechovský, Michèle Alliot-Marie, Richard Howitt, Mark Demesmaeker, Marielle de Sarnez a Sabine Lösing.
PREDSEDNÍCTVO: Ramón Luis VALCÁRCEL
podpredseda
Vystúpili títo poslanci: Alexander Graf Lambsdorff, aby zdvihnutím modrej karty položil otázku Sabine Lösing, ktorý odpovedal na otázku, Bodil Ceballos, Aymeric Chauprade, Francisco José Millán Mon, Kati Piri, Bas Belder, ktorý zároveň odpovedal na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položil Amjad Bashir, Javier Nart, Josu Juaristi Abaunz, Michel Reimon, Eleftherios Synadinos, Emil Radev, Pier Antonio Panzeri, Angel Dzhambazki, Marietje Schaake, Inês Cristina Zuber, Mario Borghezio, Deirdre Clune, Neena Gill, David Campbell Bannerman, Alexander Graf Lambsdorff, Takis Hadjigeorgiou, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Eugen Freund, ktorý zároveň odpovedal na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položil Bronis Ropė, Branislav Škripek, Eleni Theocharous, Demetris Papadakis, Richard Sulík, Jeroen Lenaers, Nikos Androulakis a Francisco Assis.
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpili David McAllister, Monika Flašíková Beňová, Notis Marias, Ivan Jakovčić a Janusz Korwin-Mikke.
V rozprave vystúpil Benedetto Della Vedova.
Rozprava sa skončila.
PREDSEDNÍCTVO: Alexander Graf LAMBSDORFF
podpredseda
13. Situácia v Hongkongu (rozprava)
Vyhlásenie podpredsedníčky Komisie/vysokej predstaviteľky Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku: Situácia v Hongkongu (2014/2900(RSP))
Benedetto Della Vedova (úradujúci predseda Rady) vystúpil s vyhlásením v mene výboru podpredsedníčka Komisie/vysoká predstaviteľka Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku.
Vystúpili títo poslanci: Cristian Dan Preda v mene skupiny PPE, Jo Leinen v mene skupiny S&D, Charles Tannock v mene skupiny ECR, Javier Nart v mene skupiny ALDE, Teresa Rodriguez-Rubio v mene skupiny GUE/NGL, Reinhard Bütikofer v mene skupiny Verts/ALE, Bill Etheridge v mene skupiny EFDD, Jean-Luc Schaffhauser – nezaradený poslanec, Richard Howitt, Jana Žitňanská, Fredrick Federley, Helga Trüpel, Fabio Massimo Castaldo, Janusz Korwin-Mikke, Josef Weidenholzer, Marietje Schaake, Boris Zala, Arne Lietz, Neena Gill, Nicola Caputo a Francisco Assis.
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpil Ignazio Corrao.
V rozprave vystúpil Benedetto Della Vedova.
Rozprava sa skončila.
V rozprave vystúpil Gianluca Buonanno.
14. Trest smrti pre Asiu Bibiovú (rozprava)
Vyhlásenie podpredsedníčky Komisie/vysokej predstaviteľky Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku: Trest smrti pre Asiu Bibiovú (2014/2911(RSP))
Benedetto Della Vedova (úradujúci predseda Rady) vystúpil s vyhlásením v mene výboru podpredsedníčka Komisie/vysoká predstaviteľka Únie pre zahraničné vzťahy a bezpečnostnú politiku.
Vystúpili títo poslanci: Cristian Dan Preda v mene skupiny PPE, Afzal Khan v mene skupiny S&D, Peter van Dalen v mene skupiny ECR, Javier Nart v mene skupiny ALDE, Dennis de Jong v mene skupiny GUE/NGL, Jean Lambert v mene skupiny Verts/ALE, Marcel de Graaff – nezaradený poslanec, Jeroen Lenaers, Ana Gomes a Bas Belder.
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpili Marijana Petir, Jussi Halla-aho, Anna Záborská, Nicola Caputo a Ignazio Corrao.
V rozprave vystúpil Benedetto Della Vedova.
Rozprava sa skončila.
15. Európski bojovníci Islamského štátu (rozprava)
Vyhlásenia Rady a Komisie: Európski bojovníci Islamského štátu (2014/2901(RSP))
Benedetto Della Vedova (úradujúci predseda Rady) a Cecilia Malmström (členka Komisie) vystúpili s vyhlásením.
Vystúpili títo poslanci: Agustín Díaz de Mera García Consuegra v mene skupiny PPE, Birgit Sippel v mene skupiny S&D, Timothy Kirkhope v mene skupiny ECR, Jozo Radoš v mene skupiny ALDE, Sofia Sakorafa v mene skupiny GUE/NGL, Alyn Smith v mene skupiny Verts/ALE, Amjad Bashir v mene skupiny EFDD, Bruno Gollnisch – nezaradený poslanec, Monika Hohlmeier, Josef Weidenholzer, Jussi Halla-aho, Ignazio Corrao, Georgios Epitideios, Frank Engel a Ana Gomes.
PREDSEDNÍCTVO: David-Maria SASSOLI
podpredseda
Vystúpili títo poslanci: Anders Primdahl Vistisen, Udo Voigt, Heinz K. Becker, Afzal Khan, Louis Aliot, Davor Ivo Stier, Tomáš Zdechovský, Jeroen Lenaers, Deirdre Clune, Emil Radev a Arnaud Danjean, ktorý zároveň odpovedal na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položil Edouard Ferrand.
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpili Tonino Picula, Marijana Petir, Michela Giuffrida, Doru-Claudian Frunzulică, Eduard Kukan a Angel Dzhambazki.
Vystúpili: Cecilia Malmström a Benedetto Della Vedova.
Rozprava sa skončila.
16. Spoločná policajná operácia „Mos Maiorum“(rozprava)
Vyhlásenie Rady: Spoločná policajná operácia „Mos Maiorum“ (2014/2902(RSP))
Benedetto Della Vedova (úradujúci predseda Rady) vystúpil s vyhlásením.
Vystúpili títo poslanci: Agustín Díaz de Mera García Consuegra v mene skupiny PPE, Birgit Sippel v mene skupiny S&D a Timothy Kirkhope v mene skupiny ECR.
PREDSEDNÍCTVO: Ulrike LUNACEK
podpredsedníčka
(Pokračovanie rozpravy: bod 18 zápisnice zo dňa 23.10.2014)
17. Zloženie výborov a delegácií
Predseda dostal od skupín S&D, ALDE a ECR tieto návrhy na vymenovania:
— |
výbor DEVE: Maite Pagazaurtundúa Ruiz už nie je členkou |
— |
výbor BUDG: Andrus Ansip, ktorým je nahradený Kaja Kallas |
— |
výbor ECON: Sander Loones |
— |
výbor ITRE: Kaja Kallas, ktorým je nahradený Andrus Ansip |
— |
výbor AFCO: Maite Pagazaurtundúa Ruiz, ktorým je nahradený Francisco Sosa Wagner |
— |
podvýbor pre ľudské práva: Maite Pagazaurtundúa Ruiz už nie je členkou |
— |
Delegácia pre vzťahy so Švajčiarskom a Nórskom, pri Spoločnom parlamentnom výbore EÚ – Island a pri Spoločnom parlamentnom výbore Európskeho hospodárskeho priestoru (EHS): Jørn Dohrmann namiesto Morten Messerschmidt |
— |
Delegácia pri Parlamentnom výbore pre spoluprácu EÚ-Moldavsko: Knut Fleckenstein, Ioan Mircea Pașcu |
— |
Delegácia pre vzťahy s krajinami Mercosuru: Maite Pagazaurtundúa Ruiz, ktorým je nahradený Francisco Sosa Wagner |
— |
Delegácia pre vzťahy s Palestínskou legislatívnou radou: Maite Pagazaurtundúa Ruiz už nie je členkou |
— |
Delegácia pri Parlamentnom zhromaždení Únie pre Stredozemie: Maite Pagazaurtundúa Ruiz už nie je členkou |
— |
Delegácia pre vzťahy so Spojenými štátmi americkými: Louis Ide |
— |
Delegácia pre vzťahy s členskými štátmi ASEAN-u, krajinami juhovýchodnej Ázie a Kórejskou republikou: Sander Loones namiesto Louis Ide. |
Ak do schválenia tejto zápisnice nebudú predložené žiadne námietky, tieto menovania budú považované za schválené.
18. Spoločná policajná operácia „Mos Maiorum“(pokračovanie rozpravy)
Vyhlásenie Rady: Spoločná policajná operácia „Mos Maiorum“ (2014/2902(RSP))
(Začiatok rozpravy: bod 16 zápisnice zo dňa 22.10.2014)
Vystúpili títo poslanci: Cecilia Wikström v mene skupiny ALDE, Malin Björk v mene skupiny GUE/NGL, Ska Keller v mene skupiny Verts/ALE, Laura Ferrara v mene skupiny EFDD, Mario Borghezio – nezaradený poslanec, Monika Hohlmeier, ktorý zároveň odpovedal na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položil Cornelia Ernst, Kashetu Kyenge, Helga Stevens, Barbara Spinelli, Bodil Ceballos, Anna Maria Corazza Bildt, aby zdvihnutím modrej karty položila otázku Barbare Spinelliovej, ktorá odpovedala na otázku, Gerard Batten, ktorý zároveň odpovedal na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položil Marie-Christine Vergiatovej, Vicky Maeijer, Anna Maria Corazza Bildt, Elly Schlein, Anders Primdahl Vistisen, Cornelia Ernst, Karima Delli, Elissavet Vozemberg, ktorá zároveň odpovedala na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položila Barbara Spinelli, Juan Fernando López Aguilar, Kostas Chrysogonos, Roberta Metsola, Josef Weidenholzer, Pablo Echenique, Therese Comodini Cachia, Caterina Chinnici, Patrizia Toia, Miriam Dalli a Kati Piri.
PREDSEDNÍCTVO: Dimitrios PAPADIMOULIS
podpredseda
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpili Michela Giuffrida, Ángela Vallina, Notis Marias, Nicola Caputo, Josu Juaristi Abaunz a Soraya Post.
V rozprave vystúpil Benedetto Della Vedova.
Rozprava sa skončila.
19. Absolutórium za rok 2012: Orgán európskych regulátorov pre elektronické komunikácie – Absolutórium za rok 2012: Európska rada a Rada (rozprava)
Správa k absolutóriu za plnenie rozpočtu Orgánu európskych regulátorov pre elektronické komunikácie za rozpočtový rok 2012 [C7-0329/2013 — 2013/2241(DEC)] – Výbor pre kontrolu rozpočtu. Spravodajca: Petri Sarvamaa (A8-0011/2014)
Správa o absolutóriu za plnenie všeobecného rozpočtu Európskej únie za rozpočtový rok 2012, oddiel II – Európska rada a Rada [COM(2013)0570 — C7-0275/2013 — 2013/2197(DEC)] – Výbor pre kontrolu rozpočtu. Spravodajca: Tamás Deutsch (A8-0010/2014)
Petri Sarvamaa a Tamás Deutsch uviedli svoje správy.
V rozprave vystúpil Benedetto Della Vedova (úradujúci predseda Rady).
Vystúpili títo poslanci: Markus Pieper v mene skupiny PPE, Inés Ayala Sender v mene skupiny S&D, Ryszard Czarnecki v mene skupiny ECR, Michael Theurer v mene skupiny ALDE, Igor Šoltes v mene skupiny Verts/ALE, Marco Valli v mene skupiny EFDD, Patricija Šulin, Karin Kadenbach, Anders Primdahl Vistisen, Paul Rübig a Bogusław Liberadzki.
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpil Notis Marias.
Vystúpili: Benedetto Della Vedova, Petri Sarvamaa a Tamás Deutsch.
Rozprava sa skončila.
Hlasovanie: bod 7.5 zápisnice zo dňa 23.10.2014 a bod 7.6 zápisnice zo dňa 23.10.2014.
20. Program rokovania na nasledujúci deň
Bol schválený program rokovania na ďalší deň (dokument „Program rokovania“ PE 538.918/OJJE).
21. Skončenie rokovania
Rokovanie sa skončilo o 22.05 h.
Klaus Welle
generálny tajomník
Adina-Ioana Vălean
podpredsedníčka
22. októbra 2014
PREZENČNÁ LISTINA
Prítomní:
Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albrecht, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Ansip, Arena, Arias Cañete, Arimont, Arnautu, Arnott, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boștinaru, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Bușoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Ceballos, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Christensen, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Crețu, Cristea, Csáky, Czarnecki, van Dalen, Dalli, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dombrovskis, Donchev, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duda, Duncan, Durand, Dzhambazki, Echenique, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girauta Vidal, Girling, Giuffrida, Glezos, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Griesbeck, Griffin, Grigule, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Hannan, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Hellvig, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, Ide, Iglesias, in 't Veld, Iotova, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jackiewicz, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jansen, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Katrougkalos, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Montel, Moody, Moraes, Morano, Moretti, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Neyts-Uyttebroeck, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Pagazaurtundúa Ruiz, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Pașcu, Patriciello, Paulsen, Paunova, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Pittella, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Reding, Regner, Rehn, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodriguez-Rubio, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sargentini, Sarvamaa, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Stylianides, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Telička, Terho, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Thyssen, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torvalds, Tošenovský, Toti, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Urtasun, Urutchev, Vajgl, Valcárcel, Vălean, Valenciano, Valli, Vallina, Vana, Van Brempt, Van Orden, Vaughan, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver
Ospravedlnení:
Bradbourn, Cesa, Crowley, Händel, Kyuchyuk, Michels, Monteiro de Aguiar, Taylor, Żółtek
22. októbra 2014
PRÍLOHA I
VÝSLEDKY HLASOVANIA
Použité skratky a značky
+ |
prijatý |
- |
zamietnutý |
↓ |
prepadol |
VS |
vzatý späť |
HPM (…, …, …) |
hlasovanie podľa mien (za, proti, zdržali sa) |
EH (…, …, …) |
elektronické hlasovanie (za, proti, zdržali sa) |
HPČ |
hlasovanie po častiach |
OH |
oddelené hlasovanie |
PN |
pozmeňujúci návrh |
KPN |
kompromisný pozmeňujúci návrh |
ZČ |
zodpovedajúca časť |
V |
pozmeňujúci návrh, ktorým sa zrušujú ustanovenia |
= |
zhodné pozmeňujúce návrhy |
ods. |
odsek |
čl. |
článok |
odôv. |
odôvodnenie |
NU |
návrh uznesenia |
SNU |
spoločný návrh uznesenia |
TH |
tajné hlasovanie |
1. Návrhy uznesení o voľbe Komisie (článok 118 rokovacieho poriadku)
Návrhy uznesení: B8-0180/2014, B8-0181/2014, B8-0182/2014, B8-0183/2014
Predmet |
HPM atď. |
Hlasovanie |
HPM/EH – poznámky |
Návrh uznesenia B8-0180/2014 (Verts/ALE) |
|||
hlasovanie: uznesenie (text ako celok) |
|
- |
|
Návrh uznesenia B8-0181/2014 (ECR) |
|||
hlasovanie: uznesenie (text ako celok) |
|
- |
|
Návrh uznesenia B8-0182/2014 (GUE/NGL) |
|||
hlasovanie: uznesenie (text ako celok) |
|
- |
|
Návrh uznesenia B8-0183/2014 (ALDE) |
|||
hlasovanie: uznesenie (text ako celok) |
|
- |
|
2. Voľba Komisie (článok 118 rokovacieho poriadku)
Voľba Komisie (článok 118 rokovacieho poriadku)
Predmet |
HPM atď. |
Hlasovanie |
HPM/EH – poznámky |
Voľba |
HPM |
+ |
423, 209, 67 |
3. Návrh opravného rozpočtu č. 2/2014 – Prebytok vyplývajúci z plnenia rozpočtu v rozpočtovom roku 2013
Správa: Gérard Deprez (A8-0018/2014) (potrebná kvalifikovaná väčšina)
Predmet |
HPM atď. |
Hlasovanie |
HPM/EH – poznámky |
hlasovanie: uznesenie (text ako celok) |
HPM |
+ |
521, 88, 56 |
4. Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015
(Potrebná kvalifikovaná väčšina)
Zmena a doplnok č. |
Rozpočtový riadok |
Blok, HPM, EH, odd., HPČ |
Hlasovanie |
HPM/EH – poznámky |
|
ODDIEL III – KOMISIA |
|||||
1146 |
01 04 77 |
Blok/HPM 1 |
+ |
513, 93, 77 |
|
6 |
02 01 04 03 |
|
|||
7 |
02 01 04 04 |
||||
988 |
02 02 77 16 |
||||
1147 |
02 02 77 17 |
||||
1148 |
02 02 77 18 |
||||
1149 |
02 02 77 19 |
||||
1152 |
02 02 77 20 |
||||
1151 |
02 02 77 21 |
||||
183 |
02 03 01 |
|
|
|
|
107 |
02 03 02 01 |
||||
198 |
02 03 03 |
||||
9 |
02 04 02 01 |
||||
1199 |
02 04 02 03 |
||||
1200 |
02 04 03 01 |
||||
1201 |
02 04 03 02 |
||||
13 |
02 04 51 |
||||
14 |
02 04 53 |
||||
1153 |
02 04 77 |
||||
1154 |
|||||
15 |
02 05 01 |
||||
16 |
02 05 02 |
||||
17 |
02 05 11 |
||||
18 |
02 06 01 |
||||
19 |
02 06 02 |
||||
474 |
04 01 04 02 |
||||
1202 |
04 03 01 03 |
||||
387 |
04 03 01 04 |
||||
1204 |
04 03 01 06 |
||||
1205 |
04 03 01 08 |
||||
1206 |
04 03 02 01 |
||||
1207 |
04 03 02 02 |
||||
1208 |
04 03 02 03 |
||||
489 |
04 03 11 |
||||
490 |
04 03 12 |
||||
1155 |
04 03 77 17 |
||||
1156 |
04 03 77 18 |
||||
1157 |
04 03 77 19 |
||||
1158 |
04 03 77 20 |
||||
20 |
05 09 03 01 |
||||
591 |
06 01 04 01 |
||||
456 |
06 01 06 01 |
||||
592 |
06 02 01 01 |
||||
593 |
06 02 01 02 |
|
|
|
|
594 |
06 02 01 03 |
||||
461 |
06 02 01 05 |
||||
449 |
06 02 02 |
||||
470 |
06 02 03 02 |
||||
805 |
06 02 04 |
||||
462 |
06 02 05 |
||||
463 |
06 02 51 |
||||
464 |
06 02 52 |
||||
454 |
06 02 77 05 |
||||
446 |
06 02 77 06 |
||||
1150 |
06 02 77 07 |
||||
465 |
06 03 03 01 |
||||
466 |
06 03 07 32 |
||||
467 |
06 03 07 33 |
||||
468 |
06 03 07 34 |
||||
25 |
06 03 51 |
||||
27 |
08 01 05 01 |
||||
28 |
08 01 05 02 |
||||
30 |
08 01 05 21 |
||||
31 |
08 01 06 01 |
||||
32 |
08 01 06 02 |
||||
33 |
08 01 06 03 |
||||
1209 |
08 02 01 01 |
||||
35 |
08 02 01 03 |
||||
1210 |
08 02 02 01 |
||||
1211 |
08 02 02 02 |
||||
1212 |
08 02 02 03 |
nahradený 1244 |
|||
368 |
08 02 03 |
|
|||
1214 |
08 02 03 02 |
||||
1195 |
08 02 03 03 |
||||
1215 |
08 02 03 04 |
||||
1216 |
08 02 03 05 |
|
|
|
|
1217 |
08 02 03 06 |
||||
45 |
08 02 05 |
||||
46 |
08 02 06 |
||||
47 |
08 02 07 31 |
||||
48 |
08 02 07 32 |
||||
49 |
08 02 07 33 |
||||
50 |
08 02 07 34 |
||||
51 |
08 02 07 35 |
||||
52 |
08 02 07 36 |
||||
53 |
08 02 07 37 |
||||
54 |
08 02 07 38 |
||||
1218 |
08 02 51 |
||||
1159 |
08 02 77 03 |
||||
1160 |
08 02 77 04 |
||||
58 |
08 04 01 01 |
||||
61 |
09 02 03 |
||||
62 |
09 03 01 |
||||
1219 |
09 03 02 |
||||
1220 |
09 03 03 |
||||
65 |
09 03 51 01 |
||||
66 |
09 04 01 01 |
||||
67 |
09 04 01 02 |
||||
1221 |
09 04 02 01 |
||||
69 |
09 04 03 01 |
||||
1222 |
09 04 03 02 |
||||
71 |
09 04 03 03 |
||||
72 |
09 04 07 31 |
||||
73 |
09 04 07 32 |
||||
74 |
09 04 51 |
||||
75 |
09 04 53 01 |
||||
714 |
09 04 77 01 |
||||
76 |
10 01 05 02 |
||||
77 |
10 01 05 03 |
||||
78 |
10 02 01 |
|
|
|
|
79 |
10 02 51 |
||||
80 |
10 05 01 |
||||
715 |
12 02 77 03 |
||||
1161 |
12 02 77 05 |
||||
1162 |
12 02 77 06 |
||||
1005 |
12 03 01 |
||||
351 |
12 03 02 |
||||
350 |
12 03 03 |
||||
352 |
12 03 04 |
||||
187 |
14 02 01 |
||||
353 |
14 03 01 |
||||
1223 |
15 02 01 01 |
||||
1224 |
15 02 01 02 |
||||
295 |
15 02 03 |
||||
1225 |
|||||
1163 |
15 02 77 09 |
||||
82 |
15 03 05 |
||||
83 |
15 03 51 |
||||
1095 |
24 02 01 |
||||
354 |
29 02 01 |
||||
87 |
32 01 04 01 |
||||
1227 |
32 02 01 01 |
||||
1228 |
32 02 01 02 |
||||
1229 |
32 02 01 03 |
||||
1230 |
32 02 01 04 |
||||
92 |
32 02 10 |
||||
93 |
32 02 51 |
||||
94 |
32 02 52 |
||||
1164 |
32 02 77 07 |
||||
1165 |
32 02 77 08 |
||||
95 |
32 03 01 |
||||
1196 |
32 04 03 01 |
||||
96 |
32 04 51 |
||||
97 |
32 04 53 |
||||
1197 |
02 02 01 |
odd. |
+ |
|
|
754 |
↓ |
||||
1198 |
02 02 02 |
odd. |
+ |
||
755 |
↓ |
||||
527 |
01 02 01 |
odd. |
– |
||
759 |
04 03 01 01 |
odd. |
– |
||
1203 |
04 03 01 05 |
odd. |
+ |
||
519 |
↓ |
||||
472 |
06 02 01 01 |
odd./EH |
– |
166, 508, 9 |
|
654 |
↓ |
|
|||
661 |
08 02 02 03 |
odd. |
+ |
nahradený 1244 |
|
1213 |
08 02 03 01 |
odd. |
+ |
|
|
815 |
↓ |
||||
44 |
08 02 04 |
odd. |
+ |
||
859 |
HPM |
↓ |
|
||
56 |
08 03 01 01 |
odd./EH |
+ |
452, 217, 18 |
|
665 |
↓ |
|
|||
57 |
08 03 01 02 |
odd. |
+ |
||
670 |
↓ |
||||
59 |
08 04 01 02 |
odd. |
+ |
||
668 |
↓ |
||||
669 |
10 03 01 |
odd. |
– |
||
1226 |
15 03 01 01 |
odd. |
+ |
||
822 |
HPM |
↓ |
|||
1097 |
04 02 17 |
Blok/HPM 2 |
+ |
500, 131, 60 |
|
697 |
04 02 19 |
|
|||
422 |
04 02 61 |
||||
423 |
04 02 62 |
||||
425 |
06 02 01 04 |
||||
1098 |
13 03 16 |
||||
1099 |
13 03 18 |
||||
898 |
13 03 19 |
||||
427 |
13 03 62 |
||||
428 |
13 03 63 |
||||
429 |
13 03 64 01 |
|
|
|
|
430 |
13 03 65 01 |
||||
431 |
13 03 66 |
||||
1166 |
13 03 77 12 |
||||
1167 |
13 03 77 13 |
nahradený 1246 |
|||
1100 |
13 04 02 |
|
|||
444 |
13 04 61 01 |
||||
757 |
04 01 04 01 |
odd. |
– |
|
|
849 |
04 02 60 |
HPM |
– |
59, 623, 9 |
|
495 |
04 02 64 |
odd. |
+ |
|
|
758 |
HPM/HPČ |
1 |
↓ |
|
|
2 |
– |
268, 369, 52 |
|||
1234 |
04 06 01 |
odd. |
+ |
|
|
763 |
HPM/HPČ |
1 |
↓ |
|
|
2 |
|||||
473 |
06 02 01 04 |
odd. |
– |
|
|
655 |
|||||
426 |
13 03 61 |
odd. |
+ |
||
839 |
↓ |
||||
443 |
13 04 60 |
odd. |
+ |
||
827 |
↓ |
||||
237 |
05 01 04 01 |
Blok/HPM 3 |
+ |
506, 126, 62 |
|
238 |
05 01 04 04 |
|
|||
239 |
05 02 06 05 |
||||
240 |
05 02 07 03 |
||||
241 |
05 02 08 03 |
||||
242 |
05 02 08 11 |
||||
1101 |
05 02 08 12 |
||||
243 |
05 02 09 08 |
||||
1102 |
05 02 10 01 |
||||
245 |
05 02 10 02 |
||||
246 |
05 02 11 03 |
||||
247 |
05 02 15 06 |
||||
248 |
05 04 60 01 |
||||
249 |
05 04 60 02 |
|
|
|
|
250 |
05 07 01 06 |
||||
251 |
05 07 02 |
||||
252 |
05 08 01 |
||||
253 |
05 08 02 |
||||
254 |
05 08 03 |
||||
255 |
05 08 06 |
||||
256 |
05 08 09 |
||||
200 |
07 01 04 01 |
||||
201 |
07 01 06 01 |
||||
204 |
07 02 03 |
||||
206 |
07 02 05 01 |
||||
1168 |
07 02 77 28 |
||||
1169 |
07 02 77 29 |
||||
499 |
11 01 06 01 |
||||
505 |
11 03 01 |
||||
506 |
11 03 02 |
||||
1104 |
11 06 60 |
||||
508 |
11 06 61 |
||||
510 |
11 06 62 02 |
||||
511 |
11 06 62 03 |
||||
512 |
11 06 62 04 |
||||
513 |
11 06 62 05 |
||||
514 |
11 06 63 01 |
||||
500 |
11 06 64 |
||||
1170 |
11 06 77 08 |
||||
1171 |
11 06 77 09 |
||||
192 |
17 02 77 03 |
||||
226 |
34 01 04 01 |
||||
227 |
34 02 01 |
||||
228 |
34 02 02 |
||||
229 |
34 02 03 |
||||
621 |
05 02 03 |
odd. |
– |
||
257 |
05 02 05 99 |
odd. |
– |
||
1103 |
05 02 12 08 |
odd. |
+ |
|
|
792 |
HPM |
↓ |
|||
622 |
05 02 13 01 |
odd. |
– |
|
|
623 |
05 02 15 05 |
odd. |
– |
||
232 |
05 03 01 01 |
HPM |
– |
323, 309, 58 |
|
231 |
05 03 02 99 |
HPM |
– |
268, 386, 31 |
|
625 |
05 04 05 01 |
odd. |
– |
|
|
203 |
07 02 01 |
odd. |
+ |
||
785 |
↓ |
||||
202 |
07 02 02 |
odd. |
+ |
||
786 |
↓ |
||||
767 |
11 06 59 |
odd. |
– |
||
509 |
11 06 62 01 |
odd. |
+ |
||
768 |
↓ |
||||
1172 |
09 02 77 04 |
Blok/HPM 4 |
+ |
494, 139, 60 |
|
1173 |
09 02 77 05 |
|
|||
280 |
15 01 04 02 |
||||
283 |
15 04 01 |
||||
1105 |
15 04 02 |
||||
722 |
15 04 77 07 |
||||
1175 |
15 04 77 08 |
||||
1176 |
15 04 77 09 |
||||
1177 |
15 04 77 10 |
||||
285 |
16 01 04 02 |
||||
1107 |
16 02 01 |
||||
1108 |
16 02 03 |
||||
1178 |
16 02 77 06 |
||||
1109 |
16 03 01 01 |
||||
286 |
16 03 01 04 |
||||
287 |
16 03 02 03 |
||||
262 |
16 03 77 05 |
||||
189 |
17 01 04 01 |
||||
214 |
17 01 04 03 |
||||
190 |
17 02 01 |
||||
193 |
17 02 77 03 |
|
|
|
|
216 |
17 03 01 |
||||
217 |
17 03 12 02 |
||||
1180 |
17 03 77 16 |
||||
1181 |
17 03 77 17 |
||||
1182 |
17 03 77 18 |
||||
1183 |
17 03 77 19 |
||||
218 |
17 04 01 |
||||
219 |
17 04 02 |
||||
220 |
17 04 03 |
||||
221 |
17 04 04 |
||||
1231 |
18 02 01 01 |
||||
396 |
18 02 03 |
||||
397 |
18 02 05 |
||||
398 |
18 02 06 |
||||
399 |
18 02 07 |
||||
400 |
18 02 08 |
||||
401 |
18 02 09 |
||||
413 |
18 03 02 |
||||
1185 |
18 03 77 09 |
||||
1092 |
23 03 01 01 |
||||
1184 |
23 03 77 03 |
||||
403 |
33 01 04 01 |
||||
404 |
33 01 04 02 |
||||
381 |
33 02 01 |
||||
391 |
33 02 02 |
||||
1077 |
33 02 07 |
||||
1187 |
33 02 77 09 |
||||
1186 |
33 02 77 10 |
||||
407 |
33 03 01 |
||||
421 |
33 03 02 |
||||
408 |
33 03 04 |
||||
1106 |
15 04 03 |
odd. |
+ |
||
852 |
↓ |
||||
546 |
16 03 02 05 |
odd. |
– |
|
|
370 |
18 02 01 02 |
odd. |
– |
||
998 |
+ |
||||
1110 |
18 03 01 01 |
odd. |
– |
||
996 |
+ |
||||
1111 |
18 03 01 02 |
odd./EH |
– |
||
997 |
+ |
400, 225, 65 |
|||
734 |
33 02 77 09 |
odd. |
– |
|
|
736 |
|||||
1070 |
01 03 02 |
Blok/HPM 5 |
+ |
503, 137, 54 |
|
121 |
04 05 51 |
|
|||
122 |
05 01 04 03 |
||||
123 |
05 05 02 |
||||
124 |
05 05 03 02 |
||||
125 |
05 05 04 02 |
||||
1071 |
05 06 01 |
||||
205 |
07 02 04 |
||||
126 |
13 05 01 01 |
||||
127 |
13 05 01 02 |
||||
128 |
13 05 02 |
||||
129 |
13 05 03 02 |
||||
170 |
13 05 60 01 |
||||
131 |
19 01 04 03 |
||||
1112 |
19 02 01 |
||||
1113 |
19 02 02 |
||||
133 |
19 02 51 |
||||
176 |
19 03 01 06 |
||||
1114 |
19 04 01 |
||||
134 |
19 04 51 |
||||
135 |
19 05 01 |
||||
136 |
19 05 20 |
||||
137 |
19 05 51 |
||||
138 |
19 06 01 |
||||
1072 |
20 02 03 |
||||
140 |
21 01 04 04 |
|
|
|
|
84 |
21 01 04 05 |
||||
1116 |
21 02 01 |
||||
1117 |
21 02 02 |
||||
1118 |
21 02 03 |
||||
1119 |
21 02 04 |
||||
304 |
21 02 05 |
||||
1120 |
21 02 06 |
||||
1121 |
21 02 07 01 |
||||
1122 |
21 02 07 02 |
||||
1123 |
21 02 07 03 |
||||
1124 |
21 02 07 04 |
||||
1125 |
21 02 07 05 |
||||
377 |
21 02 08 |
||||
1126 |
21 02 08 01 |
||||
1127 |
21 02 08 02 |
||||
1128 |
21 02 09 |
||||
313 |
21 02 20 |
||||
314 |
21 02 40 |
||||
315 |
21 02 51 01 |
||||
346 |
21 02 51 02 |
||||
316 |
21 02 51 03 |
||||
317 |
21 02 51 04 |
||||
318 |
21 02 51 05 |
||||
319 |
21 02 51 06 |
||||
320 |
21 02 51 07 |
||||
321 |
21 02 51 08 |
||||
1188 |
21 02 77 16 |
||||
298 |
21 02 77 18 |
||||
1189 |
21 02 77 19 |
||||
338 |
21 02 77 20 |
||||
1190 |
21 02 77 22 |
||||
1191 |
21 02 77 23 |
||||
1194 |
21 03 01 01 |
||||
1129 |
21 03 01 02 |
|
|
|
|
1130 |
21 03 01 03 |
||||
1131 |
21 03 02 01 |
||||
1132 |
21 03 02 02 |
||||
1133 |
21 03 02 03 |
||||
1134 |
21 03 03 01 |
||||
1135 |
21 03 03 03 |
||||
1136 |
21 04 01 |
||||
142 |
21 04 51 |
||||
1137 |
21 05 01 |
||||
143 |
21 05 51 |
||||
1073 |
21 06 01 |
||||
1074 |
21 06 51 |
||||
322 |
21 08 01 |
||||
1138 |
21 08 02 |
||||
1075 |
21 09 51 01 |
||||
1076 |
21 09 51 02 |
||||
288 |
22 01 06 01 |
||||
149 |
22 02 04 01 |
||||
150 |
22 02 04 02 |
||||
151 |
22 02 04 03 |
||||
152 |
22 02 51 |
||||
1235 |
22 03 01 |
nahradený 1245 |
|||
222 |
23 01 04 01 |
|
|||
326 |
23 01 06 01 |
||||
1143 |
23 02 01 |
||||
1144 |
23 02 02 |
||||
327 |
23 03 01 02 |
||||
328 |
23 03 02 02 |
||||
329 |
23 04 01 |
||||
157 |
19 03 01 07 |
odd./EH |
+ |
574, 105, 8 |
|
547 |
↓ |
|
|||
1115 |
20 02 01 |
odd. |
+ |
|
|
306 |
21 02 07 01 |
odd. |
– |
||
906 |
21 03 01 04 |
odd. |
+ |
||
832 |
HPM |
↓ |
|||
340 |
21 07 01 |
odd. |
+ |
||
540 |
↓ |
||||
1139 |
22 02 01 01 |
odd. |
+ |
||
536 |
↓ |
||||
1140 |
22 02 01 02 |
odd. |
+ |
||
537 |
↓ |
||||
1141 |
22 02 03 01 |
odd./EH |
+ |
485, 180, 21 |
|
538 |
↓ |
|
|||
1142 |
22 02 03 02 |
odd. |
+ |
||
539 |
↓ |
||||
1240 |
24 01 07 |
Blok/HPM 6 |
+ |
481, 155, 54 |
|
1091 |
26 01 09 |
|
|||
1192 |
26 03 77 02 |
||||
1193 |
26 03 77 03 |
||||
1179 |
26 03 77 04 |
||||
1174 |
26 03 77 05 |
||||
1084 |
XX 01 01 01 01 |
||||
1085 |
XX 01 01 02 01 |
||||
1096 |
XX 01 02 11 |
||||
1237 |
XX 01 02 12 |
||||
1086 |
A2 01 01 |
||||
1087 |
A4 01 01 |
||||
1088 |
A5 01 01 |
||||
1089 |
A6 01 01 |
||||
1090 |
A7 01 01 |
||||
1093 |
S 03 01 02 01 |
||||
1080 |
S 03 01 04 01 |
||||
471 |
S 03 01 06 01 |
||||
515 |
S 03 01 11 01 |
||||
347 |
S 03 01 12 01 |
||||
348 |
S 03 01 12 02 |
|
|
|
|
349 |
S 03 01 12 03 |
||||
1079 |
S 03 01 15 01 |
||||
1078 |
S 03 01 15 02 |
||||
1094 |
S 03 01 17 03 |
||||
409 |
S 03 01 18 01 |
||||
410 |
S 03 01 18 02 |
||||
1083 |
S 03 01 18 04 |
||||
420 |
S 03 01 18 06 |
||||
1081 |
S 03 01 31 01 |
||||
1082 |
S 03 01 33 01 |
||||
548 |
26 01 70 01 |
odd. |
– |
||
551 |
30 01 15 01 |
odd. |
– |
||
550 |
30 01 15 03 |
odd. |
– |
||
855 |
31 01 01 |
odd. |
– |
Zmena a doplnok č. |
Rozpočtový riadok |
Blok, HPM, EH, odd., HPČ |
Hlasovanie |
HPM/EH – poznámky |
|
ODDIEL I – EURÓPSKY PARLAMENT |
|||||
1028 |
1 2 0 4 |
Blok 7 |
+ |
|
|
1034 |
1 4 0 4 |
||||
1239 |
1 6 5 5 |
||||
1027 |
2 0 0 0 |
||||
1026 |
2 1 0 4 |
||||
1033 |
3 2 0 |
||||
1031 |
3 2 3 |
||||
1032 |
S 1 |
||||
553 |
1 0 0 0 |
HPM |
– |
178, 473, 31 |
|
554 |
1 0 0 4 |
HPM |
– |
176, 441, 67 |
|
555 |
1 0 0 6 |
HPM |
– |
192, 464, 33 |
|
556 |
1 0 2 |
HPM |
– |
184, 458, 36 |
|
557 |
1 0 3 0 |
HPM |
– |
174, 477, 36 |
|
558 |
1 2 0 0 |
odd. |
– |
|
|
559 |
1 4 0 0 |
odd. |
– |
||
560 |
1 4 0 2 |
odd. |
– |
||
838 |
|||||
561 |
1 4 2 |
odd. |
– |
||
677 |
10 1 |
odd. |
– |
||
562 |
2 0 0 7 |
odd. |
– |
||
676 |
2 1 0 5 |
HPM |
– |
91, 559, 48 |
|
1029 |
2 1 6 |
odd. |
+ |
|
|
675 |
↓ |
||||
1030 |
3 0 0 |
odd. |
+ |
||
563 |
↓ |
||||
565 |
4 0 2 |
odd. |
– |
||
566 |
4 0 3 |
odd. |
– |
||
567 |
4 2 2 |
odd. |
– |
Zmena a doplnok č. |
Rozpočtový riadok |
Blok, HPM, EH, odd., HPČ |
Hlasovanie |
HPM/EH – poznámky |
|
ODDIEL II – EURÓPSKA RADA A RADA |
|||||
568 |
2 0 1 0 |
odd. |
– |
|
|
Zmena a doplnok č. |
Rozpočtový riadok |
Blok, HPM, EH, odd., HPČ |
Hlasovanie |
HPM/EH – poznámky |
|
ODDIEL IV – SÚDNY DVOR EURÓPSKEJ ÚNIE |
|||||
1035 |
1 2 |
Blok 8 |
+ |
|
|
1036 |
1 2 0 4 |
||||
1038 |
1 4 0 6 |
||||
1037 |
10 0 |
||||
569 |
2 0 2 2 |
odd. |
– |
|
Zmena a doplnok č. |
Rozpočtový riadok |
Blok, HPM, EH, odd., HPČ |
Hlasovanie |
HPM/EH – poznámky |
|
ODDIEL V – DVOR AUDÍTOROV |
|||||
1232 |
1 2 |
Blok 9 |
+ |
|
|
1039 |
1 4 0 0 |
||||
1040 |
1 4 0 4 |
Zmena a doplnok č. |
Rozpočtový riadok |
Blok, HPM, EH, odd., HPČ |
Hlasovanie |
HPM/EH – poznámky |
|
ODDIEL VI – EURÓPSKY HOSPODÁRSKY A SOCIÁLNY VÝBOR |
|||||
1241 |
1 4 2 0 |
Blok 10 |
+ |
|
|
1233 |
1 0 0 4 |
odd. |
+ |
||
571 |
↓ |
||||
1238 |
1 2 |
odd. |
+ |
||
572 |
1 2 0 0 |
odd. |
↓ |
||
573 |
2 5 4 8 |
odd. |
– |
Zmena a doplnok č. |
Rozpočtový riadok |
Blok, HPM, EH, odd., HPČ |
Hlasovanie |
HPM/EH – poznámky |
|
ODDIEL VII – VÝBOR REGIÓNOV |
|||||
1236 |
1 4 2 0 |
Blok 11 |
+ |
|
|
1041 |
2 6 4 |
||||
1242 |
1 0 0 4 |
odd. |
+ |
||
574 |
↓ |
||||
1243 |
1 2 0 0 |
odd. |
+ |
||
575 |
↓ |
||||
576 |
1 4 0 2 |
odd. |
– |
Zmena a doplnok č. |
Rozpočtový riadok |
Blok, HPM, EH, odd., HPČ |
Hlasovanie |
HPM/EH – poznámky |
|
ODDIEL VIII – EURÓPSKY OMBUDSMAN |
|||||
1042 |
1 0 4 |
Blok 12 |
+ |
|
|
1043 |
1 2 0 0 |
||||
1045 |
1 4 0 0 |
||||
1046 |
1 4 0 4 |
||||
1047 |
2 1 0 0 |
||||
1048 |
2 1 2 |
||||
1049 |
2 1 6 |
||||
1050 |
2 3 0 0 |
||||
1051 |
2 3 0 1 |
||||
1044 |
2 3 2 |
||||
1052 |
3 0 0 |
||||
1053 |
3 0 3 |
||||
1054 |
3 0 4 |
||||
1055 |
3 2 1 0 |
Zmena a doplnok č. |
Rozpočtový riadok |
Blok, HPM, EH, odd., HPČ |
Hlasovanie |
HPM/EH – poznámky |
|
ODDIEL IX – EURÓPSKY DOZORNÝ ÚRADNÍK PRE OCHRANU ÚDAJOV |
|||||
1056 |
1 0 1 0 |
Blok 13 |
+ |
|
|
1057 |
1 0 1 1 |
||||
1058 |
1 1 1 0 |
||||
1059 |
1 1 2 0 |
||||
1060 |
1 1 2 2 |
||||
1061 |
2 0 1 0 |
||||
1062 |
2 0 1 2 |
||||
1063 |
2 0 1 3 |
||||
1064 |
2 0 1 4 |
||||
1065 |
3 0 3 0 |
||||
1066 |
3 0 3 1 |
||||
1067 |
3 0 3 2 |
||||
1068 |
3 0 3 4 |
Zmena a doplnok č. |
Rozpočtový riadok |
Blok, HPM, EH, odd., HPČ |
Hlasovanie |
HPM/EH – poznámky |
|
ODDIEL X – EURÓPSKA SLUŽBA PRE VONKAJŠIU ČINNOSŤ |
|||||
112 |
1 1 0 0 |
Blok 14 |
+ |
|
|
113 |
1 2 0 5 |
||||
114 |
2 0 1 0 |
||||
115 |
2 1 0 1 |
||||
116 |
2 1 0 2 |
||||
117 |
2 1 0 3 |
||||
118 |
2 2 1 3 |
||||
119 |
3 0 0 0 |
||||
1069 |
3 0 0 1 |
Zmena a doplnok č. |
Rozpočtový riadok |
Blok, HPM, EH, odd., HPČ |
Hlasovanie |
HPM/EH – poznámky |
|
ODDIEL III – KOMISIA |
|||||
1145 |
04 04 01 |
Blok 15 |
+ |
|
|
893 |
40 02 42 |
Zmena a doplnenie |
nahradený/á/é (alebo poznámka) |
1212 |
1244 |
661 |
1244 |
1167 |
1246 |
1235 |
1245 |
Žiadosti o hlasovanie podľa mien
S&D: bloky 1 – 6
Verts/ALE: PN 231, 232, 676
GUE/NGL: PN 232, 553, 554, 555, 556, 557, 792, 822, 832, 849, 859
Žiadosti o oddelené hlasovanie
Verts/ALE: PN 1115
Žiadosti o hlasovanie po častiach
GUE/NGL:
PN 758
1. časť |
sumy |
2. časť |
poznámky |
PN 763
1. časť |
sumy |
2. časť |
poznámky |
Žiadosti v súlade s článkom 88 ods. 4 druhým pododsekom rokovacieho poriadku:
Výbor pre dopravu a cestovný ruch: PN 472, 473
Paolo De Castro, Roberto Gualtieri, Albert Dess, Antonio Tajani a ďalší: PN 232
Bart Staes, Stefan Eck, Marco Affronte, Ivan Jakovčić a ďalší: PN 232
Jan Philipp Albrecht, Bas Eickhout a ďalší: PN 231, 232, 306, 621, 622, 623, 624, 625, 627, 654, 655, 661, 665, 668, 669, 670, 675, 676, 677
Eider Gardiazabal Rubial a ďalší: PN 996, 997, 999
Marco Zanni, Marco Valli a ďalší: PN 519, 527, 536, 537, 538, 539, 540, 546, 547, 548, 550, 551, 553, 554, 555, 556, 557, 558, 559, 560, 561, 562, 563, 565, 566, 567, 568, 569, 571, 572, 573, 574, 575, 576
João Ferreira a ďalší: PN 734, 736, 754, 755, 757, 758, 759, 763, 767, 768, 785, 786, 792, 815, 822, 827, 832, 838, 839, 849, 852, 855, 859
Iné
Stiahnuté PN: 624, 627 (Verts/ALE)
5. Všeobecný rozpočet Európskej únie na rozpočtový rok 2015 – všetky oddiely
Správa: Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier (A8-0014/2014)
Predmet |
PN č. |
Autor |
HPM atď. |
Hlasovanie |
HPM/EH – poznámky |
po ods. 1 |
60 |
GUE/NGL |
|
- |
|
61 |
GUE/NGL |
HPM |
- |
43, 624, 23 |
|
od ods. 1 |
35 |
GUE/NGL |
|
- |
|
36 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
ods. 3 |
37 |
GUE/NGL |
|
- |
|
ods. 4 |
31 |
ECR |
HPM |
- |
125, 538, 30 |
od ods. 4 |
32 |
ECR |
HPM |
- |
124, 540, 24 |
62 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
od ods. 5 |
33 |
ECR |
HPM |
- |
116, 489, 87 |
ods. 6 |
19V |
EFDD |
|
- |
|
od ods. 6 |
41 |
GUE/NGL |
HPM |
- |
280, 328, 88 |
od ods. 8 |
38 |
GUE/NGL |
|
- |
|
od ods. 10 |
39 |
GUE/NGL |
HPM |
- |
311, 321, 61 |
od ods. 11 |
63 |
GUE/NGL |
HPM |
- |
104, 541, 47 |
ods. 27 |
1 |
Verts/ALE |
|
- |
|
od ods. 27 |
40 |
GUE/NGL |
HPM |
- |
130, 517, 41 |
ods. 28 |
2 |
Verts/ALE |
|
- |
|
od ods. 29 |
3 |
Verts/ALE |
|
- |
|
4 |
Verts/ALE |
HPM |
- |
111, 525, 53 |
|
5 |
Verts/ALE |
HPM |
- |
133, 526, 18 |
|
ods. 38 |
42 |
GUE/NGL |
|
- |
|
od ods. 38 |
43 |
GUE/NGL |
HPM |
- |
133, 550, 9 |
ods. 39 |
44 |
GUE/NGL |
EH |
+ |
503, 145, 48 |
od ods. 39 |
64 |
GUE/NGL |
HPM |
- |
139, 521, 30 |
ods. 40 |
45 |
GUE/NGL |
|
+ |
|
od ods. 43 |
6 |
Verts/ALE |
|
- |
|
46 |
GUE/NGL |
HPM |
- |
173, 473, 47 |
|
od ods. 44 |
47 |
GUE/NGL |
|
- |
|
48 |
GUE/NGL |
HPM |
- |
210, 431, 51 |
|
49 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
ods. 45 |
7 |
Verts/ALE |
|
- |
|
od ods. 45 |
8 |
Verts/ALE |
|
- |
|
9 |
Verts/ALE |
|
- |
|
|
10 |
Verts/ALE |
|
- |
|
|
11 |
Verts/ALE |
HPM |
- |
139, 492, 62 |
|
12 |
Verts/ALE |
HPM |
+ |
341, 294, 45 |
|
od ods. 46 |
34 |
40 poslancov |
EH |
- |
176, 501, 13 |
od ods. 56 |
50 |
GUE/NGL |
HPM |
- |
93, 532, 50 |
ods. 57 |
51 |
GUE/NGL |
HPM |
- |
83, 582, 18 |
od ods. 61 |
13 |
Verts/ALE |
HPM |
- |
179, 474, 36 |
ods. 63 |
20 |
EFDD |
|
- |
|
ods. 65 |
21V |
EFDD |
|
- |
|
ods. 66 |
22V |
EFDD |
|
- |
|
ods. 68 |
23 |
EFDD |
|
- |
|
ods. 69 |
24V |
EFDD |
|
- |
|
ods. 70 |
25 |
EFDD |
|
- |
|
ods. 71 |
26S |
EFDD |
|
- |
|
od ods. 75 |
65 |
GUE/NGL |
HPM |
- |
53, 630, 15 |
66 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
ods. 81 |
27V |
EFDD |
|
- |
|
ods. 85 |
28 |
EFDD |
|
- |
|
od ods. 85 |
14 |
Verts/ALE |
|
- |
|
53 |
GUE/NGL |
HPM |
- |
332, 341, 21 |
|
58 |
GUE/NGL |
HPM |
- |
194, 437, 56 |
|
ods. 86 |
ods. |
pôvodný text |
HPM |
+ |
511, 124, 54 |
od ods. 86 |
15 |
Verts/ALE |
|
- |
|
54 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
55 |
GUE/NGL |
HPM |
- |
139, 521, 26 |
|
od ods. 90 |
56 |
GUE/NGL |
|
- |
|
ods. 91 |
29 |
EFDD |
|
- |
|
od ods. 91 |
16 |
Verts/ALE |
|
- |
|
17 |
Verts/ALE |
|
- |
|
|
57 |
GUE/NGL |
HPM |
- |
222, 429, 39 |
|
od ods. 93 |
59 |
GUE/NGL |
HPM |
- |
197, 483, 10 |
ods. 107 |
18S |
Verts/ALE |
|
- |
|
30 |
EFDD |
|
- |
|
|
hlasovanie: uznesenie (text ako celok) |
HPM |
+ |
464, 186, 46 |
Žiadosti o hlasovanie podľa mien
Verts/ALE: PN 4, 5, 11, 12 a 13
ECR: PN 31, 32, 33 a ods. 86
GUE/NGL: PN 13, 35 – 66 (žiadosti týkajúce sa PN 35, 36, 37, 38, 42, 44, 45, 47, 49, 54, 56, 60, 62 a 66 boli stiahnuté)
Iné
PN 34 predložili Paolo De Castro, Roberto Gualtieri, Antonio Tajani a ďalší.
V súlade s článkom 170 ods. 3 rokovacieho poriadku predseda vyhlásil PN 52 za neprípustný.
6. Protokol k Dohode o voľnom obchode medzi EÚ a Kórejskou republikou na účely zohľadnenia pristúpenia Chorvátska k EÚ ***
Odporúčanie: Jan Zahradil (A8-0012/2014)
Predmet |
HPM atď. |
Hlasovanie |
HPM/EH – poznámky |
hlasovanie: schválenie |
HPM |
+ |
524, 53, 106 |
7. Európsky semester pre koordináciu hospodárskych politík: uskutočňovanie priorít za rok 2014
Správa: Philippe De Backer (A8-0019/2014)
Predmet |
PN č. |
Autor |
HPM atď. |
Hlasovanie |
HPM/EH – poznámky |
ods. 8 |
ods. |
pôvodný text |
HPČ |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/HPM |
+ |
435, 252, 4 |
|||
ods. 23 |
ods. |
pôvodný text |
HPČ |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
ods. 32 |
ods. |
pôvodný text |
HPČ |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
ods. 36 |
ods. |
pôvodný text |
HPČ |
|
|
1/EH |
+ |
487, 153, 47 |
|||
2 |
- |
|
|||
ods. 58 |
ods. |
pôvodný text |
HPČ |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
- |
318, 367, 4 |
|||
ods. 60 |
ods. |
pôvodný text |
HPČ |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
ods. 73 |
ods. |
pôvodný text |
HPČ |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
+ |
381, 271, 36 |
|||
ods. 76 |
ods. |
pôvodný text |
HPČ |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
- |
256, 391, 45 |
|||
odôv. T |
ods. |
pôvodný text |
HPČ |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
- |
324, 342, 27 |
|||
odôv. U |
ods. |
pôvodný text |
HPČ |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
hlasovanie: uznesenie (text ako celok) |
HPM |
+ |
426, 240, 10 |
Žiadosti o hlasovanie po častiach
Verts/ALE:
ods. 8
1. časť |
Text ako celok okrem slov „preto zdôrazňuje význam … rastu a zamestnanosti;“ |
2. časť |
tieto slová |
ods. 32
1. časť |
Text ako celok okrem slov „najmä tam, kde by sa … štrukturálnych reforiem;“ |
2. časť |
tieto slová |
ods. 36
1. časť |
Text ako celok okrem slova „štrukturálne“ |
2. časť |
toto slovo |
S&D:
ods. 23
1. časť |
„zdôrazňuje, že politika … sociálneho začleňovania;“ |
2. časť |
„pripomína, že všetky tieto nástroje … hospodárskych záležitostí;“ |
PPE:
odôv. T
1. časť |
„keďže na … sa príspevky znížili,“ |
2. časť |
„čím … sociálny model;“ |
odôv. U
1. časť |
Text ako celok okrem slov „uznala“, „že úsporné politiky … sociálne aspekty,“ |
2. časť |
tieto slová |
ods. 58
1. časť |
Text ako celok okrem slova „interné“ |
2. časť |
toto slovo |
ods. 60
1. časť |
Text ako celok okrem slov „ako hlavnú prioritu“ |
2. časť |
tieto slová |
ods. 73
1. časť |
Text ako celok okrem slov „pripomína, že došlo … dopytu“ |
2. časť |
tieto slová |
ods. 76
1. časť |
„víta odporúčania Komisie … a životné prostredie;“ |
2. časť |
„vyzýva Komisiu … dane za prioritu;“ |
22. októbra 2014
PRÍLOHA II
VÝSLEDOK HLASOVANIA PODĽA MIEN
1. Voľba Komisie
Za 423
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Maura Barandiarán, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Toom, Torvalds, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Demesmaeker, Gericke, Girling, Ide, Karim, Kirkhope, Loones, McIntyre, Nicholson, Stevens, Swinburne
EFDD : : Mazuronis
NI : : Grigule
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Caputo, Chinnici, Christensen, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guillaume, Guteland, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, Manscour, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Maria João, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schulz, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker
Verts/ALE : : Hudghton, Smith
Proti 209
ECR : : Deva, Dohrmann, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jurek, Karlsson, Kölmel, Lucke, Marias, McClarkin, Messerschmidt, Piotrowski, Pretzell, Starbatty, Terho, Trebesius, Vistisen, Zahradil, von Storch
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Papadimoulis, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Dati, Winkler Hermann
S&D : : Balas, Childers, Cofferati, Hedh, Köster, Mamikins, Martin Edouard, Maurel, Noichl, Post, Rodrigues Liliana, Thomas
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Staes, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Ždanoka
Zdržali sa 67
ALDE : : Becerra Basterrechea, Lambsdorff, Meissner, Pagazaurtundúa Ruiz, Theurer, Tremosa i Balcells
ECR : : Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Kamall, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Ożóg, Piecha, Poręba, Sulík, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Orden, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Złotowski, van Dalen, Škripek, Žitňanská
GUE/NGL : : Omarjee
NI : : Dodds Diane
S&D : : Aguilera García, Ayala Sender, Blanco López, Cabezón Ruiz, Costa, Fernández, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gutiérrez Prieto, Jáuregui Atondo, Kammerevert, López, López Aguilar, Martin David, Mavrides, Pirinski, Rodríguez-Piñero Fernández, Schlein, Valenciano Martínez-Orozco, Łybacka
Verts/ALE : : Tarand, Šoltes
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Deirdre Clune, Philippe Juvin, Viviane Reding
Proti : Javier Couso Permuy
2. A8-0018/2014 – Gérard Deprez – uznesenie
Za 521
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg
ECR : : Czarnecki, Duda, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Marias, Ożóg, Piecha, Poręba, Tomaševski, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mazuronis, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Echenique, Eck, González Peñas, Hadjigeorgiou, Iglesias, Konečná, Lösing, Matias, Maštálka, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vergiat, Zimmer
NI : : Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Fontana, Grigule, Kovács, Morvai, Salvini
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schulze, Schwab, Schöpflin, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 88
ALDE : : Huitema, van Baalen, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Lewer, Lucke, McClarkin, Messerschmidt, Nicholson, Piotrowski, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tošenovský, Trebesius, Vistisen, Zahradil, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : Iwaszkiewicz
GUE/NGL : : Juaristi Abaunz, Kari, Kyllönen, Mineur, de Jong
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Boutonnet, Briois, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, de Graaff
PPE : : Corazza Bildt, Hökmark
Zdržali sa 56
ECR : : Demesmaeker, Ide
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, Hazekamp, Katrougkalos, Le Hyaric, López Bermejo, Maltese, Mélenchon, Ní Riada, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Vallina, Viegas, Zuber
NI : : Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
S&D : : Christensen, Kofod, Post
Verts/ALE : : Meszerics
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Ole Christensen, Eugen Freund, Jeppe Kofod, Angelika Mlinar
Proti : Lars Adaktusson
3. Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – blok 1
Za 513
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg
ECR : : Ashworth, Campbell Bannerman, Czarnecki, Deva, Duda, Ford, Foster, Fotyga, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Karim, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, McClarkin, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Tomaševski, Tošenovský, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski
EFDD : : Mazuronis
GUE/NGL : : Chrysogonos, Glezos, Konečná, Maštálka, Ransdorf, Sylikiotis
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Fontana, Grigule, Salvini
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gambús, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lope Fontagné, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plura, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 93
ECR : : Barekov, Belder, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fox, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jurek, Kamall, Karlsson, Kirkhope, Lucke, Messerschmidt, Nicholson, Pretzell, Starbatty, Sulík, Tannock, Terho, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
NI : : Balczó, Dodds Diane, Epitideios, Fountoulis, Jansen, Korwin-Mikke, Maeijer, Marusik, Papadakis Konstantinos, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Vilimsky, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Lins, Pabriks, Patriciello, Paunova, Plenković, Pogliese, Štětina
S&D : : Post
Zdržali sa 77
ALDE : : Huitema, van Baalen, van Nieuwenhuizen
ECR : : Demesmaeker, Ide, Lewer, Loones, Marias, Stevens, Swinburne
EFDD : : Borrelli
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Boutonnet, Briois, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Philippot, Troszczynski
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Ashley Fox, Elisabetta Gardini, Daniel Hannan, Syed Kamall, Eva Paunova, Andrej Plenković, Kay Swinburne, Charles Tannock
Zdržali sa : Soraya Post
4. Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – blok 2
Za 500
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg
ECR : : Czarnecki, Duda, Duncan, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Swinburne, Tomaševski, Tošenovský, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski
EFDD : : Mazuronis
GUE/NGL : : Forenza, Maltese, Scholz, Spinelli
NI : : Dodds Diane, Grigule
PPE : : Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Stier, Stolojan, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 131
ALDE : : Guoga, Radoš
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Deva, Dohrmann, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Halla-aho, Hannan, Henkel, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Lucke, McClarkin, Messerschmidt, Pretzell, Starbatty, Sulík, Tannock, Terho, Trebesius, Vistisen, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Cicu, Corazza Bildt, Hökmark, Jiménez-Becerril Barrio, del Castillo Vera
S&D : : Bresso, Denanot, Grammatikakis
Zdržali sa 60
ALDE : : Bearder, Huitema, van Baalen, van Nieuwenhuizen
ECR : : Demesmaeker, Girling, Ide, Loones, Marias, Stevens
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Matias, Maštálka, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Senra Rodríguez, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
S&D : : Post
Verts/ALE : : Andersson, Ceballos, Engström, Eriksson
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Mercedes Bresso, Pilar del Castillo Vera, Jean-Paul Denanot
Zdržali sa : Eleonora Forenza
5. Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 849
Za 59
ALDE : : Becerra Basterrechea, Maura Barandiarán, Pagazaurtundúa Ruiz
ECR : : Nicholson
EFDD : : Mazuronis
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Balczó, Kovács, Morvai, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Cirio
S&D : : Androulakis
Verts/ALE : : Staes
Proti 623
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, Messerschmidt, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Vana, Škrlec, Ždanoka
Zdržali sa 9
ALDE : : van Baalen, van Nieuwenhuizen
ECR : : Marias
NI : : Bizzotto, Grigule
PPE : : Gambús
S&D : : Post
Verts/ALE : : Bové, Urtasun
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Ernest Urtasun
Proti : Soraya Post
6. Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 758/2
Za 268
ALDE : : Becerra Basterrechea, Maura Barandiarán, Pagazaurtundúa Ruiz
EFDD : : Adinolfi, Aiuto, Beghin, Borrelli, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bilde, Buonanno, Ferrand, Fontana, Gollnisch, Kappel, Kovács, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Montel, Mélin, Obermayr, Philippot, Salvini, Troszczynski, Vilimsky, Voigt
PPE : : Kyrtsos
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Hautala, Keller Ska, Lambert, Lunacek, Reda, Staes, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes
Proti 369
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Demesmaeker, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Boutonnet, Briois, Epitideios, Fountoulis, Goddyn, Jalkh, Jansen, Korwin-Mikke, Lebreton, Maeijer, Marusik, Monot, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Giuffrida, López Aguilar, Preuß, Rodríguez-Piñero Fernández, Sant, Tapardel, Tănăsescu
Verts/ALE : : Bütikofer, Trüpel
Zdržali sa 52
ALDE : : van Nieuwenhuizen
ECR : : Marias
EFDD : : Affronte, Agea, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Mazuronis, Moi
NI : : Bizzotto, Borghezio, Dodds Diane, Grigule, Morvai, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
S&D : : Post
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Lamberts, Lochbihler, Maragall, Meszerics, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Tarand, Terricabras, Ždanoka
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Soraya Post
Proti : Georgios Kyrtsos
Zdržali sa : Ulrike Lunacek
7. Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – blok 3
Za 506
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg
ECR : : Czarnecki, Duda, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Tomaševski, Tošenovský, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski
EFDD : : Mazuronis
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Grigule, Jalkh, Kappel, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Troszczynski, Vilimsky, Voigt
PPE : : Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Giuffrida, Gomes, Grapini, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kofod, Krehl, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Viotti, Weidenholzer, Werner, Westphal, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 126
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Lucke, McClarkin, Messerschmidt, Pretzell, Starbatty, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Trebesius, Vistisen, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Ní Riada
NI : : Balczó, Epitideios, Fountoulis, Jansen, Korwin-Mikke, Kovács, Maeijer, Marusik, Morvai, Papadakis Konstantinos, Stuger, Synadinos, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Corazza Bildt, Hökmark, Schreijer-Pierik
S&D : : Anderson Lucy, Brannen, Corbett, Dance, Dodds Anneliese, Gill Neena, Grammatikakis, Griffin, Honeyball, Howitt, Khan, Kirton-Darling, Martin David, McAvan, Moody, Moraes, Simon Siôn, Stihler, Szanyi, Vaughan, Ward, Willmott
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Ceballos, Engström, Eriksson
Zdržali sa 62
ALDE : : Bearder, Huitema, van Baalen, van Nieuwenhuizen
ECR : : Demesmaeker, Ide, Loones, Marias, Stevens
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Mélenchon, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Dodds Diane
S&D : : Guteland, Kumpula-Natri, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog
Verts/ALE : : Urtasun
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Miapetra Kumpula-Natri
Zdržali sa : Soraya Post, Christel Schaldemose
8. Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 232
Za 323
ALDE : : Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Charanzová, De Backer, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Goulard, Griesbeck, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Jäätteenmäki, Kallas, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, in 't Veld, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Henkel, Ide, Jackiewicz, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, Marias, McClarkin, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Trebesius, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Forenza, Glezos, González Peñas, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Zimmer, de Jong
NI : : Annemans, Briois, Dodds Diane, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Korwin-Mikke, Le Pen Jean-Marie, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Montel, Papadakis Konstantinos, Stuger, Troszczynski, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Arimont, Bach, Belet, Bendtsen, Dorfmann, Gambús, Kalniete, La Via, Lenaers, Niedermayer, Pietikäinen, Radev, Rolin, Sarvamaa, Schreijer-Pierik, Virkkunen, van Nistelrooij, van de Camp, Šojdrová
S&D : : Anderson Lucy, Bayet, Benifei, Bettini, Brannen, Briano, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Dance, Dodds Anneliese, Gasbarra, Gentile, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Griffin, Guteland, Honeyball, Howitt, Iotova, Jongerius, Khan, Kirton-Darling, Kyenge, Leinen, Ludvigsson, Martin David, McAvan, Mizzi, Moody, Moraes, Nilsson, Papadakis Demetris, Picula, Piri, Pirinski, Poc, Poche, Post, Rodrigues Liliana, Schaldemose, Schlein, Simon Siôn, Stihler, Szanyi, Tang, Tarabella, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Willmott, Zanonato
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes
Proti 309
ALDE : : Arthuis, Cavada, Deprez, Guoga, Nicolai, Riquet
ECR : : Czarnecki, Jurek, Karski, Piecha, Ujazdowski, Vistisen, Złotowski
NI : : Aliot, Arnautu, Buonanno, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Mélin, Salvini, Schaffhauser, Synadinos, Voigt
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Balz, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gáll-Pelcz, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Salini, Sander, Saudargas, Saïfi, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, Łukacijewska, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Bresso, Cabezón Ruiz, Christensen, Cozzolino, Cristea, Dalli, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Grapini, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Krehl, Kumpula-Natri, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Liberadzki, Lietz, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, Melior, Moisă, Molnár, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Pittella, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schuster, Silva Pereira, Simon Peter, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Tapardel, Thomas, Toia, Tănăsescu, Werner, Westphal, Zala, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Zdržali sa 58
ALDE : : Bilbao Barandica, Faria, Girauta Vidal, Goerens, Ježek, Lambsdorff, Mlinar, Müller, de Sarnez, van Baalen
ECR : : Hannan, Tošenovský, Zahradil
EFDD : : Mazuronis
GUE/NGL : : Hadjigeorgiou, Le Hyaric, Mélenchon, Sylikiotis
NI : : Balczó, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Grigule, Kappel, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Mayer, Monot, Morvai, Obermayr, Philippot, Vilimsky
PPE : : Becker, Clune, Gál, Hayes, Kelly, Koch, Köstinger, McGuinness, Melo, Reding, Rübig, Schmidt
S&D : : Costa, Kadenbach, Kofod, Leichtfried, López, Moretti, Picierno, Regner, Sehnalová, Valenciano Martínez-Orozco, Weidenholzer
Verts/ALE : : Ždanoka
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Jean-Marie Cavada, Ole Christensen, Alberto Cirio, Anna Maria Corazza Bildt, Christofer Fjellner, Ingeborg Gräßle, Gunnar Hökmark, Jeppe Kofod, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein
Zdržali sa : Lorenzo Fontana, Eugen Freund, Othmar Karas, Matteo Salvini
9. Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 231
Za 268
ALDE : : Auštrevičius, Bearder, Charanzová, De Backer, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Meissner, Michel, Mihaylova, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Rochefort, Schaake, Telička, Theurer, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Loones, Lucke, Marias, McClarkin, Messerschmidt, Nicholson, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Trebesius, Vistisen, Zīle, van Dalen, von Storch, Škripek
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, González Peñas, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kyllönen, Lösing, Matias, Maštálka, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Ransdorf, Scholz, Senra Rodríguez, Sánchez Caldentey, Vallina, Zimmer, de Jong
NI : : Dodds Diane, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Arimont, Belet, Bendtsen, Brok, Gambús, Gräßle, Lenaers, Pietikäinen, Sarvamaa, Schreijer-Pierik, Virkkunen, de Lange, van Nistelrooij, van de Camp
S&D : : Anderson Lucy, Bayet, Brannen, Bullmann, Childers, Cofferati, Corbett, Dalli, Dance, Dodds Anneliese, Gebhardt, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Griffin, Gualtieri, Guteland, Honeyball, Howitt, Jongerius, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Kumpula-Natri, Leinen, Ludvigsson, Martin David, McAvan, Mizzi, Moody, Moraes, Nilsson, Picula, Piri, Pirinski, Poc, Poche, Post, Schaldemose, Simon Peter, Simon Siôn, Stihler, Tang, Tarabella, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Ward, Willmott, Zanonato
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 386
ALDE : : Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Deprez, Griesbeck, Maura Barandiarán, Mlinar, Müller, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Riquet, Rohde, Tremosa i Balcells, Tørnæs
ECR : : Czarnecki, Duda, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ujazdowski, Wiśniewska, Złotowski
GUE/NGL : : Chrysogonos, Ferreira João, Glezos, Katrougkalos, Mélenchon, Papadimoulis, Sakorafa, Spinelli, Vergiat, Viegas, Zuber
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bocskor, Bogovič, Boni, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Christensen, Cozzolino, Cristea, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Grammatikakis, Grapini, Groote, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Iotova, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Krehl, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Liberadzki, Lietz, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, Melior, Moisă, Molnár, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Pittella, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schlein, Schuster, Silva Pereira, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Szanyi, Tapardel, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Valenciano Martínez-Orozco, Viotti, Weidenholzer, Werner, Westphal, Zala, Zemke, Zorrinho, Łybacka
Zdržali sa 31
ALDE : : Arthuis, Guoga, Ježek, van Baalen
ECR : : Tošenovský, Zahradil
EFDD : : Lundgren, Mach, Mazuronis, Winberg
GUE/NGL : : Forenza, Hadjigeorgiou, Le Hyaric, Maltese, Rodriguez-Rubio, Sylikiotis
NI : : Balczó, Grigule, Korwin-Mikke, Kovács, Marusik, Morvai
PPE : : Clune, Hayes, Kelly, McGuinness, Reding, Rolin
S&D : : Costa, Sehnalová, von Weizsäcker
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Johannes Cornelis van Baalen
Proti : Roberto Gualtieri, Filiz Hyusmenova
10. Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – blok 4
Za 494
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg
ECR : : Czarnecki, Duda, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Tomaševski, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Złotowski
EFDD : : Mazuronis
NI : : Grigule
PPE : : Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 139
ALDE : : Bearder
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Lucke, McClarkin, Messerschmidt, Nicholson, Pretzell, Starbatty, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Zahradil, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Corazza Bildt, Hökmark
Verts/ALE : : Andersson, Ceballos, Engström, Eriksson
Zdržali sa 60
ALDE : : Huitema, van Baalen, van Nieuwenhuizen
ECR : : Demesmaeker, Ide, Loones, Marias, Stevens
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
S&D : : Guteland, Ludvigsson, Nilsson, Schaldemose, Ulvskog
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Zdržali sa : Soraya Post, Ernest Urtasun
11. Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – blok 5
Za 503
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg
ECR : : Czarnecki, Duda, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Tomaševski, Ujazdowski, Wiśniewska, Zīle, Złotowski
EFDD : : Mazuronis
NI : : Grigule
PPE : : Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 137
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Lucke, McClarkin, Messerschmidt, Nicholson, Pretzell, Starbatty, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tošenovský, Trebesius, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Hadjigeorgiou, Sylikiotis
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Corazza Bildt, Deß, Fjellner, Hökmark
Zdržali sa 54
ALDE : : Bearder, Huitema, van Baalen, van Nieuwenhuizen
ECR : : Demesmaeker, Ide, Loones, Marias, Stevens
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Zdržali sa : Soraya Post
12. Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – blok 6
Za 481
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg
ECR : : Czarnecki, Duda, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Karim, Karlsson, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Tomaševski, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Złotowski
NI : : Grigule
PPE : : Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moraes, Moretti, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Viotti, Weidenholzer, Werner, Westphal, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Bové, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes
Proti 155
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Kamall, Karski, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Lucke, McClarkin, Messerschmidt, Pretzell, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tošenovský, Trebesius, Vistisen, Zahradil, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Corazza Bildt, Fjellner, Gáll-Pelcz, Hökmark
S&D : : Anderson Lucy, Brannen, Dance, Dodds Anneliese, Griffin, Guteland, Honeyball, Howitt, Khan, Kirton-Darling, Ludvigsson, Martin David, Moody, Nilsson, Schaldemose, Simon Siôn, Stihler, Ulvskog, Vaughan, Ward, Willmott
Verts/ALE : : Andersson, Ceballos, Engström, Eriksson
Zdržali sa 54
ALDE : : Bearder, Huitema, van Baalen, van Nieuwenhuizen
ECR : : Demesmaeker, Ide, Loones, Marias, Stevens
EFDD : : Mazuronis
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
Verts/ALE : : Ždanoka
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Luigi Morgano
Proti : Neena Gill, Sajjad Karim, Linda McAvan
Zdržali sa : Soraya Post
13. Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 553
Za 178
ALDE : : Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Jäätteenmäki, Maura Barandiarán, Nart, Pagazaurtundúa Ruiz, Väyrynen
ECR : : Ashworth, Barekov, Campbell Bannerman, Demesmaeker, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, Messerschmidt, Nicholson, Piotrowski, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tošenovský, Trebesius, von Storch, Škripek
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Couso Permuy, Echenique, Ferreira João, Glezos, González Peñas, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Matias, Rodriguez-Rubio, Senra Rodríguez, Sánchez Caldentey, Vallina, Zuber
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, de Graaff
PPE : : La Via
S&D : : Aguilera García, Ayala Sender, Balčytis, Benifei, Blanco López, Boștinaru, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cozzolino, Danti, De Monte, Fajon, Fernández, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Guerrero Salom, Gutiérrez Prieto, Jáuregui Atondo, López, López Aguilar, Moretti, Pirinski, Poche, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Schlein, Valenciano Martínez-Orozco
Verts/ALE : : Eickhout, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Urtasun
Proti 473
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Kallas, Lambsdorff, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Belder, Czarnecki, Duda, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Ożóg, Piecha, Poręba, Tomaševski, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Złotowski, van Dalen
GUE/NGL : : Ernst, Konečná, Lösing, Maštálka, Mélenchon, Ransdorf, Scholz, Vergiat, Zimmer
NI : : Epitideios, Fountoulis, Synadinos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Anderson Lucy, Andrieu, Assis, Balas, Bayet, Berès, Bettini, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Childers, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, De Castro, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guillaume, Guteland, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Zdržali sa 31
ALDE : : Bearder, Faria, van Baalen
ECR : : Marias, Zahradil
EFDD : : Mach, Mazuronis
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Eck, Forenza, Kari, Kyllönen, Le Hyaric, Maltese, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Spinelli, Sylikiotis
NI : : Grigule, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Comi
S&D : : Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Iotova, Picierno
Verts/ALE : : Meszerics
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Monika Flašíková Beňová, Konstantinos Papadakis, Miguel Viegas, Sotirios Zarianopoulos
Zdržali sa : Jan Huitema, Alessandra Mussolini, Cora van Nieuwenhuizen
14. Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 554
Za 176
ALDE : : Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Faria, Maura Barandiarán, Tremosa i Balcells, Väyrynen, de Sarnez
ECR : : Ashworth, Barekov, Campbell Bannerman, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Kamall, Karlsson, Karski, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Piotrowski, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tošenovský, Trebesius, Vistisen, Zahradil, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Couso Permuy, Echenique, Ferreira João, González Peñas, Iglesias, Kari, López Bermejo, Maltese, Mineur, Rodriguez-Rubio, Senra Rodríguez, Spinelli, Sánchez Caldentey, Vallina, Viegas, Zuber, de Jong
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, de Graaff
S&D : : Aguilera García, Ayala Sender, Balčytis, Blanco López, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Fernández, Flašíková Beňová, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Guerrero Salom, Gutiérrez Prieto, López, Moretti, Poche, Rodríguez-Piñero Fernández, Valenciano Martínez-Orozco
Verts/ALE : : Andersson, Ceballos, Eickhout, Eriksson, Sargentini, Scott Cato, Staes, Tarand, Šoltes
Proti 441
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Wikström, in 't Veld, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Belder, Czarnecki, Duda, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Ożóg, Piecha, Poręba, Tomaševski, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Złotowski, van Dalen
GUE/NGL : : Chrysogonos, De Masi, Ernst, Glezos, Katrougkalos, Konečná, Lösing, Maštálka, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Scholz, Zimmer
NI : : Epitideios, Fountoulis, Synadinos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Anderson Lucy, Andrieu, Assis, Bayet, Berès, Bettini, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fleckenstein, Frunzulică, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guillaume, Guteland, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodust, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Bové, Rivasi
Zdržali sa 67
ALDE : : Bearder, van Baalen
ECR : : Marias
EFDD : : Mazuronis
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Eck, Forenza, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Juaristi Abaunz, Kyllönen, Le Hyaric, Matias, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Sylikiotis, Vergiat
NI : : Grigule, Schaffhauser
PPE : : Comi
S&D : : Benifei, Childers, Ferreira Elisa, Freund, Iotova, Poc, Schlein, Toia
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Engström, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Ropė, Smith, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Ždanoka
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Linnéa Engström, Raymond Finch, Eleonora Forenza
Zdržali sa : Jan Huitema, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Alessandra Mussolini, Cora van Nieuwenhuizen
15. Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 555
Za 192
ALDE : : Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Faria, Maura Barandiarán, Nart, Pagazaurtundúa Ruiz, Rochefort, Tremosa i Balcells, de Sarnez
ECR : : Ashworth, Barekov, Campbell Bannerman, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Kamall, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Piotrowski, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tošenovský, Trebesius, Vistisen, Zahradil, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Mazuronis, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Echenique, Ferreira João, Forenza, González Peñas, Hazekamp, Iglesias, Kari, Maltese, Matias, Mineur, Rodriguez-Rubio, Spinelli, Sánchez Caldentey, Viegas, Zuber, de Jong
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Lenaers, Schreijer-Pierik, de Lange, van Nistelrooij, van de Camp
S&D : : Aguilera García, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Benifei, Blanco López, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Cozzolino, Danti, De Monte, Fernández, Flašíková Beňová, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Guerrero Salom, Gutiérrez Prieto, Jáuregui Atondo, López, López Aguilar, Moretti, Picierno, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Schlein, Toia, Valenciano Martínez-Orozco, Viotti
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Ceballos, Eriksson, Staes, Tarand, Urtasun
Proti 464
ALDE : : Arthuis, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, in 't Veld, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Belder, Czarnecki, Duda, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Karim, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Ożóg, Piecha, Poręba, Tomaševski, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Złotowski, van Dalen
GUE/NGL : : Chrysogonos, De Masi, Ernst, Glezos, Katrougkalos, Konečná, Lösing, Maštálka, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Scholz, Vergiat, Zimmer
NI : : Epitideios, Fountoulis, Synadinos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Anderson Lucy, Andrieu, Assis, Bayet, Bettini, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Brannen, Bresso, Bullmann, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, De Castro, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fleckenstein, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guillaume, Guteland, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rozière, Sant, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Engström, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Scott Cato, Smith, Terricabras, Trüpel, Turmes, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Zdržali sa 33
ALDE : : Auštrevičius, Bearder, van Baalen
ECR : : Marias
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Couso Permuy, Eck, Hadjigeorgiou, Juaristi Abaunz, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Senra Rodríguez, Sylikiotis, Vallina
NI : : Grigule, Schaffhauser
PPE : : Comi
S&D : : Childers, Ferreira Elisa, Freund, Frunzulică, Iotova, Kumpula-Natri, Poche
Verts/ALE : : Eickhout, Sargentini
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Caterina Chinnici, Jane Collins, Linnéa Engström, Sajjad Karim
Zdržali sa : Jan Huitema, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Alessandra Mussolini, Cora van Nieuwenhuizen
16. Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 556
Za 184
ALDE : : Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Faria, Maura Barandiarán, Nart, Pagazaurtundúa Ruiz, Tremosa i Balcells
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Piotrowski, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tošenovský, Trebesius, Vistisen, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Mazuronis, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Couso Permuy, Echenique, Ferreira João, Forenza, González Peñas, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Maltese, Matias, Mineur, Rodriguez-Rubio, Spinelli, Sánchez Caldentey, Vallina, Viegas, Zuber, de Jong
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Buonanno, Dodds Diane, Ferrand, Fontana, Goddyn, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Köstinger
S&D : : Aguilera García, Ayala Sender, Balas, Benifei, Blanco López, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Fernández, Flašíková Beňová, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Guerrero Salom, Gutiérrez Prieto, López, López Aguilar, Moretti, Picierno, Rodríguez-Piñero Fernández, Schlein, Toia, Valenciano Martínez-Orozco, Viotti
Verts/ALE : : Eickhout, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Urtasun
Proti 458
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Czarnecki, Duda, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Ożóg, Piecha, Poręba, Tomaševski, Ujazdowski, Wiśniewska, Zīle, Złotowski
GUE/NGL : : Ernst, Konečná, Maštálka, Ransdorf, Scholz, Vergiat
NI : : Epitideios, Fountoulis, Synadinos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kósa, La Via, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Anderson Lucy, Andrieu, Assis, Balčytis, Bayet, Bettini, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Bullmann, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fleckenstein, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guillaume, Guteland, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Ceballos, Cramer, Durand, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Zdržali sa 36
ALDE : : Bearder
ECR : : Marias, Zahradil
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, De Masi, Eck, Glezos, Hadjigeorgiou, Katrougkalos, Kyllönen, Le Hyaric, Lösing, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sylikiotis, Zimmer
NI : : Gollnisch, Grigule, Schaffhauser
PPE : : Comi
S&D : : Childers, Ferreira Elisa, Freund, Frunzulică, Iotova, Kumpula-Natri, Poche, von Weizsäcker
Verts/ALE : : Meszerics
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Proti : Elisabeth Köstinger
Zdržali sa : Jan Huitema, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Alessandra Mussolini, Cora van Nieuwenhuizen
17. Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 557
Za 174
ALDE : : Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Maura Barandiarán, Nart, Pagazaurtundúa Ruiz, Tremosa i Balcells
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Ide, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Piotrowski, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tošenovský, Trebesius, Vistisen, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Mazuronis, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Echenique, Forenza, González Peñas, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Maltese, Matias, Mineur, Rodriguez-Rubio, Spinelli, Sánchez Caldentey, Viegas, Zuber, de Jong
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Goddyn, Jalkh, Jansen, Kappel, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, de Graaff
S&D : : Aguilera García, Ayala Sender, Benifei, Blanco López, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cozzolino, Fernández, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Guerrero Salom, Gutiérrez Prieto, Jáuregui Atondo, López, López Aguilar, Moretti, Picierno, Poche, Rodríguez-Piñero Fernández, Schlein, Valenciano Martínez-Orozco, Viotti
Verts/ALE : : Scott Cato, Turmes, Urtasun
Proti 477
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Kallas, Lambsdorff, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Toom, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Czarnecki, Duda, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Ożóg, Piecha, Poręba, Tomaševski, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Złotowski
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, De Masi, Ernst, Konečná, Lösing, Maštálka, Ní Riada, Ransdorf, Scholz, Vergiat, Zimmer
NI : : Epitideios, Fountoulis, Synadinos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Anderson Lucy, Andrieu, Assis, Balas, Balčytis, Bayet, Berès, Bettini, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Bullmann, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guillaume, Guteland, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Zdržali sa 36
ALDE : : Bearder, Faria, van Baalen
ECR : : Marias, Zahradil
GUE/NGL : : Björk, Chrysogonos, Couso Permuy, Eck, Glezos, Hadjigeorgiou, Katrougkalos, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Mélenchon, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Senra Rodríguez, Sylikiotis, Vallina
NI : : Ferrand, Grigule, Schaffhauser
PPE : : Bușoi, Comi
S&D : : Childers, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Iotova, Toia
Verts/ALE : : Eickhout, Meszerics, Sargentini
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Zdržali sa : Jan Huitema, Alessandra Mussolini, Cora van Nieuwenhuizen
18. Návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015 – PN 676
Za 91
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Echenique, Ferreira João, Forenza, González Peñas, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Konečná, Le Hyaric, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Spinelli, Sánchez Caldentey, Vergiat, Viegas, Zuber
NI : : Balczó, Kovács
S&D : : Jongerius, Piri, Poche, Tang
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 559
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg
ECR : : Ashworth, Barekov, Campbell Bannerman, Czarnecki, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Lucke, Marias, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, Ernst, Glezos, Kari, Katrougkalos, Kyllönen, López Bermejo, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Sakorafa, Senra Rodríguez, Vallina, Zimmer, de Jong
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Fontana, Fountoulis, Jansen, Korwin-Mikke, Maeijer, Marusik, Papadakis Konstantinos, Salvini, Stuger, Synadinos, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Pirinski, Pittella, Poc, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Zdržali sa 48
ALDE : : Huitema, van Baalen, van Nieuwenhuizen
ECR : : Belder, Demesmaeker, Ide, Loones, Stevens, van Dalen
EFDD : : Mazuronis
GUE/NGL : : Björk, De Masi, Eck, Hadjigeorgiou, Lösing, Matias, Scholz, Sylikiotis
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Boutonnet, Briois, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Grigule, Jalkh, Kappel, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Troszczynski, Vilimsky, Voigt
PPE : : Comi, Gambús
S&D : : Kumpula-Natri
19. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 61
Za 43
ECR : : Marias
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Iglesias, Katrougkalos, Konečná, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mélenchon, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber
NI : : Balczó, Grigule, Kovács, Morvai
S&D : : Gasbarra
Proti 624
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Eck, Hazekamp, Juaristi Abaunz, Kari, Kyllönen, Mineur, Omarjee, de Jong
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Zdržali sa 23
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mazuronis, Moi, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Björk, Le Hyaric
NI : : Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
S&D : : Post
Verts/ALE : : Bové
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Proti : Siegfried Mureșan
20. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 31
Za 125
ALDE : : Bearder, Huitema, Jäätteenmäki, van Baalen, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tošenovský, Trebesius, Vistisen, Zahradil, Zīle, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mazuronis, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Björk, Eck, Hazekamp, Juaristi Abaunz, Kari, Kyllönen, Mineur, de Jong
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Grigule, Jalkh, Jansen, Kappel, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Bendtsen, Corazza Bildt, Dati, Fjellner, Hökmark
Verts/ALE : : Andersson, Ceballos, Engström, Eriksson, Hudghton, Smith
Proti 538
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Kallas, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg
ECR : : Czarnecki, Duda, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Złotowski
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Iglesias, Katrougkalos, Konečná, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber
NI : : Balczó, Epitideios, Fountoulis, Korwin-Mikke, Kovács, Marusik, Morvai, Synadinos
PPE : : Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Bresso, Briano, Bullmann, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Viotti, Weidenholzer, Werner, Westphal, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Bové, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Zdržali sa 30
ECR : : Marias
GUE/NGL : : Mélenchon
NI : : Papadakis Konstantinos, Philippot, Zarianopoulos
S&D : : Anderson Lucy, Brannen, Christensen, Corbett, Dance, Dodds Anneliese, Gill Neena, Griffin, Guteland, Honeyball, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Ludvigsson, Martin David, McAvan, Moody, Moraes, Nilsson, Schaldemose, Simon Siôn, Stihler, Ulvskog, Vaughan, Willmott
21. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 32
Za 124
ALDE : : Bearder, Huitema, van Baalen, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tošenovský, Trebesius, Vistisen, Zahradil, Zīle, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Bendtsen, Corazza Bildt, Fjellner, Hökmark, Šuica
Verts/ALE : : Andersson, Ceballos, Engström, Eriksson, Hudghton, Smith
Proti 540
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Kallas, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Vajgl, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg
ECR : : Duda, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Złotowski
EFDD : : Bergeron
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber
NI : : Balczó, Epitideios, Fountoulis, Kovács, Morvai, Papadakis Konstantinos, Synadinos, Zarianopoulos
PPE : : Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Zdržali sa 24
ECR : : Marias
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mazuronis, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Mineur, de Jong
S&D : : Christensen, Kofod, Schaldemose
22. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 33
Za 116
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tošenovský, Trebesius, Vistisen, Zahradil, Zīle, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Lundgren, Mach, Mazuronis, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Kari, Mineur, de Jong
NI : : Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Fontana, Fountoulis, Jansen, Kovács, Maeijer, Salvini, Stuger, Synadinos, Voigt, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Bendtsen, Corazza Bildt, Fjellner, Hökmark, Hölvényi
Verts/ALE : : Hudghton, Smith
Proti 489
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Czarnecki, Fotyga, Karski
EFDD : : Iwaszkiewicz
GUE/NGL : : Matias, Omarjee, Scholz
NI : : Korwin-Mikke, Marusik
PPE : : Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Zdržali sa 87
ALDE : : Bearder
ECR : : Duda, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Marias, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Złotowski
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Boutonnet, Briois, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Schaffhauser, Troszczynski, Vilimsky, Zarianopoulos
S&D : : Christensen, Kofod
23. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 41
Za 280
ALDE : : Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Maura Barandiarán, Pagazaurtundúa Ruiz
ECR : : Czarnecki, Fotyga, Sulík
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Lundgren, Mach, Mazuronis, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber
NI : : Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Fontana, Grigule, Kovács, Morvai, Salvini
PPE : : Fjellner, Gambús
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Krehl, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, Łybacka
Verts/ALE : : Hudghton, Smith, Staes, Urtasun
Proti 328
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
NI : : Dodds Diane, Epitideios, Fountoulis, Jansen, Maeijer, Stuger, Synadinos, Voigt, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Christensen, Kofod, Schaldemose, Soru
Zdržali sa 88
ECR : : Demesmaeker, Ide, Loones, Marias, Stevens
EFDD : : Iwaszkiewicz
GUE/NGL : : Mineur, de Jong
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Boutonnet, Briois, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Troszczynski, Vilimsky, Zarianopoulos
S&D : : Guteland, Kadenbach, Kumpula-Natri, Ludvigsson, Nilsson, Regner, Ulvskog, von Weizsäcker
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Evelyn Regner
24. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 39
Za 311
ALDE : : Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Faria, Maura Barandiarán, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz
ECR : : Sulík
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mazuronis, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Epitideios, Fontana, Fountoulis, Grigule, Kovács, Morvai, Salvini, Schaffhauser, Synadinos
PPE : : Gambús, Rolin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 321
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Cavada, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Stevens, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : Iwaszkiewicz
NI : : Dodds Diane, Jansen, Korwin-Mikke, Maeijer, Marusik, Stuger, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Christensen, Schaldemose
Zdržali sa 61
ECR : : Marias
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Boutonnet, Briois, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Belet, Clune, Hayes, Kelly, McGuinness
S&D : : Kofod
Verts/ALE : : Andersson, Ceballos, Engström, Eriksson
25. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 63
Za 104
ALDE : : Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Maura Barandiarán, Nart, Pagazaurtundúa Ruiz, Ries, Tremosa i Balcells
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mazuronis, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Epitideios, Fontana, Fountoulis, Grigule, Kovács, Morvai, Salvini, Schaffhauser, Synadinos
PPE : : Arimont, Belet, Rolin
S&D : : Androulakis, Ayala Sender, Benifei, Cofferati, Grammatikakis, Krehl, Kumpula-Natri, Kyrkos, Mavrides, Post, Thomas, Valenciano Martínez-Orozco, Viotti
Verts/ALE : : Scott Cato, Staes, Turmes, Urtasun
Proti 541
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Riquet, Rochefort, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Boutonnet, Briois, Dodds Diane, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Philippot, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Assis, Balas, Balčytis, Bayet, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Kyenge, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pittella, Poc, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Zdržali sa 47
ECR : : Marias
NI : : Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
S&D : : Poche
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Sebastià, Smith, Tarand, Terricabras, Trüpel, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
26. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 40
Za 130
ALDE : : Faria, Tremosa i Balcells
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mazuronis, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Balczó, Grigule, Kovács, Papadakis Konstantinos, Schaffhauser, Zarianopoulos
S&D : : Ayala Sender, Childers, Cofferati, Ferreira Elisa, Freund, Gentile, Kadenbach, Kofod, Lauristin, Leichtfried, Poche, Post, Viotti, Weidenholzer
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 517
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Toom, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
GUE/NGL : : Omarjee
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Philippot, Salvini, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Christensen, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kaili, Kammerevert, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Köster, Lange, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schuster, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Ward, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, Łybacka
Zdržali sa 41
ECR : : Marias
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Mélenchon
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Morvai
S&D : : Briano, Guteland, Ludvigsson, Neuser, Nilsson, Schaldemose, Schlein, Sehnalová, Ulvskog, von Weizsäcker
Verts/ALE : : Tarand
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Evelyn Regner
27. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 4
Za 111
ALDE : : Federley
ECR : : van Dalen
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mazuronis, Moi, Pedicini, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Forenza, Glezos, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Ní Riada, Papadimoulis, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Grigule, Kappel, Mayer, Obermayr, Vilimsky
PPE : : Pietikäinen
S&D : : Cofferati, Flašíková Beňová, Freund, Gebhardt, Groote, Post
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 525
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, Marias, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : Iwaszkiewicz
GUE/NGL : : Konečná, Le Hyaric, Maštálka, Mineur, Omarjee, Ransdorf, de Jong
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bilde, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Korwin-Mikke, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Monot, Montel, Mélin, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kaili, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Smolková, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Vaughan, Ward, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Zdržali sa 53
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Tamburrano, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Echenique, Ferreira João, González Peñas, Iglesias, Rodriguez-Rubio, Sánchez Caldentey, Viegas, Zuber
NI : : Bizzotto, Borghezio, Morvai, Papadakis Konstantinos, Salvini, Zarianopoulos
PPE : : Becker, Karas, Köstinger, Rübig, Schmidt
S&D : : Ferreira Elisa, Kadenbach, Kaufmann, Leichtfried, Regner, Schaldemose, Schlein, Viotti, Weidenholzer
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Zdržali sa : Eugen Freund
28. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 5
Za 133
ALDE : : Faria, Federley, Vajgl
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mazuronis, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Papadimoulis, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Kappel, Mayer, Obermayr, Vilimsky
PPE : : Becker, Karas, Köstinger, Pietikäinen, Rübig, Schmidt
S&D : : Brannen, Cofferati, Cozzolino, Dance, Griffin, Kadenbach, Kammerevert, Leichtfried, Papadakis Demetris, Poche, Post, Regner, Schlein, Ward, Weidenholzer
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 526
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karlsson, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, Marias, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Konečná, Le Hyaric, Maštálka, Omarjee, Ransdorf
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bilde, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Korwin-Mikke, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Monot, Montel, Mélin, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, La Via, Lamassoure, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šulin
S&D : : Aguilera García, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kaili, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Smolková, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, Łybacka
Zdržali sa 18
ALDE : : Bilbao Barandica, Mlinar, Müller
NI : : Annemans, Bizzotto, Borghezio, Morvai, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Reding
S&D : : Anderson Lucy, Ferreira Elisa, Kaufmann, Lange, Neuser, Rodust, Viotti, von Weizsäcker
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Eugen Freund, Linda McAvan, Ulrike Rodust
Proti : Seb Dance, Theresa Griffin
29. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 43
Za 133
ALDE : : Becerra Basterrechea, Maura Barandiarán, Pagazaurtundúa Ruiz
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mazuronis, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Balczó, Grigule, Kovács, Morvai
PPE : : Clune, Hayes, Kelly, Martusciello, Matera, McGuinness, Rolin
S&D : : Androulakis, Cofferati, Cozzolino, Gill Neena, Poche, Viotti
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 550
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Boutonnet, Briois, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Mato, McAllister, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Zdržali sa 9
ECR : : Marias
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Fontana, Salvini
PPE : : Belet
S&D : : Post, Schlein
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Mercedes Bresso
Proti : Neena Gill
30. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 64
Za 139
ALDE : : Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica
ECR : : Marias
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mazuronis, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber
NI : : Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Fontana, Grigule, Kovács, Morvai, Salvini
PPE : : Arimont, Belet, Gambús, Lenaers, Rolin, Tomc
S&D : : Androulakis, Ayala Sender, Cofferati, Cozzolino, Gasbarra, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Kaili, Kyrkos
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 521
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Dodds Diane, Epitideios, Fountoulis, Jansen, Korwin-Mikke, Loiseau, Maeijer, Marusik, Monot, Stuger, Synadinos, Voigt, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Assis, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Zdržali sa 30
ECR : : Demesmaeker, Ide, Loones, Stevens
GUE/NGL : : Mineur, de Jong
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Boutonnet, Briois, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Le Pen Marine, Lebreton, Martin Dominique, Mayer, Montel, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Troszczynski, Vilimsky, Zarianopoulos
31. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 46
Za 173
ALDE : : Becerra Basterrechea, Maura Barandiarán, Pagazaurtundúa Ruiz
ECR : : Ashworth, Barekov, Campbell Bannerman, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Loones, Lucke, Marias, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Terho, Tomašić, Trebesius, Vistisen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Björk, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Kari, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Mineur, Mélenchon, Omarjee, Rodriguez-Rubio, Scholz, Senra Rodríguez, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Grigule, Jalkh, Kappel, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Arimont, Rolin, Schreijer-Pierik, Schwab, de Lange, van Nistelrooij, van de Camp
S&D : : Anderson Lucy, Ayala Sender, Balas, Brannen, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Dance, Denanot, Dodds Anneliese, Gill Neena, Griffin, Guillaume, Guteland, Honeyball, Howitt, Khan, Kirton-Darling, Martin David, Maurel, McAvan, Moody, Nilsson, Pargneaux, Peillon, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Schaldemose, Simon Siôn, Stihler, Thomas, Ulvskog, Vaughan, Ward, Willmott
Verts/ALE : : Bové, Staes
Proti 473
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Belder, Czarnecki, Duda, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Złotowski, van Dalen
EFDD : : Iwaszkiewicz
GUE/NGL : : Konečná, Matias, Maštálka, Ransdorf
NI : : Epitideios, Fountoulis, Korwin-Mikke, Marusik, Synadinos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schulze, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Andrieu, Androulakis, Assis, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Costa, Cristea, Dalli, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Mavrides, Maňka, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Sippel, Smolková, Stanishev, Steinruck, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Viotti, Weidenholzer, Werner, Westphal, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Zdržali sa 47
ECR : : Tošenovský, Zahradil
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Lundgren, Mach, Mazuronis, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Glezos, Juaristi Abaunz, Katrougkalos, Ní Riada, Papadimoulis, Sakorafa, Spinelli
NI : : Jansen, Maeijer, Stuger, de Graaff
S&D : : Schlein
Verts/ALE : : Andersson, Ceballos, Engström, Eriksson
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Eric Andrieu, Pervenche Berès, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Kay Swinburne, Charles Tannock
32. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 48
Za 210
ALDE : : Vajgl
ECR : : Ashworth, Barekov, Campbell Bannerman, Czarnecki, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, Marias, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Zīle, Złotowski, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Forenza, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Juaristi Abaunz, Kari, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Rodriguez-Rubio, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Zimmer, de Jong
NI : : Grigule, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Arimont, Belet, Pietikäinen, Rolin, Schreijer-Pierik, Virkkunen
S&D : : Benifei, Bettini, Briano, Caputo, Chinnici, Cofferati, Cozzolino, De Monte, Gasbarra, Gentile, Giuffrida, Guteland, Ludvigsson, Nilsson, Schaldemose, Schlein, Toia, Ulvskog, Viotti
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Harms, Hautala, Heubuch, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 431
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Verhofstadt, Väyrynen, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Belder, Wojciechowski, van Dalen
EFDD : : Mazuronis
GUE/NGL : : Chrysogonos, Ferreira João, Glezos, Katrougkalos, Konečná, Maštálka, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Viegas, Zuber
NI : : Balczó, Bizzotto, Borghezio, Dodds Diane, Epitideios, Fountoulis, Jansen, Kovács, Maeijer, Stuger, Synadinos, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Cabezón Ruiz, Childers, Christensen, Corbett, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Noichl, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Tănăsescu, Ujhelyi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Zdržali sa 51
ALDE : : Federley, Paulsen, Wikström
ECR : : Tošenovský, Zahradil
EFDD : : Iwaszkiewicz
GUE/NGL : : Echenique, González Peñas, Iglesias
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Boutonnet, Briois, Buonanno, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Troszczynski, Vilimsky, Voigt
PPE : : Gambús
S&D : : Costa, Krehl, Morgano, Panzeri, Paolucci, Picierno, Post
Verts/ALE : : Evans, Hudghton, Smith
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Zdržali sa : Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Jean-Luc Mélenchon
33. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 11
Za 139
ALDE : : Auštrevičius, Bearder, Cavada, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Griesbeck, Hyusmenova, Jakovčić, Kallas, Lambsdorff, Michel, Mihaylova, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Verhofstadt, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg
ECR : : Belder, Demesmaeker, Ide, Loones, Stevens, Tošenovský, Zahradil, van Dalen, Škripek
GUE/NGL : : Björk, Eck, Hazekamp, Juaristi Abaunz, Kari, Kyllönen, Maltese, Matias, Mineur, Spinelli, de Jong
NI : : Grigule, Jansen, Maeijer, Stuger, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Bendtsen, Corazza Bildt, Fjellner, Hökmark, Lenaers, Schreijer-Pierik, de Lange
S&D : : Anderson Lucy, Blanco López, Brannen, Christensen, Corbett, Dance, Dodds Anneliese, Gasbarra, Gill Neena, Gomes, Griffin, Guteland, Honeyball, Howitt, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Leichtfried, Martin David, McAvan, Moody, Moraes, Nilsson, Schaldemose, Simon Siôn, Stihler, Ulvskog, Vaughan, Ward, Willmott
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 492
ALDE : : Arthuis, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Goulard, Guoga, Huitema, Jäätteenmäki, Maura Barandiarán, Meissner, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Ries, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, van Baalen, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Campbell Bannerman, Czarnecki, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Lucke, Marias, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Złotowski, von Storch, Žitňanská
EFDD : : Mazuronis
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, De Masi, Echenique, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Iglesias, Katrougkalos, Konečná, Lösing, Maštálka, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Viegas, Zimmer, Zuber
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt
PPE : : Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Viotti, Weidenholzer, Werner, Westphal, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Zdržali sa 62
ALDE : : Goerens, Ježek, Mlinar, Vajgl
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Couso Permuy, López Bermejo, Mélenchon, Omarjee, Scholz, Senra Rodríguez, Vallina, Vergiat
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Morvai, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Arimont
S&D : : Post, Schlein
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Gesine Meissner, Ulla Tørnæs
34. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 12
Za 341
ALDE : : Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Charanzová, De Backer, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Huitema, Jäätteenmäki, Kallas, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tremosa i Balcells, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, Marias, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piotrowski, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Lundgren, Mach, Mazuronis, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Zimmer, de Jong
NI : : Balczó, Briois, Dodds Diane, Epitideios, Fountoulis, Gollnisch, Grigule, Jansen, Kovács, Maeijer, Montel, Morvai, Papadakis Konstantinos, Stuger, Synadinos, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Arimont, Belet, Bendtsen, Brok, Casa, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Fjellner, Gambús, Gräßle, Hökmark, La Via, Lenaers, Matera, Metsola, Pietikäinen, Rolin, Sarvamaa, Schreijer-Pierik, Thun und Hohenstein, Virkkunen, de Lange, van Nistelrooij
S&D : : Anderson Lucy, Bayet, Benifei, Blanco López, Brannen, Briano, Bullmann, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Dance, Denanot, Dodds Anneliese, Freund, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Griffin, Groote, Guteland, Honeyball, Howitt, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Kyenge, Kyrkos, Lange, Leichtfried, Leinen, Lietz, Martin David, McAvan, Mizzi, Moody, Moraes, Neuser, Nilsson, Noichl, Piri, Pirinski, Poc, Poche, Post, Regner, Rodrigues Liliana, Rodust, Schaldemose, Schlein, Schuster, Simon Siôn, Stihler, Tang, Tarabella, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Willmott
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes
Proti 294
ALDE : : Arthuis, Cavada, Deprez, Girauta Vidal, Goulard, Guoga, Nicolai, Riquet, Toom
ECR : : Duda, Jackiewicz, Jurek, Karski, Piecha, Ujazdowski, Złotowski
EFDD : : Iwaszkiewicz
NI : : Buonanno, Fontana, Goddyn, Kappel, Korwin-Mikke, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Obermayr, Salvini, Schaffhauser, Troszczynski, Vilimsky
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Bocskor, Bogovič, Boni, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Caspary, Cicu, Cirio, Coelho, Collin-Langen, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, McAllister, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Rangel, Reul, Rosati, Salini, Sander, Saudargas, Saïfi, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Andrieu, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Berès, Bettini, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Bresso, Cabezón Ruiz, Cozzolino, Cristea, Dalli, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Drăghici, Dăncilă, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geringer de Oedenberg, Gierek, Grapini, Guerrero Salom, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Iotova, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Keller Jan, Kumpula-Natri, Köster, Lauristin, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, Melior, Moisă, Molnár, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Nica, Niedermüller, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Pittella, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sant, Sassoli, Silva Pereira, Simon Peter, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Szanyi, Tapardel, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Valenciano Martínez-Orozco, Werner, Westphal, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Zdržali sa 45
ALDE : : Bilbao Barandica, Faria, Goerens, Hyusmenova, Jakovčić, Lambsdorff, Mlinar, Müller, de Sarnez
ECR : : Tošenovský, Zahradil
GUE/NGL : : Mélenchon
NI : : Aliot, Arnautu, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Jalkh, Le Pen Marine, Loiseau, Monot, Philippot, Voigt
PPE : : Becker, Clune, Hayes, Karas, Kelly, Köstinger, McGuinness, Melo, Niedermayer, Radev, Reding, Ribeiro, Ruas, Rübig, Schmidt
S&D : : Costa, Ertug, Gualtieri, Krehl, López, Sehnalová
Verts/ALE : : Ždanoka
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Georges Bach, Wim van de Camp, Jean-Marie Cavada, Tanja Fajon, Sylvie Goulard, Susanne Melior, Alojz Peterle, Patricija Šulin, Romana Tomc, Milan Zver
Proti : Ole Christensen, Gilles Lebreton, Nuno Melo, Annie Schreijer-Pierik
Zdržali sa : Rachida Dati, Petr Ježek, Matteo Salvini
35. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 50
Za 93
ALDE : : Tremosa i Balcells
ECR : : Marias, Zīle
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mazuronis, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Zimmer, de Jong
NI : : Balczó, Grigule, Kovács, Morvai, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Deß, Mato, Verheyen
S&D : : Childers, Cofferati, Freund, Gasbarra, Gentile, Guteland, Kadenbach, Leichtfried, Nilsson, Post, Regner, Schaldemose, Ulvskog, Weidenholzer
Verts/ALE : : Evans, Keller Ska, Scott Cato, Staes, Turmes, Urtasun, Ždanoka
Proti 532
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Zahradil, Złotowski, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Mélenchon
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Buda, Buzek, Bușoi, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, McAllister, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Christensen, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schuster, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Ward, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Tarand, Šoltes
Zdržali sa 50
GUE/NGL : : Ferreira João, Omarjee, Viegas, Zuber
PPE : : Clune, Hayes, Kelly, McGuinness
S&D : : Neuser, Schlein, Sehnalová, Viotti
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Harms, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Sebastià, Smith, Terricabras, Trüpel, Vana, Škrlec
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Zdržali sa : Sylvia-Yvonne Kaufmann
36. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 51
Za 83
ALDE : : Bilbao Barandica, Maura Barandiarán, Nart, de Sarnez
ECR : : Marias, Nicholson
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Pedicini, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Balczó, Kovács, Morvai, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Kefalogiannis, Pietikäinen, Rolin
S&D : : Cofferati, Cozzolino, Gomes, Guteland, Nilsson, Schaldemose, Schlein, Ulvskog, Zanonato
Proti 582
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Ransdorf
NI : : Aliot, Annemans, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Vana, Škrlec, Šoltes
Zdržali sa 18
ALDE : : Becerra Basterrechea
EFDD : : Mazuronis
GUE/NGL : : Maštálka
NI : : Arnautu, Bilde, Grigule, Philippot
PPE : : Kyrtsos, Vozemberg
S&D : : Benifei, Post
Verts/ALE : : Bové, Delli, Evans, Harms, Lamberts, Urtasun, Ždanoka
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Proti : Marielle de Sarnez, Jiří Maštálka
37. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 13
Za 179
ALDE : : Becerra Basterrechea, Griesbeck, Jäätteenmäki, Maura Barandiarán, Pagazaurtundúa Ruiz, Rochefort, de Sarnez
ECR : : Marias
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Papadimoulis, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Epitideios, Fontana, Grigule, Jansen, Korwin-Mikke, Kovács, Maeijer, Marusik, Morvai, Salvini, Stuger, Synadinos, de Graaff
PPE : : Csáky, Deli, Deutsch, Erdős, Gyürk, Gál, Hölvényi, Kósa, Lenaers, Rolin, Schreijer-Pierik, Schöpflin, Sógor, Tőkés, de Lange, van Nistelrooij, van de Camp
S&D : : Cofferati, Cozzolino, Martin David
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 474
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Bilbao Barandica, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Kallas, Lambsdorff, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
GUE/NGL : : Maštálka, Ransdorf
NI : : Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bendtsen, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Zdržali sa 36
ALDE : : Cavada
EFDD : : Mazuronis
GUE/NGL : : Omarjee
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Boutonnet, Briois, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Arimont, Pietikäinen, Reding
S&D : : Briano, Schlein, Viotti
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Zdržali sa : Georges Bach, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Jean-Luc Mélenchon
38. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 65
Za 53
ALDE : : Faria, Tremosa i Balcells
EFDD : : Iwaszkiewicz
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Papadimoulis, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
S&D : : Childers, Ertug, Post
Proti 630
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Lundgren, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Zdržali sa 15
ECR : : Marias
EFDD : : Mach, Mazuronis
GUE/NGL : : Konečná, Maštálka, Omarjee, Ransdorf
NI : : Balczó, Grigule, Kovács, Morvai
S&D : : Neuser, Poche, Schlein, Weidenholzer
39. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 53
Za 332
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Maura Barandiarán, Meissner, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Campbell Bannerman, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Loones, Lucke, Marias, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Vistisen, Zahradil, Zīle, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Mazuronis, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Rodriguez-Rubio, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Grigule, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Corazza Bildt, Fjellner, Gambús, Hökmark, Kefalogiannis, Kelly, Kyrtsos, Lenaers, Rolin, Schreijer-Pierik, Spyraki, Vozemberg, Weber Renate, Zagorakis, de Lange, van Nistelrooij, van de Camp
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Androulakis, Ayala Sender, Benifei, Bettini, Blanco López, Bonafè, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Costa, Cozzolino, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Fernández, Flašíková Beňová, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gentile, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guteland, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jongerius, Khan, Kirton-Darling, Kyenge, Ludvigsson, López, López Aguilar, Martin David, McAvan, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Nilsson, Paolucci, Picierno, Piri, Poche, Post, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Schaldemose, Schlein, Simon Siôn, Soru, Stihler, Szanyi, Tang, Toia, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Vaughan, Viotti, Ward, Willmott, Zanonato
Verts/ALE : : Andersson, Ceballos, Engström, Eriksson, Lambert, Scott Cato, Staes, Tarand, Urtasun
Proti 341
ALDE : : Deprez, Lambsdorff, Michel, Neyts-Uyttebroeck, Ries
ECR : : Belder, Czarnecki, Duda, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Złotowski
GUE/NGL : : Maštálka, Ransdorf, Sakorafa
PPE : : Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Voss, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Andrieu, Assis, Balas, Balčytis, Bayet, Berès, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Christensen, Corbett, Cristea, Dalli, Delvaux, Drăghici, Dăncilă, Fajon, Freund, Frunzulică, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Grammatikakis, Grapini, Groote, Guillaume, Hoffmann, Iotova, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kofod, Krehl, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Noichl, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picula, Pittella, Poc, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodust, Rozière, Sant, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Sippel, Smolková, Stanishev, Steinruck, Tapardel, Tarabella, Thomas, Tănăsescu, Ujhelyi, Van Brempt, Weidenholzer, Werner, Westphal, Zala, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Sebastià, Smith, Terricabras, Trüpel, Turmes, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Zdržali sa 21
ALDE : : Faria, Goerens, Nicolai
GUE/NGL : : Chrysogonos, Konečná
PPE : : Arimont, Belet, Clune, Hayes, McGuinness, Virkkunen
S&D : : Ertug, Ferreira Elisa, Kumpula-Natri, Panzeri, Pirinski, Rodrigues Liliana, Sassoli
Verts/ALE : : Bové, Evans, Keller Ska
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Sofia Sakorafa
40. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 58
Za 194
ALDE : : Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Gerbrandy, Maura Barandiarán, Pagazaurtundúa Ruiz, Schaake, de Sarnez, van Miltenburg
ECR : : Demesmaeker, Dohrmann, Ide, Karim, Karlsson, Loones, Marias, Messerschmidt, Stevens, Vistisen
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Björk, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ferreira João, Forenza, González Peñas, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mineur, Mélenchon, Papadimoulis, Rodriguez-Rubio, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Grigule, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Kyrtsos, Lenaers, Schreijer-Pierik, Spyraki, Vozemberg, Zagorakis, de Lange, van Nistelrooij, van de Camp
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Ayala Sender, Blanco López, Bonafè, Brannen, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Dance, Denanot, Dodds Anneliese, Fernández, Flašíková Beňová, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gill Neena, Gomes, Griffin, Guerrero Salom, Guteland, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jáuregui Atondo, Khan, Kirton-Darling, López, López Aguilar, Martin David, McAvan, Moody, Nilsson, Poche, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Schaldemose, Simon Siôn, Stihler, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Vaughan, Ward, Willmott
Verts/ALE : : Staes, Tarand, Turmes, Urtasun
Proti 437
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, in 't Veld, van Baalen, van Nieuwenhuizen
ECR : : Belder, Czarnecki, Duda, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Tomaševski, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Złotowski, van Dalen
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Ernst, Ní Riada, Scholz
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Voss, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Andrieu, Androulakis, Assis, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Bresso, Briano, Christensen, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Freund, Frunzulică, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Groote, Gualtieri, Guillaume, Hoffmann, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Tănăsescu, Ujhelyi, Van Brempt, Viotti, Weidenholzer, Werner, Westphal, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Terricabras, Trüpel, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Zdržali sa 56
ALDE : : Faria, Rohde
ECR : : Ashworth, Barekov, Campbell Bannerman, Deva, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Kamall, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Pretzell, Starbatty, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Zahradil, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : Mazuronis
GUE/NGL : : Chrysogonos, Glezos, Hadjigeorgiou, Katrougkalos, Konečná, Maštálka, Omarjee, Ransdorf, Sakorafa
NI : : Schaffhauser
PPE : : Virkkunen
S&D : : Ferreira Elisa, Rodrigues Liliana, Schlein
Verts/ALE : : Andersson, Ceballos, Engström, Eriksson
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Olle Ludvigsson
41. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – ods. 86
Za 511
ALDE : : Auštrevičius, Bearder, Bilbao Barandica, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goulard, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Loones, Marias, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Mazuronis, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ferreira João, Forenza, Glezos, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Senra Rodríguez, Spinelli, Vallina, Vergiat, Viegas, Zuber, de Jong
NI : : Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Fontana, Fountoulis, Grigule, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Maeijer, Marusik, Mayer, Morvai, Obermayr, Salvini, Stuger, Synadinos, Vilimsky, Voigt, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Arimont, Ayuso, Belet, Bendtsen, Bocskor, Buda, Bușoi, Casa, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Csáky, Donchev, Dorfmann, Ferber, Fernandes, Fitto, Fjellner, Gardini, Gieseke, Hayes, Hellvig, Hetman, Hökmark, Kalniete, Kariņš, Kelam, Kelly, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kósa, La Via, Landsbergis, Lenaers, Martusciello, Matera, McGuinness, Metsola, Mussolini, Pabriks, Patriciello, Paunova, Pitera, Plura, Pogliese, Radev, Rangel, Ribeiro, Rolin, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schöpflin, Sernagiotto, Szejnfeld, Tajani, Theocharous, Toti, Urutchev, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zdechovský, Zeller, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Brannen, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Martin David, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Nekov, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 124
ALDE : : Becerra Basterrechea, Cavada, Goerens, Griesbeck, Nicolai, Riquet, Rochefort, de Sarnez
GUE/NGL : : Mélenchon, Omarjee
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Boutonnet, Briois, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Martin Dominique, Monot, Montel, Mélin, Philippot, Schaffhauser, Troszczynski
PPE : : Alliot-Marie, Bach, Brok, Böge, Cadec, Caspary, Collin-Langen, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Gabriel, Gahler, Gambús, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gáll-Pelcz, Herranz García, Hortefeux, Jazłowiecka, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Koch, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Mato, Melo, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Mănescu, Niedermayer, Olbrycht, Peterle, Pieper, Plenković, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Reding, Sander, Saïfi, Schwab, Spyraki, Stier, Stolojan, Sógor, Thun und Hohenstein, Valcárcel, Verheyen, Vălean, Weber Manfred, Zagorakis, Zdrojewski, Záborská, de Grandes Pascual, Šuica
S&D : : Andrieu, Balas, Berès, Boștinaru, Bresso, Dăncilă, Guillaume, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Negrescu, Pargneaux, Peillon, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rozière, Thomas
Zdržali sa 54
ALDE : : Arthuis
GUE/NGL : : Echenique, Ernst, González Peñas, Iglesias, Rodriguez-Rubio, Scholz, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Zimmer
NI : : Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Balz, Becker, Bogovič, Boni, Buzek, Comodini Cachia, Deli, Deutsch, Deß, Estaràs Ferragut, Fisas Ayxelà, Gyürk, Gál, Hohlmeier, Hölvényi, Jahr, Karas, Kefalogiannis, Köstinger, McAllister, Mikolášik, Mureșan, Niebler, Petir, Reul, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sarvamaa, Saudargas, Siekierski, Svoboda, Tomc, Tőkés, Vozemberg, Zver
S&D : : Delvaux, Gebhardt, Neuser
Verts/ALE : : Bové, Turmes
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Gerolf Annemans, Beatriz Becerra Basterrechea, Eduard Kukan
Proti : Pilar Ayuso, Dominique Bilde, Pilar del Castillo Vera
Zdržali sa : Andrey Kovatchev, Claudia Schmidt
42. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 55
Za 139
ALDE : : Federley, Jäätteenmäki
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Loones, Lucke, Marias, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Vistisen, Zahradil, van Dalen, von Storch, Škripek
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Couso Permuy, De Masi, Eck, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maštálka, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Ransdorf, Senra Rodríguez, Sylikiotis, Vallina, de Jong
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Matera
S&D : : Poche, Schaldemose
Verts/ALE : : Hudghton, Smith
Proti 521
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Kallas, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Czarnecki, Duda, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Tomaševski, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Złotowski
EFDD : : Mazuronis
GUE/NGL : : Chrysogonos, Echenique, Ernst, Forenza, Glezos, González Peñas, Iglesias, Katrougkalos, Maltese, Matias, Omarjee, Papadimoulis, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Spinelli, Sánchez Caldentey, Vergiat, Zimmer
NI : : Balczó, Epitideios, Fountoulis, Kovács, Synadinos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, McAllister, McGuinness, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes
Zdržali sa 26
ALDE : : Paulsen, van Baalen
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Björk, Ferreira João, Viegas, Zuber
NI : : Grigule, Morvai
Verts/ALE : : Ždanoka
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Proti : Barbara Matera, Nadine Morano
43. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 57
Za 222
ALDE : : Huitema, Jäätteenmäki, Maura Barandiarán, Pagazaurtundúa Ruiz, Riquet, van Baalen, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Vistisen, Zahradil, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, Echenique, Eck, Ferreira João, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Kyllönen, López Bermejo, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Senra Rodríguez, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Viegas, Zuber, de Jong
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Grigule, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Fjellner, Hökmark, Lenaers, Schreijer-Pierik, de Lange, van Nistelrooij, van de Camp
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Androulakis, Ayala Sender, Benifei, Bettini, Blanco López, Bonafè, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Childers, Corbett, Costa, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Dodds Anneliese, Fernández, Flašíková Beňová, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gill Neena, Giuffrida, Griffin, Gualtieri, Honeyball, Howitt, Khan, Kirton-Darling, Kyenge, López, López Aguilar, Martin David, McAvan, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Paolucci, Picierno, Rodríguez-Piñero Fernández, Sant, Schlein, Simon Siôn, Stihler, Toia, Valenciano Martínez-Orozco, Vaughan, Viotti, Ward, Willmott, Zanonato
Verts/ALE : : Hudghton, Scott Cato, Smith, Staes, Tarand
Proti 429
ALDE : : Arthuis, Bilbao Barandica, Charanzová, De Backer, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Kallas, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Petersen, Radoš, Rehn, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg
ECR : : Czarnecki, Duda, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Marias, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Złotowski
GUE/NGL : : Ernst, Forenza, Le Hyaric, Maltese, Matias, Maštálka, Papadimoulis, Ransdorf, Scholz, Spinelli, Zimmer
PPE : : Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Šuica, Šulin
S&D : : Andrieu, Assis, Balas, Balčytis, Bayet, Berès, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Bullmann, Caputo, Chinnici, Christensen, Cofferati, Cozzolino, Cristea, Dalli, Delvaux, Denanot, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Ferreira Elisa, Freund, Frunzulică, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gomes, Grapini, Groote, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Weidenholzer, Werner, Westphal, Zala, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Harms, Hautala, Heubuch, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Sebastià, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Zdržali sa 39
ALDE : : Auštrevičius, Bearder, Cavada, Deprez, Faria, Paulsen, Ries, Wikström
ECR : : Tomaševski, Zīle, van Dalen
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mazuronis, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : De Masi, Konečná, Lösing, Vergiat
NI : : Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
S&D : : Poche
Verts/ALE : : Bové, Evans, Reimon
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Sergio Gaetano Cofferati, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka
Proti : Kostas Chrysogonos, Emmanouil Glezos, Sofia Sakorafa
44. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – PN 59
Za 197
ALDE : : Huitema, Jäätteenmäki, van Baalen, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Pretzell, Starbatty, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Vistisen, Zahradil, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Couso Permuy, Echenique, Eck, Ferreira João, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maštálka, Mineur, Mélenchon, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Senra Rodríguez, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zuber, de Jong
NI : : Aliot, Annemans, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Corazza Bildt, Fjellner, Hökmark
S&D : : Anderson Lucy, Brannen, Childers, Corbett, Cozzolino, Dance, Dodds Anneliese, Gill Neena, Griffin, Guteland, Honeyball, Howitt, Khan, Kirton-Darling, Ludvigsson, Martin David, McAvan, Moody, Moraes, Nilsson, Post, Schaldemose, Simon Siôn, Stihler, Ulvskog, Vaughan, Ward, Willmott
Verts/ALE : : Andersson, Ceballos, Eriksson, Staes
Proti 483
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Maura Barandiarán, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg
ECR : : Czarnecki, Demesmaeker, Duda, Gosiewska, Gróbarczyk, Ide, Jackiewicz, Jurek, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Loones, Marias, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Stevens, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Złotowski
GUE/NGL : : Boylan, Carthy, Chrysogonos, Ernst, Forenza, Glezos, Katrougkalos, Maltese, Matias, Ní Riada, Papadimoulis, Sakorafa, Scholz, Zimmer
PPE : : Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Christensen, Cofferati, Costa, Cristea, Dalli, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, López Aguilar, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Viotti, Weidenholzer, Werner, Westphal, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Zdržali sa 10
ECR : : Tomaševski, Zīle
EFDD : : Mazuronis
GUE/NGL : : Björk, Omarjee, Spinelli
NI : : Grigule
S&D : : Mamikins, Sant
Verts/ALE : : Tarand
45. A8-0014/2014 – Eider Gardiazabal Rubial a Monika Hohlmeier – uznesenie
Za 464
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Miltenburg
ECR : : Czarnecki, Duda, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Tomaševski, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Złotowski
EFDD : : Mazuronis
NI : : Grigule
PPE : : Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Viotti, Weidenholzer, Werner, Westphal, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Evans, Harms, Heubuch, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Proti 186
ALDE : : Huitema, van Baalen, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Lucke, Marias, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Pretzell, Starbatty, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tošenovský, Trebesius, Vistisen, Zahradil, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Björk, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Kari, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Mineur, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Vallina, Vergiat, Viegas, Zuber, de Jong
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Corazza Bildt, Fjellner, Hökmark, Kalniete
S&D : : Anderson Lucy, Brannen, Dance, Dodds Anneliese, Gill Neena, Griffin, Honeyball, Howitt, Khan, Kirton-Darling, Martin David, McAvan, Moody, Moraes, Simon Siôn, Stihler, Vaughan, Ward, Willmott
Verts/ALE : : Andersson, Ceballos, Engström, Eriksson, Hudghton, Smith
Zdržali sa 46
ALDE : : Bearder
ECR : : Demesmaeker, Ide, Loones, Stevens, Tomašić
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Echenique, Glezos, González Peñas, Iglesias, Juaristi Abaunz, Katrougkalos, Konečná, Le Hyaric, Matias, Maštálka, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Sánchez Caldentey, Zimmer
PPE : : Engel, Juvin, Lenaers, Schreijer-Pierik, de Lange, van Nistelrooij, van de Camp
S&D : : Christensen, Guteland, Ludvigsson, Nilsson, Post, Schaldemose, Ulvskog
Verts/ALE : : Bové, Buchner
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Sandra Kalniete
Proti : Richard Corbett
Zdržali sa : Jeppe Kofod
46. A8-0012/2014 – Jan Zahradil – hlasovanie: schválenie
Za 524
ALDE : : Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Ashworth, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Ide, Jackiewicz, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mach, Mazuronis, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
NI : : Annemans, Boutonnet, Dodds Diane, Grigule
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Bresso, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Andersson, Ceballos, Engström, Eriksson, Škrlec
Proti 53
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Eck, Forenza, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, Maštálka, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Ransdorf, Sylikiotis, de Jong
NI : : Aliot, Arnautu, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Briois, Buonanno, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Jalkh, Jansen, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Monot, Montel, Mélin, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, de Graaff
S&D : : Hoffmann
Zdržali sa 106
ECR : : Marias
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Björk, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Ernst, Ferreira João, Glezos, González Peñas, Iglesias, Katrougkalos, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Omarjee, Papadimoulis, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber
NI : : Balczó, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Marusik, Mayer, Morvai, Obermayr
S&D : : Balas
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Šoltes, Ždanoka
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Iris Hoffmann
Proti : Marie-Christine Boutonnet
Zdržali sa : Eleonora Forenza
47. A8-0019/2014 – Philippe De Backer – ods. 8/2
Za 435
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Belder, Demesmaeker, Ide, Loones, Stevens, van Dalen
GUE/NGL : : Maštálka
NI : : Grigule, Kappel, Mayer, Obermayr, Vilimsky
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Dodds Anneliese, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Martin David, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Proti 252
ECR : : Ashworth, Barekov, Campbell Bannerman, Czarnecki, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Kölmel, Legutko, Lewer, Lucke, Marias, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Złotowski, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Korwin-Mikke, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Monot, Montel, Mélin, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Langen, Rolin
S&D : : Andrieu, Balas, Costa, Denanot, Freund, Guillaume, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Pargneaux, Peillon, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rozière, Thomas
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Zdržali sa 4
EFDD : : Mazuronis
GUE/NGL : : Omarjee
NI : : Morvai
S&D : : Ferreira Elisa
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Werner Langen
Proti : Pervenche Berès
48. A8-0019/2014 – Philippe De Backer – uznesenie
Za 426
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, Mihaylova, Mlinar, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Tomaševski, Zīle
EFDD : : Mazuronis
NI : : Grigule
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bocskor, Bogovič, Boni, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Donchev, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fitto, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hellvig, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Stier, Stolojan, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Picierno, Picula, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tapardel, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano Martínez-Orozco, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Jávor, Meszerics, Ropė, Šoltes
Proti 240
ECR : : Ashworth, Barekov, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karlsson, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, Marias, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Starbatty, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Złotowski, van Dalen, von Storch, Škripek, Žitňanská
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Bashir, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Katrougkalos, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Mélenchon, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Ferrand, Fontana, Fountoulis, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Le Pen Marine, Lebreton, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Dati
S&D : : Bayet, Mavrides, Sant, Tarabella
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Tarand, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Ždanoka
Zdržali sa 10
ECR : : Demesmaeker, Ide, Loones, Stevens
PPE : : Rolin
S&D : : Jongerius, Piri, Post, Tang
Verts/ALE : : Bütikofer
Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Za : Rachida Dati