EUR-Lex Access to European Union law
This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2011/165E/01
Minutes of the sitting of 7 March 2011
Zápisnica z rokovania 7. marca 2011
Zápisnica z rokovania 7. marca 2011
Ú. v. EÚ C 165E, 7.6.2011, p. 1–17
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
7.6.2011 |
SK |
Úradný vestník Európskej únie |
CE 165/1 |
Pondelok 7. marca 2011
ZÁPISNICA Z ROKOVANIA 7. MARCA 2011
2011/C 165 E/01
Obsah
1. |
Pokračovanie prerušeného zasadania |
2. |
Schválenie zápisnice z predchádzajúceho rokovania |
3. |
Obnovenie reciprocity v oblasti vízového režimu – solidarita s rozdielnym postavením českých občanov po jednostrannom zavedení víz Kanadou (písomné vyhlásenie) |
4. |
Vyhlásenia predsedníctva |
5. |
Kalendár schôdzí Európskeho parlamentu – 2012 |
6. |
Kalendár schôdzí Európskeho parlamentu – 2013 |
7. |
Zloženie Parlamentu |
8. |
Podpis aktov prijatých v súlade s riadnym legislatívnym postupom |
9. |
Texty zmlúv poskytnutých Radou |
10. |
Kroky podniknuté na základe uznesení Parlamentu |
11. |
Otázky na ústne zodpovedanie a písomné vyhlásenia (predložené dokumenty) |
12. |
Prepadnuté písomné vyhlásenia |
13. |
Petície |
14. |
Presun rozpočtových prostriedkov |
15. |
Predložené dokumenty |
16. |
Program práce |
17. |
Inovačné financovanie na celosvetovej a európskej úrovni (rozprava) |
18. |
Oblasť dohody Všeobecnej rybárskej komisie pre Stredozemné more ***I (rozprava) |
19. |
Dohoda o partnerstve v sektore rybolovu medzi Európskou úniou a Mauritániou (rozprava) |
20. |
Stratégia EÚ pre atlantickú oblasť (rozprava) |
21. |
Jednominútové vystúpenia k otázkam politického významu |
22. |
Všeobecná bezpečnosť výrobkov a dohľad nad trhom (stručná prezentácia) |
23. |
Radenie situácie v súvislosti s chrípkou H1N1 (stručná prezentácia) |
24. |
Zmierňovanie nerovností v oblasti zdravia (stručná prezentácia) |
25. |
Spolupráca s rozvojovými krajinami na podpore dobrej správy v daňových záležitostiach (stručná prezentácia) |
26. |
Poľnohospodárstvo a medzinárodný obchod (stručná prezentácia) |
27. |
Deficit bielkovín v EÚ (stručná prezentácia) |
28. |
Program rokovania na nasledujúci deň |
29. |
Skončenie rokovania |
30. |
Skončenie zasadania |
PREZENČNÁ LISTINA
ZAPISNICA Z ROKOVANIA 7. MARCA 2011
PREDSEDNÍCTVO: Jerzy BUZEK
predseda
1. Pokračovanie prerušeného zasadania
Rokovanie sa začalo o 17.00 h.
2. Schválenie zápisnice z predchádzajúceho rokovania
Zápisnica z predchádzajúceho rokovania bola schválená.
3. Obnovenie reciprocity v oblasti vízového režimu – solidarita s rozdielnym postavením českých občanov po jednostrannom zavedení víz Kanadou (písomné vyhlásenie)
Písomné vyhlásenie 0089/2010, ktoré predložili poslanci Zuzana Roithová, Alexander Alvaro, Stavros Lambrinidis, Miroslav Ouzký a Manfred Weber, o obnovení reciprocity v oblasti vízového režimu – solidarita s rozdielnym postavením českých občanov po jednostrannom zavedení víz Kanadou bolo 7. marca 2011 podpísané väčšinou všetkých poslancov Parlamentu a bude následne v súlade s článkom 123 ods. 3 a 4 rokovacieho poriadku postúpené svojim adresátom a uverejnené, spolu s uvedením mien podpísaných poslancov (pozri príloha 2 zápisnice zo dňa 8.3.2011), v textoch prijatých na rokovaní 8. marca 2011(P7_TA(2011)0087).
4. Vyhlásenia predsedníctva
Predseda pri príležitosti prijatia písomného vyhlásenia 0089/2010 vyjadril solidaritu Parlamentu s českými občanmi, na ktorých sa pri vstupe do Kanady od júla 2009 vzťahuje vízová povinnosť.
Predseda oznámil, že 11. marca 2011 si pripomenieme siedmy Európsky deň obetí terorizmu. Pripomenul pritom dramatické atentáty, ku ktorým došlo v Madride 11. marca 2004 a v Londýne 7. júla 2005, a tieto teroristické činy odsúdil ako útok na demokraciu.
Predseda vyjadril znepokojenie v súvislosti s obnovením trestu smrti na Taiwane, kde bolo v roku 2010 popravených 5 ľudí, čo predstavuje porušenie moratória zavedeného v roku 2006. Európsky parlament žiada taiwanské orgány, aby moratórium na trest smrti znovu zaviedli.
5. Kalendár schôdzí Európskeho parlamentu – 2012
Konferencia predsedov oznámila svoje návrh týkajúci sa kalendára schôdzí na rok 2012. Navrhuje kalendár v tomto znení:
— |
od 16. do 19. januára |
— |
1. a 2. februára |
— |
od 13. do 16. februára |
— |
od 12. do 15. marca |
— |
28. a 29. marca |
— |
od 17. do 20. apríla |
— |
9. a 10. mája |
— |
od 21. do 24. mája |
— |
od 11. do 14. júna |
— |
od 2. do 5. júla |
— |
od 10. do 13. septembra |
— |
od 1. do 4. októbra |
— |
od 22. do 25. októbra |
— |
7. a 8. novembra |
— |
od 19. do 22. novembra |
— |
od 10. do 13. decembra. |
Hlasovanie o tomto bode bolo plánované na stredu 20. októbra 2010, bolo však so súhlasom Parlamentu odložené na neskôr (bod 6.4 zápisnice zo dňa 20.10.2010).
Termín na predkladanie pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov je stanovený na tento pondelok 7. marca 2011, 19.00 h.
Hlasovanie sa uskutoční v stredu 9. marca 2011.
6. Kalendár schôdzí Európskeho parlamentu – 2013
Konferencia predsedov oznámila svoje návrh týkajúci sa kalendára schôdzí na rok 2013. Navrhuje kalendár v tomto znení:
— |
od 14. do 17. januára |
— |
od 4. do 7. februára |
— |
27. a 28. februára |
— |
od 11. do 14. marca |
— |
27. a 28. marca |
— |
od 15. do 18. apríla |
— |
8. a 9. mája |
— |
od 20. do 23. mája |
— |
od 10. do 13. júna |
— |
od 1. do 4. júla |
— |
od 9. do 12. septembra |
— |
od 30. septembra do 3. októbra |
— |
od 21. do 24. októbra |
— |
6. a 7. novembra |
— |
od 18. do 21. novembra |
— |
od 9. do 12. decembra. |
Termín na predkladanie pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov je stanovený na tento pondelok 7. marca 2011, 19.00 h.
Hlasovanie sa uskutoční v stredu 9. marca 2011.
7. Zloženie Parlamentu
Príslušné írske orgány Európskemu parlamentu oznámili, že Joe Higgins a Alan Kelly boli s účinnosťou od 25. februára 2011 zvolení za poslancov írskeho parlamentu. Ich mandát v Európskom parlamente tak zaniká v súlade s článkom 7 ods. 2 Aktu o priamych a všeobecných voľbách poslancov Európskeho parlamentu.
Parlament vzal túto skutočnosť na vedomie a oznámil uvoľnenie ich mandátu s účinnosťou od 25. februára 2011.
8. Podpis aktov prijatých v súlade s riadnym legislatívnym postupom
Predseda oznámil, že spolu s predsedom Rady podpíše v stredu tieto akty prijaté v súlade s riadnym legislatívnym postupom (článok 74 rokovacieho poriadku):
— |
Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie Rady (ES) č. 708/2007 o využívaní cudzích a lokálne sa nevyskytujúcich druhov v akvakultúre (00061/2010/LEX - C7-0062/2011 - 2009/0153(COD)); |
— |
Smernica Európskeho parlamentu a Rady 2011/17/EÚ, ktorou sa zrušujú smernice Rady 71/317/EHS, 71/347/EHS, 71/349/EHS, 74/148/EHS, 75/33/EHS, 76/765/EHS, 76/766/EHS a 86/217/EHS týkajúce sa metrológie (00067/2010/LEX - C7-0063/2011 - 2008/0227(COD)); |
— |
Smernica Európskeho parlamentu a Rady o uplatňovaní práv pacientov pri cezhraničnej zdravotnej starostlivosti (00006/2011/LEX - C7-0064/2011 - 2008/0142(COD)); |
— |
Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa ustanovujú harmonizované podmienky uvádzania stavebných výrobkov na trh a ktorým sa zrušuje smernica Rady 89/106/EHS (00005/2011/LEX - C7-0065/2011 - 2008/0098(COD)); |
— |
Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa zrušuje nariadenie Rady (ES) č. 1964/2005 o colných sadzbách na banány (00007/2011/LEX - C7-0066/2011 - 2010/0056(COD)). |
9. Texty zmlúv poskytnutých Radou
Rada poskytla overené kópie týchto dokumentov:
— |
protokol medzi Európskou úniou a Jordánskym hášimovským kráľovstvom, ktorým sa zriaďuje mechanizmus urovnávania sporov uplatniteľný na spory podľa obchodných ustanovení Euro-stredomorskej dohody o pridružení medzi Európskymi spoločenstvami a ich členskými štátmi na jednej strane a Jordánskym hášimovským kráľovstvom na strane druhej; |
— |
dohoda o určitých aspektoch leteckých dopravných služieb medzi Európskou úniou a Spojenými štátmi mexickými. |
10. Kroky podniknuté na základe uznesení Parlamentu
Oznámenie Komisie o krokoch podniknutých na základe uznesení prijatých Parlamentom na druhej septembrovej a na prvej a druhej októbrovej schôdzi 2010 je k dispozícii na internetových stránkach Séance en direct.
11. Otázky na ústne zodpovedanie a písomné vyhlásenia (predložené dokumenty)
Poslanci predložili nasledujúce dokumenty:
1) |
otázky na ústne zodpovedanie (čl. 115 rokovacieho poriadku)
|
2) |
písomné vyhlásenia, ktoré sa zaznamenajú v registri (čl. 123 rokovacieho poriadku)
|
12. Prepadnuté písomné vyhlásenia
Písomné vyhlásenia 0082/2010, 0083/2010, 0085/2010, 0086/2010, 0087/2010, 0088/2010 v súlade s čl. 123 ods. 5 rokovacieho poriadku prepadli, keďže nezískali požadovaný počet podpisov.
13. Petície
V súlade s čl. 201 ods. 6 rokovacieho poriadku boli v uvedených dňoch zaregistrované a pridelené príslušnému výboru tieto petície:
|
Dňa 15. februára 2011 Vitaly Trusevich (č. 1651/2010); Helga Grass (2 podpisy) (č. 1652/2010). |
|
Dňa 21. februára 2011 Markella Isaia-Tsiakka (č. 1653/2010); Ulrich Pauly (č. 0029/2011); Christine Ruthenburg (č. 0030/2011); Volker Schmohl (č. 0031/2011); (meno je utajené) (č. 0032/2011); Rose Günther (č. 0033/2011); Guido Flohr (č. 0034/2011); Dieter Leuschner (č. 0035/2011); Refki Kuqi (č. 0036/2011); (meno je utajené) (č. 0037/2011); Ludwig Wolf (č. 0038/2011); Günter Dischinger (č. 0039/2011); Claus Dr. Mueller (č. 0040/2011); Hartmut Weiler (č. 0041/2011); Michalina Jączek (51 podpisov) (č. 0042/2011); Valentin Rosca (č. 0043/2011); Antoni Butkiewicz (č. 0044/2011); Christian Frener (č. 0045/2011); Helmut Schaepe (č. 0046/2011); Pupacz Halina (Polska Izba Paliw Płynnych) (č. 0047/2011); Sandra Fuchs (č. 0048/2011); Dariusz Pawlicki (č. 0049/2011); Erich Ollnow (č. 0050/2011); (meno je utajené) (č. 0051/2011); (meno je utajené) (č. 0052/2011); Carola Twardella (č. 0053/2011); Mario Danne (č. 0054/2011); Józef Krygowski (č. 0055/2011); Klaus Kempke (č. 0056/2011); (meno je utajené) (č. 0057/2011); (meno je utajené) (č. 0058/2011); Wolfgang Bonberg (č. 0059/2011); Bogumił Ostaficzuk (č. 0060/2011); Reinhard Bertelsmann (2 podpisy) (č. 0061/2011); Hannelore Schmidt (č. 0062/2011); Hanspeter Daragan (č. 0063/2011); Manuela Scheel (č. 0064/2011); Krzysztof Steckiewicz (č. 0065/2011); Atanaska Vakrilova (č. 0066/2011); Mario Militello (č. 0067/2011); (meno je utajené) (č. 0068/2011); Rhys William Toogood (č. 0069/2011); (meno je utajené) (č. 0070/2011); Mario Pingerna (č. 0071/2011); Daniela Ballestra („Arca 2000“) (č. 0072/2011); (meno je utajené) (č. 0073/2011); Dan Teodorescu (č. 0074/2011); Snezana Petrovic (č. 0075/2011); Richard George Moore (č. 0076/2011); Anemona Dascalu (č. 0077/2011); Franco Brizzi (Associazione Nazionale Trapiantati Di Rene) (č. 0078/2011); Janina Orlov (č. 0079/2011); Mihai Gheorghe Oancea (č. 0080/2011); (meno je utajené) (č. 0081/2011); (meno je utajené) (č. 0082/2011); (meno je utajené) (č. 0083/2011); Teodora Massa (Palazzo Teodora Massa) (č. 0084/2011); Catalin Irimescu (č. 0085/2011); Luca Wolsky (č. 0086/2011); Richard Frederick Parsons (č. 0087/2011). |
|
Dňa 22. februára 2011 Willy Degheldere (č. 0088/2011); Jean Bernard Weis (č. 0089/2011); Xristoforidis Konstantinos (č. 0090/2011); (meno je utajené) (č. 0091/2011); Francis Germes (č. 0092/2011); Claude Coste (č. 0093/2011); Maria Karagiannaki (č. 0094/2011); (meno je utajené) (č. 0095/2011); Anne Marie Scribante (č. 0096/2011); Enrique Fernández Menéndez (2 podpisy) (č. 0097/2011); István Dalnoki (č. 0098/2011; Miguel Fernández Zaragoza (Alcalde de Santa Pola) (č. 0099/2011); Rocío Hortiguela (Asociación Nacional de Productores e Inversores de Energías Renovables) (č. 0100/2011); (meno je utajené) (č. 0101/2011); Hubert Delompre (č. 0102/2011); Georg Gotz (č. 0103/2011); (meno je utajené) (č. 0104/2011); (meno je utajené) (č. 0105/2011); De Veïns La Cogullada Associació (č. 0106/2011); Imran Firasat (Centro penitenciario Madrid V, Módulo 1) (č. 0107/2011); Coste Claude (Association Contre les Inondations la Defense de l'Eau et l' Environnement) (č. 0108/2011); Theodoros Papoulakos (č. 0109/2011); van Eersel Arjan (č. 0110/2011). |
|
Dňa 1. marca 2011 Francesco Agnoli (Movimento Europeo per la Difesa della Vita e della Dignità Umana (MEVD)) (č. 1654/2010); Lukass Rozitis (HansaMedia) (č. 1655/2010). |
|
Dňa 3. marca 2011 (meno je utajené) (č. 0111/2011); Luis Díaz Villaverde (č. 0112/2011); Sigrid Beier (2 podpisy) (č. 0113/2011); Andrzej Cisek (č. 0114/2011); Rainer Troesch (č. 0115/2011); Günther Klein (č. 0116/2011); Ottmar Dullenburg (Kolping International) (3 podpisy) (č. 0117/2011); Jens Knipphals (č. 0118/2011); Kazimierz Kozłowski (č. 0119/2011); Franciszek Czapliński (60 podpisov) (č. 0120/2011); Günter Dillikrath (č. 0121/2011); Uwe Wolsbeck (č. 0122/2011); (meno je utajené) (č. 0123/2011); Andreas Neff (č. 0124/2011); Roland Mendle (č. 0125/2011); Małgorzata Witkowska (2 podpisy) (č. 0126/2011); Rupert Frechinger (Puchenauer Bürgerinitiative gegen Westring - Transitautobahn) (č. 0127/2011); Klaus Zeitler (č. 0128/2011); Thomas Meyer-Falk (č. 0129/2011); Christian Kohn (č. 0130/2011); norbert Höfs (č. 0131/2011); (meno je utajené) (č. 0132/2011); Siegrid Prigge (č. 0133/2011); Mohamed Tanich (č. 0134/2011); Detlef Lettau (č. 0135/2011); (meno je utajené) (č. 0136/2011); Dietmar Teufel (č. 0137/2011); (meno je utajené) (č. 0138/2011); Táňa Kanabe (č. 0139/2011); Konrad Ringler (Asociación Proprietarios Acequias Santa Margarita) (č. 0140/2011); (meno je utajené) (č. 0141/2011); Stefan Stauch (č. 0142/2011); Ulrich Bernhart (č. 0143/2011); Karin Aubin (č. 0144/2011); Johann Kaehsmann (č. 0145/2011); Arkadiusz Pleskot (č. 0146/2011); Fabian Redeker (č. 0147/2011); Bernhard Staudt (č. 0148/2011); Ryszard Zając (č. 0149/2011); Philipp Lampel (č. 0150/2011); Günter Doppelbauer (č. 0151/2011); Matteo La Cara (č. 0152/2011); Ioan Covrig (č. 0153/2011); Gregorio Franco Vera (č. 0154/2011); Vince Llewelyn (č. 0155/2011); Roberto Marcoccio (č. 0156/2011); (meno je utajené) (č. 0157/2011); Katalin Baranyi (č. 0158/2011); (meno je utajené) (č. 0159/2011); (meno je utajené) (č. 0160/2011); Nanette Davies (č. 0161/2011); (meno je utajené) (č. 0162/2011); Liliana Anna Fiore (2 podpisy) (č. 0163/2011); Paola Malengo (Parlamento Europeo degli Studenti) (11 podpisov) (č. 0164/2011); Giuseppe Marino (Associazione Generale del Commercio delle arti, delle professioni e dell'economia-Confcommercianti Grammichele) (č. 0165/2011); (meno je utajené) (č. 0166/2011); (meno je utajené) (č. 0167/2011); Marian Tanase (č. 0168/2011); Bernard Mulholland (č. 0169/2011); (meno je utajené) (č. 0170/2011); Bozidar Nikolov (č. 0171/2011); Kalina Miteva (č. 0172/2011); Krasimir Krumov (č. 0173/2011); Ferreira Hermenegildo (č. 0174/2011); Bernard Reilly (č. 0175/2011); Flavio Miccono (I.P.A.) (č. 0176/2011); Rino Savini (La Destra di Aprilia - Coordinamento Comunale) (č. 0177/2011); Ion Enache (č. 0178/2011); Linda Ann Edwards (č. 0179/2011); Benvenuto Razzaboni (1 453 podpisov) (č. 0180/2011); Rosa Burgos Pérez (č. 0181/2011); Andrea Nearchou (Pagkyprios Syndesmos Syggenon Kai Filon Monahon - Association Panchypriote Des Parents Et Amis Des Moines) (č. 0182/2011); José Lacalle Márquez (č. 0183/2011); (meno je utajené) (č. 0184/2011); (meno je utajené) (č. 0185/2011); (meno je utajené) (č. 0186/2011); Aline Meliyi (č. 0187/2011); Marcus Borg (č. 0188/2011); Gordona Vidojkovic (č. 0189/2011); Eva-Kerstin Sigurdson Wistedt (č. 0190/2011); Jessica Delgado Bras (č. 0191/2011); Maria Karagiannaki (č. 0192/2011); (meno je utajené) (č. 0193/2011); Faustino Francisco García Ruiz (č. 0194/2011); Sant Isidre Institut Agrícola (Institut Agrícola Català de Sant Isidre) (č. 0195/2011); María Ángeles Blas Osorio (č. 0196/2011); Ona Skystimiené (č. 0197/2011); Juan José Vidal Sánchez (č. 0198/2011); Silvia Beltrán Pallares (Plataforma Europea de los Consumidores y del Medio Ambiente) (č. 0199/2011); Mariano Aleixandre Cabrelles (č. 0200/2011); Thérèse Bouvet (č. 0201/2011); Enrique Arraíz Curbelo (č. 0202/2011); Organizaciones Agrícolas Coordinadora (Coordinadora de Organizaciones Agrícolas y Ganaderas de España) (č. 0203/2011); Leif Boelskov (č. 0204/2011); (meno je utajené) (č. 0205/2011). |
14. Presun rozpočtových prostriedkov
V súlade s článkom 24 ods. 4 nariadenia o rozpočtových pravidlách, pokiaľ ide o bod 20 spoločného vyhlásenia o prechodných opatreniach uplatniteľných na rozpočtový postup po nadobudnutí Lisabonskej zmluvy, Výbor pre rozpočet schválil návrh Európskej komisie na presun rozpočtových prostriedkov DEC 03/2011 (N7-0033/2011 - C7-0028/2011 - 2011/2028(GBD)).
15. Predložené dokumenty
Boli predložené tieto dokumenty:
1) |
parlamentných výborov, a to správy
|
2) |
poslancov
|
16. Program práce
Ďalším bodom programu bol program práce Parlamentu.
Bol rozdaný konečný návrh programu prvej marcovej schôdze 2011 (PE 459.829/PDOJ), ku ktorému boli navrhnuté tieto zmeny (článok 140 rokovacieho poriadku):
|
Pondelok Bez zmeny. |
|
Utorok Správa, ktorú vypracoval Francesco Enrico Speroni, o žiadosti o zbavenie imunity Elmara Broka (A7-0047/2011) bude priamo zaradená do hlasovania. |
|
Streda Bez zmeny. |
|
Štvrtok Bez zmeny. |
*
* *
Týmto bol stanovený program práce.
*
* *
V rozprave vystúpil Jean-Pierre Audy s poznámkou k harmonogramu prípravných prác na mimoriadnu schôdzu Európskej rady, ktorá sa má uskutočniť 11. marca 2011 v Bruseli s cieľom diskutovať o situácii v Líbyi a celom regióne (predseda poslancovi odpovedal, že dostane písomnú odpoveď).
17. Inovačné financovanie na celosvetovej a európskej úrovni (rozprava)
Správa o inovačnom financovaní na celosvetovej a európskej úrovni [2010/2105(INI)] - Výbor pre hospodárske a menové veci. Spravodajkyňa Anni Podimata (A7-0036/2011)
Anni Podimata uviedla správu.
V rozprave vystúpil Algirdas Šemeta (člen Komisie).
Vystúpili títo poslanci: Marian-Jean Marinescu (spravodajca výboru ITRE požiadaného o stanovisko), Jean-Paul Gauzès v mene skupiny PPE, Udo Bullmann v mene skupiny S&D, Olle Schmidt v mene skupiny ALDE, Philippe Lamberts v mene skupiny Verts/ALE, Ivo Strejček v mene skupiny ECR, Jürgen Klute v mene skupiny GUE/NGL, Nigel Farage v mene skupiny EFD, Martin Ehrenhauser nezaradený poslanec, Markus Ferber, Leonardo Domenici, Sylvie Goulard, Sven Giegold, Ilda Figueiredo, Marta Andreasen, Andreas Mölzer, Diogo Feio a Enrique Guerrero Salom.
PREDSEDNÍCTVO: Stavros LAMBRINIDIS
podpredseda
Vystúpili títo poslanci: Carl Haglund, Keith Taylor, Niki Tzavela, Gunnar Hökmark, Arlene McCarthy, Satu Hassi, Antonio Cancian, Liem Hoang Ngoc, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Elisa Ferreira, Theodor Dumitru Stolojan, Silvia-Adriana Țicău, Astrid Lulling, David Casa, Jean-Pierre Audy, Sławomir Witold Nitras, Sari Essayah, Damien Abad a Mairead McGuinness.
Podľa postupu „catch the eye“ v rozprave vystúpili Jan Kozłowski, George Sabin Cutaș, Elena Băsescu, Sylvana Rapti, Raül Romeva i Rueda, Seán Kelly, Wojciech Michał Olejniczak, Jaroslav Paška, Angelika Werthmann a Thomas Mann.
Vystúpili títo rečníci: Algirdas Šemeta a Anni Podimata.
Rozprava sa skončila.
Hlasovanie: bod 9.6 zápisnice zo dňa 8.3.2011.
18. Oblasť dohody Všeobecnej rybárskej komisie pre Stredozemné more ***I (rozprava)
Správa o návrhu nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o niektorých ustanoveniach týkajúcich sa rybolovu v oblasti dohody GFCM (Všeobecná rybárska komisia pre Stredozemné more) [COM(2009)0477 - C7-0204/2009- 2009/0129(COD)] - Výbor pre rybné hospodárstvo. Spravodajca Crescenzio Rivellini (A7-0023/2011)
Crescenzio Rivellini uviedol správu.
V rozprave vystúpila Maria Damanaki (členka Komisie).
PREDSEDNÍCTVO: Edward McMILLAN-SCOTT
podpredseda
Vystúpili títo poslanci: Alain Cadec v mene skupiny PPE, Kriton Arsenis v mene skupiny S&D, Raül Romeva i Rueda v mene skupiny Verts/ALE, Ashley Fox v mene skupiny ECR, Jarosław Leszek Wałęsa, Guido Milana a Jim Higgins.
Podľa postupu „catch the eye“ v rozprave vystúpili Barbara Matera, Maria do Céu Patrão Neves a João Ferreira.
V rozprave vystúpila Maria Damanaki.
Rozprava sa skončila.
Hlasovanie: bod 9.5 zápisnice zo dňa 8.3.2011.
19. Dohoda o partnerstve v sektore rybolovu medzi Európskou úniou a Mauritániou (rozprava)
Otázka na ústne zodpovedanie O-000038/2011, ktorú položila Carmen Fraga Estévez v mene výboru PECH Komisii: Rokovania o obnove dohody v oblasti rybného hospodárstva medzi Európskou úniou a Mauritániou (B7-0018/2011)
Carmen Fraga Estévez rozvinula otázku na ústne zodpovedanie.
Maria Damanaki (členka Komisie) odpovedala na otázku na ústne zodpovedanie
Vystúpili títo poslanci: Alain Cadec v mene skupiny PPE, Kriton Arsenis v mene skupiny S&D, Carl Haglund v mene skupiny ALDE, Isabella Lövin v mene skupiny Verts/ALE, João Ferreira v mene skupiny GUE/NGL, Maria do Céu Patrão Neves, Guido Milana, Josefa Andrés Barea a Antolín Sánchez Presedo.
Podľa postupu „catch the eye“ v rozprave vystúpili Jarosław Leszek Wałęsa a Andreas Mölzer.
V rozprave vystúpila Maria Damanaki.
Návrhy uznesení, ktoré sa predložia podľa článku 115 ods. 5 rokovacieho poriadku, sa oznámia neskôr.
Rozprava sa skončila.
Hlasovanie: nasledujúca schôdza.
20. Stratégia EÚ pre atlantickú oblasť (rozprava)
Otázka na ústne zodpovedanie O-000002/2011, ktorú položili Alain Cadec, Luis Manuel Capoulas Santos, Seán Kelly, Eider Gardiazábal Rubial, Nuno Teixeira, Salvador Garriga Polledo, Ricardo Cortés Lastra, José Manuel Fernandes, Chris Davies, Jim Higgins, Marian Harkin, Ashley Fox, Maria do Céu Patrão Neves, Bairbre de Brún, Pat the Cope Gallagher, Robert Rochefort, José Bové, Jean-Pierre Audy, Mario Mauro, Andrey Kovatchev, Werner Langen, Markus Ferber, Milan Zver, Damien Abad, Íñigo Méndez de Vigo, Peter Jahr, Ivo Belet, Reimer Böge, Jan Březina, Jarosław Leszek Wałęsa, Dominique Riquet, Cristian Dan Preda, Tokia Saïfi, Daniel Caspary, Peter Šťastný, Catherine Soullie, Bogusław Sonik, Elisabeth Morin-Chartier, Dominique Baudis, Michèle Striffler, Lambert van Nistelrooij, Andreas Schwab, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Maria Da Graça Carvalho, Michel Dantin, Michael Gahler, Bernadette Vergnaud, Nessa Childers, Antolín Sánchez Presedo, Marie-Thérèse Sanchez-Schmid, Christine De Veyrac, Izaskun Bilbao Barandica, Estelle Grelier, Isabella Lövin, Struan Stevenson, Christophe Béchu, Josefa Andrés Barea a Marian-Jean Marinescu, Komisii: Stratégia EÚ pre atlantickú oblasť (B7-0016/2011)
Alain Cadec rozvinul otázku na ústne zodpovedanie.
Maria Damanaki (členka Komisie) odpovedala na otázku na ústne zodpovedanie.
Vystúpili títo poslanci: Lambert van Nistelrooij v mene skupiny PPE, Ricardo Cortés Lastra v mene skupiny S&D, Michael Theurer v mene skupiny ALDE, Isabella Lövin v mene skupiny Verts/ALE, Oldřich Vlasák v mene skupiny ECR, Eva-Britt Svensson v mene skupiny GUE/NGL, Derek Roland Clark v mene skupiny EFD, Andreas Mölzer nezaradený poslanec, Francisco José Millán Mon, Estelle Grelier, Pat the Cope Gallagher, Ryszard Czarnecki, Anna Rosbach, Nuno Teixeira, Riikka Manner, Seán Kelly, Luís Paulo Alves a María Irigoyen Pérez.
Podľa postupu „catch the eye“ v rozprave vystúpili Maria do Céu Patrão Neves, Alyn Smith, Jarosław Leszek Wałęsa a Marie-Thérèse Sanchez-Schmid.
V rozprave vystúpila Maria Damanaki.
Návrhy uznesenia predložené v súlade s čl. 115 ods. 5 rokovacieho poriadku na ukončenie rozpravy:
— |
Danuta Maria Hübner v mene výboru DEVE o európskej stratégii pre atlantickú oblasť (B7-0165/2011). |
Rozprava sa skončila.
Hlasovanie: bod 8.4 zápisnice zo dňa 9.3.2011.
21. Jednominútové vystúpenia k otázkam politického významu
Na základe čl. 150 rokovacieho poriadku vystúpili s jednominútovými vystúpeniami s cieľom upriamiť pozornosť Parlamentu na otázky politického významu títo poslanci:
Maria do Céu Patrão Neves, Monika Smolková, Ramon Tremosa i Balcells a Michail Tremopoulos.
PREDSEDNÍCTVO: Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ
podpredseda
Vystúpili títo poslanci: Marek Henryk Migalski, Miguel Portas, Nikolaos Salavrakos, Corneliu Vadim Tudor, Eleni Theocharous, Mario Pirillo, Sonia Alfano, Oldřich Vlasák, João Ferreira, Angelika Werthmann, Georgios Koumoutsakos, Ioan Enciu, Pat the Cope Gallagher, Ryszard Czarnecki, Willy Meyer, Nuno Teixeira, Gerard Batten, Eduard Kukan, Constance Le Grip a Czesław Adam Siekierski.
22. Všeobecná bezpečnosť výrobkov a dohľad nad trhom (stručná prezentácia)
Správa o revízii smernice o všeobecnej bezpečnosti výrobkov a dohľade nad trhom [2010/2085(INI)] - Výbor pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa. Spravodajkyňa Christel Schaldemose (A7-0033/2011)
Christel Schaldemose uviedla správu.
Podľa postupu „catch the eye“ v rozprave vystúpili Lara Comi, Silvia-Adriana Țicău, Ilda Figueiredo, Franz Obermayr, Zuzana Roithová a Åsa Westlund.
V rozprave vystúpila Maria Damanaki (členka Komisie).
Bod je uzavretý.
Hlasovanie: bod 9.2 zápisnice zo dňa 8.3.2011.
23. Radenie situácie v súvislosti s chrípkou H1N1 (stručná prezentácia)
Správa o hodnotení riadenia situácie v súvislosti s chrípkou H1N1 v rokoch 2009 – 2010 v EÚ [2010/2153(INI)] - Výbor pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín. Spravodajkyňa Michèle Rivasi (A7-0035/2011)
Michèle Rivasi predstavila správu.
Podľa postupu „catch the eye“ v rozprave vystúpili Anne Delvaux, Csaba Sándor Tabajdi, Marina Yannakoudakis, João Ferreira, Jaroslav Paška, Anna Záborská, Åsa Westlund, Zuzana Roithová, Edite Estrela a Karin Kadenbach.
V rozprave vystúpila Maria Damanaki (členka Komisie).
Bod je uzavretý.
Hlasovanie: bod 9.3 zápisnice zo dňa 8.3.2011.
24. Zmierňovanie nerovností v oblasti zdravia (stručná prezentácia)
Správa o zmierňovaní nerovností v oblasti zdravia v EÚ [2010/2089(INI)] - Výbor pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín. Spravodajkyňa Edite Estrela (A7-0032/2011)
Edite Estrela predstavila správu.
Podľa postupu „catch the eye“ v rozprave vystúpili Zuzana Roithová, Silvia-Adriana Țicău, Ilda Figueiredo, Nicole Sinclaire, Anna Záborská, Mario Pirillo, Seán Kelly, Karin Kadenbach, Elena Oana Antonescu a Petru Constantin Luhan.
V rozprave vystúpila Maria Damanaki (členka Komisie).
Bod je uzavretý.
Hlasovanie: bod 9.7 zápisnice zo dňa 8.3.2011.
25. Spolupráca s rozvojovými krajinami na podpore dobrej správy v daňových záležitostiach (stručná prezentácia)
Správa o daniach a rozvoji – spolupráca s rozvojovými krajinami na podpore dobrej správy v daňových záležitostiach [2010/2102(INI)] - Výbor pre rozvoj. Spravodajkyňa Eva Joly (A7-0027/2011)
Eva Joly predstavila správu.
Podľa postupu „catch the eye“ v rozprave vystúpili Elena Băsescu, Franziska Keller a João Ferreira.
V rozprave vystúpila Maria Damanaki (členka Komisie)
Bod je uzavretý.
Hlasovanie: bod 9.8 zápisnice zo dňa 8.3.2011.
26. Poľnohospodárstvo a medzinárodný obchod (stručná prezentácia)
Správa o poľnohospodárstve EÚ a medzinárodnom obchode [2010/2110(INI)] - Výbor pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka. Spravodajca Georgios Papastamkos (A7-0030/2011)
Georgios Papastamkos predstavil správu.
Podľa postupu „catch the eye“ v rozprave vystúpili Mairead McGuinness, Mario Pirillo, João Ferreira, Diane Dodds, Seán Kelly, Marc Tarabella, Czesław Adam Siekierski, Csaba Sándor Tabajdi a Åsa Westlund.
V rozprave vystúpila Maria Damanaki (členka Komisie).
Bod je uzavretý.
Hlasovanie: bod 9.9 zápisnice zo dňa 8.3.2011.
27. Deficit bielkovín v EÚ (stručná prezentácia)
Správa o deficite bielkovín v EÚ: ako riešiť dlhodobý problém? [2010/2111(INI)] - Výbor pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka. Spravodajca Martin Häusling (A7-0026/2011)
Martin Häusling predstavil správu.
Podľa postupu „catch the eye“ v rozprave vystúpili Mairead McGuinness, Marc Tarabella, João Ferreira, Diane Dodds, Michel Dantin, Csaba Sándor Tabajdi, Czesław Adam Siekierski, Åsa Westlund a Seán Kelly.
V rozprave vystúpila Maria Damanaki (členka Komisie).
Bod je uzavretý.
Hlasovanie: bod 9.10 zápisnice zo dňa 8.3.2011.
28. Program rokovania na nasledujúci deň
Bol schválený program rokovania na ďalší deň (dokument „Program rokovania“ PE 459.829/OJMA).
29. Skončenie rokovania
Rokovanie sa skončilo o 23.30 h.
30. Skončenie zasadania
Zasadanie Európského parlamentu 2010-2011 je ukončené.
V súlade so zmluvou sa Parlament zíde v utorok 8. marca 2011 o 09.00.
Klaus Welle
generálny tajomník
Silvana Koch-Mehrin
podpredsedníčka
Pondelok 7. marca 2011
PREZENČNÁ LISTINA
Podpísali sa:
Abad, Áder, Agnew, Albertini, Albrecht, Alfano, Allam, Alves, Andreasen, Andrés Barea, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, van Baalen, Bach, Badia i Cutchet, Bagó, Balčytis, Baldassarre, Balzani, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Batten, Bauer, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Berès, Berlato, Berman, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Binev, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Borghezio, Boștinaru, Boulland, Bové, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Brepoels, Březina, Brok, Brons, Brzobohatá, Bullmann, Busuttil, Buzek, Cadec, Callanan, van de Camp, Cancian, Canfin, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cercas, Češková, Chatzimarkakis, Chichester, Childers, Christensen, Claeys, Clark, Coelho, Cofferati, Collino, Colman, Comi, Corazza Bildt, Cornelissen, Cortés Lastra, Silvia Costa, Cozzolino, Cramer, Crețu, Creutzmann, Crocetta, Crowley, Cutaș, Cymański, Czarnecki, Frédéric Daerden, van Dalen, Danellis, Danjean, Dantin, Daul, David, Davies, De Angelis, de Brún, De Castro, De Keyser, Delli, Delvaux, De Mita, De Rossa, De Sarnez, Désir, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dodds, Domenici, Donskis, Dorfmann, Duff, Durant, Dušek, Ehrenhauser, Eickhout, Ek, El Khadraoui, Elles, Enciu, Engel, Engström, Eppink, Ernst, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Falbr, Farage, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Fidanza, Figueiredo, Fjellner, Flašíková Beňová, Flautre, Florenz, Fontana, Foster, Fox, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, Gáll-Pelcz, García-Margallo y Marfil, Gardiazábal Rubial, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, Goulard, de Grandes Pascual, Gräßle, Grech, Grelier, Grèze, Griesbeck, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Häfner, Haglund, Hall, Händel, Hankiss, Hannan, Harbour, Harkin, Hassi, Haug, Häusling, Hautala, Helmer, Hibner, Jim Higgins, Nadja Hirsch, Hoang Ngoc, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, Imbrasas, Iovine, Irigoyen Pérez, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivan, Ivanova, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Járóka, Jędrzejewska, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jordan Cizelj, Jørgensen, Junqueras Vies, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kalniete, Kamall, Karim, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kazak, Tunne Kelam, Keller, Seán Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Klute, Koch, Kohlíček, Kolarska-Bobińska, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Béla Kovács, Kovatchev, Kozłowski, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kukan, Kurski, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, Langen, La Via, Le Foll, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lepage, Jean-Marie Le Pen, Liberadzki, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, Lope Fontagné, Lösing, Lövin, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lynne, Lyon, McAvan, McCarthy, McClarkin, McGuinness, McMillan-Scott, Macovei, Madlener, Manders, Mănescu, Mann, Manner, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastella, Matera, Mathieu, Matias, Matula, Mauro, Mavronikolas, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Meissner, Melo, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Meyer, Louis Michel, Migalski, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Mirsky, Mitchell, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Muñiz De Urquiza, Muscardini, Nattrass, Nedelcheva, Neuser, Neveďalová, Newton Dunn, Neynsky, Nicholson, Nicolai, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Nuttall, Obermayr, Ojuland, Olejniczak, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Oviir, Pack, Paksas, Paliadeli, Pallone, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pașcu, Paška, Patrão Neves, Patriciello, Paulsen, Perello Rodriguez, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Poręba, Portas, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Vittorio Prodi, Provera, Quisthoudt-Rowohl, Ranner, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Rivellini, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Salavrakos, Sánchez Presedo, Sanchez-Schmid, Sârbu, Sargentini, Sartori, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar-Toomast, Schaake, Schaldemose, Schlyter, Olle Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Martin Schulz, Werner Schulz, Schwab, Scicluna, Scottà, Scurria, Seeber, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Smolková, Sógor, Soini, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sosa Wagner, Soullie, Speroni, Staes, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Sterckx, Stevenson, Stihler, van der Stoep, Stolojan, Emil Stoyanov, Strejček, Striffler, Sturdy, Surján, Susta, Alf Svensson, Eva-Britt Svensson, Swoboda, Szájer, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Tavares, Taylor, Teixeira, Thaler, Thein, Theocharous, Theurer, Thomsen, Țicău, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tošenovský, Trautmann, Tremopoulos, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Ungureanu, Urutchev, Vadim Tudor, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vattimo, Vaughan, Vergnaud, Vidal-Quadras, Vigenin, de Villiers, Vlasák, Vlasto, Voss, Jarosław Leszek Wałęsa, Wallis, Watson, Manfred Weber, Renate Weber, Weiler, Werthmann, Westlund, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zahradil, Zalba Bidegain, Zalewski, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Ziobro, Zver, Zwiefka