Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52024PC0114

    Návrh NARIADENIE RADY, ktorým sa mení a opravuje nariadenie (EÚ) 2024/257, ktorým sa na roky 2024, 2025 a 2026 stanovujú rybolovné možnosti pre určité populácie rýb uplatniteľné vo vodách Únie a pre rybárske plavidlá Únie v určitých vodách nepatriacich Únii

    COM/2024/114 final

    V Bruseli6. 3. 2024

    COM(2024) 114 final

    2024/0063(NLE)

    Návrh

    NARIADENIE RADY,

    ktorým sa mení a opravuje nariadenie (EÚ) 2024/257, ktorým sa na roky 2024, 2025 a 2026 stanovujú rybolovné možnosti pre určité populácie rýb uplatniteľné vo vodách Únie a pre rybárske plavidlá Únie v určitých vodách nepatriacich Únii


    DÔVODOVÁ SPRÁVA

    1.KONTEXT NÁVRHU

    Dôvody a ciele návrhu

    Nariadením Rady (EÚ) 2024/257 1 sa na roky 2024, 2025 a 2026 stanovujú rybolovné možnosti pre určité populácie rýb uplatniteľné vo vodách EÚ a pre rybárske plavidlá EÚ v určitých vodách nepatriacich EÚ. Návrhom sa tieto rybolovné možnosti menia tak, aby sa zohľadnili najnovšie vedecké odporúčania a ďalší vývoj. Okrem toho sa v návrhu opravujú niektoré chyby, ktoré sa vyskytujú v nariadení (EÚ) 2024/257.

    Súlad s existujúcimi ustanoveniami v tejto oblasti politiky

    Navrhované opatrenia sú v súlade s cieľmi a pravidlami spoločnej rybárskej politiky (SRP).

    Súlad s ostatnými politikami Únie

    Navrhované opatrenia sú v súlade s ostatnými politikami EÚ, najmä s politikami v oblasti životného prostredia.

    2.PRÁVNY ZÁKLAD, SUBSIDIARITA A PROPORCIONALITA

    Právny základ

    Právnym základom tohto návrhu je článok 43 ods. 3 Zmluvy o fungovaní Európskej únie (ZFEÚ).

    Subsidiarita

    Návrh spadá do výlučnej právomoci EÚ v zmysle článku 3 ods. 1 písm. d) ZFEÚ. Zásada subsidiarity sa preto neuplatňuje.

    Proporcionalita

    V návrhu sa členským štátom prideľujú rybolovné možnosti v súlade s cieľmi nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 1380/2013 o spoločnej rybárskej politike 2 . Podľa článkov 16 a 17 nariadenia (EÚ) č. 1380/2013 o spôsobe pridelenia rybolovných možností, ktoré majú k dispozícii, plavidlám plaviacim sa pod ich vlajkou v súlade s určitými kritériami prideľovania rybolovných možností rozhodujú členské štáty. Členské štáty majú preto v súlade so sociálnym/ekonomickým modelom na využívanie dostupných rybolovných možností, ktorý si vybrali, potrebný priestor na voľné konanie pri rozdeľovaní prideleného celkového povoleného výlovu (TAC).

    Výber nástroja

    Keďže návrhom sa mení existujúce nariadenie, najvhodnejším právnym nástrojom je nariadenie.

    3.VÝSLEDKY HODNOTENÍ EX POST, KONZULTÁCIÍ SO ZAINTERESOVANÝMI STRANAMI A POSÚDENÍ VPLYVU

    Hodnotenia ex post/kontroly vhodnosti existujúcich právnych predpisov

    Neuplatňuje sa.

    Konzultácie so zainteresovanými stranami

    Komisia viedla konzultácie so zainteresovanými stranami predovšetkým prostredníctvom poradných rád na základe svojho každoročného oznámenia s názvom Udržateľný rybolov v EÚ: aktuálny stav a smerovanie na rok 2024 [COM(2023) 303].

    V reakcii na toto každoročné oznámenie vyjadrili zainteresované strany svoje názory na posúdenie stavu zdrojov Komisiou a na spôsob zabezpečenia ich vhodného riadenia. Komisia tieto odpovede zohľadnila pri tvorbe tohto návrhu.

    Získavanie a využívanie expertízy

    Vedecké odporúčania Medzinárodnej rady pre výskum mora (ICES) vznikajú v rámci poradnej štruktúry, ktorú vybudovali jej expertné skupiny a orgány s rozhodovacími právomocami, a vydávajú sa v súlade s rámcovou dohodou o partnerstve s Komisiou.

    Posúdenie vplyvu

    Rozsah pôsobnosti návrhu je vymedzený v článku 43 ods. 3 ZFEÚ.

    Pri koncipovaní návrhu bola snaha vyhnúť sa krátkodobému prístupu a uprednostniť dlhodobú udržateľnosť. Zohľadňujú sa v ňom iniciatívy zainteresovaných strán a poradných rád, ak ich ICES vyhodnotila kladne. Návrh Komisie na reformu SRP vychádzal z posúdenia vplyvu [SEC(2011) 891], v ktorom sa uviedlo, že napriek tomu, že dosiahnutie cieľa maximálneho udržateľného výnosu (MSY) je nevyhnutnou podmienkou na zabezpečenie environmentálnej, hospodárskej a sociálnej udržateľnosti, dané tri ciele nemožno dosiahnuť izolovane.

    Pokiaľ ide o rybolovné možnosti v rámci regionálnych rybárskych organizácií (RFMO) a populácie, ktoré EÚ riadi spoločne s krajinami mimo EÚ, týmto návrhom sa vykonávajú opatrenia dohodnuté na medzinárodnej úrovni. Všetky aspekty, ktoré sú relevantné pre posúdenie možných vplyvov rybolovných možností, sa zohľadňujú pri príprave a v priebehu medzinárodných rokovaní, v rámci ktorých sa rybolovné možnosti EÚ dohodnú s krajinami mimo EÚ.

    Regulačná vhodnosť a zjednodušenie

    Neuplatňuje sa.

    Základné práva

    V návrhu sa rešpektujú základné práva, a to najmä práva uznané v Charte základných práv Európskej únie.

    4.VPLYV NA ROZPOČET

    Navrhované opatrenia nebudú mať žiadny vplyv na rozpočet.

    5.ĎALŠIE PRVKY

       Podrobné vysvetlenie konkrétnych ustanovení návrhu

    Cieľom návrhu je zmeniť nariadenie Rady (EÚ) 2024/257 takto:

    Raja svetloškvrnitá v západnej časti Lamanšského prielivu

    V nariadení (EÚ) 2024/257 bol stanovený TAC pre rajotvaré (Rajiformes) vo vodách EÚ a Spojeného kráľovstva divízií ICES 6a, 6b, 7a až 7c a 7e až 7k (západ Škótska, južné časti Keltského mora a Lamanšský prieliv). V uvedenom nariadení sa v rámci tohto TAC stanovila aj osobitná podmienka. Na základe tejto osobitnej podmienky sa EÚ a Spojenému kráľovstvu v roku 2024 povoľuje výlov raje svetloškvrnitej (Raja microocellata) v divízii ICES 7e (západná časť Lamanšského prielivu) s cieľom umožniť monitorovací rybolov na účely zberu rybolovných údajov o danej populácii, ktoré posudzuje ICES. S cieľom zabezpečiť právnu istotu a umožniť vykonávanie programov monitorovacieho rybolovu množstvá, na ktoré sa vzťahuje uvedená osobitná podmienka, by sa členským štátom mali prideľovať v súlade so zásadou relatívnej stability a s prideľovacím kľúčom pre rajotvaré vo vodách EÚ a Spojeného kráľovstva divízií ICES 6a, 6b, 7a až 7c a 7e až 7k.

    Platesa červená a kambala malohlavá v oblasti Skagerrak-Kattegat

    EÚ a Spojené kráľovstvo dokončili 6. decembra 2023 dvojstranné konzultácie týkajúce sa stanovenia rybolovných možností pre populácie uvedené v prílohe 35 k Dohode o obchode a spolupráci medzi Európskou úniou a Európskym spoločenstvom pre atómovú energiu na jednej strane a Spojeným kráľovstvom Veľkej Británie a Severného Írska na strane druhej 3 („dohoda o obchode a spolupráci“). Výsledok uvedených konzultácií bol zdokumentovaný v písomnom zázname podpísanom 6. decembra 2023, doplnenom o dodatok z 8. decembra 2023, a do práva EÚ bol transponovaný nariadením (EÚ) 2024/257.

    V týchto dvojstranných konzultáciách EÚ a Spojené kráľovstvo okrem iného prvýkrát stanovili TAC pre: i) platesu červenú (Glyptocephalus cynoglossus) vo vodách EÚ divízie ICES 3a (Skagerrak-Kattegat) a ii) kambalu malohlavú (Microstomus kitt) v tej istej oblasti. Kým členské štáty neuzavrú dohodu o tom, ako sa tieto rybolovné možnosti majú prideliť, pri TAC pre tieto populácie sa v nariadení (EÚ) 2024/257 uvádza poznámka „stanoví sa“. Aby sa členským štátom umožnilo tieto rybolovné možnosti využívať, TAC a kvóty EÚ by sa pre dané populácie mali stanoviť na úrovniach stanovených v písomnom zázname. Keďže medzi členskými štátmi ešte stále prebiehajú diskusie o prideľovaní, kvóty členských štátov sa neuvádzajú. Keď bude známy výsledok týchto diskusií, útvary Komisie návrh aktualizujú neoficiálnym dokumentom, v ktorom navrhnú: i) kvóty členských štátov alebo ii) neprideliť kvóty EÚ členským štátom a umožniť všetkým členským štátom rybolov v rámci kvót EÚ až do ich plného využitia.

    Piesočnice v Severnom mori

    Nariadením (EÚ) 2024/257 sa TAC pre piesočnice a súvisiace vedľajšie úlovky (Ammodytes spp.) vo vodách Spojeného kráľovstva a EÚ podoblasti ICES 4 (Severné more), vo vodách Spojeného kráľovstva divízie ICES 2a a vodách EÚ divízie 3a (oblasti Skagerrak a Kattegat) na rok 2024 dočasne stanovil na nulu, kým sa neuverejní vedecké odporúčanie ICES týkajúce sa tejto populácie na rok 2024.

    ICES má svoje vedecké odporúčanie týkajúce sa piesočníc v podoblasti ICES 4 a divízii 3a na rok 2024 uverejniť 29. februára 2024. Po uverejnení tohto odporúčania EÚ uskutoční dvojstranné konzultácie so Spojeným kráľovstvom týkajúce sa úrovne TAC pre túto populáciu na rok 2024 podľa článku 498 ods. 2, 4 a 6 dohody o obchode a spolupráci. Do oznámenia formálneho výsledku týchto dvojstranných konzultácií sa znenie príslušného odôvodnenia nariadenia Rady (EÚ) 2023/194 4 uvádza v hranatých zátvorkách a pri TAC pre piesočnice v podoblasti 4 a divíziách 2a a 3a ICES na rok 2024 sa uvádza poznámka „p. m.“ (pro memoria). Po oznámení formálneho výsledku týchto dvojstranných konzultácií útvary Komisie návrh aktualizujú neoficiálnym dokumentom, v ktorom bude navrhnutý príslušný TAC na rok 2024 na úrovni dohodnutej so Spojeným kráľovstvom.

    SPRFMO

    V nariadení (EÚ) 2024/257 sa pri TAC v oblasti dohovoru SPRFMO (Regionálna organizácia pre riadenie rybárstva v južnom Tichom oceáne) uvádza poznámka „stanoví sa“, pričom opatrenia funkčne prepojené s TAC zostávajú dočasne zachované až do oznámenia výsledku výročného zasadnutia SPRFMO v roku 2024, ktoré sa konalo 29. januára až 2. februára 2024.

    SPRFMO na svojom dvanástom výročnom zasadnutí v roku 2024 prijala obmedzenia výlovu pre stavridu Trachurus murphyi a zachovala prieskumný rybolov nototénií rodu Dissostichus (Dissostichus spp.). SPRFMO okrem toho zachovala alebo zmenila funkčne prepojené opatrenia. Uvedené opatrenia by sa preto mali transponovať do práva EÚ.

    WCPFC

    V nariadení (EÚ) 2024/257 sa pri TAC v oblasti dohovoru WCPFC (Komisia pre rybolov v západnom a strednom Tichom oceáne) uvádza poznámka „stanoví sa“, pričom opatrenia, ktoré sú s nimi funkčne prepojené, zostávajú dočasne zachované až do oznámenia výsledku výročného zasadnutia WCPFC v roku 2023, ktoré sa konalo 4. až 8. decembra 2023.

    WCPFC na svojom výročnom zasadnutí v roku 2023 rozhodla, že sa zachovajú obmedzenia rybolovného úsilia plavidiel s vakovými sieťami a maximálne počty takýchto plavidiel loviacich tropické tuniaky. WCPFC ďalej zmenila opatrenia súvisiace s riadením zariadení na zhlukovanie rýb (FAD) pri love tropických tuniakov, a to najmä v súvislosti so zákazom používania FAD. Uvedené opatrenia by sa mali transponovať do práva EÚ.

    ICCAT

    Obmedzenia rybolovného úsilia pre plavidlá EÚ loviace tuniaka modroplutvého (Thunnus thynnus) v oblasti dohovoru ICCAT (Medzinárodná komisia pre zachovanie atlantických tuniakov), ako aj maximálna násada a kapacita pre farmy s tuniakom modroplutvým v EÚ v tejto oblasti sú založené na informáciách získaných z ročných rybolovných plánov, ročných plánov riadenia rybolovnej kapacity a ročných riadenia chovu tuniaka modroplutvého jednotlivých členských štátov. Členské štáty majú tieto plány predložiť Komisii podľa článku 16 ods. 1 nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2023/2053 5 každý rok do 31. januára. Komisia následne tieto plány spracuje a vytvorí základ pre vypracovanie ročného plánu EÚ, ktorý sa zašle sekretariátu ICCAT na diskusiu a schválenie, ako sa vyžaduje v článku 16 ods. 2 nariadenia (EÚ) 2023/2053. Do predloženia ročného plánu EÚ a jeho schválenia komisiou ICCAT sa znenie príslušného odôvodnenia nariadenia Rady (EÚ) 2023/194 uvádza v hranatých zátvorkách a obmedzenia rybolovného úsilia EÚ a maximálna násada a chovná kapacita EÚ na rok 2024 sa uvádzajú s poznámkou „p. m.“ (pro memoria). Hneď ako ICCAT plán EÚ schváli, útvary Komisie tento návrh aktualizujú neoficiálnym dokumentom, v ktorom budú navrhnuté príslušné obmedzenia rybolovného úsilia a maximálna násada a chovná kapacita na rok 2024.

    Piesočník škvrnitý

    Na svojom štrnástom zasadnutí, ktoré sa konalo 12. až 17. februára 2024 v Samarkande v Uzbekistane, konferencia zmluvných strán (COP) Dohovoru o ochrane sťahovavých druhov voľne žijúcich živočíchov (CMS) zaradila piesočníka škvrnitého (Carcharias taurus) do zoznamov chránených druhov v dodatkoch I a II k uvedenému dohovoru. Uvedené opatrenia by sa preto mali transponovať do práva Únie zákazom pre: i) rybárske plavidlá EÚ vo všetkých vodách a ii) plavidlá tretích krajín vo vodách EÚ tento druh loviť, ponechávať na palube, prekladať alebo vyloďovať.

    V článku 98 ods. 2 nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2023/2124 6 bol však už takýto zákaz stanovený v súvislosti s piesočníkom škvrnitým v Stredozemnom mori. Aby sa zabránilo prekrývaniu ustanovení týkajúcich sa toho istého predmetu úpravy v prípade Stredozemného mora, takýto zákaz by sa mal stanoviť len pre plavidlá EÚ vo všetkých vodách okrem Stredozemného mora a pre plavidlá tretích krajín vo vodách EÚ.

    Uvedený zákaz týkajúci sa piesočníka škvrnitého by sa mal začať uplatňovať od 1. apríla 2024, čo je: i) po štrnástom zasadnutí COP CMS, ktoré sa konalo 12. až 17. februára 2024, a ii) pred nadobudnutím platnosti zmeny dodatkov I a II k CMS 17. mája 2024.

    Oprava chýb

    V článku 41 ods. 4 a článku 43 nariadenia (EÚ) 2024/257 sa uvádza rovnaký maximálny počet rybárskych plavidiel EÚ s oprávnením loviť mečiara veľkého (Xiphias gladius) v oblastiach dohovoru WCPFC. Prvé uvedené ustanovenie by sa preto malo z dôvodu právnej zrozumiteľnosti vypustiť.

    Článok 59 nariadenia (EÚ) 2024/257 o nadobudnutí účinnosti a uplatňovaní by sa mal opraviť, pokiaľ ide o opatrenia týkajúce sa úhora európskeho (Anguilla anguilla) v morských a brakických vodách EÚ podoblastí ICES 3, 4, 6, 7, 8 a 9 a priľahlých brakických vodách EÚ, takto:

    článok 13 ods. 4 nariadenia (EÚ) 2023/194, v ktorom sa vyžaduje, aby členské štáty určili obdobia zákazu komerčných rybolovných činností v danej oblasti zameraných na úhora európskeho vo všetkých fázach jeho života, sa uplatňuje od 1. marca 2023 do 31. marca 2024. Článok 13 ods. 6 nariadenia (EÚ) 2024/257, v ktorom sa stanovuje takéto opatrenie, by sa mal preto uplatňovať od 1. apríla 2024 a

    opatrenia týkajúce sa komerčných rybolovných činností v danej oblasti zameraných na úhora európskeho vo všetkých fázach jeho života stanovené v nariadení (EÚ) 2024/257 sa uplatňujú do 31. marca 2025. Zákaz rekreačného rybolovu úhora európskeho v danej oblasti vo všetkých fázach jeho života podľa článku 13 ods. 7 uvedeného nariadenia by sa mal preto takisto uplatňovať do 31. marca 2025.

    V časti B prílohy IA k nariadeniu (EÚ) 2024/257 by sa mali opraviť tieto chyby:

    tabuľka 60: kvóty členských štátov pre kambalu malohlavú a platesu červenú vo vodách Spojeného kráľovstva a EÚ podoblasti ICES 4 a vodách Spojeného kráľovstva divízie 2a na rok 2024 by sa mali opraviť s cieľom napraviť chybu vo výpočte týchto kvót. Ďalej by sa v príslušných poznámkach pod čiarou č. 3 a 4 mali opraviť nahlasovacie kódy pre: i) kambalu malohlavú vo vodách EÚ divízie 3a a ii) platesu červenú vo vodách EÚ divízie 3a,

    tabuľka 93: TAC pre kalkana veľkého a kalkana hladkého (Scophthalmus maximus a Scophthalmus rhombus) vo vodách Spojeného kráľovstva a EÚ podoblasti ICES 4 a vodách Spojeného kráľovstva divízie 2a na rok 2024 by sa mal označiť ako „analytický TAC“ v súlade s príslušnými odporúčaniami ICES 7 . Ďalej by sa v poznámke pod čiarou č. 4 mal opraviť nahlasovací kód pre kalkana hladkého vo vodách EÚ divízie 3a,

    tabuľka 101: v tabuľkách s TAC pre raju vlnkovanú (Raja undulata) v príslušných vodách EÚ podoblastí ICES 8 a 9 by sa malo objasniť, že úlovky z dodatočného prídelu pre plavidlá, ktoré sa zúčastňujú na monitorovacom rybolove, sa nahlasujú osobitne,

    tabuľka 103: v tabuľke s TAC pre makrelu atlantickú (Scomber scombrus) v Severnom mori a Baltskom mori: i) opis oblasti a nahlasovací kód by sa mal opraviť tak, aby zodpovedali geografickému rozsahu dvoch TAC pre makrelu atlantickú v Severnom mori a Baltskom mori, ktoré sa uvádzali v nariadení (EÚ) 2023/194 8 ; ii) mala by sa vypustiť druhá veta poznámky pod čiarou č. 1, pretože je v rozpore so zvyšnou časťou danej poznámky pod čiarou; iii) v poznámke pod čiarou č. 2, prvom stĺpci tabuľky, by sa mal opraviť opis oblasti a nahlasovací kód, aby zodpovedali opisu oblasti TAC, a iv) v poznámke pod čiarou č. 4 by sa mal z dôvodu právnej zrozumiteľnosti vypustiť nadpis „Po prevode“ a

    tabuľka 106: v tabuľke TAC pre soleu európsku (Solea solea) vo vodách Spojeného kráľovstva a EÚ podoblasti ICES 4 a vodách Spojeného kráľovstva divízie 2a by sa v poznámke pod čiarou č. 1 mal opraviť nahlasovací kód.

    V prílohe XI k nariadeniu (EÚ) 2024/257 by sa mali opraviť tieto chyby:

    bod 2: v tabuľke s TAC pre makrelu atlantickú (Scomber scombrus) v Severnom mori a Baltskom mori: i) by sa mala vypustiť druhá veta poznámky pod čiarou č. 1, pretože je v rozpore so zvyšnou časťou tejto poznámky pod čiarou; ii) v poznámke pod čiarou č. 2, prvom stĺpci tabuľky, by sa mal opraviť opis oblasti a nahlasovací kód, aby zodpovedali opisu oblasti TAC, a iii) v poznámke pod čiarou č. 4 by sa mal z dôvodu právnej zrozumiteľnosti vypustiť nadpis „Po prevode“.



    2024/0063 (NLE)

    Návrh

    NARIADENIE RADY,

    ktorým sa mení a opravuje nariadenie (EÚ) 2024/257, ktorým sa na roky 2024, 2025 a 2026 stanovujú rybolovné možnosti pre určité populácie rýb uplatniteľné vo vodách Únie a pre rybárske plavidlá Únie v určitých vodách nepatriacich Únii

    RADA EURÓPSKEJ ÚNIE,

    so zreteľom na Zmluvu o fungovaní Európskej únie, a najmä na jej článok 43 ods. 3,

    so zreteľom na návrh Európskej komisie,

    keďže:

    (1)Nariadením Rady (EÚ) 2023/257 9 sa na roky 2024, 2025 a 2026 stanovujú rybolovné možnosti pre určité populácie rýb uplatniteľné vo vodách Únie a pre rybárske plavidlá Únie v určitých vodách nepatriacich Únii. Celkový povolený výlov (TAC) a obmedzenia rybolovného úsilia a opatrenia funkčne prepojené s TAC a obmedzeniami rybolovného úsilia podľa nariadenia (EÚ) 2024/257 by sa mali zmeniť tak, aby zohľadňovali uverejnenie vedeckého odporúčania, ako aj výsledky konzultácií s tretími krajinami a zasadnutí regionálnych organizácií pre riadenie rybárstva (RFMO).

    (2)V nariadení (EÚ) 2024/257 sa stanovil TAC pre rajotvaré (Rajiformes) vo vodách Únie a Spojeného kráľovstva divízií Medzinárodnej rady pre výskum mora (ICES) 6a, 6b, 7a až 7c a 7e až 7k. V uvedenom nariadení sa v rámci tohto TAC stanovila aj osobitná podmienka. Na základe tejto osobitnej podmienky sa Únii a Spojenému kráľovstvu v roku 2024 povoľuje výlov raje svetloškvrnitej (Raja microocellata) v divízii ICES 7e (západná časť Lamanšského prielivu) s cieľom umožniť monitorovací rybolov na účely zberu rybolovných údajov o danej populácii, ktoré posudzuje ICES. S cieľom zabezpečiť právnu istotu a umožniť vykonávanie programov monitorovacieho rybolovu množstvá, na ktoré sa vzťahuje uvedená osobitná podmienka, by sa členským štátom mali prideľovať v súlade so zásadou relatívnej stability a prideľovacím kľúčom pre rajotvaré vo vodách Únie a Spojeného kráľovstva divízií ICES 6a, 6b, 7a až 7c a 7e až 7k.

    (3)V rámci dvojstranných konzultácií týkajúcich sa stanovenia rybolovných možností pre populácie uvedené v prílohe 35 k Dohode o obchode a spolupráci medzi Európskou úniou a Európskym spoločenstvom pre atómovú energiu na jednej strane a Spojeným kráľovstvom Veľkej Británie a Severného Írska na strane druhej 10 (ďalej len „dohoda o obchode a spolupráci“) Únia a Spojené kráľovstvo prvýkrát stanovili TAC pre: i) platesu červenú (Glyptocephalus cynoglossus) vo vodách Únie divízie ICES 3a (Skagerrak-Kattegat) a ii) kambalu malohlavú (Microstomus kitt) v tej istej oblasti. Kým členské štáty neuzavrú dohodu o tom, ako sa tieto rybolovné možnosti majú prideliť, pri TAC pre tieto populácie sa v nariadení (EÚ) 2024/257 uvádza poznámka „stanoví sa“. Aby sa členským štátom umožnilo využívať tieto rybolovné možnosti, mali by sa TAC a kvóty Únie pre tieto populácie stanoviť na úrovniach dohodnutých so Spojeným kráľovstvom a v prípade potreby prideliť členským štátom v súlade s výsledkom diskusií medzi členskými štátmi o takomto prideľovaní.

    (4)[V období od 9. do 13. marca 2023 sa viedli dvojstranné konzultácie medzi Úniou a Spojeným kráľovstvom týkajúce sa úrovne TAC pre piesočnice a súvisiace vedľajšie úlovky (Ammodytes spp.) vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie podoblasti ICES 4, vodách Spojeného kráľovstva divízie ICES 2a a vodách Únie divízie 3a. Tieto konzultácie sa viedli v súlade s článkom 498 ods. 2, 4 a 6 dohody o obchode a spolupráci a na základe pozície Únie, ktorú Rada schválila 2. marca 2023. Výsledok týchto konzultácií bol zdokumentovaný v písomnom zázname. Príslušný TAC by sa preto mal stanoviť na úrovni dohodnutej so Spojeným kráľovstvom.] [Odôvodnenie a príslušné ustanovenia sa aktualizujú po dokončení konzultácií medzi Úniou a Spojeným kráľovstvom.]

    (5)Regionálna organizácia pre riadenie rybárstva v južnom Tichom oceáne (SPRFMO) na svojom dvanástom výročnom zasadnutí v roku 2024 prijala obmedzenia výlovu pre stavridu Trachurus murphyi a zachovala prieskumný rybolov nototénií rodu Dissostichus (Dissostichus spp.). SPRFMO okrem toho zachovala alebo zmenila funkčne prepojené opatrenia. Uvedené opatrenia by sa mali transponovať do práva Únie.

    (6)Komisia pre rybolov v západnom a strednom Tichom oceáne (WCPFC) na svojom výročnom zasadnutí v roku 2023 rozhodla, že sa zachovajú obmedzenia rybolovného úsilia plavidiel s vakovými sieťami a maximálne počty takýchto plavidiel loviacich tropické tuniaky. Boli zmenené ustanovenia súvisiace s riadením zariadení na zhlukovanie rýb (FAD) pri love tropických tuniakov, a to najmä v súvislosti so zákazom používania FAD. Uvedené opatrenia by sa mali transponovať do práva Únie.

    (7)[Obmedzenia rybolovného úsilia pre plavidlá Únie loviace tuniaka modroplutvého (Thunnus thynnus) v oblasti dohovoru ICCAT (Medzinárodná komisia pre zachovanie atlantických tuniakov), ako aj maximálna násada a kapacita pre farmy s tuniakom modroplutvým v Únii v danej oblasti sú založené na informáciách získaných z ročných rybolovných plánov, ročných plánov riadenia rybolovnej kapacity a ročných plánov riadenia chovu tuniaka modroplutvého jednotlivých členských štátov. Členské štáty majú tieto plány predložiť Komisii podľa článku 16 ods. 1 nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2023/2053 11 každý rok do 31. januára. Komisia následne tieto plány spracuje a vytvorí základ pre vypracovanie ročného plánu Únie, ktorý sa zašle sekretariátu ICCAT na diskusiu a schválenie, ako sa vyžaduje v článku 16 ods. 2 nariadenia (EÚ) 2023/2053. Najnovší ročný plán Únie schválila ICCAT 8. marca 2023. Obmedzenia rybolovného úsilia Únie a maximálna násada a chovná kapacita Únie na rok 2023 by sa preto mali zmeniť v súlade s uvedeným ročným plánom.] [Odôvodnenie a príslušné ustanovenia sa aktualizujú po tom, ako ICCAT schváli ročný plán Únie.]

    (8)Na svojom štrnástom zasadnutí, ktoré sa konalo 12. až 17. februára 2024 v Samarkande v Uzbekistane, konferencia zmluvných strán (COP) Dohovoru o ochrane sťahovavých druhov voľne žijúcich živočíchov (CMS) zaradila piesočníka škvrnitého (Carcharias taurus) do zoznamov chránených druhov v dodatkoch I a II k uvedenému dohovoru. Uvedené opatrenia by sa preto mali transponovať do práva Únie zákazom pre: i) rybárske plavidlá Únie vo všetkých vodách a ii) plavidlá tretích krajín vo vodách Únie tento druh loviť, ponechávať na palube, prekladať alebo vyloďovať. V článku 98 ods. 2 nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2023/2124 bol však už takýto zákaz stanovený v súvislosti s piesočníkom škvrnitým v Stredozemnom mori. Aby sa zabránilo prekrývaniu ustanovení týkajúcich sa toho istého predmetu úpravy v prípade Stredozemného mora, takýto zákaz by sa mal stanoviť len pre plavidlá Únie vo všetkých vodách okrem Stredozemného mora a pre plavidlá tretích krajín vo vodách Únie.

    (9)V článku 41 ods. 4 a článku 43 nariadenia (EÚ) 2024/257 sa uvádza rovnaký maximálny počet rybárskych plavidiel Únie s oprávnením loviť mečiara veľkého (Xiphias gladius) v oblastiach dohovoru WCPFC. Prvé uvedené ustanovenie by sa preto malo z dôvodu právnej zrozumiteľnosti vypustiť.

    (10)Článok 59 nariadenia (EÚ) 2024/257 o nadobudnutí účinnosti a uplatňovaní by sa mal opraviť, pokiaľ ide o opatrenia týkajúce sa úhora európskeho (Anguilla anguilla) v morských a brakických vodách EÚ podoblastí ICES 3, 4, 6, 7, 8 a 9 a priľahlých brakických vodách EÚ.

    (11)Mali by sa opraviť niektoré chyby v tabuľkách s TAC uvedených v prílohách k nariadeniu (EÚ) 2024/257. Patria sem chyby týkajúce sa: i) kvót členských štátov; ii) druhu TAC (t. j. „analytický TAC“ alebo „preventívny TAC“); iii) opisov oblastí a iv) nahlasovacích kódov. Okrem toho by sa v týchto prílohách mali objasniť niektoré ustanovenia v: i) tabuľkách s TAC pre raju vlnkovanú (Raja undulata) v príslušných vodách Únie podoblastí ICES 8 a 9 a ii) v tabuľke s TAC pre makrelu atlantickú (Scomber scombrus) v Severnom mori a Baltskom mori.

    (12)Nariadenie (EÚ) 2024/257 by sa preto malo zodpovedajúcim spôsobom zmeniť a opraviť.

    (13)Rybolovné možnosti stanovené nariadením (EÚ) 2024/257 sa uplatňujú od 1. januára 2024. Aj ustanovenia o rybolovných možnostiach zavedené týmto nariadením by sa preto mali uplatňovať od uvedeného dátumu. Takýmto retroaktívnym uplatňovaním nie sú dotknuté zásady právnej istoty a ochrany oprávnených očakávaní, keďže dotknuté rybolovné možnosti sa zvyšujú alebo sa ešte nevyčerpali.

    (14)Ustanovenia tohto nariadenia týkajúce sa piesočníka škvrnitého by sa mali začať uplatňovať od 1. apríla 2024, čo je: i) po štrnástom zasadnutí COP CMS, ktoré sa konalo 12. až 17. februára 2024, a ii) pred nadobudnutím platnosti zmeny dodatkov I a II k CMS 17. mája 2024.

    (15)Keďže je nevyhnutné predísť prerušeniu rybolovných činností, toto by nariadenie malo nadobudnúť účinnosť dňom jeho uverejnenia v Úradnom vestníku Európskej únie,

    PRIJALA TOTO NARIADENIE:

    Článok 1
    Zmena a oprava nariadenia (EÚ) 2024/257

    Nariadenie (EÚ) 2024/257 sa mení takto:

    1.V článku 20 ods. 1 sa vkladá toto písmeno:

    „ba)piesočník škvrnitý (Carcharias taurus) vo všetkých vodách okrem Stredozemného mora;“.

    2.V článku 41 sa vypúšťa odsek 3.

    3.Článok 42 sa nahrádza takto:

    Článok 42

    Riadenie rybolovu pomocou FAD

    1.V časti oblasti dohovoru WCPFC, ktorá sa nachádza medzi 20° s. z. š. a 20° j. z. š., sa plavidlám na lov vakovou sieťou, zásobovacím plavidlám a akýmkoľvek iným plavidlám obsluhujúcim plavidlá na lov vakovou sieťou od 1. júla 2024 00.00 hod. do 15. augusta 2024 24.00 hod. zakazuje pri záťahu takouto sieťou nasadzovať, používať alebo nastavovať FAD.

    2.Okrem zákazu v odseku 1 sa na šírom mori v oblasti dohovoru WCPFC, ktorá sa nachádza medzi 20° s. z. š. a 20° j. z. š., zakazuje používať siete na FAD počas ďalšieho jedného mesiaca, a to buď od 1. apríla 2024 00.00 hod. do 30. apríla 2024 24.00 hod., alebo od 1. mája 2024 00.00 hod. do 31. mája 2024 24.00 hod., alebo od 1. novembra 2024 00.00 hod. do 30. novembra 2024 24.00 hod., alebo od 1. decembra 2024 00.00 hod. do 31. decembra 2024 24.00 hod.

    3.Dotknuté členské štáty spoločne určia, ktoré z období zákazu rybolovu uvedených v odseku 2 sa uplatňuje na plavidlá na lov vakovou sieťou plaviace sa pod jeho vlajkou. Členské štáty spoločne informujú Komisiu o zvolenom období zákazu rybolovu do 15. februára 2024. Komisia do 1. marca 2024 informuje sekretariát WCPFC o spoločnom období zákazu rybolovu, ktoré si členské štáty zvolili.

    4.    Každý členský štát zabezpečí, aby ani jedno z jeho plavidiel na lov vakovou sieťou nenasadilo na mori súčasne viac než 350 FAD s aktivovanými prístrojovými bójami. Bóje sa aktivujú výhradne na palube plavidla na lov vakovou sieťou.“

    4.V článku 55 ods. 1 sa vkladá tento text:

    „aa)piesočník škvrnitý (Carcharias taurus) vo všetkých vodách Únie;“.

    5. V článku 59 sa písmená a) a b) nahrádzajú takto:

    „a)článok 13 ods. 1 a 7 sa uplatňuje od 1. januára 2024 do 31. marca 2025;

    b)článok 13 ods. 2 až 6 sa uplatňuje od 1. apríla 2024 do 31. marca 2025;“.

    6. V článku 59 sa dopĺňajú tieto písmená ca) a ga):

    „ca)článok 20 ods. 1 písm. ba) sa uplatňuje od 1. apríla 2024;

    ga) článok 55 ods. 1 písm. aa) sa uplatňuje od 1. apríla 2024;“.

    7.Prílohy IA, IG, IH, VI, IX a XI sa menia v súlade s prílohou k tomuto nariadeniu.

    Článok 2
    Nadobudnutie účinnosti a uplatňovanie

    Toto nariadenie nadobúda účinnosť dňom jeho uverejnenia v Úradnom vestníku Európskej únie.

    Uplatňuje sa od 1. januára 2024.

    Toto nariadenie je záväzné v celom rozsahu a priamo uplatniteľné vo všetkých členských štátoch.

    V Bruseli

       Za Radu

       predseda

    (1)    Nariadenie Rady (EÚ) 2024/257 z 10. januára 2024, ktorým sa na roky 2024, 2025 a 2026 stanovujú rybolovné možnosti pre určité populácie rýb uplatniteľné vo vodách Únie a pre rybárske plavidlá Únie v určitých vodách nepatriacich Únii a ktorým sa mení nariadenie (EÚ) 2023/194 (Ú. v. EÚ L, 2024/257, 11.1.2024).
    (2)    Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 1380/2013 z 11. decembra 2013 o spoločnej rybárskej politike, ktorým sa menia nariadenia Rady (ES) č. 1954/2003 a (ES) č. 1224/2009 a zrušujú nariadenia Rady (ES) č. 2371/2002 a (ES) č. 639/2004 a rozhodnutie Rady 2004/585/ES (Ú. v. EÚ L 354, 28.12.2013, s. 22).
    (3)    Ú. v. EÚ L 149, 30.4.2021, s. 10.
    (4)    Nariadenie Rady (EÚ) 2023/194 z 30. januára 2023, ktorým sa na rok 2023 stanovujú rybolovné možnosti pre určité populácie rýb uplatniteľné vo vodách Únie a pre rybárske plavidlá Únie v určitých vodách nepatriacich Únii a ktorým sa na roky 2023 a 2024 stanovujú takéto rybolovné možnosti pre určité hlbokomorské populácie rýb (Ú. v. EÚ L 28, 31.1.2023, s. 1).
    (5)    Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2023/2053 z 13. septembra 2023, ktorým sa stanovuje viacročný plán riadenia populácie tuniaka modroplutvého vo východnej časti Atlantického oceánu a v Stredozemnom mori a ktorým sa menia nariadenia (ES) č. 1936/2001, (EÚ) 2017/2107 a (EÚ) 2019/833 a zrušuje nariadenie (EÚ) 2016/1627 (Ú. v. EÚ L 238, 27.9.2023, s. 1).
    (6)    Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2023/2124 zo 4. októbra 2023 o niektorých ustanoveniach týkajúcich sa rybolovu v oblasti dohody o Všeobecnej rybárskej komisii pre Stredozemné more (GFCM) (prepracované znenie) (Ú. v. EÚ L, 2023/2124, 12.10.2023).
    (7)     https://doi.org/10.17895/ices.advice.21864321.v1 ,     https://doi.org/10.17895/ices.advice.21840735.v1 .
    (8)    Nariadenie Rady (EÚ) 2023/194 z 30. januára 2023, ktorým sa na rok 2023 stanovujú rybolovné možnosti pre určité populácie rýb uplatniteľné vo vodách Únie a pre rybárske plavidlá Únie v určitých vodách nepatriacich Únii a ktorým sa na roky 2023 a 2024 stanovujú takéto rybolovné možnosti pre určité hlbokomorské populácie rýb (Ú. v. EÚ L 28, 31.1.2023, s. 1).
    (9)    Nariadenie Rady (EÚ) 2024/257 z 10. januára 2024, ktorým sa na roky 2024, 2025 a 2026 stanovujú rybolovné možnosti pre určité populácie rýb uplatniteľné vo vodách Únie a pre rybárske plavidlá Únie v určitých vodách nepatriacich Únii a ktorým sa mení nariadenie (EÚ) 2023/194 (Ú. v. EÚ L, 2024/257, 11.1.2024).
    (10)    Ú. v. EÚ L 149, 30.4.2021, s. 10.
    (11)    Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2023/2053 z 13. septembra 2023, ktorým sa stanovuje viacročný plán riadenia populácie tuniaka modroplutvého vo východnej časti Atlantického oceánu a v Stredozemnom mori a ktorým sa menia nariadenia (ES) č. 1936/2001, (EÚ) 2017/2107 a (EÚ) 2019/833 a zrušuje nariadenie (EÚ) 2016/1627 (Ú. v. EÚ L 238, 27.9.2023, s. 1).
    Top

    V Bruseli6. 3. 2024

    COM(2024) 114 final

    PRÍLOHA

    k

    návrhu

    NARIADENIE RADY,

    ktorým sa mení a opravuje nariadenie (EÚ) 2024/257, ktorým sa na roky 2024, 2025 a 2026 stanovujú rybolovné možnosti pre určité populácie rýb uplatniteľné vo vodách Únie a pre rybárske plavidlá Únie v určitých vodách nepatriacich Únii


    PRÍLOHA

    Zmeny a opravy nariadenia (EÚ) 2024/257

    Nariadenie (EÚ) 2024/257 sa mení a opravuje takto:

    1.V časti B prílohy IA sa tabuľka 1 nahrádza takto:

     

     

     

    Tabuľka

    1

     

     

     

    Druh:

    piesočnice a súvisiace vedľajšie úlovky

    Zóna:

    vody Spojeného kráľovstva a Únie zóny 4; vody Spojeného kráľovstva zóny 2a; vody Únie zóny 3a

     

    Ammodytes spp.

     

     

     

     

    Dánsko

     

    pm

    (1)

    Analytický TAC

     

     

    Nemecko

    pm

    (1)

    Neuplatňuje sa článok 3 ods. 2 a 3 nariadenia (ES) č. 847/96.

    Švédsko

    pm

    (1)

    Článok 4 nariadenia (ES) č. 847/96 sa neuplatňuje.

    Únia

    pm

    Spojené kráľovstvo

    pm

    TAC

     

    pm

     

     

     

     

     

    (1)

    Vedľajšie úlovky tresky merlang a makrely atlantickej môžu predstavovať najviac 2 % kvóty (OT1/*2A3A4X). Vedľajšie úlovky tresky merlang a makrely atlantickej započítané do kvóty podľa tohto ustanovenia a vedľajšie úlovky druhov započítané do kvóty podľa článku 15 ods. 8 nariadenia (EÚ) č. 1380/2013 nesmú spolu presiahnuť 9 % kvóty.

    Osobitná podmienka: v rámci týchto kvót nemožno v týchto oblastiach hospodárenia s piesočnicami v zmysle vymedzenia v prílohe III prekročiť v rámci výlovu tieto množstvá:

     

    Zóna: vody Spojeného kráľovstva a vody Únie oblastí hospodárenia s piesočnicami

     

     

    1r

    2r

    3r

    4

    5r

    6

    7r

     

    (SAN/234_1R)(1)

    (SAN/234_2R)(1)

    (SAN/234_3R)(1)

    (SAN/234_4)(1)

    (SAN/234_5R)(1) 

    (SAN/234_6)(1) 

    (SAN/234_
    7R)
    (1)

    Dánsko

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Nemecko

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Švédsko

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Únia

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Spojené kráľovstvo

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Spolu

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    (1)

    Až 10 % tejto kvóty možno preniesť a využiť v nasledujúcom roku len v rámci tejto oblasti hospodárenia.

    2. V časti B prílohy IA sa tabuľka 29 nahrádza takto:

    Tabuľka

    29

    Druh:

    platesa červená

    Zóna:

    vody Únie zóny 3a

    Glyptocephalus cynoglossus

    (WIT/03A-C.)

    Únia

    657

    (1)

    TAC

    657

    (1)

    Z toho najviac 100 % možno uloviť vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie zóny 4; vo vodách Spojeného kráľovstva zóny 2a (WIT/*2AC4-C1).

    3. V časti B prílohy IA sa tabuľka 60 nahrádza takto:

     

     

    Tabuľka

    60

     

     

     

    Druh:

    kambala malohlavá a platesa červená

    Zóna:

    vody Spojeného kráľovstva a Únie zóny 4; vody Spojeného kráľovstva zóny 2a

    Microstomus kitt a Glyptocephalus cynoglossus

    (L/W/2AC4-C)

    Belgicko

     

    121

    Preventívny TAC

    Dánsko

    335

    Nemecko

    43

    Francúzsko

    92

    Holandsko

    278

     

    Švédsko

    4

    Únia

    873

    (3)(4)

    Spojené kráľovstvo

    1 666

    (1)(2)

    TAC

     

    2 539

     

     

     

     

     

    (1)

    Z toho najviac 1 125 ton kambaly malohlavej možno uloviť vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie zóny 4; vo vodách Spojeného kráľovstva zóny 2a (LEM/*2AC4-C) a vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie zóny 7d (LEM/*07D.).

    (2)

    Z toho najviac 541 ton platesy červenej možno uloviť vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie zóny 4; vo vodách Spojeného kráľovstva zóny 2a (WIT/*2AC4-C) a vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie zóny 7d (WIT/*07D.).

    (3)

    Z toho najviac 590 ton kambaly malohlavej možno uloviť vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie zóny 4; vo vodách Spojeného kráľovstva zóny 2a (LEM/*2AC4-C) vo vodách Únie zóny 3a (LEM/*03A-C) a vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie zóny 7d (LEM/*07D.).

    Belgicko

    82

    Dánsko

    226

    Nemecko

    29

    Francúzsko

    62

    Holandsko

    188

    Švédsko

    3

    (4)

    Z toho najviac 283 ton platesy červenej možno uloviť vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie zóny 4 a vo vodách Spojeného kráľovstva zóny 2a (WIT/*2AC4-C); vo vodách Únie zóny 3a (WIT/*03A-C) a vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie zóny 7d (WIT/*07D.).

    Belgicko

    39

    Dánsko

    109

    Nemecko

    14

    Francúzsko

    30

    Holandsko

    90

    Švédsko

    1

    4. V časti B prílohy IA sa tabuľka 61 nahrádza takto:

     

     

     

    Tabuľka

    61

     

     

    Druh:

    kambala malohlavá

    Zóna:

    vody Únie zóny 3a

    Microstomus kitt

    (LEM/03A-C.)

    Únia

    187

    (1)

    Analytický TAC

    TAC

    187

    (1)

    Z toho najviac 100 % možno uloviť vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie zóny 4; vo vodách Spojeného kráľovstva zóny 2a (LEM/*2AC4-C1).

    5. V časti B prílohy IA sa tabuľka 93 nahrádza takto:

     

     

     

    Tabuľka

    93

     

     

     

    Druh:

    kalkan veľký a kalkan hladký

     

    Zóna:

    vody Spojeného kráľovstva a Únie zóny 4; vody Spojeného kráľovstva zóny 2a

    Scophthalmus maximus a Scophthalmus rhombus

    (T/B/2AC4-C)

    Belgicko

    251

    Analytický TAC

    Dánsko

    537

    Uplatňuje sa článok 7 ods. 2 tohto nariadenia.

    Nemecko

    137

    Francúzsko

    65

    Holandsko

    1 904

    Švédsko

    4

    Únia

    2 898

    (3)(4)

    Spojené kráľovstvo

    708

    (1)(2)

    TAC

     

    3 606

     

     

     

     

     

    (1)

    Z toho najviac 400 ton kalkana veľkého možno uloviť vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie zóny 4 a vo vodách Spojeného kráľovstva zóny 2a (TUR/*2AC4-C).

    (2)

    Z toho najviac 308 ton kalkana hladkého možno uloviť vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie zóny 4 a vo vodách Spojeného kráľovstva zóny 2a (BLL/*2AC4-C) a vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie zóny 7d a 7e (BLL/*7DE.).



    (3)

    Z toho najviac 1 638 ton kalkana veľkého možno uloviť vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie zóny 4 a vo vodách Spojeného kráľovstva zóny 2a (TUR/*2AC4-C).

    Belgicko

    142

    Dánsko

    303

    Nemecko

    77

    Francúzsko

    37

    Holandsko

    1 077

    Švédsko

    2

    (4)

    Z toho najviac 1 260 ton kalkana hladkého možno uloviť vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie zóny 4 a vo vodách Spojeného kráľovstva zóny 2a (BLL/*2AC4-C); vo vodách Únie zóny 3a (BLL/*03A-C) a vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie zón 7d a 7e (BLL/*7DE.).

    Belgicko

    109

    Dánsko

    233

    Nemecko

    60

    Francúzsko

    28

    Holandsko

    828

    Švédsko

    2

    6. V časti B prílohy IA sa tabuľka 98 nahrádza takto:

     

     

     

    Tabuľka

    98

     

     

     

    Druh:

    rajotvaré

     

    Zóna:

    vody Spojeného kráľovstva a Únie zón 6a, 6b, 7a-c a 7e-k

     

    Rajiformes

     

     

    (SRX/67AKXD)

     

    Belgicko

     

    824

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Preventívny TAC

     

     

    Estónsko

    5

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Francúzsko

    3 702

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Nemecko

    11

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Írsko

    1 191

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Litva

    19

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Holandsko

    3

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Portugalsko

    20

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Španielsko

    996

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Únia

    6 771

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Spojené kráľovstvo

    2 985

    (1)(2)(3)(4)(5)

    TAC

     

    9 756

    (3)(4)(5)

     

     

     

     

    (1)

    Úlovky raje kukučej (Leucoraja naevus) (RJN/67AKXD), raje tŕnitej (Raja clavata) (RJC/67AKXD), raje krátkochvostej (Raja brachyura) (RJH/67AKXD), raje fŕkanej (Raja montagui) (RJM/67AKXD), raje pieskovej (Leucoraja circularis) (RJI/67AKXD) a raje šagrénovej (Leucoraja fullonica) (RJF/67AKXD) sa nahlasujú osobitne.

    (2)

    Osobitná podmienka: z toho najviac 5 % možno uloviť v zóne 7d (SRX/*07D.) bez toho, aby boli dotknuté zákazy stanovené v práve Únie a Spojeného kráľovstva pre oblasti, ktoré sú v ňom uvedené. Úlovky raje kukučej (Leucoraja naevus) (RJN/*07D.), raje tŕnitej (Raja clavata) (RJC/*07D.), raje krátkochvostej (Raja brachyura) (RJH/*07D.), raje fŕkanej (Raja montagui) (RJM/*07D.), raje pieskovej (Leucoraja circularis) (RJI/*07D.) a raje šagrénovej (Leucoraja fullonica) (RJF/*07D.) sa nahlasujú osobitne. Táto osobitná podmienka sa neuplatňuje na raju svetloškvrnitú (Raja microocellata) a raju vlnkovanú (Raja undulata).

    (3)

    Neuplatňuje sa na raju vlnkovanú (Raja undulata). Úlovky tohto druhu v zóne 7e sa započítavajú do množstiev stanovených v uvedenom osobitnom TAC (RJU/7DE.). Pri náhodnom ulovení v zónach 6a, 6b, 7a – 7c a 7f – 7k sa tento druh nesmie zraniť. Jedince sa urýchlene vypúšťajú. Rybári sa nabádajú, aby vyvíjali a používali techniky a výstroj na uľahčenie rýchleho a bezpečného vypúšťania týchto druhov.

    (4)

    Neuplatňuje sa na raju svetloškvrnitú (Raja microocellata) s výnimkou zón 7e, 7f a 7g. Pri náhodnom ulovení sa tento druh nesmie zraniť. Jedince sa urýchlene vypúšťajú. Rybári sa nabádajú, aby vyvíjali a používali techniky a výstroj na uľahčenie rýchleho a bezpečného vypúšťania týchto druhov. V rámci uvedených kvót nemôžu úlovky raje svetloškvrnitej v oblastiach 7f a 7g prekročiť množstvá uvedené ďalej.

    Druh:

    raja svetloškvrnitá

    Zóna:

    7f a 7 g

     

     

     

    Raja microocellata

     

    (RJE/7FG.)

     

     

    Belgicko

    5

     (1)

    Preventívny TAC

    Estónsko

    0

     (1)

    Francúzsko

    22

     (1)

    Nemecko

    0

     (1)

    Írsko

    7

     (1)

    Litva

    0

     (1)

    Holandsko

    0

     (1)

    Portugalsko

    0

     (1)

    Španielsko

    6

     (1)

    Únia

    40

     (1)

    Spojené kráľovstvo

    46

     (1)

    TAC

     

    86

     

     

     

     

     

    (1)

    Osobitná podmienka: z toho najviac 5 % možno uloviť v zóne 7d a nahlásiť pod týmto kódom: (RJE/*07D.). Touto osobitnou podmienkou nie sú dotknuté zákazy stanovené v práve Únie a Spojeného kráľovstva pre oblasti v nich uvedené.

    (5)

    V rámci uvedených kvót možno v oblasti 7e vyloviť najviac ďalej uvedené množstvá raje svetloškvrnitej v rámci monitorovacieho rybolovu vykonávaného na účely zberu rybolovných údajov o danej populácii, ktoré posudzuje ICES.

    Druh:

    raja svetloškvrnitá

    Zóna:

    7e

     

     

     

    Raja microocellata

     

    (RJE/07E.)

     

     

    Belgicko

    1

    (1)

    Preventívny TAC

    Estónsko

    0

    (1)

    Francúzsko

    6

    (1)

    Nemecko

    0

    (1)

    Írsko

    2

    (1)

    Litva

    0

    (1)

    Holandsko

    0

    (1)

    Portugalsko

    0

    (1)

    Španielsko

    2

    (1)

    Únia

    11

    (1)

    Spojené kráľovstvo

    5

    (1)

    TAC

     

    16

     

     

     

     

     

    (1)

    Úlovky z tejto populácie môžu vyloďovať len plavidlá, ktoré sa zúčastňujú na monitorovacom rybolove raje svetloškvrnitej v zóne 7e. Jedincom, ktoré ulovia iné plavidlá, sa nesmie ublížiť a musia sa urýchlene pustiť späť do mora. Rozdelenie svojich kvót medzi plavidlá zapojené do monitorovacích programov určia jednotlivé zmluvné strany nezávisle. Zúčastňujúce sa plavidlá budú povinné zbierať a zdieľať údaje o: vyloďovaní a odhadzovaní úlovkov, a pokiaľ možno aj biologické charakteristiky úlovkov (dĺžka, hmotnosť a pohlavie).

    7. V časti B prílohy IA sa poznámka pod čiarou č. 2 k tabuľke 101 nahrádza takto:

    Druh:

    raja vlnkovaná

    Zóna:

    vody Únie zóny 8

     

    Raja undulata

     

     (RJU/8-C.)

     

    Belgicko

    0

    Preventívny TAC

    Francúzsko

    13

    (1)

    Portugalsko

    10

    Španielsko

    10

    (2)

    Únia

    33

    Spojené kráľovstvo

    0

    TAC

    33

     

     

     

     

    (1)

    Plavidlám, ktoré sa zúčastňujú na monitorovacom rybolove vykonávanom na účely zberu rybolovných údajov o tejto populácii, ktorý navrhol vnútroštátny vedecký inštitút, sa môže prideliť dodatočných 28,5 tony. Úlovky z tohto dodatočného prídelu sa nahlasujú osobitne (RJU/8-C.SEN). Francúzsko oznámi názvy daných plavidiel Komisii skôr, ako povolí akékoľvek úlovky. Tým nie je dotknutá relatívna stabilita.

    (2)

    Plavidlám, ktoré sa zúčastňujú na monitorovacom rybolove vykonávanom na účely zberu rybolovných údajov o tejto populácii, ktorý navrhol vnútroštátny vedecký inštitút, sa môže prideliť dodatočných 21,5 tony. Úlovky z tohto dodatočného prídelu sa nahlasujú osobitne (RJU/8-C.SEN). Španielsko oznámi názvy daných plavidiel Komisii skôr, ako povolí akékoľvek úlovky. Tým nie je dotknutá relatívna stabilita.

    Druh:

    raja vlnkovaná

    Zóna:

    vody Únie zóny 9

     

    Raja undulata

     

    (RJU/9-C.)

     

    Belgicko

    0

    Preventívny TAC

    Francúzsko

    20

    Portugalsko

    15

    (1)

    Španielsko

    15

    Únia

    50

    Spojené kráľovstvo

    0

     

    TAC

    50

     

     

     

     

    (1)

    Plavidlám, ktoré sa zúčastňujú na monitorovacom rybolove vykonávanom na účely zberu rybolovných údajov o tejto populácii, ktorý navrhol vnútroštátny vedecký inštitút, sa môže prideliť dodatočných 50 tony. Úlovky z tohto dodatočného prídelu sa nahlasujú osobitne (RJU/9-C.SEN). Portugalsko oznámi názvy daných plavidiel Komisii skôr, ako povolí akékoľvek úlovky. Tým nie je dotknutá relatívna stabilita.

    8. V časti B prílohy IA sa tabuľka 103 nahrádza takto:

     

     

     

    Tabuľka

    103

     

     

     

    Druh:

    makrela atlantická

     

     

    Zóna:

    vody Únie zón 3a, 3b, 3c a 3d; vody Spojeného kráľovstva zóny 2a; vody Únie a Spojeného kráľovstva zóny 4; nórske vody zón 2a a 4a

     

    Scomber scombrus

     

     

    (MAC/2A34-N)

     

    Belgicko

    476

    (1)(2)

    Analytický TAC

     

     

    Dánsko

    27 882

    (1)(2)(4)

    Uplatňuje sa článok 7 ods. 2 tohto nariadenia.

    Nemecko

    496

    (1)(2)

    Francúzsko

    1 498

    (1)(2)

    Holandsko

    1 508

    (1)(2)

    Švédsko

    4 569

    (1)(2)(3)

    Únia

    36 429

    (1)(2)

    TAC

     

    739 386

     

     

     

     

     

    (1)

    Osobitná podmienka: v rámci týchto kvót nemôžu úlovky v týchto zónach prekročiť nasledujúce množstvá.

     

    3a
    (MAC/*03A.)

    Vody Spojeného kráľovstva a Únie zón 3a, 4b a 4c
    (MAC/*3A4BC)

    4b
    (MAC/*04B.)

    4c
    (MAC/*04C.)

    Vody Spojeného kráľovstva a medzinárodné vody zón 2a, 5b, 6, 7, 8d, 8e, 12 a 14
    (MAC/*2AX14)

    Belgicko

    0

    0

    0

    0

    286

    Dánsko

    0

    4 130

    0

    0

    9 775

    Nemecko

    0

    0

    0

    0

    298

    Francúzsko

    0

    490

    0

    0

    899

    Holandsko

    0

    490

    0

    0

    905

    Švédsko

    0

    0

    390

    10

    2 741

    Únia

    0

    5 110

    390

    10

    14 903

    (2)

    V rámci týchto kvót a po dohode s príslušným pobrežným štátom nemôžu úlovky v týchto dvoch zónach prekročiť ani tieto množstvá:

     

     

    Nórske vody zón 2a a 4a (MAC/*02A4AN-)

    Vody Faerských ostrovov (MAC/*FRO1)

     

     

     

     

     

    Belgicko

    0

    stanoví sa

     

     

     

     

     

    Dánsko

    0

    stanoví sa

     

     

     

     

     

    Nemecko

    0

    stanoví sa

     

     

     

     

     

    Francúzsko

    0

    stanoví sa

     

     

     

     

     

    Holandsko

    0

    stanoví sa

     

     

     

     

     

    Švédsko

    0

    stanoví sa

     

     

     

     

     

    Únia

    0

    stanoví sa

     

     

     

     

    (3)

    Osobitná podmienka: vrátane tohto množstva v tonách, ktoré sa má uloviť v nórskych vodách zón 2a a 4a (MAC/*2A4AN):

     

    322

     

     

     

     

    Pri rybolove na základe tejto osobitnej podmienky sa vedľajšie úlovky tresky škvrnitej, tresky jednoškvrnnej, tresky žltkavej, tresky merlang a tresky tmavej započítajú do kvót pre tieto druhy.

    (4)

    V rámci tejto kvóty vykonáva Dánsko tieto prevody, ktoré možno loviť vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie zón 6, 7, 8d; vo vodách Únie zón 8a, 8b a 8e; v medzinárodných vodách zón 12 a 14; a vo vodách Spojeného kráľovstva a v medzinárodných vodách zón 2a a 5b (MAC/*2A14):

     

    Nemecko

    531

     

     

     

     

     

     

    Španielsko

    1

     

     

     

     

     

     

    Estónsko

    4

     

     

     

     

     

     

    Francúzsko

    354

     

     

     

     

     

     

    Írsko

    1 769

     

     

     

     

     

     

    Lotyšsko

    3

     

     

     

     

     

     

    Litva

    3

     

     

     

     

     

     

    Holandsko

    774

     

     

     

     

     

     

    Poľsko

    37

     

     

     

     

     

    9. V časti B prílohy IA sa poznámka pod čiarou č. 1 k tabuľke 106 nahrádza takto:

    „Možno loviť iba vo vodách Únie zóny 4 (SOL/*04-EU).“

    10.Príloha IG sa nahrádza takto:

    PRÍLOHA IG

    OBLASŤ DOHOVORU WCPFC

     

     

    Tabuľka

    1

     

    Druh:

    tuniak okatý

    Thunnus obesus

    Zóna:

    Oblasť dohovoru WCPFC

    (BET/WCPFC)

    Únia

    2 000

    (1)

    Preventívny TAC

    TAC

    Neuplatňuje sa.

    (1)

    (1)

    V rámci tejto kvóty môžu plavidlá loviť len lovnou šnúrou.

     

     

    Tabuľka

    2

     

    Druh:

    mečiar veľký

    Xiphias gladius

    Zóna:

    oblasť dohovoru WCPFC južne od 20° j. z. š.

    (SWO/F7120S)

    Únia

    3 170,36

    Preventívny TAC

    TAC

    Neuplatňuje sa.

    11.Príloha IH sa nahrádza takto:

    PRÍLOHA IH

    OBLASŤ DOHOVORU SPRFMO

     

     

    Tabuľka

    1

     

    Druh:

    nototénie rodu Dissostichus

    Dissostichus spp.

    Zóna:

    Oblasť dohovoru SPRFMO, prieskumné bloky A a B(1)

    (TOT/SPR-AB)

    TAC

    162

    (2)(3)(4)

    Preventívny TAC

    (1)

    prieskumný blok A:

    -NW

    50°30’S, 136°E

    -NE

    50°30’S, 140°30’E

    -SE

    54°50’S, 140°30’E

    -SW

    54°50’S, 136°E

    prieskumný blok B:

    -NW

    52°45’S, 140°30’E

    -NE

    52°45’S, 145°30’E

    -SE

    54°50’S, 145°30’E

    -SW

    54°50’S, 140°30’E

    (2)

    Tento ročný TAC je len na prieskumný rybolov. Rybolov sa obmedzuje na hĺbky od 600 m do 2 500 m. Rybolov sa obmedzuje na jeden výjazd s maximálnym trvaním 60 po sebe nasledujúcich dní, ktorý sa môže uskutočniť kedykoľvek od 1. mája a 15. novembra 2024. Od 1. do 15. novembra 2024 sa lovné šnúry nasadzujú len v noci a všetok rybolov sa okamžite ukončí, ak uhynie:

    a)jedinec niektorého z týchto druhov: albatros sťahovavý (Diomedea exulans), albatros sivohlavý (Thalassarche chrysostoma), albatros čiernobrvý (Thalassarche melanophris), víchrovník popolavý (Procellaria cinerea), tajfúnnik hodvábny (Pterodroma mollis) alebo

    b)tri jedince niektorého z týchto druhov: albatros sivochrbtý (Phoebetria palpebrata), plavec veľký (Macronectes giganteus) a plavec tmavý (Macronectes halli).

    Rybolov sa ďalej obmedzuje na maximálny počet 5 000 háčikov na záťah s maximálnym počtom 100 záťahov. Lovné šnúry sa nastavujú najmenej na 3 námorné míle od seba a v rámci jedného kalendárneho roka sa nenastavujú na rovnaké miesta. Rybolov sa ukončí, keď sa dosiahne TAC, alebo keď sa počas výjazdu dokončí 100 záťahov, podľa toho, čo nastane skôr.

    (3)

    Z toho najviac 129 ton možno uloviť v prieskumnom bloku A. Úlovky nototénií rodu Dissostichus v prieskumnom bloku A sa nahlasujú osobitne (TOT/SPR-A).

    (4)

    Z toho najviac 33 ton možno uloviť v prieskumnom bloku B. Úlovky nototénií rodu Dissostichus v prieskumnom bloku B sa nahlasujú osobitne (TOT/SPR-B).

     

     

    Tabuľka

    2

     

    Druh:

    stavrida Trachurus murphyi

    Zóna:

    Oblasť dohovoru SPRFMO

    (CJM/SPRFMO)

    Nemecko

    18 622,82

    Analytický TAC

    Holandsko

    20 185,21

    Neuplatňuje sa článok 3 ods. 2 a 3 nariadenia (ES) č. 847/96.

    Litva

    12 958,23

    Článok 4 nariadenia (ES) č. 847/96 sa neuplatňuje.

    Poľsko

    22 280,74

    Únia

    74 047,00

    TAC

    Neuplatňuje sa.

    12.V prílohe VI sa bod 4 nahrádza takto:

    „4.Maximálny počet rybárskych plavidiel každého členského štátu, ktoré môžu dostať oprávnenie loviť, ponechávať na palube, prekladať, prepravovať alebo vyloďovať tuniaka modroplutvého vo východnom Atlantiku a v Stredozemnom mori.

    Tabuľka A

    Počet rybárskych plavidiel(1)(2)

    Grécko(3)

    Španielsko

    Francúzsko

    Chorvátsko

    Taliansko

    Cyprus(4)

    Malta(5)

    Portugalsko

    Plavidlá na lov vakovou sieťou(6)

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Plavidlá na lov lovnou šnúrou

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Lode s návnadou

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Ručná šnúra

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Plavidlá s vlečnými sieťami

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Maloobjemový rybolov

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Ostatný drobný rybolov(7)

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    (1)    Hodnoty v tejto tabuľke sa stanovia potom, čo ICCAT schváli riadiaci plán Únie pre rybolov, chov a kapacitu, v súlade s uplatniteľnými odporúčaniami ICCAT a pravidlami Únie.

    (2)    Hodnoty v tejto tabuľke sa môžu ešte zvýšiť pod podmienkou, že budú splnené medzinárodné záväzky Únie.

    (3)    Jedno stredne veľké plavidlo na lov vakovou sieťou je nahradené najviac 10 plavidlami na lov lovnou šnúrou alebo jedným malým plavidlom na lov vakovou sieťou a tromi inými plavidlami vykonávajúcimi drobný rybolov.

    (4)    Jedno stredne veľké plavidlo na lov vakovou sieťou možno nahradiť najviac 10 plavidlami na lov lovnou šnúrou alebo jedným malým plavidlom na lov vakovou sieťou a najviac tromi plavidlami na lov lovnou šnúrou.

    (5)    Jedno stredne veľké plavidlo na lov vakovou sieťou možno nahradiť najviac 10 plavidlami na lov lovnou šnúrou.

    (6)    Individuálne počty plavidiel na lov vakovou sieťou uvedené v tejto tabuľke sú výsledkom prevodov medzi členskými štátmi a nestanovujú sa nimi historické práva do budúcnosti.

    (7)    Viacúčelové plavidlá, ktoré používajú viac druhov výstroja (lovné šnúry, ručné šnúry, vlečné lovné šnúry).

    13. V prílohe VI sa bod 5 nahrádza takto:

    „5.Maximálny počet pascí nasadzovaných na lov tuniaka modroplutvého vo východnom Atlantiku a v Stredozemnom mori povolený jednotlivými členskými štátmi

    Maximálny počet pascí(1)

    Členský štát

    Počet pascí

    Španielsko

    pm

    Taliansko

    pm

    Portugalsko

    pm

    (1)    Hodnoty v tejto tabuľke sa upravia potom, čo ICCAT schváli riadiaci plán Únie pre rybolov, chov a kapacitu, v súlade s uplatniteľnými odporúčaniami ICCAT a pravidlami Únie.

    14. V prílohe VI sa bod 6 nahrádza takto:

    „6.Maximálna chovná kapacita a kŕmna kapacita jednotlivých členských štátov pre tuniaka modroplutvého a maximálna násada tuniaka modroplutvého uloveného vo voľnej prírode, ktoré môžu jednotlivé členské štáty prideliť svojim farmám vo východnom Atlantiku a v Stredozemnom mori

    Tabuľka A

    Maximálna chovná kapacita a kŕmna kapacita pre tuniaky(1)

    Počet fariem

    Kapacita (v tonách)

    Grécko

    pm

    pm

    Španielsko

    pm

    pm

    Chorvátsko

    pm

    pm

    Taliansko

    pm

    pm

    Cyprus

    pm

    pm

    Malta

    pm

    pm

    Portugalsko

    pm

    pm

    (1)    Hodnoty v tejto tabuľke sa upravia potom, čo ICCAT schváli riadiaci plán Únie pre rybolov, chov a kapacitu, v súlade s uplatniteľnými odporúčaniami ICCAT a pravidlami Únie.

    Tabuľka B

    Maximálna násada tuniaka modroplutvého uloveného vo voľnej prírode (v tonách)(1)

    Grécko

    pm

    Španielsko

    pm

    Chorvátsko

    pm

    Taliansko

    pm

    Cyprus

    pm

    Malta

    pm

    Portugalsko

    pm

    (1)    Hodnoty v tejto tabuľke sa upravia potom, čo ICCAT schváli riadiaci plán Únie pre rybolov, chov a kapacitu, v súlade s uplatniteľnými odporúčaniami ICCAT a pravidlami Únie.

    15.Príloha IX sa nahrádza takto:

    PRÍLOHA IX

    OBLASŤ DOHOVORU WCPFC

    1.    Maximálny počet rybárskych plavidiel Únie používajúcich lovné šnúry oprávnených loviť mečiara veľkého (Xiphias gladius) južne od 20° j. z. š. v oblasti dohovoru WCPFC

    Španielsko

    14

    Únia

    14

    2    Maximálny počet plavidiel Únie na lov vakovou sieťou oprávnených loviť tropické tuniaky medzi 20° s. z. š. a 20° j. z. š. v oblasti dohovoru WCPFC

    Španielsko

    4

    Únia

    4

    13.V prílohe XI sa bod 2 nahrádza takto:

    „2.    V časti B prílohy IA k nariadeniu (EÚ) 2023/194 sa tabuľky týkajúce sa makrely atlantickej (Scomber scombrus) vo vodách Únie divízií ICES 3a, 3b, 3c a 3d; vo vodách Spojeného kráľovstva divízie 2a; vo vodách Únie a Spojeného kráľovstva podoblasti ICES 4 a v nórskych vodách divízií 2a a 4a nahrádzajú takto:

    Druh:

    makrela atlantická

    Scomber scombrus

    Zóna:

    vody Únie zón 3a, 3b, 3c a 3d; vody Spojeného kráľovstva zóny 2a; vody Únie a Spojeného kráľovstva zóny 4; nórske vody zón 2a a 4a

    (MAC/2A34-N)

    Belgicko

     

    501

    (1)(2)

    Analytický TAC

    Dánsko

     

    29 446

    (1)(2)(4)

    Uplatňuje sa článok 8 ods. 2 tohto nariadenia.

    Nemecko

     

    523

    (1)(2)

     

     

     

    Francúzsko

     

    1 579

    (1)(2)

     

     

     

    Holandsko

     

    1 589

    (1)(2)

     

     

     

    Švédsko

     

    4 743

    (1)(2)(3)

     

     

     

    Únia

     

    38 381

    (1)(2)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    TAC

     

    782 066

     

     

     

     

    (1)

    Osobitná podmienka: v rámci týchto kvót nemôžu úlovky v týchto zónach prekročiť nasledujúce množstvá.

     

    3a

    Vody Spojeného kráľovstva a Únie zón 3a, 4b a 4c

    4b

    4c

    Vody Spojeného kráľovstva a medzinárodné vody zón 2a, 5b, 6, 7, 8d, 8e, 12 a 14

     

     

    (MAC/*03A.)

    (MAC/*3A4BC)

    (MAC/*04B.)

    (MAC/*04C.)

    (MAC/*2AX14)

    Belgicko

    0

    0

    0

    0

    301

    Dánsko

    0

    4 130

    0

    0

    10 312

    Nemecko

    0

    0

    0

    0

    314

    Francúzsko

    0

    490

    0

    0

    947

    Holandsko

    0

    490

    0

    0

    953

    Švédsko

    0

    0

    390

    10

    2 846

    Únia

    0

    5 110

    390

    10

    15 673

    (2)

    V rámci týchto kvót a po dohode s príslušným pobrežným štátom nemôžu úlovky v týchto dvoch zónach prekročiť ani tieto množstvá:

     

     

     Nórske vody zón 2a a 4a (MAC/*02A4AN-)

    Vody Faerských ostrovov (MAC/*FRO1)

     

     

     

     

    Belgicko

    0

    0

     

     

     

     

    Dánsko

    0

    0

     

     

     

     

    Nemecko

    0

    0

     

     

     

     

    Francúzsko

    0

    0

     

     

     

     

    Holandsko

    0

    0

     

     

     

     

    Švédsko

    0

    0

     

     

     

     

    Únia

    0

    0

     

     

     

    (3)

    Osobitná podmienka: vrátane tohto množstva v tonách, ktoré sa má uloviť v nórskych vodách zón 2a a 4a (MAC/*2A4AN): 

     

    266

     

     

     

     

    Pri rybolove na základe tejto osobitnej podmienky sa vedľajšie úlovky tresky škvrnitej, tresky jednoškvrnnej, tresky žltkavej, tresky merlang a tresky tmavej započítajú do kvót pre tieto druhy.

    (4)

    V rámci tejto kvóty vykonáva Dánsko tieto prevody, ktoré možno loviť vo vodách Spojeného kráľovstva a Únie zón 6, 7, 8d; vo vodách Únie zón 8a, 8b a 8e; v medzinárodných vodách zón 12 a 14; a vo vodách Spojeného kráľovstva a v medzinárodných vodách zón 2a a 5b (MAC/*2A14):

     

    Nemecko

    749

     

     

     

     

     

    Španielsko

    1

     

     

     

     

     

    Estónsko

    6

     

     

     

     

     

    Francúzsko

    499

     

     

     

     

     

    Írsko

    2 495

     

     

     

     

     

    Lotyšsko

    5

     

     

     

     

     

    Litva

    5

     

     

     

     

     

    Holandsko

    1 092

     

     

     

     

     

    Poľsko

    53

     

     

     

     

    Top