EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2012/218/09

Herkules II – Część „Szkolenia” – Zaproszenie do składania wniosków

Dz.U. C 218 z 24.7.2012, p. 10–11 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

24.7.2012   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

C 218/10


HERKULES II – CZĘŚĆ SZKOLENIA

Zaproszenie do składania wniosków

2012/C 218/09

1.   Cele i opis

Podstawą niniejszego zaproszenia jest decyzja nr 878/2007/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 lipca 2007 r. (1) ustanawiająca Wspólnotowy program działań na rzecz wspierania działalności w dziedzinie ochrony interesów finansowych Wspólnoty (program „Herkules II”).

Zaproszenie to związane jest z działaniami, o których mowa w art. 1 lit. a) i b) decyzji w sprawie programu „Herkules II”, które obejmują organizację szkoleń, seminariów i konferencji poświęconych zwalczaniu nadużyć finansowych, korupcji i wszelkiej innej nielegalnej działalności, a także formułowaniu i wdrażaniu metod zapobiegania tym nadużyciom i wykrywania ich.

2.   Kwalifikujący się wnioskodawcy

Wnioski kwalifikujące się do finansowania mogą być składane przez następujących wnioskodawców:

wszystkie krajowe i regionalne organy administracyjne państwa członkowskiego lub kraju nienależącego do UE, które wspierają wzmocnienie działań Unii w celu ochrony jej interesów finansowych,

wszystkie instytucje badawcze i edukacyjne, które posiadają osobowość prawną od co najmniej jednego roku, zostały założone i działają w państwie członkowskim lub kraju nienależącym do Unii oraz wspierają wzmocnienie działań Unii w celu ochrony jej interesów finansowych,

wszystkie organizacje niedochodowe, które posiadają osobowość prawną od co najmniej jednego roku, zostały ustanowione zgodnie z prawem w państwie członkowskim lub kraju nienależącym do Unii oraz wspierają wzmocnienie działań Unii w celu ochrony jej interesów finansowych.

Krajami nienależącymi do Unii Europejskiej są: kraje przystępujące i kraje kandydujące stowarzyszone z Unią Europejską na warunkach ustalonych w układach o stowarzyszeniu lub protokołach dodatkowych do nich w sprawie udziału w programach Unii Europejskiej, które zostały lub mają zostać zawarte z tymi krajami.

3.   Kwalifikujące się działania

Działania kwalifikujące się do otrzymania wsparcia finansowego w ramach niniejszego zaproszenia powinny dotyczyć organizacji działań szkoleniowych mających na celu poszerzanie podstaw wiedzy, wymianę informacji oraz identyfikację i rozpowszechnianie dobrych praktyk:

Niewyczerpujący wykaz wspieranych działań edukacyjnych:

szkolenia w formie konferencji, seminariów, kolokwiów, spotkań, sympozjów, e-kształcenia, prezentacji opinii uczestników i wymiany personelu,

wymiana najlepszych praktyk (w tym dotyczących oceny ryzyka wystąpienia nadużyć finansowych).

Finansowy wkład UE przeznaczony na proponowane działania nie przekroczy 80 % kosztów kwalifikowalnych.

4.   Kryteria przyznawania dotacji

Oceny złożonych wniosków dokonuje się w oparciu o następujące kryteria udzielania:

spójności proponowanego działania z celami programu Herkules II,

transnarodowego charakteru oraz wartości dodanej dla Unii Europejskiej,

stopnia przygotowania i organizacji programu, jasności i precyzji w określeniu jego celów, koncepcji (obejmującej harmonogram) i planowania,

zachowanej równowagi między kosztami i korzyściami planowanej działalności,

wykonalności proponowanego działania, tj. praktycznych możliwości ich wykonywania przy użyciu proponowanych środków,

efektywności pod względem kosztów: koszty projektu powinny być adekwatne do jego celów. Pod uwagę będą brane jego aspekty interdyscyplinarne i transgraniczne,

komplementarności proponowanego działania oraz innych działań, na które dotacje są przyznawane,

zgodności z pracami prowadzonymi lub zaplanowanymi w zakresie priorytetów polityki Unii Europejskiej dotyczących uniknięcia nadużyć w kontekście budżetu unijnego (w szczególności walki z korupcją, rozszerzenia Unii),

możliwości wykorzystywania wyników (np. poprzez ukierunkowaną dystrybucję) do zacieśnienia współpracy i poprawy skuteczności w dziedzinie zapobiegania nadużyciom finansowym.

5.   Budżet

Dostępne środki w ramach powyższego zaproszenia wynoszą: 1 000 000 EUR. Wkład będzie miał formę dotacji. Komisja zastrzega sobie prawo do nieprzyznania wszystkich dostępnych funduszy.

6.   Więcej informacji

Na stronie internetowej http://ec.europa.eu/anti_fraud/about-us/funding/training/index_en.htm znajdują się wszelkie niezbędne informacje (rodzaje wspieranych działań, planowani beneficjenci, budżet, dokumenty).

Pytania lub wnioski o dodatkowe informacje związane z niniejszym zaproszeniem należy wysyłać drogą elektroniczną na adres:

Olaf-anti-fraud-training@ec.europa.eu

7.   Termin składania wniosków

Wnioski należy składać w dniu upływu terminu lub przed tym terminem: dnia 25 września 2012 r.

Rozpatrywane będą wyłącznie wnioski złożone na oficjalnym formularzu zgłoszeniowym, podpisane przez osobę uprawnioną do zaciągania prawnie wiążących zobowiązań w imieniu organizacji składającej wniosek. Na zapieczętowanej kopercie należy umieścić wyraźny dopisek:

Application for OLAF Training Programme Hercule 2012

Wnioski (oryginał i jedną kopię) należy wysłać pocztą na następujący adres:

European Commission — European Anti-Fraud Office (OLAF)

Unit D.5 — Hercule, Pericles and Euro Protection

Office JII 30 — 01/16

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË

Elektroniczną kopię formularza wniosku o dotację wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami należy wysłać drogą elektroniczną na następujący adres:

Olaf-anti-fraud-training@ec.europa.eu


(1)  Dz.U. L 193 z 25.7.2007, s. 18.


Top