Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32018D1137

Decyzja wykonawcza Komisji (UE) 2018/1137 z dnia 10 sierpnia 2018 r. w sprawie nadzoru, kontroli zdrowia roślin i środków, które należy podejmować w odniesieniu do drewnianych materiałów opakowaniowych stosowanych w transporcie towarów pochodzących z niektórych państw trzecich (notyfikowana jako dokument nr C(2018) 5245)

C/2018/5245

Dz.U. L 205 z 14.8.2018, p. 54–61 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 28/02/2021; Uchylony i zastąpiony przez 32021R0127

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2018/1137/oj

14.8.2018   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

L 205/54


DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI (UE) 2018/1137

z dnia 10 sierpnia 2018 r.

w sprawie nadzoru, kontroli zdrowia roślin i środków, które należy podejmować w odniesieniu do drewnianych materiałów opakowaniowych stosowanych w transporcie towarów pochodzących z niektórych państw trzecich

(notyfikowana jako dokument nr C(2018) 5245)

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając dyrektywę Rady 2000/29/WE z dnia 8 maja 2000 r. w sprawie środków ochronnych przed wprowadzaniem do Wspólnoty organizmów szkodliwych dla roślin lub produktów roślinnych i przed ich rozprzestrzenianiem się we Wspólnocie (1), w szczególności jej art. 16 ust. 3 zdanie trzecie i czwarte,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1)

Decyzja wykonawcza Komisji 2013/92/UE (2) przewiduje kontrolę zdrowia roślin i środki, które należy podejmować w odniesieniu do drewnianych materiałów opakowaniowych faktycznie stosowanych w transporcie określonych towarów pochodzących z Chin. Artykuy 1–4 tej decyzji tracą moc z dniem 31 lipca 2018 r.

(2)

Z kontroli zdrowia roślin przeprowadzanych przez państwa członkowskie na podstawie przedmiotowej decyzji, a także art. 13a dyrektywy 2000/29/WE wynika, że drewniany materiał opakowaniowy stosowany w transporcie niektórych towarów pochodzących z Białorusi i Chin („określonych towarów”) był niezgodny z wymogami Unii dotyczącymi oznakowania drewnianego materiału opakowaniowego określonymi w części A sekcja I pkt 2 załącznika IV do dyrektywy 2000/29/WE, a w niektórych przypadkach również zakażony przez organizmy szkodliwe wymienione w części A załącznika I do tej dyrektywy

(3)

Aby zapewnić lepsze przygotowanie organów przeprowadzających odpowiednie kontrole zdrowia roślin, władze lotniska, portu, inne organy odpowiedzialne za kontrolę przemieszczania towarów lub każdy podmiot zawodowy zaangażowany w przywóz określonych towarów, którym towarzyszy drewniany materiał opakowaniowy, powinny niezwłocznie po uzyskaniu wiadomości o rychłym przybyciu drewnianego materiału opakowaniowego powiadomić o tym urząd celny miejsca wprowadzenia oraz odpowiedzialny organ urzędowy miejsca wprowadzenia.

(4)

Drewniany materiał opakowaniowy stosowany w przypadku dostaw określonych towarów powinien podlegać regularnym kontrolom zdrowia roślin. Państwa członkowskie powinny ustalić wskaźnik drewnianego materiału opakowaniowego stosowanego w transporcie określonych towarów, który podlega regularnym kontrolom zdrowia roślin. W celu zapewnienia, aby kontrolowana próba była reprezentatywna, wskaźnik ten nie powinien być niższy niż 1 % przywożonego drewnianego materiału opakowaniowego określonych towarów.

(5)

W celu zapewnienia, aby swobodny przepływ drewnianych materiałów opakowaniowych, jak również określonych towarów w obrębie terytorium Unii nie stwarzał zagrożeń fitosanitarnych, do momentu zakończenia kontroli zdrowia roślin powinny one podlegać przepisom unijnym dotyczącym nadzoru.

(6)

Kontrole zdrowia roślin powinny odbywać się w miejscu wprowadzenia na terytorium Unii lub w miejscu przeznaczenia zatwierdzonym do tego celu przez odpowiedzialny organ urzędowy, aby zapewnić prowadzenie takich kontroli w najbardziej odpowiednich obiektach.

(7)

Jeśli kontrole zdrowia roślin prowadzone są w miejscu przeznaczenia i wykazują, że nie zachowano wymogów ustalonych w części A sekcja I pkt 2 załącznika IV do dyrektywy 2000/29/WE lub że drewniany materiał opakowaniowy jest zakażony szkodliwymi organizmami wymienionymi w części A załącznika I do wspomnianej dyrektywy, odnośne państwo członkowskie powinno odpowiednio zająć się drewnianym materiałem opakowaniowym i niezwłocznie go zniszczyć, aby zapewnić ochronę fitosanitarną na terytorium Unii.

(8)

Państwa członkowskie powinny zawiadomić Komisję za pośrednictwem specjalnego elektronicznego formularza sprawozdawczego o liczbie i wynikach kontroli zdrowia roślin prowadzonych zgodnie z niniejszą decyzją.

(9)

Z doświadczenia w zakresie przeprowadzonych dotychczas kontroli zdrowia roślin wynika, że aby dostarczyć krajowym organizacjom ochrony roślin przedmiotowych państw trzecich dalsze szczegółowe informacje na temat odnotowanych przypadków zatrzymania drewnianych materiałów opakowaniowych, konieczne jest, by państwa członkowskie zgłaszały wszelkie informacje potrzebne do identyfikacji źródeł niewiarygodnego lub niewłaściwego oznakowania.

(10)

Niniejsza decyzja powinna mieć zastosowanie od dnia 1 października 2018 r., aby odpowiedzialne organy urzędowe i podmioty zawodowe miały wystarczający czas na dostosowanie do nowych przepisów.

(11)

Aby uniknąć powstania do tego momentu próżni prawnej, art. 1–4 decyzji wykonawczej 2013/92/UE, które tracą moc z dniem 31 lipca 2018 r., powinny mieć zastosowanie do dnia 30 września 2018 r.

(12)

W celu zachowania jasności prawa należy uchylić decyzję wykonawczą 2013/92/UE z dniem 1 października 2018 r., czyli z dniem rozpoczęcia stosowania niniejszej decyzji.

(13)

Niniejsza decyzja powinna mieć zastosowanie do dnia 30 czerwca 2020 r., aby umożliwić przyjęcie do tego czasu właściwych niezbędnych środków.

(14)

Środki przewidziane w niniejszej decyzji są zgodne z opinią Stałego Komitetu ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz,

PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:

Artykuł 1

Definicje

Do celów niniejszej decyzji stosuje się następujące definicje:

a)

„drewniany materiał opakowaniowy” oznacza drewno lub produkty z drewna stosowane do podpierania, ochrony lub przenoszenia towarów, mające postać skrzyń, pudeł, klatek, bębnów i podobnych opakowań, palet, palet skrzyniowych oraz innych płyt ładunkowych, nadstawek paletowych i drewna sztauerskiego, niezależnie od tego, czy są one faktycznie używane w transporcie towarów wszelkiego rodzaju; nie obejmuje to przetworzonych produktów z drewna uzyskanych przy zastosowaniu klejów, wysokiej temperatury lub ciśnienia, lub ich dowolnej kombinacji, ani też materiałów opakowaniowych w całości złożonych z drewna o grubości 6 mm lub mniejszej;

b)

„określone towary” oznaczają towary pochodzące z Białorusi lub Chin przywożone do Unii Europejskiej, podpierane, chronione lub przenoszone przy pomocy drewnianego materiału opakowaniowego, oznaczone kodami Nomenklatury scalonej (CN) lub kodami TARIC wymienionymi w załączniku I do niniejszej decyzji i odpowiadające opisowi zawartemu w załączniku I do rozporządzenia Rady (EWG) nr 2658/87 (3);

c)

„dostawa” oznacza ilość towarów objętą jednym dokumentem wymaganym do celów odprawy celnej lub innych formalności;

d)

„podmiot zawodowy” oznacza każdą osobę podlegającą prawu publicznemu lub prywatnemu zaangażowaną zawodowo i odpowiedzialną prawnie za wprowadzanie drewnianego materiału opakowaniowego na terytorium Unii.

Artykuł 2

Nadzór

Drewniany materiał opakowaniowy każdej dostawy określonych towarów od momentu wejścia w obszar celny Unii podlega nadzorowi celnemu na podstawie art. 134 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 (4) oraz nadzorowi odpowiedzialnych organów urzędowych, jak określono w art. 13 ust. 1 dyrektywy 2000/29/WE.

Drewniany materiał opakowaniowy i określone towary można poddać wyłącznie jednej z procedur celnych określonych w art. 5 pkt 16 lit. a) i b) rozporządzenia (UE) nr 952/2013, z wyjątkiem procedur specjalnych, o których mowa w art. 210 lit. a) i b) tego rozporządzenia, jedynie w przypadku, gdy zakończono kontrole zdrowia roślin określone w art. 4 niniejszej decyzji.

Artykuł 3

Niezwłoczne powiadomienie o przywożonym drewnianym materiale opakowaniowym

Władze lotniska, portu, inne organy odpowiedzialne za kontrolę przemieszczania towarów lub każdy podmiot zawodowy zaangażowany w przywóz określonych towarów, którym towarzyszy drewniany materiał opakowaniowy, niezwłocznie po uzyskaniu wiadomości o rychłym przybyciu drewnianego materiału opakowaniowego powiadamiają o tym fakcie urząd celny miejsca wprowadzenia lub odpowiedzialny organ urzędowy miejsca wprowadzenia.

Artykuł 4

Kontrole zdrowia roślin

Drewniany materiał opakowaniowy stosowany w przypadku dostaw określonych towarów podlega regularnym kontrolom zdrowia roślin określonym w art. 13a ust. 1 lit. b) ppkt (iii) dyrektywy 2000/29/WE, aby potwierdzić, że dany drewniany materiał opakowaniowy spełnia wymogi określone w części A sekcja I pkt 2 załącznika IV do dyrektywy 2000/29/WE.

W oparciu o określone zagrożenie fitosanitarne państwa członkowskie ustalają wskaźnik drewnianego materiału opakowaniowego stosowanego w transporcie określonych towarów, który podlega regularnym kontrolom zdrowia roślin. Wskaźnik ten nie może być niższy niż 1 % dostaw określonych towarów. Do momentu zakończenia kontroli drewniany materiał opakowaniowy i odpowiednie określone towary pozostają pod dozorem celnym zgodnie z art. 134 rozporządzenia (UE) nr 952/2013, a także pod nadzorem odpowiedzialnego organu urzędowego.

Kontrole zdrowia roślin odbywają się w miejscu wprowadzenia na terytorium Unii lub w miejscu przeznaczenia zatwierdzonym do tego celu przez odpowiedzialny organ urzędowy.

Artykuł 5

Środki stosowane w przypadku stwierdzenia niezgodności

Jeśli kontrole zdrowia roślin, o których mowa w art. 4, wykazują, że nie zachowano wymogów ustalonych w części A sekcja I pkt 2 załącznika IV do dyrektywy 2000/29/WE lub że drewniany materiał opakowaniowy jest zakażony szkodliwymi organizmami wymienionymi w części A załącznika I do wspomnianej dyrektywy, odnośne państwo członkowskie niezwłocznie stosuje względem niespełniającego wymogów drewnianego materiału opakowaniowego jeden ze środków przewidzianych w art. 13c ust. 7 tej dyrektywy.

W przypadku stwierdzenia niezgodności lub wykrycia takiego zakażenia w miejscu przeznaczenia, jak określono w art. 4 niniejszej decyzji, odnośne państwo członkowskie zapewnia, aby odpowiedni drewniany materiał opakowaniowy został niezwłocznie zniszczony. Przed dokonaniem takiego zniszczenia z drewnianym materiałem opakowaniowym należy postępować w taki sposób, aby w trakcie niszczenia i po zniszczeniu nie wystąpiło zagrożenie fitosanitarne.

Artykuł 6

Sprawozdawczość

Bez uszczerbku dla przepisów dyrektywy Komisji nr 94/3/WE (5) państwa członkowskie zawiadamiają Komisję o liczbie i wynikach kontroli zdrowia roślin prowadzonych zgodnie z niniejszą decyzją przy wykorzystaniu elektronicznego formularza sprawozdawczego przedstawionego w załączniku II do niniejszej decyzji, z zachowaniem następujących terminów:

a)

do dnia 31 października 2019 r. w odniesieniu do okresu od dnia 1 października 2018 r. do dnia 30 września 2019 r.;

b)

do dnia 31 marca 2020 r. w odniesieniu do okresu od dnia 1 października 2019 r. do dnia 29 lutego 2020 r.

Artykuł 7

Zmiana decyzji wykonawczej 2013/92/UE

Art. 7 akapit drugi decyzji wykonawczej 2013/92/UE otrzymuje brzmienie:

„Artykuły 1–4 stosuje się do dnia 30 września 2018 r.”.

Artykuł 8

Uchylenie decyzji wykonawczej 2013/92/UE

Decyzja wykonawcza 2013/92/UE traci moc z dniem 1 października 2018 r.

Artykuł 9

Stosowanie

Artykuły 1–6 stosuje się od dnia 1 października 2018 r.

Niniejszą decyzję stosuje się do dnia 30 czerwca 2020 r.

Artykuł 10

Adresaci

Niniejsza decyzja skierowana jest do państw członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 10 sierpnia 2018 r.

W imieniu Komisji

Vytenis ANDRIUKAITIS

Członek Komisji


(1)  Dz.U. L 169 z 10.7.2000, s. 1.

(2)  Decyzja wykonawcza Komisji 2013/92/UE z dnia 18 lutego 2013 r. w sprawie nadzoru, kontroli zdrowia roślin i środków, które należy podejmować w odniesieniu do drewnianych materiałów opakowaniowych faktycznie stosowanych w transporcie określonych towarów pochodzących z Chin (Dz.U. L 47 z 20.2.2013, s. 74).

(3)  Rozporządzenie Rady (EWG) nr 2658/87 z dnia 23 lipca 1987 r. w sprawie nomenklatury taryfowej i statystycznej oraz w sprawie Wspólnej Taryfy Celnej (Dz.U. L 256 z 7.9.1987, s. 1).

(4)  Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z dnia 9 października 2013 r. ustanawiające unijny kodeks celny (Dz.U. L 269 z 10.10.2013, s. 1).

(5)  Dyrektywa Komisji 94/3/WE z dnia 21 stycznia 1994 r. ustanawiająca procedurę powiadamiania o przejęciu przesyłki lub organizmu szkodliwego z państw trzecich i przedstawiających bezpośrednie zagrożenie fitosanitarne (Dz.U. L 32 z 5.2.1994, s. 37).


ZAŁĄCZNIK I

OKREŚLONE TOWARY

2514 00 00

Łupek, wstępnie obrobiony lub nie, lub tylko pocięty, przez piłowanie lub w inny sposób, na bloki lub płyty o kształcie prostokątnym (włączając kwadratowy)

2515

Marmur, trawertyn, ekausyna i pozostałe wapienne kamienie pomnikowe lub budowlane, o pozornej gęstości 2,5 lub większej, oraz alabaster, wstępnie obrobione lub nie, lub tylko pocięte, przez piłowanie lub w inny sposób, na bloki lub płyty o kształcie prostokątnym (włączając kwadratowy)

2516

Granit, porfir, bazalt, piaskowiec i pozostałe kamienie pomnikowe lub budowlane, wstępnie obrobione lub nie, lub tylko pocięte, przez piłowanie lub w inny sposób, na bloki lub płyty o kształcie prostokątnym (włączając kwadratowy)

4401

Drewno opałowe w postaci kłód, szczap, gałęzi, wiązek chrustu lub w podobnych postaciach drewno w postaci wiórów lub kawałków; trociny, odpady i ścinki drewniane, aglomerowane w kłody, brykiety, granulki lub w podobne postacie, lub nie

4415

Skrzynie, pudła, klatki, bębny i podobne opakowania, z drewna; bębny do kabli, z drewna; palety, palety skrzyniowe i pozostałe platformy załadunkowe, z drewna; nadstawki do palet płaskich (z wyłączeniem kontenerów specjalnie zaprojektowanych i wyposażonych do przewozu jednym środkiem transportu lub wieloma środkami transportu)

4415 20

Palety, palety skrzyniowe i pozostałe platformy załadunkowe, z drewna; nadstawki do palet płaskich (z wyłączeniem kontenerów specjalnie zaprojektowanych i wyposażonych do przewozu jednym środkiem transportu lub wieloma środkami transportu)

4415 20 90

Palety skrzyniowe i inne płyty ładunkowe, z drewna (z wyłączeniem kontenerów specjalnie zaprojektowanych i wyposażonych do przewozu jednym środkiem transportu lub wieloma środkami transportu; palety płaskie i nadstawki do palet płaskich)

4415 20 20

Palety i nadstawki paletowe, z drewna

4418

Wyroby stolarskie i ciesielskie budowlane, z drewna, włącznie z drewnianymi płytami komórkowymi, połączonymi płytami podłogowymi, dachówkami i gontami, z drewna (z wyłączeniem paneli ze sklejki, bloków, klepek i listew na parkiet, niepołączonych, oraz budynków prefabrykowanych)

4421

Pozostałe artykuły z drewna gdzie indziej niewymienione

6501 00

Formy kapeluszy, korpusy kapeluszy i stożki, z filcu, niemodelowane i bez rond; płaty i rury, włącznie z rurami rozciętymi, z filcu

6801 00 00

Kostki brukowe, płyty nawierzchniowe, krawężniki i płyty chodnikowe z kamienia naturalnego (z wyjątkiem łupków)

6802

Obrobione kamienie budowlane lub pomnikowe (z wyjątkiem łupków) i wykonane z nich artykuły, inne niż towary objęte pozycją 6801 ; kostki mozaikowe i podobne z kamieni naturalnych (włącznie z łupkami), na podłożu lub nie; sztucznie barwione ziarna, odłamki i proszek z kamieni naturalnych (włącznie z łupkami)

6803 00

Obrobione łupki i artykuły z łupków lub z łupków aglomerowanych (z wyłączeniem łupkowych ziaren, odłamków i proszku, kostek mozaikowych i podobnych kamieni, rysików i gotowych tabliczek lub tablic z powierzchniami do pisania lub rysowania)

6810

Artykuły z cementu, betonu lub ze sztucznego kamienia, nawet zbrojone

6811 40

Artykuły azbestowo-cementowe, celulozowo-cementowe lub tym podobne, zawierające azbest

6902 00

Cegły, bloki, płytki i podobne wyroby ceramiczne konstrukcyjne, ogniotrwałe, inne niż te z krzemionkowych mączek kopalnych lub podobnych ziem krzemionkowych

6904 00

Cegły budowlane ceramiczne i nieogniotrwałe, bloki posadzkowe, pustaki ścienne lub stropowe itp.

6905 00

Dachówki, nasady kominowe, wkłady kominowe, ozdoby architektoniczne i pozostałe ceramiczne wyroby budowlane

6906 00

Rury, przewody, rynny i osprzęt do rur, ceramiczne (z wyłączeniem wyrobów z krzemionkowych mączek kopalnych lub podobnych ziem krzemionkowych, ceramicznych wyrobów ogniotrwałych, wkładów kominowych, rurek produkowanych na potrzeby laboratoriów, rurek izolacyjnych i osprzętu izolacyjnego oraz innych przewodów rurowych do celów elektrotechnicznych)

6907

Płyty chodnikowe, kafle lub płytki ścienne, ceramiczne; kostki mozaikowe i temu podobne, nawet na podłożu, ceramiczne (z wyłączeniem wyrobów z krzemionkowych mączek kopalnych lub podobnych ziem krzemionkowych, wyrobów ogniotrwałych, płytek specjalnie przystosowanych jako podkładki na stół, artykułów dekoracyjnych i płytek produkowanych specjalnie do pieców)

6912 00 83

Artykuły gospodarstwa domowego i toaletowe, z kamionki (z wyłączeniem naczyń stołowych, naczyń kuchennych, wanien, bidetów, zlewów, umywalek i podobnych wyrobów sanitarnych, figurek i innych artykułów dekoracyjnych, garnków, słoików, gąsiorów i podobnych pojemników służących do przewożenia lub pakowania towarów)

6912 00 23

Naczynia stołowe i naczynia kuchenne z kamionki (z wyłączeniem figurek i innych artykułów dekoracyjnych, garnków, słoików, gąsiorów i podobnych pojemników służących do przewożenia lub pakowania towarów, oraz młynków do kawy i przypraw z ceramicznymi zasobnikami i z elementami roboczymi z metalu)

7210

Wyroby walcowane płaskie z żeliwa lub stali niestopowej, o szerokości 600 mm lub większej, walcowane na gorąco lub na zimno, platerowane, powleczone lub pokryte

7313 00

Drut kolczasty z żeliwa lub stali; obręcze skręcone lub pojedynczy drut płaski, z kolcami lub bez, i luźno skręcany drut podwójny, w rodzaju stosowanych na ogrodzenia, z żeliwa lub stali

7317 00

Gwoździe, gwoździe z szeroką główką, pinezki kreślarskie, gwoździe karbowane, klamry i podobne artykuły, z żeliwa lub stali, z główkami z innych metali lub nie (z wyłączeniem tych, które mają główki z miedzi, oraz klamry w pasmach)

7318

Wkręty, śruby, nakrętki, wkręty do podkładów, haki gwintowane, nity, zawleczki, przetyczki, podkładki włącznie z podkładkami sprężystymi, i podobne artykuły, z żeliwa lub stali (z wyłączeniem śrub z niepełnym gwintem, zatyczek, zaślepek i podobnych, gwintowanych)

7415

Gwoździe, gwoździe z szeroką główką, pinezki kreślarskie, klamry i artykuły podobne, z miedzi lub z trzonkami z żeliwa lub stali i główkami z miedzi, wkręty, śruby, nakrętki, haki gwintowane, nity, zawleczki, przetyczki, podkładki włącznie z podkładkami sprężystymi, i artykuły podobne, z miedzi (z wyłączeniem zszywek w pasmach i śrub z niepełnym gwintem, zatyczek, zaślepek i podobnych, gwintowanych)

8101 96

Drut z wolframu

8102 96

Drut z molibdenu

8205 90 10

Kowadła; kuźnie przenośne; ściernice z ramami obsługiwane ręcznie lub nożnie

8465 93

Szlifierki, gładzarki lub polerki, do obróbki drewna, korka, kości, ebonitu, twardych tworzyw sztucznych i podobnych twardych materiałów (z wyłączeniem maszyn do obróbki ręcznej i centrów obróbkowych)

4504 90 80

Korek aglomerowany, z dodatkiem spoiwa lub bez, i artykuły z korka aglomerowanego (z wyłączeniem obuwia i jego części, wkładek wyjmowanych lub nie; nakryć głowy i ich części; zatyczek i przybitek do nabojów do strzelb myśliwskich; zabawek, gier i sprzętu sportowego oraz ich części; bloków, płyt, arkuszy lub pasów; płytek o dowolnym kształcie; litych cylindrów, włącznie z krążkami; korków i zatyczek)

4823 90 85

Papier, tektura, wata celulozowa i wstęgi z włókien celulozowych, w pasach lub zwojach o szerokości 36 cm lub mniejszej, w prostokątnych lub kwadratowych arkuszach, w których po rozłożeniu długość żadnego boku nie przekracza 36 cm, lub pocięte do kształtu innego niż prostokątny lub kwadratowy, oraz artykuły z masy papierniczej, papieru, waty celulozowej lub wstęg z włókien celulozowych, gdzie indziej niewymienione

6912 00 83

Artykuły gospodarstwa domowego i toaletowe, z kamionki (z wyłączeniem naczyń stołowych, naczyń kuchennych, wanien, bidetów, zlewów, umywalek i podobnych wyrobów sanitarnych, figurek i innych artykułów dekoracyjnych, garnków, słoików, gąsiorów i podobnych pojemników służących do przewożenia lub pakowania towarów)

7108 13 80

Złoto, włącznie ze złotem platynowanym, w stanie półproduktu, niemonetarne (z wyłączeniem arkuszy i taśm, o grubości, z wyłączeniem dowolnego podłoża, przekraczającej 0,15 mm, oraz płytek, sztab, prętów, drutu i profili)

7110 19 80

Platyna w stanie półproduktu (z wyłączeniem arkuszy i taśm, o grubości, z wyłączeniem dowolnego podłoża, przekraczającej 0,15 mm, oraz płytek, sztab, prętów, drutu i profili)

7304 31 20

Rury precyzyjne, bez szwu, o okrągłym przekroju poprzecznym, żelazne lub ze stali niestopowej, ciągnione na zimno lub walcowane na zimno (z wyłączeniem rur przewodowych w rodzaju stosowanych do rurociągów ropy naftowej lub gazu, lub rur okładzinowych i przewodów rurowych w rodzaju stosowanych do wierceń przy poszukiwaniu ropy naftowej lub gazu)

7304 41 00

Rury, przewody rurowe i profile drążone, bez szwu, o okrągłym przekroju poprzecznym, ze stali nierdzewnej, ciągnione na zimno lub walcowane na zimno (z wyłączeniem rur przewodowych w rodzaju stosowanych do rurociągów ropy naftowej lub gazu, rur okładzinowych i przewodów rurowych, w rodzaju stosowanych do wierceń przy poszukiwaniu ropy naftowej lub gazu)

8407 33 20

Silniki spalinowe z zapłonem iskrowym, z tłokami wykonującymi ruch posuwisto-zwrotny, w rodzaju stosowanych do pojazdów objętych działem 87, używane, o pojemności skokowej wyższej niż 250 cm3, lecz niższej lub równej 500 cm3

8407 33 80

Silniki spalinowe z zapłonem iskrowym, z tłokami wykonującymi ruch posuwisto-zwrotny, w rodzaju stosowanych do pojazdów objętych działem 87, używane, o pojemności skokowej wyższej niż 500 cm3, lecz niższej lub równej 1 000 cm3

8424 49 10

Rolnicze lub ogrodnicze opryskiwacze i opylacze przeznaczone do montowania na ciągnikach lub do ciągnięcia przez ciągniki

8424 82 90

Rolnicze lub ogrodnicze urządzenia mechaniczne, nawet obsługiwane ręcznie, do rozrzucania, rozpraszania lub rozpylania cieczy lub proszków (z wyłączeniem urządzeń opryskujących i nawadniających)

8424 89 40

Urządzenia mechaniczne do rozrzucania, rozpraszania lub rozpylania cieczy lub proszków, w rodzaju stosowanych wyłącznie lub głównie do produkcji obwodów drukowanych lub zespołów obwodów drukowanych

8424 89 70

Urządzenia mechaniczne, nawet obsługiwane ręcznie, do rozrzucania, rozpraszania lub rozpylania cieczy lub proszków, gdzie indziej niewymienione

8467 29 51

Ręczne szlifierki kątowe, z samodzielnym silnikiem elektrycznym, wymagające zewnętrznego źródła energii

8544 19 00

Drut nawojowy izolowany stosowany w elektrotechnice, inny niż z miedzi

8544 49 91

Druty i kable, do napięć ≤ 1 000 V, izolowane, niewyposażone w złącza, o średnicy pojedynczego przewodu powyżej 0,51 mm, gdzie indziej niewymienione

8708 30 10

Hamulce i hamulce ze wspomaganiem oraz ich części do montażu przemysłowego: ciągników kierowanych przez pieszego, samochodów i pojazdów przeznaczonych zasadniczo do przewozu osób, pojazdów do transportu towarów z silnikiem tłokowym wewnętrznego spalania z zapłonem samoczynnym wysokoprężnym lub średnioprężnym, o pojemności skokowej ≤ 2 500 cm3 lub z silnikiem tłokowym wewnętrznego spalania z zapłonem iskrowym, o pojemności skokowej ≤ 2 800 cm3, pojazdów silnikowych specjalnego przeznaczenia, objętych pozycją 8705 , gdzie indziej niewymienione

8708 40 20

Skrzynie biegów (przekładniowe) oraz ich części do montażu przemysłowego: ciągników kierowanych przez pieszego, samochodów i pojazdów przeznaczonych zasadniczo do przewozu osób, pojazdów do transportu towarów z silnikiem tłokowym wewnętrznego spalania z zapłonem samoczynnym wysokoprężnym lub średnioprężnym, o pojemności skokowej ≤ 2 500 cm3 lub z silnikiem tłokowym wewnętrznego spalania z zapłonem iskrowym, o pojemności skokowej ≤ 2 800 cm3, pojazdów silnikowych specjalnego przeznaczenia, objętych pozycją 8705 , gdzie indziej niewymienione

8708 91 20

Chłodnice oraz ich części do montażu przemysłowego: ciągników kierowanych przez pieszego, samochodów i pojazdów przeznaczonych zasadniczo do przewozu osób, pojazdów do transportu towarów z silnikiem tłokowym wewnętrznego spalania z zapłonem samoczynnym wysokoprężnym lub średnioprężnym, o pojemności skokowej ≤ 2 500 cm3 lub z silnikiem tłokowym wewnętrznego spalania z zapłonem iskrowym, o pojemności skokowej ≤ 2 800 cm3, pojazdów silnikowych specjalnego przeznaczenia, objętych pozycją 8705 , gdzie indziej niewymienione

8708 92 20

Tłumiki i rury wydechowe oraz ich części do montażu przemysłowego: ciągników kierowanych przez pieszego, samochodów i pojazdów przeznaczonych zasadniczo do przewozu osób, pojazdów do transportu towarów z silnikiem tłokowym wewnętrznego spalania z zapłonem samoczynnym wysokoprężnym lub średnioprężnym, o pojemności skokowej ≤ 2 500 cm3 lub z silnikiem tłokowym wewnętrznego spalania z zapłonem iskrowym, o pojemności skokowej ≤ 2 800 cm3, pojazdów silnikowych specjalnego przeznaczenia, objętych pozycją 8705 , gdzie indziej niewymienione


ZAŁĄCZNIK II

FORMULARZ SPRAWOZDAWCZY, O KTÓRYM MOWA W ART. 6

Sprawozdanie z fitosanitarnych kontroli związanych z przywozem drewnianych materiałów opakowaniowych każdej dostawy określonych towarów pochodzących z Białorusi i z Chin

Okres sprawozdawczy:

Państwo członkowskie składające sprawozdanie:

Odnośne miejsca wprowadzenia:

Miejsca kontroli:

Liczba skontrolowanych dostaw w miejscu przeznaczenia:

Liczba skontrolowanych dostaw w miejscu wprowadzenia:

 

Kod Nomenklatury scalonej:

Liczba przybywających dostaw wprowadzanych do Unii przez terytorium państwa członkowskiego składającego sprawozdanie

 

Liczba skontrolowanych dostaw

 

W tym liczba dostaw, w których stwierdzono drewniany materiał opakowaniowy zgodny z przepisami

 

W tym liczba dostaw, w których stwierdzono drewniany materiał opakowaniowy niezgodny z przepisami

 

W tym liczba dostaw zakażonych organizmem szkodliwym i bez zgodnego z przepisami oznakowania ISPM15 (należy podać w rozbiciu na organizmy szkodliwe oraz wskazać, czy oznakowania brak, czy jest niewłaściwe)

 

W tym liczba dostaw zakażonych organizmem szkodliwym i ze zgodnym z przepisami oznakowaniem ISPM15 (należy podać w rozbiciu na organizmy szkodliwe)

Należy podać kod państwa, kod producenta/podmiotu dokonującego obróbki oraz kod obróbki stosowany w oznakowaniu lub oznakowaniach ISPM15.

 

 

W tym tylko bez zgodnego z przepisami oznakowania ISPM15 (należy podać w rozbiciu na brak oznakowania i niewłaściwe oznakowanie)

 

% skontrolowanych określonych towarów (z ogólnej liczby dostaw)

 


Top