Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 02019R0979-20200917

    Consolidated text: Rozporządzenie delegowane Komisji (UE) 2019/979 z dnia 14 marca 2019 r. uzupełniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1129 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących kluczowych informacji finansowych w podsumowaniu prospektu, publikacji i klasyfikacji prospektów, reklam papierów wartościowych, suplementów do prospektu i portalu zgłoszeniowego oraz uchylające rozporządzenie delegowane Komisji (UE) nr 382/2014 i rozporządzenie delegowane Komisji (UE) 2016/301 (Tekst mający znaczenie dla EOG)Tekst mający znaczenie dla EOG.

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2019/979/2020-09-17

    02019R0979 — PL — 17.09.2020 — 001.001


    Dokument ten służy wyłącznie do celów informacyjnych i nie ma mocy prawnej. Unijne instytucje nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jego treść. Autentyczne wersje odpowiednich aktów prawnych, włącznie z ich preambułami, zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej i są dostępne na stronie EUR-Lex. Bezpośredni dostęp do tekstów urzędowych można uzyskać za pośrednictwem linków zawartych w dokumencie

    ►B

    ROZPORZĄDZENIE DELEGOWANE KOMISJI (UE) 2019/979

    z dnia 14 marca 2019 r.

    uzupełniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1129 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących kluczowych informacji finansowych w podsumowaniu prospektu, publikacji i klasyfikacji prospektów, reklam papierów wartościowych, suplementów do prospektu i portalu zgłoszeniowego oraz uchylające rozporządzenie delegowane Komisji (UE) nr 382/2014 i rozporządzenie delegowane Komisji (UE) 2016/301

    (Tekst mający znaczenie dla EOG)

    (Dz.U. L 166 z 21.6.2019, s. 1)

    zmienione przez:

     

     

    Dziennik Urzędowy

      nr

    strona

    data

    ►M1

    ROZPORZĄDZENIE DELEGOWANE KOMISJI (UE) 2020/1272 z dnia 4 czerwca 2020 r.

      L 300

    1

    14.9.2020




    ▼B

    ROZPORZĄDZENIE DELEGOWANE KOMISJI (UE) 2019/979

    z dnia 14 marca 2019 r.

    uzupełniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1129 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących kluczowych informacji finansowych w podsumowaniu prospektu, publikacji i klasyfikacji prospektów, reklam papierów wartościowych, suplementów do prospektu i portalu zgłoszeniowego oraz uchylające rozporządzenie delegowane Komisji (UE) nr 382/2014 i rozporządzenie delegowane Komisji (UE) 2016/301

    (Tekst mający znaczenie dla EOG)



    ROZDZIAŁ I

    KLUCZOWE INFORMACJE FINANSOWE W PODSUMOWANIU PROSPEKTU



    SEKCJA 1

    Treść kluczowych informacji finansowych w podsumowaniu prospektu

    Artykuł 1

    Minimalna treść kluczowych informacji finansowych w podsumowaniu prospektu

    1.  Na kluczowe informacje finansowe w podsumowaniu prospektu składają się informacje finansowe określone w załącznikach do rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2019/980 ( 1 ).

    2.  W przypadku gdy którekolwiek z informacji, o których mowa w odpowiednich tabelach określonych w załącznikach I–VI do niniejszego rozporządzenia, nie są zawarte w sprawozdaniu finansowym emitenta, emitent ujawnia zamiast nich odpowiednią pozycję ze swojego sprawozdania finansowego.

    3.  Emitent może zawrzeć w podsumowaniu prospektu dodatkowe pozycje lub alternatywne wskaźniki wyników, jeżeli są one kluczowymi informacjami finansowymi dotyczącymi emitenta lub papierów wartościowych oferowanych lub dopuszczanych do obrotu na rynku regulowanym. Do celów zdania pierwszego alternatywne wskaźniki wyników są wskaźnikami finansowymi przeszłych lub przyszłych wyników finansowych, sytuacji finansowej lub przepływów środków pieniężnych innymi niż wskaźniki finansowe określone w mających zastosowanie ramach sprawozdawczości finansowej.

    4.  Emitenci, którzy nie należą do żadnego z rodzajów emitentów określonych w art. 2–8, przedstawiają kluczowe informacje finansowe, o których mowa w tabelach i które – ich zdaniem – najściślej odpowiadają rodzajowi emitowanych papierów wartościowych.

    5.  Kluczowe informacje finansowe przedstawia się dla liczby lat wymaganej rozporządzeniem delegowanym (UE) 2019/980 w odniesieniu do rodzaju emisji oraz rodzaju emitowanych papierów wartościowych.

    Artykuł 2

    Kluczowe informacje finansowe w przypadku podmiotów niefinansowych emitujących papiery wartościowe

    W przypadku gdy emitent jest podmiotem niefinansowym emitującym udziałowe papiery wartościowe, podsumowanie prospektu zawiera kluczowe informacje finansowe, o których mowa w tabelach określonych w załączniku I.

    Artykuł 3

    Kluczowe informacje finansowe w przypadku podmiotów niefinansowych emitujących papiery wartościowe o charakterze nieudziałowym

    W przypadku gdy emitent jest podmiotem niefinansowym emitującym papiery wartościowe o charakterze nieudziałowym, podsumowanie prospektu zawiera kluczowe informacje finansowe, o których mowa w tabelach określonych w załączniku II.

    Artykuł 4

    Kluczowe informacje finansowe w przypadku instytucji kredytowych

    W przypadku gdy emitent jest instytucją kredytową, podsumowanie prospektu zawiera kluczowe informacje finansowe, o których mowa w tabelach określonych w załączniku III.

    Artykuł 5

    Kluczowe informacje finansowe w przypadku zakładów ubezpieczeń

    W przypadku gdy emitent jest zakładem ubezpieczeń, podsumowanie prospektu zawiera kluczowe informacje finansowe, o których mowa w tabelach określonych w załączniku IV.

    Artykuł 6

    Kluczowe informacje finansowe w przypadku spółek celowych emitujących papiery wartościowe zabezpieczone aktywami

    W przypadku gdy emitent jest spółką celowa emitującą papiery wartościowe zabezpieczone aktywami, podsumowanie prospektu zawiera kluczowe informacje finansowe, o których mowa w tabelach określonych w załączniku V.

    Artykuł 7

    Kluczowe informacje finansowe w przypadku funduszy zamkniętych

    W przypadku gdy emitent jest funduszem zamkniętym, podsumowanie prospektu zawiera kluczowe informacje finansowe, o których mowa w tabelach określonych w załączniku VI.

    Artykuł 8

    Kluczowe informacje finansowe w przypadku podmiotów zabezpieczających

    W przypadku gdy papiery wartościowe są objęte zabezpieczeniem, kluczowe informacje finansowe dotyczące podmiotu zabezpieczającego przedstawia się w taki sposób, jakby podmiot zabezpieczający był emitentem tego samego rodzaju papierów wartościowych, który jest przedmiotem gwarancji, z wykorzystaniem tabel określonych w załącznikach I–VI. W przypadku gdy zabezpieczeniem są objęte papiery wartościowe zabezpieczone aktywami, kluczowe informacje finansowe dotyczące podmiotu zabezpieczającego przedstawia się w taki sposób, jakby podmiot zabezpieczający był emitentem bazowych papierów wartościowych.



    SEKCJA 2

    Format prezentacji kluczowych informacji finansowych w podsumowaniu prospektu

    Artykuł 9

    Format prezentacji kluczowych informacji finansowych w podsumowaniu prospektu

    1.  Kluczowe informacje finansowe przedstawia się w formacie tabelarycznym zgodnie z tabelami określonymi w załącznikach I–VI do niniejszego rozporządzenia.

    2.  Wszelkie historyczne informacje finansowe w podsumowaniu prospektu, które nie pochodzą ze sprawozdania finansowego, określa się jako takie.

    3.  W przypadku gdy informacje pro forma, które mają zostać zawarte w podsumowaniu prospektu, mają wpływ na kluczowe informacje finansowe, o których mowa w odpowiedniej tabeli określonej w załącznikach I–VI niniejszego rozporządzenia, informacje takie przedstawia się w dodatkowych kolumnach w tabelach określonych w załącznikach I–VI do niniejszego rozporządzenia lub jako oddzielną tabelę. Jeżeli jest to konieczne do ich zrozumienia, informacjom pro forma towarzyszy zwięzłe wyjaśnienie danych przedstawionych w dodatkowych kolumnach lub w oddzielnej tabeli.

    Jeżeli w przypadku znaczącej zmiany brutto prospekt zawiera jedynie informacje jakościowe, w podsumowaniu prospektu zamieszcza się stosowne oświadczenie w tym zakresie.

    4.  W przypadku gdy emitent ma złożoną historię finansową, jak określono w art. 18 rozporządzenia delegowanego (UE) 2019/980, kluczowe informacje finansowe w podsumowaniu prospektu przedstawia się w sposób spójny z prospektem i z wykorzystaniem odpowiednich tabel określonych w załącznikach I–VI do niniejszego rozporządzenia.



    ROZDZIAŁ II

    PUBLIKACJA PROSPEKTU

    Artykuł 10

    Publikacja prospektu

    1.  W przypadku gdy prospekt, niezależnie od tego, czy stanowi on jednolity dokument, czy też składa się z zestawu dokumentów, zawiera hiperłącza do stron internetowych, zamieszcza się w nim oświadczenie stwierdzające, że informacje na stronach internetowych nie stanowią części prospektu i nie zostały zweryfikowane ani zatwierdzone przez właściwy organ. Wymóg ten nie ma zastosowania do hiperłączy do informacji włączonych przez odniesienie.

    2.  W przypadku gdy prospekt jest publikowany zgodnie z art. 21 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2017/1129 podejmuje się środki dotyczące stron internetowych wykorzystywanych do publikacji prospektu, tak by uniknąć kierowania oferty do rezydentów państw członkowskich lub państw trzecich innych niż te, w których papiery wartościowe są oferowane publicznie.



    ROZDZIAŁ III

    NADAJĄCE SIĘ DO PRZETWARZANIA AUTOMATYCZNEGO DANE DO KLASYFIKACJI PROSPEKTÓW

    Artykuł 11

    Dane do klasyfikacji prospektów

    Dostarczając ESMA elektroniczną kopię zatwierdzonego prospektu, w tym wszelkie suplementy do niego oraz – w stosownych przypadkach –ostateczne warunki, właściwy organ dostarcza ESMA również odpowiednie dane towarzyszące w odniesieniu do klasyfikacji prospektów zgodnie z tabelami określonymi w załączniku VII do niniejszego rozporządzenia.

    Artykuł 12

    Praktyczne ustalenie służące zapewnieniu, aby dane nadawały się do przetwarzania automatycznego

    Właściwy organ dostarcza dane towarzyszące, o których mowa w art. 11, we wspólnym formacie XML oraz zgodnie z formatem i standardami określonymi w tabelach w załączniku VII.



    ROZDZIAŁ IV

    REKLAMY

    Artykuł 13

    Identyfikacja prospektu

    W przypadku gdy emitent, oferujący lub osoba wnioskująca o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym mają obowiązek sporządzenia prospektu, w reklamie w wyraźny sposób identyfikuje się ten prospekt przez:

    a) 

    wyraźne wskazanie strony internetowej, na której został lub zostanie opublikowany prospekt, gdy reklama jest rozpowszechniana w formie pisemnej oraz w inny sposób niż drogą elektroniczną;

    b) 

    umieszczenie hiperłącza do prospektu oraz do odpowiednich ostatecznych warunków prospektu podstawowego, gdy reklama jest rozpowszechniana w formie pisemnej drogą elektroniczną, lub przez umieszczenie hiperłącza do strony internetowej, na której zostanie opublikowany prospekt, jeżeli dotychczas go nie opublikowano;

    c) 

    umieszczenie dokładnych informacji dotyczących tego, gdzie można uzyskać prospekt, oraz dokładnych informacji dotyczących oferty papierów wartościowych lub dopuszczenia do obrotu na rynku regulowanym, do których się on odnosi, gdy reklama jest rozpowszechniana w formie lub za pomocą środków nieobjętych zakresem lit. a) lub b).

    Artykuł 14

    Wymagana treść

    1.  Reklamy rozpowszechniane wśród inwestorów detalicznych zawierają następujące elementy:

    a) 

    wyraźnie widoczne słowo „reklama”. W przypadku gdy reklama jest rozpowszechniana w formie ustnej, cel komunikatu zostaje wyraźnie podany na początku reklamy;

    b) 

    oświadczenie, że zatwierdzenia prospektu nie należy rozumieć jako poparcia dla papierów wartościowych oferowanych lub dopuszczanych do obrotu na rynku regulowanym, w przypadku gdy reklama zawiera odniesienie do prospektu zatwierdzonego przez właściwy organ;

    c) 

    zalecenie, aby potencjalni inwestorzy przeczytali prospekt przed podjęciem decyzji inwestycyjnej w celu pełnego zrozumienia potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z decyzją o zainwestowaniu w papiery wartościowe, w przypadku gdy reklama zawiera odniesienie do prospektu zatwierdzonego przez właściwy organ;

    d) 

    ostrzeżenie przed błędnym zrozumieniem wymagane zgodnie z art. 8 ust. 3 lit. b) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1286/2014 ( 2 ), w przypadku gdy:

    (i) 

    reklama odnosi się do złożonych papierów wartościowych innych niż instrumenty finansowe, o których mowa w art. 25 ust. 4 lit. a) ppkt (i), (ii) oraz (vi) dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE ( 3 ), oraz

    (ii) 

    ostrzeżenie przed błędnym zrozumieniem zostało lub zostanie włączone do podsumowania prospektu.

    2.  Reklamy w formie pisemnej rozpowszechniane wśród potencjalnych inwestorów detalicznych muszą być wystarczająco różne pod względem formatu i długości od prospektu, tak aby nie można ich było pomylić z prospektem.

    Artykuł 15

    Rozpowszechnianie reklam

    1.  Reklamy rozpowszechniane wśród inwestorów zmienia się, gdy:

    a) 

    opublikowano suplement do prospektu zgodnie z art. 23 rozporządzenia (UE) 2017/1129;

    b) 

    nowy znaczący czynnik, istotny błąd lub istotna niedokładność odnoszące się do informacji zawartych w suplemencie sprawiają, że wcześniej rozpowszechniana reklama jest w znacznym stopniu nieprecyzyjna lub wprowadzająca w błąd.

    Przepisy akapitu pierwszego nie mają zastosowania po ostatecznym zamknięciu okresu oferty publicznej lub po upływie terminu, w którym rozpoczyna się obrót na rynku regulowanym, w zależności od tego, co wydarzy się później.

    2.  Zmienione reklamy, o których mowa w ust. 1, rozpowszechnia się wśród potencjalnych inwestorów bez zbędnej zwłoki po publikacji suplementu do prospektu oraz zawierają one wszystkie następujące informacje:

    a) 

    wyraźne odniesienie do nieprecyzyjnej lub wprowadzającej w błąd wersji reklamy;

    b) 

    wyjaśnienie, że reklama została zmieniona, ponieważ zawierała informacje w znacznym stopniu nieprecyzyjne lub wprowadzające w błąd;

    c) 

    wyraźny opis różnic między obydwoma wersjami reklamy.

    3.  Z wyjątkiem reklam rozpowszechnianych ustnie reklamę zmienioną zgodnie z ust. 1 rozpowszechnia się przynajmniej z wykorzystaniem takich samych środków jak poprzednią reklamę.

    Artykuł 16

    Informacje dotyczące ofert papierów wartościowych

    1.  Informacje ujawniane w formie ustnej lub pisemnej dotyczące oferty publicznej papierów wartościowych lub dopuszczenia do obrotu na rynku regulowanym, czy to do celów reklamowych, czy innych, nie mogą:

    a) 

    być sprzeczne z informacjami zawartymi w prospekcie;

    b) 

    odnosić się do informacji sprzecznych z informacjami zawartymi w prospekcie;

    c) 

    przedstawiać informacji zawartych w prospekcie w sposób wyraźnie jednostronny, w tym przez pominięcie negatywnych aspektów takich informacji lub położenie na nie mniejszego nacisku niż na aspekty pozytywne, bądź pominięcie lub wybiórcze przedstawienie pewnych informacji;

    d) 

    zawierać alternatywnych wskaźników wyników, chyba że zawiera je prospekt.

    2.  Do celów ust. 1 informacje zawarte w prospekcie obejmują informacje zawarte w prospekcie, jeżeli został on już opublikowany, albo informacje, które mają zostać zawarte w prospekcie, jeżeli prospekt ma zostać opublikowany w późniejszym terminie.

    3.  Do celów ust. 1 lit. d) alternatywne wskaźniki wyników obejmują wskaźniki finansowe przeszłych lub przyszłych wyników finansowych, sytuacji finansowej lub przepływów środków pieniężnych inne niż wskaźniki finansowe określone w mających zastosowanie ramach sprawozdawczości finansowej.

    Artykuł 17

    Procedura współpracy między właściwymi organami

    1.  W przypadku gdy właściwy organ państwa członkowskiego, w którym rozpowszechnia się reklamę, uważa, że treść tej reklamy jest niespójna z informacjami zawartymi w prospekcie, może wystąpić o pomoc do właściwego organu macierzystego państwa członkowskiego. W przypadku takiego wniosku właściwy organ państwa, w którym reklama jest rozpowszechniana, przekazuje właściwemu organowi macierzystego państwa członkowskiego:

    a) 

    powody, dla których uważa, że treść reklamy jest niespójna z informacjami zawartymi w prospekcie;

    b) 

    odpowiednią reklamę, a w stosownych przypadkach tłumaczenie reklamy na język, w którym sporządzono prospekt, albo na język przyjęty w sferze międzynarodowych finansów.

    2.  Właściwy organ macierzystego państwa członkowskiego przekazuje właściwemu organowi państwa, w którym reklama jest rozpowszechniana, wyniki swojej oceny spójności reklamy z informacjami zawartymi w prospekcie tak szybko, jak to możliwe.



    ROZDZIAŁ V

    SUPLEMENTY DO PROSPEKTU

    Artykuł 18

    Publikacja suplementu do prospektu

    1.  Suplement do prospektu publikuje się, gdy:

    a) 

    nowe zbadane roczne sprawozdanie finansowe zostanie opublikowane przez jeden z następujących podmiotów:

    ▼M1

    (i) 

    emitenta, w przypadku gdy prospekt odnosi się do akcji lub innych zbywalnych papierów wartościowych równoważnych akcjom;

    (ii) 

    emitenta akcji bazowych lub innych zbywalnych papierów wartościowych równoważnych akcjom w przypadku papierów wartościowych, o których mowa w art. 19 ust. 2 lub art. 20 ust. 2 rozporządzenia delegowanego (UE) 2019/980;

    ▼B

    (iii) 

    emitenta akcji bazowych kwitów depozytowych, o których mowa w art. 6 i 14 rozporządzenia delegowanego (UE) 2019/980;

    b) 

    emiten opublikował prognozę lub szacunek dotyczące zysków po zatwierdzeniu takiego prospektu, w przypadku gdy wymagane jest zamieszczenie w prospekcie prognozy lub szacunków dotyczących zysków zgodnie z rozporządzeniem delegowanym (UE) 2019/980;

    c) 

    prognoza lub szacunek dotyczące zysków zostaną zmienione w prospekcie lub z niego wycofane;

    d) 

    nastąpi zmiana w sposobie kontrolowania jednego z następujących podmiotów:

    ▼M1

    (i) 

    emitenta, w przypadku gdy prospekt odnosi się do akcji lub innych zbywalnych papierów wartościowych równoważnych akcjom;

    (ii) 

    emitenta akcji bazowych lub innych zbywalnych papierów wartościowych równoważnych akcjom, w przypadku gdy prospekt odnosi się do papierów wartościowych, o których mowa w art. 19 ust. 2 lub art. 20 ust. 2 rozporządzenia delegowanego (UE) 2019/980;

    ▼B

    (iii) 

    emitenta akcji bazowych kwitów depozytowych, o których mowa w art. 6 i 14 rozporządzenia delegowanego (UE) 2019/980;

    ▼M1

    e) 

    strony trzecie złożą nową ofertę przejęcia, jak określono w art. 2 ust. 1 lit. a) dyrektywy 2004/25/WE Parlamentu Europejskiego i Rady ( 4 ), lub wynik dowolnej oferty przejęcia stanie się dostępny w odniesieniu do któregokolwiek z następujących:

    (i) 

    kapitału własnego emitenta, w przypadku gdy prospekt odnosi się do akcji lub innych zbywalnych papierów wartościowych równoważnych akcjom;

    (ii) 

    kapitału własnego emitenta akcji bazowych lub innych zbywalnych papierów wartościowych równoważnych akcjom, w przypadku gdy prospekt odnosi się do papierów wartościowych, o których mowa w art. 19 ust. 2 lub art. 20 ust. 2 rozporządzenia delegowanego (UE) 2019/980;

    (iii) 

    kapitału własnego emitenta akcji bazowych kwitów depozytowych, w przypadku gdy prospekt sporządzono zgodnie z art. 6 i 14 rozporządzenia delegowanego (UE) 2019/980;

    ▼B

    f) 

    oświadczenie o kapitale obrotowym zawarte w prospekcie stanie się wystarczające lub niewystarczające w stosunku do obecnych wymagań emitenta w odniesieniu do:

    ▼M1

    (i) 

    akcji lub innych zbywalnych papierów wartościowych równoważnych akcjom;

    (ii) 

    papierów wartościowych, o których mowa w art. 19 ust. 2 rozporządzenia delegowanego (UE) 2019/980;

    ▼B

    (iii) 

    kwitów depozytowych emitowanych na akcje, o których mowa w art. 6 i 14 rozporządzenia delegowanego (UE) 2019/980;

    g) 

    emitent ubiega się o dopuszczenie do obrotu na dodatkowych rynkach regulowanych w co najmniej jednym dodatkowym państwie członkowskim lub zamierza złożyć ofertę publiczną papierów wartościowych w co najmniej jednym dodatkowym państwie członkowskim, o którym nie wspomniano w prospekcie;

    ▼M1

    h) 

    w przypadku prospektu odnoszącego się do akcji lub innych zbywalnych papierów wartościowych równoważnych akcjom lub do papierów wartościowych, o których mowa w art. 19 ust. 2 lub art. 20 ust. 2 rozporządzenia delegowanego (UE) 2019/980, nowe znaczące zobowiązanie finansowe może spowodować znaczącą zmianę brutto w rozumieniu art. 1 lit. e) tego rozporządzenia delegowanego;

    ▼B

    i) 

    wzrośnie zagregowana kwota nominalna programu ofertowego.



    ROZDZIAŁ VI

    ROZWIĄZANIA TECHNICZNE NIEZBĘDNE DO FUNKCJONOWANIA PORTALU ZGŁOSZENIOWEGO

    Artykuł 19

    Przesyłanie dokumentów i towarzyszących danych

    Przesyłając jakiekolwiek dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 6 rozporządzenia (UE) 2017/1129, do portalu zgłoszeniowego, właściwy organ zapewnia, aby dokumenty te były w formacie elektronicznym umożliwiającym wyszukiwanie, którego to formatu nie można modyfikować, i aby towarzyszyły im dane dotyczące tych dokumentów określone w tabelach w załączniku VII do niniejszego dokumentu we wspólnym formacie XML.

    Artykuł 20

    Przetwarzanie oraz zgłaszanie dokumentów i towarzyszących danych

    1.  ESMA zapewnia, aby portal zgłoszeniowy automatycznie przetwarzał i weryfikował wszystkie przesłane dokumenty i towarzyszące dane oraz powiadamiał przesyłający właściwy organ o tym, czy przesyłanie zakończyło się powodzeniem oraz czy przesłane dokumenty i dane zawierały jakiekolwiek błędy.

    2.  ESMA zapewnia, aby portal zgłoszeniowy wysyłał powiadomienia o przesłanych dokumentach i towarzyszących danych odpowiednim właściwym organom.

    Artykuł 21

    Pobieranie dokumentów i towarzyszących danych

    ESMA zapewnia, aby portal zgłoszeniowy udostępniał przesłane dokumenty i towarzyszące dane odpowiednim właściwym organom.



    ROZDZIAŁ VII

    PRZEPISY KOŃCOWE

    Artykuł 22

    Uchylenie

    Rozporządzenie delegowane (UE) nr 382/2014 traci moc.

    Rozporządzenie delegowane (UE) 2016/301 traci moc.

    ▼M1

    Artykuł 22a

    Podsumowania prospektów zatwierdzone między dniem 21 lipca 2019 r. i dniem 16 września 2020 r. w odniesieniu do podmiotów niefinansowych emitujących udziałowe papiery wartościowe

    Podsumowania prospektów, które zawierają informacje określone w tabeli 3 w załączniku I i które zostały zatwierdzone między dniem 21 lipca 2019 r. i dniem 16 września 2020 r., zachowują ważność do końca okresu ważności tych prospektów.

    ▼B

    Artykuł 23

    Wejście w życie

    Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

    Niniejsze rozporządzenie stosuje się od dnia 21 lipca 2019 r.

    Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.




    ZAŁĄCZNIK I

    PODMIOTY NIEFINANSOWE (UDZIAŁOWE PAPIERY WARTOŚCIOWE)

    — 
    Pozycja oznaczona znakiem „*” odnosi się do informacji obowiązkowych lub odpowiadających im informacji, w przypadku gdy emitent nie stosuje międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej (MSSF). Emitent może użyć innej podstawy przedstawienia zasadniczo tych samych informacji co określone w tabeli, jeżeli taka alternatywna podstawa jest stosowana w jego sprawozdaniu finansowym.
    — 
    Pozycja oznaczona znakiem „#” oznacza, że jeżeli dana informacja pojawia się w innym miejscu prospektu, jest obowiązkowa.
    — 
    Pozycja oznaczona znakiem „~” w odniesieniu do funduszy zamkniętych odnosi się do inwestycji wycenianych według wartości godziwej przez wynik finansowy w tym samym dniu co dzień ustalenia wartości aktywów netto.



    Tabela 1

    Rachunek zysków i strat w przypadku podmiotów niefinansowych (udziałowe papiery wartościowe)

     

    Rok

    Rok -1

    Rok -2

    Śródroczne

    Porównawcze śródroczne z tego samego okresu w poprzednim roku

    *Przychody

     

     

     

     

     

    *Zysk/strata z działalności operacyjnej lub inny podobny wskaźnik wyników finansowych wykorzystany przez emitenta w sprawozdaniu finansowym

     

     

     

     

     

    *Zysk lub strata netto (w przypadku skonsolidowanego sprawozdania finansowego zysk lub strata netto przypadające udziałowcom jednostki dominującej)

     

     

     

     

     

    #Wzrost przychodów rok do roku

     

     

     

     

     

    #Zwrot na sprzedaży

     

     

     

     

     

    #Marża zysku netto

     

     

     

     

     

    #Zysk przypadający na jedną akcję

     

     

     

     

     



    Tabela 2

    Bilans w przypadku podmiotów niefinansowych (udziałowe papiery wartościowe)

     

    Rok

    Rok -1

    Rok -2

    Śródroczne

    *Aktywa ogółem

     

     

     

     

    *Kapitał własny ogółem

     

     

     

     

    #Zobowiązania finansowe netto (zobowiązania długoterminowe plus zobowiązania krótkoterminowe minus środki pieniężne)

     

     

     

     

    ▼M1



    Tabela 3

    Sprawozdanie z przepływów pieniężnych w przypadku podmiotów niefinansowych (udziałowe papiery wartościowe)

     

    Rok

    Rok –1

    Rok –2

    Śródroczne

    Porównawcze śródroczne z tego samego okresu w poprzednim roku

    * Odpowiednie przepływy środków pieniężnych netto z działalności operacyjnej lub przepływy środków pieniężnych z działalności inwestycyjnej lub środki pieniężne z działalności finansowej

     

     

     

     

     

    ▼B




    ZAŁĄCZNIK II

    PODMIOTY NIEFINANSOWE (PAPIERY WARTOŚCIOWE O CHARAKTERZE NIEUDZIAŁOWYM)

    — 
    Pozycja oznaczona znakiem „*” odnosi się do informacji obowiązkowych lub odpowiadających im informacji, w przypadku gdy emitent nie stosuje międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej (MSSF). Emitent może użyć innej podstawy przedstawienia zasadniczo tych samych informacji co określone w tabeli, jeżeli taka alternatywna podstawa jest stosowana w jego sprawozdaniu finansowym.
    — 
    Pozycja oznaczona znakiem „#” oznacza, że jeżeli dana informacja pojawia się w innym miejscu prospektu, jest obowiązkowa.
    — 
    Pozycja oznaczona znakiem „~” w odniesieniu do funduszy zamkniętych odnosi się do inwestycji wycenianych według wartości godziwej przez wynik finansowy w tym samym dniu co dzień ustalenia wartości aktywów netto.



    Tabela 1

    Rachunek zysków i strat w przypadku papierów wartościowych o charakterze nieudziałowym

     

    Rok

    Rok -1

    Śródroczne

    Porównawcze śródroczne z tego samego okresu w poprzednim roku

    *Zysk/strata z działalności operacyjnej lub inny podobny wskaźnik wyników finansowych wykorzystany przez emitenta w sprawozdaniu finansowym

     

     

     

     



    Tabela 2

    Bilans w przypadku papierów wartościowych o charakterze nieudziałowym

     

    Rok

    Rok -1

    Śródroczne

    *Zobowiązania finansowe netto (zobowiązania długoterminowe plus zobowiązania krótkoterminowe minus środki pieniężne)

     

     

     

    #Wskaźnik kapitału obrotowego (aktywa obrotowe/zobowiązania krótkoterminowe)

     

     

     

    #Stosunek kapitału obcego do kapitału własnego (zobowiązania ogółem/kapitał własny ogółem)

     

     

     

    #Wskaźnik zdolności spłaty odsetek (dochód z działalności operacyjnej/koszty z tytułu odsetek)

     

     

     



    Tabela 3

    Sprawozdanie z przepływów pieniężnych w przypadku papierów wartościowych o charakterze nieudziałowym

     

    Rok

    Rok -1

    Śródroczne

    Porównawcze śródroczne z tego samego okresu w poprzednim roku

    *Przepływy środków pieniężnych netto z działalności operacyjnej

     

     

     

     

    *Przepływy środków pieniężnych netto z działalności finansowej

     

     

     

     

    *Przepływy środków pieniężnych netto z działalności inwestycyjnej

     

     

     

     




    ZAŁĄCZNIK III

    INSTYTUCJE KREDYTOWE (UDZIAŁOWE PAPIERY WARTOŚCIOWE I PAPIERY WARTOŚCIOWE O CHARAKTERZE NIEUDZIAŁOWYM)

    — 
    Pozycja oznaczona znakiem „*” odnosi się do informacji obowiązkowych lub odpowiadających im informacji, w przypadku gdy emitent nie stosuje międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej (MSSF). Emitent może użyć innej podstawy przedstawienia zasadniczo tych samych informacji co określone w tabeli, jeżeli taka alternatywna podstawa jest stosowana w jego sprawozdaniu finansowym.
    — 
    Pozycja oznaczona znakiem „#” oznacza, że jeżeli dana informacja pojawia się w innym miejscu prospektu, jest obowiązkowa.
    — 
    Pozycja oznaczona znakiem „~” w odniesieniu do funduszy zamkniętych odnosi się do inwestycji wycenianych według wartości godziwej przez wynik finansowy w tym samym dniu co dzień ustalenia wartości aktywów netto.



    Tabela 1

    Rachunek zysków i strat w przypadku instytucji kredytowych

     

    Rok

    Rok -1

    Rok -2 (1)

    Śródroczne

    Porównawcze śródroczne z tego samego okresu w poprzednim roku

    *Wynik odsetkowy (lub równoważny)

     

     

     

     

     

    *Wynik z tytułu opłat i prowizji

     

     

     

     

     

    *Wynik z odpisów aktualizujących z tytułu utraty wartości aktywów finansowych

     

     

     

     

     

    *Wynik z działalności operacyjnej

     

     

     

     

     

    *Wskaźnik wyników finansowych stosowany przez emitenta w sprawozdaniu finansowym, np. zysk z działalności operacyjnej

     

     

     

     

     

    *Zysk lub strata netto (w przypadku skonsolidowanego sprawozdania finansowego zysk lub strata netto przypadające udziałowcom jednostki dominującej)

     

     

     

     

     

    #Zysk przypadający na jedną akcję (wyłącznie w przypadku emitentów akcji)

     

     

     

     

     

    (1)   Proszę podać kluczowe informacje finansowe w odniesieniu do liczby lat, do których mają zastosowanie odpowiednie wymogi informacyjne zgodnie z rozporządzeniem delegowanym (UE) 2019/980.



    Tabela 2

    Bilans w przypadku instytucji kredytowych

     

    Rok

    Rok -1

    Rok -2 (1)

    Śródroczne

    #Wartość jako wynik ostatniego procesu przeglądu i oceny nadzorczej (SREP)

    *Aktywa ogółem

     

     

     

     

     

    *Dług uprzywilejowany

     

     

     

     

     

    *Dług podporządkowany

     

     

     

     

     

    *Pożyczki i należności od klientów (netto)

     

     

     

     

     

    *Depozyty klientów

     

     

     

     

     

    *Kapitał własny ogółem

     

     

     

     

     

    #Kredyty zagrożone (na podstawie wartości bilansowej netto)/Kredyty i należności

     

     

     

     

     

    #Wskaźnik kapitału podstawowego Tier 1 (CET1) lub inny odpowiedni ostrożnościowy współczynnik adekwatności kapitałowej w zależności od emisji

     

     

     

     

     

    #Łączny współczynnik kapitałowy

     

     

     

     

     

    #Wskaźnik dźwigni obliczony zgodnie z obowiązującymi ramami regulacyjnymi

     

     

     

     

     

    (1)   Proszę podać kluczowe informacje finansowe w odniesieniu do liczby lat, do których mają zastosowanie odpowiednie wymogi informacyjne zgodnie z rozporządzeniem delegowanym (UE) 2019/980.




    ZAŁĄCZNIK IV

    ZAKŁADY UBEZPIECZEŃ (UDZIAŁOWE PAPIERY WARTOŚCIOWE I PAPIERY WARTOŚCIOWE O CHARAKTERZE NIEUDZIAŁOWYM)

    — 
    Pozycja oznaczona znakiem „*” odnosi się do informacji obowiązkowych lub odpowiadających im informacji, w przypadku gdy emitent nie stosuje międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej (MSSF). Emitent może użyć innej podstawy przedstawienia zasadniczo tych samych informacji co określone w tabeli, jeżeli taka alternatywna podstawa jest stosowana w jego sprawozdaniu finansowym.
    — 
    Pozycja oznaczona znakiem „#” oznacza, że jeżeli dana informacja pojawia się w innym miejscu prospektu, jest obowiązkowa.
    — 
    Pozycja oznaczona znakiem „~” w odniesieniu do funduszy zamkniętych odnosi się do inwestycji wycenianych według wartości godziwej przez wynik finansowy w tym samym dniu co dzień ustalenia wartości aktywów netto.



    Tabela 1

    Rachunek zysków i strat w przypadku zakładów ubezpieczeń

     

    Rok

    Rok -1

    Rok -2 (1)

    Śródroczne

    Porównawcze śródroczne z tego samego okresu w poprzednim roku

    *Składki netto

     

     

     

     

     

    *Świadczenia i odszkodowania netto

     

     

     

     

     

    *Wynik finansowy przed opodatkowaniem

     

     

     

     

     

    *Zysk z działalności operacyjnej (z rozróżnieniem na ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie inne niż ubezpieczenie na życie)

     

     

     

     

     

    *Zysk lub strata netto (w przypadku skonsolidowanego sprawozdania finansowego zysk lub strata netto przypadające udziałowcom jednostki dominującej)

     

     

     

     

     

    #Wzrost przychodów rok do roku (składki netto)

     

     

     

     

     

    #Zysk przypadający na jedną akcję (wyłącznie w przypadku emitentów akcji)

     

     

     

     

     

    (1)   Proszę podać kluczowe informacje finansowe w odniesieniu do liczby lat, do których mają zastosowanie odpowiednie wymogi informacyjne zgodnie z rozporządzeniem delegowanym (UE) 2019/980.



    Tabela 2

    Bilans w przypadku zakładów ubezpieczeń

     

    Rok

    Rok -1

    Rok -2 (1)

    Śródroczne

    *Inwestycje, w tym aktywa finansowe powiązane z umowami związanymi z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym

     

     

     

     

    *Aktywa ogółem

     

     

     

     

    *Zobowiązania z tytułu umów ubezpieczeniowych

     

     

     

     

    *Zobowiązania finansowe

     

     

     

     

    *Zobowiązania ogółem

     

     

     

     

    *Kapitał własny ogółem

     

     

     

     

    #Wskaźnik pokrycia wypłacalności (wskaźnik Wypłacalności II) lub inny odpowiedni ostrożnościowy wskaźnik wymogu kapitałowego w zależności od emisji

     

     

     

     

    #Współczynnik szkodowości

     

     

     

     

    #Współczynnik mieszany (odszkodowania + koszty/składki za dany okres)

     

     

     

     

    (1)   Proszę podać kluczowe informacje finansowe w odniesieniu do liczby lat, do których mają zastosowanie odpowiednie wymogi informacyjne zgodnie z rozporządzeniem delegowanym (UE) 2019/980.




    ZAŁĄCZNIK V

    SPÓŁKI CELOWE EMITUJĄCE PAPIERY WARTOŚCIOWE ZABEZPIECZONE AKTYWAMI

    — 
    Pozycja oznaczona znakiem „*” odnosi się do informacji obowiązkowych lub odpowiadających im informacji, w przypadku gdy emitent nie stosuje międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej (MSSF). Emitent może użyć innej podstawy przedstawienia zasadniczo tych samych informacji co określone w tabeli, jeżeli taka alternatywna podstawa jest stosowana w jego sprawozdaniu finansowym.
    — 
    Pozycja oznaczona znakiem „#” oznacza, że jeżeli dana informacja pojawia się w innym miejscu prospektu, jest obowiązkowa.
    — 
    Pozycja oznaczona znakiem „~” w odniesieniu do funduszy zamkniętych odnosi się do inwestycji wycenianych według wartości godziwej przez wynik finansowy w tym samym dniu co dzień ustalenia wartości aktywów netto.



    Tabela 1

    Rachunek zysków i strat w przypadku spółek celowych w odniesieniu do papierów wartościowych zabezpieczonych aktywami

     

    Rok

    Rok -1

    *Zysk lub strata netto

     

     



    Tabela 2

    Bilans w przypadku spółek celowych w odniesieniu do papierów wartościowych zabezpieczonych aktywami

     

    Rok

    Rok -1

    *Aktywa ogółem

     

     

    *Zobowiązania ogółem

     

     

    Aktywa finansowe wyceniane według wartości godziwej przez wynik finansowy

     

     

    *Pochodne aktywa finansowe

     

     

    *Aktywa niefinansowe, o ile są istotne dla działalności jednostki

     

     

    *Zobowiązania finansowe wyceniane według wartości godziwej przez wynik finansowy

     

     

    *Pochodne zobowiązania finansowe

     

     




    ZAŁĄCZNIK VI

    FUNDUSZE ZAMKNIĘTE

    — 
    Pozycja oznaczona znakiem „*” odnosi się do informacji obowiązkowych lub odpowiadających im informacji, w przypadku gdy emitent nie stosuje międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej (MSSF). Emitent może użyć innej podstawy przedstawienia zasadniczo tych samych informacji co określone w tabeli, jeżeli taka alternatywna podstawa jest stosowana w jego sprawozdaniu finansowym.
    — 
    Pozycja oznaczona znakiem „#” oznacza, że jeżeli dana informacja pojawia się w innym miejscu prospektu, jest obowiązkowa.
    — 
    Pozycja oznaczona znakiem „~” w odniesieniu do funduszy zamkniętych odnosi się do inwestycji wycenianych według wartości godziwej przez wynik finansowy w tym samym dniu co dzień ustalenia wartości aktywów netto.



    Tabela 1

    Informacje dodatkowe dotyczące funduszy zamkniętych

    Klasa akcji

    Wartość aktywów netto ogółem

    Liczba udziałów/jednostek

    ~Wartość aktywów netto/udział lub cena rynkowa/udział/jednostka

    #Historyczne wyniki funduszu

    A

    XXX

    XX

    X

     

     

    Łącznie

    Łącznie

     

     



    Tabela 2

    Rachunek zysków i strat w przypadku funduszy zamkniętych

     

    Rok

    Rok -1

    Rok -2

    Śródroczne

    Porównawcze śródroczne z tego samego okresu w poprzednim roku

    *Dochód netto/Dochód z działalności inwestycyjnej lub przychód przed potrąceniem kosztów operacyjnych

     

     

     

     

     

    *Zysk netto/(strata)

     

     

     

     

     

    *Opłata za wyniki (naliczona/zapłacona)

     

     

     

     

     

    *Opłata za zarządzanie inwestycjami (naliczona/zapłacona)

     

     

     

     

     

    *Wszelkie inne istotne opłaty (naliczone/zapłacone) na rzecz usługodawców

     

     

     

     

     

    #Zysk przypadający na jedną akcję

     

     

     

     

     



    Tabela 3

    Bilans w przypadku funduszy zamkniętych

     

    Rok

    Rok -1

    Rok -2

    Śródroczne

    *Aktywa netto ogółem

     

     

     

     

    #Wskaźnik dźwigni

     

     

     

     




    ZAŁĄCZNIK VII

    DANE NADAJĄCE SIĘ DO PRZETWARZANIA AUTOMATYCZNEGO, KTÓRE NALEŻY PRZEKAZAĆ ESMA



    Tabela 1

    Numer

    Pole

    Informacje podlegające zgłoszeniu

    Format i standard, które należy stosować w sprawozdawczości

    1.

    Identyfikator krajowy

    Niepowtarzalny identyfikator przesłanej dokumentacji nadany przez wysyłający właściwy organ krajowy

    {ALPHANUM-50}

    2.

    Powiązany identyfikator krajowy

    Niepowtarzalny identyfikator dokumentacji, do której odnosi się przesłana dokumentacja, nadany przez wysyłający właściwy organ krajowy

    Nie podlega zgłoszeniu, jeżeli powiązany identyfikator krajowy nie ma zastosowania

    {ALPHANUM-50}

    3.

    Wysyłające państwo członkowskie

    Kod państwa członkowskiego, które zatwierdziło przesłaną dokumentację lub któremu przedłożono przesłaną dokumentację

    {COUNTRYCODE_2}

    4.

    Odbierające państwo lub państwa członkowskie

    Kod państwa lub państw członkowskich, którym przesłana dokumentacja ma zostać zgłoszona lub przekazana

    W przypadku informowania o wielu państwach członkowskich pole [4] należy zgłosić tyle razy, ile jest to konieczne

    {COUNTRYCODE_2}

    5.

    Rodzaj dokumentu

    Rodzaj przesłanych dokumentów

    Należy wybrać z listy uprzednio określonych pól:

    — „BPFT” – prospekt podstawowy z ostatecznymi warunkami

    — „BPWO” – prospekt podstawowy bez ostatecznych warunków

    — „STDA” – prospekt jednostkowy

    — „REGN” – dokument rejestracyjny

    — „URGN” – uniwersalny dokument rejestracyjny

    — „SECN” – dokument ofertowy

    — „FTWS” – ostateczne warunki, w tym podsumowanie pojedynczej emisji załączone do ostatecznych warunków

    — „SMRY” – podsumowanie

    — „SUPP” – suplement

    — „SUMT” – tłumaczenie podsumowania

    — „COAP” – zaświadczenie o zatwierdzeniu

    — „AMND” – zmiana

    W przypadku informowania o wielu dokumentach pole [5] należy zgłosić tyle razy, ile jest to konieczne do opisania każdego dokumentu wchodzącego w skład dokumentacji

    6.

    Rodzaj struktury

    Wybrany format prospektu

    Należy wybrać z listy uprzednio określonych pól:

    — „SNGL” – prospekt sporządzony jako jednolity dokument

    — „SPWS” – prospekt sporządzony jako zestaw dokumentów z podsumowaniem

    — „SPWO” – prospekt sporządzony jako zestaw dokumentów bez podsumowania

    7.

    Data zatwierdzenia lub złożenia

    Data zatwierdzenia lub złożenia przesłanej dokumentacji

    {DATEFORMAT}

    8.

    Język

    Język UE, w którym sporządzono przesłaną dokumentację

    {LANGUAGE}

    9.

    Ujednolicona nazwa oferującego

    Imię i nazwisko oferującego, w przypadku gdy oferujący jest osobą fizyczną

    W przypadku informowania o wielu oferujących pole [9] należy zgłosić tyle razy, ile jest to konieczne

    {ALPHANUM-280}

    10.

    Ujednolicona nazwa podmiotu zabezpieczającego

    Imię i nazwisko podmiotu zabezpieczającego, w przypadku gdy podmiot zabezpieczający jest osobą fizyczną

    W przypadku informowania o wielu podmiotach zabezpieczających pole [10] należy zgłosić tyle razy, ile jest to konieczne

    {ALPHANUM-280}

    11.

    Identyfikator LEI emitenta

    Identyfikator podmiotu prawnego emitenta

    W przypadku informowania o wielu emitentach pole [11] należy zgłosić tyle razy, ile jest to konieczne

    {LEI}

    12.

    Identyfikator LEI oferującego

    Identyfikator podmiotu prawnego oferującego

    W przypadku informowania o wielu oferujących pole [12] należy zgłosić tyle razy, ile jest to konieczne

    {LEI}

    13.

    Identyfikator LEI podmiotu zabezpieczającego

    Identyfikator podmiotu prawnego podmiotu zabezpieczającego

    W przypadku informowania o wielu podmiotach zabezpieczających pole [13] należy zgłosić tyle razy, ile jest to konieczne

    {LEI}

    14.

    Miejsce zamieszkania oferującego

    Miejsce zamieszkania oferującego, w przypadku gdy oferujący jest osobą fizyczną

    W przypadku informowania o wielu oferujących pole [14] należy zgłosić tyle razy, ile jest to konieczne

    {COUNTRYCODE_2}

    15.

    Miejsce zamieszkania podmiotu zabezpieczającego

    Miejsce zamieszkania podmiotu zabezpieczającego, w przypadku gdy podmiot zabezpieczający jest osobą fizyczną

    W przypadku informowania o wielu podmiotach zabezpieczających pole [15] należy zgłosić tyle razy, ile jest to konieczne

    {COUNTRYCODE_2}

    16.

    FISN

    Skrócona nazwa instrumentu finansowego papieru wartościowego

    Pole to należy powtórzyć w odniesieniu do każdego kodu ISIN

    {FISN}

    17.

    Kod ISIN

    Międzynarodowy kod identyfikujący papier wartościowy

    {ISIN}

    18.

    Kod CFI

    Kod klasyfikacji instrumentów finansowych

    Pole to należy powtórzyć w odniesieniu do każdego kodu ISIN

    {CFI_CODE}

    19.

    Waluta emisji

    Kod waluty, w której denominowana jest wartość nominalna lub referencyjna

    Pole to należy powtórzyć w odniesieniu do każdego kodu ISIN

    {CURRENCYCODE_3}

    20.

    Nominał jednostkowy

    Wartość nominalna lub wartość referencyjna na jednostkę w walucie emisji

    Pole to należy powtórzyć w odniesieniu do każdego kodu ISIN

    Pole dotyczy papierów wartościowych o określonym nominale

    {DECIMAL-18/5}

    21.

    Identyfikator lub nazwa bazowego papieru wartościowego

    Kod ISIN bazowego papieru wartościowego/indeksu lub nazwa bazowego papieru wartościowego/indeksu, jeżeli kod ISIN nie istnieje

    W przypadku koszyka papierów wartościowych wymagane jest odpowiednie oznaczenie

    Pole dotyczy papierów wartościowych o określonym bazowym papierze wartościowym Pole to należy powtórzyć w odniesieniu do każdego kodu ISIN tego rodzaju papierów wartościowych

    W przypadku niepowtarzalnego bazowego papieru wartościowego:

    — W przypadku papieru wartościowego lub indeksu z istniejącym kodem ISIN: {ISIN}

    — Jeżeli indeks nie zawiera kodu ISIN: {INDEX}

    — W pozostałych przypadkach: {ALPHANUM-50}

    W przypadku wielu bazowych papierów wartościowych (więcej niż jednego): „BSKT”

    22.

    Termin zapadalności lub data wygaśnięcia

    Termin zapadalności lub data wygaśnięcia papieru wartościowego, jeżeli dotyczy

    Pole to należy powtórzyć w odniesieniu do każdego kodu ISIN

    Pole dotyczy papierów wartościowych o określonym terminie zapadalności

    {DATEFORMAT}

    W przypadku wieczystych dłużnych papierów wartościowych w polu 22 należy podać wartość 9999-12-31.

    23.

    Oferowany wolumen

    Liczba oferowanych papierów wartościowych

    Pole dotyczy wyłącznie udziałowych papierów wartościowych

    Pole to należy powtórzyć w odniesieniu do każdego mającego zastosowanie kodu ISIN

    {INTEGER-18}

    Jako pojedyncza wartość, przedział wartości albo wartość maksymalna

    24.

    Oferowana cena

    Cena za oferowany papier wartościowy, w wartości pieniężnej Walutą, w której wyrażona jest cena, jest waluta emisji

    Pole dotyczy wyłącznie udziałowych papierów wartościowych

    Pole to należy powtórzyć w odniesieniu do każdego mającego zastosowanie kodu ISIN

    {DECIMAL-18/5}

    Jako pojedyncza wartość, przedział wartości albo wartość maksymalna

    „PNDG” – jeżeli oferowana cena nie jest dostępna, ale jej ustalanie jest w toku

    „NOAP” – jeżeli oferowana cena nie ma zastosowania

    25.

    Oferowana wartość

    Całkowita oferowana kwota wyrażona w wartości pieniężnej waluty emisji

    Pole to należy powtórzyć w odniesieniu do każdego kodu ISIN

    {DECIMAL-18/5}

    Jako pojedyncza wartość, przedział wartości albo wartość maksymalna

    „PNDG” – jeżeli oferowana wartość nie jest dostępna, ale jej ustalanie jest w toku

    „NOAP” – jeżeli oferowana wartość nie ma zastosowania

    26.

    Rodzaj papieru wartościowego

    Klasyfikacja kategorii udziałowych papierów wartościowych i papierów wartościowych o charakterze nieudziałowym

    Pole to należy powtórzyć w odniesieniu do każdego kodu ISIN

    Należy wybrać z listy uprzednio określonych pól:

    Udziałowe papiery wartościowe

    — „SHRS”: akcje

    — „UCEF”: jednostki uczestnictwa lub udziały w funduszach zamkniętych

    — „CVTS”: zamienne papiery wartościowe

    — „ ►M1  DPRS ◄ ”: kwity depozytowe

    — „OTHR”: inne udziałowe papiery wartościowe

    Dłużne papiery wartościowe

    — „DWLD”: dłużne papiery wartościowe o nominale jednostkowym co najmniej 100 000 EUR

    — „DWHD”: dłużne papiery wartościowe o nominale jednostkowym mniejszym niż 100 000 EUR

    — „DLRM”: dłużne papiery wartościowe o nominale jednostkowym mniejszym niż 100 000 EUR będące przedmiotem obrotu na rynku regulowanym, do którego dostęp mają wyłącznie inwestorzy kwalifikowani

    „ABSE”: papiery wartościowe zabezpieczone aktywami

    „DERV”: pochodne papiery wartościowe

    27.

    Rodzaj oferty/dopuszczenia do obrotu

    Taksonomia według rozporządzenia w sprawie prospektu oraz MiFID/MIFIR

    Należy wybrać z listy uprzednio określonych pól:

    — „IOWA”: pierwsza oferta bez dopuszczenia do obrotu/notowania na giełdzie

    — „SOWA”: wtórna oferta bez dopuszczenia do obrotu/notowania na giełdzie

    — „IRMT”: pierwsze dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym

    — „IPTM”: pierwsze dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym po wcześniejszym obrocie na wielostronnej platformie obrotu

    — „IMTF”: pierwsze dopuszczenie do obrotu na wielostronnej platformie obrotu z ofertą publiczną

    — „SIRM”: wtórna emisja na rynku regulowanym lub wielostronnej platformie obrotu

    28.

    Charakterystyka systemu obrotu, w którym papier wartościowy został po raz pierwszy dopuszczony do obrotu

    Taksonomia według rozporządzenia w sprawie prospektu oraz MiFID/MIFIR

    Należy wybrać z listy uprzednio określonych pól:

    — „RMKT”: rynek regulowany otwarty dla wszystkich inwestorów

    — „RMQI”: rynek regulowany lub jego segment ograniczony do inwestorów kwalifikowanych

    — „MSGM”: wielostronna platforma obrotu będąca rynkiem rozwoju MŚP

    — „MLTF”: wielostronna platforma obrotu niebędąca rynkiem rozwoju MŚP

    29.

    System obowiązków informacyjnych

    Numer załącznika, zgodnie z którym sporządzono prospekt na podstawie rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) []

    W przypadku informowania o wielu załącznikach pole [29] należy zgłosić tyle razy, ile jest to konieczne

    {INTEGER-2} od 1 do [29]

    30.

    Kategoria prospektu UE na rzecz rozwoju

    Powód, dla którego zastosowano prospekt UE na rzecz rozwoju

    Należy wybrać z listy uprzednio określonych pól:

    — „S15 A”: MŚP zgodnie z art. 15 ust. 1 lit. a) rozporządzenia w sprawie prospektu

    — „I15B”: emitent inny niż MŚP zgodnie z art. 15 ust. 1 lit. b) rozporządzenia w sprawie prospektu

    — „I15C”: emitent inny niż MŚP zgodnie z art. 15 ust. 1 lit. c) rozporządzenia w sprawie prospektu

    — „O15D”: oferujący papiery wartościowe zgodnie z art. 15 ust. 1 lit. d) rozporządzenia w sprawie prospektu



    Tabela 2

    Symbol

    Rodzaj danych

    Definicja

    {ALPHANUM-n}

    Do n znaków alfanumerycznych

    Pole na tekst dowolny

    {CFI_CODE}

    6 znaków

    Kod CFI według ISO 10962

    {COUNTRYCODE_2}

    2 znaki alfanumeryczne

    Dwuliterowy kod kraju zgodnie z kodem kraju ISO 3166-1 alpha-2

    {DATEFORMAT}

    Daty w następującym formacie: RRRR-MM-DD

    Daty należy podawać według czasu UTC

    Format daty według ISO 8601

    {LANGUAGE}

    Kod dwuliterowy

    ISO 639-1

    {LEI}

    20 znaków alfanumerycznych

    Identyfikator podmiotu prawnego, jak określono w ISO 17442

    {FISN}

    35 znaków alfanumerycznych o następującej strukturze

    Kod FISN, jak określono w ISO 18774

    {ISIN}

    12 znaków alfanumerycznych

    Kod ISIN, jak określono w ISO 6166

    {CURRENCYCODE_3}

    3 znaki alfanumeryczne

    Trzyliterowy kod waluty zgodnie z kodami walut ISO 4217

    {DECIMAL-n/m}

    Liczba dziesiętna złożona z maksymalnie n cyfr łącznie, z czego maksymalnie m cyfr mogą stanowić cyfry ułamkowe

    Pole numeryczne

    Separatorem dziesiętnym jest „,” (przecinek)

    Podaje się wartości zaokrąglone, ale nie okrojone

    {INTEGER-n}

    Liczba całkowita do n cyfr łącznie

    Pole numeryczne

    {INDEX}

    4 znaki alfabetyczne

    „EONA” – EONIA

    „EONS” – EONIA SWAP

    „EURI” – EURIBOR

    „EUUS” – EURODOLLAR

    „EUCH” – EuroSwiss

    „GCFR” – GCF REPO

    „ISDA” – ISDAFIX

    „LIBI” – LIBID

    „LIBO” – LIBOR

    „MAAA” – Muni AAA

    „PFAN” – Pfandbriefe

    „TIBO” – TIBOR

    „STBO” – STIBOR

    „BBSW” – BBSW

    „JIBA” – JIBAR

    „BUBO” – BUBOR

    „CDOR” – CDOR

    „CIBO” – CIBOR

    „MOSP” – MOSPRIM

    „NIBO” – NIBOR

    „PRBO” – PRIBOR

    „TLBO” – TELBOR

    „WIBO” – WIBOR

    „TREA” – Treasury

    „SWAP” – SWAP

    „FUSW” – Future SWA



    ( 1 ) Rozporządzenie delegowane Komisji 2019/980 z dnia 14 marca 2019 r. uzupełniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1129 w odniesieniu do formatu, treści, weryfikacji i zatwierdzania prospektu, który ma być publikowany w związku z ofertą publiczną papierów wartościowych lub dopuszczeniem ich do obrotu na rynku regulowanym, i uchylające rozporządzenie Komisji (WE) nr 809/2004 (zob. s. 26 niniejszego Dziennika Urzędowego).

    ( 2 ) Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1286/2014 z dnia 26 listopada 2014 r. w sprawie dokumentów zawierających kluczowe informacje, dotyczących detalicznych produktów zbiorowego inwestowania i ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych (PRIIP) (Dz.U. L 352 z 9.12.2014, s. 1).

    ( 3 ) Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE z dnia 15 maja 2014 r. w sprawie rynków instrumentów finansowych oraz zmieniająca dyrektywę 2002/92/WE i dyrektywę 2011/61/UE (Dz.U. L 173 z 12.6.2014, s. 349).

    ( 4 ) Dyrektywa 2004/25/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 21 kwietnia 2004 r. w sprawie ofert przejęcia (Dz.U. L 142 z 30.4.2004, s. 12).

    Top