This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2005/085E/03
MINUTES#Wednesday 5 May 2004
PROTOKÓŁ
Środa 5 maj 2004
PROTOKÓŁ
Środa 5 maj 2004
Dz.U. C 85E z 7.4.2005, p. 26–55
(ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
7.4.2005 |
PL |
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej |
CE 85/26 |
PROTOKÓŁ
(2005/C 85 E/03)
PRZEBIEG POSIEDZENIA
PRZEWODNICTWO: Pat COX
Przewodniczący
1. Otwarcie posiedzenia
Posiedzenie zostało otwarte o godzinie 10:05.
Głos zabrali:
— |
Sarah Ludford, która nawiązując do podpisania przez Radę w dniu 29 kwietnia 2004 r. dwóch aktów prawnych bez zasięgnięcia opinii Parlamentu pod pretekstem nieprzekraczalnego terminu zgłosiła, że termin został także wyznaczony dla projektu decyzji Rady w sprawie zawarcia między Wspólnotą Europejską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki porozumienia dotyczącego przetwarzania i przekazywania danych PNR przez przewoźników lotniczych urzędowi ceł i ochrony granic amerykańskiego ministerstwa bezpieczeństwa wewnętrznego [COM(2004) 190 — C5-0162/2004 — 2004/0064(CNS)], natomiast wniosek o tryb pilny dotyczący tej decyzji został wczoraj odrzucony przez Parlament (pkt 7 protokołu z dnia 04.05.2004 r.). Posłanka zwróciła się do Przewodniczącego o przekazanie Radzie i Komisji pisma z wnioskiem, aby nie podejmowały decyzji przed wydaniem opinii przez Trybunał Sprawiedliwości; |
— |
Johanna L.A. Boogerd-Quaak (sprawozdawczyni w tej kwestii) poparła powyższą wypowiedź oraz dodała, że przesłała pismo do przewodniczącego komisji JURI, Giuseppe Gargani, dla przypomnienia decyzji w sprawie procedury z dnia 6 kwietnia 2004 r. oraz że przekaże to pismo Przewodniczącemu, aby, w razie podpisania aktu przez Radę, została zastosowana inna procedura. (Przewodniczący zobowiązał się, że przekaże innym instytucjom wnioski Parlamentu); |
— |
Roy Perry na temat pisma przekazanego Przewodniczącemu przez przewodniczącego komisji JURI dotyczącego zalecenia wniesienia skargi z powodu bezczynności przeciwko Komisji w sprawie przeciwko Lloyd's (Przewodniczący oświadczył, że skontaktuje się z Giuseppe Gargani i przekaże Roy'owi Perry'emu kopie korespondencji); |
— |
Robert Goebbels, który nawiązał do wczorajszego ogłoszenia Przewodniczącego na podstawie art. 185 Regulaminu w sprawie uznania za bezprzedmiotowe oświadczeń pisemnych oraz pytań pisemnych i ustnych w toku (pkt 6 protokołu z dnia 04.05.2004 r.); zaprotestował on przeciwko tej decyzji na podstawie akapitu trzeciego cytowanego artykułu(„postanowień tych nie stosuje się do petycji ani do tekstów nie wymagających decyzji”). (Przewodniczący odpowiedział, że powyższe ogłoszenie opierało się na dokonywanych poprzednio ogłoszeniach na zakończenie kadencji, ale ponieważ zgadza się z argumentacją przytoczoną przez Roberta Goebbels'a, poprosi Radę i Komisję o udzielenie odpowiedzi na pytania w drodze procedury stanowiącej precedens w tym przedmiocie). |
2. Składanie dokumentów
Złożono następujące dokumenty:
1) |
przez Radę i Komisję:
|
3. Przesunięcie środków
Komisja budżetowa rozpatrzyła propozycję przesunięcia środków DEC6/2004 (C5-0157/2004 — SEC (2004) 0356).
Po zapoznaniu się z opinią Rady, komisja wyraziła zgodę na częściowe przesunięcie środków zgodnie z art. 24 ust. 3 i art. 181 ust. 1 rozporządzenia finansowego z dnia 25 czerwca 2002 r.
Komisja budżetowa rozpatrzyła propozycję przesunięcia środków DEC7/2004 (C5-0161/2004 — SEC (2004) 0366).
Po zapoznaniu się z opinią Rady, komisja wyraziła zgodę na przesunięcie środków zgodnie z art. 24 ust. 3 i art. 181 ust. 1 rozporządzenia finansowego z dnia 25 czerwca 2002 r.
4. Przedstawienie nowych członków rozszerzonej Komisji Europejskiej
Romano Prodi (Przewodniczący Komisji) dokonał przedstawienia.
Głos zabrali: Hans-Gert Poettering, w imieniu grupy PPE-DE, Johannes (Hannes) Swoboda, w imieniu grupy PSE, Graham R. Watson, w imieniu grupy ELDR, Marie Anne Isler Béguin, w imieniu grupy Verts/ALE, Michał Tomasz Kamiński, w imieniu grupy UEN, Johannes (Hans) Blokland, w imieniu grupy EDD i Andrzej Zbigniew Lepper, niezrzeszony.
Zgodnie z procedurą „catch the eye” głos zabrali: Marcin Libicki, Mary Elizabeth Banotti, Margrietus J. van den Berg, Roman Jakič, Charles Tannock, Nelly Maes, Jason Azzopardi, John Attard-Montalto, Maciej Marian Giertych, István Szent-Iványi, Monika Beňová, Paul Rübig, Anne E.M. Van Lancker, José Vila Abelló, Glenys Kinnock, Eiki Berg, Tadeusz Iwiński, Andrew Nicholas Duff, Vytautas Landsbergis, Piotr Gadzinowski, Koldo Gorostiaga Atxalandabaso, Uma Aaltonen, Marios Matsakis, John Bowis, Petr Lachnit i Rijk van Dam. Zadali oni pytania, na które odpowiedzieli: Romano Prodi (Przewodniczący Komisji), Neil Kinnock (wiceprzewodniczący Komisji), Pascal Lamy, Michaele Schreyer i David Byrne (członkowie Komisji).
Punkt debaty został zamknięty.
5. Oficjalne powitanie
W imieniu Parlamentu Przewodniczący powitał Joaquim'a Chissano, Prezydenta Republiki Mozambiku i Unii Afrykańskiej oraz szwedzką księżniczkę Wiktorię, którzy zasiedli na trybunie honorowej.
6. Oświadczenie Przewodniczącego
Przewodniczący złożył oświadczenie, w którym omówił między innymi postępy osiągnięte w wykonywaniu przez Parlament uprawnień w trakcie ostatniej kadencji, zwłaszcza w dziedzinach prawnej i budżetowej i w rozwoju instytucji jako siły napędowej rozszerzenia Unii i projektu traktatu konstytucyjnego oraz jako trybuny narodów europejskich. Dokonał on także podsumowania swojego mandatu i nakreślił przyszłe wyzwania.
W celu złożenia wyrazów uznania dla działalności Przewodniczącego, głos zabrali: Hans-Gert Poettering, w imieniu grupy PPE-DE, Enrique Barón Crespo, w imieniu grupy PSE, Graham R. Watson, w imieniu grupy ELDR, Francis Wurtz, w imieniu grupy GUE/NGL, Daniel Marc Cohn-Bendit, w imieniu grupy Verts/ALE, który zwrócił się do Przewodniczącego o wywarcie nacisku na Radę i Komisję, aby nie podejmowały decyzji w sprawie przekazywania danych PNR przed wydaniem opinii przez Trybunał Sprawiedliwości (Przewodniczący odpowiedział, że zostało to już postanowione), Charles Pasqua, w imieniu grupy UEN, Gianfranco Dell'Alba, niezrzeszony i Jens-Peter Bonde, w imieniu grupy EDD.
7. Skład Parlamentu
Przewodniczący poinformował, że Ryszard Roman Kalisz został mianowany członkiem rządu polskiego.
Zgodnie z art. 8 ust. 4 Regulaminu, jego mandat posła do Parlamentu Europejskiego wygasa w dniu 2 maja 2004 r.
Właściwe organy polskie poinformowały o powołaniu Zbyszka Zaborowskiego w miejsce Ryszarda Romana Kalisza na członka Parlamentu od dnia 4 maja 2004 r.
Przewodniczący przytoczył treść przepisu art. 7 ust. 5 Regulaminu.
8. Weryfikacja mandatów nowych członków Parlamentu
Giuseppe Gargani, przewodniczący komisji JURI, przedstawił ustne sprawozdanie na podstawie art. 7 ust. 2 Regulaminu. Poinformował on, że mandat Ryszarda Romana Kalisza jest ważny w okresie od dnia 1 maja do dnia jego mianowania na stanowisko członka rządu polskiego.
Na wniosek komisji JURI, Parlament postanowił zatwierdzić mandaty posłów Luis Marco Aguiriano Nalda, Nikolaos Chountis, Enric Morera Catalŕ, Jacqueline Rousseaux, Cristina Soriano Gil i José Vila Abelló, jak również mandaty 161 posłów (1) mianowanych przez nowe Państwa Członkowskie, których nazwiska figurują wzałączniku1protokołu z dnia 03.05.2004 r.
9. Głosowanie
Szczegóły głosowania (poprawki, głosowania odrębne, podzielone, itp.) zawarte są wzałączniku1 do protokołu.
9.1. Zatwierdzenie Komisji Europejskiej w nowym składzie (głosowanie)
Projekt decyzji B5-0227/2004
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 1)
PROJEKT DECYZJI B5-0227/2004
złożony przez następujących posłów:
— |
Andrew Nicholas Duff, w imieniu grupy ELDR, |
— |
Hans-Gert Poettering, w imieniu grupy PPE-DE, |
— |
Enrique Barón Crespo, w imieniu grupy PSE. |
Przyjęto (P5_TA(2004)0384)
9.2. Mianowanie dziesięciu członków Europejskiego Trybunału Obrachunkowego (głosowanie)
Zalecenie Rady w sprawie mianowania dziesięciu członków Europejskiego Trybunału Obrachunkowego [C5-0197-0206/2004 — 2004/0809A-I(CNS)] — Komisja kontroli budżetowej.
Sprawozdawczyni: Diemut R. Theato (A5-0283/2004)
(Wymagana zwykła większość)
(głosowanie tajne: art. 136, ust. 1 Regulaminu)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 2)
1. PROJEKT DECYZJI (Jan Kinšt)
Przyjęto (P5_TA(2004)0385)
2. PROJEKT DECYZJI (Kersti Kaljulaid)
Przyjęto (P5_TA(2004)0386)
3. PROJEKT DECYZJI (Constantinos Karmios)
Wycofany
4. PROJEKT DECYZJI (Igors Ludboržs)
Przyjęto (P5_TA(2004)0387)
5. PROJEKT DECYZJI (Irena Petruškevičienė)
Przyjęto (P5_TA(2004)0388)
6. PROJEKT DECYZJI (Gejza Zsolt Halász)
Przyjęto (P5_TA(2004)0389)
7. PROJEKT DECYZJI (Josef Bonnici)
Przyjęto (P5_TA(2004)0390)
8. PROJEKT DECYZJI (Jacek Uczkiewicz)
Przyjęto (P5_TA(2004)0391)
9. PROJEKT DECYZJI (Vojko Antončič)
Przyjęto (P5_TA(2004)0392)
10. PROJEKT DECYZJI (Július Molnár)
Przyjęto (P5_TA(2004)0393)
Parlament wydał opinię negatywną w sprawie ostatniej nominacji.
Wystąpienia w związku z głosowaniem:
Przed głosowaniem głos zabrali: Diemut R. Theato, sprawozdawczyni i przewodnicząca komisji kontroli budżetowej, na temat wyników głosowania w komisji i korekt wprowadzonych do niektórych wersji językowych sprawozdania oraz Helmut Kuhne na temat procedury głosowania.
10. Wyjaśnienia dotyczące głosowania
Pisemne wyjaśnienia dotyczące głosowania:
Wyjaśnienia złożone na piśmie na podstawie art. 137 ust. 3 Regulaminu zamieszczone są w pełnym sprawozdaniu z niniejszego posiedzenia.
11. Korekty do głosowania
Następujący posłowie zgłosili korekty do głosowania:
Zatwierdzenie Komisji Europejskiej w nowym składzie — B5-0227/2004
— |
decyzja (całość) za: Gérard Caudron, Giorgio Lisi, Claude Turmes przeciw: Antoni Macierewicz wstrzymujący się: Mario Borghezio |
12. Zatwierdzenie protokołu poprzedniego posiedzenia
Bernd Posselt poinformował, że był obecny, ale jego nazwisko nie figuruje na liście obecności.
Protokół poprzedniego posiedzenia został zatwierdzony.
13. Zatwierdzenie protokołu niniejszego posiedzenia
Z uwagi na fakt, iż jest to ostatnie posiedzenie przewidziane w trakcie obecnej kadencji, Przewodniczący zaproponował Parlamentowi odstąpienie od art. 148 ust. 2 Regulaminu i zatwierdzenie w chwili obecnej protokołu niniejszego posiedzenia.
Parlament wyraził zgodę na tę procedurę i zatwierdził protokół.
Gérard M. J. Deprez poinformował, że był obecny, ale jego nazwisko nie figuruje na liście obecności.
Za zgodą Parlamentu przyjęte teksty zostaną niezwłocznie przekazane adresatom.
14. Oświadczenia pisemne wpisane do rejestru (art. 51 Regulaminu)
Liczba podpisów zebranych pod pisemnymi oświadczeniami wpisanymi do rejestru (art. 51 ust. 3 Regulaminu):
Nr dokumentu |
Autor |
Podpisy |
6/2004 |
Piia-Noora Kauppi, Sarah Ludford, Johannes (Hannes) Swoboda i Nelly Maes |
71 |
7/2004 |
Ward Beysen |
7 |
8/2004 |
Philip Claeys, Koenraad Dillen, Bruno Gollnisch i Mario Borghezio |
13 |
9/2004 |
Marie Anne Isler Béguin i Jean Lambert |
33 |
10/2004 |
Mario Borghezio |
10 |
11/2004 |
Marie-Thérèse Hermange, Marie-Hélène Gillig, Joseph Daul, Giorgio Lisi i Georges Garot |
194 |
12/2004 |
Thierry Cornillet, Monica Frassoni, Jo Leinen, Mariotto Segni i Diana Wallis |
45 |
13/2004 |
Gary Titley, Richard Corbett, Martin Schulz i Olivier Duhamel |
57 |
14/2004 |
Robert J.E. Evans, Alima Boumediene-Thiery, Neena Gill i Olle Schmidt |
48 |
15/2004 |
Philip Bushill-Matthews, Bashir Khanbhai i Nirj Deva |
25 |
17/2004 |
Glenys Kinnock, Michael Gahler, Johan Van Hecke, Nelly Maes i Pernille Frahm |
144 |
18/2004 |
Anne E.M. Van Lancker, Jan Dhaene, Saïd El Khadraoui i Nelly Maes |
52 |
19/2004 |
Sebastiano (Nello) Musumeci |
11 |
20/2004 |
Marie Anne Isler Béguin |
18 |
21/2004 |
Jean-Louis Bernié, Yves Butel, Alain Esclopé, Véronique Mathieu i Jean Saint-Josse |
61 |
22/2004 |
Dana Rosemary Scallon, Hiltrud Breyer i Johannes (Hans) Blokland |
74 |
23/2004 |
Marie Anne Isler Béguin |
16 |
24/2004 |
Jean-Thomas Nordmann, Glyn Ford i Lennart Sacrédeus |
98 |
25/2004 |
Caroline Lucas, Jean Lambert i Paul A.A.J.G. Lannoye |
30 |
26/2004 |
Marie Anne Isler Béguin, Jan Marinus Wiersma, Hans Modrow, Charles Tannock i Samuli Pohjamo |
53 |
27/2004 |
Marie Anne Isler Béguin |
20 |
28/2004 |
Hans-Gert Poettering, Enrique Barón Crespo, Graham R. Watson i Charles Pasqua |
194 |
29/2004 |
Miquel Mayol i Raynal, Ian Stewart Hudghton, Nelly Maes, Camilo Nogueira Román i Josu Ortuondo Larrea |
20 |
30/2004 |
John Bowis, Jillian Evans, Imelda Mary Read, Catherine Stihler i Diana Wallis |
64 |
31/2004 |
Caroline Lucas, Paul A.A.J.G. Lannoye, Inger Schörling i Patricia McKenna |
35 |
32/2004 |
Jean Lambert, Caroline Lucas, Matti Wuori i Alima Boumediene-Thiery |
32 |
33/2004 |
Carmen Cerdeira Morterero |
76 |
34/2004 |
Jacqueline Rousseaux, John Bowis i Miguel Angel Martínez Martínez |
187 |
35/2004 |
Bart Staes, Eurig Wyn i Saïd El Khadraoui |
22 |
15. Oświadczenia pisemne (art. 51 Regulaminu)
Zgodnie z art. 51 ust. 5 Regulaminu oświadczenia pisemne nr 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 et 35/2004 upadły, ponieważ nie uzyskały wymaganej liczby podpisów.
16. Oświadczenia o korzyściach finansowych
Posłowie, którzy nie złożyli jeszcze oświadczenia o korzyściach finansowych za rok 2003, zgodnie z załącznikiem I, art. 2 ust. 5 Regulaminu:
— |
William Abitbol |
— |
Gerard Collins |
— |
Armando Cossutta |
— |
Willy C.E.H. De Clercq |
— |
Marco Formentini |
— |
José Manuel García-Margallo y Marfil |
— |
Salvador Garriga Polledo |
— |
Bruno Gollnisch |
— |
Elisabeth Jeggle |
— |
Piia-Noora Kauppi |
— |
Ioannis Koukiadis |
— |
Wolfgang Kreissl-Dörfler |
— |
Paul A.A.J.G. Lannoye |
— |
Armin Laschet |
— |
Raffaele Lombardo |
— |
Thomas Mann |
— |
Franco Marini |
— |
Miquel Mayol i Raynal |
— |
James Nicholson |
— |
Seán Ó Neachtain |
— |
Ian R.K. Paisley |
— |
Neil Parish |
— |
Charles Pasqua |
— |
Fernando Pérez Royo |
— |
Hubert Pirker |
— |
Giuseppe Pisicchio |
— |
Michel-Ange Scarbonchi |
— |
Sérgio Sousa Pinto |
— |
Rijk van Dam |
— |
Christian Ulrik von Boetticher |
— |
Rainer Wieland |
17. Kalendarz następnych posiedzeń
Następne posiedzenia odbędą się w dniach od 20 do 23 lipca 2004 r.
18. Przerwa w obradach
Nastąpiła przerwa w obradach Parlamentu Europejskiego.
Posiedzenie zostało zamknięte o godzinie 13:00.
Julian Priestley
Sekretarz Generalny
Pat Cox
Przewodniczący
(1) Liczba ta nie obejmuje nazwiska Ryszarda Romana Kalisza, który został członkiem rządu polskiego (patrz pkt 7 protokołu).
LISTA OBECNOŚCI
Podpisali:
Aaltonen, Abitbol, Adam, Aguiriano Nalda, Nuala Ahern, Ainardi, Almeida Garrett, Alyssandrakis, A. Nagy, Andersen, Andersson, Andreasen, André-Léonard, Andrews, Angelilli, Aparicio Sánchez, Arvidsson, Atkins, Attard-Montalto, Auroi, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Bakopoulos, Balfe, Balla, Balsai, Baltas, Banotti, Barón Crespo, Bastos, Bastys, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Belder, Beneš, Beňová, Berend, Berenguer Fuster, Berès, van den Berg, Berg, Bergaz Conesa, Berger, Berlato, Bernié, Berthu, Bertinotti, Beysen, Biela, Bielan, Bigliardo, Blak, Blokland, Kazys Jaunutis Bobelis, Böge, Bösch, von Boetticher, Bonde, Bonnici, Boogerd-Quaak, Booth, Bordes, Borghezio, van den Bos, Boudjenah, Boumediene-Thiery, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Mihael Brejc, Bremmer, Breyer, Brie, Brocka, Bullmann, Bushill-Matthews, Busk, Butel, Callanan, Camisón Asensio, Campos, Camre, Cardoso, Carlotti, Carnero González, Carraro, Carrilho, Casaca, Cashman, Caudron, Cauquil, Cederschiöld, Celli, Cercas, Cerdeira Morterero, Ceyhun, Chichester, Chountis, Christodoulidis, Christoforou, Chronowski, Zbigniew Chrzanowski, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Claeys, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Collins, Corbett, Corbey, Cornillet, Coûteaux, Cox, Cushnahan, Cybulski, Czinege, van Dam, Darras, Daul, Davies, De Clercq, Decourrière, Dehousse, De Keyser, Della Vedova, de Marco, Demetriou, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Díez González, Di Lello Finuoli, Dillen, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duff, Duhamel, Duin, Dupuis, Duthu, Dybkjær, Ebner, Echerer, Ekert, Ékes, El Khadraoui, Elles, Eriksson, Esclopé, Ettl, Jillian Evans, Jonathan Evans, Robert J.E. Evans, Färm, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Ferrández Lezaun, Ferreira, Ferrer, Fico, Fiebiger, Filipek, Fiori, Flemming, Flesch, Florenz, Ford, Formentini, Foster, Fourtou, Fraisse, Frassoni, Friedrich, Fruteau, Gadzinowski, Gahler, Gahrton, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Garaud, García-Orcoyen Tormo, Gargani, Garot, Gawłowski, Gebhardt, Germič, Ghilardotti, Giertych, Gill, Gillig, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goebbels, Goepel, Görlach, Golde, Gollnisch, Goodwill, Gorostiaga Atxalandabaso, Gouveia, Genowefa Grabowska, Graefe zu Baringdorf, Graça Moura, Gröner, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzebisz-Nowicka, Grzyb, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hänsch, Hager, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Haug, Heaton-Harris, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Heriban, Hermange, Hernández Mollar, Herranz García, Herzog, Hieronymi, Hoff, Holáň, Honeyball, Hortefeux, Horvat, Howitt, Hudghton, Hughes, van Hulten, Hume, Hyland, Iivari, Ilgenfritz, Ilves, Imbeni, Inglewood, Isler Béguin, Iwiński, Izquierdo Collado, Izquierdo Rojo, Jackson, Jakič, Jarzembowski, Jerzy Jaskiernia, Jeggle, Jöns, Jové Peres, Kaldi, Kamiński, Kāposts, Karamanou, Karas, Karlsson, Kastler, Katiforis, Kaufmann, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Keßler, Khanbhai, Kindermann, Glenys Kinnock, Kirkhope, Kiršteins, Klamt, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Klukowski, Knolle, Koch, Konečná, Konrad, Korakas, Korhola, Kósáné Kovács, Koukiadis, Koulourianos, Kowalska, Kozlík, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kriščiūnas, Kronberger, Daniel Kroupa, Kubica, Kubovič, Kuckelkorn, Kuhne, Kuntz, Kuzmickas, Kvietkauskas, Laar, Lachnit, Lage, Lagendijk, Laguiller, Lalumière, Lamassoure, Lambert, Landsbergis, Lang, Lange, Langen, Langenhagen, de La Perriere, Laschet, Laštůvka, Lechner, Leinen, Lepper, Janusz Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Liepiņa, Liese, Linkohr, Lisak, Lisi, Litwiniec, Lobkowicz, Ludford, Lulling, Lund, Lydeka, Lynne, Łyżwiński, Maaten, McAvan, McCarthy, McCartin, MacCormick, Macierewicz, McKenna, McMillan-Scott, McNally, Maes, Maldeikis, Malliori, Mallotová, Malmström, Manders, Manisco, Manninger, Marchiani, Marinho, Marini, Marinos, Marques, Marset Campos, David W. Martin, Hans-Peter Martin, Hugues Martin, Martinez, Martínez Martínez, Maštálka, Mastorakis, Mathieu, Matikainen-Kallström, Matsakis, Mavrou, Hans-Peter Mayer, Xaver Mayer, Mayol i Raynal, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Menrad, Messner, Miguélez Ramos, Miller, Miranda de Lage, Modrow, Mombaur, Monsonís Domingo, Montfort, Moraes, Morera Català, Morgan, Morgantini, Morillon, Müller, Mulder, Muscardini, Naïr, Napoletano, Napolitano, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Nisticò, Nogueira Román, Nordmann, Obiols i Germà, Ojeda Sanz, Olsson, Ó Neachtain, Onesta, Oomen-Ruijten, Oostlander, Ortuondo Larrea, Őry, O'Toole, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pacheco Pereira, Paciotti, Pack, Paisley, Palečková, Papayannakis, Parish, Pasqua, Pasternak, Patakis, Patrie, Pęczak, Pérez Álvarez, Pérez Royo, Perry, Pesälä, Alojz Peterle, Pex, Piecyk, Pieniążek, Pirker, Piscarreta, Plokšto, Plooij-van Gorsel, Podestà, Podgórski, Podobnik, Poettering, Pohjamo, Poignant, Pomés Ruiz, Poos, Pospíšil, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Puerta, Purvis, Pusz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Randzio-Plath, Ransdorf, Rapkay, Raschhofer, Read, Redondo Jiménez, Janno Reiljan, Ribeiro e Castro, Riis-Jørgensen, Rocard, Rod, Rögnerová, de Roo, Roth-Behrendt, Rouček, Roure, Rousseaux, Rübig, Ruffolo, Rutkowski, Sacrédeus, Saint-Josse, Sakellariou, Salafranca Sánchez-Neyra, Sandberg-Fries, Sandbæk, Sanders-ten Holte, Santer, Santini, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Savi, Scallon, Schaffner, Scheele, Schierhuber, Schleicher, Olle Schmidt, Schmitt, Schnellhardt, Schörling, Ilka Schröder, Jürgen Schröder, Schroedter, Schulz, Schwaiger, Sedlickas, Sefzig, Segni, Seppänen, Ševc, Siekierski, Simpson, Širca, Sjöstedt, Skinner, Šlesere, Smet, Smoleń, Smorawiński, Sörensen, Sokolovskis, Sommer, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souchet, Souladakis, Speroni, Staes, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stirbois, Stockmann, Stockton, Sturdy, Sudre, Šulák, Suominen, Surján, Svoboda, Swiebel, Swoboda, Szabó, Szájer, Szczygło, Szent-Iványi, Sørensen, Tabajdi, Tajani, Tannock, Terrón i Cusí, Theato, Theorin, Thomas-Mauro, Thorning-Schmidt, Thors, Titford, Titley, Tomaka, Tomczak, Torres Marques, Trakatellis, Trentin, Turmes, Twinn, Uca, Vaculík, Vadai, Väyrynen, Vairinhos, Valenciano Martínez-Orozco, Vallvé, Valys, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vári, George Varnava, Vastagh, Vatanen, Vella, van Velzen, Vėsaitė, Vila Abelló, Villiers, Vinci, Vlasto, Voggenhuber, Volcic, Wachtmeister, Watson, Watts, Weiler, Wenderlich, Wenzel-Perillo, Whitehead, Widuch, Wieland, Wiersma, Wijkman, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wiśniowska, Wittbrodt, von Wogau, Janusz Czeskaw Wojciechowski, Wuermeling, Wuori, Wurtz, Wyn, Wynn, Xarchakos, Zabell, Zaborowski Zbyszek, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Żenkiewicz, Žiak, Zimmerling, Zissener, Zorba, Zrihen
ZAŁĄCZNIK I
WYNIKI GŁOSOWAŃ
Znaczenie skrótów i symboli
+ |
przyjęto |
- |
odrzucono |
↓ |
bezprzedmiotowe |
W |
wycofano |
GI (..., ..., ...) |
Głosowanie imienne (za, przeciw, wstrzymujących się) |
GE (..., ..., ...) |
Głosowanie elektroniczne (za, przeciw, wstrzymujących się) |
gp |
głosowanie podzielone |
go |
głosowanie odrębne |
POP |
poprawka |
PK |
poprawka kompromisowa |
OC |
odpowiednia część |
S |
poprawka zmieniająca |
= |
poprawki identyczne |
§ |
paragraf |
art. |
artykuł |
cons |
motyw |
PR |
projekt rezolucji |
WPR |
wspólny projekt rezolucji |
TAJ |
głosowanie tajne |
1. Zatwierdzenie Komisji w nowym składzie
Projekt decyzji (B5-0227/2004)
Przedmiot |
Pop. Nr |
Autor |
GI, itp. |
Głosowanie |
GI/GE - uwagi |
projekt decyzji B5-0227/2004 (ELDR, PPE-DE+PSE) |
|||||
motyw C |
|
tekst pierwotny |
gp |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
po motywie C |
1 |
Verts/ALE |
|
- |
|
głosowanie: decyzja (całość) |
GI |
+ |
531, 18, 39 |
Wniosek w sprawie głosowania podzielonego
PPE-DE
motyw C
pierwsza część:„stoi na stanowisku, ze Komisja pod przewodnictwem Romano Prodiego ... do końca trwania jej mandatu,”
druga część:„oczekuje, ze ... po wygaśnięciu jej mandatu”
Wniosek w sprawie głosowania imiennego
Przewodniczący
2. Mianowanie dziesięciu członków Trybunału Obrachunkowego
Sprawozdanie: THEATO (A5-0283/2004)
Przedmiot |
GI, itp. |
Głosowanie |
Uwagi |
1. Jan Kinšt |
|||
głosowanie: projekt decyzji (całość) |
TAJ |
+ |
528, 20, 32 |
2. Kersti Kaljulaid |
|||
głosowanie: projekt decyzji (całość) |
TAJ |
+ |
526, 19, 40 |
3. Constantinos Karmios |
|||
głosowanie: projekt decyzji (całość) |
TAJ |
W |
|
4. Igors Ludboržs |
|||
głosowanie: projekt decyzji (całość) |
TAJ |
+ |
528, 17, 37 |
5. Irena Petruškevičienė |
|||
głosowanie: projekt decyzji (całość) |
TAJ |
+ |
534, 16, 33 |
6. Géza Zsolt Halász |
|||
głosowanie: projekt decyzji (całość) |
TAJ |
+ |
533, 16, 33 |
7. Josef Bonnici |
|||
głosowanie: projekt decyzji (całość) |
TAJ |
+ |
525, 18, 39 |
8. Jacek Uczkiewicz |
|||
głosowanie: projekt decyzji (całość) |
TAJ |
+ |
418, 119, 42 |
9. Vojko Antončič |
|||
głosowanie: projekt decyzji (całość) |
TAJ |
+ |
505, 32, 32 |
10. Július Molnár |
|||
głosowanie: projekt decyzji (całość) |
TAJ |
+ |
429, 74, 54 |
Głosowanie miało charakter tajny (art. 136, ust. 1 Regulaminu).
ZAŁĄCZNIK II
WYNIKI GŁOSOWAŃ IMIENNYCH
1. B5-0227/2004 — Zatwierdzenie Komisji Europejskiej w nowym składzie
Za: 531
EDD: Andersen, Belder, Blokland, Bonde, Butel, van Dam, Mathieu, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Sanders-ten Holte, Schmidt, Sedlickas, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Bakopoulos, Brie, Christodoulidis, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Kaufmann, Koulourianos, Marset Campos, Morgantini, Papayannakis, Puerta, Ransdorf, Ševc, Uca
NI: Beysen, Dell'Alba, Della Vedova, Dupuis, Filipek, Hager, Klukowski, Kozlík, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Raschhofer, Wiśniowska
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Beneš, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chichester, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gargani, Glase, Goepel, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Hieronymi, Holáň, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Khanbhai, Kirkhope, Kiršteins, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langenhagen, Laschet, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lobkowicz, Lulling, Mallotová, Manninger, Marinos, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Nisticò, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Peterle, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Pospíšil, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Sefzig, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Sturdy, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Van Orden, Vatanen, van Velzen, Vila Abelló, Villiers, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Wuermeling, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Carrilho, Casaca, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, De Keyser, De Rossa, Díez González, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, Ekert, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Garot, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lachnit, Lage, Lange, Laštůvka, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Plokšto, Podgórski, Poignant, Poos, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Rocard, Roth-Behrendt, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Watts, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Bigliardo, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Queiró, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Cohn-Bendit, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Wuori, Wyn
Przeciw: 18
EDD: Bernié, Booth, Coûteaux, Esclopé, Farage, Kuntz, Saint-Josse
GUE/NGL: Alyssandrakis, Korakas, Krarup, Patakis
NI: Biela, Giertych, Martin Hans-Peter, Paisley, Tomczak
PSE: Dehousse, Schmid Gerhard
Wstrzymujący się: 39
EDD: Abitbol
GUE/NGL: Ainardi, Bergaz Conesa, Bertinotti, Blak, Boudjenah, Caudron, Chountis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Konečná, Manisco, Maštálka, Meijer, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Sjöstedt, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Claeys, Dillen, Garaud, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Lang, Martinez, Souchet, Speroni, Stirbois
PPE-DE: Callanan, Gil-Robles Gil-Delgado, Hannan, Helmer, Pérez Álvarez
PSE: Żenkiewicz
UEN: Camre
Verts/ALE: Rod
2. Sprawozdanie Theato A5-0283/2004
EDD: Abitbol, Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Booth, Butel, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Mathieu, Saint-Josse, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Sanders-ten Holte, Schmidt, Sedlickas, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Alyssandrakis, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Blak, Boudjenah, Brie, Caudron, Chountis, Christodoulidis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Kaufmann, Konečná, Korakas, Koulourianos, Krarup, Marset Campos, Maštálka, Meijer, Morgantini, Papayannakis, Patakis, Puerta, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Ševc, Sjöstedt, Uca, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Beysen, Biela, Claeys, Dell'Alba, Della Vedova, Dillen, Dupuis, Filipek, Giertych, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Hager, Klukowski, Kozlík, Lang, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Raschhofer, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Beneš, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Callanan, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chichester, Christoforou, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gargani, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goepel, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hannan, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hieronymi, Holáň, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Kirkhope, Kiršteins, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langenhagen, Laschet, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lisi, Lobkowicz, Lulling, Mallotová, Manninger, Marinos, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Nisticò, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Pérez Álvarez, Peterle, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Pospíšil, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Sefzig, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Van Orden, Vatanen, van Velzen, Vila Abelló, Villiers, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Carrilho, Casaca, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, Dehousse, De Keyser, De Rossa, Díez González, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, Ekert, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Garot, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lachnit, Lage, Lalumière, Lange, Laštůvka, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Podgórski, Poignant, Poos, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Roth-Behrendt, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Watts, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Bigliardo, Camre, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Queiró, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Cohn-Bendit, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Gahrton, Graefe zu Baringdorf, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Rod, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Wuori, Wyn
3. Sprawozdanie Theato A5-0283/2004
EDD: Abitbol, Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Booth, Butel, Coûteaux, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Mathieu, Saint-Josse, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Sanders-ten Holte, Schmidt, Sedlickas, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Alyssandrakis, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Blak, Boudjenah, Brie, Caudron, Chountis, Christodoulidis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Kaufmann, Konečná, Korakas, Koulourianos, Krarup, Marset Campos, Maštálka, Meijer, Morgantini, Papayannakis, Patakis, Puerta, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Ševc, Sjöstedt, Uca, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Beysen, Biela, Claeys, Dell'Alba, Della Vedova, Dillen, Dupuis, Filipek, Giertych, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Hager, Klukowski, Kozlík, Lang, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Raschhofer, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak, Wiśniowska
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Beneš, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Callanan, Camisón Asensio, Cardoso, Chichester, Christoforou, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gargani, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goepel, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hannan, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hieronymi, Holáň, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Khanbhai, Kirkhope, Kiršteins, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langenhagen, Laschet, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lisi, Lobkowicz, Lulling, Mallotová, Manninger, Marinos, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Nisticò, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Pérez Álvarez, Peterle, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pospíšil, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Sefzig, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Van Orden, Vatanen, van Velzen, Vila Abelló, Villiers, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Carrilho, Casaca, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, Dehousse, De Keyser, De Rossa, Díez González, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, Ekert, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Garot, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lachnit, Lage, Lalumière, Lange, Laštůvka, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Podgórski, Poignant, Poos, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Roth-Behrendt, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Watts, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Bigliardo, Camre, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Queiró, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Cohn-Bendit, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Gahrton, Graefe zu Baringdorf, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Rod, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Wuori, Wyn
4. Sprawozdanie Theato A5-0283/2004
EDD: Abitbol, Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Booth, Butel, Coûteaux, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Mathieu, Saint-Josse, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Schmidt, Sedlickas, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Alyssandrakis, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Blak, Boudjenah, Brie, Caudron, Chountis, Christodoulidis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Kaufmann, Konečná, Korakas, Koulourianos, Krarup, Marset Campos, Maštálka, Meijer, Morgantini, Papayannakis, Patakis, Puerta, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Ševc, Sjöstedt, Uca, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Beysen, Biela, Claeys, Dell'Alba, Della Vedova, Dillen, Dupuis, Filipek, Giertych, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Hager, Klukowski, Kozlík, Lang, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Raschhofer, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak, Wiśniowska
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Beneš, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Callanan, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chichester, Christoforou, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gargani, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goepel, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hannan, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hieronymi, Holáň, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Khanbhai, Kirkhope, Kiršteins, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langenhagen, Laschet, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lisi, Lobkowicz, Lulling, Mallotová, Manninger, Marinos, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Nisticò, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Pérez Álvarez, Peterle, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Sefzig, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Van Orden, Vatanen, van Velzen, Vila Abelló, Villiers, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Carrilho, Casaca, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, Dehousse, De Keyser, De Rossa, Díez González, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Garot, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lachnit, Lage, Lalumière, Lange, Laštůvka, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Podgórski, Poignant, Poos, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Roth-Behrendt, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Watts, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Bigliardo, Camre, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Queiró, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Cohn-Bendit, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Gahrton, Graefe zu Baringdorf, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Rod, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Wuori, Wyn
5. Sprawozdanie Theato A5-0283/2004
EDD: Abitbol, Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Booth, Butel, Coûteaux, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Mathieu, Saint-Josse, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Sanders-ten Holte, Schmidt, Sedlickas, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Alyssandrakis, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Blak, Boudjenah, Brie, Caudron, Chountis, Christodoulidis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Kaufmann, Konečná, Korakas, Koulourianos, Krarup, Marset Campos, Maštálka, Meijer, Morgantini, Papayannakis, Patakis, Puerta, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Ševc, Sjöstedt, Uca, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Beysen, Biela, Claeys, Dell'Alba, Della Vedova, Dillen, Dupuis, Filipek, Giertych, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Hager, Klukowski, Kozlík, Lang, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Raschhofer, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak, Wiśniowska
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Beneš, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Callanan, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chichester, Christoforou, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gargani, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goepel, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hannan, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hieronymi, Holáň, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Khanbhai, Kirkhope, Kiršteins, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langenhagen, Laschet, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lisi, Lobkowicz, Lulling, Mallotová, Manninger, Marinos, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Nisticò, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Pérez Álvarez, Peterle, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Sefzig, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Van Orden, Vatanen, van Velzen, Vila Abelló, Villiers, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Carrilho, Casaca, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, Dehousse, De Keyser, De Rossa, Díez González, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, Ekert, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Garot, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lachnit, Lage, Lalumière, Lange, Laštůvka, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Podgórski, Poignant, Poos, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Roth-Behrendt, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Watts, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Bigliardo, Camre, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Queiró, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Cohn-Bendit, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Gahrton, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Rod, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Wuori, Wyn
6. Sprawozdanie Theato A5-0283/2004
EDD: Abitbol, Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Booth, Butel, Coûteaux, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Mathieu, Saint-Josse, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Sanders-ten Holte, Schmidt, Sedlickas, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Alyssandrakis, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Blak, Boudjenah, Brie, Caudron, Chountis, Christodoulidis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Kaufmann, Konečná, Korakas, Koulourianos, Krarup, Marset Campos, Maštálka, Meijer, Morgantini, Papayannakis, Patakis, Puerta, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Ševc, Sjöstedt, Uca, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Beysen, Biela, Claeys, Dell'Alba, Della Vedova, Dillen, Dupuis, Filipek, Giertych, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Hager, Klukowski, Kozlík, Lang, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Raschhofer, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak, Wiśniowska
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Beneš, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Callanan, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chichester, Christoforou, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gargani, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goepel, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hannan, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hieronymi, Holáň, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Khanbhai, Kirkhope, Kiršteins, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Langen, Langenhagen, Laschet, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lisi, Lobkowicz, Lulling, Mallotová, Manninger, Marinos, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Nisticò, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Pérez Álvarez, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Pospíšil, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Sefzig, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Van Orden, Vatanen, van Velzen, Vila Abelló, Villiers, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Carrilho, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, Dehousse, De Keyser, De Rossa, Díez González, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, Ekert, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Garot, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lachnit, Lage, Lalumière, Lange, Laštůvka, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Podgórski, Poignant, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Roth-Behrendt, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Watts, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Bigliardo, Camre, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Queiró, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Gahrton, Graefe zu Baringdorf, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Rod, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Wuori, Wyn
7. Sprawozdanie Theato A5-0283/2004
EDD: Abitbol, Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Booth, Butel, Coûteaux, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Mathieu, Saint-Josse, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Sanders-ten Holte, Schmidt, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Alyssandrakis, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Blak, Boudjenah, Brie, Caudron, Chountis, Christodoulidis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Kaufmann, Konečná, Korakas, Koulourianos, Krarup, Marset Campos, Maštálka, Meijer, Morgantini, Papayannakis, Patakis, Puerta, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Ševc, Sjöstedt, Uca, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Beysen, Biela, Claeys, Dell'Alba, Della Vedova, Dillen, Dupuis, Giertych, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Hager, Klukowski, Kozlík, Lang, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Raschhofer, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak, Wiśniowska
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Beneš, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Callanan, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chichester, Christoforou, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gargani, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goepel, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hannan, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hieronymi, Holáň, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Khanbhai, Kirkhope, Kiršteins, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langenhagen, Laschet, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lisi, Lobkowicz, Lulling, Mallotová, Manninger, Marinos, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Nisticò, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Pérez Álvarez, Peterle, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Pospíšil, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Sefzig, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Van Orden, Vatanen, van Velzen, Vila Abelló, Villiers, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Casaca, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, Dehousse, De Keyser, De Rossa, Díez González, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Garot, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lachnit, Lage, Lalumière, Lange, Laštůvka, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Podgórski, Poignant, Poos, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Roth-Behrendt, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Watts, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Bigliardo, Camre, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Queiró, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Cohn-Bendit, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Gahrton, Graefe zu Baringdorf, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Rod, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Wuori, Wyn
8. Sprawozdanie Theato A5-0283/2004
EDD: Abitbol, Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Booth, Butel, Coûteaux, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Mathieu, Saint-Josse, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Sanders-ten Holte, Schmidt, Sedlickas, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Alyssandrakis, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Blak, Boudjenah, Brie, Caudron, Chountis, Christodoulidis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Kaufmann, Konečná, Korakas, Koulourianos, Krarup, Marset Campos, Maštálka, Meijer, Morgantini, Papayannakis, Patakis, Puerta, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Ševc, Sjöstedt, Uca, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Beysen, Biela, Claeys, Dell'Alba, Della Vedova, Dillen, Dupuis, Filipek, Giertych, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Hager, Klukowski, Lang, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Raschhofer, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak, Wiśniowska
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Beneš, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Callanan, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chichester, Christoforou, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gargani, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goepel, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hannan, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hieronymi, Holáň, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Khanbhai, Kirkhope, Kiršteins, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langenhagen, Laschet, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lisi, Lobkowicz, Lulling, Mallotová, Manninger, Marinos, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Nisticò, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Pérez Álvarez, Peterle, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Pospíšil, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Sefzig, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Van Orden, Vatanen, van Velzen, Vila Abelló, Villiers, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Casaca, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, Dehousse, De Keyser, De Rossa, Díez González, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lachnit, Lage, Lalumière, Lange, Laštůvka, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Podgórski, Poignant, Poos, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Watts, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Bigliardo, Camre, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Queiró, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Gahrton, Graefe zu Baringdorf, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Rod, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Wuori, Wyn
9. Sprawozdanie Theato A5-0283/2004
EDD: Abitbol, Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Booth, Butel, Coûteaux, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Mathieu, Saint-Josse, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Sanders-ten Holte, Schmidt, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Alyssandrakis, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Blak, Boudjenah, Brie, Caudron, Chountis, Christodoulidis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Kaufmann, Korakas, Koulourianos, Krarup, Marset Campos, Maštálka, Meijer, Morgantini, Papayannakis, Patakis, Puerta, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Ševc, Sjöstedt, Uca, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Beysen, Biela, Claeys, Dell'Alba, Della Vedova, Dupuis, Filipek, Giertych, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Hager, Klukowski, Lang, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Raschhofer, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak, Wiśniowska
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Callanan, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chichester, Christoforou, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hieronymi, Holáň, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Khanbhai, Kirkhope, Kiršteins, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langenhagen, Laschet, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lisi, Lobkowicz, Lulling, Mallotová, Manninger, Marinos, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Nisticò, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Pérez Álvarez, Peterle, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Pospíšil, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Sefzig, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Van Orden, Vatanen, van Velzen, Vila Abelló, Villiers, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Casaca, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, Dehousse, De Keyser, De Rossa, Díez González, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, Ekert, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lage, Lalumière, Lange, Laštůvka, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Podgórski, Poignant, Poos, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Watts, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Bigliardo, Camre, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Cohn-Bendit, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Gahrton, Graefe zu Baringdorf, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Rod, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Wuori, Wyn
10. Sprawozdanie Theato A5-0283/2004
EDD: Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Booth, Butel, Coûteaux, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Mathieu, Saint-Josse, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Sanders-ten Holte, Schmidt, Sedlickas, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Alyssandrakis, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Blak, Boudjenah, Brie, Caudron, Chountis, Christodoulidis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Konečná, Korakas, Koulourianos, Krarup, Marset Campos, Maštálka, Meijer, Morgantini, Papayannakis, Patakis, Puerta, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Ševc, Sjöstedt, Uca, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Beysen, Biela, Claeys, Dell'Alba, Della Vedova, Dillen, Dupuis, Filipek, Giertych, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Hager, Klukowski, Kozlík, Lang, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Raschhofer, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak, Wiśniowska
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Callanan, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chichester, Christoforou, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goepel, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Hieronymi, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Khanbhai, Kirkhope, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langenhagen, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lisi, Lobkowicz, Mallotová, Manninger, Marinos, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Pérez Álvarez, Peterle, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Pospíšil, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Vatanen, Vila Abelló, Villiers, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Casaca, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, Dehousse, De Keyser, De Rossa, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, Ekert, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lachnit, Lalumière, Laštůvka, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Podgórski, Poignant, Poos, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Camre, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Queiró, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Gahrton, Graefe zu Baringdorf, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Rod, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Wuori, Wyn
TEKSTY PRZYJĘTE
P5_TA(2004)0384
Zatwierdzenie Komisji Europejskiej w nowym składzie
Decyzja Parlamentu Europejskiego o zatwierdzeniu Komisji Europejskiej w nowym składzie
Parlament Europejski,
— |
zważywszy na art. 214 ust. 2 akapit trzeci oraz art. 215 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską, |
— |
zważywszy na Akt dotyczący warunków przystąpienia Republiki Czeskiej, Republiki Estońskiej, Republiki Cypru, Republiki Łotewskiej, Republiki Litewskiej, Republiki Węgierskiej, Republiki Malty, Rzeczypospolitej Polskiej, Republiki Słoweńskiej i Republiki Słowackiej i zmiany w Traktatach, na których oparta jest Unia Europejska (1), a w szczególności art. 45 Traktatu, |
— |
mając na względzie kandydatów nominowanych na stanowiska Członków Komisji przez 10 nowych Państw Członkowskich, mianowicie Pétera Balázsa, Joe Borga, Jána Figel'a, Dalię Grybauskaitė, Danutę Hübner, Siima Kallasa, Sandrę Kalniete, Markosa Kyprianou, Janeza Potočnika i Pavla Teličkę, |
— |
mając na względzie przesłuchania kandydatów przeprowadzone przez Konferencję Przewodniczących Komisji Parlamentu w dniach 13-15 kwietnia 2004 r., |
— |
mając na względzie zamiar Rady mianowania 10 nowych Członków Komisji najpóźniej w dniu 5 maja 2004 r., sformułowany przez Radę w piśmie z dnia 26 lutego 2004 r. do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, |
— |
mając na względzie rezygnację Michela Barniera ze stanowiska Członka Komisji, złożoną w dniu 31 marca 2004 r., |
— |
mając na względzie nominację przez Rząd Republiki Francuskiej dnia 1 kwietnia 2004 r. Jacquesa Barrota na Członka Komisji, |
— |
mając na względzie rezygnację Pedro Solbesa Miry ze stanowiska Członka Komisji, złożoną w dniu 17 kwietnia 2004 r., |
— |
mając na względzie nominację przez Królestwo Hiszpanii dnia 19 kwietnia 2004 r. Joaquína Almunii na Członka Komisji, |
— |
mając na względzie przesłuchania kandydatów mających zastąpić Michela Barniera i Pedro Solbesa Mirę, przeprowadzone odpowiednio w dniach 26 i 27 kwietnia 2004 r., |
— |
mając na względzie prezentację nowego rozszerzonego składu Komisji przez jej Przewodniczącego w dniu 5 maja 2004 r., |
— |
mając na względzie art. 33 Regulaminu Parlamentu, |
A. |
biorąc pod uwagę wyniki przesłuchań dziesięciu nominowanych Komisarzy z nowych Państw Członkowskich zawarte w pismach zawierających ich ocenę, wystosowanych przez poszczególnych przewodniczących komisji parlamentarnych do przewodniczącego Konferencji Przewodniczących Komisji Parlamentu oraz w rekomendacji Konferencji Przewodniczących Komisji Parlamentu przekazanej Konferencji Przewodniczących, |
B. |
przypomina, iż, zgodnie z procedurą przewidzianą w Traktatach i w Regulaminie Parlamentu, Parlament musi zatwierdzić nowy skład Komisji przed objęciem przez nią obowiązków w dniu 1 listopada 2004 r., a także iż na tym etapie muszą odbyć się wyczerpujące, stanowiące podstawę decyzji przesłuchania przed komisjami Parlamentu, |
C. |
C. stoi na stanowisku, że Komisja pod przewodnictwem Romano Prodiego winna w dalszym ciągu pełnić swoje funkcje stosownie do swojego harmonogramu prawodawczego i roboczego na rok 2004 oraz do rezolucji Parlamentu z dnia 17 grudnia 2003 r. (2) w tej sprawie aż do końca trwania jej mandatu, lecz oczekuje, że w okresie po wyborach nie będzie ona podejmować nowych inicjatyw o dużym znaczeniu politycznym, które dotyczyłyby okresu po wygaśnięciu jej mandatu, |
D. |
przywołując decyzję Rady z dnia 9 lipca 1999 r. (3) o niepodejmowaniu kroków w celu zastąpienia ustępujących Komisarzy domaga się od Państw Członkowskich i Rady powstrzymania się od wyznaczania kandydatów na miejsce obecnych członków Komisji, którzy ustąpią przed zakończeniem okresu jej urzędowania, |
E. |
ponawia swój apel o utrzymanie równoległości kadencji Parlamentu Europejskiego i Komisji, |
F. |
wzywa do rewizji procedury tak, aby uwzględniała ona sytuację, w której poszczególni Członkowie Komisji ustępują przed końcem swojej kadencji, |
1. |
zatwierdza Komisję w jej nowym składzie na pozostały do końca kadencji okres do 31 października 2004 r.; |
2. |
zobowiązuje Przewodniczącego Parlamentu do przekazania tej decyzji Radzie, Komisji i rządom Państw Członkowskich. |
(1) Dz.U. L 236 z 23.9.2003, str. 33.
(2) P5_TA(2003)0585.
P5_TA(2004)0385
Mianowanie Jana Kinšta na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego
Decyzja Parlamentu Europejskiego w sprawie nominacji Jana Kinšta na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego (C5-0197/2004 — 2004/0809(CNS))
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając art. 247 ust. 3 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską oraz art. 160b ust. 3 Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, zgodnie z którymi Rada zwróciła się do Parlamentu o opinię (C5-0197/2004), |
— |
uwzględniając, że na posiedzeniu w dniu 6 kwietnia 2004 r. komisja kontroli budżetowej przesłuchała osoby nominowane przez Radę na stanowiska członków Trybunału Obrachunkowego oraz na posiedzeniu w dniu 3 maja 2004 r. rozważyła kwalifikacje osób nominowanych w świetle wymogów określonych w art. 45b Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Węgla i Stali, art. 247 ust 2. Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską oraz art. 160b Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, |
— |
uwzględniając art. 35 Regulaminu Parlamentu, |
— |
uwzględniając sprawozdanie komisji kontroli budżetowej (A5-0283/2004), |
1. |
Wydaje pozytywną opinię w sprawie mianowania Jana Kinšta na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego; |
2. |
Zleca Przewodniczącemu przekazanie tej decyzji Radzie oraz podanie jej do wiadomości Trybunałowi Obrachunkowemu, innym instytucjom Wspólnot Europejskich oraz Urzędom Kontroli w Państwach Członkowskich. |
P5_TA(2004)0386
Mianowanie Kersti Kaljulaid na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego
Decyzja Parlamentu Europejskiego w sprawie nominacji Kersti Kaljulaid na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego (C5-0198/2004 — 2004/0809A(CNS))
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając art. 247 ust. 3 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską oraz art. 160b ust. 3 Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, zgodnie z którymi Rada zwróciła się do Parlamentu o opinię (C5-0198/2004), |
— |
uwzględniając, że na posiedzeniu w dniu 6 kwietnia 2004 r. komisja kontroli budżetowej przesłuchała osoby nominowane przez Radę na stanowiska członków Trybunału Obrachunkowego oraz na posiedzeniu w dniu 3 maja 2004 r. rozważyła kwalifikacje osób nominowanych w świetle wymogów określonych w art. 45b Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Węgla i Stali, art. 247 ust 2. Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską oraz art. 160b Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, |
— |
uwzględniając art. 35 Regulaminu Parlamentu, |
— |
uwzględniając sprawozdanie komisji kontroli budżetowej (A5-0283/2004), |
1. |
Wydaje pozytywną opinię w sprawie mianowania Kersti Kaljulaid na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego; |
2. |
Zleca Przewodniczącemu przekazanie tej decyzji Radzie oraz podanie jej do wiadomości Trybunałowi Obrachunkowemu, innym instytucjom Wspólnot Europejskich oraz Urzędom Kontroli w Państwach Członkowskich. |
P5_TA(2004)0387
Mianowanie Igorsa Ludboržsa na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego
Decyzja Parlamentu Europejskiego w sprawie nominacji Igorsa Ludboržsa na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego (C5-0200/2004 — 2004/0809C(CNS))
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając art. 247 ust. 3 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską oraz art. 160b ust. 3 Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, zgodnie z którymi Rada zwróciła się do Parlamentu o opinię (C5-0200/2004), |
— |
uwzględniając, że na posiedzeniu w dniu 6 kwietnia 2004 r. komisja kontroli budżetowej przesłuchała osoby nominowane przez Radę na stanowiska członków Trybunału Obrachunkowego oraz na posiedzeniu w dniu 3 maja 2004 r. rozważyła kwalifikacje osób nominowanych w świetle wymogów określonych w art. 45b Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Węgla i Stali, art. 247 ust 2. Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską oraz art. 160b Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, |
— |
uwzględniając art. 35 Regulaminu Parlamentu, |
— |
uwzględniając sprawozdanie komisji kontroli budżetowej (A5-0283/2004), |
1. |
Wydaje pozytywną opinię w sprawie mianowania Igorsa Ludboržsa na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego; |
2. |
Zleca Przewodniczącemu przekazanie tej decyzji Radzie oraz podanie jej do wiadomości Trybunałowi Obrachunkowemu, innym instytucjom Wspólnot Europejskich oraz Urzędom Kontroli w Państwach Członkowskich. |
P5_TA(2004)0388
Mianowanie Ireny Petruškevičienė na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego
Decyzja Parlamentu Europejskiego w sprawie nominacji Ireny Petruškevičienė na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego (C5-0201/2004 — 2004/0809D(CNS))
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając art. 247 ust. 3 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską oraz art. 160b ust. 3 Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, zgodnie z którymi Rada zwróciła się do Parlamentu o opinię (C5-0201/2004), |
— |
uwzględniając, że na posiedzeniu w dniu z 6 kwietnia 2004 r. komisja kontroli budżetowej przesłuchała osoby nominowane przez Radę na stanowiska członków Trybunału Obrachunkowego oraz na posiedzeniu w dniu 3 maja 2004 r. rozważyła kwalifikacje osób nominowanych w świetle wymogów określonych w art. 45b Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Węgla i Stali, art. 247 ust 2. Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską oraz art. 160b Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, |
— |
uwzględniając art. 35 Regulaminu Parlamentu, |
— |
uwzględniając sprawozdanie komisji kontroli budżetowej (A5-0283/2004), |
1. |
Wydaje pozytywną opinię w sprawie mianowania Ireny Petruškevičienė na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego; |
2. |
Zleca Przewodniczącemu przekazanie tej decyzji Radzie oraz podanie jej do wiadomości Trybunałowi Obrachunkowemu, innym instytucjom Wspólnot Europejskich oraz Urzędom Kontroli w Państwach Członkowskich. |
P5_TA(2004)0389
Mianowanie Gejzy Zsolta Halásza na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego
Decyzja Parlamentu Europejskiego w sprawie nominacji Gejzy Zsolta Halásza na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego (C5-0202/2004 — 2004/0809E(CNS))
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając art. 247 ust. 3 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską oraz art. 160b ust. 3 Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, zgodnie z którymi Rada zwróciła się do Parlamentu o opinię (C5-0202/2004), |
— |
uwzględniając, że na posiedzeniu w dniu 6 kwietnia 2004 r. komisja kontroli budżetowej przesłuchała osoby nominowane przez Radę na stanowiska członków Trybunału Obrachunkowego oraz na posiedzeniu w dniu 3 maja 2004 r. rozważyła kwalifikacje osób nominowanych w świetle wymogów określonych w art. 45b Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Węgla i Stali, art. 247 ust 2. Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską oraz art. 160b Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, |
— |
uwzględniając art. 35 Regulaminu Parlamentu, |
— |
uwzględniając sprawozdanie komisji kontroli budżetowej (A5-0283/2004), |
1. |
Wydaje pozytywną opinię w sprawie mianowania Gejzy Zsolta Halásza na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego; |
2. |
Zleca Przewodniczącemu przekazanie tej decyzji Radzie oraz podanie jej do wiadomości Trybunałowi Obrachunkowemu, innym instytucjom Wspólnot Europejskich oraz Urzędom Kontroli w Państwach Członkowskich. |
P5_TA(2004)0390
Mianowanie Josefa Bonnici na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego
Decyzja Parlamentu Europejskiego w sprawie nominacji Josefa Bonnici na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego (C5-0203/2004 — 2004/0809F(CNS))
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając art. 247 ust. 3 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską oraz art. 160b ust. 3 Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, zgodnie z którymi Rada zwróciła się do Parlamentu o opinię (C5-0203/2004), |
— |
uwzględniając, że na posiedzeniu w dniu 6 kwietnia 2004 r. komisja kontroli budżetowej przesłuchała osoby nominowane przez Radę na stanowiska członków Trybunału Obrachunkowego oraz na posiedzeniu w dniu 3 maja 2004 r. rozważyła kwalifikacje osób nominowanych w świetle wymogów określonych w art. 45b Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Węgla i Stali, art. 247 ust 2. Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską oraz art. 160b Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, |
— |
uwzględniając art. 35 Regulaminu Parlamentu, |
— |
uwzględniając sprawozdanie komisji kontroli budżetowej (A5-0283/2004), |
1. |
Wydaje pozytywną opinię w sprawie mianowania Josefa Bonnici na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego; |
2. |
Zleca Przewodniczącemu przekazanie tej decyzji Radzie oraz podanie jej do wiadomości Trybunałowi Obrachunkowemu, innym instytucjom Wspólnot Europejskich oraz Urzędom Kontroli w Państwach Członkowskich. |
P5_TA(2004)0391
Mianowanie Jacka Uczkiewicza na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego
Decyzja Parlamentu Europejskiego w sprawie nominacji Jacka Uczkiewicza na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego (C5-0204/2004 — 2004/0809G(CNS))
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając art. 247 ust. 3 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską oraz art. 160b ust. 3 Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, zgodnie z którymi Rada zwróciła się do Parlamentu o opinię (C5-0204/2004), |
— |
uwzględniając, że na posiedzeniu w dniu 6 kwietnia 2004 r. komisja kontroli budżetowej przesłuchała osoby nominowane przez Radę na stanowiska członków Trybunału Obrachunkowego oraz na posiedzeniu w dniu 3 maja 2004 r. rozważyła kwalifikacje osób nominowanych w świetle wymogów określonych w art. 45b Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Węgla i Stali, art. 247 ust 2. Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską oraz art. 160b Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, |
— |
uwzględniając art. 35 Regulaminu Parlamentu, |
— |
uwzględniając sprawozdanie komisji kontroli budżetowej (A5-0283/2004), |
1. |
Wydaje pozytywną opinię w sprawie mianowania Jacka Uczkiewicza na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego; |
2. |
Zleca Przewodniczącemu przekazanie tej decyzji Radzie oraz podanie jej do wiadomości Trybunałowi Obrachunkowemu, innym instytucjom Wspólnot Europejskich oraz Urzędom Kontroli w Państwach Członkowskich. |
P5_TA(2004)0392
Mianowanie Vojko A. Antončiča na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego
Decyzja Parlamentu Europejskiego w sprawie nominacji Vojko A. Antončiča na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego (C5-0205/2004 - 2004/0809H(CNS))
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając art. 247 ust. 3 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską oraz art. 160b ust. 3 Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, zgodnie z którymi Rada zwróciła się do Parlamentu o opinię (C5-0205/2004), |
— |
uwzględniając, że na posiedzeniu w dniu 6 kwietnia 2004 r. komisja kontroli budżetowej przesłuchała osoby nominowane przez Radę na stanowiska członków Trybunału Obrachunkowego oraz na posiedzeniu w dniu 3 maja 2004 r. rozważyła kwalifikacje osób nominowanych w świetle wymogów określonych w art. 45b Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Węgla i Stali, art. 247 ust 2. Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską oraz art. 160b Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, |
— |
uwzględniając art. 35 Regulaminu Parlamentu, |
— |
uwzględniając sprawozdanie komisji kontroli budżetowej (A5-0283/2004), |
1. |
Wydaje pozytywną opinię w sprawie mianowania Vojko A. Antončiča na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego; |
2. |
Zleca Przewodniczącemu przekazanie tej decyzji Radzie oraz podanie jej do wiadomości Trybunałowi Obrachunkowemu, innym instytucjom Wspólnot Europejskich oraz Urzędom Kontroli w Państwach Członkowskich. |
P5_TA(2004)0393
Mianowanie Júliusa Molnára na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego
Decyzja Parlamentu Europejskiego w sprawie nominacji Júliusa Molnára na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego (C5-0206/2004 - 2004/0809I(CNS))
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając art. 247 ust. 3 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską oraz art. 160b ust. 3 Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, zgodnie z którymi Rada zwróciła się do Parlamentu o opinię (C5-0206/2004), |
— |
uwzględniając, że na posiedzeniu w dniu 6 kwietnia 2004 r. komisja kontroli budżetowej przesłuchała osoby nominowane przez Radę na stanowiska członków Trybunału Obrachunkowego oraz na posiedzeniu w dniu 3 maja 2004 r. rozważyła kwalifikacje osób nominowanych w świetle wymogów określonych w art. 45b Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Węgla i Stali, art. 247 ust 2. Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską oraz art. 160b Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, |
— |
uwzględniając art. 35 Regulaminu Parlamentu, |
— |
uwzględniając sprawozdanie komisji kontroli budżetowej (A5-0283/2004), |
1. |
Wydaje negatywną opinię w sprawie mianowania Júliusa Molnára na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego; |
2. |
Zleca Przewodniczącemu przekazanie tej decyzji Radzie oraz podanie jej do wiadomości Trybunałowi Obrachunkowemu, innym instytucjom Wspólnot Europejskich oraz Urzędom Kontroli w Państwach Członkowskich. |